Перейти до вмісту

Чому українці називають Московію Росією?

Повідомлень в темі: 203

Опитування: Як називаєте Московію? (174 користувачів проголосувало)

Як називаєте Московію в житті серед друзів?

1. Московія (36 голосів [20.57%])

Процент голосів: 20.57%

2. Росія (94 голосів [53.71%])

Процент голосів: 53.71%

3. ще якось (45 голосів [25.71%])

Процент голосів: 25.71%

Як називаєте Московію в житті серед незнайомців?

1. Московія (23 голосів [13.14%])

Процент голосів: 13.14%

2. Росія (127 голосів [72.57%])

Процент голосів: 72.57%

3. ще якось (25 голосів [14.29%])

Процент голосів: 14.29%

Як називаєте Московію в форумах?

1. Московія (36 голосів [20.57%])

Процент голосів: 20.57%

2. Росія (98 голосів [56.00%])

Процент голосів: 56.00%

3. ще якось (41 голосів [23.43%])

Процент голосів: 23.43%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#121 Bobua

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 400 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Бровари

Відправлено 03.12.2008 – 14:09

трохи не в тему

Перегляд дописуPanikovskiy (2.12.2008 14:09) писав:

... Вони ж немогли визнати що спочатку там були ми Українці (і залишились на своїй землі). І тепер всюди знають що Росія то продовження Київської Русі. Добились свого.
1) Зараз вони себе називають Русскімі, Россія.
2) Але ж у всьому світі говорять і пишуть Russia,Ruso, Але не Rossia чи Rosso.
3) Тож, хочемо чи ні, все залишиться так як є. Поїзд вже "пішов".
4) Чи хтось з вас хоче судової тяганини, так як зараз між Грецією і Македонією. Це ж очевидно "глухар" на жаргоні міліції.
1) ага, плавненько так намагаються переповзти з россії/рассії/рассеї на русскіх [замість рассіскіх :rolleyes:, мотивуючи це інстинктивним потягом до присвійного відмінку] —> мабуть, щоб все-таки колись захапати :) можливість нахиватись "Русью"
2) от-от, бачите, що я казав :lol:.
3) а може й ні, бо називають же ж їх "рашою"...; не дуже близько до Руси, чи не так :D
4) Головне триматись далі й не дозволяти, навіть при перекладі, переходити "російськ... в "русс..., а там видно буде, ... нмсд [я вже писав (зд., на 5-тій стр)), що головна причина — відповідь в тему: крім незнання — страх], щойно б ми вибились в силу, то все би виправилось саме собою.

Повідомлення відредагував Bobua: 03.12.2008 – 14:14

• 0

#122 Funt

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 625 повідомлень
  • Місто:київ

Відправлено 19.12.2008 – 22:11

Перегляд дописуDarkLordVillis (1.12.2008 17:04) писав:

ох, як мало знаєш... читати, і знову читати!!!
я зайняв 3-місце на районній олімпіаді у школі коли мицю тему вчили)))
потім. я не казав, що петро зрунував січ, її зруйнувала катерина.
а про віру... так от, для запорожців віра стояла на одному рівні з батьківщиною, вони були православними. а в православії, щоб ти знав головний не московський патріарх, аконстантинопольський
  • 0

#123 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6652 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 20.12.2008 – 00:40

ГГГ... щоб я знав офіційну московську історію? Та я знаю і імперську, і більшовицьку, і навть шматочок справжньої!!!! А ти пишайся своїми грамотами, що видані брехунами за брехню!

батьківщина для козаків це зовсім не те саме, що "родіна" для "русскіх", і зовсім не повязана з жидівським християнством.

І наведи мені приклад, коли і як Московський патріарх підкоряється Константинопольському? І взагалі, що між ними спільного, крім назв?

Повідомлення відредагував DarkLordVillis: 20.12.2008 – 00:51

• 0

#124 Zhooook

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 167 повідомлень

Відправлено 20.12.2008 – 02:59

От що цікаво, що перед загрозою московії, починаєш переживати навіть наше Православне КП юдохристиянство. :)

Московія так завжди і кажу, справа звички. Мої знайомі теж звикають і кажуть Московія, москалі московити. Шевченко теж тільки так писав. До Петра І взагалі ніхто не називав московитів русскімі і деражавц називали тільки Московія.
Коли ще не всі звикли Московію називати росією, Петро ображався і кривлятися у відповідь на листи:" Нєт такой дєржавы, и адреса" писав у відповідь. :)
  • 0

#125 D1m{@}

Писар

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 429 повідомлень

Відправлено 01.01.2009 – 16:06

Я Росію називаю Росією. Я не хочу щоб Україна називалася Руссю або ще якось. Для мене рідна назва Україна! Я українець і горжусь цим.
  • 0

#126 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6652 повідомлень

Відправлено 07.01.2009 – 13:47

Перегляд дописуD1m{@} (1.01.2009 16:06) писав:

...Я українець і горжусь цим.
А мав би пишатися!

Звісно московію Росією називати незручно. Московія є московією, Сибір то сибір.
Але й нам не потрібно повертати собі назву цю.

Я хочу, щоб Росією звалася держава зі столицею в Ст. Петербурзі, і щоб цю держава не містила в собі земель московії, поволжжя, кавазу. Ось така географія.
  • 0

#127 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6652 повідомлень

Відправлено 08.01.2009 – 12:56

Цитата

Вперше князівство Московське Росією назвав цар Олексій. Після приєднання до Москви земель України він говорив: "...є Мала Русь, є Біла Русь і є Велика Русь, а все разом Росія".
Що мав на увазі цар Олексій, коли називав Україну "Малороссией", а Московське царство "Великороссией"? Зміст цього вислову побудований на грі слів. Справа в тому, що митрополитів на Русь призначав патріарх візантійський. Патріарх призначав митрополита в Малу Візантію - в Грецію, яка була ядром Візантії, і в Велику Візантію - в території, завойовані Константинополем. Аналогічно призначались митрополити в Малу Русь, або в Київську, як першооснову, і в Велику Русь, або на території, завойовані Києвом і підлеглі йому. Завдяки багатозначності слів і нетотожності перекладу Русь стала Малою, а окраїна Русі - Великою Руссю - Росією 55 .

http://rusruh.narod....KorotkiyEsckurs

А ще в англійській мові слово DownTown для нас якось незручно звучить. Принаймні мені важко усвідомити, що "нижнє місто" - це самий розвинутий, найкращий, центральний район мегаполіса. Назва "нижнє місто" більш асоціюється з каналізацією чи гетто, чи як там його.
  • 0

#128 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • 1258 повідомлень

Відправлено 19.02.2009 – 00:56

А я кажу Кацапи. Справа в тому, що родом я з села Донецької області, і у нас там так росіян називають. Ані москалями, ані росіянами. Погоджусь, що казати Кацапи на їхню країну для них це образливо, але хай вже вибачають. Нехай спочатку позбудуться свого імпершовіністичного духу (тотального), зароблять повагу інших, зроблять так, щоб їх не ненавидів увесь світ - от тоді можна говорити про щось. Нормальних представників їхньої нації, яких там зараз дуже мало нажаль, я зву росіянами, хоча правильно, думаю, в нашій мові звати їх москвинами. Це не образлива назва, вона історично виправдана. Адже десь до ХVIIІ ст. у нас росіянами їх не звали. А може й пізніше.
І до речі, я абсолютно не погоджуюсь з думкою - яка тут висловлювалась, і яку можна часто почути - начебто українці все звинувачують у своїх бідах росіян. Мовляв знайшли виправдання власній безхребетності. Така реакція - типовий, банальний примітив (рівня пана Литвина, відомого своїм пристосуванством), спроба виправдати своє малоросійство, яке примушує вигадувати відмазки для своєї позиції. Такий суб*єкт не може не відчувати незручности чуючи, дуже часто, жахливі факти "братерської любові" росіян в Україні, і не тільки в ній. Тоді починається хохляцтво вищого пілотажу. Коли ж я взнаю, що, наприклад в 41 році в західних областях України кацапи енкаведисти, тікаючи від німців, залишали по тюрмах місиво з трупів ні в чому не винних людей, над якими вони знущалися перш ніж убити (цвяхи в очах, колючий дріт у жіночих статевих органах) - то для мене це факти, факти нелюдства, і, до речі, не перші; а не скиглення про те які росіяни пагані, чи "ачєрнєніє брацкава народа". Хтось би волів цього не помічати, комусь так зручніше - з такими все ясно. Та у нормальному суспільстві так не можна. Ми не заслуговуємо гарного майбутнього, якщо допускаємо таку історичну несправедливість, яка коїться у нас зараз.
Слухаючи їхню верхівку, і не тільки її, часто жахаєшся од такого сусідства. Буде ще од тієї росії велика жопа людству. Іще, усім росолюбам - не сподівайтеся, що ТАМ вас поважають. Ви їм потрібні для задоволення їхнього збоченого імперського голоду, але за жодних умов вони вас не поважатимуть. Вони поважають Америку. Бо поважають тільки силу. Поважають і заздрять до ненависти.
  • 0

#129 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 512 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 10.10.2009 – 21:54

Перегляд дописуEmika (10.08.2007 16:38) писав:

Бо на давньоруську спадщину росіяни мають таке ж право, як і українці. Назва "Московія" була історично обґрунтована в певний період, але зараз виглядає архаїзмом.
Намагання "монополізувати" давньоруську спадщину виглядають недоречними. От фрагмент з Яковенко:
"Спір про "перетікання київської спадщини" не завершено й донині, оскільки надто тонка грань відділяє в ньому наукову площину від площин політичних. Зокрема, психологічній інерції російського національного міту нерідко протиставляються не менш мітологізовані українські побудови, згідно з якими всі князівства Київської держави, окрім Київського, Чернігівського та Галицько -Волинського, оголошуються непричетними до "руської" (читай - української) історії. Абсурдність цієї тези очевидна: своєрідний політичний устрій, який ставив Київ у центр "Руської землі", вивершуючи його водночас і над рештою князівств, був одночасно і стартовим майданчиком "політичних біографій" українського, білоруського та російського народів - достоту так само, як у Франкській імперії "започаткувалися" майбутні французи, німці, бельгійці і т.д. Такий погляд усуває потребу ділити "київську спадщину": вона таки справді була спільною, бо виростала із спільного києво-руського стовбура" (Н.Яковенко. Нарис історії середньовічної та ранньомодерної України - К.Критика, 2005 - с.110).
...
Якщо у відповідь на це росіяни назвуть Україну Хохляндією чи Малоросією, то не дуже помиляться.

Може, досить вже плекати взаємне безкультур'я?

Справа якраз у назві!
Переглядаючи ці дописи, пригадала ось такий форум:
http://portal.lviv.u...p?showtopic=276

і досить нюні розводити - читайте, відповідь подана вдало і справжнім українцем!
  • 0

#130 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 20.10.2009 – 18:24

Будь-яка дія завжди викликає протидію.

Намалюємо на мапах "Московія" замість "Росія" і вже наступного тижня побачимо на російських мапах "Хохляндія" замість "Україна".
Не розумію нащо розпалювати конфлікти.
Чи жити комусь стане краще від цього? Чи, може, газ здешевшає?
Дурниці якісь. Є офіційна назва, інші витребеньки ні до чого.
  • 0

#131 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6652 повідомлень

Відправлено 21.10.2009 – 06:04

Перегляд дописуst SPEAKER (20.10.2009 19:24) писав:

Будь-яка дія завжди викликає протидію.

Намалюємо на мапах "Московія" замість "Росія" і вже наступного тижня побачимо на російських мапах "Хохляндія" замість "Україна".
Не розумію нащо розпалювати конфлікти.
Чи жити комусь стане краще від цього? Чи, може, газ здешевшає?
Дурниці якісь. Є офіційна назва, інші витребеньки ні до чого.

А в цьому є свій позитив. Якщо наша країна Хохляндія - то з назви видно, що країна хохлів. А Там якщо Московія замість Російська Федирація - то з назви зрозуміло, що ніяка то не федерація, а просто імперія, і всі території - лиш колонії Москви. А Москва то зовсім не руська. Тож, тут уже іншим треба паритись, чому назва імперії походить з мови рабів, а не мови імперців.
  • 0

#132 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 21.10.2009 – 08:05

От яке тобі діло до чужої країни? У тебе своя є.

А в Росії певно теж не ідіоти живуть, тож на твою думку з цього приводу вони чхати хотіли.

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 21.10.2009 – 08:11

• 0

#133 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 24.11.2009 – 16:39

Літописи свідчать, що назви русин і московит завжди позначали окремі народи в окремих державах.

І Вишенський (1545-50 - п.після 1620) так пише про народи, що сповідували християнство:
Москва, і наша Русь.

Його сучасник Іван Федорович (1530 1583) іменує себе так:
Іван Федорович друкар москвитин.

Острозький літопис (1500 — 1636):
Року 1515. поддався Смоленеск Москві. Того же року на Кропивні наші поразили москву на 80 000.

Року 1521. махмет, перекопський цар, взяв Казань под Василієм, князем московським, і в Москві більш 300 000 в’язнів набрав.

Року 1563. Москва Полоцько взяла Того же року невлем наші побили москви 40 000.

Року 1570. Под астраханієм много турков і ратар москва побила, а другі з голоду поздихали.

1577. Того же року писав Махмуд до короля віншуючи єму щастя на москвитина.. (бажаючи щастя у війні з Москвою)

Тобто Москва, Московія, Московщина, так ідентефікували свого північного сусіда русини у минулому.

Ось як захоплено писав за доби Відродження польський поет
Себастьян-Фабіян Кльонович (1545—1602) у поемі “Роксоланія”:

Вславлена Руська земля -
То найперше ліси неосяжні
Аж до литовських границь
Цей простягається край
Тягнуться до московитів
Дкі неміряні пущі
По безкінечних шляхах
По неоглядній землі

За часів монголо-татарської навали центр ваги перемістився на Західноукраїнські землі Данило Романович (1201—1264) — князь галицько-волинський і великий князь київський (1240), іменував себе королем Руси (1253). Цей титул носили його онуки. А під час змагань за руську землю цей титул собі забрав польський король.

Аналіз картографії:
http://www.refine.or...geid-810-4.html

Французькі, німецькі, італійські, англійські, голландські географи назву.України Україною в 16, 17 і 18 століттях вживали, як назву сталу і властиву певній території. Поряд вживалися назви Русь, Рутенія.
До 18ст. Московія зветься лише Московією і инша назва не зустрічається.

Як бачимо історично ці назви з давніх давен ніколи не перетиналися, а існували окремо, говорити про якусь спільну спадщину навряд чи можна. Лише Перто І, вирішив змінити назву своєї країни Московії, оголосивши її Руссю разом з цим почала нав’язуватися думка про неіснування русинів-українців як нації, про неіснування їхньої мови.

Книга французького військового інженера і картографа Боплана Г. Л. (1600—1673) має назву "Опис України, кількох провінцій Королівства Польського, що тягнуться від кордонів Московії до границь Трансільванії , разом з їхніми звичаями, способом життя і ведення воєн."

Перегляд дописуDarkLordVillis (8.01.2009 12:56) писав:

http://rusruh.narod....KorotkiyEsckurs

А ще в англійській мові слово DownTown для нас якось незручно звучить. Принаймні мені важко усвідомити, що "нижнє місто" - це самий розвинутий, найкращий, центральний район мегаполіса. Назва "нижнє місто" більш асоціюється з каналізацією чи гетто, чи як там його.
Тут ще варто зазначити, що назви Малоросія навіть на москальських картах ви не знайдете до 18 ст. Це штучна назва яку вигадав Перто І, коли гоніння і заборони на історію та мову русинів-українців набули найбільших обертів.

Повідомлення відредагував СВІ†ЛОНОСНИЙ: 24.11.2009 – 16:35

• 0

#134 Добронрав

Місцевий

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPip
  • 253 повідомлень
  • Місто:Одеса

Відправлено 24.11.2009 – 16:49

Називаю паРаша :)
  • 0

#135 Максим Залізняк

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 36 повідомлень

Відправлено 19.12.2009 – 13:00

Петро 1 перейменува Московію на Росію. Тому й називаємо її Росія. Після того московити стали росіянами,а русини білорусами та українцями.
  • 0

#136 Real Deal

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 31 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 22.12.2009 – 01:36

Любі брати та сестри.
Мені прикро дивитись на те, як один українець цькує іншого українця за те, що той говорить про необхідність повернення своєї історії та історичних назв державам (народам). Ви десь бачили таке, щоб на якомусь московському форумі - москалі один одного паплюжили за для блага українців чи то німців, американців тощо. А наші "любі друзі" ганблять ї ще приписують: "не треба інших звинувачувати та дивитись на них", мовляв: "усі проблеми тільки в нас самих". А чи розуміють вони (хто таке кажуть) що проблеми починаются з них самих ? Чи то вони це пишуть за "для гарного слівця" не освідомлюючи цього факту, а лише повчаючі інших ?
Це якась хохляцька точка зору - мовляв нехай москалі називають себе як хочуть, лишбо нас чіпали. А якщо пробачте мені за слово "просравши" свою теперішню історію вони через якийсь певний час захочуть зватися українцями, а нас будуть називати пігмеями чи ще там якось - тоді що... Я так розумію деякі з наших скажуть: "нічого страшного, так діїсно, колись ми були українцями а зараз вже пігмеї, і нічього не треба міняти"
А я вам кажу - це точка зору раба. Напривеликий жаль цього ярма ми будемо позбавлятися ще багато років, але за ось такої "переважної" рабської точки зору, Україна зазнавала великих людських втрат та змінювалась в кордонах у різні часи !
Я не люблю москалів, але я їх поважаю за те, що приписавши нашу історію собі, вони її міцно боронять ! Прикро, але багато українців їм у цьому свідомо допомагають...

Повідомлення відредагував Real Deal: 22.12.2009 – 02:03

• 0

#137 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 22.12.2009 – 02:04

Перегляд дописуАничка (10.10.2009 21:54) писав:

Справа якраз у назві!
Переглядаючи ці дописи, пригадала ось такий форум:
http://portal.lviv.u...p?showtopic=276

і досить нюні розводити - читайте, відповідь подана вдало і справжнім українцем!
Бгг. Мабуть подано і генетичний аналіз його українськості.

Перегляд дописуДобронрав (24.11.2009 16:49) писав:

Називаю паРаша :ggggg:
Розумно, так.

Перегляд дописуReal Deal (22.12.2009 01:36) писав:

Любі брати та сестри.
Мені прикро дивитись на те, як один українець цькує іншого українця за те, що той говорить про необхідність повернення своєї історії та історичних назв державам (народам). Ви десь бачили таке, щоб на якомусь московському форумі - москалі один одного паплюжили за для блага українців чи то німців, американців тощо. А наші "любі друзі" ганблять ї ще приписують: "не треба інших звинувачувати та дивитись на них", мовляв усі проблеми тільки за нас самих. А чи розуміють вони (хто таке кажуть) що проблеми починаются з них самих ? Чи то вони це пишуть за "для гарного слівця" не освідомлюючи цього факту, а лише повчаючі інших ?
Це якась хохляцька точка зору - мовляв нехай москалі називають себе як хочуть, лишбо нас чіпали. А якщо пробачте мені за слово "просравши" свою теперішню історію вони через якийсь певний час захочуть зватися українцями, а нас будуть називати пігмеями чи ще там якось - тоді що... Я так розумію деякі з наших скажуть: "нічого страшного, так діїсно, колись ми були українцями а зараз вже пігмеї, і нічього не треба міняти"
А я вам кажу - це точка зору раба. Напривеликий жаль цього ярма ми будемо позбавлятися ще багато років, але за ось такої "переважної" рабської точки зору,
Давайте викрадемо Конституцію Росії, і трохи її переправимо. Потім положимо на місце.
  • 0

#138 Teo

бовдур, булька, кулька, круть!

• Користувачі
  • 2841 повідомлень

Відправлено 22.12.2009 – 09:20

а яка різниця? хай собі називають як хочуть) чи від цього щось зміниться?
  • 0

#139 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • 1258 повідомлень

Відправлено 22.12.2009 – 09:57

Цитата з вашого самокритичного підпису:

Цитата

Я тупий, гальмо і придурок, я знаю. Ви по темі відповідайте будь ласка.

Перегляд дописуyushchenko (22.12.2009 02:04) писав:

Давайте викрадемо Конституцію Росії, і трохи її переправимо. Потім положимо на місце.
Так от, можна я по темі, але питання задам? Вам. До чого тут конституція россії?

Перегляд дописуTeo (22.12.2009 09:20) писав:

а яка різниця? хай собі називають як хочуть) чи від цього щось зміниться?
Радує слух, а в кацапів колір морд змінюватиметься як чутимуть. Ну хіба не мило? :ggggg:
  • 0

#140 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • 1258 повідомлень

Відправлено 22.12.2009 – 10:37

Перегляд дописуReal Deal (22.12.2009 01:36) писав:

... Це якась хохляцька точка зору - мовляв нехай москалі називають себе як хочуть, лишбо нас чіпали...
Насправді, точка зору частіше за все - ще принизливіша. Нажаль проілюструвати прикладом видається складно, бо як правило - це беззмістовне мямлення і "мукання". Слухайте наших політиків особливо литвина, кавунія і подібних - там вершки цього лайна.
Українська мова і так не повелася на маніпуляцію з цією назвою. Назва "Росія", і так - живий пам*ятник крадіжці, такий же потворний як і сама москва - латинізована назва, для найдрімучішої і найдегенеративнішої в світі імперії, придумана, певно, якимсь придворним вчоним німцем на побігеньках; сама по собі нагадує сучасні зневажливі і їдкі назви типу "хахляндія", "жидостан", "кацапстан" тощо. І "російське" - це не руське. Ніколи ним не було, і не буде, навіть якщо всі хохли промукають своє "пох", чи, па старінкє, в лакейському жесті, прогнуть спину, а кацапські обивателі всі повірять місцевим тіпажурналістам, що Рава-Руська названа такою на честь того, шо там їхній пєтя стрівся з мєсним крульом... А для неособливо продвинутих в ідеї погуїзма, кого все ж може це хвилювати, не бачу нічого паганого в бажанні повернути багато чого вирваного з нашої культури, особливо ж з мови - довбані зближення мов, викорінення "націоналістичних" слів, всілякі заборони і декількавікова асиміляція - покалічили і збіднили нас, отже справедливо бажати це змінити. Московія, москвини, московська мова - історичновиправдані і нейтральні слова. А ще бонус - перекручені пики кацапських шовіністів. Неабияке задоволення.
... Не буде цього. Мижбрати.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних