Перейти до вмісту

Шлюб між різними вірами

Повідомлень в темі: 115

#101 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1721 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів

Відправлено 28.05.2008 – 13:56

hameleon (28.05.2008 14:39) писав:

Я думаю що ми б вирішили це питання. І я думаю що я б її переконав прийняти Християнство.
гм... цілком можливо щоб переконали, але якщо вона навідріз відмовиться міняти своє віросповідання, тоді виникне кофлікт, важаю за краще незмішувати кохання і релігійні погляди, кожен має право вірити в то що йому подобається, правда може виникнути проблема з дітьми, в якій вірі їх виховувати, але зрештою з часом діти самі оберуть свій шлях.
  • 0

#102 hameleon

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 18 повідомлень
  • Місто:народився у м.Львові.А зараз живу у Києві

Відправлено 28.05.2008 – 14:06

Dynkan 113 (28.05.2008 14:56) писав:

гм... цілком можливо щоб переконали, але якщо вона навідріз відмовиться міняти своє віросповідання, тоді виникне кофлікт, важаю за краще незмішувати кохання і релігійні погляди, кожен має право вірити в то що йому подобається, правда може виникнути проблема з дітьми, в якій вірі їх виховувати, але зрештою з часом діти самі оберуть свій шлях.
Ні конфлікту б ніякого не булоб, я просто тоді б пішов би до свого священика і попросив би нас поблагословити у нашій християнській вірі, а потім би пішов до їхнього Будистського праведника і також попросив би поблагословити нас, І попросив би в молитві самого бога поблагословити нас на щасливе сімейне життя, а шлюб би тоді просто не був би прийнятий, зато було б благословення. Головне бути чистими перед самим Богом і все буде ок...
  • 0

#103 Пересічний

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 88 повідомлень

Відправлено 28.05.2008 – 16:46

Якщо релігія не забороняє, то конфлікт може лежати лише у площині світоглядів, а від цього не застраховані навіть атеїсти.
  • 0

#104 =MAVKA=

Я в серці маю те, що не вмирає...

• Користувачі
  • 1153 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:м. Київ

Відправлено 28.05.2008 – 16:50

Метелик (6.11.2007 23:19) писав:

Ось зацікавила ваша думка щодо такого питання! На сьогодні шлюб між різним вірами а то і расами зовсім не дивина! Але якщо люди кохають один одного і все таки хотіли б отримати благословення перед Богом як їм бути? От наприкладі Католика і православної - одна моя знайома пара ( подруга:) обвінчалися в римо-католицькому костелі - він католик вона православна! В костелі обвінчали безкоштовно і не подивилися що вона православна, православна церква ( а саме якийсь там піп) сказав що такі відносини треба розірвати бо з "невірним", думаю інший би сказав можливо обвінчати при переході його до православної віри! Я сама православна! Життя непередбачуване - а тим більше кохання - тому от і цікаво що ви думаєте про кохання між вірами і як бути перед Богом?
В мене теж склалася така ситуація. Він - католик, я - православна християнка. Поки що спокійно сприймаю ідею вінчатися в католицькому кафедралі. Як на мене - це схожі релігії. І я не хочу втратити кохану людину через різні релігії. Головне, щоб віра була в серці. А хто ти по віросповіданню - хіба це важливо?

Сварус (12.11.2007 23:32) писав:

Критерії? Критерії дуже прості: істинний християнин ніколи не одружиться з людиною іншої віри, бо це буде гріх!
А якщо я хочу одружитися з коханою людиною? І хочу народити від нього дітей, бути гарною дружиною і матір'ю? То що? Така я грішна виявляється?!!
  • 0

#105 BadTempered

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 19.06.2008 – 13:11

Я ніколи не мучив свій мозок такою ДУРНЕЮ і не буду, бо це абсурд!........не бути з людиною, бо вона вірить у трохи іншу видуману річ ніж усі???........ :huh:
  • 0

#106 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1457 повідомлень

Відправлено 16.08.2013 – 15:11

А я б не змогла жити з людиною, з якою б мала різні уявлення про світобудову. Віра (чи безвір'я) - дуже важлива і глибока складова особистості, щоб можна було знехтувати такими "розбіжностями в поглядах", будуючи сім'ю.
  • 1

#107 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1457 повідомлень

Відправлено 16.08.2013 – 16:12

Доколе__ (16.08.2013 – 15:56) писав:

Я вважаю католиків/православних/протистантів одної віри, без всяких угризеній совісті зможу обвінчатися в костьолі якщо це буде важливо для моєї нареченої.
Це варіант, коли обоє ставляться до віри не серйозно, радше, як до сукупності звичаїв-обрядів. Але тоді це вже позатема.
  • 1

#108 Чортеня

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 688 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 17.08.2013 – 00:03

натрапивши на цю тему, я вкотре страшенно радію, що мій хлопець агностик, як і я

скільки всіляких суперечок і сварок, ми завдяки цьому уникаємо:3

до речі, завжди казала собі, що ніколи навіть не починатиму стосунків з занадто релігійною людиною, так чи інакше, людина як у щось вірить, намагатиметься нав"язати цю віру коханій людині і рідним. для мене - це як залежність...ні, як все ж добре, коли пара має схожі погляди на життя і на релігію в тому числі.

Повідомлення відредагував Чортеня: 17.08.2013 – 00:03

• -1

#109 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1327 повідомлень
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 17.08.2013 – 00:58

"Шлюб між різними вірами"...
У нашій країні одностатеві шлюби незаконні.
  • 2

#110 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 21.08.2013 – 16:41

чомусь зразу згадались ці дитячі загадки: що буде якщо їжачок одружиться на гадюці?
Колюча проволка :)

Найчастіше, якщо люди входять в шлюб, або довго спілкуються, то хоч і наче вони мають бути однакового інтелектуального, культурного ще якогось рівня. Але всеодно в такій парі хтось під когось буде асимілювати.
Тобто, якщо в парі буде переважати якесь одне світобачення.
  • 1

#111 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1457 повідомлень

Відправлено 22.08.2013 – 08:46

Перегляд дописуKatod (21.08.2013 – 16:41) писав:

Найчастіше, якщо люди входять в шлюб, або довго спілкуються, то хоч і наче вони мають бути однакового інтелектуального, культурного ще якогось рівня. Але всеодно в такій парі хтось під когось буде асимілювати.
Тобто, якщо в парі буде переважати якесь одне світобачення.
Так тоді це як бути "трошки вагітною" виглядає, саме в питанні ставлення до віри. Ні, я розумію ситуацію: н-д, дружина православна, а чоловік - атеїст. І він, просто щоб вона не нервувалася, дозволяє похрестити дитину і т.д. Бо для нього цей обряд - це проста умовність, поступка заради внутрішньосімейного миру. Але хіба це можна назвати асиміляцією?
  • 1

#112 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 22.08.2013 – 18:39

Перегляд дописуtaraBooka (22.08.2013 – 08:46) писав:

Так тоді це як бути "трошки вагітною" виглядає, саме в питанні ставлення до віри. Ні, я розумію ситуацію: н-д, дружина православна, а чоловік - атеїст. І він, просто щоб вона не нервувалася, дозволяє похрестити дитину і т.д. Бо для нього цей обряд - це проста умовність, поступка заради внутрішньосімейного миру. Але хіба це можна назвати асиміляцією?
Тарабуко. Я б, на місці автора, поставив би питання інакше : "шлюб між іноплемінниками"...чи щось таке. На мій погляд фактор, міжнаціональний, в рази сильніший аніж фактор, релігійний. Те що релігія (неважливо яка, христянство, іслам, юдаїзм) намагається втручатись у справу шлюбу, є звичайнісіньким намаганням тримати "під ковпаком" і це питання. Однак проблема "різності" при шлюбі виникла не на підгрунті релігії а на різноплеменному підгрунті. Принаймі переважна більшість людей сприймає "чужинця" саме через такі чинники ( навіть незнаючи про його віросповідання) : раса, зовнішність, мова, культура, історія, традиції...і т.п. А те що сюди вклинилась релігія то вона - непрошений гість. Цей вплив не є значним і зявився на віки пізніше. Фактор же : "різного роду-племені" є "природнім автором" цієї проблеми.

Повідомлення відредагував Безбожник: 22.08.2013 – 18:42

• 2

#113 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 23.08.2013 – 11:30

Перегляд дописуtaraBooka (22.08.2013 – 08:46) писав:

:)
дуже знайома ситуація, в мене є знайомий, в якого знайомий друг іншого знайомого потрапив в схожу ситуацію :)
Ми ж не бачимо всієї картини ситуації. А асиміляція менш грунтовного світобачення проявляється в критичному ставленні до всього, в зайчатках аналізу всього. А такі фундаментальні підходи не релігійні. І в кінці кінців, якщо зерно критичного підходу людина почне все більше і більше почне будувати зв"язки в своєму світобаченні, то в кінці кінців почнеться аналіз парадоксів релігії.
  • 1

#114 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 23.08.2013 – 19:50

Перегляд дописуKatod (23.08.2013 – 11:30) писав:

:)
дуже знайома ситуація, в мене є знайомий, в якого знайомий друг іншого знайомого потрапив в схожу ситуацію :)
Отжеж паразіт...фірменний стиль Катода.

Цитата

Ми ж не бачимо всієї картини ситуації. А асиміляція менш грунтовного світобачення проявляється в критичному ставленні до всього, в зайчатках аналізу всього. А такі фундаментальні підходи не релігійні. І в кінці кінців, якщо зерно критичного підходу людина почне все більше і більше почне будувати зв"язки в своєму світобаченні, то в кінці кінців почнеться аналіз парадоксів релігії.
Хрєн його зна шо і про шо ти тут накалапуцяв але пахне апетитно.
  • 2

#115 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 24.08.2013 – 12:59

Перегляд дописуБезбожник (23.08.2013 – 19:50) писав:

Отжеж паразіт...фірменний стиль Катода.

Хрєн його зна шо і про шо ти тут накалапуцяв але пахне апетитно.
ти постійно мене хвалиш. Але так, я написав якось по дитячому. БАгато повторів одних і тих самих слів.
Я мав наувазі, що в випадку шлюбу між людьми з різними світобаченнями менш "сильне" почне асимілювати під більш "сильне". А сила, означає грунтовніше і глибше бачення.
Тобто в випадку атеізму, як світобачення, використовується критичний підхід, з усіма ніштяками, і з логічними зв"язками між елементами бачення.
Після того, як релігійною частиною почнеться використання критичного підходу в повсякденному житті, хочаб на роботі. То будучи більш ефективнішим, цей підхід пошириться на інші сфери людської діяльності. І рано чи пізно перейде на світобачення.
  • 1

#116 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 24.08.2013 – 14:36

Перегляд дописуKatod (24.08.2013 – 12:59) писав:

Але так, я написав якось по дитячому. БАгато повторів одних і тих самих слів.
Так якраз у цьому весь твій неповторний шарм і оригінальність. А якщо врахувати що, при всьому цьому, загальна думка відносно теми викладена чітко і зрозуміло, то і поготів. Не міняй нічого.

Повідомлення відредагував Безбожник: 24.08.2013 – 14:38

• 1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних