Перейти до вмісту

Лекції російською мовою

Повідомлень в темі: 92

#41 Romun

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 573 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Полтава

Відправлено 05.09.2007 – 21:36

Перегляд дописуЗірочка (5.09.2007 17:57) писав:

У мене на факультеті ВСІ лекції читаються російською мовою!! Ну хіба що знайдеться один курс на рік, який буде читатися принципово українською)) І зарадити цьому навряд чи можна... А щодо скарг, я в якійсь темі уже писала, коли трапляється більш-менш демократичний препод і пропонує голосувати за мову викладання, то за українську піднімає руку стабільно три людини... Отак от...
А в якому це місті відбувається, якщо не секрет?

Коли я починав навчання (2000 рік), то третина лекцій була на російській приблизно, але поступово з кожним роком викладачі вивчали українську і на 5 курсі всі лекції велись виключно українською.
Коли викладач пропонував на вибір мову викладання за російську були лише одиниці, в основному ті, хто народився в Росії.
Слава ПНТУ ім. Ю.Кондратюка :cool1:
  • 0

#42 Вік

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1280 повідомлень
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 05.09.2007 – 21:38

Перегляд дописуAngelus (5.09.2007 22:26) писав:

Не обов’язково у нас якщо студент з росії то при вступі може здавати російську. Такий випадок навіть був, нам це на консультації розповідали. Як на мене це повній маразм :cool1:
для цього існують відділення доя иноземців — якщо конкретний ВиШ їх забезпечує. і про це вказуться у заяві на вступ.

ми ж говоримо про українців.

Сварус, що за ВиШ/спеціяльність/рік вступу?

Еміка, я стою на тому, що викладач _повинен_ розмовляти українською і _може_ знати ще 128/256 мов, що буде тільки плюсом )
  • 0

#43 Зірочка

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 90 повідомлень

Відправлено 05.09.2007 – 21:40

Ну здавали ми при вступі українську мову, ну і що? Радості від того мало, половина факультету все одно мови нашої не знають... і тут вже нічого не поробиш... Та й з тих, хто знає, все одно багато не набереш охочих слухати лекції українською. А меншість нічого, нажаль, не вирішує((
  • 0

#44 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • 678 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 05.09.2007 – 21:56

Перегляд дописуВертипузо (5.09.2007 22:22) писав:

Мені ще просто стало цікаво таке: А вам ну тобто не Знаю в Києві на Сході дозволяють письмові роботи здавати російською мовою... ну типу курсові там реферати?
Все залежить від ВНЗ. Загалом добрим тоном вважається писати українською (і близько 90% робіт пишуться українською), але якщо хтось вже дуже наполягає - не забороняють російською. Зрештою, дехто просто користується електронним перекладачем. Але дектрим студентам просто начхати на все. У мене був такий випадок. Навчаючись в аспірантурі, я за сумісництвом працювала в одному з комерційних ВНЗ. Одна студенка зі спеціальності "українська мова" не з'явилась на залік, а на початку наступного семестру я їй дала завдання підготувати і захистити реферат. У день перескладання вона підходить, я гортаю реферат, і спершу очам своїм не повірила - реферат був написаний російською! Я її запитую "а реферати зі свого фаху Ви теж пишете російською"? "Ну так це ж не спеціальний предмет" - відповідає вона. Я фігію. "Добре, я Вам зарахую цей реферат лише з дозволу завідувачки кафедрою, де Ви навчаєтесь" - кажу, намагаючись її якось осмикнути. "А що таке - он соціологію мені зарахували й російською" - обурюється вона. Йдем до завідувачки. Відвівши мене вбік, завідувачка каже: "Ну, Ви ж розумієте, у нас маленький набір, для нас важливий кожен студент - це ж і Ваша зарплата також". Зрештою, завідувачка дає цій студентці завдання перекласти реферат українською і призначає інший день перескладання. На диво, дівчинка зробила непоганий переклад і досить стерпно витримала допит про зміст реферату - мабуть, таки злякалась. Однак якби я відмовилась прийняти залік - прийняв би хтось інший з викладачів - це ж їхня зарплата.

Перегляд дописуFreelancer (5.09.2007 22:38) писав:

Еміка, я стою на тому, що викладач _повинен_ розмовляти українською і _може_ знати ще 128/256 мов, що буде тільки плюсом )
Ми сперечаємось про різні речі. Я цілком згодна, що викладач повинен розмовляти українською. Мова йде про інше - оскільки поки що в переважній більшості галузей навіть 100% україномовних лекцій і всієї літератури, виданої українською недостатньо, щоб підготувати висококласного фахівця, то студенти мають володіти (хоча б пасивно - на рівні розуміння) ще й російською та англійською. На даний момент це необхідний мінімум для здобуття справді якісної освіти.
  • 0

#45 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень

Відправлено 05.09.2007 – 22:12

Перегляд дописуЗірочка (5.09.2007 22:40) писав:

Ну здавали ми при вступі українську мову, ну і що? Радості від того мало, половина факультету все одно мови нашої не знають... і тут вже нічого не поробиш... Та й з тих, хто знає, все одно багато не набереш охочих слухати лекції українською. А меншість нічого, нажаль, не вирішує((
ну то краще б свині пасли, половина факультету )

Перегляд дописуEmika (5.09.2007 22:56) писав:

Ми сперечаємось про різні речі. Я цілком згодна, що викладач повинен розмовляти українською. Мова йде про інше - оскільки поки що в переважній більшості галузей навіть 100% україномовних лекцій і всієї літератури, виданої українською недостатньо, щоб підготувати висококласного фахівця, то студенти мають володіти (хоча б пасивно - на рівні розуміння) ще й російською та англійською. На даний момент це необхідний мінімум для здобуття справді якісної освіти.
Тема:
Лекції російською мовою. У кого таке явище було, і як з цим боротися?

ти говориш, що студент повинен знати. а ту про те що викладач не знає того, що повинен )

Повідомлення відредагував Freelancer: 05.09.2007 – 22:12

• 0

#46 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 05.09.2007 – 22:18

Freelancer
викладати мають українською. але знаєш, почуєш іноді ту їх українську і аж сльози на очах та вуха в трубочки скручуються. краще б вже мову не гвалтували, а російською читали.
за все моє навчання лише два викладачі російською лекції читали. такі загальноосвітні..по семестру...раз на тиждень. одна починала українською, але потім зривалась таки на російську, бо ну нічого в неї не виходило)))
  • 0

#47 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень

Відправлено 06.09.2007 – 08:20

Перегляд дописуЗимова Дівчина (5.09.2007 23:18) писав:

Freelancer
викладати мають українською. але знаєш, почуєш іноді ту їх українську і аж сльози на очах та вуха в трубочки скручуються. краще б вже мову не гвалтували, а російською читали.
за все моє навчання лише два викладачі російською лекції читали. такі загальноосвітні..по семестру...раз на тиждень. одна починала українською, але потім зривалась таки на російську, бо ну нічого в неї не виходило)))
я роблю висновок: рівень знань викладача не дає йому морального права здійснювати викладацьку діяльність. ось і все.
  • 0

#48 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 06.09.2007 – 21:47

Перегляд дописуFreelancer (6.09.2007 09:20) писав:

я роблю висновок: рівень знань викладача не дає йому морального права здійснювати викладацьку діяльність. ось і все.
це все лише теоретично. проте...викладачів не висатачає в принципі. гарних викладачів бракує взагалі і скрізь.
ще один момент. якщо людина просто не знає українську мову, або начебто знає, але то тільки начебто, проте чудовий викладач і може дати студентам інформацію, чому б ні? інша ситуація, коли це ставиться як "ви как хатітє, а я вашей мовай гаваріть нє буду".
ще дещо. вища освіта, то є вища освіта. ви приходите отримувати знання, професію(мене цікавить більше рівень тих знань, а мова вже не принципово, аби я її розуміла) - і тут вже всі засоби її здобуття ідуть в хід. із початковою та середньою, таке не проходить.
ну і на останок. покоління російськомовних(себто українонемовних) викладачів відходить вже. їх не так багато лишилось.
  • 0

#49 MrGALL

Старійшина

• Адміністратори
  • 2545 повідомлень
  • Місто:San Diego, CA || Kyiv, UA

Відправлено 06.09.2007 – 22:10

Сьогодні в мене була лекція з Патентознавства.
Викладач розповідав російською, але конспект в мене вийшов повністю україномовний - бо всі матеріали в нього були українською (закони, схеми і т.п.)
Він спочатку запитав, якою мовою їх зачитувати, дехто сказав українською, дехто - російською.
Тому йому довелося спочатку читати українською, а потім те саме перекладати російською.
Але після 3-го чи 4-го речення йому набридло перекладати і він почав просто читати українською :cool1:
  • 0

#50 Mr.Ripley

(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)

• Користувачі
  • 4665 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 06.09.2007 – 22:18

Мені всеодно я перекладаю :cool1:
  • 0

#51 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 06.09.2007 – 23:00

Ні ну звичайно перекладати можна, і ти сам собі тренуєшся в мові, але поширювати українську мову треба і таким матодом: як вимога від інших володіння державною мовою...
  • 0

#52 Джекфан

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 339 повідомлень
  • Місто:Луганськ

Відправлено 06.09.2007 – 23:04

кому як подобається
  • 0

#53 Eqilibrium

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 336 повідомлень
  • Місто:Сарни - Львів - Wadowice - ...

Відправлено 07.09.2007 – 23:18

Давайте дамо нашій мові ще хоч трохи розцвісти <_< Я за тим, щоб в українських вузах викладали українською !!!!!! От дивіться, ми як їдемо за кордон вчитися, ми ж вчимо їх мови, то чому іноземці так не можуть????? Треба їм пояснити, що російська це не українська !!!!!
  • 0

#54 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень

Відправлено 08.09.2007 – 10:05

Перегляд дописуEqilibrium (8.09.2007 00:18) писав:

Давайте дамо нашій мові ще хоч трохи розцвісти <_< Я за тим, щоб в українських вузах викладали українською !!!!!! От дивіться, ми як їдемо за кордон вчитися, ми ж вчимо їх мови, то чому іноземці так не можуть????? Треба їм пояснити, що російська це не українська !!!!!
оце не вийде, допоки «свої» не заговорять. а з такими «своїми» хоч вішайся…
  • 0

#55 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • 678 повідомлень

Відправлено 08.09.2007 – 17:08

Слід враховувати також мотив відмови від лекцій російською. Якщо студент здатен сприймати лекції російською, але вимагає, щоб навчальний процес здійснювався українською - безсумнівно, що в таких випадках студент заслуговує за свій патріотизм лише похвали. Але якщо студент обурюється, що лекції читаються російською стверджуючи, що він нездатен їх зрозуміти - то тут ситуація не така однозначна, адже до патріотизму домішується звичайне невігластво. Зрештою, знання іноземних мов - одна з суттєвих рис освіченої людини. Тому, якщо вже така відраза до російської, то ефективніше буде посилено працювати над вивченням іншої мови, наприклад, англійської, а не просто відмахуватись, мовляв, не знаю і знати не хочу.

Повідомлення відредагував Emika: 08.09.2007 – 17:13

• 0

#56 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 08.09.2007 – 23:50

А я про що? )
  • 0

#57 Dovgapanchoha

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 307 повідомлень

Відправлено 13.09.2007 – 11:38

А мені класно! У мене всі лекції - українською.
На другому курсі викладач філософії говорив російською, але я в цьому проблеми не вбачала ніякої. По-перше, всі все розуміли пречудово.
По-друге, я встигала перекладати просто по ходу лекції.
А по-третє, у мене був такий КЛАСНИЙ викладач, що абсолютно все одно, яка мова.

І взагалі, мене трохи коробить те, що багало народу проти викладання російською не через те, що це НЕ українська, не державна, а саме через те, що вона російська. Якщо викладач вчився в росії чи все життя говорив російською... Але ж хороший викладач, невже ми його не пробачим?
Хоча я, звичайно, теж за укр.мову!!!!! Не думайте.
  • 0

#58 Aklerk

Генеральний писар

• Користувачі
  • 524 повідомлень

Відправлено 13.09.2007 – 16:55

В мене лекції на українській,тільки математик - він на суржику, та ще й так,що ми всі цілу пару сміємось :yes:
  • 0

#59 кОшЕннЯткО

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 138 повідомлень
  • Місто:Тернопіль

Відправлено 19.09.2007 – 16:15

в мене таке було...коли я була в санаторії в Криму..там взагалі всі російською розмовляють а я почала протестувати там всяке таке....а на уроки не ходила сказало що викладач розмовляє не зрозумілою мовою....от тоді про мене гудів весь санаторій...казали шо вродіби маленька україночка....і всі мої друзі зі мною лиш на рідній мові спілкуваоися <_<
  • 0

#60 Infanta

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 270 повідомлень
  • Місто:Рівне/Rivne/Rowne

Відправлено 19.09.2007 – 16:27

На щастя, я навчаюся в вузі, де не те, що лекції, а навіть пісні російською на студентському радіо не почуєш. Є стаття 10 КУ, яка вже тут згадувалася, треба боротися за своє право чути лекції рідною і більше того Державною мовою!
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних