Перейти до вмісту

Українські народно-календарні свята, звичаї

Повідомлень в темі: 34

#21 Topper

Т-Безсмертний

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2584 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів

Відправлено 28.04.2008 – 21:52

А у нас всьо як понастоящому: з машини опускається віконечко і кубіти тримайтесь :lol: Ну ше мода в презіка води набрати і з балкона кідати а в кого нема презіків - можна в кулькі :huh: також непогано але менше води влізе... Ше прікол бандою на машину нападати або між машинами :ggggg:
  • 0

#22 Rock-Girl

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 78 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 29.04.2008 – 11:41

а я ніколи не любила цього свята....
  • 0

#23 eXpert

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 192 повідомлень
  • Місто:Житомир

Відправлено 29.04.2008 – 12:25

Нічого подібного раніше не чув, треба спробувати :gryzin:
  • 0

#24 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2191 повідомлень

Відправлено 29.04.2008 – 12:35

Нууу поливаний понеділок досить популярний на теренах західної України. В мене в Калуші вчора цілі баталії відбувались. Це досить весела і хороша традиція яка ще походить з язичництва.
  • 0

#25 Бандерас

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 223 повідомлень

Відправлено 29.04.2008 – 12:39

Rock-Girl (29.04.2008 12:41) писав:

а я ніколи не любила цього свята....

Напевно тобі завжди перепадало найбільше. :gryzin:
  • 0

#26 конвалія

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 175 повідомлень

Відправлено 29.04.2008 – 13:40

Бандерас (29.04.2008 13:39) писав:

Напевно тобі завжди перепадало найбільше. :gryzin:
... або брудною водою :angry1: .
Головне завжди мати міру, бо інколи рясне обливання може і настрій зіпсути.
Колись дівчата хлопцям за обливання дарували писанки. Що вони потім з всіма тими писанками робили? :)
  • 0

#27 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 29.04.2008 – 17:24

eXpertBest (29.04.2008 13:25) писав:

Нічого подібного раніше не чув, треба спробувати :gryzin:
Тю, це класно!!! Ото коли малими були то таке щастя вилити на тата з літру води. Він в нас строгий дуже, а тут дозволялось))))А на вулиці? Мокрісінькі приходили. До обіду з хати висуватись не можна, бо обіллють. А по селам в нас - дорослі і статечні дядьки гонять вулицями з відрами води і обливають один одного:angry1:. Вчора дітиська теж у дворі обливались а жіночка старша каже - діти полийте хоть на ноги, щоб здорова була цілий рік:). Фруктику, а чи уявляєш ти шо таке відро води з 10 поверху? :)))))))))))))))ех....класно і головне - ніхто не ображається
  • -1

#28 ромашечка91

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 504 повідомлень

Відправлено 04.05.2008 – 22:22

Kruto!
A u nas takogo nema :rolleyes:
  • 0

#29 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 07.06.2009 – 08:01

Трійця
На 50-й день після Великодня православна церква святкує П`ятидесятницю. В Біблії говориться, що саме в цей день на апостлів зійшла благодать Духа Святого.

В народі свято Трійці відзначається три дні.
Для того аби зберегти свою оселю від зазіхань нечистої сили треба прикрасити своє помешкання травами та гілками дерев. В нас завжди на Зелені свята стелиться на долівку лепеха - татар-зілля ще називають, аір...люблю той запах, люблю ступати босоніж по ньому...

Усіх, хто святкує - вітаю із святами
  • -1

#30 wizm

Старійшина

• Користувачі
  • 1133 повідомлень
  • Місто:Дике поле

Відправлено 07.06.2009 – 10:26

[quote name='Ластiвочка' date='7.06.2009 09:01' post='460739']
Трійця
В нас завжди на Зелені свята стелиться на долівку лепеха - татар-зілля ще називають, аір...люблю той запах, люблю ступати босоніж по ньому...

В нас аір називали цвяром.
Тепер скучаю за тим запахом з дитинства
  • 0

#31 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 07.06.2009 – 12:23

DON BASS (7.06.2009 11:26) писав:

Ластiвочка (7.06.2009 09:01) писав:

Трійця
В нас завжди на Зелені свята стелиться на долівку лепеха - татар-зілля ще називають, аір...люблю той запах, люблю ступати босоніж по ньому...

В нас аір називали цвяром.
Тепер скучаю за тим запахом з дитинства
а які свищики мама навчила нас робити з того листя)))своїх дітей теж навчу
  • -1

#32 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 28.10.2009 – 09:57

Вибачте. Я тут новенька. А модератори у Вас дуже "доброзичливі".

Мені здається, що свято Покрови (14 жовтня) в давні часи мало інший зміст, ніж воно має зараз. Пов'язувати Покрову з єврейкою Марією, матір'ю Єшуа (нібито) Ма-шіаха, нмд, неправильно.
На прадавнє руське (чи славянське) коріння цього свята вказує те, що греки та інші православні не святкують це свято!

Цитата

Свято Покрови Матері Слави в Колодарі православних рідновірів ознаменовує засинання Природи та вкривання Землі на зиму. Справді, в жовтні перші дерева втрачають листя, всі плоди уже дозріли: «Прийшла Покрова – на дереві голо». Справляється воно в першу п’ятницю після 01 жовтня. Сивий Яр вступає в свою повну силу, а Мати-Земля вкривається аби пробудитись на Стрітення. Свято проводиться саме в п’ятницю на честь і в пошану жіночому роду, праматерям та прабабам роду земного. Сей день споконвіку є святим для жон Слав’янсьих. Його шанують по особливому. В п’ятницю жінкам не можна ні шити, ні пряти, ні співати, ні коси чесати:

П’ятенько-дівонько, прости мою душу,
Бо я своїй дитинці заспівати мушу...
П’ятенько-дівонько, прости мою душу,
Хочь я маю гріх великий, заспівати мушу…
П’ятенько-дівонько, прости мені нині,
Бо я мушу заспівати маленькій дитині…

Покрова Матері Слави це також свято вояцької чести та звитяги, на якому обронці Матері-Землі показують свою вправність. Земля-Матінка – Макоша (Мати Коша), постає в образі всеохоплюючої та непереможної Матері Слави.

Цитата

У побуті свято здавна пов`язували із закінченням польових робіт, з поворотом на зиму.
До Покрови завершували всі роботи на полях і проводили осінні ярмарки.
Козаки здавна вважали Богородицю своєю заступницею і покровителькою.
Хоча переказ, покладений в основу свята, пов`язаний з Візантією, до грецького церковного календаря Покрова не увійшла. На Русі свято на честь Покрови Божої Матері було встановлене святим князем Андрієм Боголюбським - сином Юрія Долгорукого.

=MAVKA=: обговорення дій модераторів прошу писати в приват або у відповідну тему. Надалі будь-які закиди в сторону модераторів будуть штрафуватися
  • 0

#33 Ганна панна

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 104 повідомлень

Відправлено 16.11.2009 – 03:01

Хочу перейти на свяяткування справжніх українських свят.
Не з редігійною метою, а просто через повагу до своїх предків і до їх традицій.
Але проблема в тому, що ті рідновірські календарі різняться, нема узгодености.
Не знаю на якому зупинитися.
  • 0

#34 kompman

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 373 повідомлень
  • Місто:Місто Кола

Відправлено 16.11.2009 – 10:31

Ганна панна (16.11.2009 03:01) писав:

Хочу перейти на свяяткування справжніх українських свят.
Не з редігійною метою, а просто через повагу до своїх предків і до їх традицій.
Але проблема в тому, що ті рідновірські календарі різняться, нема узгодености.
Не знаю на якому зупинитися.

Якщо почнете святкувти всі українські свята, то не буде часу працювати :)
  • 0

#35 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 14.01.2010 – 19:46

Старий Новий рік, або Святого Василя — друге свято різдвяного циклу (після Різдва Христового і перед Водохрещем). Утім, хоч ми його і святкуємо, проте мало хто переймається питанням, звідки ж така плутанина і що це таке — Старий Новий рік.

Святкування Нового року 1 січня в Російській імперії, як відомо, започаткував у 1700 році Петро І. Однак до 1918 року тут, як і на території сучасної України, час рахували за Юліанським календарем (його запровадив у 45 році до нашої ери Юлій Цезар), тобто рік тривав рівно 365 днів і 6 годин. Але істинний сонячний рік на 14 хвилин і 11 секунд є довшим. Це означає, що через 100 з лишком років календар уже відстає від астрономічної дати на один день, відповідно, за півтори тисячі років — на цілих десять днів. Тому в кінці ХVІ століття Папа Римський Григорій ХІІІ вводить у вжиток нове літочислення — Григоріанський календар. Відповідно до нього після 4 жовтня 1582 року одразу настало 15 жовтня. Майже весь світ у тому самому році прийняв реформу. Росія та низка інших країн рахували дні за старим стилем аж до ХХ століття. До слова, більшість православних церков (також і російська), як тоді, так і тепер, визнають лише Юліанський календар і святкують за ним усі нерухомі церковні свята. На сьогодні різниця між старим і новим літочисленнями становить 14 днів (тому Новий рік за Юліанським календарем випадає на 14 січня), відповідно, у 2100 вона сягне 15 днів, у 2200 — 16 і т. д.

Щодо другої назви свята — день Святого Василя, то воно так названо на честь Святителя Василя Великого, котрий поряд із святителем Миколаєм Чудотворцем здавна користувався особливим шануванням серед віруючого люду. Частина мощей Святителя Василя й донині перебуває в Почаївській лаврі.

Водночас не без того, що свято своїм корінням сягає часів язичництва. Принаймні знаємо таку історію зі слов’янської міфології. У бога Лада, побратима бога Місяця, була донька, яку всі називали Миланкою, бо вона була мила й чарівна. Одного разу, коли князь-Місяць був на полюванні, лютий змій викрав зі срібного терема Миланку й запроторив у підземне царство. А славний богатир Безпальчик-Васильчик визволив красуню, а тоді одружився з нею. Тому на Василя у жертву приносять свиню, яка вважається місячною твариною, а на вечерю готують свинячі нутрощі, варять зі свинячих ніжок "дриглю" (або, як ще кажуть в деяких регіонах, холодець), щоб у людей не боліли ноги.

З язичницькою культурою багато в чому пов'язана і традиція посівати людські помешкання зерном зранку цього дня й бажати господарям здоров’я та достатку в родині (зерно у слов’ян — символ багатства та життя, що охороняє від пристріту). Вважається, що ходити посівати можуть тільки хлопчики. Ось традиційна привітальна примовка на Василя:
Сію, вію, посіваю — з Новим роком поздоровляю.(с)

Вітаю всіх Василів, Василинок форуму з їх іменинами:rolleyes:

Повідомлення відредагував Ластiвочка: 14.01.2010 – 19:49

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних

Магазин кубиков Рубика Cubes.in.ua