Перейти до вмісту

Властивості простору

Повідомлень в темі: 146

#21 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6047 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 04.10.2007 – 21:06

Перегляд дописуБлискавиця (4.10.2007 20:56) писав:

Зиркнула))......ніколи не захоплювалася економікою, але люблю пофілософствувати)...тож економічних звитяг від мене не чекайте :)

То я б подумала над тим, що можливо простір має тільки дві властивості - вільний і зайнятий, або той, що містить місця і той, що нічого не містить)).....або не містить нічого істотного.
тут фахівці і не потрібні. В них мозок вже зіпсований. А мозговий штурм нової у сфері особи може дати набагато більше.
  • 0

#22 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 05.10.2007 – 14:04

Властивості простору - нескінченність, протяжність, вміщуваність (місткість), об*єднувальна (функція швидше) :D
  • 0

#23 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 05.10.2007 – 19:06

Перегляд дописуБлискавиця (5.10.2007 14:04) писав:

Властивості простору - нескінченність, протяжність, вміщуваність (місткість), об*єднувальна (функція швидше) :)
А як одночасно може бути нескінченність і протяжність. :D
  • 0

#24 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 976 повідомлень
  • Місто:Галичина

Відправлено 06.10.2007 – 00:01

простір від місця відрізняєтся границями, що їх обмежують. простір границь немає, та характеризується однорідністю та одноманітністю. місце це частина простору що має відмінні від нього характеристики, за якими можна визначити його границі. де закінчуються характеристики місця, та починаються відмінні характеристики там починається простір, або друге місце, що містить у собі перше. так я думаю.
  • 0

#25 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 06.10.2007 – 07:27

Перегляд дописуБогуслав (6.10.2007 00:01) писав:

простір від місця відрізняєтся границями, що їх обмежують. простір границь немає, та характеризується однорідністю та одноманітністю. місце це частина простору що має відмінні від нього характеристики, за якими можна визначити його границі. де закінчуються характеристики місця, та починаються відмінні характеристики там починається простір, або друге місце, що містить у собі перше. так я думаю.
Цікаво та гарно думаєте! Але вступаю у дискусію.
1. У Вас виходить, що простір характеризується однорідністю та одноманітністю. Але оскільки місця, які є складовими простору, мають свої індивідуальні характеристики, то виходить супепречність.
2. Ви пишете "починається простір, або друге місце, що містить у собі перше", протиставляючи простір та місце між собою. Але ж простір - то сукупність місць.
ПЕС 1. Мені здається, що співвідношення між простором і місцем подібне як співвідношення між окремою людиною та суспільством. Кожна окрема людина має свої властивості, а, відповідно, суспільство у цілому - то множина властивостей окремих людей. Оскільки властивості людей перебувають у певних межах (наприклад, маса від *** і до ***), то властивості суспільства характеризуватимуться як загальною масою людей, так і масою особин, яка перебуває у межах від *** і до ***). До того ж завжди буде якийсь синергічний ефект.
ПЕС 2. Властивості простору як такого не дуже когось цікавлять, бо завжди має бути привязка до місця. А властивості місця дуже цікавлять, зокрема того, хто хоче у цьому місці замешкати чи розпочати господарську діяльність.
ПЕС 3. Ваша думка про друге місце, що містить у собі перше, є дуже цікавою і потребує подальшого дослідження. Мабуть у темі МІСЦЕ.
  • 0

#26 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень

Відправлено 06.10.2007 – 12:38

Цитата

1. У Вас виходить, що простір характеризується однорідністю та одноманітністю. Але оскільки місця, які є складовими простору, мають свої індивідуальні характеристики, то виходить супепречність.
Можливо я неправильно розумію основ властивостей простору та місця, але на мій погяд простір однорідний та безграничний, а місця, це локальні украплення у ньому, з більшою чи меншою густиною локалізації.

Цитата

2. Ви пишете "починається простір, або друге місце, що містить у собі перше", протиставляючи простір та місце між собою. Але ж простір - то сукупність місць.
Тобто якщо немає місць, то немає і простору? Але щось же повинно бути.

Цитата

ПЕС 1. Мені здається, що співвідношення між простором і місцем подібне як співвідношення між окремою людиною та суспільством. Кожна окрема людина має свої властивості, а, відповідно, суспільство у цілому - то множина властивостей окремих людей. Оскільки властивості людей перебувають у певних межах (наприклад, маса від *** і до ***), то властивості суспільства характеризуватимуться як загальною масою людей, так і масою особин, яка перебуває у межах від *** і до ***). До того ж завжди буде якийсь синергічний ефект.
А хіба суспільство це не місце, що складається із сукупності інших місць - людей. Адже суспільство характеризується певним властивостями, що мають свою межу, а протір безмежний.

Цитата

ПЕС 2. Властивості простору як такого не дуже когось цікавлять, бо завжди має бути привязка до місця. А властивості місця дуже цікавлять, зокрема того, хто хоче у цьому місці замешкати чи розпочати господарську діяльність.
Це якщо дивитись локально, а якщо вивчати глобально взємодію місць у просторі то без визначення властивостей простору не обійтись.
  • 0

#27 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 07.10.2007 – 20:20

Перегляд дописуБогуслав (6.10.2007 11:38) писав:

Можливо я неправильно розумію основ властивостей простору та місця, але на мій погяд простір однорідний та безграничний, а місця, це локальні украплення у ньому, з більшою чи меншою густиною локалізації.
Тобто якщо немає місць, то немає і простору? Але щось же повинно бути.
А хіба суспільство це не місце, що складається із сукупності інших місць - людей. Адже суспільство характеризується певним властивостями, що мають свою межу, а протір безмежний.
Це якщо дивитись локально, а якщо вивчати глобально взємодію місць у просторі то без визначення властивостей простору не обійтись.
Мудро пишете.
Але місця то не локальні украплення у просторі, а кавалки самого простору.

Повідомлення відредагував Weber: 07.10.2007 – 20:23

• 0

#28 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 09.10.2007 – 15:30

Перегляд дописуWeber (5.10.2007 20:06) писав:

А як одночасно може бути нескінченність і протяжність. ;)
Може бути нескінченна протяжність)...протяжність потрібна щоб визначити напрямок досліджуваної ділянки простору, я так думаю) ...Не всі ж ділянки простору можуть бути місцем?
  • 0

#29 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень

Відправлено 09.10.2007 – 18:40

Цікаве питання: чи має простір властивості, крім безкінчності? Місце влативості має, їх можна визначити і дослідити, а от простір, що складається з безлічі місць може мати якісь характерні йому властивості?
  • 0

#30 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 13.10.2007 – 11:42

Перегляд дописуБогуслав (9.10.2007 17:40) писав:

Цікаве питання: чи має простір властивості, крім безкінчності? Місце влативості має, їх можна визначити і дослідити, а от простір, що складається з безлічі місць може мати якісь характерні йому властивості?
Його властивості тоді перебувають у відповідних межах. Але для конкретного розміщення нас цікавлять властивості простору у відповідному місці, тобто властивості місця.
  • 0

#31 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 13.10.2007 – 17:53

читав я все це і взявся за голову, якось обідно стало за нашу освіту, вибачте мене, але властивості простору це трішки не те, про що ви розмовляєте, тобто поняття одні, а терміни інші
властивості простору, це існування в ньому якихось чинників, факторів, градієнти полів, які є, та ще й питання в тому як ви простір розглядаєте, ато взялися так крутити простір без початкових умов, як циган сонцем, ви розглядаєте макропростір, напевне але, що це таке, площа властивість простору? а якщо простір одновимірний? то що робити? беріть вводьте зразу його розмірність, і не задавайте дурних запитань....
це не наука, це якась схоластика, таке враження, що тут намагаються хапати духів за хвіст на льоту в повітрі...
смішно=сумно
  • 0

#32 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 13.10.2007 – 18:22

Перегляд дописуKatod (13.10.2007 16:53) писав:

читав я все це і взявся за голову, якось обідно стало за нашу освіту, вибачте мене, але властивості простору це трішки не те, про що ви розмовляєте, тобто поняття одні, а терміни інші
властивості простору, це існування в ньому якихось чинників, факторів, градієнти полів, які є, та ще й питання в тому як ви простір розглядаєте, ато взялися так крутити простір без початкових умов, як циган сонцем, ви розглядаєте макропростір, напевне але, що це таке, площа властивість простору? а якщо простір одновимірний? то що робити? беріть вводьте зразу його розмірність, і не задавайте дурних запитань....
це не наука, це якась схоластика, таке враження, що тут намагаються хапати духів за хвіст на льоту в повітрі...
смішно=сумно
Ви добре пишете, що градієнти полів то одна з властивостей простору... Отак зі світу по нитці й бідному сорочка. Але спокійніше - на то воно й дискусія.
  • 0

#33 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 13.10.2007 – 21:23

сорі, можливо я якось неспокійно прореагував, але як на мене явна підміна понять, ви розглядаєте тереторію, а не простір, а територія, це термін з економіки, геогрфії, та інших зміжних наук, тобто які розглядають світ не "до кінця".
з іншого боку мене теж можна підловити в ломачестві, чого я не описав властивості фізичного вакууму, чому не згадав про чорну матерію, чорну енергію і все таке...
незгадав, бо ще сам до цього не дійшов, та й про це однозначно незнають світила науки. можу тільки з більш менш визначеною точністю сказати що ми ще мало знаєм:blink:
а економіку яогось нелюблю, бо це наука засмічена людьми...
  • 0

#34 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 14.10.2007 – 19:04

Перегляд дописуKatod (13.10.2007 21:23) писав:

сорі, можливо я якось неспокійно прореагував, але як на мене явна підміна понять, ви розглядаєте тереторію, а не простір, а територія, це термін з економіки, геогрфії, та інших зміжних наук, тобто які розглядають світ не "до кінця".
з іншого боку мене теж можна підловити в ломачестві, чого я не описав властивості фізичного вакууму, чому не згадав про чорну матерію, чорну енергію і все таке...
незгадав, бо ще сам до цього не дійшов, та й про це однозначно незнають світила науки. можу тільки з більш менш визначеною точністю сказати що ми ще мало знаєм:)
а економіку яогось нелюблю, бо це наука засмічена людьми...
Ну а що хіба територія не є частиною простору?

Тривалий пошук дав певний результат. Цитую на чужинській мові.

Цитата

Przestrzeń:
·Właściwości (ograniczoność, opór, zróżnicowanie)
·Ograniczenia (brak przestrzeni, progi, nieodpowiednia struktura przestrzenna)
·Struktura (elementy strefowe, liniowe, punktowe)
·Rodzaje funkcji (umiejscowione i łącznikowe)
то значить народ вважає, що властивостями простору є:
1. Обмеженість (дефіцит, пороги, невідповідна структура).
2. Опір.
3. Диференціація (тобто відмінності властивостей різних місць).
Майже можна погодитися, але:
1. Обмеженим є лише якісний простір, а неякісного є скільки хочеш. Тут вони путають простір та територію. Обмеженість я би тут вилучив, адже її складові (дефіцит, пороги, невідповідна структура) підпадають під диференціацію.
2. Опір так, якщо під ним розуміти технічну можливість, безпеку, вартість та швидкість переміщення.
Таким чином властивості простору (найзагальніші) - то опір та диференціація. Геніально, як усе просте!
Чи погоджуєтеся, форумчани?

Отже починаю формулювання, але оскільки воно ще не опубліковане, то невидими шрифтом - адже серед форумчан зі стажом думаю інфозапозичувачів нема.
Отже
[hide]Простору властивості - опір (технічна можливість, безпека, вартість та швидкість переміщення) та диференціація (різні місця мають різні властивості). Щось тут ще бракує але на разі най буде.[/hide]

А ось ще таке у москалів вичитав

Цитата

Территории в экономическом смысле являются абсолютно не взаимозаменяемыми ресурсами. Их сочетание в каждом случае уникально и требует особого подхода. Например, в большой стране экономические процессы протекают по-другому, нежели в маленькой. Это банальность для географов и один из камней преткновения для экономистов
Глибокий зміст тут приховано! :wub:
  • 0

#35 Archon-ua

Літають тут всякі...

• Користувачі
  • 998 повідомлень
  • Місто:Земля і біля неї...

Відправлено 18.10.2007 – 12:13

Цитата

Простра́нство — слово используемое в многочисленных сложных терминах в таких разделах, как философия, математика и физика.

На уровне повседневного восприятия пространство интуитивно понимается как арена действий, общий контейнер для всех объектов, геометрическая сущность некоторой системы.

Например космос часто называют также космическим пространством.

Цитата

В математике слово «пространство» употребляется в большом наборе сложных терминов.

Грубо говоря, пространство есть множество с некоторой дополнительной структурой. В зависимости от этой дополнительной структуры элементы пространства могут называться «точками», «векторами», «событиями» и т. п.. Подмножество пространства называется «подпространством» если структура пространства индуцирует на этом подмножестве структуру такого же типа (точное определение зависит от типа пространства).

Цитата

В физике пространством называют ту «арену действий», на которой разворачиваются физические процессы и явления и которую мы субъективно ощущаем как «вместилище предметов».

В физике часто используются многомерные пространства — например, фазовое пространство, в котором состояние сложной системы объектов представляется одной точкой. Такие пространства — не более чем абстракции, предназначенные для постановки и решения вполне «земных» задач в обыкновенном трёхмерном пространстве.

В теории относительности пространство оказывается одним из проявлений единого пространства-времени, и деление отдельно на пространство и время становится зависящим от конкретной системы отсчёта.

В большинстве разделов физики сами свойства физического пространства (размерность, неограниченность и т. п.) никак не зависят от присутствия или отсутствия материальных тел. В общей теории относительности оказывается, что материальные тела модифицируют свойства пространства, а точнее, пространства-времени, «искривляют» пространство-время.

(с)Вікіпедія :prapor3:
  • 0

#36 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 18.10.2007 – 12:36

Archon-ua Вікіпедія вже давно існує українською мовою :cool1: :prapor3:

Цитата

Про́стір (латинське: spatium) - інтервал між двома пунктами чи об'єктами; обмежена частина розширення; віддаль; площа.
Англійський термін space (простір) походить від старофранцузького espace, котре в свою чергу запозичене від латинського spatium.
Інші значення:
Абстрактна можливість розширення; те що характеризується необмеженим розміром; тривале безмежне розширення у всіх напрямах.
Інтервал часу; період; проміжок часу.
Нагода чи можливість.
(В математиці) Система тривалих, необмежених, відповідних пунктів в серіях; упорядкований набір безмежних чисел.
Зовнішній простір; позаземний простір; космос.

Цитата

Поняття простору в метафізиці

Відомий французький метафізик Генон розглядав простір, як одну з умов тілесного існування і тому було б абсурдним твердити, що абсолютно проста субстанція, яка є позбавлена будь-якої тілесності може міститися в просторовому резервуарі. Саме це говориться про атомічні субстанції, що вони залежать від простору в якому вони можуть рухатися. Суть проблеми в тому, що якщо атомічні субстанції є абсолютно простими, це - незмістовно одночасно приписувати їм зумовлення, котре вимагає просторового розширення. Генон наголошує, що "сума елементів позбавлених розширення ніколи не може сформувати розширення: якщо атоми виконують своє визначення (тобто, якщо вони - абсолютно прості і тому неділимі), тоді для них неможливо становити тіла.

Так само як множення нуля нулем неминуче дорівнює нулю, таким ж чином множення атомів не збільшує їх величину і обрікає нас до зупинки. Генон, покладаючись на авторитет індійської ведантичної філософії шанкарачар'я, робить висновок, що "атомізм представляє нічого крім абсолютної неможливості". Він наголошує, що простір - резервуар зі змістом (Генон: 1945, голова 4). Пустий простір є абсурдністю, не тому лише, що ефір все наповняє але сам простір має якісний вимір, який не дозволяє йому вважатися пустим. Характеристики напряму надають простору якісного характеру на самому початковому етапі, і простір позбавлений таких характеристик був би правдивою марнотою в якому "верх не відрізняється від низу" (Арістотель. Фізика. ІV, 8, 215a, 8). Крім того, простір не має виходити за межі світу, щоби містити його. Скоріш "простір співіснує з цим світом, бо він є одним з його умов; але цей світ не є більш безкінечним ніж сам простір, бо як простір він не містить всі можливості, але лише представляє певний особливий порядок можливостей, і є обмеженим вимірами, що складають його саму природу" (Генон: 1945, ст 36).

Дивітся теж синоніми :
Місце Відстань Інтервал Термін Проміжок Період Положення Ділянка Віддаль Площа Терен

Дивись теж : Атом Нуль Ефір Субстанція Світ Космос Існування :cool1:

Повідомлення відредагував Блискавиця: 18.10.2007 – 12:32

• 0

#37 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 18.10.2007 – 12:58

Перегляд дописуArchon-ua (18.10.2007 12:13) писав:

Але э ми говоримо про ПРОСТІР в ЕКОНОМІЦІ. До того ж не дуже варто погоджуватися з класичними визначеннями будь-чого. :prapor3:
  • 0

#38 Archon-ua

Літають тут всякі...

• Користувачі
  • 998 повідомлень
  • Місто:Земля і біля неї...

Відправлено 18.10.2007 – 13:57

Перегляд дописуWeber (18.10.2007 13:58) писав:

Але э ми говоримо про ПРОСТІР в ЕКОНОМІЦІ. До того ж не дуже варто погоджуватися з класичними визначеннями будь-чого. :prapor3:

:cool1: ну тоді простір це така необмежена штука в якій відбуваються всі події, в якій є місця для розгортання цих подій і що саме головне в економіці їй ще не придумали визначення хоча на інтуїтивному рівні всі знають шо то таке :cool1: ... Годиться ? :cool1:
  • 0

#39 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 18.10.2007 – 14:44

Перегляд дописуArchon-ua (18.10.2007 13:57) писав:

:prapor3: ну тоді простір це така необмежена штука в якій відбуваються всі події, в якій є місця для розгортання цих подій і що саме головне в економіці їй ще не придумали визначення хоча на інтуїтивному рівні всі знають шо то таке :cool1: ... Годиться ? :cool1:
Ми тут на разі не про визначення простору, а про його властивості.

Простору властивості - опір (технічна можливість, безпека, вартість та швидкість переміщення) та диференціація (різні місця мають різні властивості). Щось додасте?
  • 0

#40 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 30.10.2007 – 00:33

давайте краще віднімемо, як на мене, тема непарвильна в корні, і назва, і все, умова не повна, простір, як поняття, широке, і ніде не написано тут що ми маємо розглядати саме економічні властивості, пане Вебер, просто, якщо ви хочите узнати реально властивості того що ви маєете наувазі під простором, то беріть і досліджуйте, даю персональний карт бланж на всі дослідження, сорі з фінансуванням не вийшло. Але, ми тут діти народу, всі діла, більшість з теревеначан учиться, і не треба їм зараз вправляти бачення. хай воно сформується саме, звиайно я хочу щоб були точняками, в мене така точка зору.
про простір, всі економісти з пелюшок мають знати, що існує чотири типи взаємодії, електромагнітна, гравітаційна, сильна і слабка. Ми маєм справу з двома, типами, тобто ми їх помічаємо. і оперуємо, з двома теж маємо, але швидше вони нас мають, ніж ми їх.
всі взаємодії відомі, тепер пляшіть від них.
а щодо економіки, ви економіст, давайте пишіть, будемо знати властивості економічного простору, скільки китайців треба щоб закрутити лампочку, або скільки треба молдаван, це я думаю економіка..
хай всі вибачають, я дратуюсю від відкидання раціональної реальності, і простої підміни понять
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних