Перейти до вмісту

Тарас Прохасько

Повідомлень в темі: 55

#41 Пляма

спонтанна...

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 738 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:|LemberG|

Відправлено 06.08.2008 – 11:54

Перегляд дописуlamourattack (6.08.2008 12:32) писав:

чув в травні-червні мало десь бути нове його творіння
..але шось ніц нема
:happy1:
хоча якшо вона вийде восени. то ше краще :unsure:
коли на вихідних була на "Потягу до Яремче" на літ.частину не довелось потрапити, але до нас ввечері підійшов один хлопчина, звати його Руслан (прізвище здається на П), він здається теж приймав участь у читаннях, і він витягав якусь книжечку Прохаська (на вигляд нову) не дуж грубу, а обкладинка у вигляді газети...На жаль назви не пам*ятаю (( Це може бути якраз те саме " нове його творіння"
  • 0

#42 lamourattack

Генеральний писар

• Користувачі
  • 681 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:дому

Відправлено 06.08.2008 – 13:03

Перегляд дописуПляма (6.08.2008 12:54) писав:

коли на вихідних була на "Потягу до Яремче" на літ.частину не довелось потрапити, але до нас ввечері підійшов один хлопчина, звати його Руслан (прізвище здається на П), він здається теж приймав участь у читаннях, і він витягав якусь книжечку Прохаська (на вигляд нову) не дуж грубу, а обкладинка у вигляді газети...На жаль назви не пам*ятаю (( Це може бути якраз те саме " нове його творіння"

гмгм, цікаво
  • 0

#43 Dovgapanchoha

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 307 повідомлень

Відправлено 06.08.2008 – 16:01

У вигляді газети обкладинка - то швидше за все "Порт-Франківськ".
Бо видавати двічі одну і ту ж ідею - то неприкольно.
  • 0

#44 lamourattack

Генеральний писар

• Користувачі
  • 681 повідомлень

Відправлено 07.11.2008 – 16:18

свіже інтерву з Прохаськом
http://www.ostbar.co...php?pg=0&id=167
  • 0

#45 Буковинка

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 96 повідомлень
  • Місто:Чернівці

Відправлено 08.11.2008 – 03:00

З приємністю прочитала зазначений матеріал про Тараса Прохаська - найулюбленішого письменника. Черговий раз схотілося перечитати його твори й віднайти нові образи і ракурси (чомусь щоразу так стається). Бажаю кожному знайти свій "Ялівець" - простір, де чуєшся завжди комфортно. Для мене таким місцем чомусь є згадувана в інтерв'ю Пожижевська.
  • 0

#46 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3140 повідомлень

Відправлено 08.11.2008 – 03:03

Читала тільки "Спалене Літо", яке мене не вразило. Чекала значно більшого. Це моє розчарування року, після колготок за 20 грн
  • 0

#47 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 11.11.2008 – 09:27

Письменник Nike Велес пише (допис на літфорумі - 27 березня 2008 року):

"Я теж мешкаю в Франківську. Минулого тижня у четвер зайшов я у "Химеру" (кафе на вул.Чорновола), там відбувалася зустріч з якимось молодим поетом. Я цікавлюся літературним процесом, тому, думаю собі, анумо послухаю хлопця.
Ведучим був Прохасько.
Тепер я розумію, чому цей письменник не прижився у школі, яко вчитель біології. Причина, можливо, криється в наступному. Виступи були без мікрофона, Прохаська було заледве чути на першому ряді (та й то, гадаю, почерез слово), хлопця-поета - так само. В сусідньому залі святкували щось, тому в наявності були й шумові перешкоди збоку. Уявляєте, що творилось на його уроках??? Нічого гаразд не розчувши, я покинув ту компанію з десятка-півтора людей.
Невже цей дядько "з дуже розумними, проникливо-блакитними очима" не розуміє, що вести літературні зустрічі - це не його покликання. Все виглядало блідо, похмуро, нудно, глухо, силувано, саме тільки икання прохаськове тягло на ригачку. Через такі ведення та організацію я не розчув молодого поета, і змушений був хвилин за сім-десять покинути ту прокурену кнайпу. Такі ото власні враження.
Знайомство з текстами Прохаська теж не дало ні естетичної насолоди, ані поживи для роздумів. Занадто все тягучо-нудне, як на мене. Описи-реєстри "галицького ґазди", як висловився десь Кость Москалець. Для біолога воно й непогано. А в принципі, література Прохаська може комусь і подобатися. Хтось любить попа, а хтось - попадю".
http://graphomanoff....et/--vt231.html

Повідомлення відредагував Власюк: 11.11.2008 – 09:28

• 0

#48 lamourattack

Генеральний писар

• Користувачі
  • 681 повідомлень

Відправлено 11.11.2008 – 10:18

Перегляд дописуВласюк (11.11.2008 09:27) писав:

Письменник Nike Велес пише (допис на літфорумі - 27 березня 2008 року):

"Я теж мешкаю в Франківську. Минулого тижня у четвер зайшов я у "Химеру" (кафе на вул.Чорновола), там відбувалася зустріч з якимось молодим поетом. Я цікавлюся літературним процесом, тому, думаю собі, анумо послухаю хлопця.
Ведучим був Прохасько.
Тепер я розумію, чому цей письменник не прижився у школі, яко вчитель біології. Причина, можливо, криється в наступному. Виступи були без мікрофона, Прохаська було заледве чути на першому ряді (та й то, гадаю, почерез слово), хлопця-поета - так само. В сусідньому залі святкували щось, тому в наявності були й шумові перешкоди збоку. Уявляєте, що творилось на його уроках??? Нічого гаразд не розчувши, я покинув ту компанію з десятка-півтора людей.
Невже цей дядько "з дуже розумними, проникливо-блакитними очима" не розуміє, що вести літературні зустрічі - це не його покликання. Все виглядало блідо, похмуро, нудно, глухо, силувано, саме тільки икання прохаськове тягло на ригачку. Через такі ведення та організацію я не розчув молодого поета, і змушений був хвилин за сім-десять покинути ту прокурену кнайпу. Такі ото власні враження.
Знайомство з текстами Прохаська теж не дало ні естетичної насолоди, ані поживи для роздумів. Занадто все тягучо-нудне, як на мене. Описи-реєстри "галицького ґазди", як висловився десь Кость Москалець. Для біолога воно й непогано. А в принципі, література Прохаська може комусь і подобатися. Хтось любить попа, а хтось - попадю".
http://graphomanoff....et/--vt231.html

цей чувак Велес постійно Прохаська постійно обливає брудом.
сам насправді є якимось там собі посереднім місцевим філософом-писакою . :)
  • 0

#49 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 11.11.2008 – 15:37

Перегляд дописуpamva (11.11.2008 10:18) писав:

цей чувак Велес постійно Прохаська постійно обливає брудом.
сам насправді є якимось там собі посереднім місцевим філософом-писакою . :)
Який бруд? Людина просто висловлює свою думку. "А в принципі, література Прохаська може комусь і подобатися." Спокійно, розсудливо. Констатація фактів. Я сам бував на презентаціях і чув Прохаська, тому згідний з описаною Велесом картиною. Від такої манери ведення Прохаська прибиральницям кафе залишається тільки вимітати здохлих мух.
  • 0

#50 lamourattack

Генеральний писар

• Користувачі
  • 681 повідомлень

Відправлено 11.11.2008 – 16:41

Перегляд дописуВласюк (11.11.2008 15:37) писав:

Який бруд? Людина просто висловлює свою думку. "А в принципі, література Прохаська може комусь і подобатися." Спокійно, розсудливо. Констатація фактів. Я сам бував на презентаціях і чув Прохаська, тому згідний з описаною Велесом картиною. Від такої манери ведення Прохаська прибиральницям кафе залишається тільки вимітати здохлих мух.

я знаю шо той Найк Велес постійно то й робить шо Прохаська критикує.
Велес-франківський філософ-провокатор
Нічо не маю проти критики але коли то постійно то це тупо :)
  • 0

#51 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 12.11.2008 – 16:02

Перегляд дописуpamva (11.11.2008 16:41) писав:

я знаю шо той Найк Велес постійно то й робить шо Прохаська критикує.
Велес-франківський філософ-провокатор
Нічо не маю проти критики але коли то постійно то це тупо :)

Не знав, що "постійно". Два-три критичні дописи Велеса про пана Прохаська бачив. А Ви можете посилання на більшу кількість ресурсів дати? Бо я в таке не вірю, аби аж "постійно". В нього своїх клопотів, мабуть, вистачає і без Прохаська. Чи, тойво, Ви так для красного слівця написали "постійно"? Бо і в Вашому випадку " коли то постійно то це тупо". Так чи не так? :)
  • 0

#52 lamourattack

Генеральний писар

• Користувачі
  • 681 повідомлень

Відправлено 12.11.2008 – 16:36

Перегляд дописуВласюк (12.11.2008 16:02) писав:

Не знав, що "постійно". Два-три критичні дописи Велеса про пана Прохаська бачив. А Ви можете посилання на більшу кількість ресурсів дати? Бо я в таке не вірю, аби аж "постійно". В нього своїх клопотів, мабуть, вистачає і без Прохаська. Чи, тойво, Ви так для красного слівця написали "постійно"? Бо і в Вашому випадку " коли то постійно то це тупо". Так чи не так? :prapor3:

якому моєму випадку? я нікого не критикую. :)
я сказав шо Велес - філософ-провокатор. то не критика і не образа :)

http://www.litforum....hread.php?t=841
Важко назвати написане тут Велесом критикою. Скоріше просто обливання брудом і ображання :)

і чогось мені здається що пан Власюк і є тим самим Найком Велесом
я помилився?

Повідомлення відредагував pamva: 12.11.2008 – 17:02

• 0

#53 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 26.01.2009 – 14:54

надибав у неті таке:
"Наші дипломати не зобов’язані знати в лице усіх українських письменників" - виправдовується Генконсул Польщі у Львові В’єслав Осуховський, коментуючи відмову у видачі візи Тарасові Прохаську, повідомляє Радіо Свобода (приблизно 03 жовтня 2008 р. - авт.).

Він сказав журналістам, що Прохасько, подаючи співробітникові консульства заяву про видачу візи, не міг однозначно назвати своєї професії.

Прохасько раз заявляв, що він журналіст, потім сказав, що він письменник. Така невизначена поведінка ( :ggggg: -авт.) викликала підозру співробітника консульства, пояснював польський дипломат.

Сам Прохасько перед журналістами визнав свою «провину», яка, за його словами, полягала в тому, що на розмову в консульство він не приніс із собою жодної довідки про те, що він літератор, і також не мав на руках жодної книжки, що її написав."

Ну й що, хіба не має рації Найк Велес, коли каже, що чогось посутнього добитися від Прохаська годі. Як і щось втямити у мантрах обкуреного (якогось) чувака. :dontknow:
П.С. навіть "рідні" поляки не можуть визначитися з цим представником "станіславського"... е-е-е, відділу польського письменства (літератури) чи якось так. :ggggg:

Повідомлення відредагував Власюк: 26.01.2009 – 15:02

• 0

#54 Teren

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 430 повідомлень
  • Місто:Берестечко-Львів

Відправлено 16.06.2010 – 16:41

Цитата

і чогось мені здається що пан Власюк і є тим самим Найком Велесом
я помилився?

Саме так. Чуйка вас не підвела :rolleyes:)))

А Прохасько, НМСД, толковий і талановитий автор. Імпонує своїм інтелектуальним стилем.
Дуже сподобався один фрагмент, дозволю собі його скопіювати:

Цитата

Кожна людина має право.
Кожна людина має обов’язок.
Кожна людина має право мати обов’язок.
Кожна людина має обов’язок мати право.
Кожна людина має бути вільною, врешті.
Щоби бути вільною, людина має бути собою.
Щоби бути собою, людина має бути щасливою.
Найбільшим обов’язком людини є щастя.
Щасливі мають право, щасливі виконують обов’язок, щасливі вільні, щасливі вільні від прав, законів, обов’яз ків і щастя.
Щасливі є собою.
Для того, щоби бути собою, треба перестати собою бути.
Простий поворот голови, яка повертає кут зору і простір слуху, множинність доторку і однозначність нюху.
Бо найважливіші речі у світі дуже прості.
Складність лише у деталях, яких так багато, що айважливішими їх вважати годі.
Той поворот голови, той перехід від складності до простоти, той перепад від свободи до обов’язку, від обов”язку до волі, від чогось там до щастя полягає у маленькому зусиллі думки, яке стирає межі між людиною і світом.
Європейська цивілізація привчила нас до того, що є Я, що є суб’єкт.
Мені, суб’єктові, протистоїть світ, який є об’єктом моїх суб’єктивних всього там.
Щастя обов’язкової вільності вимагає відвороту голови власне з такого азимуту.
Варто бачити так:
Я мушу бути, я можу бути, я можу бути лише тоді, коли мене нема.
Нема і того, що називається світом.
Є навіть не Ми.
Є щось єдине, що не передбачає вживання займенників навіть у множині.
Поворот голови, власне той, мав би полягати в утвердженні цілості.
У стиранні меж.
В усуненні клітинної оболонки, принципу дискретності, тої системи координат, де час розділяє нас із простором.
Всього-навсього нема мене.
Я є світом.
Всього-навсього нема якогось іншого світу, світ – це я.
Від всього, що відбувається у мені, залежить доля світу.
Від всього, що відбувається у світі, залежить те, як я відчуваю себе.
Бо ми – одне і те ж.
Досить лиш повернути голову.
Світ перестає бути ворожим, ніщо не загрожує нікому.
Щезають всякі небезпеки.
Мусить не проявлятися непорозуміння.
Кожен є всім, у кожному живе все.
Жодна стихія не загрожує.
Кожна стихія – це вияв мене, бо у мені – всі стихії.
Немає жодного страху, бо нема чого боятися.
Відсутні втрати і відсутня смерть.
Час не має значення.
Мета виконана ще перед тим, як була сформульована.
Можна всіма опікуватися, бо ти можеш все зробити для себе.
Треба кимось опікуватися, щоби могти все зробити для себе.
Це світ робить щось для самого себе.
Світ все робить для тебе, навіть якщо ти не зробив нічого для себе.
Світ не має закінчення.
Тому твоє закінчення є нескінченним.
Треба лише бути вільним настільки, щоб виконувати волю.
Треба лише виконати волю аж так, щоби стати вільним.
Замість треба можна думати хоч би.
Що означає – дай, Боже.
В чому вже сказано те, що – не дай, Господи.
Дай, Боже, бути щасливим, дай, Боже, бути вільним, дай, Боже, бути світом.
Не дай, Господи, бути бути собою…

Повідомлення відредагував Teren: 16.06.2010 – 16:56

• 0

#55 Natalie)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 352 повідомлень

Відправлено 27.08.2010 – 09:59

Читала непрОсті, книга складна, мені особливо сподобалась цитата - "Добре хоч когось мати, хоча б для того, щоб було кому розказати історію дня, який варто заради цього прожити".
От такий він таємничий і відкритий водночас.
  • 0

#56 Поціновувачка сутінків

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 138 повідомлень
  • Місто:Місто моєї любові...

Відправлено 28.11.2010 – 13:56

Для поціновувачів творчості Тараса Прохаська приємною подією має бути вихід книжки «БотакЄ», де зібрані і старі, і нові твори. Усі, крім «Інших днів Анни», якщо я чогось не пропустила.
Осьо посилання, де можете почитати коментар самого Тараса до книжки та дати презентацій у ваших містах:
http://lileya-nv.if.ua/index.php?area=1&am...s&newsid=46
Я у своєму місті вже відвідала, книжечку придбала і щаслива, що маю тепер майже всі твори автора «під одним дахом». :happy1:
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних

Магазин кубиков Рубика Cubes.in.ua