Перейти до вмісту

Лекції російською мовою

Повідомлень в темі: 92

#81 Style)r

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 329 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 03.08.2008 – 16:16

Перегляд дописуN@tsioN@list (5.09.2007 12:15) писав:

У кого таке явище було, і як з цим боротися?
у нас в КПІ, мабуть, 80% матеріалу викладають російською :P. Ще на перших двох курсах досить багато предметів рідною викладали, а зараз, на третьому, взагалі буде повний капець :ggggg:
  • 0

#82 ...

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 188 повідомлень

Відправлено 07.09.2008 – 19:12

Перегляд дописуStyle)r (3.08.2008 17:16) писав:

у нас в КПІ, мабуть, 80% матеріалу викладають російською :prapor3:. Ще на перших двох курсах досить багато предметів рідною викладали, а зараз, на третьому, взагалі буде повний капець :)
Так, у нас в КПІ з російською - це страшне... З ~10 предметів українською викладається 2-3... І то, з одного з них практика - російською. На початку семестру викладач спитав, якою мовою викладати, бо у нього є і українською, і російською, так за українську лише нас кілька чоловік руки підняли. Особливо обурило те, що хлопець з групи, який розмовляє українською (точніше сільським суржиком), ледь не на всю аудиторію кричав "Давайте на русском". От потім і дивуєшся, чому в Україні стільки людей російською розмовляють. Я не хочу образити нікого з сільської місцевості (до того ж, той хлопець - мій друг), але частка російськомовних збільшується от за рахунок таких, які соромляться свого суржика, і, замість того, щоб довести його до правильної української, вважають за краще розмовляти російською з жахливим акцентом. І коли на практиці викладач спитав, якою мовою викладати, йому один одногрупник відповів: "У нас русскоязычная группа". Було дуже неприємно, хоча й справді це так.... З 20 чоловік лише 4, включаючи мене, розмовляють українською, причому двоє (одного я вже згадав), дуже навіть не проти російської.
  • 0

#83 Єжік_UA

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 749 повідомлень

Відправлено 07.09.2008 – 19:17

Я навчаюся у КГПУ (Кременчуцькому Державному політехнічному університеті) то там також 80% викладачів викладають російською!!! Хоча обіцяли з 1 вересня викладати українською!! ДЕ ТАМ!!!! НІХТО НІЧОГО!!
  • 0

#84 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 07.09.2008 – 19:35

Я абсолютно розумію тих викладачів, що викладають російською мовою в тому плані, що нормальних підручників по спеціалізації на українській нема або вони відверто погані. Якщо буде змога напишу підручник українською. Ще хочу додати, що не розумію тих людей, що підтримують лекції англійською і проти російської. Державна мова у на одна -- українська т.є. українська мова та інші.

Повідомлення відредагував FT232BM: 07.09.2008 – 19:38

• 0

#85 Феєричний неук :)

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6160 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 07.09.2008 – 21:20

коли тобі требамати диплом, маєш вибирати - патріотизм чи диплом? продавши націю за диплом отримаєш ти не багато і втратиш ще більше. прогнавши меркантилізм, і поклавши на диплома ти здобудеш духовну свободу але матеріальну залежність...

та не в мові лекцій суть... якщо не на філологічному вчишся... багато брехні очевидної наші ВУЗи учать, незважаючи на мову
  • 0

#86 Мурзілка

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 321 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Дім там де він

Відправлено 07.09.2008 – 21:26

Перегляд дописуDarkLordVillis (7.09.2008 22:20) писав:

коли тобі требамати диплом, маєш вибирати - патріотизм чи диплом? продавши націю за диплом отримаєш ти не багато і втратиш ще більше. прогнавши меркантилізм, і поклавши на диплома ти здобудеш духовну свободу але матеріальну залежність...

та не в мові лекцій суть... якщо не на філологічному вчишся... багато брехні очевидної наші ВУЗи учать, незважаючи на мову

Що є, то є. Дуже часто викладачі "зашліфовують вугли" реальної картини. Ніколи не розуміла навіщо це робити, вони увесь час привкрашують і намагаються нас впевнити що все під контролем
  • 0

#87 Єжік_UA

Генеральний писар

• Користувачі
  • 749 повідомлень

Відправлено 07.09.2008 – 21:32

Перегляд дописуМурзілка (7.09.2008 22:26) писав:

Що є, то є. Дуже часто викладачі "зашліфовують вугли" реальної картини. Ніколи не розуміла навіщо це робити, вони увесь час привкрашують і намагаються нас впевнити що все під контролем
у мене таке саме!! :)
  • 0

#88 sovist

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 122 повідомлень

Відправлено 08.09.2008 – 06:31

коли я навчався в унiверi то лекцii були на російськiй мовi - бо де взяти пiдручники та той ж саме дидактичний матерiал + така в нас мiсцевiсть що РФ поряд. Спiльна iсторiя - це факт. так що час потрiбен...

збiрник лекцiй - був на мовi, але це ще бiльше вносило плутанину в нашi голови
  • 0

#89 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • 1558 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 08.09.2008 – 09:55

Перегляд дописуN@tsioN@list (5.09.2007 12:37) писав:

а якось його потрібно закінчити, вже другу пару сижу і ніц не розумію що там викладач розказує :lol:
Ну, просто плакатись нічого не дасть... Ми ж то хочемо, щоб носії російської мови нас розуміли. намагайся розуміти й їх мову... По-перше, легше буде матеріал сприймати, по-друге, додаткова розмовна мова, розвиток, як не як..

Перегляд дописумалеча (5.09.2007 15:53) писав:

У моєму універі всі лекції тільки на укаїнській. Була одна викладачка, яка розмовляла на російській, але лекції вела на укр. але дуже вже дивна в неї та укр. мова була.
Як боротися? Та байкотуйте... Грузити викладача втупу не потрібно, бо він вас ще загрузить :) А краще гарно запитати, чому? І далі провести дискусію...
Хай ліпше на російській ніж після бойкоту на мові Верки Смердючки.... Тоді вже точно нічого ніхто розуміти не буде...

Перегляд дописуbamik (5.09.2007 15:57) писав:

піти написану скаргу в деканат або на кафедру, попередньо зібравши якомога більше підписів із числа ваших студентів :)
А решта студентів вашої групи і потоку??? Просто отак тупо їх підставляти? І що, вимагати в деканату поділ на українськомовну і російськомовну групу? І знов, далі по сценарію войнушки починати між українцями і росіянами? Розвивайтесь, люди, розвивайтесь... Або йдіть вчитись в заклади в Західній Україні, де не читають по-російськи лекцій.... маєте вибір..
  • 0

#90 lorelei

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 226 повідомлень
  • Місто:Калуш ->Львів

Відправлено 08.09.2008 – 10:19

Співчуваю я україномовним студентам, яким викладають російською, я б так не змогла, мабуть тому і вирішила вчитись у Львові. У нас теж книжки російською, але жодної лекції російською не було. Мова для мене є важливою, бо російську знаю тільки з книжок, газет і телебачення, і ніколи нею не розмовляла, а до 18 років майже і не чула вживу. Адже наукові терміни чужою мовою зрозуміти дуже важко, звичайно, ми від цього стаємо тільки розумнішими, але треба щось з цим робити.
  • 0

#91 Ромашечка

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 293 повідомлень
  • Місто:Чернівці

Відправлено 08.09.2008 – 18:57

У мене в універі російською мовою були хіба пари з російської мови. У нас навіть спеціальність на моєму факультеті є "Російсько-український переклад". :lol: А так, то все українською, чистою і літературною (збіговисько філологів, як-не-як))). Заслухатися можна, як гарно мова звучить. :)
  • 0

#92 Єжік_UA

Генеральний писар

• Користувачі
  • 749 повідомлень

Відправлено 08.09.2008 – 19:00

везе вам усім.... :)
  • 0

#93 Альтерус

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 54 повідомлень

Відправлено 11.09.2008 – 16:39

Цитата

Я абсолютно розумію тих викладачів, що викладають російською мовою в тому плані, що нормальних підручників по спеціалізації на українській нема або вони відверто погані. Якщо буде змога напишу підручник українською. Ще хочу додати, що не розумію тих людей, що підтримують лекції англійською і проти російської. Державна мова у на одна -- українська т.є. українська мова та інші.

англійська термінологія та англійський контекст - це контекст глобальний в будь-якій науці, тому очевидно, що якщо викладати не державною мовою, тоді такою, яка принесе найбільше користі.

а щодо підручників, то нормальний викладач може і авторський курс прочитати замість того, аби по книзі довбати.

Цитата

ну у нас політичні науки та піар викладають, якраз акцентуючи на реальному стані справ в нинішній Україні. в соціальних науках дуже шкідлива неправильна оцінка ситуації.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних