Перейти до вмісту

«Ф»

Повідомлень в темі: 181

Опитування: «Ф» (149 користувачів проголосувало)

Чи потрiбна нам ця буква?

1. Ні (19 голосів [12.67%])

Процент голосів: 12.67%

2. Так (131 голосів [87.33%])

Процент голосів: 87.33%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#141 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 683 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:драстуй, рідне село!

Відправлено 02.12.2008 – 21:01

Не факт, що не вміє. Хибодруків вистачає - це правда, але в інтернеті цього "добра" навалом, навіть фахові філологи цим нерідко грішать. Пунктуація?.. он Зимова теж на розділові знаки забиває, при тому, що в сусідній темі ми з нею ведемо жаркі бої за звання кращого знавця правопису! :rolleyes: Не думаю, що то в неї знань бракує - ну трапляється в інтернеті, що користувач свідомо випускає розділові знаки, щоб писалося швидше.

А з думкою Петлюри щодо україномовної продукції я 100% згоден, тут він абсолютно правий! Бо це не з пальця висмоктано, це самі ж споживачі регулярно кажуть: давайте нам якісну українську книжку й журнал - ми читатимемо українське, давайте якісне українське радіо - слухатимемо українське. Від себе додам: щоб російськомовний споживач переходив на україномовний продукт, цей продукт має бути не просто якісним, а на голову вищим за свого російськомовного конкурента. Інакше - ніякою силою не примусиш. Так що прапор (гітару, олівець) у руки - і вйо, замість лякати людей екзотичним правописом. Маєш щось уже зараз - показуй, не соромся.
  • 0

#142 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 02.12.2008 – 21:30

Перегляд дописуАтеїст (2.12.2008 21:01) писав:

Не факт, що не вміє. Хибодруків вистачає - це правда, але в інтернеті цього "добра" навалом, навіть фахові філологи цим нерідко грішать. Пунктуація?.. он Зимова теж на розділові знаки забиває, при тому, що в сусідній темі ми з нею ведемо жаркі бої за звання кращого знавця правопису! :) Не думаю, що то в неї знань бракує - ну трапляється в інтернеті, що користувач свідомо випускає розділові знаки, щоб писалося швидше.

А з думкою Петлюри щодо україномовної продукції я 100% згоден, тут він абсолютно правий! Бо це не з пальця висмоктано, це самі ж споживачі регулярно кажуть: давайте нам якісну українську книжку й журнал - ми читатимемо українське, давайте якісне українське радіо - слухатимемо українське. Від себе додам: щоб російськомовний споживач переходив на україномовний продукт, цей продукт має бути не просто якісним, а на голову вищим за свого російськомовного конкурента. Інакше - ніякою силою не примусиш. Так що прапор (гітару, олівець) у руки - і вйо, замість лякати людей екзотичним правописом. Маєш щось уже зараз - показуй, не соромся.
Український продук ніяким боком не стосується теми. Це з’їзджання. Тема розміщена в розділі «Українська мова». Обговорюється буква «Ф», її походження й питання з нею пов’язані.
Обговорення правопису в иншій темі цього розділу, але й вона не призначена українському виробнику. Хочете про це поспілкувтися? То створіть відповідну тему.

П.В. І придумайте якийсь синонім слову «тема». :rolleyes:
  • 0

#143 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 02.12.2008 – 23:19

Блискавиця: Петлюро, Білий Драконе, Атеїсте, дотримуйтеся теми і спілкування без образ. Усне попередження.
  • 0

#144 aAa(against all authority)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 351 повідомлень
  • Місто:гуртожиток

Відправлено 02.01.2009 – 00:26

Можливо вже є тут відповідь на моє питання, але тема занадто велика, щоб її перечитувати, тому я і не читав.

Так-от, а як же підписувався Франко під своїми творами, якщо на час його життя такої літери не існувало ?
Якось абсурдно виходить: прізвище Франко є, а букви "Ф" ще не існує... :D :)
  • 0

#145 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 02.01.2009 – 10:36

Перегляд дописуaAa(against all authority) (2.01.2009 00:26) писав:

Можливо вже є тут відповідь на моє питання, але тема занадто велика, щоб її перечитувати, тому я і не читав.

Так-от, а як же підписувався Франко під своїми творами, якщо на час його життя такої літери не існувало ?
Якось абсурдно виходить: прізвище Франко є, а букви "Ф" ще не існує... :D :)
Походження прізвища Франка? :angry1:
  • 0

#146 рівноденник

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 18 повідомлень
  • Місто:Луганське на східній Україні-Русі

Відправлено 02.01.2009 – 16:28

Перегляд дописуaAa(against all authority) (2.01.2009 00:26) писав:

Якось абсурдно виходить: прізвище Франко є, а букви "Ф" ще не існує... :) :)
Та літеру можна яку бажаєте вигадать, але от посполита людина не з західної Вкраїни вимове прізвище як [хвранко] або [хранко]
  • 0

#147 AKSIома

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 153 повідомлень
  • Місто:шоколадної хмаринки

Відправлено 02.01.2009 – 20:25

Я вважаю, що ця буква потрібна.Уявіть собі слова без неї, наприклад, "таблиця ПІХВАгора"
  • 0

#148 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 02.01.2009 – 20:51

Перегляд дописуAKSIома (2.01.2009 20:25) писав:

Я вважаю, що ця буква потрібна.Уявіть собі слова без неї, наприклад, "таблиця ПІХВАгора"
Дійсно, це зовсім безграмотно.

Цитата

др.-греч. Πυθαγόρας ὁ Σάμιος, лат. Pythagoras

«таблиця Питагор», «Питагорові штани». Греки і англійці кажуть через букву «т» і нічого, живі ще.

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 02.01.2009 – 20:53

• 0

#149 aAa(against all authority)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 351 повідомлень
  • Місто:гуртожиток

Відправлено 02.01.2009 – 22:03

Перегляд дописуБілий Дракон (2.01.2009 10:36) писав:

Походження прізвища Франка? :)
ну приблизно так. Він же ж не міг в документах писатися як "Франко" через відсутність літери "ф".Так як же він там називався ? Хвранко ?????? Тоді виникає питання: чому ми називаємо його не автентичним прізвищем, а якимось видозміненим ? зовсім не зрозуміло...

Повідомлення відредагував aAa(against all authority): 02.01.2009 – 22:03

• 0

#150 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 02.01.2009 – 23:12

Перегляд дописуaAa(against all authority) (2.01.2009 22:03) писав:

ну приблизно так. Він же ж не міг в документах писатися як "Франко" через відсутність літери "ф".Так як же він там називався ? Хвранко ?????? Тоді виникає питання: чому ми називаємо його не автентичним прізвищем, а якимось видозміненим ? зовсім не зрозуміло...
1. Дізнайся походження його імені.
2. Дізнайся історію букви «ф» в українській мові.

П.В.
Псевдоніми: Джеджалик, Живий, Кремінь, Мирон
Громадянство: Австро-Угорщина
Мова творів: українська, польська, німецька

П.П.В.

Перегляд дописуБілий_Дракон (2.07.2007 23:52) писав:

...
3. Якщо «Ф» пишеться замість «F», то міняється на «ХВ»: ґрахв, метахвора, прохвесія, хвах, хвільтр чи, якщо потім іде ще один приголосний, то на «Х» : Ахрика, Хранція (це слово ввели до правопису, ще до того, як вирішили відкинути «Ф» узагалі), Хранко, хлора, хронт, хланґ, хрукт, хтор (ґалоґен), ґрахство тощо.
...

ІМХО я впевнений, що більшість в його імені цю букву не вимовляв :)

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 02.01.2009 – 23:33

• 0

#151 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 13.05.2009 – 11:38

Перегляд дописуManfred (13.05.2009 12:33) писав:

Не впевнений, що все треба списувати на польські чи російські запозичення, багато слів мають вельми спірне походження та етимологію, а враховуючи, той факт, що українська одна з найдревніших слов'янських мов, виникає закономірне питання, хто у кого і що саме запозичив ми у поляків це слово, чи таки вони у нас? Подивіться хоча б на це слово у другому значенні:

Все правильно, Ви їх не читаєте, тому і не помічаєте. Ану назвіть-но мені Ваших подільських сучасних популярних літераторів?
Почитай тему про «Ф»
Хвірта також запозичене слово. Воно виглядало як фіртка, але через відсутність звукв «ф» у нашій мові, її замінили на «хв».
Слов з буквою «ф» потрапили до Польші через тісний зв’язок із заходом, а до Росій після европеїзації.

Перегляд дописуОлеська (13.05.2009 12:28) писав:

О! До чого ми і дійшли знову! Так от, "туфлі" - то суржик, так?
"Туфлі" - суржик.
"Мешти" - діалектизм.
"Черевики" - устаріле і (майже) невикористовуєме насьогодні поняття.

Так яким словом насьогодні в Україні заміняють "туфлі"? Яке слово (поняття) є найбільш вживане?
Чому це застаріло? Вживають у Києві. :D
  • 0

#152 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 13.05.2009 – 15:46

Перегляд дописуManfred (13.05.2009 13:20) писав:

Та читав я, читав ці статті, от тільки погодитися не можу. Тобто я визнаю, що можливо дійсно від початку наша мова не знала цієї фонеми, але уявити собі українську без фіялок, флояр, файних мольфарів тощо — не можу. Можливо не все запозичене є зайвим?
Я навіть не чув таких слів :D
  • 0

#153 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 13.05.2009 – 16:21

То чому б не вживати українські слова? Ти ж сам їх і навів.
  • 0

#154 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 13.05.2009 – 18:53

Перегляд дописуManfred (13.05.2009 17:45) писав:

Сенека якось сказав: "Все, що добре сказане — моє". Те саме і з мовою, збагачувати її треба, а не збіднювати, особливо коли слово гарне і мелодійне, чудово лягає на український мелос, то чому б і ні? Ясно що не грузовиками треба збагачувати солов'їну, а флоярами. Сподіваюсь, Ви розумієте такі речі ;-)
Флояр жахливо звучить. І не передає суть.

Перегляд допису-=Українець=- (13.05.2009 18:57) писав:

Скажіть як правильно пишеться "будь-ласка" чи "будь ласка"???
Окремо. До того ж із українським лапками «» або ліве знизу, а праве зверху.

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 13.05.2009 – 18:54

• 0

#155 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 14.05.2009 – 08:24

Флейта українською буде сопілка. А твій инструмент походить від слова флейта.

Не зрозумів прикладу щодо файного. Ти хвалиш україно-польський суржик? Крім діалектичного вживання на Закарпатті там більше відомостей нема.

Повідомлення відредагував Manfred: 14.05.2009 – 16:34

• 0

#156 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 14.05.2009 – 08:45

Флейта — сопілка — свиріл. У різних народів своя назва.

Перегляд дописуManfred (14.05.2009 09:40) писав:

Воно таке ж поетично мелодійне, як і флояра і теж, як на диво починається на ту ж саму літеру ;-)
Є, я гарет. Ол ясно. ОК.

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 14.05.2009 – 08:45

• 0

#157 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 14.05.2009 – 09:56

Перегляд дописуManfred (14.05.2009 09:52) писав:

Український словник вважає і флейту і сопілку словами-синонімами:
Тому, що флейта иншомовного походження.

Перегляд дописуОлеська (14.05.2009 10:26) писав:

Ок, назву кілька незахідних письменників та поетів: Володимир Яворівський, Василь Кобець, Валерій Лазаренко, Олесь Лупій (якщо не помиляюсь), Оксана Забужко, Петро Перебийніс, Мойсей Фішбейн, Данило Кубай, Віктор Кордун, Павло Вольвач, Іван Білик, Сергій Жадан, Оксана Забужко, Богдан Жолдак, Олександр Ірванець, Андрій Курков, Світлана Пиркало, Ігор Померанцев, Микола Рябчук, Вадим Скуратівський, Василь Шкляр, Валерій Баран... Той список можна ще довго продовжувати.

А щодо нечитаю, то раджу самому більше цікавитись письменниками зі всієї України, а не зациклюватись на західних.
Можна ще додати Ірену Карпу. Теж сучасна письменниця. У неї повно англінізмів. Тепер це літературно. То це правильно?
  • 0

#158 fregat

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 295 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 15.05.2009 – 19:00

Звісно літера "ф" нам потрібна!
Не розумію навіщо видаляти букву "ф" із словника якщо ми її вживаємо і будемо вживати! :)
Бабуся живе в Чернігівській області і все життя розмовляє українською!Є слова які вона вживае через "хв",але ж є слова які вона говорить через "ф".
Тому в мене є сумніви щодо того, що "ф" не існувала!И ще приклад тому, дійсно, як згадувалось выще - Франко :happytwo:
  • 0

#159 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 15.05.2009 – 19:27

Перегляд дописуfregat (15.05.2009 20:00) писав:

Звісно літера "ф" нам потрібна!
Не розумію навіщо видаляти букву "ф" із словника якщо ми її вживаємо і будемо вживати! :)
Бабуся живе в Чернігівській області і все життя розмовляє українською!Є слова які вона вживае через "хв",але ж є слова які вона говорить через "ф".
Тому в мене є сумніви щодо того, що "ф" не існувала!И ще приклад тому, дійсно, як згадувалось выще - Франко :happytwo:
Про Франка почитай в цій темі. :)

П.В. А чим тобі українське «буква» не влаштовує?
  • 0

#160 чорно-біла

Т-юлень

• Користувачі
  • 2757 повідомлень
  • Місто:Roma

Відправлено 15.05.2009 – 19:35

давайте ще половину повидаляєм, а хулі.
мені подобається бука "ф". вона й виглядає гарно. :)
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних