Перейти до вмісту

Росія - Цой / Україна - ?

Повідомлень в темі: 146

#121 Electra

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 226 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Володимир

Відправлено 04.10.2011 – 22:15

у нас нема гуртів чи постатей, культових для всієї України. Ну хіба Гади, та й то, на Сході їх не надто роуміють.
а на Заході культовими і олдскульними вже стали "Плач Єремії" і "Мертвий півень"
  • 0

#122 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4225 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 06.10.2011 – 22:14

Перегляд дописуElectra (4.10.2011 23:15) писав:

у нас нема гуртів чи постатей, культових для всієї України. Ну хіба Гади, та й то, на Сході їх не надто роуміють.
а на Заході культовими і олдскульними вже стали "Плач Єремії" і "Мертвий півень"
Власне, і Цой ніколи теж не був культовим для всього СССР. Скажімо, на мене їх музика ніколи не справляла ніякого враження, радше навпаки, набридала, бо її забагато крутили в громадських місцях. Адже із суто музичної точки зору, Цой то наші знамениті три акорди, з точки зору тексту, то суб’єктивно, звичайно, знайдуться люди, кому подібні тексти сподобаються. Слід усе ж визначитись, що розуміється під культовістю. Культовим для своїх шанувальників Цой безперечно був, але для шанувальників. Культовість мабуть визначалась тим часом, й текстами, які подобались людям певного віку. Іноді молоде покоління починає трохи дуріти, заперечувати міщанську мораль, йому здається, що воно відкрило щось нове..., й воно слухає протестну музику від культових виконавців. Це минає з віком. Подібним, й значно глобальнішим, був рух гіппі в США. Але гіппі згодом стали добропорядними американськими громадянами. Серед українських, то в певних колах культовою є група "Кому вниз".
Тепер, гадаю, Цой частині своїх давніх шанувальників подобається тільки із ностальгії.
  • 0

#123 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень
  • Місто:Волинь

Відправлено 07.10.2011 – 07:27

Перегляд дописуshіver2005 (7.10.2011 08:09) писав:

Цой був живою легендою десятків мільйонів, його пісні подобаються більше, ніж не подобаються людям. А "Кому Вниз" суто етногрупа з елементами політики ;) яку слухають копійки. І до Цоя їм ой ще як далеко за розумом враховуючи яку нісенітницю вони верзли з нагоди партії "Свобода" і не враховуючи самих пісень. Політична музика - завжди дискримінаційна у певний бік і завжди це справа повій.

Іди лікуйся від параної.
Хочеш, координати хорошого лікаря дам?
  • 0

#124 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 07.10.2011 – 09:06

Перегляд дописуPavlo_Taiko (22.09.2011 16:07) писав:

А хто тут порівнює музику з велосипедом?
та ти там раніше написав, що порівняти баян з велосипедом, а слово "Велосипед" діє на мене як червона тряпка, мені тільки дай щось порівнювати з велосипедом

Перегляд дописуPavlo_Taiko (22.09.2011 16:07) писав:

Розмір - один на всіх - 4/4, дуууже рідко - 4/3. І це проблема не ОЕ, це проблема всієї естради. А причина тої проблеми - слухачі. Слухачі слухають гівно. Ось і все.
взагалі 3/4, це вальсовий розмір і іноді блюзовий, а з блюзу поліз весь рок, тобто досить розповсюджений, та і 7/8, який часто використовує ТооІ, та і купа інших цікавих груп
і да, естрада гівно в нас ;)
  • 0

#125 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 07.10.2011 – 10:18

Цой був живою легендою десятків мільйонів, його пісні подобаються більше, ніж не подобаються людям. А "Кому Вниз" суто етногрупа з елементами політики ;) яку слухають копійки. І до Цоя їм ой ще як далеко за розумом враховуючи яку нісенітницю вони верзли з нагоди партії "Свобода" і не враховуючи самих пісень.
Не коректно порівнювати російськомовного й україномовного виконавця за кількістю шанувальників. Це всо одно, що порівняти за кількістю шанувальників того ж Цоя, й Боба Ділана. Музика "Кому Вниз" анітрохи не політичніша за музику "Кіно'. Власне тексти подібні за емоційним навантаженням. Більшість пісень "Кому Вниз" політично геть нейтральні. Завважу, що я не є й шанувальником "Кому Вниз", просто тут йдеться про культовість. А їхні політичні уподобання, то їхня справа, очевидно їм чхати не вашу думку.

Політична музика - завжди дискримінаційна у певний бік і завжди це справа повій.
Якраз мистецтво заради мистецтва (чи радше попса заради грошей :P ), то справа повій. Музика, подібна до музики Боба Ділана, чи Кіно, чи Кому Вниз, за визначенням не є чистим мистецтвом, адже чисте мистецтво то й є вигадка буржуазної моралі.

І, до речі, поюшие труси популярніші за них усіх разом взятих.

Повідомлення відредагував kalamar: 07.10.2011 – 10:27

• 0

#126 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 07.10.2011 – 10:41

Перегляд дописуKatod (7.10.2011 10:06) писав:

взагалі 3/4, це вальсовий розмір і іноді блюзовий, а з блюзу поліз весь рок, тобто досить розповсюджений, та і 7/8, який часто використовує ТооІ, та і купа інших цікавих груп
і да, естрада гівно в нас ;)
Рука швидше думки виявилась, зрозуміло що 3/4. Блюз в основному використовує квадрат, який зазвичай - 12 тактів 4/4. 3/4 у блюзі використовується дуже рідко. Погодьтесь - 7/8 - це виключення з правила, яке підтверджує правило.
  • 0

#127 Electra

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 226 повідомлень

Відправлено 07.10.2011 – 10:43

Особисто мені тексти Цоя (не всі, але багато) теж подобаються. Як і тексти Земфіри, і тексти Плачу Єремії. Ну, може просто я така всеядна, не знаю) взагалі навішувати комусь свої смаки - то останнє діло, тому я цілком розумію тих для кого культовим є Івасюк, хоча від його музики не фанатію.
щодо "Кому Вниз" - вони насамперед і приваблюють своєю чіткою націоналістичною позицією. Щоб стати постаттю в музиці, треба мати позицію (політичну, суспільну, культурну), інакше змажешся на фоні інших.
от я культовим вважаю гурт "Вій", хоча його слухають далеко не всі і не в усій країні.
  • 0

#128 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 07.10.2011 – 10:48

А взагалі - найвища форма музичного мистецтва - фуга. Мало кому зараз вдасться створити твір на два голоса та бас, не кажучи вже про 4-5 голосів.

Перегляд дописуkalamar (7.10.2011 11:18) писав:

Якраз мистецтво заради мистецтва (чи радше попса заради грошей ;) ), то справа повій.
Заради грошей і заради мистецтва - дві різні речі. Як казав Чернишов - краще бути Хендріксом ніж Моцартом. Моцарт - не продав жодного альбому за власного життя і помер у скруті.

Перегляд дописуKatod (7.10.2011 10:06) писав:

та ти там раніше написав, що порівняти баян з велосипедом,
По-перше банан, а по-друге, я не порівнював музику з велосипедом.
  • 0

#129 Electra

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 226 повідомлень

Відправлено 07.10.2011 – 11:00

Перегляд дописуPavlo_Taiko (7.10.2011 10:48) писав:

А взагалі - найвища форма музичного мистецтва - фуга. Мало кому зараз вдасться створити твір на два голоса та бас, не кажучи вже про 4-5 голосів.
Haggard? ;)
з українських я й справді таких багато-голосних не знаю.
а взагалі на багатоголосся свої пісні багато хто розкладає, та ж Піккардійська терція.
  • 0

#130 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 07.10.2011 – 11:05

Перегляд дописуKatod (21.09.2011 08:35) писав:

океан ельзи такий самий висєр як і цой, але по рівню епічності а може навіть і цікавіше, я думаю пожна протиставити Братів Гадюкіних
в них схоже звучання, і безкомпромісний підхід до творчості
Власне, Океан Ельзи чи ВВ винайшли справді свої музичні стилі, чого не скажеш про Гадюкіних. Адже Гадюкіни, то просто перегравання зразків західної музики. Те, що вам подобаються ті зразки, не означає, що вони кращі в якомусь абсолютному сенсі, то лише справа смаку. Я не кажу, що Гадюкіни погана група, просто то перенесення зразків західної музики на український ґрунт.
Й наша музика повністю виграє у англомовної по текстам. Але то уже не виконавців заслуга, а мови. Сучасна англійська мова повністю зношена, на ній уже неможливо писати вірші, які не будуть черговою банальністю. Англомовні тексти реально тупі. Цю смерть англомовної поезії уже й деякі лінґвісти завважили. Зайдіть в гілку "Тексти закордонних пісень" й почитайте ті жахливі тони копіпасти, які зводяться до I love you, яке англійською звучить абсолютно банально.

Перегляд дописуElectra (7.10.2011 12:00) писав:

Haggard? ;)
а взагалі на багатоголосся свої пісні багато хто розкладає, та ж Піккардійська терція.
Українська народна музика поліфонічна.
  • 0

#131 Electra

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 226 повідомлень

Відправлено 07.10.2011 – 11:08

Перегляд дописуkalamar (7.10.2011 11:02) писав:

Власне, Океан Ельзи чи ВВ винайшли справді свої музичні стилі, чого не скажеш про Гадюкіних. Адже Гадюкіни, то просто перегравання зразків західної музики. Те, що вам подобаються ті зразки, не означає, що вони кращі в якомусь абсолютному сенсі, то лише справа смаку. Я не кажу, що Гадюкіни погана група, просто то перенесення зразків західної музики на український ґрунт.
Й наша музика повністю виграє у англомовної по текстам. Але то уже не виконавців заслуга, а мови. Сучасна англійська мова повністю зношена, на ній уже неможливо писати вірші, які не будуть черговою банальністю. Англомовні тексти реально тупі. Цю смерть англомовної поезії уже й деякі лінґвісти завважили. Зайдіть в гілку "Тексти закордонних пісень" й почитайте ті жахливі тони копіпасти, які зводяться до I love you, яке англійською звучить абсолютно банально.
якщо виконавці змогли побачити і допасувати так, щоб звучало - то якраз і є їхня заслуга.
а про мову ви говорите як про якусь статичну даність. але ж вона - твориться людьми, від людей залежить, модифікується.
ну і, зрештою, саме в тому, як сполучати начебто банальні речі, фрази, прості елементи, й виявляється творчість. Один з палітри з 12 фарб намалює якесь малювидло рівня 6-го класу, а інший тим самим пензлем і тими ж фарбами може створити шедевр. Так само і в музиці. (Звиняйте за офф-топ)
  • 0

#132 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 07.10.2011 – 13:19

Перегляд дописуPavlo_Taiko (7.10.2011 11:41) писав:

Рука швидше думки виявилась, зрозуміло що 3/4. Блюз в основному використовує квадрат, який зазвичай - 12 тактів 4/4. 3/4 у блюзі використовується дуже рідко. Погодьтесь - 7/8 - це виключення з правила, яке підтверджує правило.
а знаєш, таки є неправильні дроби розмірів, я от потчитав на педівікії, і там по всякому можу бути ;)

Перегляд дописуPavlo_Taiko (7.10.2011 11:48) писав:

Заради грошей і заради мистецтва - дві різні речі. Як казав Чернишов - краще бути Хендріксом ніж Моцартом. Моцарт - не продав жодного альбому за власного життя і помер у скруті.

По-перше банан, а по-друге, я не порівнював музику з велосипедом.
але ж там було слово велосипед? :P
  • 0

#133 ХуЛіГан

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 15 повідомлень
  • Місто:Львівська обл., м.Донецьк., вул. Хрещатик 1a

Відправлено 07.10.2011 – 13:28

а я так скажу )))))

Як уже набридло чути знову і знову
Порожні балачки, пафосні розмови!
"Мова калинова"... "Пісня солов’їна"...
Ще трохи побалакаємо – зникне Україна!
Згубили культуру, забули історію,
Почуваємося зайдами на своїй території.
Віримо чужим, своїм не довіряємо,
Розводимо руками – маємо, що маємо!
Сьогодні братаємося, щоб завтра продати.
Кум іде на кума, брат іде на брата.
Національна ідея, як засіб спекуляції.
Здобули державу, втратили націю...
Коли ж у народу більше немає відваги,
Немає власної гордості, немає самоповаги,
Коли кожен за себе у своїй хаті скраю –
У такого народу і героїв немає!
...........................................................
А насправді так просто змінити життя!
Просто вийти на вулицю, просто прибрати сміття,
Полюбити свою землю, свою рідну природу,
Відчути себе часткою єдиного народу.
Бо ми не безрідні, бо ми – українці!
Тож досить плювати в дідівські криниці,
Досить боятися вірити в краще,
А своє на чуже не міняти нізащо!
Спільнота розумних, міцних, незалежних,
Без "правобережних", без "лівобережних",
Добрих, привітних і незрадливих,
В усьому єдиних, в усьому щасливих.
Лиш уявіть, якою стане країна,
В якій кожна людина живе, як людина,
В якій все, що хороше, – значить і наше!..
Але поки, на жаль, все зовсім інакше...
..............................................................

Кино теж слухаю, але... ;)
  • 0

#134 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 07.10.2011 – 13:30

Перегляд дописуkalamar (7.10.2011 11:18) писав:

Не коректно порівнювати російськомовного й україномовного виконавця за кількістю шанувальників. Це всо одно, що порівняти за кількістю шанувальників того ж Цоя, й Боба Ділана. Музика "Кому Вниз" анітрохи не політичніша за музику "Кіно'. Власне тексти подібні за емоційним навантаженням. Більшість пісень "Кому Вниз" політично геть нейтральні. Завважу, що я не є й шанувальником "Кому Вниз", просто тут йдеться про культовість. А їхні політичні уподобання, то їхня справа, очевидно їм чхати не вашу думку.

Якраз мистецтво заради мистецтва (чи радше попса заради грошей ;) ), то справа повій. Музика, подібна до музики Боба Ділана, чи Кіно, чи Кому Вниз, за визначенням не є чистим мистецтвом, адже чисте мистецтво то й є вигадка буржуазної моралі.

І, до речі, поюшие труси популярніші за них усіх разом взятих.
докінця не зрозумів позицію, щодо мистецтва, та і свою думку хочу виразити не докінця зрозумілою :P
от взяти матан (тобто збірне поняття точних наук, які з першого погляду не здаються прикладними, тим більше для тубільця), і взяти класичну музику, яка така само абстрактна для того самого тубільця, а якщо взяти людей які займаються матаном і музикою, то мало хто з них в першу чергу скаже, що я займаюсь цим заради грошей, а більше всього скажуть що це просто цікаво, і це цікавить сильніше за все інше
до чого це я, до того, що справжнє мистецтво проявляється як артистизм митця
  • 0

#135 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 07.10.2011 – 14:56

Перегляд дописуElectra (7.10.2011 12:08) писав:

якщо виконавці змогли побачити і допасувати так, щоб звучало - то якраз і є їхня заслуга.
а про мову ви говорите як про якусь статичну даність. але ж вона - твориться людьми, від людей залежить, модифікується.
ну і, зрештою, саме в тому, як сполучати начебто банальні речі, фрази, прості елементи, й виявляється творчість. Один з палітри з 12 фарб намалює якесь малювидло рівня 6-го класу, а інший тим самим пензлем і тими ж фарбами може створити шедевр. Так само і в музиці. (Звиняйте за офф-топ)
Крім звучання, є ще значення. А значення слів у поезії зовсім не зводиться до їх номінального значення.
Я мав на увазі лише те, що українським виконавцям значно простіше писати тексти. Бо написати сучасною англійською поетичний текст майже неможливо, в сучасній англійській слова пусті. То зворотний бік глобалізованості англійської.

Щоб то проілюструвати.
Ось пісня на діалекті.

Спробуйте перекласти з діалекту на звичайну англійську хоча б стрічку. Bloomin like your bonnie sel, my ain my darlin dearie o Чи хоча б саме лише слово ain. Етимологічно то слово означає own, й такий переклад ви знайдете у словниках, але то наївний переклад. Бо приклади вживання ain. My ain true love My ain country Wir ain leed - рідна мова - own language? (тільки не mother tongue, бо то зовсім не те). Чи як то слово використав William Soutar. A thru the nicht we spak nae word Nor sinder’d bane frae bane: A thru the nicht I heard her hert Gang soundin wi my ain. Виходить як в цьому вірші. Kidspoem/Bairnsang it wis January and a gey driech day the first day Ah went to the school so my Mum happed me up in ma good navy-blue napp coat wi the rid tartan hood birled a scarf aroon ma neck pu'ed oan ma pixie an' my pawkies it wis that bitter said noo ye'll no starve gie'd me a wee kiss and a kid-oan skelp oan the bum and sent me aff across the playground tae the place A'd learn to say it was January and a really dismal day the first day I went to school so my mother wrapped me up in my best nay-blue top coat with the red tartan hood, twirled a scarf around my neck, pulled on my bobble-hat and mittens it was so bitterly cold said now you won't freeze to death gave me a little kiss and a pretend slap on the bottom and sent me off across the playground to the place I'd learn to forget to say it wis January and a gey driech day the first day Ah went to the school so my Mum happed me up in ma good navy-blue napp coat wi the rid tartan hood, birled a scarf aroon ma neck, pu'ed oan ma pixie and' ma pawkies it wis that bitter. Oh saying it was one thing But when it came to writing it In black and white The way it had to be said Was as if you were posh, grown-up, male, English and dead. Liz Lochhead ':P'

Перегляд дописуВід 7.10.2011 14:28

а я так скажу )))))

Як уже набридло чути знову і знову
Порожні балачки, пафосні розмови!

В якій кожна людина живе, як людина,
В якій все, що хороше, – значить і наше!..
Але поки, на жаль, все зовсім інакше...
..............................................................

Кино теж слухаю, але... ;)
Від графоманських віршів ніяка мова не порятує.
  • 0

#136 ХуЛіГан

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 15 повідомлень
  • Місто:Львівська обл., м.Донецьк., вул. Хрещатик 1a

Відправлено 07.10.2011 – 16:10

чи це графоманські вірші
час розсудить, а не ти...

Повідомлення відредагував Ihorka: 07.10.2011 – 16:12

• 0

#137 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень
  • Місто:Волинь

Відправлено 07.10.2011 – 16:21

Прокаріот під кіном Шівер знову насрав у репі )))
от шо ж ти йому зробиш - все людині що українською - фошизм
залогінься по нормальному, Вадік!
  • 0

#138 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 07.10.2011 – 22:32

а я зрозумів, це матиматично-лінгвістична задача, така собі пропорція
росія/цой=україна/*****

в мене вийшло Вплрдж, правильно?
  • 0

#139 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 07.10.2011 – 22:40

Перегляд дописуKatod (7.10.2011 23:32) писав:

а я зрозумів, це матиматично-лінгвістична задача, така собі пропорція
росія/цой=україна/****

в мене вийшло Вплрдж, правильно?
україна/океан ельзи=росія/?????
україна/ВВ=росія/?????
україна/бумбокс=росія/?????

Продовжувати? :P
Чи тобі обов’язково треба сказати, що оце наш Байрон, це наш Пушкін, це наша Ахметова. ;)

До речі. Щкода, що я й цих груп не шанувальник. :) Це лише щодо закидів, що мовляв, ті групи не популярні.

Повідомлення відредагував kalamar: 07.10.2011 – 22:57

• 0

#140 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 08.10.2011 – 11:53

ація

Перегляд дописуElectra (7.10.2011 12:00) писав:

Haggard? ;)
Крім Пікардійської терції насправді у нас є ще mansound, подібний до згаданого Свінгер Сінгерс, тільки кращий.

Щоправда, я сумніваюсь, що хтось справді довго слухатиме такі переробки класики. Вони все одно гірші за звичайну класику. Хоч Пікардійська Терція виконує й менш професійно, ніж мансаунд, але гадаю, виграє за підбіркою пісень.
Взагалі то дивно було би, аби у нас подібного стилю виконання не було, адже то типовий стиль виконання нашої давньої церковної музики. Не певен, що то можна називати джазом. Де там імпровізація?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних