Перейти до вмісту

Місто Лева

Повідомлень в темі: 60

#21 dandeLion

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 88 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Україна, м. Львів

Відправлено 26.10.2007 – 17:31

Львів справді зазнавав помітного впливу багатьох зарубіжних держав. Навіть не знаю, чи взагалі є якесь місто, що таких впливів не зазнавало і яке можна рахувати культурною спадщинною виключно однієї країни. На мою думку будь-яке місто має безперечно належати до тієї держави, представник якої першим його заклав (однак я можу помилятися). Звичайно, будь-хто може порушити цей принцип, зазіхаючи на чужу територію, а якщо справи підуть так, тоді багато зарубіжних міст можемо за тою чи іною причиною вважати своїми і ми. Давайте всі дружно почнемо сурмити про належність Україні, наприклад, Санк-Петербургу, що стоїть на козацьких кістках, чи десятків білоруських містечок, які раніше знаходились в межах укр. етнічної території і належали Київській Русі. Взагалі, я думаю, що причиною більшості непорозумінь в Україні є національний характер українців, які впродовж віків були надто терпимими по відношенню до інших держав.
Якщо я написала якусь дурницю, скажіть зразу, бо історію я вчу не дуже...
P.S. ;)
  • 0

#22 Lemon

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 437 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів

Відправлено 26.10.2007 – 21:31

Цитата

пшекам
Що таке пшеки?
  • 0

#23 sam

Just a man...

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 660 повідомлень
  • Місто:Lviv

Відправлено 26.10.2007 – 22:48

* Поляки
----------------

Місто може бути закладене хоч тутанхамоном, і навіть колиб поляки жили тут з моменту закладення і до моменту створення України як незалежної держави у 91 році - це місто УКРАЇНСЬКЕ.
Воно розташоване на території України, кордони якої непорушні.

В тих самих поляків є ДУЖЕ багато міст, які по праву могли б називатися німецькими...
  • 0

#24 Lemon

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 437 повідомлень

Відправлено 28.10.2007 – 10:17

Ну не знаю, оригінальної думки тут ще не побачив.
Всі як один - Львів був і є наш.
Мабуть то через національність. ;)
  • 0

#25 dandeLion

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 88 повідомлень

Відправлено 28.10.2007 – 11:21

Перегляд дописуsam (26.10.2007 23:48) писав:

Місто може бути закладене хоч тутанхамоном, і навіть колиб поляки жили тут з моменту закладення і до моменту створення України як незалежної держави у 91 році - це місто УКРАЇНСЬКЕ.
Воно розташоване на території України, кордони якої непорушні.

Безперечно так воно й повинно би бути - кожна держава відстоює свої непорушні кордони. І я на 100% згідна з тобою, що Львів - виключно місто українське. Але давай припустимо, що раптом твої слова на мить стали реальністю. Що ми бачимо - наступає якийсь завойовник на іншу країну, прагнучи зробити її своєю колонією, але, раптом, - БАЦ! На кордоні йому говорять "Вибачайте, пане завойовнику, але межі цієї дерави недоторкані за такою-то угодою такого-то року." І все - розчарований завойовник розвертається назад зі сльозами на очах...
Кого зараз цікавить, що місто якоїсь країни по законному праву належить виключно певній державі? Вигадавши якусь причину, чи навіть без неї кожен може зазіхати на чужі землі, правжа ж? А у ситуації з Львовом таких причин хоч лопатою греби. ;)
  • 0

#26 sam

Just a man...

• Користувачі
  • 660 повідомлень

Відправлено 28.10.2007 – 14:19

Отак зараз всі взяли і пішли на нас війною. :rolleyes:

А тепер, будь ласка, конкретніше...
НАЗВИ МЕНІ ПРИЧИНИ, ПО ЯКИХ МОЖУТЬ ЗАЗІХАТИ НА ЛЬВІВ. І бажано побільше, раз їх аж стільки, що можна лопатою гребсти...
  • 0

#27 dandeLion

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 88 повідомлень

Відправлено 28.10.2007 – 20:58

Перегляд дописуsam (28.10.2007 14:19) писав:

Отак зараз всі взяли і пішли на нас війною. <_<

А тепер, будь ласка, конкретніше...
НАЗВИ МЕНІ ПРИЧИНИ, ПО ЯКИХ МОЖУТЬ ЗАЗІХАТИ НА ЛЬВІВ. І бажано побільше, раз їх аж стільки, що можна лопатою гребсти...

У мене починають закрадатися підозри, що я ворог народу, якого треба чим по швидше роздавити. :rolleyes: Звичайно, українці, а особливо львів*яни, до смерті стоятимуть за належність Львова Україні, як воно безперечно і є, і в мене навіть думки такої не виникало це заперечувати. Але я говорила за поляків, адже кожні очі бачать по своєму. Їм не так вже й важко бубніти, що на якесь місто вони мають права, бо там багато будинків, ними збудованих; у них досить помітні польські архітектурні особливості, а особливості планування міста загалом і його вуличок можливо нагадує і деякі польські містечка; половина жителів того міста має польські корені, а ще, там багацько самих поляків; мова, світогляд і, можливо, трішки культура тих міщан також зазнали значного впливу Польщі. Це причини, по яких можна зазіхати на Львів, але я повторюю ще раз, що не вважаю їх хоч трохи справедливими, розумними чи переконливими. Ніхто не має права присвоювати Львів собі, це навіть звучить абсурдно.
  • 0

#28 Funt

Генеральний писар

• Користувачі
  • 625 повідомлень
  • Місто:київ

Відправлено 28.10.2007 – 22:15

обожнюю львів. хоч я був там тільки один раз, але там дуже класно, мені дуже сподобалося це місто. канєшно це місто українське, не має бути й підозр :rolleyes:
  • 0

#29 lamourattack

Генеральний писар

• Користувачі
  • 681 повідомлень
  • Місто:дому

Відправлено 28.10.2007 – 22:26

Перегляд дописуFunt (28.10.2007 23:15) писав:

обожнюю львів. хоч я був там тільки один раз, але там дуже класно, мені дуже сподобалося це місто. канєшно це місто українське, не має бути й підозр :rolleyes:
так так, але ше хотілося б чути менше російської
<_<
  • 0

#30 sam

Just a man...

• Користувачі
  • 660 повідомлень

Відправлено 29.10.2007 – 00:47

Перегляд дописуdandeLion (28.10.2007 20:58) писав:

У мене починають закрадатися підозри, що я ворог народу, якого треба чим по швидше роздавити. :rolleyes: Звичайно, українці, а особливо львів*яни, до смерті стоятимуть за належність Львова Україні, як воно безперечно і є, і в мене навіть думки такої не виникало це заперечувати. Але я говорила за поляків, адже кожні очі бачать по своєму. Їм не так вже й важко бубніти, що на якесь місто вони мають права, бо там багато будинків, ними збудованих; у них досить помітні польські архітектурні особливості, а особливості планування міста загалом і його вуличок можливо нагадує і деякі польські містечка; половина жителів того міста має польські корені, а ще, там багацько самих поляків; мова, світогляд і, можливо, трішки культура тих міщан також зазнали значного впливу Польщі. Це причини, по яких можна зазіхати на Львів, але я повторюю ще раз, що не вважаю їх хоч трохи справедливими, розумними чи переконливими. Ніхто не має права присвоювати Львів собі, це навіть звучить абсурдно.
Вибач, що склалося таке враження. Просто та фраза виглядала за "відчіпного", а пустопорожнього кидання словами я не люблю. А люблю грунтовні і цікаві дискусії. :D

Стосовно причин, тобою наведених...

Польське коріння має далеко не половина жителів. За даними перепису 2001 року - поляків є 12541 чоловік. (http://www.ukrcensus.gov.ua) Ну нехай справді польське коріння має ще в 10 разів більше. тобто 120 тисяч людей, які є УКРАЇНЦЯМИ з польским корінням... Це дає право називати Львів ПОЛЬСЬКИМ? НІ.
Далі. Архітектура. Не є спеціалістом в даній сфері, але видається мені що такого ж плану забудови можна знайти і у Австрії, і у Венгрії, і в інших сусідніх країнах... І загалом, здається мені, архітектура - дуже вже інтернаціональне мистецтво...
На рахунок будинків, збудованих тут поляками - думаю з вказанням цієї причини Україна скоро зможе оголосити пів Європи своєю завдяки нашим будівельникам-заробітчанам. :)

Перегляд дописуbamik (24.10.2007 01:14) писав:

Досить часто в дискусіях сперечаючись зводиться до того, пояснюючи історію галицького народу, часто лунають слова, що Львів не українське місто, то місто поляків
За їх словами, Казимир Великий здобув його та розбудував. У Львові живе дух польський, немає нічого там русинського <_<
До речі, ДЕ ти бачив таку інфу???
  • 0

#31 dandeLion

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 88 повідомлень

Відправлено 29.10.2007 – 10:31

sam, Ну от і добре - ти тільки ще раз підтвердив, що Львів далеко не польське місто. Повністю з тобою згідна :rolleyes:
  • 0

#32 N@TO

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 191 повідомлень

Відправлено 30.10.2007 – 16:29

Перегляд дописуFunt (28.10.2007 23:15) писав:

молодець !!!
  • 0

#33 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 28.11.2007 – 15:13

А Київ хіба не зазнав впливу іноземних держав?....то що ж тепер вважати його іноземним?))
...так само можна й деякі польські міста вважати українськими - це вже вийде повна мішанина.

...др, у Львові здається жив Швейк деякий час, якщо я не помиляюся?..
  • 0

#34 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень

Відправлено 28.11.2007 – 15:24

Ну припустим поляки заявлять свої права на Львів, і що вони тим можуть добитися, ми всі коріні Львівяни опустивши голову підем з міста ,смішно, спобують зробити це силою, також малоімовірно, Львів українське місто, і щось змінити тепер майже неможливо
  • 0

#35 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 28.11.2007 – 15:35

Для Поляків Львів - то велика ностальгія... Майже як для нас Пшемисль... Хоча вони і відносять Львів до так званих "кресів", але ніхто серйозно про його виняткову польськість не говорить... Хоча слід визнати, що совєти та українські селяни (які часто у своїх квартирах вирощували курей, кролів і навіть свиней...) зруйнували то місто... Просто колись гарне як шкатулка Європейське місто.
  • 0

#36 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень

Відправлено 28.11.2007 – 15:43

Перегляд дописуWeber (28.11.2007 15:35) писав:

Для Поляків Львів - то велика ностальгія... Майже як для нас Пшемисль... Хоча вони і відносять Львів до так званих "кресів", але ніхто серйозно про його виняткову польськість не говорить... Хоча слід визнати, що совєти та українські селяни (які часто у своїх квартирах вирощували курей, кролів і навіть свиней...) зруйнували то місто... Просто колись гарне як шкатулка Європейське місто.
Ну так часи Панів та Паночок нажаль відійшли в минуле, як це неприкло але Львів в плані культури зараз "здає позиції", а що дивного пів століття воно було під командуванням советів, і висококультурні совєцькі паночки ходили в театр в нічних сорочках, а з нічними горшками за сметаною, то є факт, і на даний момент все залежить від нас, його жителів, або ми відновим культуру міста Лева, або і дальше будемо сповзати ....
  • 0

#37 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 28.11.2007 – 16:10

Перегляд дописуDynkan 113 (28.11.2007 14:43) писав:

Ну так часи Панів та Паночок нажаль відійшли в минуле, як це неприкло але Львів в плані культури зараз "здає позиції", а що дивного пів століття воно було під командуванням советів, і висококультурні совєцькі паночки ходили в театр в нічних сорочках, а з нічними горшками за сметаною, то є факт, і на даний момент все залежить від нас, його жителів, або ми відновим культуру міста Лева, або і дальше будемо сповзати ....
Так - то був спільний вплив диких совєтів і не привчених жити у місті селян. Колись Поступ писав про цю трагедію Львова.

Петро Маркевич писав:

Цитата

Чи ми звертали увагу на те, яким самотнім є наше місто? Може, це було не так, коли місто будувалось. Але тепер, переживши на десятки століть своїх творців-будівельників, його вже нічого не пов'язує з нами. Ми йому не цікаві. Місто бачило тих, хто прикрашав його брами портиками і колонами, й тих, хто розбиті вікна в цих брамах забивав дошками. Йому байдуже, хто ходить по його бруківці. Місто існує в іншому вимірі, і його не цікавить ані наше співчуття, ані наша байдужість...
Ані чи воно польське чи українське... То вже додам від себе...
ПЕС. Звичайно, що місто Українське :prapor3: , але воно потребує пошанівку, щоб ним можна було гордитися!
  • 0

#38 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень

Відправлено 28.11.2007 – 16:26

Львівяни містом гордяться, але Львів починає втрачати свій неповторний шарм, через новобудови в центрі, хоча б цей жахливий банк біля памятника Міцкевичу
  • 0

#39 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 28.11.2007 – 18:14

Ну та чекайте,змусити місто застигнути на певній архітектурній точці і не давати розбудовуватися?
В принципі я згодна що той банк аж зовсім не вписується в архітектурний ансамбль,але то не значить що місто повинно розбудовуватися виключно за околицях.Просто робить все як завжди - а ніяк не через голову.
  • 0

#40 Tonchik

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 271 повідомлень
  • Місто:Запоріжжя

Відправлено 28.11.2007 – 19:19

Звичайно хочеться, щоб Львів залив свою старовинну красу. Але без нових будівль, якихось модних споруд нікуди не дінешся. Хочеться лише, щоб вони гармонійно вписувались в архітектуру міста.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних