Перейти до вмісту

Поняття

Повідомлень в темі: 42

#21 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6385 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Палацу

Відправлено 13.11.2007 – 01:43

Коротше, час як і гравітація — це побічні наслідки викривлення простору-часу. Иншими словами чим більший об’єкт, тим швидчий час і більша гравітація навколо нього. Відсутність об’єкту (тобто самого викривлення) це відсутність і часу.
А тепер навпаки. Якщо прибрати матерію, то зникає гравітація, зникає час і зникає простір. Нескінченність відносна матерії. Чи бачили б ми світло, якби не було темряви?

Але мова у темі не про це. Я мав на увазі, що люди не можуть дати істинне чи пряме ім’я тому, що не взмозі уявити. Ви можете уявити нескінченність? Ваш розум здатен покрити її?

П.В. Стосовно часу. Є лише тепер і зараз. Минуле і майбутнє — вигадки нашого розуму.
  • 0

#22 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 13.11.2007 – 04:53

Перегляд дописуKatod (13.11.2007 01:06) писав:

все що можна придумати можна уявити
Уяви чотиривимірний простір. Для початку. :pardon:

безкінечний час уявити можна, це питання обізнаності, і рівня наближення до моделі процесу якого уявляєм, наприклад, як довго тіло може перебувати на горизонті подій чорної діри? проста відповідь, вічність:angry12:
Це якраз граничний випадок. Ти експериментально цього ніколи не перевіриш. Тобто може і "вічність", а може і ні. Крім того Всесвіт - не вічний. Обережніше грайся зі словом "вічність".

дискусія нагадує середньовічну схоластику і софізми
Скоріше метафізику, і де ти побачив хоч один софізм? І тема нібито "поняття", тобто ширша за якісь вузькоспецифічні підходи.
  • 0

#23 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 13.11.2007 – 09:10

Перегляд дописуSergiy_K (13.11.2007 04:53) писав:

Уяви чотиривимірний простір. Для початку. :pardon:
Час є четвертим виміром для людини :angry12:
  • 0

#24 Ласочка:)

Сова всія Теревень

• Користувачі
  • 1002 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Славне місто Утопія

Відправлено 13.11.2007 – 09:37

Уяви чотиривимірний простір. Для початку. ;)
Це якраз граничний випадок. Ти експериментально цього ніколи не перевіриш. Тобто може і "вічність", а може і ні. Крім того Всесвіт - не вічний. Обережніше грайся зі словом "вічність".

що ти вкладаєш в поняття чотирьохвимірний?:angry12:... мені цікаво....

Щодо вічності... а чом би й ні?:pardon: постійний перехід з одного стану в інший також можна назвати вічністю:itshe:
Мені також цікаво, чи існують для тебе такі поняття, як "безкінечність" і "безмежність"...
  • 0

#25 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 13.11.2007 – 13:52

Перегляд дописуБілий Дракон (13.11.2007 09:10) писав:

Час є четвертим виміром для людини :angry12:
Це не серйозно, я питав (і ти, мабуть, це прекрасно зрозумів) про чотири геометричних виміри (якщо хочеш домалюй час в якості п"ятого виміру). От їх ніхто не уявить.

Перегляд дописуЛасочка:) (13.11.2007 09:37) писав:

Мені також цікаво, чи існують для тебе такі поняття, як "безкінечність" і "безмежність"...
Це лише абстрактне узагальнення того факту, що не знайшлись "межі" та "кінці". Уявити як саме реалізується можливість того, що їх немає ми не можемо. Звісно якщо не дотримуватись дурнуватої філософської концепції, що "все помислене є реально існуючим".
  • 0

#26 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 13.11.2007 – 22:27

Чого це четвертий вимір має бути геометричним :angry12:. Я про таке взагалі вперше чую.
Четвертий вимір — час.
П’ятий вимір — альтернативні варіанти дійсності.
  • 0

#27 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 13.11.2007 – 23:32

Перегляд дописуБілий Дракон (11.11.2007 16:57) писав:

Скажімо ми не можемо уявити всесвіт, але ж назву нормальну дали.

Перегляд дописуБілий Дракон (12.11.2007 02:46) писав:

Неможливо дати їм’я тому, що неможна уявити.
Ти якось розрізняєш "ім"я" та "назву"? Розтлумач свою думку...

Перегляд дописуЛасочка:) (13.11.2007 09:37) писав:

Щодо вічності... а чом би й ні?:angry12: постійний перехід з одного стану в інший також можна назвати вічністю:pardon:
Вічність - це не індикатор імманентності чогось чомусь, вічність - це проста констатація нескінченності часу. Рух - це основна властивість матерії. Слідкуючи за протіканням часу, можемо виявити рух, часова тривалість - це лише певний вимір руху. Коли (якщо :itshe: ) рух зупиниться, то час і простір стиснуться в нуль. Час зупиниться. Нема ніякої вічності.
  • 0

#28 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 14.11.2007 – 00:03

четвертий вимір уявити можу, навіть приюлизно можу намалювати трьохвимірну розгортку чотиривимірного куба
те що час зникає, в нормальному розумінні, під час народження всесвіту, це одне діло, а те що світи переходять з матерійної в антиматерійної фази, інше, і площини світів існування розміщені як грані октаедера, згідно сучасних теорій
але, просто є речі, які немають кінця і початку, в часі, от і бери з відси вічність
наприклад скалярна піна така

Повідомлення відредагував Katod: 14.11.2007 – 00:05

• 0

#29 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 14.11.2007 – 03:12

Перегляд дописуKatod (14.11.2007 00:03) писав:

четвертий вимір уявити можу, навіть приюлизно можу намалювати трьохвимірну розгортку чотиривимірного куба
Хіба що за допомогою проги 3D-моделювання. Але уявити проекцію тесеракта, ще не значить уявити чотиривимірний куб. Тобі також читати. А взагалі - вчи матчастину, уявлення та математичний опис і представлення - різні речі :rolleyes:

але, просто є речі, які немають кінця і початку, в часі, от і бери з відси вічність
Ти ту піну можеш уявити? Вічність, нескінченність - просто тим явищам, які люди не могли зрозуміти (наприклад гігантські розміри світу), завжди намагались дати пояснення, придумували поняття, за їх допомогою будували моделі дійсності та створювали теорії. Але уявити нескінченність :( , ти або справді вже побував :rolleyes: у тій "піні", що знаєш про що говориш, або просто боїшся мислити послідовно, щоб не натикатись на той факт, що людина на сучасному рівні еволюційного розвитку має певні фундаментальні обмеження в розумінні світу.

Повідомлення відредагував Sergiy_K: 14.11.2007 – 03:13

• 0

#30 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 14.11.2007 – 13:55

Перегляд дописуSergiy_K (13.11.2007 23:32) писав:

Ти якось розрізняєш "ім"я" та "назву"? Розтлумач свою думку...
Мав би вже зрозуміти. Я мав на увазі, що деякі речі не мають справжнього ім’я. Як приклад навів нескінченність.
  • 0

#31 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 14.11.2007 – 17:44

Перегляд дописуБілий Дракон (14.11.2007 13:55) писав:

Мав би вже зрозуміти. Я мав на увазі, що деякі речі не мають справжнього ім’я. Як приклад навів нескінченність.
а який сенс справжнього імені, його наявність дає якийсь бонус для розуміння чи усвідомлення? Це щось типу тих фішок як слово "ведмідь", яке не є "справжньою" первинною назвою тварини, а замінником, який вживали щоб не накликати тварюку на свою голову?
  • 0

#32 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 15.11.2007 – 04:12

як на мене все тут демагогія, в когось є якесь уявлення про щось, і все, є уявлення про ту саму вічність, що вона яка вона і звідки береться
є уявлення про чотирьохвимірний простір, і про куб в ньому, а ти кажеш так, наче знаєш як вони думають
якось же уявляють навіть дробні розмірності простору? і нічого нізким не стається
може це і простий підхід, але поняття стає "твоїм" і ти його усвідомлюєш, коли оперуєш ним
якщо по іншому, то вся ця дискусія нічого неварта, бо не вирішує нічого, немає ваги, і ні на що не впливае, бо ці всі терміни придумала людина, яка на цій поанеті всеодно покищо безсила, в деяких межах
  • 0

#33 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 15.11.2007 – 11:27

Перегляд дописуKatod (15.11.2007 04:12) писав:

може це і простий підхід, але поняття стає "твоїм" і ти його усвідомлюєш, коли оперуєш ним
Та звісно що так. Але усвідомлення - це процес ширший ніж просте оперування уявними раціональними конструкціями. Воно також включає і "дорозумові" автоматичні процеси в мозку, підсвідомість тощо, не треба все це спрощувати. Поняття - це лише "вершина айсберга" процесів мислення.

як на мене все тут демагогія, в когось є якесь уявлення про щось, і все,... а ти кажеш так, наче знаєш як вони думають
Якби люди мали б абсолютно унікальні уявлення, то ці уявлення, їх вираження були б некогерентними до уявлень інших людей. Інша людська істота здавалася б настільки неадекватною і непередбачуваною, що викликала б страх і ми просто повбивали б одне одного. Ну, це крайній випадок :(, такого не буде. Я виходжу з переконання, що способи мислення різних людей не так і сильно відрізняються, особливо, коли йде мова про раціональні побудови і участь в "науковоподібній" дискусії. Головна непонятка тут у відмінностях стилів цих побудов та вживанні понять у різних смислах.

є речі, які немають кінця і початку, в часі, от і бери з відси вічність
"Я бы в Абсолют ушел, пусть меня научат". Поясни про скалярну піну, бо поки це виглядає як відсутність часу взагалі і вічності (в якості нескінченного часу) зокрема.

є уявлення про ту саму вічність, що вона яка вона і звідки береться

безкінечний час уявити можна, це питання обізнаності, і рівня наближення до моделі процесу якого уявляєм, наприклад, як довго тіло може перебувати на горизонті подій чорної діри? проста відповідь, вічність:rolleyes:
То все-таки ти вважаєш - що вічність - це часова тривалість? Чи може це, на твою думку дише якесь одне із значень слова або якийсь частинний випадок?
Стосовно прикладу зауважу, що чорна діра не існувала вічно, вона колись виникла, або точніше: я не можу уявити, що часу її існування до теперішнього моменту неможливо поставити у відповідність якесь скінченне число, тобто виміряти. І тіло ж колись туди почало падати. Тобто принаймі з нашої, суб"єктивної точки зору цей процес має скінченну тривалість.

є уявлення про чотирьохвимірний простір, і про куб в ньому. якось же уявляють навіть дробні розмірності простору? і нічого ні з ким не стається
Добре, зійдемось на тому, що я вживав слово уявлення більш вузько ніж ти. От пан слушно писав:

Перегляд дописуShakalhomesixVSseven (12.11.2007 13:01) писав:

образно ми ж у`являємо.... отже картинку у`явлення маємо... отже мона це якось виплеснути на малюнку і потім дати назву цьому всьому :rolleyes:
Візьмемо куб, кожен може намалювати його у вигляді каркасу (ребра) - таке спрощення якраз важливе для однозначності сприйняття. І цей малюнок в нормальної людини асоціюється з тривимірним кубом (точніше нам пояснили такий спосіб розпізнавання, але далі в житті він є апріорним). Малюнок - двовимірна проекція. Але ми можемо миттєво "доповнити в ньому" третій вимір. І уявити різні операції з ним: збільшення (перетворення подібності), поворот, зеркальне відображення. Якщо намалювати вигляд куба після різних перетворень, то можна легко уявити дії "в третьому вимірі" які привели нас до нової двовимірної проекції. Легкість забезпечується тим, що в людини можна розвинути геометричну уяву, тобто в мозку формуються певні зв"язки нейронів, які дуже пришвидшують виконання певних абстрактних дій. І, очевидно, що такий розвиток йде не з чистого листа, а в процесі еволюції у нас в мозку виробились певні області, де багато що є в готовому вигляді - такий собі "просторовий підпроцесор". А от коли все написане спробувати поширити на вищі за третій геометричні виміри, то доводиться працювати "з нуля". Ефективність тут буде на багато порядків нижчою. Область вищих геометричних вимірів є свого роду потенційним бар"єром для людського мислення, тобто інтелектуальна діяльність в цьому напрямку є завжди певним тунелюванням - вона вузьконапрямлена і потрібно багато зусилль щоб "охопити картинку в цілому", тоді як на рівні 1-2-3 виміри - багато що робиться нашою свідомістю автоматично чи напівавтоматично.
  • 0

#34 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 12.01.2008 – 23:57

Перегляд дописуSergiy_K (11.11.2007 16:01) писав:

Так отож. :D :) Хоча один мен придумав арифметику, яка включає нескінченність як число. Що з того вийде покаже час. Але це скоріше математичний трюк, а на рівні мовлення (читай: мислення) нічого не змінюється.
Не як число, а як ординал... :( Це різні поняття. А взагалі, визначити коректно довільне число не можуть без звертання до самого себе навіть деякі кандидати математичних наук :P
  • 0

#35 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 13.01.2008 – 02:26

Уяви чотиривимірний простір. Для початку. :)
Дуже просто. Беремо 4 діагоналі, і в уяві виконуємо над ними дію, щоб кути між всіма ними попарно були 90 градусів. Це нескладно уявити. Базу ми вже уявили... :(
  • 0

#36 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 13.01.2008 – 11:05

Перегляд дописуГетьман (13.01.2008 02:26) писав:

Дуже просто. Беремо 4 діагоналі, і в уяві виконуємо над ними дію, щоб кути між всіма ними попарно були 90 градусів. Це нескладно уявити. Базу ми вже уявили... :(
ви може й уявили, а ми зовсім ні :)
  • 0

#37 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 15.01.2008 – 23:10

Перегляд дописуSergiy_K (13.01.2008 11:05) писав:

ви може й уявили, а ми зовсім ні :brovy:
Та, це вам не самсунг, таке важко уявити) :D

Тобто може і "вічність", а може і ні. Крім того Всесвіт - не вічний. Обережніше грайся зі словом "вічність".
Порівняно з короткочасністю людського життя будь який феномен Всесвіту можна вважати вічним :D

Якщо взяти до уваги вислови багатьох вчених, що все на світі має свій кінець, то кінцем нескінченності буде капець :D

...а кінцем вічності - вінець :)

Перегляд дописуБілий Дракон (13.11.2007 01:43) писав:

Коротше, час як і гравітація — це побічні наслідки викривлення простору-часу. Иншими словами чим більший об’єкт, тим швидчий час і більша гравітація навколо нього. Відсутність об’єкту (тобто самого викривлення) це відсутність і часу.
А тепер навпаки. Якщо прибрати матерію, то зникає гравітація, зникає час і зникає простір. Нескінченність відносна матерії. Чи бачили б ми світло, якби не було темряви?

Але мова у темі не про це. Я мав на увазі, що люди не можуть дати істинне чи пряме ім’я тому, що не взмозі уявити. Ви можете уявити нескінченність? Ваш розум здатен покрити її?

П.В. Стосовно часу. Є лише тепер і зараз. Минуле і майбутнє — вигадки нашого розуму.
Я думаю, що як тільки людина буде здатна уявити нескінченність можливостей свого розуму, так одразу ж уявить і нескінченність Всесвіту та решту парадоксів простору-часу))
  • 0

#38 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 16.01.2008 – 00:48

Перегляд дописуБлискавиця (15.01.2008 23:10) писав:

Порівняно з короткочасністю людського життя будь який феномен Всесвіту можна вважати вічним :D
Порівняно з читанням повідомлення Блискавиці феномен існування Теревень можна вважати вічним :D
  • 0

#39 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 16.01.2008 – 23:44

Sergiy_K, ґґ....це залежатиме від швидкості твого читання :rolleyes:
  • 0

#40 Білий Дракон