Перейти до вмісту

Весела загадка

Повідомлень в темі: 4586

#4421 Izdesbyll

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 70 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Чернівці

Відправлено 26.06.2013 – 22:27

звірьок - це ракета, а силка - це пальне
  • 0

#4422 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1460 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 27.06.2013 – 09:04

Перегляд дописуIzdesbyll (26.06.2013 – 22:27) писав:

звірьок - це ракета, а силка - це пальне
Ні. Ще підказки: 1) "звірьок" здалеку дивиться на "силку"; 2) загадка - народна.
  • 0

#4423 Izdesbyll

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 70 повідомлень
  • Місто:Чернівці

Відправлено 27.06.2013 – 21:52

силка - то сонце
  • 0

#4424 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 03.07.2013 – 08:53

Ні ,не сонце. Ставте питання на уточнення, а не вгадуйте перебором.
  • 0

#4425 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 08.07.2013 – 08:10

Перегляд дописуTаpaнтас (07.07.2013 – 13:44) писав:

Ану відгадайте, як називається наступний день, після Івана Купала.
Ну якщо в цій темі, то, мо, Івана Витирала?)
  • 0

#4426 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 12.07.2013 – 18:07

Цитата

Ану відгадайте, як називається наступний день, після Івана Купала.

Перегляд дописуtaraBooka (08.07.2013 – 08:10) писав:

Ну якщо в цій темі, то, мо, Івана Витирала?)

Ні. Утопила. Наступний день після Купали називається - похорони.
  • 1

#4427 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 13.07.2013 – 21:52

Перегляд дописуtaraBooka (20.06.2013 – 13:27) писав:

Тільки не "розгадуйте" пошуком в інеті)

Летить звірьок через божий домок
Та й каже:"Он моя силка горить!"
Ну то добре. Давай розбиратись. Ти кажеш :

Цитата

Зверни увагу на деталі, які є в загадці, там натяк на відгадку.
Який там натяк ?...звірі не літають (ну там білка-летяга чи собаки у Австралії навряд чи тут до місця)...отже термін "звірьок" можна відмітати, як натяк, з самого початку. Значить це може бути будь хто або будь що. Одначе це щось, летить. Це натяк ? Можливо. В такому разі "летіти" може і людина...себто швидко бігти..."летіти" може кінь, якраз до коней цей термін вживають дуже часто. Так от, Тарабуко. Я бачу ситуацію так (і спробуй тіко сказати що моя відповідь неправильна) - звірьок то є зять, конкретніше - приймак. У приймака, як відомо, проблема з правами і свободою. Їх у нього менше аніж у тещиного кота. Він підпалив хату, двері закрутив дротом шоб теща не могла вийти, біжить по вулиці (себто летить) і, радісно так, оголошує місцевим жителям : он моя силка горить ! Силка то є дещо перефразоване російське "силки". Тобто знаряддя для ловлі пташок. В деяких випадках під цим предметом мають на увазі інші "предмети" котрі "затримують", "притримують"..., можна асоціювати з "гратами"...зятю у приймах це підходить... це може бути щось на зразок павутиння...теща на павука точно, підходить...це може бути якийсь інший "сітчато-решітчатий" предмет від якого якась істота або залежна або не може позбутись в силу тих чи інших особливостей. Ну, наприклад, той же павук не може обійтись без павутиння, (сітчатий предмет) та ж оса (їх у мене під дахом сараю повно) не можуть обійтись без своїх решіток-сот, в певному розумінні ті соти чи павутиння тримають деяких істот "при собі" або "в собі". Силкою може бути куколка гусениці з якої вилетів метелик...ну і т.д. Однак що може там у них горіти ? Ну нехай павутиння в переносному значенні...хто в дитинстві пас корів міг бачити як вранці коли ще росяно і сонце тільки зійшло, красиво усіма кольорами райдуги блищить і переливається сяйвом павутиння десь на краю лісу поміж деревами. В якомусь сенсі воно, "горить". Однак павук не літає. Метелик ? Тоді ЩО там може горіти аби він це бачив ? Пташка плюс гніздо як, "силка" ? Блискавка... горить дерево і гніздо ? Якась чудна загадка вийде. Оса, шершінь, джміль, бджола, вони теж літають і всі залежні від своїх "силків-решіток", себто від сот, однак і тут горіти немає чому. Дим може бути...ним може бути той же ранковий туман...або (якщо це бджоли) пасічний їх заспокоює справжнім димом. Мало того, от якраз у цьому випадку виходить, раз є дим, то що ЩОСЬ горить. Бджола бачить що горять дрова від котрих дим в руках пасічника ? Пасічник направляє дим на решітки...себто на "силку". Бджола, як правило, дещо заспокоюється або вилітає...виходить що вилітає крізь дим котрий піднімається від решіток у вулику. Поглядом збоку може здаватись що ті решітки горять. Але тоді це надто "мудрьонна" загадка вийде. Надто закручена. ЩО там ще може горіти ? Горіти може віск бджіл, його колись застосовували як світильник...роблять свічки. Однак там де горять свічки чи світильники - бджоли не літають. Важко собі уявити бджолу літаючу над покійником або у церкві де горять свічки з її воску. Навряд чи вона знайде у таких місцях нектар. Та і загадка вийде якась дурновата. Тож залишається зять, Тарабуко, як не крути. Будь який нормальний жонатий чоловік хоч раз у житті мріяв свою тещу або спалить або зарубать іржавою тупою сокирою. А приймак і поготів. Став плюса.
ПС. Кста, згадав. У неповажній для мене біблії, в "еклесіясті" вказано що найгірше всього на світі є жінка. А далі : "вона є силки...розумний обійде їх а нерозумний попадеться в них". Отже, це - приймак. Точно. Попався, бідолашний.

Повідомлення відредагував Безбожник: 13.07.2013 – 21:59

• 2

#4428 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 15.07.2013 – 12:18

Ну нарешті Ви з'явилися! :) Дякую за опис ходу думок. Тепер більш-менш зрозуміло, як Ви ці загадки так хвацько розгадуєте. Про зятя-приймака і тещу, то, звичайно, щось особисте. А от усе це:

Перегляд дописуБезбожник (13.07.2013 – 21:52) писав:

Силка то є дещо перефразоване російське "силки". Тобто знаряддя для ловлі пташок. В деяких випадках під цим предметом мають на увазі інші "предмети" котрі "затримують", "притримують"...це може бути якийсь інший "сітчато-решітчатий" предмет від якого якась істота або залежна або не може позбутись в силу тих чи інших особливостей... та ж оса (їх у мене під дахом сараю повно) не можуть обійтись без своїх решіток-сот...  Оса, шершінь, джміль, бджола, вони теж літають і всі залежні від своїх "силків-решіток", себто від сот,... Горіти може віск бджіл, його колись застосовували як світильник...роблять свічки.
Все це - правильно. "Звірьок" - бджола, горить свічка у церкві, зроблена з воску (із "силки"). Коли писала про натяк, то мала на увазі "божий домок", себто церкву. Але чому Ви не припускаєте, що таке можливо? Точно щось особисте-пережите заважає. :)
  • 0

#4429 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 15.07.2013 – 18:52

Перегляд дописуІван12 (13.03.2013 – 17:25) писав:

Невже ви читали цю книжку?

Я вже думав що ніхто на форумі не читав цю книжку.
Облиш - є ж фільм, здалося комусь тут читати.
  • 0

#4430 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 15.07.2013 – 23:34

Перегляд дописуtaraBooka (15.07.2013 – 12:18) писав:

Ну нарешті Ви з'явилися! :) Дякую за опис ходу думок. Тепер більш-менш зрозуміло, як Ви ці загадки так хвацько розгадуєте. Про зятя-приймака і тещу, то, звичайно, щось особисте. А от усе це:
Все це - правильно. "Звірьок" - бджола, горить свічка у церкві, зроблена з воску (із "силки"). Коли писала про натяк, то мала на увазі "божий домок", себто церкву. Але чому Ви не припускаєте, що таке можливо? Точно щось особисте-пережите заважає. :)
Чорт забирай ! Ти знаєш, я в зміст твоєї загадки "пірнув" швидко і глибоко а от в точність тексту....прогавив. Тільки но перечитав її ще раз і тільки тепер звернув увагу що, "божий дОмок", я прочитав (вірніше сприйняв інтуїтивно без належної уваги) як, "божий дИмок". Від цього і вів свої думки до розгадки. Тепер читаючи твій пост ніяк не міг второпати яким боком тут церква, допоки не перевірив оте ; " божий дОмок". Тим не менше, нехай і з "дИмок", (наскільки я розумію) відповідь вийшла, більш менш, правильною ?...в такому випадку з тебе могорич.
  • 3

#4431 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 17.07.2013 – 11:21

Відповідь зараховується, могорич - за мною :)
  • 1

#4432 Іван12

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 96 повідомлень
  • Місто:Велике і славне місто Малий Гвіздець

Відправлено 24.07.2013 – 16:30

Кальян?
  • 0

#4433 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 07.08.2013 – 16:27

В одній кімнаті - три лампочки, в іншій - вимикачі до них. Як, зайшовши лише по 1 разу до кожної з цих кімнат, з'ясувати, який вимикач до якої лампочки?
  • 1

#4434 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 07.08.2013 – 16:35

Перегляд дописуForeverNotYours (07.08.2013 – 16:32) писав:

Увімкнути 1 2 і зайти в 2 кімнату. Якщо горить, то увімкнути 2 3 і знов 2 зайти, якщо горить -- то 2 вимикач від 2 кімнати. Далі писати вже нема сенсу

Ні, там був не кальян зображений.

До вечора мою загадку ніхто не відгадав -- теревені програли, я виграв.
Ні, бо другий раз зайти в першу кімнату, щоб знов щось увімкнути (чи вимкнути), за умовами задачі не можна.
  • 0

#4435 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 07.08.2013 – 17:00

Перегляд дописуForeverNotYours (07.08.2013 – 16:45) писав:

Це мені нагадало ось цю цитату з башу.
Прихований текст
В цеї загадки точно є відповідь?
Точно. Даю підказку: алгоритм не той, що в загадці про перевезення кози, капусти і вовка. І... додай емпатії :) Тобто я хочу сказати, що реалізовувати розв'язок на практиці я б дитині не дозволила.
  • 0

#4436 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 07.08.2013 – 17:13

Перегляд дописуForeverNotYours (07.08.2013 – 17:01) писав:

Мені на думку приходить тільки один варіант розв’язку:
Заходив в другу кімнату, розкручуєм перший вимикач і кидаєм з нього фазу на другий, другий і третій вмикаємо. Потім заходим в кімпату з ламночками, та що згоріла(де 2 фази кинули)  та від другого, та що просто вимкнута -- від першого, а та яка горить -- від третього
Ух ти! Ні, там простіше все. Але, твоя відповідь теж +
  • 0

#4437 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 07.08.2013 – 21:55

Цитата

ForeverNotYours (07.08.2013 – 18:01) писав: Мені на думку приходить тільки один варіант розв’язку:
Заходив в другу кімнату, розкручуєм перший вимикач і кидаєм з нього фазу на другий, другий і третій вмикаємо. Потім заходим в кімпату з ламночками, та що згоріла(де 2 фази кинули) та від другого, та що просто вимкнута -- від першого, а та яка горить -- від третього
Тпрууууу! Стоять Сіра !.... шо це за фігня ? Вчи основи електротехніки, хлопче. Задача дуже простенька. За її умовами у тебе однофазна напруга 220 в. Де ти взяв ще одну фазу ? Га ? Чи ти вийшов у підїзд, відкрив дверцята щитової і притягнув дріт до квартири від іншої фази ? А якщо ти у селі ? То що ? Поліз на стовп за іншою фазою ? Це по-перше. Найцікавіше, КУДИ ти її зібрався чіпляти на вимикачах ? На місце ЧОГО ? Адже будь який професійний електрик підключає до вимикача "в розрив" ЯКРАЗ ФАЗУ. А от "нуль" підключається до світильника напряму. Це зрозуміло ? Чи нє ? Та навіть якби у тебе і "валялась під руками" ще одна фаза (буває що у селах люди підключають три фази) то все рівно ніфіга у тебе не вийшло б. Щоби подати на лампу дві фази (аби вона згоріла) у тебе повинен бути не простий вимикач а такий котрий зєднує ПАРУ дротів до світильника. І тим другим дротом повинен стати "нульовий" котрий на ВИМИКАЧІ ВІДСУТНІЙ. А якщо ти будеш тицять ОДНУ І ТУ Ж ФАЗУ з одного вимикача на інший то твої лЯмпочки будуть по черзі світити (а не згорати) оскільки, ПО ЛЮБОМУ, ПО ВІДНОШЕННЮ ДО ПРИЄДНАНОГО НАПРЯМУ "НУЛЯ", на лампах буде напруга 220 вольт. От і вся "мудрість". Навіть якби ти розірвав "нуль" при однофазній напрузі (а для цього потрібно не вимикач розбирати а довбати стіну або лізти до комутаційної коробки) щоби використати ЩЕ ОДИН ДРІТ то теж, нічого не вийде. Ти просто зробиш "коротке", якщо підключиш до "нуля" фазу з боку "вхід". У тебе, в кращому випадку вилетить запобіжник, а в гіршому, перегорить ділянка проводки. А лампа, як була, так і залишиться цілою. А якщо ти підключиш цю фазу до дроту з боку лампи то вона у тебе ні згорить ні засвітиться оскільки напруга 220 вольт (без "нуля" який ти розірвав) на ній відсутня. Тобто, аби тобі дійшло - ти намагаєшся знищити лампочку підключивши до неї ОДИН ДРІТ - ФАЗУ. Тепер ще варіант. Припустимо до квартири приходить три або дві фази. Припустимо що вони знаходяться десь у твоєму коридорі в щитовій. Припустимо що на кожному з трьох вимикачів різні фази. Ти береш фазу з першого вимикача і тицяєш КУДИ ?...га ?...як ти там кажеш ?...на другий вимикач ? А на ньому СВОЯ ФАЗА. І ШО буде ? Ніфіга, окрім феєрверку та згорівшої ділянки проводки. Тому що, хлопче, ти зробиш коротке міжфазове замкнення. А якщо ти відєднаєш фазу на вимикачі номер 2 і кинеш туди фазу з вимикача номер 1, то лампа другого вимикача просто напросто буде світити. Ти просто змінив фазу.

Перегляд дописуtaraBooka (07.08.2013 – 17:13) писав:

Ух ти! Ні, там простіше все. Але, твоя відповідь теж +
Постав йому здоровецький мінус. Він тебе "купив".
  • 1

#4438 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 07.08.2013 – 22:40

Перегляд дописуtaraBooka (07.08.2013 – 17:00) писав:

Точно.Тобто я хочу сказати, що реалізовувати розв'язок на практиці я б дитині не дозволила.

Ну канєш...нехай дурний чоловік лізе на стільця і пробує чи гаряча вимкнена лампа, чи ні. А дружина з дітьми будуть тільки созєрцать як він руки обпече. Воно б не завадило якусь тряпку, так у жінок, для такої справи, тієї тряпки ніколи немає і не допросишся. Навіть якщо їх ціла купа десь там....у скрині.
  • 2

#4439 Іван12

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 96 повідомлень
  • Місто:Велике і славне місто Малий Гвіздець

Відправлено 08.08.2013 – 08:48

Перегляд дописуtaraBooka (07.08.2013 – 16:27) писав:

В одній кімнаті - три лампочки, в іншій - вимикачі до них. Як, зайшовши лише по 1 разу до кожної з цих кімнат, з'ясувати, який вимикач до якої лампочки?
Кімнати сусідні?
  • 0

#4440 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 08.08.2013 – 11:20

Перегляд дописуБезбожник (07.08.2013 – 22:40) писав:

Ну канєш...нехай дурний чоловік лізе на стільця і пробує чи гаряча вимкнена лампа, чи ні. А дружина з дітьми будуть тільки созєрцать як він руки обпече. Воно б не завадило якусь тряпку, так у жінок, для такої справи, тієї тряпки ніколи немає і не допросишся. Навіть якщо їх ціла купа десь там....у скрині.
Ет, хто б сумнівався, що Ви й тут найпершим впораєтеся. Все-таки амбідекстером бути в багатьох життєвих випадках виграшно - з одного боку - логіка, з іншого - образне мислення ;)
Але он Іван12 не зрозумів ще. Іване, описати відповідь докладно чи ти ще поміркуєш? У пості Безбожника вже 90% відповіді. Думаю, він навмисне написав так завуальовано, щоб дати можливість подумати ще комусь іншому.
  • 2

Кількість користувачів, що читають цю тему: 3

0 користувачів, 3 гостей, 0 анонімних