Перейти до вмісту

Шлюб між різними вірами

Повідомлень в темі: 118

#41 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 607 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 13.11.2007 – 00:45

Хм цікаве запитання... і на нього справді важко дати вдповідь осбливо мені, напевно якби я була за вашим визначенням не мавпуванням свого віросповдання то цього б питання і не постало бо я б написала, що в ніякому разі люди різних релігій не можуть одружуватись.. але нажаль, я видно є таким мавпуванням, бо ж спириймаю свою віру чисто суб"єктивно як свою особисту справу, і напевно всім постулатам своєї релігії я не відповідаю таки, а знаєте чому? Тому що не вважаю що зв"язок з людиною іншої віри є кощунством.. адже моя суб"єктивна віра змушує мене ствердити, що якби там не було а після смерті ми дізнаємось хто був правий:християни, мусульмани, іудеї, язичники. А зараз сперечетаись і тим більше ненавидіти когось через його вірування я не збираюсь... хм.. та й після смерті також.
  • 0

#42 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6889 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:штори

Відправлено 13.11.2007 – 00:46

Перегляд дописуВертипузо (11.11.2007 16:22) писав:

Субкультурні і культурні установки це зовсім різні речі... культурні устновки включають в себе релігійні і національні... наприкладараб і країнець зовсім по різному дивляться на шлюб... і це закледене у багатьох аспектах культурного а не субкультурного виховання...
Араб-шиїт і араб-сунніт по-різному дивляться на шлюб. А вестернізований араб-атеїст, мабуть, в поглядах на шлюб ближчий до нас ніж до своїх віруючих земляків.
  • 0

#43 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень

Відправлено 13.11.2007 – 00:49

Перегляд дописуSergiy_K (13.11.2007 00:46) писав:

Араб-шиїт і араб-сунніт по-різному дивляться на шлюб. А вестернізований араб-атеїст, мабуть, в поглядах на шлюб ближчий до нас ніж до своїх віруючих земляків.
І до чого це? я вам говорю іще раз що культура субкультура іТИМ БІЛЬШЕ релігійне віросповідання людини то зовсім інші речі... я каже про людей що народитлися у свої культурних умовах а потім почали спілкуватися з іншими і так створився міжкультурний шлюб про який я говорю.
  • 0

#44 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 13.11.2007 – 13:15

Перегляд дописуОлеська (12.11.2007 17:32) писав:

Люди! У шлюбі не стільки є важливим якої людина віри! Головне: чи є та віра в душах обох? Шлюб атеїста з віруючою людиною - ото вже проблема. Хоча, якщо люди насправді є розумні і мислячі, то і віра не є перешкодою для спільного майбутнього.
Згідна повністю.

Перегляд дописуСварус (12.11.2007 21:32) писав:

Критерії? Критерії дуже прості: істинний християнин ніколи не одружиться з людиною іншої віри, бо це буде гріх! Якщо ж одружиться - то не тру-християнин,
А може то просто не тру-прихожанин своєї церкви?

Перегляд дописуСварус (12.11.2007 22:48) писав:

Вертипузо, тобто Ви вважаєте що скільки людей, стільки й варіантів однієї і тієї ж релігії? Тоді навіщо вона взагалі?
Ні, але подібно - скільки священників та "учителів" та їх послідовників бездумних, стільки й варіантів релігії. Ми ще щасливі, що у нас варіанти (традиційні) на пальцях однієї руки перелічити можна - католики, українські православні, греко-католики, російські православні. У країнах Європи їх набагато більше (з реформаторських). А тепер давайте глянемо звідки ті варіанти взяли і все стане зрозуміло. Укр. і рос. православні церкви - після розколу Союзу, греко-католики - Унія 1554 (поправте, у мене в датова амнезія), ну і католики та православні - 554 (приблизно). Хто ж ділив ті віри? Бог? Як на мене - люди зі спрагою влади і грошей (правда, паства до того зовсім не має відношення).
Ну і лише поверхово згадаємо Коран, котрий до Ісуса Христа має такі ж історії, як і в Біблії та й і про самого Ісуса Христа має написано, от тільки в нього вони вірять не більше, ніж в інших пророків (Мойсея та ін). Але Бог в них один! Бачення інше, а бог один на всіх. Більше того - вони дозволяють шлюб з християнами лише на тій основі, що вони теж віруючі. Про те, що їхні священики їм розказують я не скажу (не виключено, що те саме, що і наші нам), але в сам концепт віри можна дуже легко вникнути при бажанні так само як і в концепт християнства поза церквою. Так точно само можна пройтися і по інших світових релігіях та їх виникненню - і самі побачите. Але, звичайно, бесіда з будь-яким святим отцем дасть зовсім інший результат. Тут вже як самі хочете.

Перегляд дописуСварус (12.11.2007 23:28) писав:

Тобто Ви стверджуєте що людина(хай навіть кохана) - вища за Бога?
Ні, кохана людина за БОГА не вища, але вища за релігію, церкву та її намесників (котрі не вселяють довіри хоча б тому, що навіть в межах однієї церкви мають протилежні думки на таке питання як шлюб між різними конфесіями).

Забігаючи наперед скажу, що, НМД, джігад в мусульманстві займає таке ж місце, як і хрестові походи у християнстві.
  • 0

#45 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 13.11.2007 – 19:57

Перегляд дописуSvita (13.11.2007 13:15) писав:

Але, звичайно, бесіда з будь-яким святим отцем дасть зовсім інший результат.
бесіда з різними святими отцями може давати трохи різні результати, тому не варто зупинятися на першому попавшому.
  • 0

#46 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 14.11.2007 – 12:28

Перегляд дописуLMax (13.11.2007 18:57) писав:

бесіда з різними святими отцями може давати трохи різні результати, тому не варто зупинятися на першому попавшому.

Ну якраз тому, що вони всі дають різні результати, краще було б зупинитися на одному (першому попавшому??) і більше нічого не шукати і не читати, бо то тільки шкодитиме і призводитиме до зневіри у церкві. Що, до речі, і відбувається. Бо люди таки читають і таки порівнюють і ставлять питання і священики "не на рівні" просто дискредитують свою церкву.

Я мала на увазі не лише з різними святими отцями з різних вір, конфесій тощо. Але і з різними отцями однієї церкви та конфесії.
  • 0

#47 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 20.11.2007 – 14:52

Перегляд дописуSvita (14.11.2007 12:28) писав:

Ну якраз тому, що вони всі дають різні результати, краще було б зупинитися на одному (першому попавшому??)
на одному, але не першому попавшому

Цитата

і більше нічого не шукати і не читати, бо то тільки шкодитиме і призводитиме до зневіри у церкві.
от я читаю і шукав і це мені дало розуміння що вцеркві є нетак як би хотів бачити Ісус.
Я знаю що там не так і не можу нічого з тим зробити але це не відштовхує мене від молитви та віри в Бога і відвідування церкви.

Цитата

Що, до речі, і відбувається. Бо люди таки читають і таки порівнюють і ставлять питання і священики "не на рівні" просто дискредитують свою церкву.
це вже гріх їній. Як би вони займалися чим треба по призванню, то не було би такого. Бог їм суддя...

Але ще є такі що на місці і живуть і діють на славу Божу.

Цитата

Я мала на увазі не лише з різними святими отцями з різних вір, конфесій тощо. Але і з різними отцями однієї церкви та конфесії.
це зрозуміло.
  • 0

#48 Marshal

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 309 повідомлень
  • Місто:Столиця Київської Русі - Київ

Відправлено 23.12.2007 – 18:47

Перегляд дописуМетелик (6.11.2007 22:19) писав:

Ось зацікавила ваша думка щодо такого питання! На сьогодні шлюб між різним вірами а то і расами зовсім не дивина! Але якщо люди кохають один одного і все таки хотіли б отримати благословення перед Богом як їм бути? От наприкладі Католика і православної - одна моя знайома пара ( подруга:) обвінчалися в римо-католицькому костелі - він католик вона православна! В костелі обвінчали безкоштовно і не подивилися що вона православна, православна церква ( а саме якийсь там піп) сказав що такі відносини треба розірвати бо з "невірним", думаю інший би сказав можливо обвінчати при переході його до православної віри! Я сама православна! Життя непередбачуване - а тим більше кохання - тому от і цікаво що ви думаєте про кохання між вірами і як бути перед Богом?
Це ще квіточки у порівнянні з тим, що відбувається коли шлюб хочуть укласти католик чи православний з протестантом! ;)

Повідомлення відредагував Marshal: 23.12.2007 – 18:48

• 0

#49 Silver

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 189 повідомлень
  • Місто:fine Ternopil city

Відправлено 14.01.2008 – 14:07

Цитата

В костелі обвінчали безкоштовно і не подивилися що вона православна, православна церква ( а саме якийсь там піп) сказав що такі відносини треба розірвати бо з "невірним", думаю інший би сказав можливо обвінчати при переході його до православної віри! Я сама православна! Життя непередбачуване - а тим більше кохання - тому от і цікаво що ви думаєте про кохання між вірами і як бути перед Богом?
просто може таки піп попався, "не дуже розумний".
тре було просто в іншу церкву звернутися до іншого священника. впевнений що православна віра не забороняє брати шлюб з людиною іншого обряду. тим більше що католики це ж Християни як і ми.

Повідомлення відредагував Silver: 14.01.2008 – 14:07

• 0

#50 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 14.01.2008 – 14:15

Я б не хотів вінчатися у церкві. Мені досить і розписатися.
  • 0

#51 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 14.01.2008 – 14:28

Перегляд дописуОлеська (12.11.2007 18:32) писав:

Люди! У шлюбі не стільки є важливим якої людина віри! Головне: чи є та віра в душах обох? Шлюб атеїста з віруючою людиною - ото вже проблема. Хоча, якщо люди насправді є розумні і мислячі, то і віра не є перешкодою для спільного майбутнього.
От подумалось: а якби я й справді вийшла заміж за Атеїста?.. :) Хто б кого...переконав би? :D
  • 0

#52 Past

Генеральний писар

• Користувачі
  • 650 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 14.01.2008 – 16:08

якщо йдеться про різні конфесії християнства, то мені все одно до якої з них буде належати кохана людина... і взагалі справжній християнин повинен хотіти об'єднання християнської церкви, так мені наприклад все одно - помолитись в православній чи католицькій церкві - Бог один
а коли насправді йдеться про людей різної віри, то все-таки треба боротись за своє кохання, залишаючись віруюючим своєї релігії, бо як не як любов ще жодна релігія не забороняла :)

Повідомлення відредагував FeMINIsto4ka: 14.01.2008 – 16:08

• 0

#53 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 14.01.2008 – 20:15

Перегляд дописуОлеська (14.01.2008 14:28) писав:

От подумалось: а якби я й справді вийшла заміж за Атеїста?.. :D Хто б кого...переконав би? :D
Дивлячись чи це буде Атеїст чи атеїст :)
  • 0

#54 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • 905 повідомлень

Відправлено 14.01.2008 – 21:00

Перегляд дописуDimon (7.11.2007 23:10) писав:

.. Але шоб в неділю пара ходила по одному в різні церкви це брєд... Не знаю як з цим жити.
Та дуже просто, в одну неділю до православної церкви разом, в іншу до католицької і так по-черзі....і все буде GUT! :)

Повідомлення відредагував Olex: 14.01.2008 – 21:00

• 0

#55 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень
  • Місто:драстуй, рідне село!

Відправлено 15.01.2008 – 09:14

Перегляд дописуОлеська (14.01.2008 14:28) писав:

От подумалось: а якби я й справді вийшла заміж за Атеїста?.. :D Хто б кого...переконав би? :brovy:

Перегляд дописуСварус (14.01.2008 20:15) писав:

Дивлячись чи це буде Атеїст чи атеїст :D
Наберуся нахабства припустити, що в першому випадку перевага скорше на моєму боці. Все-таки виховання - моя спеціальність, а не Олеськи. Хоча з того, що я про неї знаю, не сказав би, що це легка справа...
  • 0

#56 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 15.01.2008 – 11:21

Перегляд дописуАтеїст (15.01.2008 09:14) писав:

Наберуся нахабства припустити, що в першому випадку перевага скорше на моєму боці. Все-таки виховання - моя спеціальність, а не Олеськи. Хоча з того, що я про неї знаю, не сказав би, що це легка справа...
Стукайте - вам відкриють... :D
  • 0

#57 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень

Відправлено 16.01.2008 – 22:51

Перегляд дописуОлеська (15.01.2008 11:21) писав:

Стукайте - вам відкриють... :rolleyes:
Зараховано! Гаразд, щоб не виглядало так, наче мені нічого не світить без виконання біблійної рекомендації, спробуємо уявити, що замість стукати я підбираю ключі.

Антиоффтоп. Не думаю, що різниця в конфесіях є вагомою перешкодою шлюбу, принаймі в Україні між католиками і православними. Як правило, ніхто з них все рівно не дотримується обрядів, переважна більшість трактує християнські принципи на власний розсуд, а частина взагалі розглядає свою причетність до церкви лише як зайву нагоду побухати на свята. З огляду на такий стан "внутрішньохристиянський" шлюб не таїть великої загрози. А от шлюб "мусульманин" - "християнка" - це ШОСЬ...
  • 0

#58 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 17.01.2008 – 01:48

Перегляд дописуАтеїст (16.01.2008 22:51) писав:

Зараховано! Гаразд, щоб не виглядало так, наче мені нічого не світить без виконання біблійної рекомендації, спробуємо уявити, що замість стукати я підбираю ключі.

Антиоффтоп. Не думаю, що різниця в конфесіях є вагомою перешкодою шлюбу, принаймі в Україні між католиками і православними. Як правило, ніхто з них все рівно не дотримується обрядів, переважна більшість трактує християнські принципи на власний розсуд, а частина взагалі розглядає свою причетність до церкви лише як зайву нагоду побухати на свята. З огляду на такий стан "внутрішньохристиянський" шлюб не таїть великої загрози. А от шлюб "мусульманин" - "християнка" - це ШОСЬ...
Шлюб християнка-мусульманин - то, як на мене, більш споріднено, ніж християнка-атеїст: і одне, і інше вірить в Бога. Та й закони Божі дуже схожі і одній, і в іншій вірах. Тим більше, якщо обоє не зациклюються на вірі в Бога...

П.С. Але я не проти використання ключів...
  • 0

#59 Agata

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 162 повідомлень
  • Місто:Кривий Ріг

Відправлено 17.01.2008 – 02:12

Я думаю всеж шлюб між православними і католиками то не є великою проблемою, я сама православна, але інколи заходжу в костел на великі свята (там навідміну від моєї церкви де все читають на старославянській або російській ксьондз хоч і поляк, а править на українській)...
Проблема справді починається там де є протестанти або фанатики віри які впринципі зустрічаються в всіляких вірах та особливо поширені в протестанських, свідки Іегови, адвентисти 7го дня... У них куча принципів з якими іноді не уживаються представники традиційних релігій...
Найменьше з того це те що деякі не вживають того чи іншого в їжу, знаю одну знайому яка читає склад ковбаси аби там не було свинини, сама не їсть і своїм не дозволяє... В одному з найгірших це наприклад у пятидесятників( і в інших також) скільки Бог дав дітей стільки буде, забороненні всілякі контрацептиви, страшно дивитись на 23-25 дівчат, у яких вже по 3-5 дітей (і це тільки початок) які вони замучені...
Тому взагалі то це питання дуже різностороннє, і розглядати це напевне требазалежно до тої чи іншої окремої ситуації...
  • 0

#60 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень

Відправлено 17.01.2008 – 02:52

Перегляд дописуОлеська (17.01.2008 01:48) писав:

Шлюб християнка-мусульманин - то, як на мене, більш споріднено, ніж християнка-атеїст: і одне, і інше вірить в Бога. Та й закони Божі дуже схожі і одній, і в іншій вірах.
Ага, тільки поміж цих схожих суто випадково затесався закон, котрий дозволяє мусульманину мати водночас 4 дружини. Доводилося читати про українку, котра поїхала до свого коханого і жила з ним душа в душу рівно до тих пір, доки не з'явилася наступна дружина. Тоді вона почала протестувати, а чоловік без зайвих роздумів поміняв її на верблюда. Сподіваюся, тебе подібні перспективи не приваблюють? Я ж не випадково уточнив, що небезпечним є шлюб саме між жінкою-християнкою і чоловіком-мусульманином, а не просто між представниками цих релігій.

Знов-таки, шлюб "християнин-атеїстка" і шлюб "атеїст-християнка" - різні речі. Біблія - це, звісно, не Коран, але в ній теж говориться про те, що чоловік у шлюбі має значно більше прав, ніж його дружина. Тому якщо абстрагуватися від випадку "необтяженості релігійними канонами" (бо тоді з певною натяжкою це можна назвати взагалі атеїстичним шлюбом), то маємо дещо несподіваний висновок: в чомусь чоловік-атеїст навіть більше підходить жінці-християнці, ніж чоловік-християнин!
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних