Перейти до вмісту

Цікавість людини

Повідомлень в темі: 54

#21 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 26.10.2007 – 01:16

Перегляд дописуGENTOR (26.10.2007 02:08) писав:

а ви б лизнули залізну трубу зимою... а ви б всунули вилку у одну дирочку розетки... а ви б спробували нітрит барію... Так от цікавість - це на мою думку прояв інтелекту! ;)

То, звичайно, є дурість, оте все перечислене. Проте і через таку дурість люди роблять відкриття. То, можливо, цікавість є рушієм прогресу?
  • 0

#22 Осколок Життя

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 104 повідомлень

Відправлено 26.10.2007 – 06:39

Дурість!... дурість - то є світло нашого темного майбутнього!...

Повідомлення відредагував Осколок Життя: 26.10.2007 – 06:44

• 0

#23 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів

Відправлено 26.10.2007 – 06:58

Перегляд дописуОлеська (26.10.2007 02:16) писав:

То, звичайно, є дурість, оте все перечислене. Проте і через таку дурість люди роблять відкриття. То, можливо, цікавість є рушієм прогресу?
мені здається що рушієм прогресу все ж таки є уява, от людина щось собі уявила, а тоді намагається це втілити в життя, хоча багато винаходів відбулися і через цікавість ( цікаво що буде якщо змішати це і це, а тоді підігріти, БУМ!!!!!!! ;) )
  • 0

#24 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 26.10.2007 – 07:45

Не знаю, що то таке цікавість, але точно не ознака інтелекту і не рушій прогресу. Адже цікавість притаманна також і тваринам. Особливо маленьким (в сенсі віку) тваринкам.
Це швидше ознака браку досвіду. Після того як людина прилипне язиком до гойдалки (набуде досвіду), їй вже не цікаво це робити.
  • 0

#25 Selena

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 212 повідомлень

Відправлено 26.10.2007 – 11:46

Думаю, цікавість - це просто одна з найнезбагненніших ознак людини... В нас природою закладено всім цікавитись ;) Якось почула таку фразу ( а може прочитала ) : "Якби люди не лізли в особисте життя інших, про що б тоді вони говорили ? " :) Спершу, подумала "Якийсь неправильний вислів. Невже немає про що поговорити окрім як про життя інших людей?" Але, якщо вдуматись, то фраза дуже влучна :cry:
  • 0

#26 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 26.10.2007 – 14:01

Перегляд дописуDynkan 113 (26.10.2007 07:58) писав:

мені здається що рушієм прогресу все ж таки є уява, от людина щось собі уявила, а тоді намагається це втілити в життя, хоча багато винаходів відбулися і через цікавість ( цікаво що буде якщо змішати це і це, а тоді підігріти, БУМ!!!!!!! ;) )
бах! страх породжує війну, а війна науково-технічний прогрес. цікавість відпочиває.
  • 0

#27 dandeLion

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 88 повідомлень
  • Місто:Україна, м. Львів

Відправлено 26.10.2007 – 14:24

Якщо б у людині не було цікавості, хто зна, чи б доросла вона хоча б до первісно-общинного рівня. Я думаю що цікавість майже ніколи не має негативних наслідків, ну, хібащо у фільмах-жахах, коли тітонька відкриває двері, за якими живе страшний зелений кошмар з 5-тьма кривавими ротами на кожній із 3-ьох голів, а замість лап звиваються покриті слизом щупальця, а ще від нього страшно тхне сіркою і громадським туалетом. ;)
  • 0

#28 Осколок Життя

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 104 повідомлень

Відправлено 26.10.2007 – 14:46

все, що не робиться, - то на краще)...
  • 0

#29 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 26.10.2007 – 14:50

Перегляд дописуbulbashka_aero (26.10.2007 08:45) писав:

Не знаю, що то таке цікавість, але точно не ознака інтелекту і не рушій прогресу. Адже цікавість притаманна також і тваринам. Особливо маленьким (в сенсі віку) тваринкам.
Це швидше ознака браку досвіду. Після того як людина прилипне язиком до гойдалки (набуде досвіду), їй вже не цікаво це робити.

Чому ж тоді найзацікавленіші у майже всьому, що відбувається навкруг, є старі люди? Теж брак досвіду? Не думаю. Швидше - прагнення до відкриття. Нехай і примітивні (залісти в чуже життя, покопатися в чужій брудній білизні...). А щодо тварин, то тварини для того, щоб вижити знаходяться у постійному пошуку. І то далеко не цікавість.
  • 0

#30 dandeLion

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 88 повідомлень
  • Місто:Україна, м. Львів

Відправлено 26.10.2007 – 16:04

Перегляд дописуEmdi (26.10.2007 01:52) писав:

Із цікавості.
В мене був такий випадок. Я з подружкою ночувала в іншому місті і в чужій сім ї. Над ліжком висів шнурочок. Нам 2-ом 3 дня "чухалися" руки, щоб за нього потягнути. Коли ж ми запитали навіщо він, то виявилося, що це всього лиш включати і виключати світло, щоб не вставати з ліжка.
Коли я це дізналася, ніразу за нього не потягнула, вже було не цікаво.

;) а я би навпаки тягала і тягала той шнурочок. Треба ж кудись діти роздратування від того, що стільки часу доводилось проходити такий шлях від ліжка до вимикача! :)
  • 0

#31 Eqilibrium

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 336 повідомлень
  • Місто:Сарни - Львів - Wadowice - ...

Відправлено 26.10.2007 – 19:32

Ne zabuwajmo, szo cikavist liydunu pruvela do griha...... Cikavist korysna luwe todi, kolu vona zdorova, kolu * trapliajetsia inakwe, mo*yt postra*datu liydu..... ;)
  • 0

#32 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 26.10.2007 – 21:11

Цікавість є складовою прагнення Людиин до пізнання. Наша цікавість дещо відмінна від цікавості інших тварин(моя думка). Людина, цікавлячись чимось, перш за все хоче зробити з результатів своєї цікавости певні висновки, логічні чи інтуїтивні. Тобто цікавить скоріше не сам предмет цікавості, а ті розумові висновки, які отимуються при задоволенні цікавости.
Проста ілюстрація - коли ви цікавитесь що за закритими дверима, ви перш за все хочете отримати з того якусь користь. Ви не хочете просто задовольнити свої прогалини в знанні.
Крім того це пояснює чому чим більше знаєш, тим більше отримуєш для себе запитів знати ще більше. Адже якби ми цікавились "просто так", для забивання прогалин, то в наступний раз нам не було би цікаво взнавати що за слідуючими дверима.

Це своєрідний дар для Людини.
  • 0

#33 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 31.10.2007 – 04:19

Сварус
Навряд чи це дар. Адже діти випереджають мавп в інтелектуальному розвитку десь в районі двох років. Отже або рефлекторна цікавість трансформується в описану тобою "поняттєво-ідейну форму" в процесі соціалізації та опанування мовою або цим "даром" володіють і тварини.
  • 0

#34 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 31.10.2007 – 09:23

Перегляд дописуОлеська (26.10.2007 15:50) писав:

Чому ж тоді найзацікавленіші у майже всьому, що відбувається навкруг, є старі люди? Теж брак досвіду? Не думаю. Швидше - прагнення до відкриття. Нехай і примітивні (залісти в чуже життя, покопатися в чужій брудній білизні...). А щодо тварин, то тварини для того, щоб вижити знаходяться у постійному пошуку. І то далеко не цікавість.
По-перше, не думаю, що компання в чужій брудній білизні має відношення до цікавості. Це швидше паскудна звичка пхати носа куди не просять.
По-друге, ти колись мав справу з маленькими тваринами? коли, наприклад, щеня за жуком ганяється? Думаєш, це не є цікавість? А як на мене - саме вона. Щеня не знає, що воно за штука така - жук. Йому цікаво і воно прагне задовольнити свою цікавість. А одночасно - набути знань, яких йому бракує і які потрібні йому аби вижити. Це САМЕ ЦІКАВІСТЬ!
А щодо старих... Тут у мене дві версії. Або вони впадають в дитинство і як особи (діти тобто), яким бракує досвіду, усим цікавляться. Або (це здається мені більш правдоподібним) вони за рахунок своєї непомірної цікавості намагаються компенсувати... //чорт, як це сказати?// своє відставання від сучасного стану речей. Адже очевидно, що з настанням певного віку (у різних людей він різний) люди стають ніби закритими для повноцінного сприйняття чогось нового. Вони відчувають своє відставання у часі і - несвідомо - намагаються його компенсувати, наздогнати час.

Перегляд дописуСварус (26.10.2007 22:11) писав:

Цікавість є складовою прагнення Людиин до пізнання. Наша цікавість дещо відмінна від цікавості інших тварин(моя думка). Людина, цікавлячись чимось, перш за все хоче зробити з результатів своєї цікавости певні висновки, логічні чи інтуїтивні. Тобто цікавить скоріше не сам предмет цікавості, а ті розумові висновки, які отимуються при задоволенні цікавости.
Та власне, результатом "тваринної" цікавості теж є певні розумові висновки = себто умовні рефлекси. Не слід забувати, що наш досвід теж формується на умовних рефлексах. Так, механізм складніший. Так, ми, на відміну від тварин, можемо робити усвідомлені висновки (але не всі і не завжди так робимо!). Але власне мета і результат однаковий - завдяки нашій цікавості ми отримуємо досвід.
  • 0

#35 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 31.10.2007 – 19:46

bulbashka_aero, люди - теж тварини, я цього не виключив :angry12:
Sergiy_K, мабуть таки трансформується...особливо якщо згадати що саме в цьому віці(якщо не зраджує пам`ять) трансормується пам`ять людини(здатність забувати і тд.)
  • 0

#36 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 31.10.2007 – 20:49

Перегляд дописуСварус (31.10.2007 19:46) писав:

bulbashka_aero, люди - теж тварини, я цього не виключив :box:
чогось я про це забула :angry12:
  • 0

#37 Теж пасічник...

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 332 повідомлень
  • Місто:краще не знати:)

Відправлено 22.02.2009 – 13:55

Кажуть що розумні люди вчаться на чіжих помилках. Неправда, як доводять психологи. Тому якщо немає досвіду - то й немає знань і відношень.

А найбільше люди бояться невідомого. Тому й пробують все підряд
  • 0

#38 Душа

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 87 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 25.02.2009 – 11:07

Перегляд дописуОлеська (26.10.2007 01:02) писав:

Цікавість - один із проявів інтелекту.
це напевно єдиний з проявів інтелекту, який часом може привести до неприємностей
  • 0

#39 Теж пасічник...

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 332 повідомлень
  • Місто:краще не знати:)

Відправлено 25.02.2009 – 12:13

Перегляд дописуДуша (25.02.2009 11:07) писав:

це напевно єдиний з проявів інтелекту, який часом може привести до неприємностей

а може й до дуууууже хороших приємностей <_<
  • 0

#40 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 25.02.2009 – 12:45

Перегляд дописуДуша (25.02.2009 12:07) писав:

<_< Єдиний? Та усі наші "прояви інтелекту" призводять до неприємностей. Подивіться навколо.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних