Перейти до вмісту

Нікола Тесла (Nikola Tesla)


Повідомлень в темі: 40

#41 kalamar

    Старійшина

  • Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4452 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 24.11.2010 – 15:46

Перегляд дописуDrunkLordVillis (10.03.2008 14:54) писав:

Отже Микола Тесля :itshe: створив основи для розвитку електрики, радіозвязку. працював над безпровідною передачею електроенергії, телепортацією матерії, променевою зброєю.
Нікола Тесла звичайно був геніальною людиною, але в його час жили й багато инших не менш геніальних людей. Із певних причин в певних містичних :D колах Теслу фетишизували. Ти жертва того хибного фетишизованого уявлення про Теслу.
Простий приклад, візьмімо винайдення радіо. Десь таку можна скласти хронологію. Від відкриттів Фарадея по електриці, через теорію Максвелла яка передбачила існування електромагнітних хвиль, через експериментальну реєстрацію хвиль Герцом, до спроб використати хвилі для передачі информації. Так що хто винахідник радіо залежить від того, що ти розумієш під словом "радіо". Й Тесла один із ряду винахідників радіо, але не одноосібний винахідник радіо. Якщо аж так потрібно назвати прізвище того, хто можливо має найбільше підстав претендувати на винахід радіо, то то здається Джагдиш Чандра Боше, величезний внесок якого у винахід радіо до недавнього часу історією науки ігнорувася. Доволі часто такі назви, як радіо Марконі, чи промені Рентгена складаються історично й не відбивають реальної історії відкриття.
Взагалі людям здається притаманне фетишизування якоїсь олнієї особи. Недавно напр. по дискавері була передача про да Вінчі, який став символом епохи відродження. Там цікавий факт, вертоліт, танк, скафандр, літак й инші винаходи-проекти, які приписують да Вінчі, й щодо яких заявляють, що вони випереджали час, насправді не є винаходами да Вінчі, да Вінчі вдосконалював ідеї своїх сучасників, але самі ідеї були не його, й він навіть не претендував на те, що то його ідеї. Ті ідеї були цілком в дусі того часу. Наприклад ідею гелікоптера да Вінчі взяв із відомої уже тоді в Італії китайської іграшки.
До речі, Тесла здається свідомо підтримував навколо себе містичний ореол. Світ користувався винаходами Тесли, але сам Тесла мав фінансові проблеми. Створення навколо себе містичного ореолу була піар-акція Тесли, реклама. Ти ж не віриш рекламі :kozak: ?

Повідомлення відредагував kalamar: 24.11.2010 – 16:05

  • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних