Перейти до вмісту

Суспільство і людина

Повідомлень в темі: 71

#21 Осколок Життя

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 104 повідомлень

Відправлено 26.10.2007 – 14:48

ви мене не зрозуміли... я кажу не про те - виновен він у наслідках, чи ні... я кажу про те, що він їх використав, та як змінив усе суспільство... як змінив погляди всього світу...
Багато людей померло... коли бачили євреїв, то їх або вбивали, або намагалися врятувати...
  • 0

#22 Квіточка

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 140 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:З Миколайова ! ! !

Відправлено 26.10.2007 – 15:04

Суспільство - страшна машина. слабка людина формується під його впливом. Слабку людину суспільство може вознести і зламати.
А сильна особистість - вона сама формує світ навколо себе, їй начхати на схвалення чи несхвалення суспільства - вона сама себе створила і знає собі ціну.
  • 0

#23 Осколок Життя

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 104 повідомлень

Відправлено 26.10.2007 – 15:24

але все-одго суспільство може зламати і не слабку людину... але сильна людина не завжди формує суспільство... їй може бути на стільки на все начхати, що вона буде просто спостерігачем, або житиме у стороні...
  • 0

#24 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3815 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Вінниця

Відправлено 26.10.2007 – 21:12

Припустимо спочатку суспільства зовсім не було. Якщо припустити що зібралась група людей в кількості більше-рівне однієї особи і почала створювати модель суспільства на папері\в думках - тоді Людина таки дійсно формувала суспільство. В іншому ж випадку(більш реалістичному) - суспільство відразу почало формувати людей, які перебували в ньому. Наразі суспільство формує Людину. Недарма є "ефект мауглі". Без суспільства Людина буде зовсім іншою. В свою чергу Людина не формує суспільство, вона його змінює. Але (далі для контраргументації потрібна цитата Осколка Життя)

Перегляд дописуОсколок Життя (25.10.2007 17:31) писав:

все залежить від людини... іноді суспільство може занепастити таких яскравих індивідумів... а іноді ці ж індивідуми можуть коренево змінити суспільство...
індивідууми можуть змінити суспільство, так, але тільки в тих рамках, які дозволить суспільство. Потрібно не забувати що той же індивідуум знаходиться під впливом суспільства, він діє за його принципами і рамками, воно власне формує індивідуума і диктує йому дії. Тому він жодним кардинальним чином змінити суспільство не може. Суспільство лиш дає ілюзію його зміни для індивідуумів, насправді воно все міцно тримає в своїх рамках.
Аналогію можна провести з комп`ютерним світом. Програміст, створюючи "круту" нову програму, створює собі ілюзію що він змінює комп`ютерний світ\комп`ютер і його принципи поводження, підпорядковує собі. Насправді він діє в рамках, чітко продиктованих архітектурою комп`ютера, і не може вийти за них. Так само і в системі "людина-суспільство".
  • 0

#25 sam

Just a man...

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 660 повідомлень
  • Місто:Lviv

Відправлено 26.10.2007 – 22:39

Поправка - людина може внести в суспільну думку і суспільну поведінку зміни. Докорінно змінити - не під силу нікому...
  • 0

#26 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 26.10.2007 – 23:22

Нажаль не можу погодитись зі Сварусом... людина не завжди міняє суспільство в рамках дозволених суспільством, більшість людей, які справді щось міняли суспільні рамки якраз порушували... Взаємодія діє в обидві сторони...на мою думку..
  • 0

#27 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 26.10.2007 – 23:28

sam, це поправка для мене? Тоді Вам сюди:

Перегляд дописуСварус (26.10.2007 22:12) писав:

Тому він жодним кардинальним чином змінити суспільство не може.
Вертипузо, "суспільні рамки" і "суспільство" - різні речі. Не було ж такого аби докорінно змінився інститут сім`ї. Типу вчора були "тато, мама, я - разом ми сім`я" а потім враз повністю зник інститут сім`ї. Безумовно суспільні рамки порушувались, але я мовив зовсім не про ті "рамки".
  • 0

#28 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень

Відправлено 26.10.2007 – 23:31

Власне... що рамки та інститути до якого відноситься сім"я то різні речі.....Рамки це наприклад одноженство, закон, заборона голосувати, заборона одностатевих шлюбів і т.д.
  • 0

#29 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 26.10.2007 – 23:41

Вертипузо, що й потрібно було довести ;) Я говорю не про ті "рамки", які Ви.
Суспільство тримає в собі, будь-яка людина мислить в термінах суспільства, людина приймає свої рішення відповідно до цих термінів, тому й докорінно змінити не може. Може змінити тільки той, хто не належить суспільству. А така людина в суспільстві підтримку не отримає, її не сприймуть, от і все. Це щось на зразок описаної в Біблії історії з Христом. От власне тільки "надлюдина" зможе сформувати нове суспільство чи щось на противагу йому. Дітям суспільства таке не під силу(моя думка).
  • 0

#30 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень

Відправлено 26.10.2007 – 23:49

Ой... що і тре було довести.. завжди всі розмови про зміну суспільства закінчуються тим що хтось кидає саме таке твердження... Але для так званої чистоти експерименту треба було б щоб народилась людина, яка б не знала інших людей... Хм а на даний момент це складно... ну трішки... Я зараз говорю про реальність про те що насправді взаємодія відбувається постійно в обидва боки і все...
  • 0

#31 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 26.10.2007 – 23:58

Безумовно, але формування і взаємодія - надто різні речі ;)
Звичайно що взаємодіють, але суспільство формує людину. Нагадаю про той же "ефект Мауглі" - якщо людину виростити поза межами суспільства, вона буде зовсім іншою, не такою як всі ми з вами є.
  • 0

#32 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень

Відправлено 27.10.2007 – 00:03

Питання в іншому чи вона тоді буде людиною? себто індивідом, а не твариною з певними інстинктами... тільки тут знов таке от, якщо взяти чисто теоретично, що колись людина була на такому етапі розвитку, то все- таки та ж людина створила перші суспільні рамки ... саме суспільство... і взагалі тут усе можна затігнути аж до екзистенціалізму... а насправді на даний момент і формування і взаємодія є на етапі взаємної.. Хоча за перевинного творця суспільства цілком впевнено можна брати саму людину...
  • 0

#33 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 27.10.2007 – 01:42

Ось бачите - суспільство диктує Вам думку, що ніби без нього Людина - не Людина. Ще один доказ хто кого формує. Ну а що до "теоретично" - я ж саме так і написав. І знову не погоджусь що до формування - людина першопочатково формується суспільством, а вже потім змінює його в тих рамках, які нав`язало їй суспільство. Адже людина знаходиться всередині суспільства а не навпаки, вона з молоком матері впитує в себе суспільство і його правила гри.

P.S. по суті Вам(і мені, зрештою, теж) важко уявити Людину без суспільства...але є таке поняття як сингулярність. Так от, прихильники теорії технологічної сингулярності вважають, що якщо виникне принципово відмінний від сучасної Людини розум (т. зв. постлюдина), то подальшу долю цивілізації неможливо передбачити, спираючись на людську(читайте - соціальну) поведінку. Суспільство(якщо таке буде) набуде зовсім інших рис і правил, і тоді можна буде сказати що Людина його сформує або ж докорінно модернізує. Це важко уявити(як і багато інших речей), але на мою думку така теорія має право на існування.

Повідомлення відредагував Сварус: 27.10.2007 – 06:21

• 0

#34 Осколок Життя

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 104 повідомлень

Відправлено 27.10.2007 – 13:39

"Ось бачите - суспільство диктує Вам думку, що ніби без нього Людина - не Людина. "... це не довід... а якщо Людині начхати, вона людина чи ні?..

Людям, які змінюють суспільство, начхати на думку про себе зі сторони людей...
  • 0

#35 sam

Just a man...

• Користувачі
  • 660 повідомлень
  • Місто:Lviv

Відправлено 28.10.2007 – 12:28

Перегляд дописуСварус (26.10.2007 23:28) писав:

sam, це поправка для мене? Тоді Вам сюди:
Ні, це була поправка для мене. ;)
  • 0

#36 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 28.10.2007 – 18:32

Перегляд дописуОсколок Життя (27.10.2007 13:39) писав:

"Ось бачите - суспільство диктує Вам думку, що ніби без нього Людина - не Людина. "... це не довід... а якщо Людині начхати, вона людина чи ні?..

Людям, які змінюють суспільство, начхати на думку про себе зі сторони людей...
То власне не був довід а ремарка. Крім того Ви кажете "якщо начхати", але ж пані Вертипузо, як я зрозумів, не начхати. Саме тому я зробив таку ремарку а не універсальний довід, який можна застосувати до будь-кого.

Людям, які не змінюють суспільство(по суті всі вони не змінюють) теж може бути начхати на чужу думку. А може бути і не начхати. Не універсально.
  • 0

#37 kviten

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 245 повідомлень
  • Місто:ua

Відправлено 29.10.2007 – 14:23

суспільство формує людину,але сіспільство сформовано з людей.
все одно я вважаю,що людину формує не одна людина,а група людей.
  • 0

#38 rainy

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 393 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 29.10.2007 – 16:13

Перегляд дописуКвіточка (26.10.2007 16:04) писав:

Суспільство - страшна машина. слабка людина формується під його впливом. Слабку людину суспільство може вознести і зламати.
А сильна особистість - вона сама формує світ навколо себе, їй начхати на схвалення чи несхвалення суспільства - вона сама себе створила і знає собі ціну.
Суспільство-це узагальнена середня людина. Такий собі середній варіант усіх людей, від якого існують відхилення, що на справді і є людьми. Тому сказати, що суспільство не впливає на сильну людину- це неправда, бо будь-яка людина була маленькою і її виховувало це суспільство, вона в ньому росла і це не може пройти марно. І в цьому зі слабкими вони в однакових умовах. Та і взагалі сильна людина від слакої відрізняється тим, що перша знає ,в чому вона відхиляється від "середньої" суспільства і вміє це чи приховати чи використати ,а слабка намагається завжди бути в межах середнього значення, завжди і всюди і всі її проблеми від того, що вона прост офізично не може завжди відповідати тому "стандарту"

Перегляд дописуОсколок Життя (26.10.2007 16:24) писав:

але все-одго суспільство може зламати і не слабку людину... але сильна людина не завжди формує суспільство... їй може бути на стільки на все начхати, що вона буде просто спостерігачем, або житиме у стороні...
От-от. Напсравді так і виходить- тих, хто може щось змінити, надто мало і вони або пофігісти(бо знають, що їх зусиль надто мало), або "активісти", які довго не живуть (їх або усереднюють, або знищують, не обов"язково фізично). ІМХО.
  • 0

#39 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 31.10.2007 – 04:42

Перегляд дописуСварус (26.10.2007 21:12) писав:

Аналогію можна провести з комп`ютерним світом. Програміст, створюючи "круту" нову програму, створює собі ілюзію що він змінює комп`ютерний світ\комп`ютер і його принципи поводження, підпорядковує собі. Насправді він діє в рамках, чітко продиктованих архітектурою комп`ютера, і не може вийти за них. Так само і в системі "людина-суспільство".
Цю аналогію часто наводять коли описують ідеально-теоретичні схеми побудови суспільства. Виглядає так: давайте візьмемо архітектуру лібералізму, фашизму, комунізму, соціалізму тощо і напишемо гарний софт. Помилка імхо в тому, що якраз "спільноти програмістів" (бо індивід сам-один і справді мало на що впливає) і повсякчас видозміняють наявну архітектуру. І чим радикальніше намагатись її видозміняти "з чистого листа" тим неадекватнішим "програмі партії" буде її реальне втілення. Тобто суспільна інерція - річ велика, але 1) змінюється соціум саме людьми, що втілюють певні ідеї: 2) продукувати та реалізовувати їх спроможна панівна (інтелектуально, економічно чи військово) меншість. Я думаю "хардом" є якраз матеріальні фактори: технології (виробничі та військові), сировинні ресурси тощо, а не усталені соціальні взаємини.
  • 0

#40 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень

Відправлено 31.10.2007 – 09:57

Перегляд дописуСварус (27.10.2007 01:42) писав:

Ось бачите - суспільство диктує Вам думку, що ніби без нього Людина - не Людина. Ще один доказ хто кого формує. Ну а що до "теоретично" - я ж саме так і написав. І знову не погоджусь що до формування - людина першопочатково формується суспільством, а вже потім змінює його в тих рамках, які нав`язало їй суспільство. Адже людина знаходиться всередині суспільства а не навпаки, вона з молоком матері впитує в себе суспільство і його правила гри.

P.S. по суті Вам(і мені, зрештою, теж) важко уявити Людину без суспільства...але є таке поняття як сингулярність. Так от, прихильники теорії технологічної сингулярності вважають, що якщо виникне принципово відмінний від сучасної Людини розум (т. зв. постлюдина), то подальшу долю цивілізації неможливо передбачити, спираючись на людську(читайте - соціальну) поведінку. Суспільство(якщо таке буде) набуде зовсім інших рис і правил, і тоді можна буде сказати що Людина його сформує або ж докорінно модернізує. Це важко уявити(як і багато інших речей), але на мою думку така теорія має право на існування.
Не люблю я такого.. багато чого хочеться написати, але довго... і зміст так важко вловити, але спробую...Уже давно постає питання відносто того ким би була людина без суспільства і чи взагалі вона б лишалась людиною.. Є безліч варіантів відповідей... включно з тими які Ви назвали... "Адже людина знаходиться всередині суспільства а не навпаки, вона з молоком матері впитує в себе суспільство і його правила гри." - ну це б я віднесла до пасіонарності, хоча не можу бути певна що саме це Ви мали наувазі..Отже коротко кажучи усе це можна звести , або до фрази про те "ЩО ми ітак нідочого не договоримось"... Абож ще на кінець згадати так званий атеїстичний екзистенціалізм... трохи перековеркаю Сартра.. Людина залишається самотньою в суспільстві доти доки вона сама не починає приймати рішень, а не дозволяє самому суспільству робити це за себе... Так все-таки. як Суспільство монстр що керує людиную?... чи Людина маленький одиничний гобіт, який змінює світ?...
П.С. Якщо щось аж надто закручено, вибачайте я тріши прихворіла...
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних