Перейти до вмісту

Кардинальний поворот науки до Бога

Повідомлень в темі: 63

#41 Огiрок

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 551 повідомлень

Відправлено 15.09.2009 – 19:24

Перегляд допису100000 (15.09.2009 10:05) писав:

Цікаво звідки взявся механізм вибуху і чи суперечить він ідеї існування творця? )))

Аж ніяк не суперечить. Але не кожний вибух сперми буває творчим.
Щоб не було непорозумінь на всяк випадок пояснюю, що нове життя і нове творіння по аналогії теж має відношення до вибуху сєменної рідини від батька, але в цьому процесі беруть участь два рівноправних бога. Чи можно по аналогії провести аналогію вибуху з божого дозволу від початку ділення зіготи.
Все по образу і подібності.

І Галактики розлітаються від всєлєнського пупка. :)
  • 0

#42 100000

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 350 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 18.09.2009 – 11:43

Перегляд дописуБезбожник (15.09.2009 19:39) писав:

Ні, не суперечить. Але дивлячись яку ідею і якого творця Ви маєте на увазі. Якщо біблійного, то ні такого творця ні таку ідею приліпити до науки неможливо. Водночас, людству невідомо про якусь іншу, більш-менш толкову ідею, як і творця.
Якщо ж науці сприймати біблійну ідею, то від перших же сторінок цієї ідеї виникнуть непорозуміння. Ну насправді ж, наука приймає ідею на чомусь засновану. І дивиться на рівень знань автора ідеї. То як же вона може серйозно сприймати автора, який на самому початку плутає географічні поняття ? Адже описані ним річки, які мають різні джерела (а одна взагалі тече в протилежному напрямку) у цього автора починаються з одного джерела ? Як може наука погодитись з тим, що такий автор претендує на творця Всесвіту ?
Відомо, що багато сторонників Біблії і її поєднання з наукою, люблять базікати про певні символи і якісь там приховано-закодовані біблійним богом речі. (Він взагалі, той бог іудейський, обожнює гратись в піжмурки з людством) Ну, нехай би вже так. Тоді, якими ж символами і кодами позначені Тигр чи Євфрат ? Де тут щось таке зарозуміло-приховане від людства ?
То як же поєднати науку і таку теорію, де через кожну сторінку почнуться непорозуміння, "узгодження" яких займе багато століть а то і тисяч років ? Чи не здається комусь, що при такому розкладі наука буде зіштовхнута з вибраної дороги і перетвориться в чорт знає що, а у виграші опиниться біблійна "теорія" про іудейського "творця" Всесвіту ? Кому це вигідно ? І чому, останнім часом це питання стали нав"язувати ? Зверніть увагу, що НЕ наука ініціює це. Варто було б задуматись, до ЧОГО може призвести людство така "інтеграція" науки ПІД іудейську "теорію".
А що ви скажете про чудеса дядька Григорія Грабового в цьому контексті? Важко назвати його шарлатаном, що не говоріть...
  • 0

#43 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 18.09.2009 – 14:29

Полистав фізику віри. В кінці приведено список літератури(133 книги). Так от, я знайшов там тільки три два підручника, курс лекцій, доповідь, 3 книги іншого характеру.

Цитата

34. Кондаков Н. И. Логический словарь-справочник. — М.: "Наука", 1976, — 717 с,
70. Яворский Б. М.. Детлаф А. А. Справочник по физике. — 2-е изд., перераб. — М.. Наука, 1985. — 512 с.
79. Вейник. А. И. Термодинамика.— 3-е изд-е, перераб. и доп. — Минск: Высш. школа, 1968, — 464 с.
86. Акимов Л. Е., Тарасенко В. Я, Шипов Г. И. Торсионные поля как космофизический фактор. Биофизика РАН-Т. 40. — Вып, 4. — М,: Наука, 1995. — С. 938—943.
87. Сахаров А. Д. Вакуумные квантовые флуктуации в искривленном пространстве и теория гравитации. — Доклады АН СССР, Т. 177. — № 1. — 1967, — С. 70—71.
95. Шредингер Э. Что такое жизнь с точки зрения физики? Лекции, прочитанные в Тринити-колледже в Дублине в феврале 1943 года / Пер. с англ. А. А. Малиновского. — М.: Иностр. лит-ра, 1947. — 146 с-
130. Бриль В. Я. Кинетическая теория гравитации и основы единой теории материи. — СПб.: Наука, 1995. — 436 с.
Жодне посилання на них не доводить існування бога. Натомість там тони книг з заголовками на зразок:

Цитата

133. Симонова М. Создан прибор будущего // Газета ”Турбостроитель”. 1993.
125. Васильев В. Д. Сквозь узкую щель между жизнью и смертью // Чудеса и приключения. 1993. № 8. С, 10—13.
44. Куковякин В. Кто из нас зомби? //На грани невозможного. 1995, № 5. С. б.

Отож можна ствердити, що ця книга— дебілізм з посиланнями на жовту пресу.
  • 0

#44 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 18.09.2009 – 16:22

Перегляд допису100000 (18.09.2009 12:43) писав:

А що ви скажете про чудеса дядька Григорія Грабового в цьому контексті? Важко назвати його шарлатаном, що не говоріть...

Якщо Ви вірите у чудеса чергового дядька-чудотворця чи якоїсь тітки, то будь ласка. Я тут при чому ?
Для мене існує одне чудо : коли я вранці прокидаюсь і бачу Сонце, зелене листя, голубе небо - значить я живий і є свідком найвищого чуда.
А ще, мені відоме єдинне правильне пророцтво : усі помремо.
  • 0

#45 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 18.09.2009 – 16:45

Перегляд допису100000 (15.09.2009 10:05) писав:

Цікаво звідки взявся механізм вибуху і чи суперечить він ідеї існування творця? )))
Коли люди не знали, що це вибух призвів до появи зірок, то так само казали про їх появу.
Коли вчені пояснять звідки взявся великий вибух, з’явиться нова непояснена річ. Наука завжди щось відкриває і рухається в перед. А релігія століттями стоїть на місці.
  • 0

#46 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 18.09.2009 – 17:11

Перегляд дописуFT232BM (18.09.2009 15:29) писав:

Полистав фізику віри. В кінці приведено список літератури(133 книги). Так от, я знайшов там тільки три два підручника, курс лекцій, доповідь, 3 книги іншого характеру.

Жодне посилання на них не доводить існування бога. Натомість там тони книг з заголовками на зразок:

Отож можна ствердити, що ця книга— дебілізм з посиланнями на жовту пресу.
це просто ще один прояв Гамаюнізма
обіцяю викласти фотки книжки фантастичного провидця сучасності Гамаюна
  • 0

#47 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 18.09.2009 – 17:42

Перегляд дописуБезбожник (18.09.2009 17:22) писав:

Якщо Ви вірите у чудеса чергового дядька-чудотворця чи якоїсь тітки, то будь ласка. Я тут при чому ?
Для мене існує одне чудо : коли я вранці прокидаюсь і бачу Сонце, зелене листя, голубе небо - значить я живий і є свідком найвищого чуда.
А ще, мені відоме єдинне правильне пророцтво : усі помремо.
взагалі, чудо це ще та сарделька
тобто, визначення його, це щось типу, явище яке неможливо, або важко пояснити, це означає, що можливо, це не явище, огогого, а просто, ми його неможемо пояснити
головне щоб явище було, а вже підійти до нього і пояснити, це вже цікавіша проблема
  • 0

#48 d^.^b

убухана скотина

• Користувачі
  • 1206 повідомлень
  • Місто:ілюзії

Відправлено 18.09.2009 – 20:23

Перегляд допису100000 (11.09.2009 12:30) писав:

Якщо так роздумувати, то перспективи у людства немає (((
та як не роздумуй - всеодно німа :happy1:
))))

Перегляд допису100000 (11.09.2009 12:30) писав:

Хто обмежує людину у її можливостях крім безглуздя її власних думок і відповідно вчинків?
тілівізар :)
  • 0

#49 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 19.09.2009 – 12:09

Перегляд дописуAdios (18.09.2009 21:23) писав:

та як не роздумуй - всеодно німа :happy1:
))))

тілівізар :)

А чого це тільки телевізор обмежує ? Історії людства відомо, що теща це зробить не гірше телевізора.

Перегляд дописуKatod (18.09.2009 18:42) писав:

взагалі, чудо це ще та сарделька
тобто, визначення його, це щось типу, явище яке неможливо, або важко пояснити, це означає, що можливо, це не явище, огогого, а просто, ми його неможемо пояснити
головне щоб явище було, а вже підійти до нього і пояснити, це вже цікавіша проблема

Так ніхто ж не проти того, що час від часу людству відкриваються нові явища котрі не мають пояснення на ЦЕЙ момент. Однак наука, на відміну від релігії, не відносить ці явища до категорії - чудо. Скоріше, до вказаного Вами терміну : проблема. І намагається її пояснити та вирішити.
Я думаю, що було б непогано аби існувала релігія з якою наука могла б інтегруватись. Однак людству вона невідома. А з такою релігією як є - що не будуй "науково-релігійно" в результаті отримаємо одне - церкву. З відповідними наслідками.
  • 0

#50 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 19.09.2009 – 13:45

Перегляд дописуБезбожник (19.09.2009 13:09) писав:

А чого це тільки телевізор обмежує ? Історії людства відомо, що теща це зробить не гірше телевізора.

Так ніхто ж не проти того, що час від часу людству відкриваються нові явища котрі не мають пояснення на ЦЕЙ момент. Однак наука, на відміну від релігії, не відносить ці явища до категорії - чудо. Скоріше, до вказаного Вами терміну : проблема. І намагається її пояснити та вирішити.
Я думаю, що було б непогано аби існувала релігія з якою наука могла б інтегруватись. Однак людству вона невідома. А з такою релігією як є - що не будуй "науково-релігійно" в результаті отримаємо одне - церкву. З відповідними наслідками.
нє, нє, нє, баба яга протів

якщо ти крутишся серед науковців, то маєш розуміти, що наука і релігія по дефолту іде по різних дорогах
є теологічний метод пізнання і є науковий, різниця між ними кардинальна
Теологічний - є якесь явище, і це явище зробив бог, причини чому це явище є це мудрість і всезнання бога
Науковий підхід - є явище, його багаторазово повторюють, знімаючи залежності різних параметрів, які можна заміряти, розробляється теорія, причому треба щоб теорія корелювала і випливала з існуючих, якщо такого не відбувається, значить треба переробити існуючу теорію, так потихеньку і створюють теорію, яка буде найкраще описувати явище
  • 0

#51 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 19.09.2009 – 15:07

Перегляд дописуKatod (19.09.2009 14:45) писав:

нє, нє, нє, баба яга протів

якщо ти крутишся серед науковців, то маєш розуміти, що наука і релігія по дефолту іде по різних дорогах
є теологічний метод пізнання і є науковий, різниця між ними кардинальна
Теологічний - є якесь явище, і це явище зробив бог, причини чому це явище є це мудрість і всезнання бога
Науковий підхід - є явище, його багаторазово повторюють, знімаючи залежності різних параметрів, які можна заміряти, розробляється теорія, причому треба щоб теорія корелювала і випливала з існуючих, якщо такого не відбувається, значить треба переробити існуючу теорію, так потихеньку і створюють теорію, яка буде найкраще описувати явище

То я просто невдало висловився : "якби була така релігія". Це не передбачає щось таке, як віра в Бога. Адже і науку інколи називають релігією. Скоріше, я мав на увазі щось неймовірно-альтернативне науці. Чи то - від науки.
Ну, скажемо, певну мрію фантаста який не може дати наукове обгрунтовування свої й же вигадці. Водночас, наука зачепивших за таку ідею здатна втілити це в життя. Здається такі випадки були ?
  • 0

#52 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень
  • Місто:Софія

Відправлено 23.09.2009 – 17:09

Антитеза

Перегляд дописуRomun (9.09.2007 22:18) писав:

Коли на початку 80-х років А. Акімов розглядав запропоновану ним структуру фізичного вакууму, він часто ставив запитання: що його колегам-фізикам не було відомо до того моменту, як це було зрозумілим автором концепції? За словами Акімова, виявилося, усе це можна було зробити ще в 40-і роки! А зроблено було в 80-і. Завжди настає момент, коли на голову Ньютона падає яблуко.
Концепція Акімова не має наукового підтвердження. Крім того, вона взагалі не є науковою концепцією і не опублікована в науковому виданні.

Перегляд дописуRomun (9.09.2007 22:18) писав:

Крім магнітних і гравітаційних полів у природі існує ще і торсійне поле, що є більш загальним. Ці прояви називаються “тонким світом” чи “простором тонких вібрацій”.
Нема ніяких торсійних полів! Умовиводи Акімова є помилковими.
  • 0

#53 Take-Mau

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 129 повідомлень

Відправлено 23.09.2009 – 18:01

Антинауковий світогляд є наслідком браку знань, або браку логіки.
Тому буває кумедно поспілкуватися з його носіями через певні проміжки часу. Маю такого знайомого, у нього спитаєш чи вірить, що юдохристиянський Яхве всьо по-створював? Скаже - вірю. Через два дні заведеш мову про лімурійців, від яких пішли люди - теж вірить. Заведеш мову про чакри і переселення душ - також проавда! :) :)

А в теорію еволюції - нєє каже!

Виснвок такий, що через брак логіки такий світогляд може включати елементи, які запереречують один одного. Тому що логіки, яка б мусила повстати проти такого олів’є нема.
  • 0

#54 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 23.09.2009 – 18:45

Перегляд дописуTake-Mau (23.09.2009 19:01) писав:

Антинауковий світогляд є наслідком браку знань, або браку логіки.
Тому буває кумедно поспілкуватися з його носіями через певні проміжки часу. Маю такого знайомого, у нього спитаєш чи вірить, що юдохристиянський Яхве всьо по-створював? Скаже - вірю. Через два дні заведеш мову про лімурійців, від яких пішли люди - теж вірить. Заведеш мову про чакри і переселення душ - також проавда! :) :)

А в теорію еволюції - нєє каже!

Виснвок такий, що через брак логіки такий світогляд може включати елементи, які запереречують один одного. Тому що логіки, яка б мусила повстати проти такого олів’є нема.

Та воно то так. Але, як на мене, біда ховається в іншому. Останнім часом відчувається досить потужна атака з боку релігії на науку. У вигляді такого собі злиття в одну посудину. Щось мені здається, за цим стоять певні об"єднання релігійного та псевдонаукового напрямку, які намагаються створити сурогат в котрому наука стане стане повією і відпрацьовуватиме на догоду цим кругам. При цьому (мені здається), людям буде видаватись отой сурогат, а чисто наукові відкриття, ті круги залишатимуть для власних потреб. Ну щось на зразок того, як це робили жреці, свого часу. Виходить щось таке : "Вперед - у минуле".
На вулиці 21-ше століття. Релігія відмирає. Саме з цим і пов"язані її атаки в сторону науки. Багаття серодньовіччя для знищення науки сьогодні ніхто не дасть розпалити. То ж залишається одне - те, що релігія і намагається зробити.
  • 0

#55 d^.^b

убухана скотина

• Користувачі
  • 1206 повідомлень
  • Місто:ілюзії

Відправлено 23.09.2009 – 20:15

Перегляд дописуБезбожник (19.09.2009 13:09) писав:

незнаю, історію чийого людства, але і теща - це не остання проблема
  • 0

#56 Take-Mau

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 129 повідомлень

Відправлено 23.09.2009 – 23:57

Перегляд дописуБезбожник (23.09.2009 18:45) писав:

Та воно то так. Але, як на мене, біда ховається в іншому. Останнім часом відчувається досить потужна атака з боку релігії на науку. У вигляді такого собі злиття в одну посудину. Щось мені здається, за цим стоять певні об"єднання релігійного та псевдонаукового напрямку, які намагаються створити сурогат в котрому наука стане стане повією і відпрацьовуватиме на догоду цим кругам. При цьому (мені здається), людям буде видаватись отой сурогат, а чисто наукові відкриття, ті круги залишатимуть для власних потреб. Ну щось на зразок того, як це робили жреці, свого часу. Виходить щось таке : "Вперед - у минуле".
На вулиці 21-ше століття. Релігія відмирає. Саме з цим і пов"язані її атаки в сторону науки. Багаття серодньовіччя для знищення науки сьогодні ніхто не дасть розпалити. То ж залишається одне - те, що релігія і намагається зробити.
Сподіваємося, що гроші стануть цьому на заваді. Все ж таки на відміну від релігії є очевидна матеріяльна користь від наукових розробок. Хотілось би зазернути у те майбутнє без релігії.
  • 0

#57 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 24.09.2009 – 08:24

релігія це теж неабиякий фінансовий прибуток, хочаб ізза того, що релігійні організації не оподатковуються, а заробляють овни немало, на свічках і всяких інших індульгенціях
  • 0

#58 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 24.09.2009 – 20:18

Перегляд дописуTake-Mau (24.09.2009 00:57) писав:

Сподіваємося, що гроші стануть цьому на заваді. Все ж таки на відміну від релігії є очевидна матеріяльна користь від наукових розробок. Хотілось би зазернути у те майбутнє без релігії.

А як ті гроші візьмуть, та зіллють в одну купку ? Чим таке не можливе ? Тим більше, як справедливо вказав Katod, у релігії тих грошей теж кури не клюють. А злившись, вони збудують такий собі анклав на Землі. Для себе. Майбутнє людства виглядає все таки не солоденьким. От і житимуть вони як люди. Але ж і чорнороби їм треба. Звісно, що розробки на зразок Інезіт чи Панасонік будуть розроблятись і продаватись чорноробам. А розробки найпередовішої медицини, наприклад ? Сумніваюсь. Чи не забагато на Землі чорноробів буде для того анклаву ? Шось я шкурою чую - таки домовляться попи з керівниками ведучих держав. І об"єднавшись - науку з собою прихватять. Чорноробам же, залишать релігійно-науковий сурогат. Чи мо то я фантастики колись начитався ?
  • 0

#59 Роланд

Purple haze all around

• Користувачі
  • 1007 повідомлень
  • Місто:Житомир

Відправлено 24.09.2009 – 20:50

"о це так поворот!" (с) <_<

і що ж, виглядати це все діло буде як старий-добрий поділ на 2 касти.. фактично нічого нового, хіба що масштаби більшими стають)

тоді потрібно розібратись: хто буде будувати життя для анклаву?(гроші ж рано чи пізно закінчаться) - чорнороби, а хто для них самих? - теж вони. і технології, точніше їх розвиток, без мізків чорноробів не можливі. а чорнороби то і самі будуть розвиватись, так що без примусового регресу, анклав ризикує отримати купу неприємностей - згадав "Бога світла" Желязни. але ж нізвідки взятись таким божественним можливостям у представників анклаву, а без чорноробів - вони ніщо і будуть жити разом з ними.
  • 0

#60 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 24.09.2009 – 21:39

Перегляд дописуРоланд (24.09.2009 21:50) писав:

"о це так поворот!" (с) <_<

і що ж, виглядати це все діло буде як старий-добрий поділ на 2 касти.. фактично нічого нового, хіба що масштаби більшими стають)

тоді потрібно розібратись: хто буде будувати життя для анклаву?(гроші ж рано чи пізно закінчаться) - чорнороби, а хто для них самих? - теж вони. і технології, точніше їх розвиток, без мізків чорноробів не можливі. а чорнороби то і самі будуть розвиватись, так що без примусового регресу, анклав ризикує отримати купу неприємностей - згадав "Бога світла" Желязни. але ж нізвідки взятись таким божественним можливостям у представників анклаву, а без чорноробів - вони ніщо і будуть жити разом з ними.

Ха! А ось так не хочете: чорнороби будуватимуть за зарплату! Як нині у нас. А вона мізерна! Хрєн у анклаву ті гроші закінчаться. А якби і закінчились, то є старий провірений варіант - трудодні! Не знаю як Ви, а їх застав. І мені відоме відчуття найвищого чорноробочого щастя, коли тих трудоднів-палочок було багато. І гіркота - коли їх було мало. Бо я в той час хлопчиком, працював водоносом на полі. О, як ! Тут штука така : головне возвести ті палички до рангу найвищого щастя чорнороба. А щоб він не сумнівався - ідейку йому в мізки втовкти. А ідейка ось яка : з одного боку релігійна "і ви раби будьте покірні панам вашим", а з другого - "труд - висшеє щастьє для человека!". Тепер об"єднуємо це в купу (суржик), вдовбуємо це у мізки років так 50-100 і : о диво ! чорнороб 21-го століття - є!

До вищесказаного додам: А особливо вумних чорноробів-бунтарів - на "костєр" інквізиції. Знову таки інтегрований суржик : ідея від релігії, а розробка суперпічки - від науки. Кат - або від чорноробів (як завжди), або представник...андроїдів.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних