Перейти до вмісту

СПОВІДЬ

Повідомлень в темі: 310

#221 Zuzik

наглий, самоувєрєнний хам!

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1126 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 10.04.2009 – 09:13

Перегляд дописуЛастiвочка (10.04.2009 10:09) писав:

Та ну, я намагаюсь "витурити" з теми лише сатаністів:yes:.
Кажеш висловлюють думки. Так, але ти неуважно прочитала..висловлюють думки про сповідь ті, хто на неї узагалі не ходить..ну як можна судити про смак курки, ніколи її не куштувавши?(сорі за порівняння). Я теж ходила до священника на сповідь, що і сповіддю назвати важко...Але є у житті усіляке..є добре і є погане, то чому, раз спробувавши поганого не шукати доброго? Або засуджувати того, кому добре? Кажу ще раз: мені з духівником пощастило...і пораду дасть, і заспокоїть, і підтримає...Специфіка ж моєї роботи знаєш яка? Там гріху а гріху...а мій гріх у чому? Бо я там працюю? Для мене важливо поговорити про це з такою людиною...щоб навчила, підтримала..
Так ви не до Бога ходите... а до психолога... сорі за порівняння
  • 0

#222 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 10.04.2009 – 09:20

Перегляд дописуZuzik (10.04.2009 10:13) писав:

Так ви не до Бога ходите... а до психолога... сорі за порівняння
дозвольте мені самій давати визначення куди я ходжу, ок ? :yes:
  • 0

#223 Zuzik

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 10.04.2009 – 09:24

Перегляд дописуManfred (10.04.2009 10:19) писав:

Священник і психологом має бути теж, у його роботі без цього ніяк. Людей треба розуміти, щоб допомогти.
звичайно що має бути психологом... чому ж ні... мене більше цікавить що ще окрім психології?
З.І. Що б покористувати людей теж тра бути психологом... :yes:

Перегляд дописуЛастiвочка (10.04.2009 10:20) писав:

дозвольте мені самій давати визначення куди я ходжу, ок ? :angel:
Але й мені давати визначення ви теж не забороняйте, ок?
  • 0

#224 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 10.04.2009 – 09:28

Перегляд дописуЛастiвочка (10.04.2009 09:09) писав:

Та ну, я намагаюсь "витурити" з теми лише сатаністів:yes:.
Кажеш висловлюють думки. Так, але ти неуважно прочитала..висловлюють думки про сповідь ті, хто на неї узагалі не ходить..ну як можна судити про смак курки, ніколи її не куштувавши?(сорі за порівняння). Я теж ходила до священника на сповідь, що і сповіддю назвати важко...Але є у житті усіляке..є добре і є погане, то чому, раз спробувавши поганого не шукати доброго? Або засуджувати того, кому добре? Кажу ще раз: мені з духівником пощастило...і пораду дасть, і заспокоїть, і підтримає...Специфіка ж моєї роботи знаєш яка? Там гріху а гріху...а мій гріх у чому? Бо я там працюю? Для мене важливо поговорити про це з такою людиною...щоб навчила, підтримала..
а я ходила. і тепер висловлюю свою думку. а по-твоєму, ті, що не стрибали з віна не мають правоа судити про смогубство?
припини вузько дивитися
  • 0

#225 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 10.04.2009 – 09:49

Перегляд дописуZuzik (10.04.2009 10:24) писав:

Але й мені давати визначення ви теж не забороняйте, ок?
припиняємо флейм :yes: репліка наостанок: я вам забороняю судити мене і давати будь яке визначення куди я ходжу і чого. це моя особиста справа:angel:
  • 0

#226 Lady Erato

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 882 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 10.04.2009 – 09:54

вже кілька років не ходила і сумніваюсь, що цьоого року піду.. Ні, я не антихристка і не атеїстка, просто вважаю, що до сповіді потрібно ходити не тоді, коли треба і коли всі так роблять, а коли серце і душа лежить... Плюс, варто визначитись зі священником, адже власне в моменти, коли душа лежить до сповіді, а тобі попадається якесь... ну самі розумієте, то ще більше та ж душа травмується...
В додаток, часто мої поняття гріхів не співпадають з поняттям гріхів священників і тут тоді виходить якась дилема чи навіть лицемірство, хай неспеціальне...
  • 0

#227 Zuzik

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 10.04.2009 – 09:56

Перегляд дописуЛастiвочка (10.04.2009 10:49) писав:

припиняємо флейм :yes: репліка наостанок: я вам забороняю судити мене і давати будь яке визначення куди я ходжу і чого. це моя особиста справа:angel:
ну тоді і я на останок скажу... хочете приватності - не виходьте в і-нет... Мати ВЛАСНУ думку в тому числі і про вас чи про ваші ДОПИСИ це також МОЯ ОСОБИСТА СПРАВА...
  • 0

#228 чорно-біла

Т-юлень

• Користувачі
  • 2757 повідомлень
  • Місто:Roma

Відправлено 10.04.2009 – 10:15

Перегляд дописуLady Erato (10.04.2009 09:54) писав:

В додаток, часто мої поняття гріхів не співпадають з поняттям гріхів священників і тут тоді виходить якась дилема чи навіть лицемірство, хай неспеціальне...
в мене те саме. він задає питання, а я майже на все: так, так, так.. Виявилось, що це все гріх, а я ревно доводила, що я так не вважаю. Найбільше сподобалось, коли він був в шоці, що я не у всьому хочу покаятись. Тоді він мені ще раз почав доводити, чому треба каятись в тих гріхах. Не переконав. Під кінець він почав навіть дивно либитись, і я звичайно, на нього злобно глянула. Після цього він мені відпустив всі гріхи))).
P.S.: Пішла до нього, бо мама дуже просила. Ненавиджу, коли вона так робить
  • 0

#229 Zuzik

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 10.04.2009 – 10:34

Manfred
священники вони такі ж різні як і люди в цілому... є гірші, є кращі... хтось чуйніший, хтось розумніший... але ж хіба тут говориться про якості священника? Я б звернув увагу на допис чорно-білої (вибачаюся що порізав)

Перегляд дописучорно-біла (10.04.2009 11:15) писав:

...
Після цього він мені відпустив всі гріхи))).
питання хто такий священник що б відпускати гріхи? або НЕ відпускати? хай би який він був хороший?
Він навіть вплинути не може на те чи буде хтось прощений чи ні...
  • 0

#230 чорно-біла

Т-юлень

• Користувачі
  • 2757 повідомлень

Відправлено 10.04.2009 – 10:44

Перегляд дописуZuzik (10.04.2009 10:34) писав:

Manfred
священники вони такі ж різні як і люди в цілому... є гірші, є кращі... хтось чуйніший, хтось розумніший... але ж хіба тут говориться про якості священника? Я б звернув увагу на допис чорно-білої (вибачаюся що порізав)

питання хто такий священник що б відпускати гріхи? або НЕ відпускати? хай би який він був хороший?
Він навіть вплинути не може на те чи буде хтось прощений чи ні...
треба було "відпустив" взяти у лапки.
мені теж здається, що якось воно занадто просто все: наробив, посповідався і забув, сумління очистилось. така от втеча перед самим собою від відповідальності.
  • 0

#231 Zuzik

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 10.04.2009 – 10:49

Перегляд дописуManfred (10.04.2009 11:41) писав:

Коли дивитися з раціональної точки зору, то безумовно так, як Ви кажете. Але у тому і справа, що релігія знаходиться в иншій царині — ірраціональній, де пріоритет надається не розуму, а навспак — вірі, що не може бути перевірена якимось раціональним способом.
гм... хіба сповідь є ірраціональним діянням? та й і погоджуючись з вами в питанні надання приорітету вірі над розумом, не розумію чому ви після цього відкидаєте розум як такий? І що з цього має випливати?
  • 0

#232 carry

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 570 повідомлень
  • Місто:Тернопіль

Відправлено 10.04.2009 – 10:50

А я дуже гарно посповідалась позавчора...
І священник дуже гпрний був, не просто вислухав, а й просто щиро поговорив зі мною, не втирав нічого...
Так спокійно на душі стало..мені завжди після сповіді добре...хто б що не казав...
  • 0

#233 Zuzik

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 10.04.2009 – 10:52

Перегляд дописуManfred (10.04.2009 11:46) писав:

Краще змивати кров'ю, еге?
а хіба ж так не є? :yes: На Паску келих вина піднімете - згадайте
І знову ж таки до чого тут "краще/не краще"?
  • 0

#234 Zuzik

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 10.04.2009 – 11:05

Перегляд дописуManfred (10.04.2009 11:56) писав:

Саме так. Ви можете лише відчути прощення, але не зрозуміти його. Допис пані чорно-біла яскравий приклад цього.
Сповідь і прощення є абсолютно різні речі. А розуміння прощення це ще третя сторона яку в цій темі я б зараз не обговорював...
Я якраз і кажу - що похід до сповіді і отримання "відпускання гріхів" від людини в рясі нічого спільного з прощенням немає і прощення не дає...

Перегляд дописуManfred (10.04.2009 11:56) писав:

Я не відкидаю, а лише визначаю, його підпорядковану позицію у системі релігійних пріоритетів. Звісно, розум теж допомагає віруючим, як і решті людей у житті, але справа у тому, що для віруючих є доволі питань, де розум не здатний стати у пригоді.
з радістю б поговорив з вами, як би хоч на йоту розумів що ви хочете сказати в стосунку до конкретної теми... може розжуєте недолугому?

Перегляд дописуManfred (10.04.2009 12:02) писав:

До того, що кожен обирає свій шлях, хто хоче битися головою об стіну через те, що нагрішив і без цього не може відчути до себе коханого прощення, той чинить так, а кому досить сходити і висповідатися, той — инак. Suum cuique. Безглуздо це засуджувати, бо всі люди різні і потребують різного.
о... от де корінь нашого з вами непорозуміння... з чого ви взяли що якщо ви відчуваете/не відчуваєте прощення то воно дійсно було чи ні?
  • 0

#235 Zuzik

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 10.04.2009 – 11:17

Перегляд дописуManfred (10.04.2009 12:12) писав:

Ви плутаєте тепле з м'яким. Перечитайте, блск., ще раз про релігійні пріоритети, бо я бачу, що дискусія зациклюється. Ні з чого я не взяв, що отримав прощення гріхів, я у це просто вірю. Релігія, це не математика: Credo, quia absurdum.
а... тоді дійсно... говорити про щось важко... це не зациклення... це відсутність предмету для розмови... ви у щось там вірите взявши це за аксіому... про що ж тут розмовляти?
  • 0

#236 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 10.04.2009 – 11:43

Перегляд дописуD1m{@} (9.04.2009 21:21) писав:

Я особисто не зможу поки що зараз йти на сповідь... не довіряю нашим св"ященникам. Вони п"ють, гуляють, живуть в розкоші (я кажу про наше місто). А так в принципі є гріхи, які хочеться розказати...
Йди сповідатись до священика-монаха.

Перегляд дописуZuzik (10.04.2009 10:24) писав:

З.І. Що б покористувати людей теж тра бути психологом... :yes:
Негарно сказано "покористувати". "Не суди...")

Перегляд дописучорно-біла (10.04.2009 11:15) писав:

в мене те саме. він задає питання, а я майже на все: так, так, так.. Виявилось, що це все гріх, а я ревно доводила, що я так не вважаю. Найбільше сподобалось, коли він був в шоці, що я не у всьому хочу покаятись. Тоді він мені ще раз почав доводити, чому треба каятись в тих гріхах. Не переконав. Під кінець він почав навіть дивно либитись, і я звичайно, на нього злобно глянула. Після цього він мені відпустив всі гріхи))).
P.S.: Пішла до нього, бо мама дуже просила. Ненавиджу, коли вона так робить
Не ходи більше до священиків, не травмуй їх психіку.)))

Питання сповіді - це інтимна річ. Не варто засуджувати ні тих, хто довіряє своє особисте священикові, ні тих, хто ігнорує і не розуміє. Але якщо це поняття (сповідь) існує, значить воно комусь таки потрібно.
  • 0

#237 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 10.04.2009 – 11:55

Перегляд дописуОлеська (10.04.2009 11:43) писав:

Питання сповіді - це інтимна річ. Не варто засуджувати ні тих, хто довіряє своє особисте священикові, ні тих, хто ігнорує і не розуміє. Але якщо це поняття (сповідь) існує, значить воно комусь таки потрібно.
а якщо розуміє і ігнорує?
  • 0

#238 чорно-біла

Т-юлень

• Користувачі
  • 2757 повідомлень

Відправлено 10.04.2009 – 11:55

Перегляд дописуManfred (10.04.2009 10:46) писав:

Краще змивати кров'ю, еге?

Перегляд дописуManfred (10.04.2009 11:02) писав:

Саме так. Ви можете лише відчути прощення, але не зрозуміти його. Допис пані чорно-біла яскравий приклад цього.

До того, що кожен обирає свій шлях, хто хоче битися головою об стіну через те, що нагрішив і без цього не може відчути до себе коханого прощення, той чинить так, а кому досить сходити і висповідатися, той — инак. Suum cuique. Безглуздо це засуджувати, бо всі люди різні і потребують різного.
дописом чорно-біла тільки хотіла сказати, що за свої вчинки треба нести відповідальність і думати, що робиш. і якщо вже нагрішив, то виправляти це вчинками, а не просто розмовою зі священником, тим більше якщо священник дивиться на це все поверхнево і для нього основні гріхи це секс до заміжжя і недотримання посту.
Безглуздо засуджувати, а сам тільки що що зробив? Вийшло, що є або сповідь- високе і духовне, або битись об стіну зі словами "що я накоїв". Звісно в такому разі краще піти й поговорити і вважати, що все ок. Але як я вже й казала, існує і інший варіант
  • 0

#239 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 10.04.2009 – 12:08

Перегляд дописуСаляма (10.04.2009 12:55) писав:

а якщо розуміє і ігнорує?
Теж особисте. Навіть коли людина сама себе вважає Богом, то це теж особисте. (хоча ні, це вже мабуть справа лікарів :yes: )
  • 0

#240 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 10.04.2009 – 12:59

сповідь довгий час (а деяким і досі) заміняє розмову з психоаналітиком чи другом. бо раніше люди не жили такими великими поселеннями, і всі всіх знали. це один бік — виговоритись та отримати пораду. а ще це слідування стадним правилам релігії — коли обов’язково тре сповідатись перед якимось святом, перед вінчанням ще там чимось.
я християнка. певною мірою провославна (але це лише стосується дат свят, які я поважаю).
в церкву заходжу, коли є бажання, а не коли ТРЕБА. не люблю бувати близько церкви під час великих свят. то справжня божевільня.
для того щоб поговорити і спитати поради — в мене є близькі люди. я не збираюсь робити це перед чужою людиною, яка розірве (на словах) мене лише за те, що я з непокритою головою або під час місячних зайшла в церкву.
щоб покаятись за свої погані вчинки мені не потрібен посередник.
а гріхом я вважаю порушення людських законів, життєвих, моральних, а не неслідування релігійним канонам.
священник може проводити службу, обряд, проповідь. але не вважаю, що він має право когось прощати замість Бога, в якого людина вірить.

щодо полегшення. ну віра робить дива. якщо сильно у щось вірити то і не тільки одне полегшення відчуєш.

звісно сповідатись/не сповідатись справа особиста. і засуджувати не можна ні тих, ні інших. а от тих хто силою змушує сповідатись. як там батьки дітей змушують. як так можна?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних