Перейти до вмісту

СПОВІДЬ

Повідомлень в темі: 310

#161 Eqilibrium

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 336 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Сарни - Львів - Wadowice - ...

Відправлено 21.05.2008 – 19:11

Перегляд дописуAleph (21.05.2008 12:01) писав:

Пропоную альтернативу.

Спочатку складаємо список подій (моментів), які залишили на вас відбиток за життя або за період після останньої процедури.

Запам'ятовуємо їх (так як читати можливості не буде).

Хнаходимо безлюдне сухе безпечне місце, де ніхто не потривожить і викопуємо яму 2x1x1 (орієнтація ями - окрема тема). Дно ями покриваємо настилом, яки забезпечить добру теплоізоляцію.

Лягаєте у яму. Асистент накриває яму гілками та землею так щоб у яму не попадало світло, але була хороша вентиляція.

Далі, намагаючись не заснути повтоно переживаємо моменти записані тмоменти життя, максимально деталізуєчи та відтворюючи емоційний стан, не спілкуючись з ніким.

Після закінчення - виходимо очичщеними.

Це - реальна практика.
Ce realna praktuka, ale dlia hvoroi liydunu z jakums" vudom depresiji :ggggg: :( . Napevno ce praktuka ne dlia hrustujanuna........... Vin znaje, naviwo ide do spovidi i komy vuznaje svoi grihu i hto ci grihu jomy proba4aje. :D
  • 0

#162 Aleph

Профі

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 396 повідомлень

Відправлено 22.05.2008 – 13:58

Перегляд дописуEqilibrium (21.05.2008 20:11) писав:

Ce realna praktuka, ale dlia hvoroi liydunu z jakums" vudom depresiji :) ;) . Napevno ce praktuka ne dlia hrustujanuna........... Vin znaje, naviwo ide do spovidi i komy vuznaje svoi grihu i hto ci grihu jomy proba4aje. :)

Так. Ця практика взагалі не потребує віросповідання.

Я не впевнений, що кожен "формальний" християнин знає, чого іде до сповіді. Може "бо так треба", може "бо всі йдуть", може "що б не важали грішником", може ... Звичайно, частина знає, чого саме іде до сповіді.

Чи дійсно кожен "формальний" християнин знає кому визнає гріхи? Усвідомлено знає? Є непохитна віра у обр'яд? Є сила, не займаючись самообманом, визнати все і дійсно покаятись?

І найцікавіше. Чи можуть гріхи бути прощені, якщо людина сама їх собі не простила? Навіть, якщо після покаяння важає свій гріх непростимим, хоча формально він відпущений? Чи розрішиться на "небі" те, що не розрішилося на "землі"? Тоді займатися "самозомбуванням", що священний "має право"?

Є багато шляхів...
  • 0

#163 Красунечка

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 663 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 01.06.2008 – 21:54

От подумайте самі... Перед ким ми сповідаємось? Перед такими ж грішниками, як і ми! якщо ти щовечора молишся до Бога, отже ти ведеш із Ним розмову, ти напряму із Ним спілкуєшся, хоча і не чуєш Його відповіді на твої слова, так навіщо сповідатися комусь іншому, людині яка є посередником Бога на землі, якщо ти можеш розповісти все Богу???
у мене колись була вчителька, котра на запитання чи ходить вона сповідатись відповіла:
"Так. Ходила. Єдиний раз у своєму житті. Перший і останній. Прийшла, почала розповідати про свої гріхи, згадую, що поганого зробила, а священник не витримав, і почав мені свої гріхи розказувати.Після цього я сповідатись не ходила" І скажіть, це нормально? :angry1:
  • 0

#164 конвалія

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 175 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 02.06.2008 – 08:39

Перегляд дописуКрасунечка*****^^^ (1.06.2008 22:54) писав:

От подумайте самі... Перед ким ми сповідаємось? Перед такими ж грішниками, як і ми! якщо ти щовечора молишся до Бога, отже ти ведеш із Ним розмову, ти напряму із Ним спілкуєшся, хоча і не чуєш Його відповіді на твої слова, так навіщо сповідатися комусь іншому, людині яка є посередником Бога на землі, якщо ти можеш розповісти все Богу???
у мене колись була вчителька, котра на запитання чи ходить вона сповідатись відповіла:
"Так. Ходила. Єдиний раз у своєму житті. Перший і останній. Прийшла, почала розповідати про свої гріхи, згадую, що поганого зробила, а священник не витримав, і почав мені свої гріхи розказувати.Після цього я сповідатись не ходила" І скажіть, це нормально? :rolleyes:
Звичайно, це не нормально. Але ще ненормальніше наводити такі аргументи собі в оправдання, тим більше комусь розказувати.
А щодо сповіді, то сповідаємось ми всетаки перед Богом, але в присутності священика, саме тому, щоб почути відповідь, пораду, підтримку, а інколи і докір.
Якщо все життя дивитись на тих, хто "формальний" християнин, священик, вчитель, лікар..., то не залишиться часу на справжні речі.
  • 0

#165 Eqilibrium

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 336 повідомлень

Відправлено 03.06.2008 – 20:01

Перегляд дописуКрасунечка*****^^^ (1.06.2008 21:54) писав:

"Так. Ходила. Єдиний раз у своєму житті. Перший і останній. Прийшла, почала розповідати про свої гріхи, згадую, що поганого зробила, а священник не витримав, і почав мені свої гріхи розказувати.Після цього я сповідатись не ходила" І скажіть, це нормально? <_<
Ja v*e kolus dopusyvav na taky samy problemy... Pani prosto ne rozymije ciogo Tainstva, a ne rozymijy4u robut" pomulkovi vusnovku. Mu ne spovidajemosia sviaw4enuky, a virumo, wo spovidajemosia samomy Bogy. Cia vidmovka nibu: "vin te* griwnuj... abo pospovidajysia v "rozmovi" z Bogom..." - pomulka, i mo*e nas doprovadutu, do griha. Jakwo majemo yrazy do spovidi, to tilku z pruvody zovsim ne znajomoji liydunu, jakij rozkazyjemo svoi nedoliku i grihu; ce mo*e bytu z bagatioh pru4un:
1. studajemosia, bo majemo ne "wodenni" grihu (np. grihu, protu nawoi seksyalnosti);
2. yspravedluvliyjemo sami sebe "ja sam sobi syddia, a Bog meni napevno prostut";
etc..............

Cum samum mu vbuvajemo vlasny sovist !!!!!! Ne treba sebe obmaniyvatu i znahodutu rizni vidmovku !!!!!!
Bo problema le*ut nasampered v nas, a ne v sviawenuky, jakuj mo*e nam ne podobajetsia.....

O i ne treba robutu vusnovkiv na cile *uttia z odnogo prukrogo momenty... Mo*luvo cia *inka skazale ce, bo obra*ena ne tilku na ciogo sv. ale i na cile svoje *uttia.........
  • 0

#166 Красунечка

Генеральний писар

• Користувачі
  • 663 повідомлень

Відправлено 04.06.2008 – 13:52

таж не переживайте ви всі так... я розказала лише власну думку, щодо сповіді. сама я хожу сповідатись двічі на рік, оскільки мені після сповіді навіть жити легше стає)
  • 0

#167 Aleph

Профі

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 396 повідомлень

Відправлено 05.06.2008 – 10:30

Якщо навіть не брати до уваги самі принципи, мене завжди дивував підхід священників до "гріхів".

Наскільки мені здалося, з точки зору "церкви", наприклад, жінка не в шлюбі, яка живе десятки років з одним чоловіком у досить міцній сім'ї, виховує та дбає дитину, не "гуляє" і не зраджує йому є набагато більшою грішницею, чим інша, яка живе у шлюбі, має дітей, але ...відмодерувала нецензурщину. "блядує", періодично приходить додому п'яна, постійно робить "привороти", може обкласти матом власних дітей "під настрій". Відповідно, перша мала б бути недопущена до євхаристії після сповіді, а друга, - після сповіді, стає "правидною" <_< . Причому, сповідається вона у одного й тогож священника, який, думаю, запам'ятав (якщо він не амнезетик :rolleyes: ) , що парафіянка регулярно сповідається у одному й тому ж.

Що я можу сказати? Топтав я у болоті ногами таку "церковну божу справедливість"!

Церква і Бог - не одне і теж. І християнська "монополія на спасіння" існує, хіба, для дуже недалеких людей.
Перше попередження за вживання незензурщини - Ластівочка
  • 0

#168 blueberry

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 3 повідомлень

Відправлено 06.06.2008 – 23:33

Перегляд дописуAleph (5.06.2008 10:30) писав:

Що я можу сказати? Топтав я у болоті ногами таку "церковну божу справедливість"!
Церква і Бог - не одне і теж. І християнська "монополія на спасіння" існує, хіба, для дуже недалеких людей.
24 Бог, що створив світ і все, що в ньому, бувши Господом неба й землі, проживає не в храмах, рукою збудованих,
25 і Він не вимагає служіння рук людських, ніби в чомусь Він мав би потребу, бо Сам дає всім і життя, і дихання, і все.
(Дiї 17:24,25)

Це ви вірно сказали. Так само, як бачите, ритуали зі свічками, окроплюванням водою, ікони і все що придумане людиною Богові не потрібно, тому що Бог сам дає і життя і дари духовні і живе в духовних храмах кожної людини.
  • 0

#169 Дарця_Борхес

Генеральний писар

• Користувачі
  • 796 повідомлень
  • Місто:дурки...

Відправлено 06.06.2008 – 23:43

Перегляд дописуКрасунечка*****^^^ (1.06.2008 22:54) писав:

"Так. Ходила. Єдиний раз у своєму житті. Перший і останній. Прийшла, почала розповідати про свої гріхи, згадую, що поганого зробила, а священник не витримав, і почав мені свої гріхи розказувати.Після цього я сповідатись не ходила" І скажіть, це нормально? :ggggg:
Ти ніби мої думки читаєш...... :happy1:

Не сповідувалась ніколи. До церкви (тобто до того місця, де купа всіляких іконок, бородатих мужиків, і де запах наче в домовині) не ходжу.

Повідомлення відредагував Дарця_Борхес: 06.06.2008 – 23:46

• 0

#170 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 07.06.2008 – 11:38

Як можна судити про шось, ніколи не спробувавши того...
  • 0

#171 Дарця_Борхес

Генеральний писар

• Користувачі
  • 796 повідомлень

Відправлено 07.06.2008 – 21:07

Перегляд дописуЛастiвочка (7.06.2008 12:38) писав:

Як можна судити про шось, ніколи не спробувавши того...

Ну, наркотики я теж не пробувала....
  • 0

#172 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 08.06.2008 – 06:39

Перегляд дописуДарця_Борхес (7.06.2008 22:07) писав:

Ну, наркотики я теж не пробувала....
Ну, один тут пропонував попробувати гімно, ви - наркотики - порівняння даруйте - як в бочку перднути. Речі духовні і матеріальні трошки різні, нє?
І сповідь - так само як і віра - річ особиста. Хочете - робите, не хочете - ні.
Випадок на сповіді. Перед Пасхою сповідь. Спортсменки з Дніпропетровщини вийшла зі сповіді у сльозах. Питаю - що сталося? Відповіла - мені настільки стало легко, настільки добре...то може комусь і треба того?
  • 0

#173 Дарця_Борхес

Генеральний писар

• Користувачі
  • 796 повідомлень

Відправлено 08.06.2008 – 11:09

Я просто не хочу чужій грішній людині, яка в той момент думає не зрозуміло про шо, викладувать душу, на те є Бог. Після молитви, коли знаєш, шо тебе чує Він, а не хто-зна хто, стає в 100 раз легше. Проте мені подобається, що багато молодих людей ходять на сповідь. Значить вірять в Нього, а це прекрасно...
  • 0

#174 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 08.06.2008 – 11:23

Що нам судити про чужі гріхи?Хто ми такі, щоб судити наскільки грішний той чи інший чоловік? Кожен відповідає за себе чи буде відповідати лише за свої вчинки...
  • 0

#175 sagitta

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 315 повідомлень
  • Місто:Мельмак

Відправлено 08.06.2008 – 11:25

Перегляд дописуЛастiвочка (8.06.2008 12:23) писав:

Що нам судити про чужі гріхи?Хто ми такі, щоб судити наскільки грішний той чи інший чоловік? Кожен відповідає за себе чи буде відповідати лише за свої вчинки...
угу, "не судіть, і не судимі будете"
одна з улюблених фраз моєї мами
  • 0

#176 Дарця_Борхес

Генеральний писар

• Користувачі
  • 796 повідомлень

Відправлено 08.06.2008 – 11:53

Перегляд дописуЛастiвочка (8.06.2008 12:23) писав:

Отож. Саме тому я на сповідь не ходжу. Хто вони такі шоб судити про мої гріхи?
  • 0

#177 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 08.06.2008 – 12:42

Перегляд дописуДарця_Борхес (8.06.2008 12:53) писав:

Отож. Саме тому я на сповідь не ходжу. Хто вони такі шоб судити про мої гріхи?
А вони тебе й не судять, вони відпускають гріхи. А от ти судиш людей, яких зовсім не знаєш...хто дав право тобі бути суддею вчинкам інших? Але то таке. ...марна суперечка...
  • 0

#178 Дарця_Борхес

Генеральний писар

• Користувачі
  • 796 повідомлень

Відправлено 08.06.2008 – 12:52

Я не суджу. Я просто говорю, шо вони такі ж як і ми, прості смертні. А гріхи відпускати може лише Бог.
  • 0

#179 Eqilibrium

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 336 повідомлень

Відправлено 08.06.2008 – 14:37

Перегляд дописуДарця_Борхес (8.06.2008 12:52) писав:

Я не суджу. Я просто говорю, шо вони такі ж як і ми, прості смертні. А гріхи відпускати може лише Бог.
:rolleyes: wkoda, wo tu tak dymajew... Tvoja versija - ce pomulka :beer: Kolu robuw taki vusnovku, to "kopaj" glubwe. Po4utaj v Bibliji pro Cerkvy, mo*luvo materialnuj ii vugliad tebe ne vlawtovyje, ale ce we ne pruvid, wob prurivniyvatu Tainstvo ystanovlene samum Bogom (Tainstvo Spovidi) i povirenogo do vukonannia apostolam, do jak tu ka*ew "ikonok i borodatuh diadkiv" Lastivka pravulno pidmitula - vidpyskaje grihu v Tainstvi spovidi Bog !!!!!!!!!!
  • 0

#180 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 08.06.2008 – 14:56

Перегляд дописуEqilibrium (8.06.2008 15:37) писав:

Po4utaj v Bibliji pro Cerkvy, mo*luvo materialnuj ii vugliad tebe ne vlawtovyje, ale ce we ne pruvid, wob prurivniyvatu Tainstvo ystanovlene samum Bogom (Tainstvo Spovidi) i povirenogo do vukonannia apostolam, do jak tu ka*ew "ikonok i borodatuh diadkiv" Lastivka pravulno pidmitula - vidpyskaje grihu v Tainstvi spovidi Bog !!!!!!!!!!

Неуважно читаєте - це підмітила саме авторка процитованого поста.
А в Біблії про церкву, як організацію, взагалі майже нічого не сказано (воно й не дивно, хоч і різними авторами, але вона писалась до того, як ту церкву взагалі було створено), а сама церква, як тільки з"явилась, відразу заявила про себе, як про інституцію керування масами, що бажає влади, попри догмати власної релігії(Extra Ecclesiam nulla salus). Якщо вже так хочеться слідувати біблії - почніть з обрізання.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних