Перейти до вмісту

Філософія

Повідомлень в темі: 82

#41 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Софія

Відправлено 31.01.2008 – 12:51

Філософія та ідеологія

Перегляд дописуNana (30.01.2008 14:21) писав:

... для мене філосрфія - це система поглядів на світ, суспільство, місце Людини в світі та суспільстві.
Те ж саме стосується й ідеології. Думаю, що треба взяти до уваги ще й те, що філософія перш за все є системою понять, при чому не просто понять і не просто системою, а системою понять, кожне з яких є моментом розкриття змісту тотальности буття. Саме така система є філософією, і філософія є також системою знань про те, як творити філософію, як її творили інші, тобто про те, як відтворити тотальність буття в системі понять. Отже для філософії потрібно значно більше, ніж бути системою поглядів на світ, суспільство, місце Людини в світі та суспільстві!
  • 0

#42 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 01.02.2008 – 20:42

Перегляд дописуNana (30.01.2008 14:21) писав:

для мене філосрфія - це система поглядів на світ, суспільство, місце Людини в світі та суспільстві. Філософія допомагає усувати помилки, звільнитися від застою, віджитих догм. Так реалізується критична функція філософії у системі культури. Аксіологічний характер філософських знань виявляється у допомозі людині визначити цінності і самоцінності життя, моральні принципи та гуманістичні ідеали.
:) вах, вах, давайте заліковку.;) а шо це у вас під партою? :ggggg: конспект?:) прийдете на перескладання :)

Значить "цінності і самоцінності життя, моральні принципи та гуманістичні ідеали" ти почерпнула з підручника по філософії? айяяй, і на "усунення помилок, звільнення від застою, віджитих догм" спонукав лише екзамен по сабжу? інтєрєсно получається :D

Повідомлення відредагував Sergiy_K: 01.02.2008 – 20:43

• 0

#43 Лука

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 170 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київщина

Відправлено 01.02.2008 – 22:47

Перегляд дописуВасиль (31.01.2008 12:51) писав:

Філософія та ідеологія

Те ж саме стосується й ідеології. Думаю, що треба взяти до уваги ще й те, що філософія перш за все є системою понять, при чому не просто понять і не просто системою, а системою понять, кожне з яких є моментом розкриття змісту тотальности буття. Саме така система є філософією, і філософія є також системою знань про те, як творити філософію, як її творили інші, тобто про те, як відтворити тотальність буття в системі понять. Отже для філософії потрібно значно більше, ніж бути системою поглядів на світ, суспільство, місце Людини в світі та суспільстві!

Да круто!!! Як би були всі такі філософи то Діоген в бочці засмирдівся б це точно.
  • 0

#44 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень
  • Місто:Софія

Відправлено 04.02.2008 – 11:32

Поясніть, будь ласка!

Перегляд дописуЛука (1.02.2008 22:47) писав:

Да круто!!! Як би були всі такі філософи то Діоген в бочці засмирдівся б це точно.
Не зрозумів: це було б погано чи добре?
  • 0

#45 kissarat

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень
  • Місто:Тернопіль

Відправлено 06.02.2008 – 20:37

якшо говорити про філософію як мистецтво, то
філософія - це мистецтво отримувати знання (мистецтво застосування розуму)

Перегляд дописуzav (12.07.2007 09:50) писав:

А ми не повіримо!
"Мудрий не робить іншим того, що не бажав би собі, проте разом із цим він намагається робити для інших те, що ніхто не міг би зробити замість нього. Він діє так, як всі бажають, але лише він здатен. Мудрий намагається досягти спільності з людьми й принести їм користь саме в тому, що найбільш відрізняє його від інших. Якщо доля дала йому смичок скрипаля, він не змінить його на сокиру дроворуба. Проте якщо треба врятувати замерзаючих, він відкладе смичок і візьме за сокиру. Він уміє знаходити найкоротший шлях від своїх найбільших здібностей до найбільших потреб інших людей. Він знаю міру, що співвідносить особилвий дар людини із загальними потребами людства
але брєд
це шо вигризок з втирань (проповіді) священника?

для всіх хто називає філософію - марновитраченим часом
от я колись вважав шо читати художню літературу - це биття байдиків
але художня література годує душу
а філософія годує душу + розвиває мислення + людина накопичує набагато більше знань ніж від будь-якого іншого роду занять + дає самоусвідомлення
а також можна звільнитись від моральних забобонів, навчитись розуміти людей і управляти ними в своїх інтересах
і після цього ви хочете сказати шо філософія - болтовня?

Перегляд дописуmim (2.09.2007 19:30) писав:

Філософія - то така псевдонаука, що дожила до наших часів.
Основна мета людей, які нею займаються - показати, що в цій науці є певний зміст, якого ніхто не розуміє. Для цього пишуться великі нуднуваті статті ні про що. Основна вимога до цих статей - жодного конкретного твердження, щоб не можна було переказати зміст статті.
Особливо цінується вміння написати так, щоб у читача склалося враження, що були якись розумні думки, які йому не вдалося вловити. Авторів таких статей називають стовпами науки і всіляко поважають. наступні покоління філософів займаються тим, що відкидають вчення стовпів-попередників.
Потім з найкращих статей формують підручники, читають курси і т.д.
Також, для того, щоб додати ваги своїй нібито науці, філософи зараховують до своїх лав іменитих вчених з інших галузей.
ппц.. філософія не наука, а любов до мудрості
вище вже сказано шо вона дає
а ше можна спекулювати на моралі і робити виходки схожі Діогену
буш славу мати!

Перегляд дописуRaven@ (5.09.2007 23:23) писав:

Я не можу це вважати наукою, це більш схоже на... тип мислення, рису характеру, схильність людини до аналізу.
схильність людини постійно "важко" думати
мало кому таке властиве

Перегляд дописуLady AD (16.09.2007 07:20) писав:

[font=Century Gothic][size=4]
Філософія - це прагення виявити багатство внутрішньогос світу, пізнати себе. Це покликання людини,особисті зусилля для осягнення істини. Це прагнення поєднати в гармонії свої світи,потреби,бажання. Філософія властива всім. Проте наявність мозку не означає, що людина вміє думати :cool2:
А взагалі, я вважаю, що в наш час філософами є лише діти (і то вже під питанням) і душевнохворі, ну і одиниці "звичайних" людей..
діти думають, бо вони не заражені мораллю
потім коли вони виростають їм трусять байки про бога, про те яке все біле і пухнасте і вони отримують відповіді на свої питання

Перегляд дописуGENTOR (2.11.2007 08:43) писав:

філософія - то така байда, яка вчить говорити словами умними і тіпа будь нижче всіх і над усіма! Це якби і рибу з'їсти і на їжака сіти та ще й не подавитись! Філософи кумарні дядьки, особливо Арістотель зі своєю "Метафізикою"... :unsure: Щось гнав і гнав, а конкретно сказать: чи курка чи яйце так і не сказав!!! :happy1:
давайте не будемо називати всіх від Сократа до Шопенгауера псевдофілософами
от тоді ми очистимо благородне (аристократичне) слово "філософія" від всякої, як влучно сказаної байди
хоча у псевдофілософів можна почерпнути багато корисного, але не в серйоз, а то ше випадково мораллю заразитись можна

Перегляд дописуМаЛа ВрЕдНа ЖаБа (29.01.2008 09:03) писав:

філософія це така дивна штука,яку мені...простій смертній дуже важко зрозуміти)))
сама відверта правда в цій темі мабуть :)
  • 0

#46 d^.^b

убухана скотина

• Користувачі
  • 1206 повідомлень
  • Місто:ілюзії

Відправлено 22.07.2008 – 23:32

то що ж воно таке? ота філософія, на яку аж ціла гілка відведенО :rolleyes:
а чи то велич цього терміну напевно невміщається в тверезий мозок простої людини %)

люди кажуть, що остаточного визначення цей термін немає
то що ж це буде? хай кожен своєю думкою визначає цей термін для себе та інших????
і яка саме зараз думка більшості?? .....ой .......звиняйте – думка стада =)

хтось казав:
мудрець уникає крайнощів

а греки кажуть:
філософія – то любов до мудрості
хіба любов – то не крайнощі в людськомих почуттях??
парадокс якийсь з’являється %)
чи може просто злібний жарт?? :itshe:

ЯКІ ВАШІ ДУМКИ ВИКЛИКАЄ СЛОВО: ФІЛОСОФІЯ??
  • 0

#47 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 23.07.2008 – 00:10

Перегляд дописуVepr (23.07.2008 00:32) писав:

ЯКІ ВАШІ ДУМКИ ВИКЛИКАЄ СЛОВО: ФІЛОСОФІЯ??
викликає думку контрол-еф
  • 0

#48 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 23.07.2008 – 05:29

Перегляд дописуSergiy_K (23.07.2008 01:10) писав:

об"єднала
  • 0

#49 Lady Erato

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 882 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 23.07.2008 – 05:31

filosofija - ce te, 4ym my tut zaraz zajmajemsya
  • 0

#50 КаваНеПийПивоЇжБорщ...

Т Чарівне Гімно 2009

• Користувачі
  • 3018 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:мами

Відправлено 23.07.2008 – 09:47

Цитата

Філософія - це прагення виявити багатство внутрішньогос світу, пізнати себе. Це покликання людини,особисті зусилля для осягнення істини. Це прагнення поєднати в гармонії свої світи,потреби,бажання. Філософія властива всім. Проте наявність мозку не означає, що людина вміє думати
Виявити внутрішній світ?
А от ше таке питання - багатсво внутрішнього світу?
Багатство внутрішнього світу - шизофренія.

Цитата

я тож не можу сказати шо таке філософія, але за це себе не картаю
а я вже встиг коліну чашечку прострілити?

Цитата

вилітати за свої думки може мертвий, в якого вилетіла душа з тіла, ну покрайні мірі в мене виникла така асоціація
нуууу... вапщє-то, тому пост хз скілько часу. для мну тоді філософія не представляла ніякої ціності, взагалі був болт.
да.. є якись там глюканий прикол з морфієм, лзд, і тд. шо можна вилитіти нафіг з свого тіла. маячня да?
але ми складаємось з атомім, в свою чергу атоми складаються з електрики, і все навколо теж.
а як далі все відбувається тре підрубити фантазію.
наприклад ми великий компи, а десь є вай-фай модем, і за допомогою електричних часточок, наша ота "душа" блукає.

Цитата

Сьогодні мені здається, що філософія - це коли люди сидять і думають про речі, які не мають жодного практичного значення.
вся філософія лише гіпотези, здогадки і тд.
це просто ковиряня... поковирялись, і знайшли золоту середину, правильний шлях, розплющили очі.

Цитата

та от проблема є, однакових людей нема.
  • 0

#51 d^.^b

убухана скотина

• Користувачі
  • 1206 повідомлень

Відправлено 23.07.2008 – 18:35

Перегляд дописуSergiy_K (23.07.2008 01:10) писав:

о, так))
я знаю що нам похую на зміст і ми звикли все що за формою схоже в один рядок рівняти
ну і так, знаю – треба забувати про погану звичку виділяти останнє речення

я знаю що все шо понаписував ніхто нечитав
але ж навіть опис теми не подивитися – то вже ледарство вищого ступеню :rolleyes:

хоча тепер вже всеодно :itshe:
  • 0

#52 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 24.07.2008 – 02:23

Перегляд дописуVepr (23.07.2008 19:35) писав:

я знаю що нам похую на зміст і ми звикли все що за формою схоже в один рядок рівняти
ну і так, знаю – треба забувати про погану звичку виділяти останнє речення
я знаю що все шо понаписував ніхто нечитав
але ж навіть опис теми не подивитися – то вже ледарство вищого ступеню :rolleyes:
хоча тепер вже всеодно :itshe:
ти думаєш твої беззв"язні фрази чимось унікальні, гідні вшанування в окремій темі?

Перегляд дописуVepr (23.07.2008 00:32) писав:

філософія – то любов до мудрості
хіба любов – то не крайнощі в людськомих почуттях??
парадокс якийсь з'являється %)
парадокс з"являється тільки від нечіткості розуміння слова "любити". якщо мудрість "нам похую", то вона й не з"яявиться
  • 0

#53 d^.^b

убухана скотина

• Користувачі
  • 1206 повідомлень

Відправлено 24.07.2008 – 19:39

Перегляд дописуSergiy_K (24.07.2008 03:23) писав:

ти думаєш твої беззв"язні фрази чимось унікальні, гідні вшанування в окремій темі?

парадокс з"являється тільки від нечіткості розуміння слова "любити". якщо мудрість "нам похую", то вона й не з"яявиться
для тебе може і беззв"язні
та якщо нерозумієш то краще запитати аніж інтєлєкт0м блістать :wacko:
та чомусь мені здається що ти навіть цієї теми нечитав....

----
ги
а якщо по цій темі /яку, доречі, бачив ще до створення своєї/
то в своїй книзі ”по той бік добра і зла” Ніцше відверто пояснює ще в перших розділах
що філосфія – то любов до своєї мудрості
але мені влом розписувати довгі речення про те
чим керується та любов і що ж саме то за мудрість
бо всеодно ніхто не читатиме :happy1:

Повідомлення відредагував Vepr: 24.07.2008 – 19:39

• 0

#54 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 24.07.2008 – 20:55

Перегляд дописуVepr (24.07.2008 20:39) писав:

...бо всеодно ніхто не читатиме :happy1:
Ну чому ж ніхто не читатиме? Я, наприклад, завжди читаю розділ "Філософія". Відписуюсь щоправда рідко, бо своє ставлення до цього предмету виклав в своєму попередньому дописі в цій темі.

ПеС. Ти б "почистив" свою приватну скриньку, бо лист до тебе неможливо відправити. Мабудь переповнена.
  • 0

#55 d^.^b

убухана скотина

• Користувачі
  • 1206 повідомлень

Відправлено 26.07.2008 – 12:37

Перегляд дописуSotnik (24.07.2008 21:55) писав:

Ну чому ж ніхто не читатиме? Я, наприклад, завжди читаю розділ "Філософія". Відписуюсь щоправда рідко, бо своє ставлення до цього предмету виклав в своєму попередньому дописі в цій темі.

ПеС. Ти б "почистив" свою приватну скриньку, бо лист до тебе неможливо відправити. Мабудь переповнена.
ну.... =)
та всеодно більшості воно нецікаве))

пс
вона не переповнена /там було шось 49 з 50 <_</
то фсьо через купаву :happy1:
  • 0

#56 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 05.12.2008 – 23:49

це як каменти до програмного коду вінди
  • 0

#57 Еней

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 366 повідомлень
  • Місто:Рогатин

Відправлено 06.12.2008 – 02:10

Перегляд дописуLeia (11.07.2007 23:21) писав:

Доки в світі будуть лінюхи, доти буде філософія.
Бо насправді філософія- це просто добра відмазка щоб не займатись корисними справами.

А що це - корисна справа? Заробляти гроші? Але ж вони не вічні. А от філософія - це роздуми над вічним, незбагненним для людини. Оскільки людина - істота, що повинна хотіти істини ще від початку свого існування, то вона повинна і думати над вічними, хоч і не зрозумілими для неї, питаннями. Це і є філософія.
  • 0

#58 young

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 558 повідомлень
  • Місто:рочка**

Відправлено 08.12.2008 – 19:58

Філософія - це нескінченно довге розмусолення очевидних і зрозумілих речей, а тому я її не сприймаю..
  • 0

#59 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 08.12.2008 – 20:49

Перегляд дописуyoung (8.12.2008 19:58) писав:

Філософія - це нескінченно довге розмусолення очевидних і зрозумілих речей, а тому я її не сприймаю..
нескінченність - поняття неочевидне, але що це я, ти ж "не сприймаєш" :)
  • 0

#60 Душа

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 87 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 22.02.2009 – 14:38

філософія - це тлумачення простих речей незрозумілими словами...
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних