Перейти до вмісту

Оксана Забужко

Повідомлень в темі: 62

#21 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 01.08.2008 – 13:54

Забужко дійсно складно читається. Але те, що вона талановита, не викликає сумнівів.
Але чомусь не подобалась вона мені... А ось недавно прочитала, як вона обізвала Ліну Костенко і зрозуміла, звідки моя неприязнь до неї...
  • 0

#22 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 01.08.2008 – 20:44

Перегляд дописуОлеська (1.08.2008 14:54) писав:

А ось недавно прочитала, як вона обізвала Ліну Костенко і зрозуміла, звідки моя неприязнь до неї...

Це оце, чи що?

Слухач: Мені подобається Оксана Забужко. Але вона дуже загониста і грубувата щодо Ліни Костенко, особливо, коли там ідеться про Лесю Українку, бо вона не може бути сестрою, дружиною, бабою, а Ліна Костенко – баба...

О.Забужко: Цей читач, видно, особливий шанувальник Ліни Костенко, але це не та цитата. У Ліни Костенко справді багато радянського і соцреалістичного. Вона і Олесь Гончар є талановитими виявами ось такого радянського синдрому, і це не мною першою помічено. Це власне психологічний, а не ідеологічний синдром, і цьому в книжці присвячено півсторінки. Мене справді цікавив цей синдром радянської чуттєвості. У радянській літературі культивувався синдром зневаги до слабкого. Це притаманно всім тоталітарним літературам. Зараз в українській літературі на зміну цьому прийшов синдром успіху, це той самий радянський синдром. Це та сама совкова спадщина. Просто вона сьогодні в одежі гламуру. І мені розходилося саме на цьому – звідки росте коріння цієї психологічної зарази.

Ох же і обізвала :rolleyes:
  • 0

#23 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 02.08.2008 – 00:49

Перегляд допису-=VJ=- (1.08.2008 21:44) писав:

Це оце, чи що?

Слухач: Мені подобається Оксана Забужко. Але вона дуже загониста і грубувата щодо Ліни Костенко, особливо, коли там ідеться про Лесю Українку, бо вона не може бути сестрою, дружиною, бабою, а Ліна Костенко – баба...

О.Забужко: Цей читач, видно, особливий шанувальник Ліни Костенко, але це не та цитата. У Ліни Костенко справді багато радянського і соцреалістичного. Вона і Олесь Гончар є талановитими виявами ось такого радянського синдрому, і це не мною першою помічено. Це власне психологічний, а не ідеологічний синдром, і цьому в книжці присвячено півсторінки. Мене справді цікавив цей синдром радянської чуттєвості. У радянській літературі культивувався синдром зневаги до слабкого. Це притаманно всім тоталітарним літературам. Зараз в українській літературі на зміну цьому прийшов синдром успіху, це той самий радянський синдром. Це та сама совкова спадщина. Просто вона сьогодні в одежі гламуру. І мені розходилося саме на цьому – звідки росте коріння цієї психологічної зарази.

Ох же і обізвала :rolleyes:

Ні, Віджею, не це. Це вже післямова. Я саме про те, що вона сказал до-. Прочитайте саме там, де вона так висловилась. Слово - не горобець...
  • 0

#24 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 02.08.2008 – 06:50

Перегляд дописуОлеська (2.08.2008 01:49) писав:

Ні, Віджею, не це. Це вже післямова. Я саме про те, що вона сказал до-. Прочитайте саме там, де вона так висловилась. Слово - не горобець...

Тоді дайте лінк - я намагався знайти по пошуковим словам, оце все, що знайшов.
  • 0

#25 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 512 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 02.08.2008 – 17:37

Ось ще дещо з висловів Оксани про Л. Костенко:

Цитата

Коли я починала, була «одинокий мужчина» Ліна Костенко і на 8 березня згадували жінок-членів Спілки письменників, публікували їхні портрети у віці 20-25 років, хоча у той час їм могло бути під 50. Існувало жіноче гетто і чоловічий диктат в літературі був дуже сильним.
http://zik.com.ua/ua...005/11/04/23641

Цитата

Дві перші-таки, офіційно сканонізовані нашою, вже «вдержавленою», посткомуністичною культурою (в дусі чисто радянських традицій — через Президентську відзнаку) ...постаті — Олесь Гончар і Ліна Костенко, — знов-таки, геть безвідносно до естетичної вартости їхньої продукції, — ідеально відповідають якраз вимогам до «того, хто пережив»: ... подібно й унікальна, порівняно до решти «шістдесятників», виключеність Л.Костенко з «потоку перетворень» — ані в бік колаборації, до котрої в різних, у кого більш, у кого менш злагіднених формах, прийшла більшість літераторів її когорти, ані в бік дисидентства, котре було вже відвертим, на «пан або пропав» (найчастіше — таки «пропав»!), герцем зі смертю...
http://artvertep.com/print?cont=2958

Цитата

... доходить до нервово-«бабських» (перепрошую!) узагальнень, що літератури вже й не зовсім стосуються. Наприклад, ось таких: «Кому б же то повернувся язик бодай подумки назвати Лесю Українку «молодицею», «бабою» чи навіть «тіткою»?! А от Марка Вовчка чи Ліну Костенко — скільки завгодно!» Дивне, химерне протиставлення, аргументація якого тримається невідомо на чому!
Так само невідомо, що дало підстави О.Забужко для висновку про те, що «нативістична» (це погано? — В.П. ) Ліна Костенко «ідеально відповідає всім стереотипам матріарха «селянської нації», які асоціюються з «портретною галереєю «нативістичних» Марусь — Горпин — Катерин». Хоча яка вже там «селянськість» у тій таки «Марусі Чурай», що кваліфікується Оксаною Забужко як «знаковий для радянської доби роман»! У цьому творі якраз і присутній той духовний аристократизм, який приваблює О.Забужко у Лесі Українки.
http://www.day.kiev.ua/198396/

Отакої ... :rolleyes:
  • 0

#26 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 03.08.2008 – 15:50

Перегляд дописуАничка (2.08.2008 18:37) писав:

Дякую, Аничко. Саме це я і мала на увазі:

Цитата

Кому б же то повернувся язик бодай подумки назвати Лесю Українку «молодицею», «бабою» чи навіть «тіткою»?! А от Марка Вовчка чи Ліну Костенко — скільки завгодно

• 0

#27 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 30.11.2008 – 19:27

Теми об"єднано
  • 0

#28 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 01.12.2008 – 11:55

Один із критиків зауважив щодо Забужко, що якщо у жінки в певному місці чешеться, то це треба лікувати, а не писати про це. Моя думка тут така ж.
  • 0

#29 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 06.12.2008 – 02:04

Перегляд допису_saljama_ (1.12.2008 11:55) писав:

Один із критиків зауважив щодо Забужко, що якщо у жінки в певному місці чешеться, то це треба лікувати, а не писати про це. Моя думка тут така ж.
щодо Забужко чи щодо жінок взагалі? :lol:
  • 0

#30 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 06.12.2008 – 02:07

щодо Забужко
  • 0

#31 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 06.12.2008 – 02:23

Перегляд допису_saljama_ (6.12.2008 02:07) писав:

щодо Забужко
ти дерматолог? :lol:

Олеська: порушення правил п. 2.5.
  • 0

#32 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 06.12.2008 – 10:29

Півтора місяці тому почав читати Забужко "Польові дослідження з Українського сексу".... ніяк не можу то дочитати... якесь воно дивне те писання, пів книжки (саме стільки я прочитав) обговорюється один-єдиний момент в її житті... Вже б давно то читання кинув якби не принципи... :lol:
  • 0

#33 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Місто:Олімп

Відправлено 06.12.2008 – 10:39

Перегляд дописуMiguel (6.12.2008 09:29) писав:

Півтора місяці тому почав читати Забужко "Польові дослідження з Українського сексу".... ніяк не можу то дочитати... якесь воно дивне те писання, пів книжки (саме стільки я прочитав) обговорюється один-єдиний момент в її житті... Вже б давно то читання кинув якби не принципи... :lol:

А я вже кинула. Не люблю, коли хтось наказує читати книжку саме через принципи. Добра книжка сама захистить себе всюди, і тепер і у майбутньому (попса - лише тут і тепер). Натомість коли книжку треба захищати принципами, тоді це означає, що вона варта стільки ж само що ці принципи.
Забужко читається важко, може хтось любить такий стиль, але він мені не підходить. Є багато кращих за неї письменників.
  • 0

#34 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 06.12.2008 – 10:49

Перегляд дописуMiguel (6.12.2008 11:29) писав:

Оце я його приблизно так і читала... просто щоб потім мати змогу сказати "ну і фу..."
  • 0

#35 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 06.12.2008 – 11:36

Перегляд дописуПавлина (6.12.2008 10:39) писав:

А я вже кинула. Не люблю, коли хтось наказує читати книжку саме через принципи. Добра книжка сама захистить себе всюди, і тепер і у майбутньому (попса - лише тут і тепер). Натомість коли книжку треба захищати принципами, тоді це означає, що вона варта стільки ж само що ці принципи.
Забужко читається важко, може хтось любить такий стиль, але він мені не підходить. Є багато кращих за неї письменників.
Мені ніхто не наказував, а принцип - доводити до кінця те за що взявся.
  • 0

#36 Nerthus

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 42 повідомлень

Відправлено 27.12.2008 – 01:06

Перегляд допису_saljama_ (1.12.2008 10:55) писав:

Цікаво було б подивитись на тиx, xто у нинішній час в Україні називає себе критиками... На їx "інтелігентні обличчя"...
  • 0

#37 aAa(against all authority)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 351 повідомлень
  • Місто:гуртожиток

Відправлено 01.01.2009 – 23:57

Перегляд допису_saljama_ (1.12.2008 11:55) писав:

і з чого робиться висновок, що в неї чешеться ? прочитавши її польові дослідження, я цього так і не помітив.Так, трохи сексу звісно ж там є, але не більше,імхо.По-моєму, вона просто зачепила цю тему в творі.От і все. Ніяких збочень, детальних описів чи роздумів про секс на сторінку-другу.

Повідомлення відредагував aAa(against all authority): 01.01.2009 – 23:58

• 0

#38 wizm

Старійшина

• Користувачі
  • 1133 повідомлень
  • Місто:Дике поле

Відправлено 02.01.2009 – 10:59

О. Забужко сама стверджує, що письменництво для неї- ремесло,
тобто при достатньому ознайомленні з предметом- вона професійно може писати на будь-яку тему, за відповідну оплату, звичайно.

Той же Купрін, як відомо по життю, був заядлим картярем і дуелянтом, не вилазив з київських будинків розпусти і ін. джентельментський набір мав.
Як каже термодинаміка - енергія нікуди не дівається, а лише переходить з однієї форми в іншу-
тоді, в даному контексті, і народжується "Олеся", або "Яма".

І в О. Забужко щось таке проблискує, коли, приміром її героїня "В польових..." їде гендлювати до Польщі і до неї в вечірньому купе пристає п"яний мужик-здається вона сама це емоційно пережила і тому в таке віриться і цікаво читати.
А в основному з цією темою на просторах українських був вдалий свогочасний маркетинговий хід- продукт повинен продаватись.
  • 0

#39 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 02.01.2009 – 11:30

Перегляд дописуNerthus (27.12.2008 01:06) писав:

Цікаво було б подивитись на тиx, xто у нинішній час в Україні називає себе критиками... На їx "інтелігентні обличчя"...
Зайди в інтернет і подивися

Перегляд дописуaAa(against all authority) (1.01.2009 23:57) писав:

і з чого робиться висновок, що в неї чешеться ? прочитавши її польові дослідження, я цього так і не помітив.Так, трохи сексу звісно ж там є, але не більше,імхо.По-моєму, вона просто зачепила цю тему в творі.От і все. Ніяких збочень, детальних описів чи роздумів про секс на сторінку-другу.
Почитай хоч щось ще крім "Польових...". В ранніх новелах ще не так виявляється, а от далі... І суть не в стурбованості, чи в бажанні сексу, а втому, як це припідносити в літературі
  • 0

#40 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 16.01.2009 – 01:44

Перегляд допису_saljama_ (2.01.2009 11:30) писав:

Почитай хоч щось ще крім "Польових...". В ранніх новелах ще не так виявляється, а от далі... І суть не в стурбованості, чи в бажанні сексу, а втому, як це припідносити в літературі
і що тобі не подобаєцця?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних