Перейти до вмісту

Таро

Повідомлень в темі: 40

Опитування: ТАРО (54 користувачів проголосувало)

Чим, на Вашу думку, є Таро у першу чергу?

1. Інструмент для медитацій, ініціацій, посвячення і т.д. (3 голосів [5.45%])

Процент голосів: 5.45%

2. Інструмент для "ворожіння" (20 голосів [36.36%])

Процент голосів: 36.36%

3. Інструмент для трансляції підсвідомого у свідоме (6 голосів [10.91%])

Процент голосів: 10.91%

4. 1+2 (2 голосів [3.64%])

Процент голосів: 3.64%

5. 2+3 (0 голосів [0.00%])

Процент голосів: 0.00%

6. 1+3 (0 голосів [0.00%])

Процент голосів: 0.00%

7. 1+2+3 (1 голосів [1.82%])

Процент голосів: 1.82%

8. Забавка (14 голосів [25.45%])

Процент голосів: 25.45%

9. Це все від Сатани... (4 голосів [7.27%])

Процент голосів: 7.27%

10. Не можу відповісти (5 голосів [9.09%])

Процент голосів: 9.09%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#21 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 13.02.2008 – 03:44

Як на мене, Таро поганенько відповідають на любовні питання)).....зате добре розповідають про суть людей, зокрема про характер, та про можливий перебіг подій.
Загалом Таро не є моїм улюбленим інструментом для ворожіння:(
  • 0

#22 tulip

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 10 повідомлень
  • Місто:древлянського краю

Відправлено 13.02.2008 – 06:29

Перегляд дописуБлискавиця (13.02.2008 03:44) писав:

Як на мене, Таро поганенько відповідають на любовні питання)).....зате добре розповідають про суть людей, зокрема про характер, та про можливий перебіг подій.
Загалом Таро не є моїм улюбленим інструментом для ворожіння:(
Скажіть, будь ласка, чому Ви вважаєте, що Таро погано відповідають на любовні питання? І який інструмент для ворожіння для Вас є кращим?
  • 0

#23 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 13.02.2008 – 13:30

Перегляд дописуtulip (13.02.2008 06:29) писав:

Скажіть, будь ласка, чому Ви вважаєте, що Таро погано відповідають на любовні питання? І який інструмент для ворожіння для Вас є кращим?
Це моя особиста думка, з мого досвіду)...мені в любовних питаннях Таро не допомагають...є інші способи, інші карти, інші методи ворожіння, але це - мій секрет....і цієї теми не стосується :happytwo:
  • 0

#24 tulip

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 10 повідомлень

Відправлено 17.02.2008 – 20:08

Перегляд дописуБлискавиця (13.02.2008 13:30) писав:

Це моя особиста думка, з мого досвіду)...мені в любовних питаннях Таро не допомагають...є інші способи, інші карти, інші методи ворожіння, але це - мій секрет....і цієї теми не стосується :)
зрозуміло :cool1: Але ось, доречі, на днях почула, що існує Таро закоханих. І вони підходять саме для таких питань.

Взагалі ж існує велика кількість (сотні!) різноманітних колод Таро. Найвідоміші з них - Таро Райдера-Уейта, Таро Тота (Алістера Кроулі), Єгипетьске Таро, Таро Ери Водолія та інші. Особисто я користуюся класичною колодою Райдера-Уейта. 22 Великих Аркани відображають майже всі архетипи (за К.Юнгом). Наприклад: Дурень, Ієрофант, Колесо Фортуни, Диявол, Смерть, Сонце та інші. У розкладах вони привертають нашу увагу на найважливіші аспекти того питання, яке було поставлене. Я б сказала навіть, на духовні аспекти. Молодші аркани характеризують ситуацію, так би мовити, з практичного боку.

Коли я тільки починала своє знайомство з Таро, була налаштована досить скептично. Я робила прості розклади лише з однією метою - довести собі і ...ще декому, що в цих привабливих картинках людина бачить лише те, що хоче бачити. В психології існує такий термін - ефект Барнума. Це патологічна схильність багатьох із нас вірити власним відчуттям і переконанням, якщо вони розпливчасті, лестять нам і викликають відчуття, ніби вони адресовані виключно і особисто нам (наприклад, гороскопи в газетах). Але чим далі я спілкувалася з Таро, тим менше залишалося від мого скепсісу. Карти вказували мені на речі, на які я воліла б закрити очі. За допомогою Таро я змогла заглянути в ситуацію глибше, ніж робила це зазвичай.

Але ворожіння - це найменше, що мене цікавить в Таро. Зв'язок Таро з Каббалою просто вражає. Таким чином Таро можна розглядати не лише, як інструмент для самопізнання, а ще і як схему будови світу, і як повноцінну філософську систему.
  • 0

#25 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 18.02.2008 – 16:11

Перегляд дописуtulip (17.02.2008 20:08) писав:

зрозуміло <_< Але ось, доречі, на днях почула, що існує Таро закоханих. І вони підходять саме для таких питань.

Взагалі ж існує велика кількість (сотні!) різноманітних колод Таро. Найвідоміші з них - Таро Райдера-Уейта, Таро Тота (Алістера Кроулі), Єгипетьске Таро, Таро Ери Водолія та інші. Особисто я користуюся класичною колодою Райдера-Уейта. 22 Великих Аркани відображають майже всі архетипи (за К.Юнгом). Наприклад: Дурень, Ієрофант, Колесо Фортуни, Диявол, Смерть, Сонце та інші. У розкладах вони привертають нашу увагу на найважливіші аспекти того питання, яке було поставлене. Я б сказала навіть, на духовні аспекти. Молодші аркани характеризують ситуацію, так би мовити, з практичного боку.

Коли я тільки починала своє знайомство з Таро, була налаштована досить скептично. Я робила прості розклади лише з однією метою - довести собі і ...ще декому, що в цих привабливих картинках людина бачить лише те, що хоче бачити. В психології існує такий термін - ефект Барнума. Це патологічна схильність багатьох із нас вірити власним відчуттям і переконанням, якщо вони розпливчасті, лестять нам і викликають відчуття, ніби вони адресовані виключно і особисто нам (наприклад, гороскопи в газетах). Але чим далі я спілкувалася з Таро, тим менше залишалося від мого скепсісу. Карти вказували мені на речі, на які я воліла б закрити очі. За допомогою Таро я змогла заглянути в ситуацію глибше, ніж робила це зазвичай.

Але ворожіння - це найменше, що мене цікавить в Таро. Зв'язок Таро з Каббалою просто вражає. Таким чином Таро можна розглядати не лише, як інструмент для самопізнання, а ще і як схему будови світу, і як повноцінну філософську систему.
Я іншої думки про Таро. По-перше, архетипи за Юнгом хоч і властиві всім людям, та все ж у кожної національності мають свої характерні риси, тому Таро мені особисто не здаються підходящими до українського світосприйняття. Чужі вони для нас.
По-друге, володіння картами - це всього навсього вдале самоманіпулювання своєю інтуїцією та підсвідомістю, як ти правильно зазначила про ефект Барнума (вперше чую про такий до речі :ggggg:).
А по-третє, кабалу взагалі не вважаю за віровчення і тим паче "повноцінну" філософську систему.

та.....і ще на додаток - хоч Таро існують різноманітні, але образи та їх позначення особливою фантазією не відрізняються, вони ригідні і мало цікаві, як на мене. :ggggg:
  • 0

#26 Aleph

Профі

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 396 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 19.02.2008 – 19:59

Гадати можна на буль-чому. Якщо вже звертатися до "гадання", то відносно "точним" важається гадання по "Книзі Перемін", через відносну інваріантність трактування результатів. Я з цією системою не знайомий. З техніками "гадання" на Таро я знайомий непогано, але їх не використовую, так як не хочу "атрофування" інших способів трансляції підсвідомості. Для мене Таро залишається найблизчою системою сиволів відображення світобудови, що підходить для мого способу мислення, звичайно, як було правильно зауважено, з Кабалістико. Для медитацій рекомендую колду Г.О.М. Альтернативою Кроуліська колода, але по при симпатію до Телеми, мені більше підходить Г.О.М. З цим виникають деякі незрусності при практичній роботі з символами, так як Кроулівські аркани зміщені (Унітарність - 0, а не 1; бінер - 1, а не 2 і т.д.) та мають незначно змінений порядок. До того ж таблиці "777" розроблені під "Книгу Тота" (Кроулі).

Так що сам я практично не "гадаю" :) .

А "гадати" можна на будь-чому, так як це трансляція "несвідомого" у "свідоме", навіть тоді, коли оператор здійснює виклик чогось чи косось :rolleyes:.
  • 0

#27 tulip

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 10 повідомлень

Відправлено 20.02.2008 – 09:47

Перегляд дописуБлискавиця (18.02.2008 16:11) писав:

Я іншої думки про Таро. По-перше, архетипи за Юнгом хоч і властиві всім людям, та все ж у кожної національності мають свої характерні риси, тому Таро мені особисто не здаються підходящими до українського світосприйняття. Чужі вони для нас.
По-друге, володіння картами - це всього навсього вдале самоманіпулювання своєю інтуїцією та підсвідомістю, як ти правильно зазначила про ефект Барнума (вперше чую про такий до речі <_<).
А по-третє, кабалу взагалі не вважаю за віровчення і тим паче "повноцінну" філософську систему.

та.....і ще на додаток - хоч Таро існують різноманітні, але образи та їх позначення особливою фантазією не відрізняються, вони ригідні і мало цікаві, як на мене. :)
ну, в принципі, кожен має право на власну думку, бо маємо й свій особистий досвід :ggggg: Але не можу погодитись із тим, що символи Таро не підходять до українського світосприйняття. Вони універсальні (хоча це слово мені не дуже подобається).

Кабала ж не є віровченням. Це дещо інше. Здається, на цьому форумі вже обговорювали таку тему?

Aleph

Цитата

З техніками "гадання" на Таро я знайомий непогано, але їх не використовую, так як не хочу "атрофування" інших способів трансляції підсвідомості.

хм... а я про таке не замислювалась :)

Цитата

А "гадати" можна на будь-чому, так як це трансляція "несвідомого" у "свідоме", навіть тоді, коли оператор здійснює виклик чогось чи косось
коли я була підлітком, ми з дівчатами гадали на збірках віршів Пушкіна :rolleyes:
  • 0

#28 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 20.02.2008 – 14:16

Універсальні образи - це максимально невизначені та загальні поняття.....Таро до них не належать, бо мають цілком зрозумілу конкретику та позначення.
  • 0

#29 tulip

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 10 повідомлень

Відправлено 21.02.2008 – 17:57

Перегляд дописуБлискавиця (20.02.2008 14:16) писав:

Універсальні образи - це максимально невизначені та загальні поняття.....Таро до них не належать, бо мають цілком зрозумілу конкретику та позначення.
я не згодна, що універсальний - значить невизначений. універсальний, значить такий, що підходить для більшості речей (людей, явищ - дивлячись про що йдеться). і такий, для якого не існує обмежень у вигляді кордонів, націй, часів тощо. наприклад, архетипи Аніма та Анімус. про них не скажеш - невизначені. а сприймаються вони однаково і українцями, і англійцями, і... зімбабвійцями :cool2:
  • 0

#30 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 07.03.2008 – 12:32

Перегляд дописуtulip (21.02.2008 17:57) писав:

я не згодна, що універсальний - значить невизначений. універсальний, значить такий, що підходить для більшості речей (людей, явищ - дивлячись про що йдеться). і такий, для якого не існує обмежень у вигляді кордонів, націй, часів тощо. наприклад, архетипи Аніма та Анімус. про них не скажеш - невизначені. а сприймаються вони однаково і українцями, і англійцями, і... зімбабвійцями <_<
О, якщо так - то прохання до панни визначити Аніму та Анімус. :ggggg:
  • 0

#31 tulip

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 10 повідомлень

Відправлено 15.03.2008 – 10:32

Перегляд дописуБлискавиця (7.03.2008 12:32) писав:

О, якщо так - то прохання до панни визначити Аніму та Анімус. :ggggg:
Аніма - архетип жінки, Анімус - архетип чоловіка. це, звісно дуже спрощене визначення :happytwo:
можна вдатися до більш розгорнутих пояснень. наприклад, Аніма - жіноча частина душі, Анімус - чоловіча частина. кожна людина має в собі обидві частинки у різних співвідношеннях. можна, також, знайти ці архетипи у міфологіях різних народів. це дуже цікава і багата тема!
  • 0

#32 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 17.03.2008 – 12:45

Перегляд дописуtulip (15.03.2008 10:32) писав:

Аніма - архетип жінки, Анімус - архетип чоловіка. це, звісно дуже спрощене визначення :)
можна вдатися до більш розгорнутих пояснень. наприклад, Аніма - жіноча частина душі, Анімус - чоловіча частина. кожна людина має в собі обидві частинки у різних співвідношеннях. можна, також, знайти ці архетипи у міфологіях різних народів. це дуже цікава і багата тема!
Так, це цікаво...і чому ти стверджуєш, що ці поняття не розпливчасті?
  • 0

#33 ___

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 31 повідомлень

Відправлено 24.03.2008 – 19:14

Існує одна важлива істина:
хто вміє бачити майбутнє і відчитувати символи, може гадати на Таро, на каві, на кишках тварин (як давні римляни) і все у нього буде справджуватись. А хто не вміє - то ніщо йому вже й не поможе.
Таро - це просто зв"язок. Вони наштовхують на думки, але коли я кидаю на Таро, то вже за момент до того, як маю їх відкрити знаю, що там буде. Те ж саме з кавою, маятником і т.д. Залишається просто уточнити і відчитати детальніше.
Люди, які користуються шаблонами або початківці, або ж у їхніх генах нема таланту ясновидіння. Це не означає, що вони бездари, просто варто шукати себе у іншому.
І ще одне - той, кому вдастся подружитися з Таро сам для себе знайде відповідь на те, що воно таке.
Я кілька разів практикувала цікавий експеремент - кидала на карти знайомим людям і відсилала своє трактування у листі. Лист відкривали через певний час, коли проблема, на яку я кидала на карти мала б розв"язатися. І справді, мої слова справджувалися. Магія - це не істина, це шлях.
  • 0

#34 Aleg_@tor

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 98 повідомлень
  • Місто:м. Дубно

Відправлено 29.03.2008 – 11:57

Я десь читав, що карти таро несуть виключно кабалістичний сенс!?
Хто що знає з цього приводу???
  • 0

#35 ___

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 31 повідомлень

Відправлено 31.03.2008 – 15:00

Перегляд дописуAleg_@tor (29.03.2008 12:57) писав:

Вони використовують кабалістичні симвли. Якщо добре розумієшся на Каббалі, то зможеш відчитати ці символи, якщо ні - доведеться просто завчити значення кожної з карт. А походження Каббали - тема окрема і складна, бо ніхто того добре не знає. зародилася вона ще до народження Христа і дала своє містичне трактування Старого Завіту (Тори) (гра букв, цифр, відшукання логіки, символів тощо). фактично є містичним породженням іудаїзму. Важко сказати, наскільки сучасна каббала є автентичною, оскільки оригіналів книг не збереглося.
  • 0

#36 Aleph

Профі

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 396 повідомлень

Відправлено 02.04.2008 – 16:41

Перегляд дописуAleg_@tor (29.03.2008 12:57) писав:

Один з варіантів опису принципів світобудови, що ледить в основі кабалістики є "Дерево Сефірот". Вузли цього дерева з'єднуються т.з. "шляхами мудрості". Кожному з 22 "шляхів мудрості" відповідає старший аркан Таро (але саме Теро - це вже не Кабала). Молодші аркани Таро описують не спотворену свідомістю структуру, до т.з. "падіння", і як на мене, усвідомлюється набагато важче (якщо говорити саме про розуміння на не просто завчити).

Хочу наголосити, що це тільки один з існуючих описів Всесвіту (Абсолюта та його проявів), а не сам Світ :cool1: І є альтернативні системи, що не набули масового розповсюдження у європейському окультизмі, які навіть можна назвати "проблемноорієнтованими".

Щодо "гадання" з використанням карт Таро, найвищий рівень, який я бачив - використання їя як "магічне зеркало", коли оператор просто відкриває їх по одній та видає інформацію набагато глибшу та детальнішу, чим можна отримати з трактування самих символів. Необхідно також зауважити, що транслюючи підсвідоме у свідоме, оператор "читає" себе, і тому для отримання об'єктивних результатів необхідно, щоб оператор не був зацікаівлений, або вмів повністю абстрагуватися.

Ще одною проблемою є те, що між передбаченням та створенням "майбутнього" різниці практично немає, як би парадоксально це не звучало (зв'язки є не однонаправленими і послідовними як ми звикли спостерігати у часо-просторовому способі сприйняття). Через це не завжди вартує "дивитися майбутнє", так як можна обмежити себе певним розвитком подій, створивши "програму". Через це у багатьох релігіях є "табу" на "гадання" (навіть у древньому Єгипті спроба передбачити майбутнє важалась "гріхом" (див. "Книга мертвих")).

Повідомлення відредагував Aleph: 02.04.2008 – 16:51

• 0

#37 BOLERO

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 355 повідомлень
  • Місто:Славетний Львів

Відправлено 06.04.2008 – 15:43

чув, шо карти для ворожіння. в більшості, я в таке не вірю - хоча інколи буває, шо наворожат і може таке трапитися...., але мені то всерівно, бо "шо має бути, того не минути!"
  • 0

#38 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 569 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 18.07.2008 – 09:27

Перегляд дописуBOLERO (6.04.2008 16:43) писав:

чув, шо карти для ворожіння. в більшості
Я також так колись давно думав, але при детальному ознайомленні з арканами Таро, зрозумів, що дуже сильно помилявся. Це система відображення світобудови, карти добре служать для медитацій, їх потрібно піддавати детальному аналізу і щукати розуміння схованого в них символізму. Гадали мені на картах Таро два рази, частина того справдилася, а частина - ні. Під час гадання досить чітко було розкрито теперішній стан справ у моєму житті. Але є це далеко не головна їх функція, не з цією метою вони були створені.
  • 0

#39 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 569 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 25.08.2008 – 10:02

Хочу заторкнути ще одне питання, пов'язане з Таро. Читав, правда ця інформація була досить скупою, що карти Таро самі по собі несуть певну енергетику, тобто, коли вони є в квартирі, то відбувається певне очищення від негативних енергій, які могли накопичитися внаслідок якихось сплесків емоцій, потурання шкідливим звичкам, але не знаю, наскільки правдивою є дана інформація. Цікаво, хто що думає з цього приводу.
  • 0

#40 BOLERO

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 355 повідомлень
  • Місто:Славетний Львів

Відправлено 26.08.2008 – 21:20

я у ворожіння не вірю....
з народу:
"Мені ворожка ворожила, як не вмру то буду жила"