Перейти до вмісту

Звук

Повідомлень в темі: 56

Опитування: Звучок (57 користувачів проголосувало)

На скільки Вт в Вас колонки до комп'ютера?

1. >10 (0 голосів [0.00%])

Процент голосів: 0.00%

2. 10<50 (16 голосів [28.07%])

Процент голосів: 28.07%

3. 50<100 (5 голосів [8.77%])

Процент голосів: 8.77%

4. 100<150 (7 голосів [12.28%])

Процент голосів: 12.28%

5. 150< (8 голосів [14.04%])

Процент голосів: 14.04%

6. Я ними не користуюсь (1 голосів [1.75%])

Процент голосів: 1.75%

7. Використовую навушники (8 голосів [14.04%])

Процент голосів: 14.04%

8. Колонки вбудовані в ноудбук (2 голосів [3.51%])

Процент голосів: 3.51%

9. Неможу порахувати (10 голосів [17.54%])

Процент голосів: 17.54%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#41 zav

зрадник

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9565 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 30.08.2007 – 09:21

Переходжу одразу до пункту два!

Перегляд дописуXobb_Xopxe aka hobit (30.08.2007 08:51) писав:

до чого веду. якщо ви спєц по дротах, то мені дуже приємно спілкуватись на дану тему з вами, бо у вас більше знань чим у мене. але коли ви говорите про області (бездротову, блютуз наразі), то стримайтесь від емоційно забарвлених висловлювань заради збільшення любові і взаємоповаги на планеті.
Я взагалі не спець, але певні відомості маю:
стаття - http://itc.ua/article.phtml?ID=28599
обговорення - http://itc.ua/forum/...?t=msg&th=42924
Головна вада Bluetooth: затримки й нерівномірність швидкості передачі.
Крім того, пан хитрує, коли каже "якість звуку залежить тільки від динаміків"©, тому що ЦАП ніхто не скасовував...

Повідомлення відредагував zav: 30.08.2007 – 09:23

• 0

#42 Рольник

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 219 повідомлень

Відправлено 30.08.2007 – 15:42

Перегляд дописуzav (30.08.2007 01:11) писав:

Пропоную почати з формального міряння:
НТУУ "КПІ", факультет електроніки, кафедра звукотехніки та реєстрації інформації.
Вивчив курси:
основи акустики
теорія електричних кіл
електронні та напівпровідникові пристрої
цифрові та аналогові електричні пристрої
запис та збереження аудіо- та відеосигналів
схемотехніка пристроїв телерадіомовлення
технологія та апаратура створення відео- та звукових програм
апаратно-студійні комплекси телецентрів
Терпляче чекаю навзаєм.

Ок, переконали. Якщо то правда і Ваш підхід до навчання був свідомим, то знаннями Ви володієте якісними. Не хочу щоб подальша наша розмова виглядала як те, за що Ви мені два мінуси втулили, але повірте, мені є чим опонувати. Тому, якщо все буде гаразд, якось зустрінемось у реалі, на теревенівських зборах, наприклад, і подискутуємо, якщо Ви не проти.
  • 0

#43 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • 1481 повідомлень

Відправлено 30.08.2007 – 22:51

Перегляд дописуzav (30.08.2007 02:21) писав:

Я взагалі не спець, але певні відомості маю:
стаття - http://itc.ua/article.phtml?ID=28599
обговорення - http://itc.ua/forum/...?t=msg&th=42924
Головна вада Bluetooth: затримки й нерівномірність швидкості передачі.
Крім того, пан хитрує, коли каже "якість звуку залежить тільки від динаміків"©, тому що ЦАП ніхто не скасовував...
стаття пізнавальна, дякую за ссилку.
наразі представляю сторону прослуховування музики з ЕОМ, тому про інші аспекти не буду говорити, так як в тому абсолютно не спеціаліст. так от, перечисляючи фактори, які впливають на якість звуку, то звісно можна відмітити, крім ЦАП, ще декодер формату, драйвер пристрою виведення і ще кучу всякого. Роль ЦАП при дротовому з.єднанні акустичної системи виконує звукова плата. При використанні бездротового з.єднання, ЦАП повинен бути встроєний в навушники. А дідька лисого, його там немає :( Навушники отримують пакет блютуз не вже демодульований для виведення, з контрольною сумою для відновлення, як я вже казав, тобто ЦАП виконується не на апаратному рівні. та сама штука з usb навушниками. з одного боку цей процес довший, з іншого боку в ньому немає вад фізичної демодуляції сигналу.
  • 0

#44 Петро_М

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 103 повідомлень
  • Місто:Львівщина,м.Червоноград

Відправлено 31.08.2007 – 01:44

Перегляд дописуXobb_Xopxe aka hobit (30.08.2007 08:51) писав:

Петро_М
в цій темі ніяким чином не старався образити. сам в фізиці маю базове поняття. просто цікавлюсь і хочу знати джерела де можна почитати надосугє. в тому і радість навушників, шо вони бездротові, тому немає пониження якості звуку на дротах через опір чи наприклад як часто буває перегнений дріт. при чому, музика не передається.. передаються пакети, де описано звук що потрібно зіграти. з контрольною сумою пакета, по якій можна виправити спотворений пакет. відтак якість звуку залежить тільки від динаміків, які в свою чергу є одні з найкращих що я чув.

до чого веду. якщо ви спєц по дротах, то мені дуже приємно спілкуватись на дану тему з вами, бо у вас більше знань чим у мене. але коли ви говорите про області (бездротову, блютуз наразі), то стримайтесь від емоційно забарвлених висловлювань заради збільшення любові і взаємоповаги на планеті.

Ну як тут без емоцій?Навушники самі по собі не мають відношення до якості.Їх використовують при необхідності і ніяк не для якості звуку.Малий дифузор не здатний відтворити низькі частоти,а такий малий як в навушнику навіть середні.Це,що ми чуємо в навушнику - це іллюзія,створена збитковим звуковим тиском в закритому просторі,що,до речі дуже шкідливо для вуха.Перевірити це просто.Відведіть навушник від вуха на 20см. і ви почуєте тільки цикання високих частот.І це при умові,що низькі частоти в повітрі поширюються краще.
Тепер про дроти.Передавати якісно по повітрі аналоговий модульований звук ми так і не навчились.Кодований(цифровий) виявилось простіше.Але робити це на відстань одного метра я вважаю збоченням.Це можна виправдати для водія,якому дріт може заважати.Але в інших випадках???Одні емоції.Крім того в навушники треба вмонтувати приймач,дешифратор,підсилювач,управління і батарейку.А для того,щоб розкачати навушники треба біля 2вольта,відповідно батарейка має мати 4В.В тих навушниках,що на малюнку навряд чи є і це.То про яку якість можна говорити?Тепер про втрати якості на дроті.Про них нічого не відомо.Їх не здатен виміряти ніякий прилад і ними просто нехтують.При великих потужностях на дротах можна втратити трохи напруги.Поганий дріт може також трохи збільшувати опір акустики.Одне і друге погано впливає на якість звуку тільки на потужностях за 50Вт і тільки коли мова йде про звук HI-END.
ВИСНОВОК:Якщо передати звук на навушники не по дроті,а цифрою по повітрі то на самій передачі по дроті можна втратити біля 0.00000001% сигналу(взято зі стелі,так як це ще ніхто не вимірював і навряд чи буде вимірювати).Але на підсиленні сигналу після декодування втрати якості гарантовані(біля 0.5%).
  • 0

#45 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • 1481 повідомлень

Відправлено 31.08.2007 – 02:14

Петро_М
якось і тут не получилось з вами поговорити. все таки перше моє враження про вас було правильне. не сочтітє за грубість, я дійсно старався шось вам пояснити. якщо ви не знаєте як можна програмно декодувати звук і передати його на пристрій виводу (саме блютуз адаптор), який в свою чергу його відправляє по протоколу блютуз на навушники, то про звук ви маєте уявлення не більше за мене. напевне навіть дротовий. навушники мої, вже півроку, можливо більше. тестував їх всім чим міг. до речі, не підкажете яким чином записується звук в машинному коді. може є формат відповідний? от пошукаєте, формат не трудний і відомий. ним і тестував. і якось важко говорити з вами. несете знання, які були актуальні в 80-их.

і так шоб вас не напрягати питання про бітрейтинг знімається.
  • 0

#46 Рольник

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 219 повідомлень

Відправлено 31.08.2007 – 15:41

Перегляд дописуПетро_М (31.08.2007 02:44) писав:

Навушники самі по собі не мають відношення до якості.Їх використовують при необхідності і ніяк не для якості звуку.Малий дифузор не здатний відтворити низькі частоти,а такий малий як в навушнику навіть середні.Це,що ми чуємо в навушнику - це іллюзія,створена збитковим звуковим тиском в закритому просторі,що,до речі дуже шкідливо для вуха.Перевірити це просто.Відведіть навушник від вуха на 20см. і ви почуєте тільки цикання високих частот.І це при умові,що низькі частоти в повітрі поширюються краще.

От тут чиста правда.
  • 0

#47 Петро_М

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 103 повідомлень

Відправлено 31.08.2007 – 19:13

Перегляд дописуРольник (31.08.2007 16:41) писав:

От тут чиста правда.

Відповідно з другою половиною ти не згоден.Чому?Невже ти вважаєш,що метр звичайного дроту зіпсує сигнал більше,ніж мікрсхема для підсилення сигналу?Адже вона там мусить бути.Сигнал з рівнем 1-2В,необхідним для динаміка навушника,по повітрі не передають.
  • 0

#48 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 31.08.2007 – 19:22

Перегляд дописуПетро_М (31.08.2007 20:13) писав:

Відповідно з другою половиною ти не згоден.Чому?Невже ти вважаєш,що метр звичайного дроту зіпсує сигнал більше,ніж мікрсхема для підсилення сигналу?Адже вона там мусить бути.Сигнал з рівнем 1-2В,необхідним для динаміка навушника,по повітрі не передають.
Власне, яка різниця, де бути мікросхемі: безпосередньо у програвачі чи в навушниках - однаково вона буде одна.
  • 0

#49 Петро_М

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 103 повідомлень

Відправлено 01.09.2007 – 00:53

Перегляд дописуzav (31.08.2007 20:22) писав:

Власне, яка різниця, де бути мікросхемі: безпосередньо у програвачі чи в навушниках - однаково вона буде одна.

По перше їх буде обов'язково дві.Та,що стоїть в програвачі і могла б розкачувати навушники,буде розкачувати передавач.
По друге.Та,що в навушнику буде працювати в дуже обмеженому режимі по напрузі і струму.Відповідна буде іякість.Для повноцінної розкачки навушників треба батарея така,як у мобільному.Для підтвердження моїх слів глянь на своє посилання http://itc.ua/article.phtml?ID=28599 Там пишуть про проблеми з гучністю.
  • 0

#50 Рольник

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 219 повідомлень

Відправлено 01.09.2007 – 03:15

Перегляд дописуПетро_М (31.08.2007 20:13) писав:

Я не сказав що я не згідний з тобою. Я просто нічого не сказав на рахунок другої частини твого посту. А загалом, якщо використовувати більш-менш путнє кабло (Bespeco, Proel, Belden, Horizon), на якому вказано напрямок руху сигналу, хороші конектори (Neutrik хоча б), правильну пайку, то якість передачі сигналу буде просто бездоганною. Але оскільки для навушників вищеописане не використаєш (за винятком професійних вух), то на побутовому рівні маємо дещо простіші конструкції.

Я б, мабуть, теж віддав перевагу вухам з дротом, поділяючи твою точку зору, але врахував би і аргументи твого опонента. Володію лише поверхневими знаннями про блутуз передачу звуку, хоча сам пробував і тестував якусь жабру на Асусі П525(Не сподобалось, доречі. Проводові Сенхайзери звучали краще, але звук там не тільки від вух залежав), тому мені важко оцінити що звучить якісніше. Теорія теорією, а треба брати і слухати.

Повідомлення відредагував Рольник: 01.09.2007 – 03:17

• 0

#51 Петро_М

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 103 повідомлень

Відправлено 01.09.2007 – 04:07

Ну,мені здається дійшли згоди.Я може і не так прямо,але погоджувався,що цифру можна передати добре.Тому наголошував на іншому слабкому місці,яке навіть досконалу передачу завалить.Це як би на кілометри передавати,то була б інша ситуація,а тут ...далі ся свище...
  • 0

#52 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 01.09.2007 – 11:06

Перегляд дописуПетро_М (1.09.2007 01:53) писав:

По перше їх буде обов'язково дві.Та,що стоїть в програвачі і могла б розкачувати навушники,буде розкачувати передавач.
По друге.Та,що в навушнику буде працювати в дуже обмеженому режимі по напрузі і струму.Відповідна буде іякість.Для повноцінної розкачки навушників треба батарея така,як у мобільному.Для підтвердження моїх слів глянь на своє посилання http://itc.ua/article.phtml?ID=28599 Там пишуть про проблеми з гучністю.
Я би не плутав...
Мікросхема передатчика Bluetooth у програвачі нічого не робить, крім влане передачі цифрового шифру відтворюваного звуку. Друга ж, котра в навушниках, є ЦАП і підсилювач.
Із чого наявні проблеми з гучністю особисто мені не зрозміло, тому що загалом батареї що у програвачі /візьміть замість мобільника звичайний mp3-програвач - манюнький такий: там же все гаразд?/, що в навушниках однакові.
  • 0

#53 Петро_М

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 103 повідомлень

Відправлено 02.09.2007 – 03:46

Чесно кажучи,ця тема мені вже набридла.Таку конфігурацію:МР3 плеєр-бездротові навушники я з першого погляду відніс до бесперктивних на найближчі пару років.І час це доведе.Але,якщо є у ZAVa бажання,то продовжимо.
Переглядаючи існуючі моделі МР3 програвачів,можна побачити,більшість їх живиться від батарей типу ААА.У багатьох-2шт.
Наприклад http://www.porto.com...d=193&subid=241
http://www.citycomp.ru/modules.php?name=Ne...rint&sid=30
А що це за батарейки,подивимось ось тут http://www.pleer.ru/...10475/10475.jpg

Це не є маленькі батарейки.Їх висота біля 5см.Чи такі стоять у навушниках?
Тепер пару коментарів.Мені не вдалось знайти плеєри,які працюють на бездротові навушники,але можна припустити,що у них стоять менші батарейки.Адже їм не треба розкачувати навушники беспосередньо.Але тоді батареї типу ААА мають стояти прямо у навушниках.А якщо ні,то вийде те,що я і казав.Нема не тільки якості,а елементарної чутності.
І ще одне.Не варто дивитись на те,що нам продають,як на священну і бездоганну корову.Майже вся електроніка,яку ми зараз купуємо є китайська.
Ще одне посилання http://www.rian.ru/e...7/66815339.html
Якщо кому буде ліньки клацнути,то скажу,що там написано.65% МР3 програвачів,випущених в Китаї-брак.
  • 0

#54 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 02.09.2007 – 08:56

Перегляд дописуПетро_М (2.09.2007 04:46) писав:

Переглядаючи існуючі моделі МР3 програвачів,можна побачити,більшість їх живиться від батарей типу ААА.У багатьох-2шт.
Більшість, як раз, живиться від убудованого акумулятора, котри не дуже великий.
І це, вам розвіри батареї важливі, чи електричні параметри?.. Бо ААА - це найменші "пальчикові" батарейки.
  • 0

#55 Петро_М

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 103 повідомлень

Відправлено 03.09.2007 – 01:06

Ось це посилання,думаю,розставить всі крапки.Якщо там трохи поклацати і почитати характеристики,то можна переконатись в правильності моїх тверджень.Тобто,якщо не поставити батарейки(або аккамулятори) типу ААА(а краще дві),то якості не буде.Але прошу звернути увагу на габарити і вибників.Це не Китай,це зовсім не те що нам показав Xobb_Xopxe aka hobit.Крім того деякі навушники без підзарядки працюють тільки 3 години,розміри динаміків 40мм,а самі корпуси як кулаки хлібороба.І це все через батарейки,в яких розміри і ємність пов'язані.

http://www.naushniki...s/besprovodnye/
  • 0

#56 Idearter

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 673 повідомлень

Відправлено 20.02.2008 – 22:31

У мене стоять 2х20ват особисто стає, але щоб похизуватись мало.
  • 0

#57 Posejdon

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 79 повідомлень
  • Місто:БЦ

Відправлено 21.02.2008 – 20:01

Цитата

У мене стоять 2х20ват особисто стає, але щоб похизуватись мало.

Навіщо хизуватись?.. У мене було близько кіловату вдома і що? змінив на 300 вт ібо що занадто то не здраво...
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних