Перейти до вмісту

Чому українці називають Московію Росією?

Повідомлень в темі: 203

Опитування: Як називаєте Московію? (174 користувачів проголосувало)

Як називаєте Московію в житті серед друзів?

1. Московія (36 голосів [20.57%])

Процент голосів: 20.57%

2. Росія (94 голосів [53.71%])

Процент голосів: 53.71%

3. ще якось (45 голосів [25.71%])

Процент голосів: 25.71%

Як називаєте Московію в житті серед незнайомців?

1. Московія (23 голосів [13.14%])

Процент голосів: 13.14%

2. Росія (127 голосів [72.57%])

Процент голосів: 72.57%

3. ще якось (25 голосів [14.29%])

Процент голосів: 14.29%

Як називаєте Московію в форумах?

1. Московія (36 голосів [20.57%])

Процент голосів: 20.57%

2. Росія (98 голосів [56.00%])

Процент голосів: 56.00%

3. ще якось (41 голосів [23.43%])

Процент голосів: 23.43%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#61 Гість_Дiма_*

• Гості

Відправлено 10.10.2007 – 19:19

Завжди називаю Росія, а не Московією. Я не хочу бути похожим на радикальних націоналістів росіян, які називають Україну Малоросією, або ще якось... Цим саме, показую свою культурнуть, і повагу до того народу.

Повідомлення відредагував Дiма: 10.10.2007 – 19:20

• 0

#62 Katran77

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 13 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 11.10.2007 – 20:35

Перегляд дописуДiма (10.10.2007 20:19) писав:

Завжди називаю Росія, а не Московією. Я не хочу бути похожим на радикальних націоналістів росіян, які називають Україну Малоросією, або ще якось... Цим саме, показую свою культурнуть, і повагу до того народу.
Московія це ли ше Московська область, а все останє Татарія, так було до часів Петра 1.
  • 0

#63 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 678 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 12.10.2007 – 00:06

Перегляд дописуKatran77 (11.10.2007 21:35) писав:

Московія це ли ше Московська область, а все останє Татарія, так було до часів Петра 1.
Можете сказати, на підставі яких історичних джерел Ви сформулювали такий висновок? Сподіваюсь, Ви спирались на щось іще крім бурхливої фантазії? :D
  • 0

#64 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 12.10.2007 – 03:39

В кожної країни свої традиції, й не ввічливо лізти своїм немитим писком у чужу мову.
Звісно, що "вєлікороси" з імперськими замашками вважають що їм до всього є діло, а наші хохломєлкомалоросчики їм у всьому догоджають.
  • 0

#65 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 12.10.2007 – 09:31

А я зазвичай кажу москляндія. Так і кажу з маленької літери, бо це лише місце, де живуть москалі.
Для них - москалів - роблю вийняток, щоб не дуже ображати їх почуття (себто не бути дуже вже грубою), і кажу "у вас в росії".
Але вважаю, що називати державу слід так, як вона називається. Якщо вже вони стверджують, що вони Росія - смішно називати їх Китаєм.
А щодо звички називати Україну Малоросією... Ну невиховані люди - що тут зробиш?!
:D
  • 0

#66 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • 678 повідомлень

Відправлено 12.10.2007 – 23:54

Перегляд дописуbulbashka_aero (12.10.2007 10:31) писав:

А я зазвичай кажу москляндія. Так і кажу з маленької літери, бо це лише місце, де живуть москалі...
А щодо звички називати Україну Малоросією... Ну невиховані люди - що тут зробиш?! :blink:
Ну що ж, в деяких випадках невихованість взаємна. Якщо називати Росію москляндією, то не слід дивуватись, якщо Україну називатимуть Малоросією.
  • 0

#67 bamik

салоїд

• Користувачі
  • 2443 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 13.10.2007 – 00:09

Перегляд дописуEmika (13.10.2007 00:54) писав:

Ну що ж, в деяких випадках невихованість взаємна. Якщо називати Росію москляндією, то не слід дивуватись, якщо Україну називатимуть Малоросією.
пропоную спочатку вникнути в етимологію слів.
Малоросія - від Мала Русь.
Тоді звідки взялась Велика Русь, що наразі так наполегливо відстоює Росія?
Якщо навіть за козаків такого поняття не було, було царство Московське, із столицею Москва. Петро І ввів назву Росія.
Що і обернулось величезним блефом, і досі переконують русофіли, що Київська Русь - це Русь, де правили Великоруські князі. Сміх та й годі :blink:
  • 0

#68 Алевтина

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 42 повідомлень
  • Місто:Харків

Відправлено 15.10.2007 – 22:20

Зазвичай називаю Росією. Бо не хочу опускатись до рівня безглуздих образ. Треба бути вище цього! До того ж, якщо вживаєте якесь таке слово, то ваша думка одразу буде сприйматись як необ'єктивна. Росія - так Росія, не у назві ж справа :wub: Але якщо Україну починають називати чимось назразок "хохляндії" (в цьому році була в Москві, зустрілася), то тут я промовчати не можу - тоді у відповідь "кацапеєвка" чи "кацапстан" чи "расея".
  • 0

#69 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • 678 повідомлень

Відправлено 15.10.2007 – 22:56

Перегляд дописуbamik (13.10.2007 01:09) писав:

пропоную спочатку вникнути в етимологію слів.
Малоросія - від Мала Русь.
Якщо навіть за козаків такого поняття не було, було царство Московське, із столицею Москва. Петро І ввів назву Росія.
Що і обернулось величезним блефом, і досі переконують русофіли, що Київська Русь - це Русь, де правили Великоруські князі. Сміх та й годі :wub:
В попередніх дописах у цій темі трохи висвітлювалась етимологія назв, в тому числі і назви "Малоросія". Зрештою, зверни увагу, що немає єдиної теорії щодо походження самої назви "Русь" - наприклад, в Енциклопедії українознавства як найімовірніша зазначена варязька теорія - тобто, "Русь" теж не рідна. Річ не в етимології. Значення слів змінюється, і власні назви тут теж не виняток (див. приклад із Румунією та Італією). Росія виборола собі свою назву, тому скигління щодо історичної несправедливості тільки виставляють нас у смішному світлі. Намагання копирсатись в історії щоб віднайти славетне минуле, бо в сучасності немає чим похвалитись - це прояв комплексу меншовартості. Краще думати про майбутнє, а не пережовувати минулі кривди. Італійці чомусь не комплексують, що румуни у них назву вкрали :)
  • 0

#70 Ghost

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 60 повідомлень
  • Місто:Dogwille

Відправлено 16.10.2007 – 01:03

Перегляд дописуДiма (10.10.2007 20:19) писав:

Яку в дупа повагу???????????????????????? :) :) :wub: До якого народу ??????????????? :P :) Хіба це народ ????????? Це ж збіговисько угро-фінів..... :wub: Вони навіть не заслуговують, шоб я це писав, занадто велика честь, як для дикунів........ :) :)
  • 0

#71 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 16.10.2007 – 09:49

Перегляд дописуGhost (16.10.2007 01:03) писав:

Яку в дупа повагу???????????????????????? :) :) :wub: До якого народу ??????????????? :P :) Хіба це народ ????????? Це ж збіговисько угро-фінів..... :wub: Вони навіть не заслуговують, шоб я це писав, занадто велика честь, як для дикунів........ :) :)
Там не тільки угро-фіни.
Там ще чудь і мерь є.
  • 0

#72 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • 678 повідомлень

Відправлено 16.10.2007 – 19:06

Перегляд дописуGhost (16.10.2007 02:03) писав:

Зразу видно, яких вершин здатна сягнути українська культура! :angry: Дійсно, куди тим дикунам угро-фінам до таких взірців цивілізованості! :ggggg:
  • 0

#73 bamik

салоїд

• Користувачі
  • 2443 повідомлень

Відправлено 16.10.2007 – 19:15

Щодо мене. Не заперучую розвиток такої держави як Росія, щастя і успіхів їм у всьому.
Але як тільки заходить до внутрішніх справ України, мене починає бісити, а ще більше бісять росіяни, котрі мешкають в Україні і вказують куди саме прямувати Україні, із другою державною, ін., своїми криками щодо утисків прав російськомовного населення України
Тим самі підбурюють до міжнаціонального конфлікту. Те, що Росія та Україна братні народи викликає посмішку. Погляди в нас різняться рівно противополежно!

Отож не заважаймо будувати один одному свої держави :wub: І все буде гаразд :)

Московія? Погодтесь в історичному плані можна даний термін вжити, але не в сучасності. Росія будувалась, завойовувала землі і розширилась до надзвичайно великої території. І хоч в минулому вона утвориювалась із угро-фіннів, татар та ін племен, зараз вона є потужною країною із централізованою владою із населенням росіян.
  • 0

#74 KinoManiak

Генеральний писар

• Користувачі
  • 887 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 16.10.2007 – 19:35

Ghost
Але навіщо фінів ображати ? :wub:

Повідомлення відредагував KinoManiak: 16.10.2007 – 19:35

• 0

#75 bamik

салоїд

• Користувачі
  • 2443 повідомлень

Відправлено 16.10.2007 – 19:39

Перегляд дописуKinoManiak (16.10.2007 20:35) писав:

Ghost
Але навіщо фінів ображати ? :wub:

Земля, із якої утворилась Москавська держава була заселена угро-фіннами.
  • 0

#76 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • 678 повідомлень

Відправлено 16.10.2007 – 20:06

Може, досить вже ксенофобії? Краще б переймались українськими справами. Чи хтось жити не може без Росії?
  • 0

#77 under21

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 159 повідомлень
  • Місто:Lemberg, Galicia

Відправлено 16.10.2007 – 20:07

гмм, а аффтар теми де? Вже 2 місяці на форумі не зявляється... На мульта схожий
  • 0

#78 Гість_Дiма_*

• Гості

Відправлено 17.10.2007 – 14:21

Перегляд дописуunder21 (16.10.2007 21:07) писав:

гмм, а аффтар теми де? Вже 2 місяці на форумі не зявляється... На мульта схожий

Можливо автор теми на когось образився, і вирішив забути про форум. Можливо, в нього проблеми з грошима, або просто живе реальним життям. Не всі цілодобово проводять час на форумі, як Я :prapor3: .

Повідомлення відредагував Дiма: 17.10.2007 – 14:21

• 0

#79 Каздалевський

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 16 повідомлень

Відправлено 17.10.2007 – 18:38

Перегляд дописуbamik (13.10.2007 00:09) писав:

господи боже мій... скільки можна вже.
назва Мала Росія йде від Візантії, де був центр православ'я. за аналогією - Мала Греція (саме Греція), Велика Греція (країни та народи, що у Греції християнству вчилися). також Мала Росія - звідтіля пішло православ'я на інші руські землі (Велику Росію, велика тому, що вона більше), отака була тоді юридична мова.
Київська Русь - це Русь. невже це можливо, одночасно - Русь й не Русь? =)
чи є прямий зв'зок Київська Русь - Московське Князівство, ось це питання, тому що русини (або східні слов'яни, галицькі русини - вони лише зберегли спільну древню назву) населяли багато земель. крім Московського Князівства, яко об'єднало східні області, було ще Велике Князівство Литовське, Жемайтське та Руське (Литва, після об'єднання із Польщею - Rzeczpospolita), яко офіційною мовою використало руську, бо більшість населення було руським, об'єднавши західні земли.
розмови щодо фінів - це справедливо, якщо згадати, хто населяв південі території, що сьогодні є українськими. тоді стане зрозуміло, звідкі неслов'янські назви міст у центральної Росії та звідкі у українців наслов'янські "карі очі - чорні брові". втім, у Київської Русі жили представники багатьох народів, особливо у самому Києві - залізного занавісу не існуло =) були торговельні, політичні зв'язки, війни також =)
алсо, натякати за чистоту крові не варто - глупо виглядає :prapor3:
і взагалі, справді, минуле згадати можна довго, але робити щось зараз це не допоможе.

з.і. угро-финів немає, є угро-финські народи. угри - це нинішні угорці. фіни, вони й у Африці фіни. тоді Московія населена двома щирими європейськими народами, клас. хоч зараз у Євросоюз!
знову глупо, чи як? =)

Повідомлення відредагував Каздалевський: 17.10.2007 – 18:44

• 0

#80 Гість_Демократ_*

• Гості

Відправлено 18.10.2007 – 11:52

Росія - це Росія.
Україна - це Україна
Питання вичерпано

Треба жити сьогоднішнім життям, а не шукати, хто винний... Якщо ми будемо жити тільки минулим, ми так і залишимось бідним народом.

Повідомлення відредагував Демократ: 18.10.2007 – 11:52

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних