Перейти до вмісту

СПОВІДЬ

Повідомлень в темі: 310

#301 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 15.10.2009 – 03:38

Перегляд дописуГанна панна (15.10.2009 00:38) писав:

Безбожнику, ваше пояснення схоже на притягнуте за вуха. Ви створили додаткову сутність, щоб поянити явище. Якби священик просто допомогав, то можна було б спвідатися без нього, він би приходив тільки у випадках, коли треба допомогти. Оскільки людину ніхто не питає чи зможе вона сама сповідатися, чи їй потрібен священик, значить його присутність не додаткова опція, а обов’язкова частина ритуалу. Також неясно чим священик більше підходить для сповіди ніж звичайний вірянин.
Я не хочу сказати, що священик у цьому випадку зовсім непотрібен, але ви занадто слабко аргументували його присутність. Щоб виправдати його втручання і посередництво між людиною і богом потрібен вагоміший аргумент. З таким же успіхом можна було сказати, що він потріен на той випадок, коли якщо людина знепритомніє, або просто, щоб погрівся. Аргументові бракує сили. Тим більше, що ця "допомога" взагалі ніяк не виражається. Священик просто повторює стандартні ритуальні фрази.

Біблію згадуєте даремно, в ній ніде про сповідь не говориться.
Суто людський ритуал, для людей, тому вони й беруть в ньому участь.

Навряд чи Ви, шановна, зможете навчити мене Біблії. Водночас, навряд чи Ви зрозуміли, що насправді я є антихристиянин. Тому і допис сприймаєте неправильно.
Отже. По-перше, сповідь, каяття, поворот, зміна дороги, молитва - мають багато спільного. Принаймі, каяття є невід"ємним наслідком сповіді. По-друге, це не тільки прерогатива християнства. По-третє, свідок сповіді-каяття присутній не тільки у християн.
Тепер, щодо законності "процесу" у християн. Мною було викладено те, що сповідь у християн не вступає в протиріччя з Писанням. Якщо Ви не зрозуміли подане вище, то нагадаю Вам, що саме Евангеліє, можна сказати починається з поради каяття : " покайтесь, бо наблизилось царство Боже !" Це слова Іоана. А ось слова Христа після хрещення ; "покайтесь і віруйте в Євангеліє". Навіть цього достатньо (а є ще, у Писанні) християнину для того, щоб сприймати покаяння як закон. І тут протиріччя немає ніякого.
Тепер, щодо присутності священника у християн. Тут почну знову зі слів Ісуса апостолам ; "Проповідуйте усім народам покаяння, бо наблизилось царство небесне". А після цього, додам слова одного з тих апостолів - Іакова :
"Чи хворіє хто з вас ? Нехай покличе пресвітерів церкви, і нехай вони помоляться над ним, помазавши його оливою в ім"я Господнє. І молитва віри виздоровить хворого, і Господь підніме його, а коли він вчинив гріхи, то вони простяться йому. Признавайтесь один одному в провинах і моліться один за одного, щоб вам зцілитися:бо багато може щедра молитва праведного". І накінець він каже : "нехай той знає, хто навернув грішника з його хибної дороги, спасе душу його від смерті і покриє безліч гріхів".
Сказано ще і в Діяннях : "багато з тих, що увірували, приходили, визнаючи і відкриваючи діла свої".(Тут мова про події у Ефесі. "Приходили і відкривались" - до церкви)
Як бачите, шановна, сповідь-каяття при свідках, в тому числі при священнику, у християн є нормою котра випливає з Євангеліє.
Далі. Якщо Ви, шановна, цікавились християнством, то повинні знати про те , що роль священника полягає також в тому, в чому полягає і роль жреця, чи шамана, чи чаклуна в якомусь племені зулусів не маючих уявлення про християнство. Мова про те, що сповідуючись, певна людина викидає з себе досить сильну і негативну енергетику. Назвем це - "чортовиння". Хтось мусить не тільки допомогти, але і "прийняти" та кудись "подіти". Таке дійство не є страшним для спеціалістів своєї справи, бо вони знають як з цим впоратись. Професійний священник в їх числі. Адже не кожний приходить сповідуватись тільки про лайку на сусіда за курку. Тим більше, що Ісус зцілюючи прокажених (а це було тільки через їх каяття і віру) показав приклади, ЩО могло виходити з таких людей.
Ви сказали, що священник є обов"язкова частина ритуалу. Неправильно. У християн сповідуються (нарівні зі священниками) наприклад, просвіченим старцям які досягли певної духовної межі і знають як упоратись з наслідками, в разі чого. Сповідуються християни і без свідків. Молитва. Адже в ній і сповідь і каяття. Той же "Отче наш", цьому приклад.

Повідомлення відредагував Безбожник: 15.10.2009 – 03:53

• 0

#302 Ulrick Stahlbehr

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 365 повідомлень
  • Місто:Звенигородка

Відправлено 15.10.2009 – 08:38

King Oni: Carry, аргументуйте пости. Це можна в репутації написати, але не в темі.
  • 0

#303 Хтось_дивний

Я пытался быть спpаведливым и добpым...

• Користувачі
  • 1037 повідомлень
  • Місто:Україна, Тернопіль

Відправлено 15.10.2009 – 15:36

Флуд видалив
  • 0

#304 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 15.10.2009 – 15:43

На сповіді була лише 2 рази в житті і обидва рази були короткими і неприємними. Не відчуваю я "єднання з Всевишнім" коли відчитуюсь перед незнайомим(або хай і знайомим але чужим) дядьком. Мені легше все те ж саме висказати своїй подушці,ніж "посереднику"
  • 0

#305 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 15.10.2009 – 15:59

Перегляд дописувеснянка (14.10.2009 23:01) писав:

не сприймайте так буквально)))цей термін є давно поліфункціональним
можливо.

Перегляд дописувеснянка (14.10.2009 23:01) писав:

це я вела до того, що чимало йде в церкву, шоб просто виговоритися, а не УСВІДОМИТИ гріх.
от вам і щирість каяття

Перегляд дописуManfred (15.10.2009 11:06) писав:

одначе функція священника не вичерпується лише свідченням, він має владу відпускання гріхів, без цього людина може каятися Богові наодинці, але у неї не буде певности, що Бог відпустив їй той чи инший гріх, питання залишатиметься відкритим.
певність буде лише після смерті. священик теж гарантувати ніц не може.
а з іншого боку сказано ж, що щире каяття дає прощення навіть смертних хріхів. тому якщо щиро покаявся — Бог має простити.

Певно до того, що більшість критиканів саме він і дратує, коли наступає у ближнього по сповіді, до речі, наступає він далеко не завше, але дратує сама його можливість. Як же це так, нагрішив і не мучається більше, не-по-ря-док, падлюка отакая-во, га бачили Ви таке, очистилося воно, ах ти ж сволота отака... далі вельми складні ідіоматичні конструкції )))
нє. я посянила своє питання. людина, яку дратує той хто сповідається не переживає катарсис. та і той, хто сповідується теоретично не може цього робити. бо катарсис — то очищення своєї душі через переживання співчуття до страждань інших.
  • 0

#306 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 15.10.2009 – 20:01

[[quote name='Manfred' date='15.10.2009 11:06' post='517363']

А Ви справді "безбожник"? )))
Загалом згоден, одначе функція священника не вичерпується лише свідченням, він має владу відпускання гріхів, без цього людина може каятися Богові наодинці, але у неї не буде певности, що Бог відпустив їй той чи инший гріх, питання залишатиметься відкритим.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[Справді.
Щодо більш широких повноважень священника, то таке мені відомо. Це написано у того ж Іоана : "Скажавши це, Він дунув і каже їм: Прийміть Духа Святого ; кому гріхи простите, проститься, кому залишите, залишуться". Тобто, право священника щодо відпускання гріхів теж не вступає в протиріччя з Писанням. Що є, те є. Чого тут вигадувати ? Це ж не ікона, про яку сперечаємось в іншому розділі. Загалом, на мій погляд, сповідь потрібна будь кому, незалежно від віри чи повного безвір"я. І хто б там що не казав, ми намагаємось це робити. Усі. Інша справа, що для нехристиянина існують інші способи каяття. Християни ж, роблять це по своїх правилах. І в цьому питанні ті правила не вступають в протиріччя з їх "керівним документом" - Біблією. Це слід визнати. А кому "не повезло" на сповідь, то це говорить про дві речі : по-перше, власне нерозуміння правильності підходу до процесу, а по-друге, непрофесійність священника. Помилкою є і те, що дехто тут каже : спер на когось свої проблеми і став чистим. Нічого подібного. Полегшення для сповіданого приносить те, що він переміг себе, а не те що ніби то все "списано". Християнину, знаючому відповідні закони писання відомо : гріх простити може лише Бог. На всім відомому християнам Суді. А от його сповідь, буте там фігурувати як свідчення визнання власних гріхів і покладання на милосердність Бога, в якого християнин вірить.]

Повідомлення відредагував Безбожник: 15.10.2009 – 20:07

• 0

#307 За межею

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 171 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 17.10.2009 – 14:48

То дуже зручно заляпатися, а потім помитися... і знову ми чисті. Невже митися так погано, а не митися і ходити брудним так добре?
ага -вбив людину, спаплюжив : комусь життя,--- помолилися, сповідувались, дали пожертву і все ми вже не винні, совість не турбуе,вже чисті...якщо якийсь * вб*е чи покалічить твою рідню, а потім піде на сповідь, тобі від цього легше буде??..

доречі осе сповідування раніше було системою визначення злочинців, який думаэ що йде до бога з покаянням, а священник(посередник) опісля все докладае в ментовку, наразі злочинці не такі довірливі... :)
  • 0

#308 Zuzik

наглий, самоувєрєнний хам!

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 17.10.2009 – 15:30

Перегляд дописуЗа межею (17.10.2009 15:48) писав:

ага -вбив людину, спаплюжив : комусь життя,--- помолилися, сповідувались, дали пожертву і все ми вже не винні, совість не турбуе,вже чисті...якщо якийсь * вб*е чи покалічить твою рідню, а потім піде на сповідь, тобі від цього легше буде??..

доречі осе сповідування раніше було системою визначення злочинців, який думаэ що йде до бога з покаянням, а священник(посередник) опісля все докладае в ментовку, наразі злочинці не такі довірливі... :)
це всього лише людська організація... чого ви так? Ну сходила людина до сповіді... чи не сходила... не батюшці вирішувати прощати чи ні. Не в нього просять, не він вирішує...
Хоча може Манфреду дійсно краще вважати це всього лише ритуалом миття :)
  • 0

#309 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 19.10.2009 – 08:27

Шмарко ех...в дурного попа - дурні молитви..
не розумію дописів такі як в тебе. Люди є різні в цьму світі..але як на мене скоріше "куревськими" виглядають саме такі дописи як попередній, де образа, тупість і ненависть..вартувало б товаришу піти до сповіді, мо троха став би людянішим і дивись і світ стане для нього троха світлішим, або хоча б соромно стане
  • 0

#310 Хтось_дивний

Я пытался быть спpаведливым и добpым...

• Користувачі
  • 1037 повідомлень
  • Місто:Україна, Тернопіль

Відправлено 19.10.2009 – 09:29

Шмарко 10% за п.п. 2.2, 2.2.2, 2.4. Допис видалив.
  • 0

#311 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6014 повідомлень

Відправлено 16.04.2012 – 08:21

МІхаіл Чєчєтов не любить сповідатися... Вияваляється тому, що робить у житті лише добро.
http://polemika.com....6769.html#title
...бажання сповідуватися у нього ніколи не було.
"Тому що я усе життя намагався робити людям добро. Сповідуються зазвичай ті люди, які робили зло людям, ворожнечу сіяли, капості і так далі", - підкреслив він.
  • 1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних