Перейти до вмісту

Оселедець, чуприна

Повідомлень в темі: 58

#41 CAM

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 81 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:гАмерИка

Відправлено 04.10.2009 – 01:04

Немає ніякого значення скільки разів голити...
Колись в поході чи у війну тижнями не голили бо не було як...а прийшов відпочинок - хоч кожен день.
Так само, підозрюю, що зимою собі трохи відпускали...а літом вибривали начисто.
Якщо когось цікавить більше історичний підхід до справи - прошу собі тут почитати

http://forum.milua.o....php?f=4&t=2387
  • 0

#42 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 04.10.2009 – 10:58

Перегляд дописуCAM (4.10.2009 02:04) писав:

Якщо когось цікавить більше історичний підхід до справи - прошу собі тут почитати

http://forum.milua.o....php?f=4&t=2387
Перечитав 12 сторінок того флуду й офтопу і нічого корисного не знайшов.
  • 0

#43 CAM

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 81 повідомлень

Відправлено 04.10.2009 – 17:48

А що ти саме шукав?
Голили на 3 мм, чи на 1.5? :)
Нема таких даних...але якщо цікаво - то глянь архітектурну композицію з полоненими...один з них - козак. дуже гарно видно форму вус і чуприни. Одна з небагатьох скульптур на котрих можна побачити як це виглядало насправді.
Grandmaster Nicholas Cottoner Monument, St John's Cathedral, Valletta, Malta

Прикріплені файли

• 0

#44 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 04.10.2009 – 18:28

Перегляд дописуCAM (4.10.2009 18:48) писав:

А що ти саме шукав?
Голили на 3 мм, чи на 1.5? :ura:
Нема таких даних...але якщо цікаво - то глянь архітектурну композицію з полоненими...
Як було - ніхто достеменно не скаже. Мене цікавить як воно є в сучасних умовах, і це можна було побачити перечитавши дану тему від початку до кінця. А саме:

Перегляд дописуКиря (3.10.2009 22:15) писав:

Скільки разів на тиждень голите голову, два? Самотужки чи хтось допомагає? Чим голите?

Перегляд дописуСварус (25.08.2008 18:33) писав:

От цікаво. Чи є принципова різниця між чубом, який виріс з повністю поголеної голови і тим, який ріс разом з рештою волосся а потім "зайве" волосся поголили?

Перегляд дописуСварус (1.09.2007 20:05) писав:

Власне що цікавить: може є у кого матеріал про оселедець? Різновиди, який що означає, догляд, плюси і мінуси такої зачіски. Одним словом - цікавить все :)
Все, що я наразі знаю - потрібно двічі на тиждень голити голову.

• 0

#45 CAM

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 81 повідомлень

Відправлено 04.10.2009 – 19:38

Киря, а ти знайди того хлопа що в тебе на аватарі спитайся..:happytwo:
  • 0

#46 Лія

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 113 повідомлень

Відправлено 04.10.2009 – 21:07

Це козак з "Мамаєвої слободи"
Зображення
А це К.Олійник, директор "Мамаєвої".
Зображення
Костянтин Олійник: "Я постриг собі цього чуба, коли мені виповнилося 40 років. І я зробив це після того, коли збудував першу козацьку церкву з часів руйнування Запорізької Січі. Така зачіска особливо подобається жінкам. Коли дівчата бачать чоловіка з оселедцем, вони одразу біжать фотографуватися.(Нам він сам запропонував:happytwo:)
Насправді це говорить про певні позитивні речі, що жінки, а вони в нас розумніші за чоловіків в разів п’ятнадцять, якщо не в шістнадцять, усе розуміють. Жінки несуть цей генотип, вони є берегинями. І коли вони бачать людину, яка несе формальні ознаки козака – цей чуб, - то розуміють, що це є певний ідеал чоловіка. А чоловіки зазвичай стрижуть собі такі чуби, щоб вирізнятися з юрби. Я ж, наприклад, коли ходжу по Києву, то ховаю свій чуб. Мені не треба зайвої уваги."
  • 0

#47 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 05.10.2009 – 12:15

Перегляд дописуCAM (4.10.2009 20:38) писав:

Киря, а ти знайди того хлопа що в тебе на аватарі спитайся..:happytwo:
Ще б сказали аби я вийшов в астрал і запитав у предків.
  • 0

#48 CAM

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 81 повідомлень

Відправлено 07.10.2009 – 22:52

Тут подивись - автентичний процес підстриження
http://picasaweb.goo...rraHeroica2009#
  • 0

#49 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 08.10.2009 – 11:35

Перегляд дописуCAM (7.10.2009 23:52) писав:

Тут подивись - автентичний процес підстриження
http://picasaweb.goo...rraHeroica2009#
А звідки дані про саме автентичність? B)

Післямова.
Або я неправильно дивлюсь, або там немає процесу підстриження в оселедець. Якомусь хлопаку просто хвоста відрізають. І то я собі відрізав набагато простіше і сам.

Повідомлення відредагував Киря: 08.10.2009 – 11:46

• 0

#50 CAM

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 81 повідомлень

Відправлено 08.10.2009 – 22:05

Ну так цеж історичні реконструктори...в них все автентично...B)

а взагалі, підстрижися сам та й будеш знати...
  • 0

#51 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 09.10.2009 – 13:36

Перегляд дописуCAM (8.10.2009 23:05) писав:

Ну так цеж історичні реконструктори...в них все автентично...:happy1:

а взагалі, підстрижися сам та й будеш знати...
Яка в дідька лисого автентичність? Там немає "процесу підстриження оселедця" взагалі, не те що автентичного.

Таку ідіотську "пораду" може дати будь-хто. В мене ж є конкретні запитання (втретє цитувати їх не буду). І якщо людина не може дати конкретної відповіді, то краще й не рипатись в пустослів'я.
  • 0

#52 =MAVKA=

Я в серці маю те, що не вмирає...

• Користувачі
  • 1153 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:м. Київ

Відправлено 12.10.2009 – 15:39

Флуд видалено
  • 0

#53 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 24.10.2009 – 09:24

Перелопативши купу матеріалу(насправді дуже мало), можна побачити що різновидів оселедців є не один. І мені не сподобались ні варіанти наведені в книзі Пилата "Бойовий Гопак", ні ті які представлені на Теревенях (раз, два, три, чотири). Натомість влюбував ось цю скульптуру і класичний образ Святослава. Склалось таке враження що в Україні або немає носіїв оселедців, або всі вони поголовно не мають більш-менш стабільного доступу до інтернету. "А хто ж як не я?"(с)

Прикріплений файл  Svarya.JPG   32.63К   38 Кількість завантажень:
  • 0

#54 Росава

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 25 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:У чортів на виступці))

Відправлено 02.04.2010 – 05:53

Перегляд дописуКиря (24.10.2009 10:24) писав:

Перелопативши купу матеріалу(насправді дуже мало), можна побачити що різновидів оселедців є не один. І мені не сподобались ні варіанти наведені в книзі Пилата "Бойовий Гопак", ні ті які представлені на Теревенях (раз, два, три, чотири). Натомість влюбував ось цю скульптуру і класичний образ Святослава. Склалось таке враження що в Україні або немає носіїв оселедців, або всі вони поголовно не мають більш-менш стабільного доступу до інтернету. "А хто ж як не я?"(с)

Прикріплений файл Svarya.JPG

Чуприна і чуб не одно і те ж, а зовсім два різних типи ношення волосся.
Чуб підстригався так: над лобом, на висках і на потилиці волосся голилося чи стриглося при тілі, і тільки серед голови зіставлялося на долоню широке, кругле пасмо довгого волосся. Те волосся розчісували на всі боки і підстригали кругом — вище над лобом, а нижче на потилиці. Таким робом голені місця прикривались чубом і здавалось, що голова вся в волоссі; тілько коли чуб закочувався вітром, то голий череп відкривався, і від того обличчя людини робилось диковеличним і войовничим. Чуба носили пани, городові козаки і посполиті; тілько, здається, пани підстригали його вище, на польський лад.
Прикріплений файл  ______7.JPG   4.94К   5 Кількість завантажень:
Зовсім інакше підстригалась чуприна. Вся голова голилась чи стриглась при тілі, над самим же лобом зіставляли кругле пасмо волосся пальців у три ширини. Волосся те часом відростало в довгу косу, яку можна було, зачесавши на лівий бік, або обвести кругом голови і замотати за ліве ухо, або просто довести до нього і замотати. Частіше, коли вона була не дуже довга, тілько спускалась на вухо, і кінець її теліпавсь на плечі. Така коса надавала лицю дуже войовничий вид і оригінальну красу. У маленьких хлопчиків чуприну підрізували у рівні з бровами, щоб не лізла в очи. У старших голова не завсіди була гладко виголена, заростала невеликим волоссям, і так зіставалася подовгу, особливо так було у старих дідів, що не любили чепуритися.
Прикріплений файл  ______6.JPG   5.94К   3 Кількість завантажень:Прикріплений файл  ______1.JPG   5.05К   2 Кількість завантажень:
..."Не всім і на Запорізькій Січі дозволялося носити чуприну, котра була своєрідною відзнакою лицарського стану. Чуприни заборонялося носити джурам, селянам-втікачам, недосвідченим воякам, брехунам, боягузам, злодіям, ошуканцям. Позбавити чуприни козака вважалося найбільшою ганьбою. Про надзвичайно високий статус цієї зачіски у запорожців свідчить і суворо регламентований спосіб носіння чуприни, закрученої саме за ліве вухо. „Чуприну неодмінно носили за лівим вухом, як усі відзнаки і нагороди,— пояснював колишній запорожець Антін Головатий великому князеві Костянтину Павловичу, — шаблю, шпагу, ордени та ін. носять зліва, то й чуприну, як знак завзятого і відважного козака, слід також носити зліва".
...Цікава замітка, яка докладніше розповідає про давній звичай українців носити волосся. Вона була опублікована в „Записках Наукового Товариства імені Тараса Шевченка" близько ста років тому.: „Майже всі наші малярі, малюючи низових лицарів запорожців, не знають, як треба малювати їх чуприни. Так, наприклад, на рисунку маляра Васильківського, виданого на премію російською часописсю "Нива", намальовано запорожця так, що чуб і чуприна у його вийшли змішаними: поверх звичайного чуба, розчісаного на всі боки, лежить від середини голови, осібне пасмо волосся — чуприна. Запорожці Ріпина, що пишуть султанові листа, мають чуприни серед голови, як буває це у китайців. Мікєшін, Сластьон і ін. теж малювали чуприни на середині голови, а Сластьон ще й заплетеними як у дівчат, що справді робилось тілько на жарт і рідко. У театрах при гримуванні чуприни чіпляють насеред голови. Все це розминається з правдою, от через що я й подаю сю замітку — може, вона стане кому в пригоді..."

Раджу почитати книгу Тараса Каляндрука "Таємниці бойових мистецтв України" :lol: Знайдете дуже багато цікавої та корисної інформаціїї, зокрема, і про зачіски... :)

Повідомлення відредагував Rosava: 02.04.2010 – 06:03

• 0

#55 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 02.04.2010 – 09:56

Перегляд дописуRosava (2.04.2010 06:53) писав:

Чуприна і чуб не одно і те ж, а зовсім два різних типи ношення волосся.
Я давно це толкую, і аж геть ніяк не оселедець!!!
  • 0

#56 Вареник

banned

• Користувачі
  • 3089 повідомлень

Відправлено 05.07.2010 – 23:03

Зображення
я би таке носив, але шоб не сильно вибривати в околі оселедця
  • 0

#57 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 09.07.2010 – 14:49

Перегляд дописуRosava (2.04.2010 06:53) писав:

Все це розминається з правдою, от через що я й подаю сю замітку — може, вона стане кому в пригоді..."
От якби було сюди подати повний текст тієї замітки яким чином вибривається "справжня чуприна.
  • 0

#58 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6238 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 16.04.2015 – 19:14

Перегляд дописуShіver2005 (16.04.2015 – 18:43) писав:

Моя чуприна росте сама по собі. І там де треба і там де геть не тре.
то мабуть пейси
  • 0

#59 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 16.04.2015 – 19:41

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (16.04.2015 – 19:14) писав:

то мабуть пейси