Перейти до вмісту

СПОВІДЬ

Повідомлень в темі: 310

#281 Volodya1990

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 4 повідомлень

Відправлено 12.10.2009 – 16:55

Ганна панна (12.10.2009 16:38) писав:

Якщо богові, то навіщо посередник?

Якщо все ж таки людині, то це звичайна людська психологія.

Священик не зобов’язаний бути фаховим психологом.

єдиним посередником між богом і людьми є Ісус Христос... так говорить новий заповіт!
  • 0

#282 Ганна панна

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 104 повідомлень

Відправлено 12.10.2009 – 18:07

Сповідь Ісусові матиме менше психологічної користи, але буде більш правильною з точки зору біблії-тори.
  • 0

#283 Teo

бовдур, булька, кулька, круть!

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2841 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 12.10.2009 – 18:14

не сповідувався, але читав листочок де записані гріхи - зрозумів шо якщо жити нормальним життям то потібно сповідуватися щогодини, бо капец
  • 0

#284 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 12.10.2009 – 18:55

Ганна панна (12.10.2009 16:38) писав:

Якщо богові, то навіщо посередник?
Людині невіруючій важко це зрозуміти, а розповідати чи читати лекції чому я роблю саме так а не інакше - даруйте я не лєктор
  • 0

#285 Ulrick Stahlbehr

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 365 повідомлень
  • Місто:Звенигородка

Відправлено 12.10.2009 – 21:00

Офтоп вичистив.
  • 0

#286 Ганна панна

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 104 повідомлень

Відправлено 13.10.2009 – 18:03

Manfred (13.10.2009 11:15) писав:

Якщо людина вміє добре і смачно готувати, то навіщо існують кав'ярні та ресторани? Якщо людина сама собі добрий кухар, то навіщо їй шеф-кухар з його меню у ресторані?

Якщо вміє готвуати краще за шефкухара, то їй не потрібен.

Розумію перевагу таких абстрактних порівнянь, завдяки ним можна все що хочеш довести.
але давайте конкретно, для чого священник при сповіді Яхве?
  • 0

#287 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 13.10.2009 – 19:24

Ганна панна (13.10.2009 19:03) писав:

Якщо вміє готвуати краще за шефкухара, то їй не потрібен.

Розумію перевагу таких абстрактних порівнянь, завдяки ним можна все що хочеш довести.
але давайте конкретно, для чого священник при сповіді Яхве?

Присутність священника на сповіді пояснюється досить просто. Він є свідком покаяння людини. І не більше того. Саме ж покаяння, є таїнство котрим керує Господь. Людина при цьому робить важкий крок, тобто, перемагає себе. Священник може допомогти людині при цьому, але сповідується людина Богу, а не йому. Це не так просто, між іншим. Хто сумнівається - спробуйте. Священик же, виступає і як свідок того, що покаяння відбулось. Крім того, сповідь при свідку не вступає в протиріччя з Писанням. Прикладом є Нагорна сповідь Христа на яку Він сам взяв свідків. Мало того, Він дорікав їх за те, що заснули при його сповіді. Взагалі, Євангеліє пронизане термінами : свідок, свідки, свідчення. Багато своїх діянь, той же Ісус робив ТІЛЬКИ при свідках.
Часто буває так що людина хоче сповідатись, але не має змоги навіть пересуватись (тяжка хвороба, перед смертю і т.п.). Кого ж кликати, як не священника ? Хтось скаже : можна самому звернутись до Бога. А якщо певна людина все життя була невіруюча ? Вона поняття не має про те, як відкрити себе ? На те і є священник. При умові, що він - спеціаліст своєї справи.
Загалом же, ніхто ж з нас не дивується, що ми всі користуємось свідками при судових справах, наприклад. І буває ; так уже сповідуємось суддям при свідках, що аж бігом. Не дивуючись нічому.
  • 0

#288 WTF?

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 939 повідомлень

Відправлено 14.10.2009 – 20:27

то дуже зручно: нагрішити, а потім сповідатися.

...і знову ми чисті, знову непорочні, нам місце у раю вже забито...
  • 0

#289 Ulrick Stahlbehr

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 365 повідомлень
  • Місто:Звенигородка

Відправлено 14.10.2009 – 21:18

King Oni: Тему почистив. Панянки, тримайтеся теми. Бо підуть відсотки.
  • 0

#290 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 14.10.2009 – 21:19

WTF? (14.10.2009 21:27) писав:

то дуже зручно: нагрішити, а потім сповідатися.

...і знову ми чисті, знову непорочні, нам місце у раю вже забито...
дуже зручно в ніщо не вірити..критикувати теж дуже зручно...

Ніхто не є святим...всі ми робимо помилки і віруюча людина має потребу посповідатись, очистити душу...а невіручі не розуміють того...це їх справи...
  • 0

#291 WTF?

Генеральний писар

• Користувачі
  • 939 повідомлень

Відправлено 14.10.2009 – 21:25

Дуже зручно свої проблеми та помилки перекладати на якусь напівміфічну істоту і вірити, що вона вам допоможе, що всьо буде гуд. А якщо все-таки не допомогла, то значить, так треба. От. Так написано на небі. На хмарах. бугога.
  • 0

#292 carry

Генеральний писар

• Користувачі
  • 570 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Тернопіль

Відправлено 14.10.2009 – 21:30

на сповіді-не просто викидаєш гріх з душі, потрібно той гріх осмислити, почути духовну пораду...
Можу сказати, шо просто відчувається надзвичайне полегшання, світлість в душі і вголові після доброї сповіді

Повідомлення відредагував carry: 14.10.2009 – 21:32

• 0

#293 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 14.10.2009 – 21:32

кожен відповідає сам за свої помилки чи проблеми і незалежно від того - віруюча людина чи ні...
"не судіть:happy1:"

зрештою тема не про те. Ми говоримо про Сповідь. для мене сповідь є потребою...і саме в такому вигляді як вона є і саме в свого духівника, людини, яку наша родина знає давно. Бувало що ходила до сповіді до іншого священика і полегшення не відчувала, священики теж різні бувають...
  • 0

#294 чорно-біла

Т-юлень

• Користувачі
  • 2757 повідомлень
  • Місто:Roma

Відправлено 14.10.2009 – 21:39

carry (14.10.2009 21:30) писав:

на сповіді-не просто викидаєш гріх з душі, потрібно той гріх осмислити, почути духовну пораду...
Можу сказати, шо просто відчувається надзвичайне полегшання, світлість в душі і вголові після доброї сповіді
воно все дуже добре, але далеко не кожен це бачить так. тому я, будучи віруючою, скорше буду призирати отих "побожних", для яких сповідь - це так, аби совість не мучила (якщо така взагалі є в наявності), аніж тих, які не вірять, але стараються виправитись, а не втікають від своїх проблем і помилок в такий спосіб. бо одне діло зрозуміти, "покаятись", виправити, а друге діло просто про це забути, бо посповідався і відлягло, а на слідуючий день зробити те саме
  • 0

#295 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 14.10.2009 – 21:42

чорно-біла (14.10.2009 22:39) писав:

воно все дуже добре, але далеко не кожен це бачить так. тому я, будучи віруючою, скорше буду призирати отих "побожних", для яких сповідь - це так, аби совість не мучила (якщо така взагалі є в наявності), аніж тих, які не вірять, але стараються виправитись, а не втікають від своїх проблем і помилок в такий спосіб. бо одне діло зрозуміти, "покаятись", виправити, а друге діло просто про це забути, бо посповідався і відлягло, а на слідуючий день зробити те саме
також правда...це на совісті кожного...коли бабка нині висповідаллась а прийшовши додому клене сусідські кури то ....але ми ж говоримо кожен про себе, нє?
  • 0

#296 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 14.10.2009 – 21:45

чорно-біла (14.10.2009 22:39) писав:

просто люди плутають сповідь із катарсисом :happy1:

Ластiвочка (14.10.2009 22:42) писав:

також правда...це на совісті кожного...коли бабка нині висповідаллась а прийшовши додому клене сусідські кури то ....але ми ж говоримо кожен про себе, нє?
то ще квіточки
  • 0

#297 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 14.10.2009 – 21:53

веснянка (14.10.2009 22:45) писав:

просто люди плутають сповідь із катарсисом :happy1:
до чого тут катарсис? О_О. катарсис то хіба в сповідальника))) бо катарсис то очищення через споглядання страждань інших)))
  • 0

#298 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 14.10.2009 – 22:01

Зимова Дівчина (14.10.2009 22:53) писав:

до чого тут катарсис? О_О. катарсис то хіба в сповідальника))) бо катарсис то очищення через споглядання страждань інших)))
не сприймайте так буквально)))цей термін є давно поліфункціональним

Цитата

КАТАРСИС, -у, ч. 1. У давньогрецькій філософії – сутність естетичного переживання. За Платоном – звільнення душі від тіла, від пристрастей або від насолод; за Арістотелем, – очищення емоцій мистецтвом. 2. Випуск емоційної енергії, що допомагає зняти напругу. 3. мед. Звільнення від невротичних розладів за допомогою психотерапевтичних прийомів.
це я вела до того, що чимало йде в церкву, шоб просто виговоритися, а не УСВІДОМИТИ гріх.
  • 0

#299 carry

Генеральний писар

• Користувачі
  • 570 повідомлень
  • Місто:Тернопіль

Відправлено 14.10.2009 – 22:03

веснянка (14.10.2009 22:01) писав:

не сприймайте так буквально)))цей термін є давно поліфункціональним

це я вела до того, що чимало йде в церкву, шоб просто виговоритися, а не УСВІДОМИТИ гріх.
сказала б навіть не виговоритись, а бо просто тре,як то не йти як Галька шонеділі ходить
  • 0

#300 Ганна панна

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 104 повідомлень

Відправлено 14.10.2009 – 23:38

Безбожнику, ваше пояснення схоже на притягнуте за вуха. Ви створили додаткову сутність, щоб поянити явище. Якби священик просто допомогав, то можна було б спвідатися без нього, він би приходив тільки у випадках, коли треба допомогти. Оскільки людину ніхто не питає чи зможе вона сама сповідатися, чи їй потрібен священик, значить його присутність не додаткова опція, а обов’язкова частина ритуалу. Також неясно чим священик більше підходить для сповіди ніж звичайний вірянин.
Я не хочу сказати, що священик у цьому випадку зовсім непотрібен, але ви занадто слабко аргументували його присутність. Щоб виправдати його втручання і посередництво між людиною і богом потрібен вагоміший аргумент. З таким же успіхом можна було сказати, що він потріен на той випадок, коли якщо людина знепритомніє, або просто, щоб погрівся. Аргументові бракує сили. Тим більше, що ця "допомога" взагалі ніяк не виражається. Священик просто повторює стандартні ритуальні фрази.

Біблію згадуєте даремно, в ній ніде про сповідь не говориться.
Суто людський ритуал, для людей, тому вони й беруть в ньому участь.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних