Перейти до вмісту

Штучний Інтелект

Повідомлень в темі: 104

#81 Пересічний

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 88 повідомлень

Відправлено 27.05.2008 – 20:59

Перегляд дописуDarkLordVillis (27.05.2008 20:44) писав:

Sergiy K написав мені приватом про мурашник: - мурашник чудово знає таблицю множення і значно більше. Наприклад був проведений такий експеремент:
заготовлено три шматки харчів і покладено поблизу шляху мурах. Помічено, як один мураха обійшов всі три шматки, проаналізував їх, і вже через декілька секунд (мураха-розвідник не встиг повернутися до дому) з мурашника вийшли три групи в кількості, що відповідала співвідношенню ваги цих шматків, і відразу пішли в напрямку обєктів по прямій. Тож один мураха оцінив вагу обєктів, кількість мурах, що потрібні для перенесення їжі, і повідомив мурашник невідомим способом про це, а також координати обєктів, а вони визначили напрям найкоротшого руху.
Бугага. :rolleyes: Мурахи - телепати =)
Як вони ще нас недорозвинених на землі терплять і дозволяють себе топтати...

Я зрозумів, наші діти-індиго ведуть телепатичну боротьбу з мурашниками :)
  • 0

#82 Flex

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 107 повідомлень

Відправлено 15.07.2008 – 14:08

Над штучним інтелектом зараз працює надзвичайно багато людей, але, як писав Айзек Азімов, "Люди давно зрозуміли, шо створювати робота, подібного до людини нама сенсу. Набагато зручніше створювати роботів-спеціалістів по якійсь галузі, ніж роботів-людей, які би знали майже все, але в надзвичайно малому розмірі". Тому може хтось і буде створювати людиноподібних, але людству це нічого, чи майже, нічого не дасть!
  • 0

#83 БоБриК

Я повернувся !

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3010 повідомлень
  • Місто:Scorpio const.

Відправлено 15.07.2008 – 14:19

Перегляд дописуDarkLordVillis (27.05.2008 20:44) писав:

.

А щоб зробити штучний інтелект подібним людському, треба якось йому дати задачу шукати собі пару (самку/самця), боротися із собіподібними ШІ за пару та ресурси. А навіщо нам людиноподібний ШІ ? Він може бути корисний лише для ігр. Навіть якщо це ігри-експеременти сивих академіків. Мені іноді здається, що ми - теж чіясь гра. І не тільки мені, на цю тему є багато фільмів.

Для початку хоч би створити здатність програмі самовдосконалюватись, а там буде видно...
Ага, задача ШІ створити секс робота з мозгами)))) І кіборгів шоб нищити інших)))) А на рахунок ігр академіків, то завдяки теорії моделювання процесів в роботах відпадає потреба. І ще одне, ШІ то не робот, це скоріше "мозги". Теорія штучного інтелекту базується на теорії генетичних алгоритмів та нейронних мереж, що наділяє "машину" мозгами і дає здатність думати і вчитися))
  • 0

#84 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6684 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 19.07.2008 – 15:18

Перегляд дописуБоБриК (15.07.2008 15:19) писав:

Ага, задача ШІ створити секс робота з мозгами)))) І кіборгів шоб нищити інших)))) А на рахунок ігр академіків, то завдяки теорії моделювання процесів в роботах відпадає потреба. І ще одне, ШІ то не робот, це скоріше "мозги". Теорія штучного інтелекту базується на теорії генетичних алгоритмів та нейронних мереж, що наділяє "машину" мозгами і дає здатність думати і вчитися))
Ну от - моделювання процесів! Людиноподібні ШІ моделюють процес спарювання, і для цього їм не потрібно мати біологічне, чи механічне тіло. для цього їм треба мати запрограмоване бажання і світ для суспільного проживання кількох ШІ - якусь комп'ютерну гру.
Таке ігри вже є, і постійно вдосконалюються. Людина створила ботів по образу і подобію своєму. І постійно їх вдосконалює. Часом влаштовує їм кару небесну - видалення, а то й форматування. І потім створює нових, кращих ... ги-ги. :)
  • 0

#85 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 19.07.2008 – 15:25

Перегляд дописуDarkLordVillis (19.07.2008 16:18) писав:

Людина створила ботів по образу і подобію своєму. І постійно їх вдосконалює. Часом влаштовує їм кару небесну - видалення, а то й форматування. І потім створює нових, кращих ... ги-ги. :)
Саме так! І боти вже понастворювали купу релігій і товчуть одні одному морди, чия релігія краща - C++, Asm, C# і тд. Кожен вихваляє свої платформи, фреймоврки та бібліотеки :)
  • 0

#86 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6684 повідомлень

Відправлено 22.07.2008 – 15:15

про релігії - є такі ігри теж. наприклад зараз я граю в "7.62". там воно не дуже, лиш дрібна секта наркоманів.
А от у грі "солдати анархії" так там правда релігійна тема, і ті боти таки за релігію свою стріляють інших. То все моделювання, точніше пародія нашого життя. А як захоче якийсь програміст, щоб йому особисто поклонялись, так зробить...
  • 0

#87 aAa(against all authority)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 351 повідомлень
  • Місто:гуртожиток

Відправлено 22.07.2008 – 16:50

Перегляд дописуKatod (1.08.2007 12:26) писав:

чи можливо придумати систему, яку можна буде назвати Штучним Інтелектом, чи буде він психічно хворим, Шизофреніком, яке це має убти поєднання, куча досвіду і ще трошки мислення, чи куча мислення, і нуль досвіду? логічні структури милення прошу, ваші думки
попередні пости не читав,бо щось їх дуже багато...
Скажу лише,що тема штучного інтелекту занадто розкручена на даному етапі розвитку того самого штучного інтелекту...Тобто, ми(людство) ще досить далеко до його створення...Наразі навіть багато досліжницьких програм закриваються через певну безперспективність і недостатню їхню продуктивність...Ще занадто погано досліджені принципи функціонування головного мозку для того,щоб моделювати штучний розум...
Так що не переживайте,в найближчі років 40 нам точно не загрожує війна з штучним інтелектом,який-- за сценаріями багатьох ффолівудських фільмів--переосмислив:) своє існування і вирішив боротися проти людей...
  • 0

#88 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 22.07.2008 – 16:58

Перегляд дописуaAa(against all authority) (22.07.2008 17:50) писав:

попередні пости не читав,бо щось їх дуже багато...
Скажу лише,що тема штучного інтелекту занадто розкручена на даному етапі розвитку того самого штучного інтелекту...Тобто, ми(людство) ще досить далеко до його створення...Наразі навіть багато досліжницьких програм закриваються через певну безперспективність і недостатню їхню продуктивність...Ще занадто погано досліджені принципи функціонування головного мозку для того,щоб моделювати штучний розум...
Так що не переживайте,в найближчі років 40 нам точно не загрожує війна з штучним інтелектом,який-- за сценаріями багатьох ффолівудських фільмів--переосмислив:) своє існування і вирішив боротися проти людей...
яке закривають через неперспективність?та це навпаки,без нього ти б не грав контру чи що ти там любиш грати.

Цитата

Зараз штучний інтелект задіяний в багатьох галузях. Банки застосовують штучний інтелект в страховій діяльності(актуарна математика) при грі на біржі і керуванні нерухомістю. Методи розпізнавання образів,(включаючи як і більш складні і спеціалізовані, так і нейронні мережі) широко використовуються при оптичному і акустичному розпізнаванні ( в тому числі тексту і мови), медичній діагностиці, спам-фільтрах, в системах ПВО(визначення цілей).Розробники комп`ютерних ігор використовують ШІ для знаходження шляху в просторі, імітацію поведінки, обрахунки економічної стратегії. Розглядаються два напрямки розвитку ШІ: 1)рішення проблем, пов`язаних із наближенням спеціалізованих систем ШІ до можливостей людини і їх інтеграції, яка реалізована природою людини; 2)створення штучного розуму, що представляє інтеграцію вже створених систем ШІ в єдину систему, здатну вирішувати проблеми людства.
А японські компи 5го покоління?Не треба тут про безперспективність писати...Розвиток ШІ йде тихим,але своїм ходом.
  • 0

#89 mim

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 680 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 22.07.2008 – 17:50

Перегляд дописуKassandra (22.07.2008 17:58) писав:

А японські компи 5го покоління?
у відомій статті було сказано:
Провалився японський проет "виклик", який обіцяв світові до 1990року машини п'ятого покоління (не плутати з пізнішими історіями про п'ятий пентіум), і, як наслідок, абсолютне домінування Японії над іншим світом. Однак керівник проекту професор Мотоока помер природньою смертю, не доживши до 1990го року, тому мовчазне питання ввічливої японської громадськості про харакірі відпало само собою...

Ну, стаття у вікіпедії лишилась, куди ж без неї
  • 0

#90 aAa(against all authority)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 351 повідомлень

Відправлено 22.07.2008 – 17:57

Перегляд дописуKassandra (22.07.2008 17:58) писав:

яке закривають через неперспективність?та це навпаки,без нього ти б не грав контру чи що ти там любиш грати.
не треба плутати розробку програмних продуктів з штучним інтелектом(ШІ) !! Розробка програмних продуктів з якимось елементарним(порівнюючи з проблемою створення ШІ) розумом та аналізом ведеться на повну потужність,як от ті ж самі ігри.Але ж це не ШІ,наскільки я розумію.Під ШІ мають на увазі програму яка здатна ну хоча б "розмовляти" з людиною(не кажу вже про аналізувати,запамятовувати,розвиватися чи тим більше творити)
Звичайно ж ті ж контрівські боти мають якісь елементи штучного інтелекту,але тільки елементи і тільки дуже невеличкі...
Розкажу один факт.Ще до цього часу вчені/програмісти не можуть вирішити таку елементарну(якщо б її вирішувала людина ,а не компютер) проблему.Ось в чому її суть. Якщо є речення типу "мені не сподобалася риба в кафе,тому я встав і пішов звідти",то на питання:"чи зїв я рибу?" людина безпроблемно відповість: "Ні".А компютер ще ніхто не може навчити такого елементарного аналізу...
Так що до штучного інтелекту ще не близько...
  • 0

#91 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень

Відправлено 22.07.2008 – 18:04

Перегляд дописуmim (22.07.2008 18:50) писав:

у відомій статті було сказано:
Провалився японський проет "виклик", який обіцяв світові до 1990року машини п'ятого покоління (не плутати з пізнішими історіями про п'ятий пентіум), і, як наслідок, абсолютне домінування Японії над іншим світом. Однак керівник проекту професор Мотоока помер природньою смертю, не доживши до 1990го року, тому мовчазне питання ввічливої японської громадськості про харакірі відпало само собою...

Ну, стаття у вікіпедії лишилась, куди ж без неї
так проект заглох,бо керівник вмер?чи як?

Перегляд дописуaAa(against all authority) (22.07.2008 18:57) писав:

Якщо є речення типу "мені не сподобалася риба в кафе,тому я встав і пішов звідти",то на питання:"чи зїв я рибу?" людина безпроблемно відповість: "Ні".А компютер ще ніхто не може навчити такого елементарного аналізу...
ну,про рибу я можу посперечатися.Є два варіанти:
1.риба не сподобалася на вигляд.
2.риба не сподобалася на смак.
Не треба таких двозначних речень давати.
  • 0

#92 aAa(against all authority)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 351 повідомлень

Відправлено 22.07.2008 – 18:12

Перегляд дописуKassandra (22.07.2008 19:04) писав:

ну,про рибу я можу посперечатися.Є два варіанти:
1.риба не сподобалася на вигляд.
2.риба не сподобалася на смак.
Не треба таких двозначних речень давати.
Касандро, читай будь ласка трошки уважніше мої пости ! Зовсім не важливо через що він її не зїв.Це не має ніякого значення ! Важливо, що він її не зїв і саме на це не може відповісти компютер,а не на питання:"через що він її не зїв?"
  • 0

#93 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень

Відправлено 22.07.2008 – 18:14

Перегляд дописуaAa(against all authority) (22.07.2008 19:12) писав:

Касандро, читай будь ласка трошки уважніше мої пости ! Зовсім не важливо через що він її не зїв.Це не має ніякого значення ! Важливо, що він її не зїв і саме на це не може відповісти компютер,а не на питання:"через що він її не зїв?"
так нюанс в тім що неясно з речення чи їв він ту рибу чи ні.
  • 0

#94 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6684 повідомлень

Відправлено 22.07.2008 – 18:23

Невже ні разу не зустрічав у іграх абривіатуру АІ ? Тобто Авто Інтелект. Те що автоінтелект недосконалий, це ще не привід його не вважати інтелектом. Людський інтелект теж не досконалий. Те що штучний інтелект, ще не досягнув розвитку на рівні з людським, то це лиш питання часу. Штучний інтелект розмовляє з людиною. Те що в тебе немає дома програми розпізнавання голосу, чи програми - автоспівбесідника - то лиш твої проблеми, бо такі програми давно існують. Навіть мобілки вже давно розпізнають голосові команди і відповідають голосом.
  • 0

#95 aAa(against all authority)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 351 повідомлень

Відправлено 22.07.2008 – 18:43

Перегляд дописуKassandra (22.07.2008 19:14) писав:

так нюанс в тім що неясно з речення чи їв він ту рибу чи ні.
А по-моєму все чітко і ясно... не розумію як на такому очевидному місці(на мою думку) може виникнути двозначність...

Перегляд дописуDarkLordVillis (22.07.2008 19:23) писав:

Невже ні разу не зустрічав у іграх абривіатуру АІ ? Тобто Авто Інтелект. Те що автоінтелект недосконалий, це ще не привід його не вважати інтелектом. Людський інтелект теж не досконалий. Те що штучний інтелект, ще не досягнув розвитку на рівні з людським, то це лиш питання часу. Штучний інтелект розмовляє з людиною. Те що в тебе немає дома програми розпізнавання голосу, чи програми - автоспівбесідника - то лиш твої проблеми, бо такі програми давно існують. Навіть мобілки вже давно розпізнають голосові команди і відповідають голосом.
З першою частиною згоден ! так це теж інтелект,правда примітивний ! Правильно, якщо штучним інтелектом називати отаку-от поведінку ботів,то звичайно ми стрімко і прогресивно розвиваємся...і він вже по-суті то і існує.Але якщо штучним інтелектом називати інтелект рівня хоча б на голову нижчий за людський то тут поки-що тугувато :rolleyes:
А щодо тих програм,то це програми з не вищим рівнем інтелектом ніж ті боти в іграх!!! Їхня "діяльність" просто більше нагадує людську,тому їх хибно вважають вже ближчими до ШІ. от і все.

З.І Мої слова і думки щодо цієї теми можна вважати фаховими :itshe::):prapor3:
  • 0

#96 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 22.07.2008 – 19:30

а я би хотіла собі маленький домашній штучний інтелектик. це міг би бути, приміром, співбесідник, коли ніуого вдома нема. прийшла, скинула взуття, пішла до столика, розминаючи ноги. натисла на кнопочку. і поки ти передягаєшся, воно вже включається і розказує тобі, яка ти хороша людина.
єдина небезпека, через яку я пережива, що в кінці кінців Роджер (ота штука, вона так називається) перестане бути підконтрольним, змінить напругу по квартирі і знищить мене.
П.С, я не дружу з фізикою: можна змінити якось рівень напруги?
  • 0

#97 mim

Генеральний писар

• Користувачі
  • 680 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 23.07.2008 – 18:10

Перегляд дописуKassandra (22.07.2008 19:04) писав:

так проект заглох,бо керівник вмер?чи як?
ні, то така спроба гумору. Як я зрозумів, вони зробили багато голосних заяв, витратили купу грошей, а результату фактично ніякого не досягли.
  • 0

#98 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6684 повідомлень

Відправлено 23.07.2008 – 18:51

Цитата

я не дружу з фізикою: можна змінити якось рівень напруги?
- можна! але тільки якщо в нього є технічні можливості, і ти йому дала таке право. А якщо хочеш слухати компліменти від залізяки - тут варіанти від банального запису до програми, яку можеш знайти в неті і скачати.
Ти нагадала мені анекдот, як жінка приходить у шлюбне агенство, замовляє собі чоловіка "... щоб розповідав цікаві історії і ніколи мене не перебивав..." такого й такого, а їй сваха відповадає - "тобі потрібен не чоловік а телевізор"

А небезпека від машин - надумана безглузда небезпека. Небезпека існує від тих, хто керує машинами. Так само як і звичайний автомобіль - можна потрапити в аварію, але винен водій. Хоча, можливо аварія трапилась через технічні проблеми, і винен виробник. В будь-якому разі, ШІ значно безпечніший від звичайного автомобіля. Реальна небезпека від ШІ настане тоді, коли їм доручать управління автомобілем.
  • 0

#99 Lactarius

Генеральний писар

• Користувачі
  • 976 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 23.07.2008 – 19:15

Цитата

А.І. - Artificial Іntelligence

http://en.wikipedia....al_intelligence

а керування голосом це не проблема штучноого інтелекту.
  • 0

#100 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 03.09.2008 – 21:28

Якщо створювати штучний інтелект подібний до людського (тобто те, що більшість людей і називає штучним інтелектом), то треба використовувати реверсний інжинирінг. Тобто створити мозок максимально подібний до людського, а потім правильно його пнути щоб запрацював :happytwo:
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних