Перейти до вмісту

Холокост - великий міф 20 століття?

Повідомлень в темі: 42

#21 Olegda

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 8 повідомлень
  • Місто:Кобеляки

Відправлено 24.08.2007 – 14:57

Перегляд дописуГетьман (17.08.2007 20:43) писав:

Поговоримо ми з вами зараз на "заборонену" у історичних колах тему. На заході за таке уже всерйоз саджають до тюрми, як-от в Австрії. Кажуть, у світі є 3 нації, які сильно свого часу постраждали у 2 світовій війні та до неї - українці, поляки та жиди. І тепер, 2 нації спекулюють на цій темі. Звісно, що серед них немає українців. З причинами, чому ми забуваємо про численні жертви свого народу розбираються у іншій темі. Тут ми спробуємо розібратися у причинах спекуляції жидами цієї теми.
Є так звані історики-ревізіоністи. Ці люди стверджують, що цифри жертв жидів у Другій світовій війні дуже сильно штучно завищені. Що їх померло 300 тисяч, а не мільйони, і то від голоду та хвороб, а не свідомого знищення. Цих людей переслідують, бо таке визнання суттєво похитне позиції жидів у світі.
Отож, поки не прийняли в Україні закону про кримінальну відповідальність за заперечення Холокосту, дискутуємо. Ось лінк на цю тему
Я вже 10 років збираю інформацію , щодо Холокосту. Але я ще не бачив людини (крім тебе , звістно), яка називала Великий єврейський народ (не кожний народ зміг вижити і зберегти свою народність) жидами! . Ганьба тобі! :wub:
  • 0

#22 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 976 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Галичина

Відправлено 24.08.2007 – 15:25

Перегляд дописуOlegda (24.08.2007 15:57) писав:

Я вже 10 років збираю інформацію , щодо Холокосту. Але я ще не бачив людини (крім тебе , звістно), яка називала Великий єврейський народ (не кожний народ зміг вижити і зберегти свою народність) жидами! . Ганьба тобі! :wub:
Жид це нормативний термін, що є у словниках, використовувався на території України як назва єврейського народу. Жид це похідна від французького "жюд", тобто "юд" , народ племені юдеїв. А от єврей походить ві "гебрей", тобто лев з єврейської, від племені левитів. Як бачимо обидва ці терміни є рівнозначно культурними.
  • 0

#23 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1905 повідомлень

Відправлено 29.12.2007 – 02:03

Взагалі то якась давна та нездорова атмосфера навкруг єврейського питання. Загальновідомо, що самі жиди поділяють всіх людей на себе, богообраний народ, та всіх інших - гоїв (бидло по нашому). Це все знають і змирились, мовчать. А от коли хтось із "гоїв" починає ділити всіх людей на гоїв та не-гоїв, то його зразу ж звинувачують в антисемітизмі.
Щодо слова "жид". Якщо у нас їх так завжди називали, то і я буду називати так. Слово цілком толерантне. В багатьох європейських мовах є слово "jude". По нашому воно вимовляється як "жид", а не як "єврей". Євреї живуть в Ізраїлі, а у нас живуть жиди. Нема на що ображатися... В Америці негри також ображаються на те, що вони негри. Хочеться їм бути "афроамериканцями", бач! Може і в Африці афроамериканці живуть? Сміх та й годі! Отже, всі претензії, що народилися не тими, ким їм хотілося б - в роддом!
Щодо проблеми існування холокосту... Те що холокост існував не викликає сумніву. Але масштаби потребують уточнення. Відомо, що історію пишуть переможці. Як вони її пишуть нам, українцям, відомо. Там жодному слову вірити не можна. Але своїм холокостом хай займаються самі жиди. Українцям і своїх історичних катаклизмів вистачає. До того ж їх у нас завжди недолюблювали та били при нагоді. Хмельниччина, гайдамаччина, громадянська війна... Краще не згадувати, а то і українців звинуватять.

Повідомлення відредагував Sotnik: 29.12.2007 – 02:06

• 0

#24 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • 512 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 01.03.2008 – 17:04

Перегляд дописуOlex (17.08.2007 21:14) писав:

Можливо... :brovy:
А які тут можуть бути коментарі? Ви кажате, що знищили не мільйони-а всього навсього тисячі євреїв....але цікава картина починається....до війни євреїв у Європі було декілька мільйонів(причому у Німеччині "чистка" нації почалася до того)....а після війни лишилося мало....то куди вони ділися? Мож у космос полетіли?....

Переважно виїхали до США
  • 0

#25 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 02.03.2008 – 21:35

офф-топ видалено. почитайте назву тему, якщо до когось не доходить про що треба писати
  • 0

#26 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 02.03.2008 – 22:14

Щоб дискутувати про міфізацію холокосту, треба спочатку ознайомитися з "матчастиною", про що ж власне йдеться...А потім вже робити висновки та сперечатися.
Тут стаття про цей міф.
  • 0

#27 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • 512 повідомлень

Відправлено 03.03.2008 – 10:34

Перегляд дописуMarcos (2.03.2008 21:35) писав:

офф-топ видалено. почитайте назву тему, якщо до когось не доходить про що треба писати

Ще трохи офтопу: без образ, Макросе, від тебе на інше годі сподіватися. Хіба що, тільки, на особисті образи.
Мій офтоп тобі завше особливо не до вподоби. Хіба на форумі вже не можна висловити власну думку й вести нормальну дискусію?
Чи, схоже, ти - зацікавлена особа?

Стосовно Холокосту, тема звучить: "Холокост - великий міф 20 століття?", чи не так?
Так ось, щоб сперечатися або хоча б просто висловлюватися про те - міф чи ні, треба почитати ґрунтовні праці людей, які присвятили цьому питанню значну частину свого життя, і, як правило, їм за це ніхто не платив, і особливо не подякував.
Праці можна знайти за цими адресами: http://libereya.ru/b...s/duke/duke.htm
http://www.mignews.net.ua/book.php
http://warrax.net/Satan/myth.htm або http://revisio.msk.ru/main.htm
http://hedrook.vho.org/rus/library.htm, http://rus-sky.com/ -

Люди, почитайте спочатку, а помім вже пишіть стосовно Холокосту. Їй Богу, смішно читати аргументи деяких аватарів, взяті, як правило з ЗМІ та власних емоцій. В цій темі може писати той, хто хоча б побіжно знайомий з цими працями.
  • 0

#28 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 20.03.2008 – 14:07

Перегляд допису-=VJ=- (20.03.2008 09:05) писав:

Вчіть матеріали - в концтаборах не винищували колонізованих. В концтаборах "чистили" расу від "сміття" - починаючи від політичних супротивників (комуністів і т.ін.) і закінчуючи психічно хворими, гомосексуалістами та злочинцями. Просто так, ні за що, до концтаборів ніхто не потрапляв - хоч якась причина, але була....
Причиною створення концтаборів було те, що Гітлер вважав всіх євреїв п'ятою колоною СРСР, в керівництві якого ледь не всі поголовно були євреями. Він розглядав СРСР як єврейську державу, а комуністичну ідеологію як чисто єврейський винахід. І ізоляція євреїв в концтаборах була здійснена не з метою винищення, а для того, щоб вони працювали на заводах, фабриках, майстернях. Всі чоловіки були в армії. Хтось же повинен був працювати на цю армію? Залишати їх на свободі було б дуже ризиковано. Вони і в концтаборах примудрялися робити диверсії. Наприклад, у другій половині війни половина німецьких осколочних гранат не взривалися із-за браку, який свідомо робили ті ж євреї на концтабірних заводах.
Щодо масового спланованого знищення німцями євреїв в концтаборах - є багато запитань. Я особисто в це не вірю. Для цього є грунтовні підстави. Я вже давав посилання на це, не хо знов шукати. Кому цікаво, то можу в ПЛ відправити.
А якщо не було геноциду в концтаборах, то всі інші т.зв. "звірства" цілком вписуються в тодішні правила ведення війни. І приписувати якусь надзвичайну жорстокість всій німецькій армії - це страшилка часів СРСР.
  • 0

#29 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 20.03.2008 – 15:20

Перегляд дописуSotnik (20.03.2008 13:07) писав:

Причиною створення концтаборів було те, що Гітлер вважав всіх євреїв п'ятою колоною СРСР, в керівництві якого ледь не всі поголовно були євреями. Він розглядав СРСР як єврейську державу, а комуністичну ідеологію як чисто єврейський винахід. І ізоляція євреїв в концтаборах була здійснена не з метою винищення, а для того, щоб вони працювали на заводах, фабриках, майстернях. Всі чоловіки були в армії. Хтось же повинен був працювати на цю армію? Залишати їх на свободі було б дуже ризиковано. Вони і в концтаборах примудрялися робити диверсії. Наприклад, у другій половині війни половина німецьких осколочних гранат не взривалися із-за браку, який свідомо робили ті ж євреї на концтабірних заводах.
Щодо масового спланованого знищення німцями євреїв в концтаборах - є багато запитань. Я особисто в це не вірю. Для цього є грунтовні підстави. Я вже давав посилання на це, не хо знов шукати. Кому цікаво, то можу в ПЛ відправити.
А якщо не було геноциду в концтаборах, то всі інші т.зв. "звірства" цілком вписуються в тодішні правила ведення війни. І приписувати якусь надзвичайну жорстокість всій німецькій армії - це страшилка часів СРСР.

АГа, тепер я зрозуміла, чому євреїв травили газом, задурюючи, що вони йдуть митися, а потім спалювали. Це все через брак!

Перегляд дописуMarcos (20.03.2008 10:58) писав:

при чому тут це ? Ви розумієте що мова йде про війну, а не про ковбасу з часником?
Чи ви хочете сказати що українці заслужили такого ставлення від німців під час війни ?

Та ви що!!!! Так просили, що моя бабуся змушена була в погребі сидіти, коли німці в її хаті хайзянували і жерли все що бачили там. Гарно просили.

Ви розказували, що вам ваша бабуся розказувала, а я розказала, що моя розказувала (і ще одна - зовсім не моя) та ще що дід розказував. Я ж не ставлю під сумнів слова вашої бабусі, то не присвоюйте слова моєї до ситуації своєї. Вочевидь, що вони не в одному селі жили і, певно, навіть не в одному регіоні. Давайте не бавитися тут у дитсадок. Як "москалі" були різні, так само і німці були різні - власне, подивіться "Штрафбат" - там прикладів ціла купа і ще трошки.

А про ковбасу.... То приклад відрядження і потім розпивання з німцями - також дуже далекий від другої світової. Але у мене була на той приклад протилежна точка зору (тобто така ж як і в німців) - то я її і висловила. Зрештою - у вас щось по темі буде чи лише "а баба яга против"?
  • 0

#30 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 20.03.2008 – 15:26

А хто сказав, що іх взагалі травили газом? Ті хто через це пройшов? Тоді погано травили, в що я не повірю, знаючи німецьку скрупульозність. Тим твердим газом взагалі людей масово травити було не можна. Не для цього він був створений. А може це сказали ті, в кого таке "зізнання" було вибито в підвалах НКВД? В це віриться більше.
А взагалі то, досить розповсюджувати нісенітниці! Тут і тут достатньо пояснень і доказів про те, що все то страшилки для необізнаних людей.
  • 0

#31 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 20.03.2008 – 15:35

Перегляд дописуSotnik (20.03.2008 14:26) писав:

А хто сказав, що іх взагалі травили газом? Ті хто через це пройшов? Тоді погано травили, в що я не повірю, знаючи німецьку скрупульозність. Тим твердим газом взагалі людей масово травити було не можна. Не для цього він був створений. А може це сказали ті, в кого таке "зізнання" було вибито в підвалах НКВД? В це віриться більше.
А взагалі то, досить розповсюджувати нісенітниці! Тут і тут достатньо пояснень і доказів про те, що все то страшилки для необізнаних людей.

Я це бачила в Освенцімі. Є відеоматеріали, архівні справи - зачитайся. Якщо їх газом не травили, то притравлювали до втрати свідомості і мусіли палити живими, бо живими вони щось зовсім не виглядали на відеоматеріалах.
  • 0

#32 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 20.03.2008 – 15:54

В крематоріях палили. Тих, хто вмер від голоду та хвороб, які катастрофічно поширювалися внаслідок бомбувань союзників. А про масові газові камери вигадка.
Передивився не один пропагандистський фільм про звірства в концтаборах. І сам в це вірив. Доки не прочитав оті статті, посилання на які дав в минулому пості. Потім ще декілька десятків аналогічних статей в інтернеті...Прочитайте, а потім можемо продовжити дискусію...
  • 0

#33 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 21.03.2008 – 23:48

Перегляд дописуSotnik (20.03.2008 14:54) писав:

В крематоріях палили. Тих, хто вмер від голоду та хвороб, які катастрофічно поширювалися внаслідок бомбувань союзників. А про масові газові камери вигадка.
Передивився не один пропагандистський фільм про звірства в концтаборах. І сам в це вірив. Доки не прочитав оті статті, посилання на які дав в минулому пості. Потім ще декілька десятків аналогічних статей в інтернеті...Прочитайте, а потім можемо продовжити дискусію...

:gryzin: Браво! Значить оті камери газові і ті печі (за котрі Швейцарії очі виколюють, що її підприємства розробляли) просто після війни добудували в Освенцімі. І, головне, відео пофабрикували, щоб клятих німців очорнити. Звичайно - все пропаганда!!! І навіть те, що начальник Освенціма сім"ю на відпочинок туди привозив. Фото сім"ї теж мабуть всі пофабриковані. Та поїдьте подивіться туди самі. І тоді поговоримо. Ну питання чого люди від голоду і хвороб в Освенцімі вмирали - навіть піднімати не буду. Приклад покарання: у місце 90х90 см заганялося навколішки 5 людей. Навколішки, бо отвір внизу був десь 50х50 (може 60х60). Як всі зайшли - наливали по котики води і так ось люди ночували. Казали, що дуже мало хто доживав до ранку. Своєю смертю померли, ага, точно.
Умови проживання були не кращими. На дерев"яних нарах розміром теперішнього двоспального ліжка спало 8 людей. На боці. Якщо хтось мусів повернутися - всі повинні були повертатися. Звичайно, що матрасів не було там. були туалети.... Якщо згадати опис полонених в Сибіру, котрі ходили в туалет у штани, бо на повітрі - просто не текло - замерзало. То звичайно, що в Освенцімі був просто курорт з унітазами, подібними до тих, котрі в наших школах до сьогодні використовують.
Але ми ж не змагаємося тут кому краще було.

Якщо ж ви маєте на увазі перебільшену кількість загиблих євреїв під час другої світової взагалі - то я погоджуюся. Кількість з кожним роком збільшується і бідна Німеччина не бачить кінця краю виплатам Ізраїлю. А ось про сфабрикований Освенцім давайте не будемо.
  • 0

#34 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 22.03.2008 – 00:25

З Вашого допису видно, що Ви не прочитали тих статей на які я дав посилання...
Про те, що Освенцім сфабрикований я і слова не сказав. Навпаки, я схиляю голову в скорботі за тими людьми, що там загинули...
Я казав про сфабриковану ліберально/комуністичну пропаганду.
  • 0

#35 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • 512 повідомлень

Відправлено 22.03.2008 – 00:40

Хочу доповнити Сотника: http://revisio.msk.ru/au_vid.htm - Девід Коул на екскурсії по Освенциму (відео), та ін.
Висновки нехай кожен робить сам.
  • 0

#36 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 22.03.2008 – 03:24

Перечитав ще раз тему... Думаю, що викривлення правди про те, що насправді діялося в концтаборах - це глумління над пам'ятю тих людей, що там загинули. І те, що провину за їхню загибель повністю поклали на німців, і кількаразове завищення чисельності жертв, і вигадки-страшилки про масові газові камери, примноження нелюдських звірств - все це спекуляція, заробляння грошей та політичних дивідендів на людській крові, на пам'яті загиблих. І ще, це спосіб відвернути увагу від тих, чиї імена повинні бути в списку катів поряд з іменем Гітлера. І це не німецькі імена... А зараз в "цивілізованій" Європі існує кримінальна відповідальність для тих, хто намагається відкопати і донести людям справжню правду, хай і жахливу, але не вигадану. І наш президент лобіює аналогічний закон в Україні, разом з Голодомором і Холокост. Так що за такі розмови скоро можуть "притягти" і у нас. Так що читайте, вивчайте, думайте...Поки за це не саджають...
  • 0

#37 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 24.03.2008 – 14:37

Дуже дякую за посилання на фільм Девіда Коула. Переглянула його в оригіналі з великим пізнавальним задоволенням. Якщо це задоволенням можна назвати взагалі.
Переглянула завдяки йому свою точку зору на екскурсію та експонати в Освенцімі. Власне, дійсно, відео показують на самому початку, коментують відірвано від відео у процесі екскурсії. І коли тобі потім кажуть, що ось в цій газовій камері відбувалося те, що ви бачили у відео - співставити чи це ця сама будівля чи ні - не є можливим. Окрім того, якщо відео дійсно були сфабриковані, то пересічному відвідувачеві, як, власне, і самим гідам, це не під силу виявити.
Не погоджуся, що купи волосся, взуття і речей під час екскурсії виставляються одним з доказів геноциду євреїв. Нашій групі це було представлено як унаочнення - різноманітності вікової, національної та статусної диференціації тих, хто потрапляв в Освенцім. Купа окулярів з десятків тисяч, наводить жах своїми розмірами, особливо, якщо задуматися, що далеко не кожен і навіть не кожен третій мав поганий зір, або мав окуляри взагалі. Звичайно, якщо припустити фальсифікацію цього доказу, то це перестає свідчити про будь-що взагалі. Окрім брехливості радянської, а зараз і російської, ідеології. Саме так...
Про що свідчить російськомовна версія фільму, котра щойно завантажилася у мене. Я не додивилася до кінця, але вже з перших рядків (переклад титрів на самому початку) видно, що переклад російською не є повним. І скорочений він, власне у суттєво важливих місцях. Так наприклад Д.Коул неодноразово зауважує, що дані про 4 мільйони знищених в Освенцімі вперше були заявлені радянською стороною, котра стверджувала, що архівні дані були знищені. Проте насправді, ці дані були оприлюднені у 1989 році.
Даю дослівний переклад англійського тексту на екрані і російськомовний переклад у цьому місці:
Англійською: "Ці люди вказують на нестачу документації, окрім тих найбільш сумнівних і, частково, вже дискредитованих доказів, котрі були надані Радянським Союзом на Нюрнберзькому процесі, та ненадійної природи свідчення "очевидців", багато з котрих були дискредитовані (наприклад, багато колишніх утриманців табору, так само, як і американські солдати, говорять про "газування" в концентраційному таборі Дахау....."
Російською: "Они указывают на недостаток документации, кроме документации, в которой можно сомневаться и на показания, которые противоречат друг другу, в частности некоторые показания известных процессов ссылаются на то, что в лагере Дахау применялись газовые камеры...."
Ось тому я не читала раніше статей на сайтах з доменами .ru. Це відео, котре я промотаю та подивлюся все ж у найцікавіших місцях, де прямо звинувачується Радянська влада у фальсифікації даних про Освенців, є ще одним свідченням брехливості російських ресурсів. Не російськомовних загалом, але котрі потенційно можуть бути контрольовані діючою владою.
Зрозумій, Сотнику, якщо знову і знову натрапляєш на фальсифікацію, в тому числі відео та аудіо, то вірити набраному тексту на просто одному з ресурсів в інтернеті не випадає можливим. Дякую за посилання все одно. Я їх все ж відкрила, хоча і виявила, що ланки на фото і додаткові оригінальні матеріали (найцікавіше і найважливіше!) там вже не працюють.
  • 0

#38 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 24.03.2008 – 15:08

Російський переклад в іншому місці на 5 хвилині фільму: "На самом деле всем известно, что во время второй мировой войны во всех лагерях, в том числе и в Освенциме, больше всех пострадали советские военнопленные, а также мирные граждане"

Оригінал англійською: "Це [кількість загиблих] по різному трактується в різних кінцях світу. Радянська влада завжди наголошувала на стражданнях росіян, поляків, українців та інших. Радянські повоєнні пропагандистські фільми як правило дуже мало згадують євреїв."

Ми бачимо відмінність оригіналу від перекладу. Більше того, розставлені акценти (На самом деле известно), змушують глядача робити неправдиві висновки, а, відтак, і надалі дотримуватися точки зору Радянського Союзу. По суті, використовуючи матеріал, його перекруючують для власних потреб без огляду на першоджерело, навіть якщо англійська - не китайська, і ймовірність виявлення правди досить висока. ПРосто цинічна і лицемірна брехня та й все. Годиться, щоб почати війну проти євреїв, але не годиться для встановлення історичної справедливості і миру на землі. :)

Повідомлення відредагував Svita: 24.03.2008 – 15:20

• 0

#39 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 25.03.2008 – 02:40

Перегляд дописуSvita (24.03.2008 15:08) писав:

....Годиться, щоб почати війну проти євреїв, але не годиться для встановлення історичної справедливості і миру на землі. :)
Значить комусь вигідно "підставити" євреїв замість справжніх винуватців. Мислячі люди розуміють, що не самі євреї створили міф про Холокост.
Серед справжніх творців цього міфу повинні бути не єврейські імена, а ленінсько-сталінських інтернаціоналістів, людей без роду та племені, без совісті і честі. І ще декого з американського та англійського істеблішменту.
Згоден з пані Svita, що довіряти російському перекладу сліпо не слід. Але книга швейцарського вченого Юргена Графа вийшла в світі доволі великим тиражем і перекладена на багато мов. На .com.ua ця ж книга підодозри не викликає? Просто на російському ресурсі ця книга більш зручно читається. Хоча і на українському нема гарантії дослівного перекладу...Нажаль, я не такий поліглот щоб перевірити це.
  • 0

#40 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 26.03.2008 – 14:21

Перегляд дописуSotnik (25.03.2008 01:40) писав:

Значить комусь вигідно "підставити" євреїв замість справжніх винуватців. Мислячі люди розуміють, що не самі євреї створили міф про Холокост.
Серед справжніх творців цього міфу повинні бути не єврейські імена, а ленінсько-сталінських інтернаціоналістів, людей без роду та племені, без совісті і честі. І ще декого з американського та англійського істеблішменту.
Згоден з пані Svita, що довіряти російському перекладу сліпо не слід. Але книга швейцарського вченого Юргена Графа вийшла в світі доволі великим тиражем і перекладена на багато мов. На .com.ua ця ж книга підодозри не викликає? Просто на російському ресурсі ця книга більш зручно читається. Хоча і на українському нема гарантії дослівного перекладу...Нажаль, я не такий поліглот щоб перевірити це.

Підозру викликає не стільки сам ресурс... Як же це пояснити, щоб читачі не завалювалися у крайнощі? :rolleyes: Не сам домен викликає підозру...
Просто основна маса матеріалу, прочитаної на .ру, змушує з підозрою ставитися до ресурсів .ру загалом. В українських доменах все-таки більше свободи слова і більше різних матеріалів (хоча є навіть україномовна версія російських провладних новин, де важко відрізнити зерна від полови). Я просто бажаю читачам читати факти, думаючи головою. Критично ставитися до висловлених оцінок і оціночних епітетів, використаних у тексті. Звертати увагу на передмови і післяслово та які матеріали ще розміщені на цьому ресурсі (якщо це не літературна тека чи архів, звичайно, хоча і там можна дещо простежити).
В даному випадку мене би насторожили наступні слова на цитованому тобою сайті на ком.уа:

Цитата

Обстоятельную работу Ю. Графа для сокращенной публикации подготовил
русский ученый О.А. Платoнов, в широком плане разрабатывающий историю
подрывной деятельности западных спецслужб против России
.

Скорочений матеріал вже може давати викривлення. Бо ж хтось його скорочує з певною метою і викидає те, що він вважає непотрібним для освіти своєї цільової аудиторії, але може бути цікавим і важливим для інших. В першу чергу - його опонентам. По-друге тут вже чітко вказана специфіка роботи вченого, котрий підготував матеріал до друку, і вона має чітке спрямування "розроблення(?) історії (??)" західних спецслужб ПРОТИ Росії". Та навіть cаме використання таких заангажованих словосполучень "підривної діяльності" і "проти Росії" малює певну картину.

P.S. Шкода, що в нас мало володіють іноземними мовами. Поліглот - це той, хто знає 6 і більше мов, ним навіть не треба бути. Нескладної англійської на рівні читання було би достатньо. Вивчити її можна запросто вдома, без курсів і репетиторів при бажанні (кому цікаво - звертайтеся).
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних