Перейти до вмісту

Весела загадка

Повідомлень в темі: 4586

#4441 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 08.08.2013 – 11:26

Іван12 (08.08.2013 – 08:48) писав:

Кімнати сусідні?

Зважаючи що Тарабука не електрик, я їй трішечки допоможу щоби не було хибних шляхів пошуку у бажаючих відгадати шляхом підглядання у якусь шпаринку. Так от, кімнати знаходяться під твоїм будинком у підвалі. Підвал розділений на три приміщення. У кожному приміщенні висить по одній лампі. Двері до кожного приміщення абсолютно герметичні. Жодень промінь світла не пробється. Вимикачі знаходяться на першому поверсі твого будинку. Відразу як зайдеш з коридора у хол, вони будуть справа. Підглянути у шпаринку (чи якось ще) ніяк не вдасться. Так що доведеться думать, Іване. Хоча отам вище вже написано відгадку. Іншими словами, або ганчірка або залишкове тепло скла лампи. То вже що кому більше до вподоби.

Взагалі то, Тарабуко, це завдання можна вирішити ще простіше. Адже це старенька загадка і вона відома електрикам з досвідом. Мається на увазі що загадка створювалась під лампи накалювання. Однак сучасна лампа може бути і світлодіодною. І тоді можуть виникнути проблеми із залишковою температурою на дотик. В такому випадку завдання можна вирішити (не маючи вимірювальних приладів) ось таким чином. Достатньо увійти лише до двох кімнат аби все вирішити. Вимикаємо усі вимикачі. Знімаємо кришки вимикачів (це просто і швидко) і відєднуємо усі три дроти з боку ламп. Це теж, швидко і просто, там достатньо ослабити гвинти і витягнути дроти. Вони підєднані до так званих, "недвижимих" контактів. Тепер заходимо у першу кімнату і викручуємо лампу. Повертаємось до вимикачів, включаємо їх і дотикаємось відєднаними дротами, по черзі, на свої контакти. Де є лампа, там обовязково "проскочить" іскра. Вимикач на котрому іскри не буде відповідає кімнаті з викрученою лампочкою. Ми його виключаємо і більше він у завданні не є учасником. Залишилось два. Заходимо до другої кімнати і теж викручуємо лампу. Повторюємо процедуру дотику до контактів. Де немає іскри - це другий вимикач. Зрозуміла річ що заходити до третьої кімнати немає ніякої потреби, її лампа відноситься до третього вимикача. Хоча я, наприклад, зважаючи на досвід, навіть не став би відєднувати дроти. Просто зняв би кришки і викручував би лампи як сказав вище. Замість дотику дротами кілька разів вмикав би і вимикав перемикач. В момент замикання контактів там буде видно іскорку (по народному кажучи, трошки "блимне") якщо лампа не викручена.
Цей спосіб нагадує перевірку справності умножувача на старих телевізорах (без наявності вимірювальних приладів) де, на відміну від сучасніших, умножувач відокремлений від високовольтного трансформатора. Тобто, відєднуємо дріт (пружину або резистор) від контакту трансформатора і включаємо телевізор. Підносимо до звільненого контакту трансформатора викрутку з добре ізольованою ручкою. Якщо блок справний, між викруткою та контактом виникне дугова іскра. Значить потрібно замінити умножувач, підєднати все на свої місця і можна дивитись футбол. При умові, що ви не пропили свій телевізор за місяць до того як на ньому вилетів умножувач.
  • 2

#4442 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 08.08.2013 – 11:59

ForeverNotYou (08.08.2013 – 11:43) писав:

Ок, тоді я зніму шматок провода з 2 вимикача,розділю його на двоє, так щоб транзистор вийшов, підключу його до першого вимикача і лампа згорить.
Не прокотить, хлопче. Принаймі зі мною. Аби у тебе вийшов найпростіший біполярний "транзистор" з дроту другого вимикача, його потрібно розділити не надвоє а натроє. Це дуже просто : емітер, база, колектор - три виводи. Зрозуміло ? Чи нє ? А якщо вести мову про польовий транзистор то виводів потрібно - чотири. Це теж, дуже просто : "сток" исток" "затвор" "корпус" (рос). Так що надвое - туфта. Твій приклад для сарказму - невдалий. Спочатку потрібно було вивчити кількість виводів на тразисторах різного призначення а вже потім ділити дріт другого вимикача. Сокирою. Я ж тобі казав, вчи основи електротехніки.

Повідомлення відредагував Безбожник: 08.08.2013 – 12:01

• 1

#4443 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 08.08.2013 – 12:15

ForeverNotYou (08.08.2013 – 12:03) писав:

Еее, це опічатка, взагаліто я мав наувазі трансформатор, а надвоє для первинної і вторинної обмотки.
А ось ти нісенітницю написав, будь утебе хоч 100 проводів транзистор ти з них ажніяк не зробиш, тому що потрібен напівпровідник.
Вчи основи схемотехніки)
Чо серйозно ? А я то думав, береш сокиру, тюкаєш дріт натроє і виходить транзистор. Виявляється потрібен напівпровідник. Взагалі то, для телепнів, термін транзитор, у моєму попередньому пості взято в лапки. Це зрозуміло ? Я вже промовчав про те що будь який тразистор ні при яких обставинах не підключають до мережі перемінної напруги. Ну хіба що такий "феномен" як ти на це здатен.
  • 2

#4444 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 08.08.2013 – 12:55

taraBooka (18.04.2013 – 09:52) писав:

Завжди важко передбачити складність загадки. Деякі, які раніше писала, здавалися надто простими. А якою буде ця - побачимо).
Отже на симпозіум в одному купе їдуть 2 економісти та 2 математики. У економістів у кожного - квиток, як годиться. У математиків - лише один. "А як же ж ви будете контроль проходити?" - дивуються економісти. "А ось побачите", - загадково підморгують математики. До вагону заходить контролер, починає перевірку. Математики біжать до туалету і зачиняються там. Контролер перевіряє квитки в економістів, врешті доходить до туалету, стукає, звідтіль висовується рука. Контролер робить відмітку і повертає руці квиток. Врешті математики спокійно доїжджають до пункту призначення.
Та сама компанія повертається із симпозіуму назад. Тепер вже економісти, навчені математиками, взяли лише 1 квиток. А математики, як виявилося, - жодного не мають."А як же ж ви будете контроль проходити???" - знов дивуються економісти. "А ось побачите", - загадково підморгують математики. До вагону заходить контролер, починає перевірку. Яку стратегію "порятунку" обирають економісти і яку - математики?
відповідь очевидна, Математики закриваються в туалеті, і не відкривають на стук, а економісти паляться.
Хоча насправді, вони вчотирьох закриваються в туалеті, і по приїзду математики пишуть наукову роботу про "навчаємість" економістів :)

Безбожник (13.07.2013 – 21:52) писав:

Ну то добре. Давай розбиратись. Ти кажеш :

Який там натяк ?...звірі не літають
якщо звірі в сенсі - ссавці, то між нами занудами, летючі миші - ссавці, причому, так цікаво, що сам клас майже такий самий розповсюджений і багаточисленний як гризуни, мається наувазі, в порівнянні з іншими ссавцями
  • 1

#4445 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 08.08.2013 – 15:10

Katod (08.08.2013 – 12:55) писав:

відповідь очевидна, Математики закриваються в туалеті, і не відкривають на стук, а економісти паляться.
Ну що економісти паляться, то таке. Дрібниця. Цікавіше, що роблять решта пасажирів ? Туалет то...закритий. А як кому нетерпиться ? Ну там...помидорів наївся або пару кілограм слив втоптав.

Цитата

якщо звірі в сенсі - ссавці, то між нами занудами, летючі миші - ссавці,
От чорт ! А слона то я і не помітив. Летючі миші звичайно ж тут до місця. Хоча...ти (як завжди) вносиш своїми постами цікаву інтригу. Майже загадка виходить. Я не цікавився чи бачуть летючі миші "нормальним" способом, чи ні ? Якщо так, то їх можна брати до розляду у тій загадці Тарабуки. А якщо їх зір тільки за рахунок природньої локації ? Як можна отримати сигнал "шлейфом" від полумя ? Від свічки можна, а от чи горить вона чи ні...посланий сигнал "прониже" полумя і все. Не повернеться до миші. Нехай був би жар, там сигнал буде а від полумя ? Вона його побачить чи ні ? Така загадка виходить. Цікаво у неї є якісь датчики температури котрі здатні побачити тепло на відстані коли її тіло ще не відчуває того тепла ? Може вона здатна і в інфрачервоному спектрі ? Давай Катоде, ти сюди мишу приніс, тобі і карти в руки. Я вже відчуваю задоволення від оригінальної, в стилі "а ля КАТОД", версії. В цьому ти неповторній Майстер.

Повідомлення відредагував Безбожник: 08.08.2013 – 15:14

• 2

#4446 Іван12

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 96 повідомлень
  • Місто:Велике і славне місто Малий Гвіздець

Відправлено 08.08.2013 – 16:24

Все зрозумів відповідь. Простіше ніж я думав....
  • 0

#4447 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 09.08.2013 – 16:29

Безбожник (08.08.2013 – 15:10) писав:

Ну що економісти паляться, то таке. Дрібниця. Цікавіше, що роблять решта пасажирів ? Туалет то...закритий. А як кому нетерпиться ? Ну там...помидорів наївся або пару кілограм слив втоптав.

От чорт ! А слона то я і не помітив. Летючі миші звичайно ж тут до місця. Хоча...ти (як завжди) вносиш своїми постами цікаву інтригу. Майже загадка виходить. Я не цікавився чи бачуть летючі миші "нормальним" способом, чи ні ? Якщо так, то їх можна брати до розляду у тій загадці Тарабуки. А якщо їх зір тільки за рахунок природньої локації ? Як можна отримати сигнал "шлейфом" від полумя ? Від свічки можна, а от чи горить вона чи ні...посланий сигнал "прониже" полумя і все. Не повернеться до миші. Нехай був би жар, там сигнал буде а від полумя ? Вона його побачить чи ні ? Така загадка виходить. Цікаво у неї є якісь датчики температури котрі здатні побачити тепло на відстані коли її тіло ще не відчуває того тепла ? Може вона здатна і в інфрачервоному спектрі ? Давай Катоде, ти сюди мишу приніс, тобі і карти в руки. Я вже відчуваю задоволення від оригінальної, в стилі "а ля КАТОД", версії. В цьому ти неповторній Майстер.
похвалив, мені дуже приємно.
І в мене є декілька відповідей на вскидку.
Те що пам"ятаю з уроків біології, летючі миші зором розрізняють колір. Думаю вогонь, це як джерело яскравих кольорів в усьому діапазоні, і кажан зверне увагу на це. А якщо летюча миша буде сканувати звуком, то для неї буде вогонь випуклістю, невеликою акустичною лінзою, впуклою, тобто розсіюйочою. Швидкість звуку в розігрітому повітрі, більша ніж в повітрі.
Щодо датчиків температури, в плані теплового бачення, то напевне ні, але шкірою відчути тепло, відчує. Але на значній відстані, не достатньо чутливості в таких датчиків тепла.
Взагалі, я спочатку подумав про летючу мишу, але мумійо горіти не може :)
і ще раз, дякую за похвалу, дуже приємно
  • 1

#4448 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 22.11.2013 – 20:38

Є діжа з водою. Водою з неї треба наповнити кухоль вщерть. Але є умова: води в діжі має залишитися стільки, скільки було до початку ваших дій. Як це зробити?
  • 0

#4449 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 22.11.2013 – 23:09

цю діжку з водою не чіпати, взяти якусь іншу діжку, а краще підти до крениці, і там набрати води.
Або Можна набрати води з діжки, а потім в діжку налити води з крениці
або, можна взяти і кинути камінь по об"єму кухля
  • 0

#4450 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 23.11.2013 – 18:48

Ні
  • 0

#4451 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 23.11.2013 – 23:39

taraBooka (23.11.2013 – 18:48) писав:

Ні
якось не переконливо :)
але в мене ще один варіант, можна кухоль просто засунути в діжку кухоль :)
  • 1

#4452 antip

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 537 повідомлень

Відправлено 24.11.2013 – 02:06

taraBooka (22.11.2013 – 20:38) писав:

Є діжа з водою. Водою з неї треба наповнити кухоль вщерть. Але є умова: води в діжі має залишитися стільки, скільки було до початку ваших дій. Як це зробити?
Втопити кухоль в діжці
  • 1

#4453 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 24.11.2013 – 08:14

Перегляд дописуantip (24.11.2013 – 02:06) писав:

Втопити кухоль в діжці
Саме так
  • 0

#4454 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 25.11.2013 – 13:00

Дівчина обіцяє хлопцеві поцілунок, якщо тому вдасться випити в її честь хоча б ковток шампанського, не відкорковуючи та не розбиваючи пляшки. Питання: то чи отримає хлопець поцілунок? Поясніть.
  • 0

#4455 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 27.11.2013 – 03:57

Перегляд дописуKatod (23.11.2013 – 23:39) писав:

можна кухоль просто засунути в діжку кухоль

Перегляд дописуantip (24.11.2013 – 02:06) писав:

Втопити кухоль в діжці

Перегляд дописуtaraBooka (24.11.2013 – 08:14) писав:

Саме так
Наскіко я памятаю у цій загадці кухоль непотопляємий...ага...з пінопласту. Завкруглішки трохи менше діжки. Точно. Хрєн його втопиш якщо навіть самому в кухоль сісти... буде плавать зверху. Тре шось друге придумать, пацани.

Перегляд дописуtaraBooka (25.11.2013 – 13:00) писав:

Дівчина обіцяє хлопцеві поцілунок, якщо тому вдасться випити в її честь хоча б ковток шампанського, не відкорковуючи та не розбиваючи пляшки. Питання: то чи отримає хлопець поцілунок? Поясніть.
Ну дик...випить не проблєма. А пляшку відкоркувати може будь хто. Починаючи від самої дівки...і закінчуючи випадковим перехожим алконавтом. Можна ще залишити "цю" пляшку невідкоркованою, купити іншу і випити з неї. Хоча особисто я поступив би по своєму. Купив би ящик того абрау дюрсо, попросив би усіх продавчинь відкоркувати пляшки і напоїв би усіх бажаючих дівок, котрі в магазині. А за тим вже перецілувався б з усіма....ну і "остальноє"...в її честь...ага...шоб не умнічала і не задавала подібні загадки своєму хлопцеві.

Повідомлення відредагував Безбожник: 27.11.2013 – 04:05

• 2

#4456 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 28.11.2013 – 16:03

Перегляд дописуБезбожник (27.11.2013 – 03:57) писав:

Наскіко я памятаю у цій загадці кухоль непотопляємий...ага...з пінопласту. Завкруглішки трохи менше діжки. Точно. Хрєн його втопиш якщо навіть самому в кухоль сісти... буде плавать зверху. Тре шось друге придумать, пацани.

Ну дик...випить не проблєма. А пляшку відкоркувати може будь хто. Починаючи від самої дівки...і закінчуючи випадковим перехожим алконавтом. Можна ще залишити "цю" пляшку невідкоркованою, купити іншу і випити з неї. Хоча особисто я поступив би по своєму. Купив би ящик того абрау дюрсо, попросив би усіх продавчинь відкоркувати пляшки і напоїв би усіх бажаючих дівок, котрі в магазині. А за тим вже перецілувався б з усіма....ну і "остальноє"...в її честь...ага...шоб не умнічала і не задавала подібні загадки своєму хлопцеві.
ця відповідь мені нагадує мої варіанти відповіді на попередню загадку, без останньої відповіді
  • 1

#4457 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 28.11.2013 – 18:45

Перегляд дописуKatod (28.11.2013 – 16:03) писав:

ця відповідь мені нагадує мої варіанти відповіді на попередню загадку, без останньої відповіді
Взагалі то хотів відразу сказати що твоя криниця мені особисто більш до вподоби ніж втопити кухоль. А потім вирішив що ти і так здогадаєшся наскіко я балдю від тієї криниці. Однак Тарабука...така строга тьотя...забракувала оригінальну і розкішну криницю. Айяяй. Ну вже коли так вона вирішила, нехай...але зважаючи що кухоль здоровецький-пінопластовий най тепер вона сама нам відповідь скаже. Я їй, наперед-авансом вже плюса поставив як за класну загадку так і за майбутню відповідь. Давай Тарабуко. Раз Катодова криниця не годиця...розказуй як будеш топить здоровенний пінопластовий кухоль..
  • 2

#4458 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 29.11.2013 – 11:36

Перегляд дописуБезбожник (28.11.2013 – 18:45) писав:

Взагалі то хотів відразу сказати що твоя криниця мені особисто більш до вподоби ніж втопити кухоль. А потім вирішив що ти і так здогадаєшся наскіко я балдю від тієї криниці. Однак Тарабука...така строга тьотя...забракувала оригінальну і розкішну криницю. Айяяй. Ну вже коли так вона вирішила, нехай...але зважаючи що кухоль здоровецький-пінопластовий най тепер вона сама нам відповідь скаже. Я їй, наперед-авансом вже плюса поставив як за класну загадку так і за майбутню відповідь. Давай Тарабуко. Раз Катодова криниця не годиця...розказуй як будеш топить здоровенний пінопластовий кухоль..
:)
одразу згадалась фраза "урановий лом, в ртутній ванні", але в умові написано, що діжка з водою. Звичайно матеріали кухля, і діжки на вказані. Матеріал діжки не суттєвий, а от кухля набагато важливіший. Може кухоль з мінімальним ефективним об"ємом, тоді, хоч засовуй його, роби що хоч, а ситуація зміниться.

І да, правильну відповідь в студію :)
  • 1

#4459 antip

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 537 повідомлень

Відправлено 29.11.2013 – 13:23

Перегляд дописуtaraBooka (25.11.2013 – 13:00) писав:

Я знаю цю загадку, як барний фокус "Як випити з бутилки шампанського не відкорковуючи його".
Як відгадають, скажу чи відповіді зійдуться.
  • 0

#4460 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 29.11.2013 – 15:44

Перегляд дописуantip (29.11.2013 – 13:23) писав:

Я знаю цю загадку, як барний фокус "Як випити з бутилки шампанського не відкорковуючи його".
Як відгадають, скажу чи відповіді зійдуться.
Антипе, існують загадки котрі мають багато варіантів відповіді. І всі правильні. Те, що ти назвав "барним фокусом", насправді не зовсім так. Ця загадка тягнеться ще від царських часів і приписується офіцерам того часу...буває що конкретизують - гренадерам. Адже вже у ті часи пробка була застрахована проволочкою яку достатньо відкрутить і пляшка "сама відкриється." Ну ще, ця загадка, була популярна у радянські часи. Наприклад, коли ми збирались сімями відмічати Новий рік. І кста. Якщо це було на Новий рік то одна з популярних відповідей того часу : випить з недопитої пляшки котру неприбрали залишивши відкоркованою ще з минулого Нового року.

Перегляд дописуKatod (29.11.2013 – 11:36) писав:

І да, правильну відповідь в студію
Ну так...криниця ж. Впевнений що Тарабука перегляне позиції. Куди ж їй діватись...? з пінопластовим кухлем. У мене бабця 1900-го. Я ще малим був...хата під куликами... а у дворі криниця стояла. І не сучасне барахло з бетоном і металопрофілем а з дубовими цямринами, замість пудел, теж, дубові стінки. Поряд, з одного боку кущ великий кущ калини був а з другого - барбарис. Трохи далі - велика шовковиця...холодок...травичка. Як згадав про ту криницю після твоєї відповіді, аж жити захотілось. А Тарабука забракувала. Непорядок.

Повідомлення відредагував Безбожник: 29.11.2013 – 16:03

• 2

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних