Перейти до вмісту

Шлюб між різними вірами

Повідомлень в темі: 118

#61 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 17.01.2008 – 03:07

Атеїст (17.01.2008 02:52) писав:

Ага, тільки поміж цих схожих суто випадково затесався закон, котрий дозволяє мусульманину мати водночас 4 дружини. Доводилося читати про українку, котра поїхала до свого коханого і жила з ним душа в душу рівно до тих пір, доки не з'явилася наступна дружина. Тоді вона почала протестувати, а чоловік без зайвих роздумів поміняв її на верблюда. Сподіваюся, тебе подібні перспективи не приваблюють? Я ж не випадково уточнив, що небезпечним є шлюб саме між жінкою-християнкою і чоловіком-мусульманином, а не просто між представниками цих релігій.

Знов-таки, шлюб "християнин-атеїстка" і шлюб "атеїст-християнка" - різні речі. Біблія - це, звісно, не Коран, але в ній теж говориться про те, що чоловік у шлюбі має значно більше прав, ніж його дружина. Тому якщо абстрагуватися від випадку "необтяженості релігійними канонами" (бо тоді з певною натяжкою це можна назвати взагалі атеїстичним шлюбом), то маємо дещо несподіваний висновок: в чомусь чоловік-атеїст навіть більше підходить жінці-християнці, ніж чоловік-християнин!
Щодо першого твердження. В мусульманських країнах разом з полігамією є і таке: при бажанні, молодята, одружуючись, підписують договір про те, що чоловік не матиме вже права взяти ще одну дружину.

Щодо другого. Не буду сперечатись, що шлюб "атеїст-християнка" - то утопія. Можна спробувати. Але в сім"ї, наскільки я знаю, віра йде по матері - тобто якщо батько однієї віри, а мати - іншої, то діти приймуть материну віру. То слова нашого священника. Звичайно, то вже справа сімейна і вирішуватись має в кругу сім"ї спільно...
  • 0

#62 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 683 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:драстуй, рідне село!

Відправлено 17.01.2008 – 03:37

Олеська (17.01.2008 03:07) писав:

Щодо першого твердження. В мусульманських країнах разом з полігамією є і таке: при бажанні, молодята, одружуючись, підписують договір про те, що чоловік не матиме вже права взяти ще одну дружину.

Щодо другого. Не буду сперечатись, що шлюб "атеїст-християнка" - то утопія. Можна спробувати. Але в сім"ї, наскільки я знаю, віра йде по матері - тобто якщо батько однієї віри, а мати - іншої, то діти приймуть материну віру. То слова нашого священника. Звичайно, то вже справа сімейна і вирішуватись має в кругу сім"ї спільно...
Про передачу віри по материнській лінії я раніше не чув, але мало чого я не чув... Більш раціональним мені бачиться варіант, коли син приймає віру батька, а дочка - матері. Бо вихованням сина повинен займатися переважно батько, і для хлопчиків є природним наслідувати свого тата (принаймі в повноцінних сім'ях).

А з хрещенням у випадку "змішаних" шлюбів, мабуть, краще зачекати, доки дитина підросте й сама може робити свідомий вибір. Виховання в дусі християнських (чи якихось інших традицій) - справа одна, а обряд ініціації - то вже дещо інше, це накладає певні обов'язки, хоч і дещо умовні.
  • 0

#63 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 17.01.2008 – 15:01

Атеїст (17.01.2008 03:37) писав:

Про передачу віри по материнській лінії я раніше не чув, але мало чого я не чув... Більш раціональним мені бачиться варіант, коли син приймає віру батька, а дочка - матері. Бо вихованням сина повинен займатися переважно батько, і для хлопчиків є природним наслідувати свого тата (принаймі в повноцінних сім'ях).

А з хрещенням у випадку "змішаних" шлюбів, мабуть, краще зачекати, доки дитина підросте й сама може робити свідомий вибір. Виховання в дусі християнських (чи якихось інших традицій) - справа одна, а обряд ініціації - то вже дещо інше, це накладає певні обов'язки, хоч і дещо умовні.
Не погоджуюсь. Так, мала дитина - то безгрішна істота. Але до свідомого віку людина стає напідконтрольною. Добре, якщо дитина (згодом - людина) свідомо-мисляча істота. А якщо ні? Більшість людей потребує контролю. Для того, мабуть, і було вигадане (хай простять мене всі віруючі) таке поняття, як віра в Бога. Людина просто мусить у щось вірити, за якимось законами жити.
  • 0

#64 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 17.01.2008 – 15:28

Олеська (17.01.2008 01:48) писав:

Шлюб християнка-мусульманин - то, як на мене, більш споріднено, ніж християнка-атеїст: і одне, і інше вірить в Бога. Та й закони Божі дуже схожі і одній, і в іншій вірах. Тим більше, якщо обоє не зациклюються на вірі в Бога...
А таке можливо? :rolleyes: На те релігії і придумані, аби тільки на одній, конкретній з них, зациклюватися. А якщо ти християнин і не зациклюєшся на християнстві - ти просто християно-мавпур і не більше.
  • 0

#65 сплюха

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 35 повідомлень
  • Місто:київ

Відправлено 17.01.2008 – 15:47

християнське церковне законодавство в принципі прописує вирішення питань міжконфесійних шлюбів. і шлюбів, у яких одна сторона сповідує іншу релігію. я так розумію, що загальна тенденція спрямована на лібералізацію, але частіше за все проблема вирішується на користь більш консервативного віросповідання, в яке, власне і будуть хрещені діти від шлюбу. (православ'я забороняє шлюб із невіруючою людиною, бо гріх. а протестантизм заохочує - бо можливість врятувати заблудшу душу. шлюб із іновірцем ну дууже небажаний etc.).

якось суспільство відходить останнім часом від церковного права, керується юридичним, "світським", максимум традиціями. я думаю, що радикальні конфлікти можуть виникати лише за умови зовнішнього втручання у стосунки молодят. хтось всеодно буде менш прициповим і поступиться, всі ж люди. а для ревних віруючих такий конфлікт виключений, бо підготовка до шлюбу, плекання духовної зрілості для цього, вибір партнера відбувається зазвичай із середовища релігійної громади і конфлікт просто не стається.
  • 0

#66 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 17.01.2008 – 20:15

Та церква, до якої належить наречений повинна чинити всіляки препони такому шлюбу. А та церква, до якої належить наречена - вітати та всіляко заохочувати. Бо в них скоро з"явиться ще один прихильник. Спитаєте - чому? А де йому, бідолашному, подітися з підводного човна! Українська жінка - це така нездоланна сила! Якщо їй заманеться, то й чорта охрестить! :) ;)
  • 0

#67 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень

Відправлено 18.01.2008 – 01:03

Олеська (17.01.2008 15:01) писав:

Не погоджуюсь. Так, мала дитина - то безгрішна істота. Але до свідомого віку людина стає напідконтрольною. Добре, якщо дитина (згодом - людина) свідомо-мисляча істота. А якщо ні? Більшість людей потребує контролю. Для того, мабуть, і було вигадане (хай простять мене всі віруючі) таке поняття, як віра в Бога. Людина просто мусить у щось вірити, за якимось законами жити.
Таке поняття, як мораль, саме по собі не має жодного відношення до церкви і віросповідання, а мораль ніхто ще не відміняв. Існують різні морально-етичні засади, котрі ґрунтуються не на релігійних нормах. От хоча б гуманізм, націоналізм... Вони мають ту принципову відмінність від, скажімо, християнства, що спонукають робити те ж саме (грубо кажучи) в ім'я людства чи в ім'я нації, що християнин робить в ім'я бога. І всі ці гуманістичні чи націоналістичні цінності можна прививати дитині замість християнських, доки дитина не подорослішає для свідомого вибору віри. Адже конкретно в нашому випадку віра - питання спірне, а національність і належність до людського роду визначена однозначно.
  • 0

#68 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 18.01.2008 – 01:21

Атеїст (18.01.2008 01:03) писав:

Таке поняття, як мораль, саме по собі не має жодного відношення до церкви і віросповідання, а мораль ніхто ще не відміняв. Існують різні морально-етичні засади, котрі ґрунтуються не на релігійних нормах. От хоча б гуманізм, націоналізм... Вони мають ту принципову відмінність від, скажімо, християнства, що спонукають робити те ж саме (грубо кажучи) в ім'я людства чи в ім'я нації, що християнин робить в ім'я бога. І всі ці гуманістичні чи націоналістичні цінності можна прививати дитині замість християнських, доки дитина не подорослішає для свідомого вибору віри. Адже конкретно в нашому випадку віра - питання спірне, а національність і належність до людського роду визначена однозначно.
Ти зараз змоделював типову радянську сім"ю.
Далі сперечатись будемо вдома. Чи тобі цікава думка інших?

П.С. Читай уважно Сотника... :)
  • 0

#69 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень

Відправлено 18.01.2008 – 02:01

Олеська (18.01.2008 01:21) писав:

Ти зараз змоделював типову радянську сім"ю.
Далі сперечатись будемо вдома. Чи тобі цікава думка інших?

П.С. Читай уважно Сотника... :)
Це ти уважно його читай, він говорив про віруючих іншої конфесії і чортів, а я до жодної з цих категорій якось не належу.

Хочеш припинити нашу суперечку в цій темі? Гаразд, заради сімейної гармонії поступлюся... малим, гг... Можна лише сказати на прощання, що виховання в типовій радянській сім'ї не зовсім на принципах гуманізму базувалось, і вже тим паче не на принципах націоналізму?
  • 0

#70 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 18.01.2008 – 02:30

Атеїст (18.01.2008 02:01) писав:

Це ти уважно його читай, він говорив про віруючих іншої конфесії і чортів, а я до жодної з цих категорій якось не належу.

Хочеш припинити нашу суперечку в цій темі? Гаразд, заради сімейної гармонії поступлюся... малим, гг... Можна лише сказати на прощання, що виховання в типовій радянській сім'ї не зовсім на принципах гуманізму базувалось, і вже тим паче не на принципах націоналізму?
Стоп! По-перше: щодо чортів - чи не в тебе підписано, що ти з чортових одвірків?!
По-друге: що за прощання? Через різні погляди в релігії прощатись? :)
  • 0

#71 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 18.01.2008 – 03:41

Чого це ви на мою писанину всі посилатися стали? Я якусь дурницю зморозив, а сваритися із за цього не обов"язково... Я можу ще й таке навести. Зовсім протилежне...

Десь вичитав, що всі намагання з"єднати дві церкви приводили к утворенню не одної церкви, як передбачалося, а к утворенню трьох! церков.
Отже, можна передбачити по аналогії, що шлюб між двома віруючими двох різних церков, приведе к народженню дитини з іншим, третім різновидом віри. :)

Але це трапиться тільки в тому випадку, якщо не збудеться те, що я писав вище в пості №67.

Повідомлення відредагував Sotnik: 18.01.2008 – 03:44

• 0

#72 Manya

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 10 повідомлень

Відправлено 05.02.2008 – 00:16

А що робити якщо дівчина православна, а хлопець п'ятидесятник? Хто кому має поступитися?
  • 0

#73 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 05.02.2008 – 21:53

Перегляд дописуManya (5.02.2008 00:16) писав:

А що робити якщо дівчина православна, а хлопець п'ятидесятник? Хто кому має поступитися?
тепер ясно, що то за "обставини", фігня це все повна, невже для вас це так принципово?
  • 0

#74 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень

Відправлено 05.02.2008 – 23:39

Перегляд дописуSotnik (18.01.2008 03:41) писав:

Чого це ви на мою писанину всі посилатися стали? Я якусь дурницю зморозив, а сваритися із за цього не обов"язково...
Може, хтось і сварився, але не всі так точно. У НАС усе чудово, чого й іншим бажаю. :unsure: :)

Перегляд дописуManya (5.02.2008 00:16) писав:

Обоє. Здоровому глузду.
  • 0

#75 Manya

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 10 повідомлень

Відправлено 07.02.2008 – 16:30

Перегляд дописуSergiy_K (5.02.2008 21:53) писав:

тепер ясно, що то за "обставини", фігня це все повна, невже для вас це так принципово?
просто по іншому не може бути, я не збираюся вступати в якусь секту, а він теж не погоджується на мої вмовляння, мовляв так він зрадить Бога....
  • 0

#76 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 07.02.2008 – 17:05

Любов - це почуття від Бога. Він зраджує бога, якщо відмовляється від кохання заради секти.
Понавигадують же люди собі складнощів!
  • 0

#77 Manya

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 10 повідомлень

Відправлено 07.02.2008 – 18:57

Перегляд дописуSotnik (7.02.2008 17:05) писав:

Любов - це почуття від Бога. Він зраджує бога, якщо відмовляється від кохання заради секти.

Отож, а він цього не розуміє. Можливо вже зараз і зрозумів і хоче мене повернути, але тепер вже я не погоджусь з ним бути, бо якщо він мене проміняв на свою секту, то невідомо що буде далі... А кохання.....з часом минає.....
  • 0

#78 milochka

Генеральний писар

• Користувачі
  • 706 повідомлень
  • Місто:Кузнецовськ

Відправлено 07.02.2008 – 19:03

на мою думку повноцінна сім'я має бути однієї віри ! тому що їхнім дітям прийдеться дуже туго і вони будуть на роздоріжжі двох вір , а це дуже складно !
  • 0

#79 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 09.02.2008 – 00:48

Перегляд дописуСварус (17.01.2008 15:28) писав:

А таке можливо? :rolleyes: На те релігії і придумані, аби тільки на одній, конкретній з них, зациклюватися. А якщо ти християнин і не зациклюєшся на християнстві - ти просто християно-мавпур і не більше.
Пане Сварусе а ви про так званий Екуменічний рух чули... ведеться робота на збилиження християнських церков а деякі навіть намагаються знайти примирення поміж різними вірами... Хм ну і не сказала б що ті люди об'єктивно не є християнами... навіть інколи аже занадто.. Щодо ншлюбу поміж мусульманами та християнами ситуація досить складна та поліпроблемна та полістороння.. одним твердженням тут правий не будеш)))
  • 0

#80 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 09.02.2008 – 12:13

Перегляд дописуВертипузо (9.02.2008 00:48) писав:

Пане Сварусе а ви про так званий Екуменічний рух чули... ведеться робота на збилиження християнських церков а деякі навіть намагаються знайти примирення поміж різними вірами... Хм ну і не сказала б що ті люди об'єктивно не є християнами... навіть інколи аже занадто.. Щодо ншлюбу поміж мусульманами та християнами ситуація досить складна та поліпроблемна та полістороння.. одним твердженням тут правий не будеш)))
Ні не чув...і взагалі вперше чую кожну книжку\фільм\автора, на які Ви посилаєтесь в своїх повідомленнях..то є диво дивне для мене, бо особисто я стільки всього не читаю та не дивлюсь, думки мої виключно з власних думок ))
Та все ж стосовно того руху. Думаю все просто. Придумали для себе "благородну" мету - об`єднання християн. Виходячи з того якісь певні "зради" виправдовують цією вищою метою і від того вважають себе "найхрстиянішими", от і все.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних