Перейти до вмісту

СПОВІДЬ

Повідомлень в темі: 310

#61 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 14.02.2008 – 23:00

Мені не подобається, коли хтось говорить про відпущення гріхів за гроші.
Мені не подобається, що всі течії християнства гребуть під одну гребінку.
Мені не подобається, що чимала частина форуму виступає саме проти християн.
(дістали!!!)

Так, мені теж цікаво, коли вперше почали сповідати і чому. Але я ставлюсь до всього не так агресивно. Сповідь з точки зору психології - то позитивна річ, особливо для людей з пострадянським минулим, де в нас все було добре, і таке поняття, як психолог в школі, організації тощо - взагалі був нонсенс. На всілякі дурниці в голові часу не було. Та психологія залишилась в наших батьків, перейшла до дітей та внуків. Люди й досі не уміють звертатись до психологів, не сприймають те все. То чому ж не дозволити священнику, як психологу, поговорити з людиною (дитиною), підказати щось, наставити на путь істинний? Я маю чимало знайомих-психологів, сама вивчаю психологію, проте ніхто мені так не допомагає, як священник.
  • 0

#62 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 14.02.2008 – 23:47

Перегляд дописуОлеська (14.02.2008 23:00) писав:

Мені не подобається, коли хтось говорить.........

Незалежно від того, подобається це чи ні, в історії такі факти були.
А ще був „Правитєльствующий Синод” Петра І, згідно правил якого духівництво зобов'язувалося доносити в поліцію про політичну нелояльність віруючих, навіть якщо це впізнано на сповіді.
І був 4 відділ 5 управління КДБ СРСР який керував всіма релігійними організаціями, зокрема і РПЦ, і куди священники були зобов"язані давати інформацію, отриману на сповіді.

Щодо ролі священника як психолога, то слід спитати про фахівість такого "лікаря людських душ". Дуже багато серед попів розвелося випадкових малоосвічених людей, щоб не сказати гірше - шарлатанів.
А про корисливість деяких з них не буду й казати. Нагадаю лише про отця Федора з "12 стільців". Віддай ковбасу - все прощу...
  • 0

#63 d^.^b

убухана скотина

• Користувачі
  • 1206 повідомлень
  • Місто:ілюзії

Відправлено 14.02.2008 – 23:54

Перегляд дописуLimit Maximum (14.02.2008 16:54) писав:

а тобі татко з мамою не розповідалис ти? запитайся у них краще...
зростав без батька, маму не зачіпай!
якщо брак сірої речовини аби дотямити, шо таке риторичне запитання
то хочаб не роби з себе всезнаючу істоту....

ps:
наступний подібний закид вважатиметься за кровну образу
>(

Повідомлення відредагував Vepr: 14.02.2008 – 23:54

• 0

#64 Aleph

Профі

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 396 повідомлень

Відправлено 15.02.2008 – 10:18

Так, мені теж цікаво, коли вперше почали сповідати і чому.

Офіційною підставою для обряду сповіді була розмова з людиною, яка була розіп'ята праворуч від Христа (він покаявся). Апостоли - вповноважені, єпископи - апостоли, священнийки - вповноважені слуги єпископів.

Спробуйте прочитати доступні (4 з мбагатьох) оригінали і зробіть висновки кожен для себе. Прошу вибачення, якщо вразив чиїсь релегійні почуття.
  • 0

#65 Olmor

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 107 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 15.02.2008 – 12:43

Мені не подобається, що чимала частина форуму виступає саме проти християн.
То чому ж не дозволити священнику, як психологу, поговорити з людиною (дитиною), підказати щось, наставити на путь істинний? Я маю чимало знайомих-психологів, сама вивчаю психологію, проте ніхто мені так не допомагає, як священник.

Ну, я не виступаю проти когось ("християн"), я навіть не виступаю проти чогось (церква). Але висловити своє ставлення до деяких речей я мая право. Чому християнська церква? Та тому що мені про неї найбільше відомо так як стоїть вона не за горами високими й морями глибокими, а, так би мовити, на моїй вулиці. Щодо інших релігій мені відомо набагато менше.

А священник не психолог. Путь істинний для священника, це той путь який вкзаує церква. А про "вчинки" церкви і деяких священників навіть говорити гидко.

Перегляд дописуAleph (15.02.2008 10:18) писав:

Офіційною підставою для обряду сповіді була розмова з людиною, яка була розіп'ята праворуч від Христа (він покаявся). Апостоли - вповноважені, єпископи - апостоли, священнийки - вповноважені слуги єпископів.

Спробуйте прочитати доступні (4 з мбагатьох) оригінали і зробіть висновки кожен для себе. Прошу вибачення, якщо вразив чиїсь релегійні почуття.

Офіційною підставою нехай, але коли прийняли рішення про впровадження такого обряду? Навіть якщо й брати на вірю весь текст перекладу офіційно прийнятого церквою.

Ну спробувати їх почитати не так легко. Вони хіба загально доступні? Крім того вони написані мертвою мовою і в світі не багато людей знайдеться, що зможуть їх "почитати", та й ті між собою гризуться за значення якось слова.
  • 0

#66 Aleph

Профі

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 396 повідомлень

Відправлено 16.02.2008 – 10:03

Перегляд дописуOlmor (15.02.2008 12:43) писав:

Навіть якщо й брати на вірю весь текст перекладу офіційно прийнятого церквою.

Краще перечитай. Я взагалі не схильний важати що те, що там описано, є підставою впровадження цього обряду.

Я навіть не проти існування самого обряду і не настоюю, що підстави для нього шукати треба у євангеліях. Мені найбільше не подобається те, що формально священник не повинен допускати до причастя того, хто не висповідався (на щастя є такі, які керуються своїм розумом). Чому? Щоб не осквернити? Що осквернити? Безмежну чистоту? Як може обмежене осквернити безмежність? З містичної точки зору причастя повинно виправляти людину, якщо оператор (священник) все зробив правильно (чи так робиться - це вже інша тема http://www.tereveni....showtopic=8804). А виходить, що людина чи люди своєю волею недопускають іншу людину до містичного зв'язку з Богом. Це не насильство? Це - механізм контролю, яким не одноразово у історії зловживали. Звичайно, практикуючий окультист може і сам все зробити, але більшості таке не доступне.

Повідомлення відредагував Aleph: 16.02.2008 – 10:26

• 0

#67 ллириК

Лямурчик

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 200 повідомлень
  • Місто:Житомир

Відправлено 16.02.2008 – 11:59

Перегляд дописуБоривітер (12.02.2008 20:36) писав:

щоб очистити свою душу.

Від чого? о_0.
Душа - це, щось, на рівні підсвідомості.
До неї нічого пристати не моеж, щоб потім її чистити :rolleyes:
  • 0

#68 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 16.02.2008 – 13:28

Перегляд дописуOlmor (14.02.2008 17:47) писав:

в Біблії сказано "там де троє, там бог", то нащо мені той священник, треба присутність бога - збери трьох чоловік. Божа ласка це не ласка священника вислухати тебе і щось порадити, це дещо інше.
не перекручуй: Вiд Матвiя 18, 20 Бо де двоє чи троє в Ім'я Моє зібрані, там Я серед них. А не просто де будь-які троє.

Цитата

Весь прикол якраз у тому щоб визнати свої гріхи не перед священником, а перед самим собою.
а ти спробуй визнай перед священиком і побачиш що легше тільки перед собою чи ще потім перед слугою Бога.

Цитата

Хоч Ісус сказав "покайтесь і спасетесь". Зверніть увагу - три слова і все. Все що за цим вигадки церкви
1-е Iвана 1, 9 Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний, щоб гріхи нам простити, та очистити нас від неправди всілякої.

Вiд Iвана 20, 23 Кому гріхи простите, простяться їм, а кому затримаєте, то затримаються!

Якова 5, 15 і молитва віри вздоровить недужого, і Господь його підійме, а коли він гріхи був учинив, то вони йому простяться.

Цитата

часто за виконанням букви ритуалу, можна прогавити його суть, що в більшості випадків і відбувається.
цілком згоден. Цього слід уникати і бути дуже уважним.

Перегляд дописуAleph (14.02.2008 20:17) писав:

Чому ти думаєш, що всі повинні знати обряди ортодоксального християнства? Якщо ти такий "просвітлений" - поясни, але так, що "незазомбована" свідомість сприйняла. Чи всі "невірні" ("не православні") - люди нижчого сорту?
я не православний, відвідую грекокатолицьку церкву. Там існують ідентичні обряди сповіді, тільки менш жорсткі по процедурі і можливо менш показові.

Цитата

Покликана чи вибрана?
священник це покликання, а не обрання. Обирають президента і депутатів, а хто йде на священичий сан готується стати слугою Божим половину свого життя (ну так в ідеалі має бути).

Цитата

А у кабінеті психолога є Бог? Так, є!
за гроші, які ти платиш йому погодинно, Бог на час твого перебування в кабінеті психолога орендує тіло останнього щоб вислухати тебе. :rolleyes: При чому виручені бабки не йдуть на пожертви (прошу вибачити за сарказм).

Цитата

Так як і усюди, а якщо точніше, то все є у Ньому.
Все є у Ньому, але це "все" не живе і не усвідомлює Його, тільки людина може. Все є бездуховним.

Цитата

А не хочеш так як у пеших було. Стань при вході до місці зібоання, наразі це храм, і голосго так щоб усі чули розкажи про свої гріхи та публічно "кайся" :rolleyes:
Тому той сповідь називається таїнством св. сповіді, бо вона не є публічною показухою.

Вiд Матвiя 6
2 Отож, коли чиниш ти милостиню, не сурми перед себе, як то роблять оті лицеміри по синагогах та вулицях, щоб хвалили їх люди. Поправді кажу вам: вони мають уже нагороду свою!
5 А як молитеся, то не будьте, як ті лицеміри, що люблять ставати й молитися по синагогах та на перехрестях, щоб їх бачили люди. Поправді кажу вам: вони мають уже нагороду свою!
6 А ти, коли молишся, увійди до своєї комірчини, зачини свої двері, і помолися Отцеві своєму, що в таїні; а Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно.
7 А як молитеся, не проказуйте зайвого, як ті погани, бо думають, ніби вони будуть вислухані за своє велемовство.
8 Отож, не вподобляйтеся їм, бо знає Отець ваш, чого потребуєте, ще раніше за ваше прохання!

Цитата

А як ти думаєш, вірні паразити суспільства, які дають хабарі за те, щоб попасти на роботу-корито (ДПА, ДПС, чиновники різного рівня і т.д.) ізнаючи, що будуть брати хабарі і беруть до останнього, часто не за провину, а спеціально фабрикуючи "порушення", ті, що позбавлюють волі невинного через те, що винний відкупився, а результативність показати пот рібно,ті, що все життя сосуть кров "братів своїх", коли "каються і сповідаються" дійсно вірять у те, що більше не будуть "грішити"?
я не можу за них знати що вони думають собі, але однозначно вини обманюються.
  • 0

#69 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 16.02.2008 – 13:59

Перегляд дописуSotnik (14.02.2008 22:42) писав:

А дійсно. Як з"явився рітуал сповіді? В Біблії про це щось є? Чи церква сама вигадала?
цей ритуал базується на цих рядках:
Вiд Iвана 20
23 Кому гріхи простите, простяться їм, а кому затримаєте, то затримаються!
ну та й інших ще що вище я подавав, але ці основні.

Перегляд дописуVepr (14.02.2008 23:54) писав:

зростав без батька, маму не зачіпай!
якщо брак сірої речовини аби дотямити, шо таке риторичне запитання
то хочаб не роби з себе всезнаючу істоту....
це й було риторичне запитання...
Я теж зростав фактично без батька (духовного в тому числі) і то не значить що треба хвалитися тим, що не ходиш до сповіді, бо батьки не навчили... Навпаки треба молитися за гріхи батьків, що призвели до того, що вони не разом...
  • 0

#70 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 17.02.2008 – 16:40

Флуд видалено.
  • 0

#71 Kirin

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 218 повідомлень
  • Місто:Львова

Відправлено 18.04.2008 – 22:55

Перегляд дописуLMax (9.01.2008 22:07) писав:

Таїнство це те, що не є публічним.
Як ти можеш так говорити. Цей термін пояснити дуже складно. Це є шось, що ми не можемо зрозуміти, ми не можемо його пояснити, ми не знаємо як воно відбувається, зате ми знаємо що воно робить, і які його наслідки. Богослови так пояснюють цей термін:

Таїнство – видимий знак, встановлений Христом, котрий, уділяючи його за допомогою Церкви, поновлює свою Пасхальну Містерію (страждання, смерть і воскресіння) і уділяє для нас потрібні благодаті. Дуже важливо зрозуміти, що таїнство є знаком Христа, котрий користується ним і сам його виконує, однак через послугу Церкви в особі своїх вибраних (єпископів, священиків, дияконів).

Метою таїнств, як читаємо в Катихізисі Католицької Церкви, є освячення людини, побудова містичного Христового Тіла, і, врешті, віддання пошани для Бога. Як знаки, повинні вони також повчати. Таїнства не тільки закладають віру, але, за допомогою слів і речей, дають їй зростання, зміцнюють її і виражають.

Тайна покаяння:

Таїнство покаяння і поєднання називається таїнством навернення. В ньому Христос взиває нас повернутися на дорогу, яка веде до Бога Отця (пор. Лк 15,18), від котрого людина віддалилася в наслідок гріха, повертає надприроднє життя для тих, котрі втратили його з власної провини; це поєднання з Богом, з Церквою і людиною. Називається також таїнством сповіді, бо визнання гріхів перед священиком є однією з умов цього таїнства. Це таїнство є визнанням і прославленням святості Бога, а також Його милосердя щодо грішної людини. Називається таїнством Божого милосердя, таїнством прощення, бо через сакраментальне відпущення гріхів Бог уділяє нам прощення і милосердя. Належить воно до таїнств християнського оздоровлення. В ньому Бог, як найкращий лікар, лікує нашу поранену гріхами душу. Лише Бог може відпускати гріхи і робить це через священиків, уділяючи їм владу “зв’язувати і розв’язувати”.

На жаль, багато людей не використовують цей великий дар, який залишав для нас Христос. Так людина відходить від Бога, котрий стає непотрібним, котрий заважає в житті. Чим рідше приступаємо до св. Сповіді, тим важче нам навернутися і просити Бога про прощення. Деякі забувають, що в цьому таїнстві крім очищення серця людина отримує внутрішній спокій, радість, силу і міць, щоб витримати в доброму. Відходячи від сповідальниці (конфесіоналу), людина свідома того, що може все розпочати спочатку. Сповідь – це прохання про милосердя, про звільнення з того всього, з чим самі не можемо справитися, бо ми слабкі і грішні.

Треба добре сповідатися, щрб отримати внутрішній спокій. Добра сповідь та, до якої приступаю без страху, з довірою, як хвора людина, яка потребує зцілення, яка зранена власним гріхом. Під час доброї сповіді не приходжу за справедливою карою, а за оздоровленням з того, що мене внутрішньо ранить. Бог не тільки суддя, а і лікар, Милосердний Отець, котрий з любов’ю чекає повернення блудного сина. Не треба боятися цього таїнства, а часто з нього користатися.

Друга церковна заповідь говорить нам виразно Кожен віруючий зобов’язаний хоча б раз на рік сповідатися зі своїх гріхів. Але, щиро говорячи, сповідь раз на рік – це замало! Грішила би нерозторопністю людина, хвора раком чи іншою серйозною хворобою, якби ходила до лікаря лише раз на рік. Така людина потребує постійної опіки лікаря. Так само з таїнством покути. Сповідатися слід регулярно, щоб запрошувати Бога до себе і просити про оздоровлення. Доброю і пропонованою практикою є регулярна, хоча б щомісячна сповідь. Хто таким чином буде підходити до конфесіоналу, тому таїнство не сповіді не буде доставляти жодних труднощів, навпаки, допоможе зростати чеснотам і йти дорогою досконалості і святості.

Щоб можна було добре сповідатися, треба мати добре розвинуте сумління. Це найбільший скарб, який людина отримує від Бога. Сумління, керуючись розумом і вільною волею, закликає людину чинити добро і уникати зла. Сумління, як ми вже казали, є Божим голосом, який прагне вести людину доброю дорогою. Але голос цей дуже делікатний, який шанує свободу людини і її вибір. Є в людині ще одна сила, яка часто заглушає голос сумління, сила дуже агресивна. Це егоїзм. Сумління допомагає людині розпізнати добро і зло, наказує робити перше, а уникати другого. Егоїзм же розділяє речі на приємні і неприємні і схиляє людину обирати приємне і уникати неприємного. Нам видається, що все в порядку, бо кожен хоче бути щасливим, прагне приємного. Однак, голос сумління найчастіше не покривається з людським егоїзмом. Тому, коли сумління наказує робити добро, егоїзм розуміє цей наказ як дуже важкий для виконання, який вимагає жертви, тому неприємний. В свою чергу заборонене зло приймає за щось“добре”, приємне.

З огляду на егоїзм, який в нас є, повинні намагатися виховувати своє сумління, позбуваючись егоїзму. Сумління може стати сильнішим від егоїзму, а відбудеться це через неустанне вдосконаоення волі. Добрим способом у вихованні свого сумління через зміцнення волі є охоче слухання зауважень від людей, які турбуються про наше добро. Нелегко вислуховувати зауваження, але маємо усвідомити собі, що цих людей посилає нам Бог, котрий хоче, щоб наше сумління добре зформувалося. Такими людьми, яких Бог нам посилає з метою розбудити наше сумління, може бути жінка для чоловіка або чоловіе для жінки. Найближчі особи, котрі з любові і в любові, турбуючись про добро чоловіка / жінки, звертають один одному увагу на їхні слабкості в недоліки.

Треба навчитися приймати зауваження від інших. Треба також вміти робити зауваження, дуже делікатно, з любов’ю, щоби не принизити іншу людину, мого брата чи сестру в Христі.

З добре вихованим сумлінням легше нам буде зробити добрий рахунок сумління і, з радістю та надією на зустріч з Милосердним Отцем, приступити до таїнства покути.

Таїнство Божого Милосердя є дуже важливе в розвитку правильних родинних відносин між батьками і батьками та дітьми. Допомагає воно позбвтися егоїзму, який є найбільшою загрозою для кожної спільноти, а тим більше для спільноти подружньої, родинної. Часта, регулярна сповідь допоманає подружжю, як і кожній людині, стати в правді перед Богом і перед самим собою.
  • 0

#72 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2259 повідомлень

Відправлено 18.04.2008 – 23:07

Kirin, бачу ти гарно виконуєш те що я тобі в приват написав. Правда ще маловато цитат з біблії. Але за об"єм хвалю. Навіть мені влом було все читати. Нарешті на форумі в релігії знов цікаво <_<
Дозволю собі вирвати з контексту 2 абзаци і коротко відповісти.
1. Сумління, совість - це нав"язані правила поведінки в суспільстві. Поняття того що добре і погано в кожній групі людей різне так само і совість в кожного різна. Ці правила закладаються глибоко в підсвідомість. Фройд називав совість "Над-Я".
2. Егоїзм якраз і є розум і "вільна воля".. Принаймні на даному етапі люди не можуть домовитись і разом йти до світлого майбутнього. Тому вже краще хай кожен своїми силами до цього майбутнього йде.

Повідомлення відредагував Nameless One: 18.04.2008 – 23:13

• 0

#73 Lady Erato

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 882 повідомлень

Відправлено 19.04.2008 – 09:03

мені дуже треба виговоритись... але непросто виговоритись.. а так, щоб полегшало... куди йти?!
  • 0

#74 Aleph

Профі

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 396 повідомлень

Відправлено 19.04.2008 – 11:09

Як я зрозумів, Kirin важає ключовим моментом - совість. Тікльки от деколи церковні догмати ідуть у супереч з совістю. Звичайно, можна "зазомбуватися" і підігнати совість до догматів. Тільки от чи буде після того вона тим чим повинна бути?

З моєї точки зору совість - це приглушений та спотворений голос вищої (як часто говорять - божественної) сутності людини (дух, ангел-хоронитель, нагваль і т.д.). Ми допускаємо, що т.з. вища сутність - не помиляється, але перебуває у латентному стані. Спотворення її глосу відбувається через сторонні впливи (напрклад політика-оратора, який використовуючи психотехніки промовляє нам до совісті, інших членів соціуму і т.д.). Відповідно совість - вже не еталон, якщо людина не має достатньо сильної волді для протистояння впливам.

Існують техніки, за допомогою яких можна "пробудити" вищу сутність і передати їй право вибору, слідувати не її слабкому і спотвореному голосу а її безпосереднім вказівкам. Це приблизний натяк, а не пояснення, так як словами це важко пояснити. Тоді людина стає вільна і стійка, але незручна владі, церкві, шахраям, політикам так як нею неможливо керувати.

Те ж, що ми називаємо "совість", пере6важно, інструмент управління який використовують ті, у кого "немає совісті". Тому на запитання про те, чи є у мене совість я відповім - "немає", позбавивши оточення ще однієї нирточки якою можна керувати мною.

Перегляд дописуKirin (18.04.2008 23:55) писав:

Як ти можеш так говорити. Цей термін пояснити дуже складно. Це є шось, що ми не можемо зрозуміти, ми не можемо його пояснити, ми не знаємо як воно відбувається, зате ми знаємо що воно робить, і які його наслідки. Богослови так пояснюють цей термін:

Таїнство – видимий знак, встановлений Христом, котрий, уділяючи його за допомогою Церкви, поновлює свою Пасхальну Містерію (страждання, смерть і воскресіння) і уділяє для нас потрібні благодаті. Дуже важливо зрозуміти, що таїнство є знаком Христа, котрий користується ним і сам його виконує, однак через послугу Церкви в особі своїх вибраних (єпископів, священиків, дияконів).

Таїнство - догматичний ритуал християнської церкви, принципи функціонування якого є скриті від не "посв'яченого" (у певні зання).

І пояснювати його не вартує. Ті, хто шукає - занайде, еволюційно пройшовши певні сходинки. Якщо ж його спробувати відразу пояснити можна довести людину до "втрати віри" на досить тривалий час, що потрібний на переосмислення, або й до кінця фізіологчного життя. Хоча, більшість цього не сприйме і не почує. Та й не потрібно це всім. І це не зверхність. Багато людей цього й самі не хочуть знати, так як це вимагає індивідуальної відповідальності з кожен вчинок (і думку).

Для того, хто усвідомлює суть ритуалу однаково дієві обряди християн, ісламу чи навіть політеїстичних релігій. Його "віра" стає над релігіявми. Та й самі ритуали стають не таким важливими.

Повідомлення відредагував Aleph: 19.04.2008 – 10:51

• 0

#75 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2259 повідомлень

Відправлено 19.04.2008 – 11:13

Перегляд дописуLady AD (19.04.2008 10:03) писав:

мені дуже треба виговоритись... але непросто виговоритись.. а так, щоб полегшало... куди йти?!

Сильно сумніваюсь що священник в такому ділі поможе)) Вони не збираються когось вислуховувати, давати якісь поради. Вони не психологи. Сповідь в більшості випадків це проста формальність. Якщо якась людина прийде до священника з якоюсь внутрішньою проблемою, то почує перш за все питання коли останній раз вона сповідалась, потім пораду звернутись до ісуса, і прочитати такі то молитви стільки то разів.

Якщо треба виговоритись то найкраще звернутись до вірної найкращої подруги, якщо така є.
  • 0

#76 Бандерас

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 223 повідомлень

Відправлено 19.04.2008 – 13:00

Я вважаю що сповідь(перед священиком) не є обовязковою! Можна звернутись і до Самого Бог в формі молитви!
  • 0

#77 Kirin

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 218 повідомлень
  • Місто:Львова

Відправлено 20.04.2008 – 21:31

Перегляд дописуБандерас (19.04.2008 14:00) писав:

Я вважаю що сповідь(перед священиком) не є обовязковою! Можна звернутись і до Самого Бог в формі молитви!
Як ти так можеш говорити??? Сповідь і визнання наших гріхів перед Богом. І лише пройшовши через неї можемо очиститися від гріхів. Самостійно можемо лише зробити іспит совісті. Чого боятися, адже ти визнаєш гріхи лише перед священником. І ніхто окрім тебе і нього про них не знатиме. Священник не розповісь той гріх, що ти йому виявив, бо його зобовязує обітниця. Всетаки краще визнати гріхи перед одним священником, ніж потім на страшному суді Христовому їх почують усі. Якщо боїшся сповідатися у знайомого священника, піди і посповідайся у інший храм, цього ніхто не забороняє.
  • 0

#78 Aleph

Профі

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 396 повідомлень

Відправлено 21.04.2008 – 07:55

Перегляд дописуKirin (20.04.2008 22:31) писав:

...адже ти визнаєш гріхи лише перед священником. І ніхто окрім тебе і нього про них не знатиме. Священник не розповісь той гріх, що ти йому виявив, бо його зобовязує обітниця...

Є у мене одтн знайоми, зараз вже пенсіонер, який займався вербовкою. Шкода, що він не може писати мемуари, а то б зараз багато священників і єпископів кусали собі лікті :rolleyes:
  • 0

#79 конвалія

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 175 повідомлень

Відправлено 21.04.2008 – 09:53

Перегляд дописуLady AD (19.04.2008 10:03) писав:

Дуже добре сповідатись в отців Васильян - церкви св. Андрія (пл. Соборна), св. Онуфрія (вул. Б.Хмельницького), зрештою більшість священиків терпляче вислухають тебе при сповіді, головне говорити по суті, а не просто так "щоб виговоритися", визнач для себе основні моменти того, що тебе турбує. Успіху!

Тим, хто не знає що таке сповідь та інші таїнства віри раджу почитати катехизм Католицької Церкви, а тоді вже робити висновки. Якщо щось робиш, чи в чомусь переконаний, то потрібно мати відповідні аргументи.

Першу сповідь установив Ісус: "Сину, прощаються тобі твої гріхи, встань і ходи".
  • 0

#80 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 21.04.2008 – 14:02

Вчора була і добре мені так...
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1