Перейти до вмісту

Український націоналізм:побутові міфи та реальніст


Повідомлень в темі: 31

#1 snaiper

  Чайник

 • Користувачі
 • Pip
 • 7 повідомлень

Відправлено 12.01.2006 – 18:52

 • 31
За совєцьких часів український націоналізм був чи не найпершим ворогом імперії. Проти нього працювала совєцька пропагандистська машина, яка творила відповідні міфи. Вони спрацювали на Сході, де з націоналізмом населення майже не зіштовхнулося, але не спрацювали на Заході, де націоналісти активно діяли.

Зі зміною форми влади, з нею залишилась її справжня суть. Відповідно, пріоритети у боротьбі з внутрішніми ворогами не змінилися. З націоналізмом влада бореться аж ніяк не гірше, ніж з корупцією. Щоправда, корупція і сучасна влада в свідомості українця синоніми. Отже, на сцену політичної боротьби вийшли нові міфи про націоналізм, було вдосконалено старі.

Нам, молодим націоналістам, досить часто доводиться стикатися з неправильними уявленнями про нас. Особливо цікаво, але не весело, чути, як нам приписують різноманітні ідеологічні засади чи переконання, які нам не властиві. При чому, певна категорія переконаних у хибності націоналізму людей (переважно споживачів за свідомістю), і чути не хоче, що це неправда. Для них СДПУшний ІНТЕР більше знає про націоналізм і його ідеологію, ніж самі націоналісти.

Наведемо декілька стверджень та міфів, які трапляються в побуті.

„Ви всіх хочете змусити розмовляти українською мовою." Помилку роблять ті свідомі українці, які в суперечці наголошують саме на цьому аспекті. Складається враження, що це єдине, за що борються націоналісти. Щоправда, мовне питання здебільшого піднімається опонентом, щоб перевести суперечку на потрібні йому рейки. Наша ж позиція полягає в тому, що мовне питання не є основним, хоча і є важливим. Безперечно, Україна має бути українською. І якщо і є питання для суперечки, то полягає воно в тому, як саме це зробити.

Україномовність всієї нації буде лише наслідком потужної України, але аж ніяк не причиною. Однак для цього керувати державою мають саме патріоти, для яких їх повсякденна україномовність є природною і не є основним чинником в їх політичній ідентифікації. Для нас визначальною є не мова спілкування людини, а її ставлення до України. У переважній же більшості випадків російськомовність такої людини є даниною середовищу. Просто, таким людям важко зламати психологічний бар’єр і піти проти середовища. Але рано чи пізно вони це зроблять. Як зробило багато з нас.

Часто націоналістам приписують ненависть до інших націй. Слід відзначити, що для такого явища існує інший термін - шовінізм. Наша позиція чітка. Немає „кращих" і „гірших" націй. Можна говорити про досягнення та недоліки тієї чи іншої нації на даному етапі історії. Кожна ж нація має право на вільний розвиток на своїх етнічних територіях. Звісно, визначати межі цих територій не просто і такий ідеал є дуже важким у втіленні. Проте єдино справедливим.

„Нацизм і націоналізм є тотожними”. Це найстаріший міф, який не витримав перевірку часом і історією. Загальновідомим є той факт, що ОУН проголосила Українську Державу у Львові 30 червня 1941 року (через 8 днів після початку німецько-російської війни). У відповідь нацисти розстріляли багатьох членів ОУН, а Степан Бандера, Ярослав Стецько та ряд інших Провідників Організації були поміщені в нацистський концтабір Заксенхаузен. В жовтні 1942 року ОУН ініціювала створення УПА, яка воювала проти нацистів, комуністів та решток польських окупантів з Армії Крайової. Чому ж УПА постала не влітку 1941-го, а лише через рік? А тому, що весь цей період ОУН наполегливо працювала над створенням інфраструктури майбутньої армії та її бази, що їй і вдалося. Щодо ідеологічної тотожності, а саме ненависті до інших націй, дивіться попередній абзац.

„Ви, націоналісти, не любите росіян". По-перше, не росіян, а російський імпершовінізм. По-друге, куди більше ми не любимо власних перевертнів. По-третє, дійсно існує проблема, що часто український націоналізм зводиться суто до антиросійських випадів. Сприяють тому і ЗМІ, і деякі організації, які називають себе націоналістичними. Український націоналізм ставиться до росіян як і до будь-якого іншого народу. Конфлікт виникає лише тоді, коли росіяни намагаються нам вказати чого варта наша культура, чий Крим чи яка мова має бути другою державною тощо. В цілому ж, націоналізм лише ЗА Україну і націю. Всі інші „за" і „проти" випливають і є тактичними.

Ті ж структури, які свою діяльність вбачають лише в боротьбі з неіснуючою „червоною загрозою” та міфічними у всьому винними москалям шкодять українському націоналізму і національній свідомості. Бо створюють стереотип націоналіста не як захисника нації, а як борця за мову і проти москалів. І якщо для якогось відсотку тернопільських бабусь це часто означає саме „за націю”, то на Сході не завжди. Треба ставати і в свідомості східняків борцями за націю. А це окрім мови ще пенсії, зарплати, мораль і виховання молоді.

Стверджуємо, що про москалів взагалі треба забути і займатися більш актуальними проблемами. Тим не менше, ми усвідомлюємо імперські амбіції Росії і ігнорувати проблему не збираємось. Ми просто не виносимо її на прапори і гасла. Інші маємо пріоритети на разі.

А з Росією можна буде говорити на рівних лише за умови потужної України, тобто патріотичної влади. Тому ми стверджуємо, що головним ворогом України є зараз не комуністи, Росія чи там Русскій блок, а антиукраїнський режим.

ЗМІ весь час говорять про націоналізм, як про екстремістський і радикальний рух. Очевидно, в ці поняття вони вкладають якийсь жахливий негатив. А в парі з тезою про стабільність, як найвище благо, націоналізм виглядає на ворога демократії. Однозначно, націоналізм має бути рухом радикальним. Втім, радикалізм не означає вибухів в метро. Радикалізм для нас - це активність, здатність доводити кожну справу до кінця, завжди мати свою чітку позицію. На відміну від лібералів, у яких позиція саме така, яка вигідніша сьогодні. Звісно, ми маємо бути готові діяти силовими методами, якщо цього вимагатимуть інтереси нації.

Часто доводиться чути про „якусь агресивність". Мовляв, більш поміркованими треба бути. А „вовк на емблемі - це агресивно. Треба квіточку чи пташку якусь". В суспільну свідомість поряд із „ідеалом" стабільності і „аби не було війни" вкоренився стереотип про те, що агресивність - це погано. Погано, коли агресивний ворог чи бандит. Але гарно, коли була б агресивна армія чи міліція щодо ворога чи бандита. Агресивною має бути політика захисту національних інтересів. Інакше, ми будемо „блеяти" про „замирення", а молдавани чи москалі будуть забирати українську територію. А винні в цьому не вони, а ми. Безперечно, український націоналізм є агресивним. Агресія не в плані захоплення і знищення. Ми маємо бути агресивними, щоб ствердити права нашої нації, щоб на них боялися зазіхати. „Гуманізм гарний, коли він підтверджений потрійною перевагою в танках і авіації”, „Наша ненависть є зворотним боком нашої любові". (Віктор Рог).

„Націоналізм - це історія, а зараз XXI століття.” Ця теза є засобом пропаганди і не більше. Так само можна сказати про будь-який рух, як і не сказати. Причина ж виникнення такої тези полягає в тому, що націоналізм по своїй природі зачіпає багато питань, через які він стає ворожим до пануючого ліберального світу капіталу та глобалізації. Фактично, лише традиціоналістичні рухи і Церква чинять реальний опір глобальному капіталу і його авангарду – масовій споживацькій культурі, ліберальним цінностям. Точніше, відсутності будь-яких цінностей. Окрім долара. Тому нас і оголошують „застарілими”.

Ну і дуже цікава теза про те, що „вас використовують”. Перебуваючи в МНК, кілька разів чув таку „думку”. Тільки от хто, навіщо і як саме? В кращому випадку „керівництво”, в гіршому - влада. Перше ствердження властиве людям, для яких все вимірюється користю для себе. Не бачу ніякої реальної користі нашому керівництву від посад, в тому числі в матеріальному плані. Лише проблеми і напружена робота. Друге ніяк не аргументоване і його можна почути або від „крутих і радикальних" маргіналів, або від ініційованих спецслужбами з метою дискредитації націоналізму структур. До речі, теж „крутих", „радикальних", маргінальних.

На завершення наведемо декілька визначень націоналізму, жодне з яких не є повним, але кожне з яких передає те, як ми мислимо. Все інше – деталі.

Націоналізм - це в першу чергу любов і повага. Любов до своєї нації і повага до аналогічних почуттів представників іншої нації.

Націоналізм - це здоровий глузд нації.

Ми, націоналісти, хочемо жити в найкращій світі країні і це має бути Україна.

http://www.ukrnation...?ukrnationalism

#2 --]MuЖlan[--

  Абориген

 • Користувачі
 • PipPipPipPip
 • 78 повідомлень
 • Місто:Лохвиця

Відправлено 13.01.2006 – 20:19

Ви, націоналісти, дуже добре нагріли руки на національній ідеї. ХТО ЗАРАЗ ГОЛОВА КОНГЕСУ? І СКІКИ У НЬОГО БАБОК?
 • 0

#3 Olexandr

  противсіх

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1510 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:місто Київ

Відправлено 14.01.2006 – 00:12

--]MuЖlan[-- (13.01.2006 20:15) писав:

Ви, націоналісти, дуже добре нагріли руки на національній ідеї. ХТО ЗАРАЗ ГОЛОВА КОНГЕСУ? І СКІКИ У НЬОГО БАБОК?

Перегляд допису

Мова йде про Конґрес Українських Націоналістів? Це далеко не єдина націоналістична організація в Україні. Крім того, справді, їхній голова довів КУН до жалюгідного стану. Яким чином націоналісти "нагріли руки" на національній ідеї?
 • 0

#4 --]MuЖlan[--

  Абориген

 • Користувачі
 • PipPipPipPip
 • 78 повідомлень
 • Місто:Лохвиця

Відправлено 14.01.2006 – 00:15

Я загалом кажу. На національній ідеї людей кидають капітально. Створюють різні організації, розкручують їх, а потім просто заробляють грошей.
 • 0

#5 Olexandr

  противсіх

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1510 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:місто Київ

Відправлено 14.01.2006 – 00:17

--]MuЖlan[-- (14.01.2006 00:11) писав:

Я загалом кажу. На національній ідеї людей кидають капітально. Створюють різні організації, розкручують їх, а потім просто заробляють грошей.

Перегляд допису

А можна конкретні приклади з життя? Особисто я такого не помічав. Та й націоналістичні організації в нас не користуються хочаб якоюсь значною підтримкою...
 • 0

#6 kirpi

  їжачок-синячок

 • Користувачі
 • PipPipPip
 • 58 повідомлень
 • Місто:Київ

Відправлено 14.01.2006 – 01:11

завжди цікавило: Корчинський, він же націоналіст. тобто певний час він ним був, чи не так? Olexandr, чим тобі не приклад? людина, що спочатку зібрала навколо себе людей, а потім у одному блоці, так би мовити, із Вітренчихою, лівою соціалісткою (якщо не помиляюся.. це не так важливо, важливо, що із ідейними ворогами) виступила проти Ющенка. хм.. виникає чисто формальне питання: чи не за гроші? ви як думаєте?
 • 0

#7 iskra

  Постійний житель

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPip
 • 191 повідомлень

Відправлено 14.01.2006 – 03:05

kirpi (14.01.2006 01:07) писав:

завжди цікавило: Корчинський, він же націоналіст. тобто певний час він ним був, чи не так? Olexandr, чим тобі не приклад? людина, що спочатку зібрала навколо себе людей, а потім у одному блоці, так би мовити, із Вітренчихою, лівою соціалісткою (якщо не помиляюся.. це не так важливо, важливо, що із ідейними ворогами) виступила проти Ющенка. хм.. виникає чисто формальне питання: чи не за гроші? ви як думаєте?

Перегляд допису


Вибач, але питання дійсно формальне. Лише гроші. Один мій знайомий (поважний дядечко в віці) розповідав, що під час перебудови пан К. співпрацював із КДБ. Сумніваюся, що це брехня.
 • 0

#8 Сварус

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3815 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Вінниця

Відправлено 14.01.2006 – 05:21

snaiper (12.01.2006 18:48) писав:

Фактично, лише традиціоналістичні рухи і Церква чинять реальний опір глобальному капіталу і його авангарду – масовій споживацькій культурі, ліберальним цінностям. Точніше, відсутності будь-яких цінностей. Окрім долара.
Церква? Ну ти мене насмішив! Та це одна з самих корупційних структур! Хіба минулі вибори нічого так і не показали?

snaiper (12.01.2006 18:48) писав:

А з Росією можна буде говорити на рівних лише за умови потужної України, тобто патріотичної влади. Тому ми стверджуємо, що головним ворогом України є зараз не комуністи, Росія чи там Русскій блок, а антиукраїнський режим.
А звідки береться той антиукраїнський режим, від чийого впливу, чиїх коштів? Не виникають же вони самі по собі! Росія в сьогоднішньому положенню сильний противник, і ним не можна не нехтувати! По моєму ти просто втікаєш від реальності. "Ненавистю й безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації" а не закриватимеш очі на сильного ворога!

kirpi (14.01.2006 01:07) писав:

завжди цікавило: Корчинський, він же націоналіст. тобто певний час він ним був, чи не так? Olexandr, чим тобі не приклад? людина, що спочатку зібрала навколо себе людей, а потім у одному блоці, так би мовити, із Вітренчихою, лівою соціалісткою...
Оце мене добиває. Націоналіст - це стан душі перш за все. Будь-який вордулака може ззовні зкинутись на націоналіста і наробити шкоди цьому поняттю. Та й до того ж сам Корчинський визнав, що ніколи не був націоналістом, а що він - анархіст. Справедливе признання:"Я так би мовити анархіст. Я фундатор як мінімум десятка різних організацій і думаю що ще пару десятків до кінця життия сфундую...серед них не було ні правих ні лівих, серед них були цікваі... " Думаю цим все сказано. Він тільки те і робить, що розважається, створює дестабілізацію. Відразу для всіх скептиків подаю аудіофайл, що це підтверджує(діалог на 5 каналі).

Зверніть увагу на ГазПром(чи як він там пишеться). Це було до газового конфлікту, якщо я не помиляюся.
То ж приклад з Корчинським відпадає, думаю ні у кого не залишилось сумніві у цьому. Які будуть ще?
 • 0

#9 kirpi

  їжачок-синячок

 • Користувачі
 • PipPipPip
 • 58 повідомлень
 • Місто:Київ

Відправлено 14.01.2006 – 14:46

це Корчинський зараз каже, що він анархіст, щоб такі скептики як ми відчепилися. на початку дев’яностих він казав, що націоналіст.. коротше, забити треба на нього і все...
 • 0

#10 snaiper

  Чайник

 • Користувачі
 • Pip
 • 7 повідомлень

Відправлено 14.01.2006 – 17:15

Блін до чого тут Корч :D ???його зневажає будь-яке націоналістичне сереловище(УНСО,МНК)..а те що він колись був головою УНСО це ще нічого некаже про те,що він націоналіст..Його спєцом заслали туди щоб він його розколов(і це йому вдалось)..
А КУН це тільки назва(ну звичайно там люди нормальні є,але правляча верхівка в особі ІВ..це просто гамнюки)
Я так розумію більшість вас думає про себе ЩО от я націоналіст(не перебуваючи в той же час в жодній організації,можливо з міркувань типу...там все бюрократизовано...і тд. і тп.)але критикувати людей які дійсно хоть щось роблять або намагаються, а самому в той час сидіти дома і казати що я от "домашній націоналіст"---це те саме що комусь розказувати про коханння, яке воно гарне і прекрасне але самому ніколи некохавши... :happy1:

Життя-Україні
Душу-Богові
Честь-для себе
Д.Донцов

Україна понад УСЕ!

 • 0

#11 --]MuЖlan[--

  Абориген

 • Користувачі
 • PipPipPipPip
 • 78 повідомлень
 • Місто:Лохвиця

Відправлено 14.01.2006 – 17:52

Чесно кажучи, не вірю я МНК. Просто мафія нова. Раніше була мафія донєцька, дніпропетровська. Зараз пре західнянська. Нафтогаз уже у їхньому повному контролі.
 • 0

#12 Olexandr

  противсіх

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1510 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:місто Київ

Відправлено 14.01.2006 – 23:47

--]MuЖlan[-- (14.01.2006 17:48) писав:

Чесно кажучи, не вірю я МНК. Просто мафія нова. Раніше була мафія донєцька, дніпропетровська. Зараз пре західнянська. Нафтогаз уже у їхньому повному контролі.

Перегляд допису

В КУН від націоналізму лишилась тільки назва. Досить подивитись хоча б на те, з ким вони блокуються на парламентських виборах, щоб зрозуміти, що з ними не все гаразд. Може просвітите, що таке "західнянська мафія"?
 • 0

#13 iskra

  Постійний житель

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPip
 • 191 повідомлень

Відправлено 16.01.2006 – 00:31

snaiper (14.01.2006 17:11) писав:

Я так розумію більшість вас думає про себе ЩО от я націоналіст(не перебуваючи в той же час в жодній організації,можливо з міркувань типу...там все бюрократизовано...і тд. і тп.)але критикувати людей які дійсно хоть щось роблять або намагаються, а самому в той час сидіти дома і казати що я от "домашній націоналіст"---це те саме що комусь розказувати про коханння, яке воно гарне і прекрасне але самому ніколи некохавши... :D

Життя-Україні
Душу-Богові
Честь-для себе
Д.Донцов

Україна понад УСЕ!

Перегляд допису


Це, я так розумію, не вистачає людей в нац. організаціях?
 • 0

#14 Сварус

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3815 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Вінниця

Відправлено 08.02.2006 – 01:55

snaiper (14.01.2006 17:15) писав:

Його спєцом заслали туди щоб він його розколов(і це йому вдалось)..

Перегляд допису

Чекай, як це заслали, він же ніби УНСО сам заснував!!? :rolleyes:
 • 0

#15 Вік

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1280 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 08.02.2006 – 14:43

Корч з того ж поля ягода, що і пані Вітренко. шо тепер не ясно?)
 • 0

#16 Сварус

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3815 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Вінниця

Відправлено 10.02.2006 – 01:31

Та і так було ніби всім ясно!
 • 0

#17 Гість_Him_*

 • Гості

Відправлено 28.02.2006 – 15:11

Ви що не розумієте що дискредетувати можно будь що.і не можна судити про українську національну ідею навіть не ознайомившись зі змістом що вкладався поколіннями у це поняття.А стосовно тогож корча,так це відома політика ще КДБ.Щоб розвалити організацію її треба очолити,тим більше радикальні згадайте коли та сама УНА-УНСО створювалась?А кому це вигідно...?Ще у березні минулого року "враг Расії № 1 лидер ультранаціональной орг.УНА-УНСО (примітка корч тоді вже був у братстві і цього не могли не знати а він і не заперечував) міла бєсєдуя прагулівалісь па Краснай площяді і сокрушалісь а судьбє Украіни.І це була передача на Пєрвом.Кому вигідно?Роби висновки...До речі на www.obozrevatel.com є банер "Яневський мочить українців" почитай може зрозумієш що це тебе мочать.
 • 0

#18 Веган Дарк

  Ледар

 • Користувачі
 • PipPip
 • 28 повідомлень
 • Місто:Україна, Одеса

Відправлено 04.03.2006 – 18:10

Корчинський - ренегат і цим усе сказано. А з реальних націоналістичних партій, що дійсно борються за націю, а не за гроші, залишилось лише ВО Свобода... Ну і МНК, що щільно зі Свободою співпрацює... Взагалі КУН дуже скоро розвалиться. Так майже всі західні його осередки перейшли під фактичний контроль ВО Свобода... B)
По темі - основний міф про націоналізм - це начебто його виключно західність. Ось я з Одеси, а націоналіст. На Сході та в Криму також є бандерівці і їх не так вже й мало, просто тамтешніми ЗМІ свідомо створюється іллюзія проросійськості південно-східного регіону... ;)
 • 0

#19 Українець

  Писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 410 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:ЛЬВІВ, Україна

Відправлено 10.03.2006 – 17:55

Веган Дарк (4.03.2006 11:10) писав:

Корчинський - ренегат і цим усе сказано. А з реальних націоналістичних партій, що дійсно борються за націю, а не за гроші, залишилось лише ВО Свобода... Ну і МНК, що щільно зі Свободою співпрацює... Взагалі КУН дуже скоро розвалиться. Так майже всі західні його осередки перейшли під фактичний контроль ВО Свобода... :)
По темі - основний міф про націоналізм - це начебто його виключно західність. Ось я з Одеси, а націоналіст. На Сході та в Криму також є бандерівці і їх не так вже й мало, просто тамтешніми ЗМІ свідомо створюється іллюзія проросійськості південно-східного регіону...  :)

Перегляд допису

Дуже радує те, що на шодi є нацiоналiсти, але ВО Свобода зарадикальна.
 • 0

#20 Веган Дарк

  Ледар

 • Користувачі
 • PipPip
 • 28 повідомлень
 • Місто:Україна, Одеса

Відправлено 10.03.2006 – 18:05

Дивлючись на те, що ви розумієте під радикалізмом... Якщо бажання остаточно знищити старий пост-радянський режим та зробити з України над-державу... гм... так ми радикали... :) :)
 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних