Перейти до вмісту

«Ф»

Повідомлень в темі: 181

Опитування: «Ф» (149 користувачів проголосувало)

Чи потрiбна нам ця буква?

1. Ні (19 голосів [12.67%])

Процент голосів: 12.67%

2. Так (131 голосів [87.33%])

Процент голосів: 87.33%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#121 Ґвинтик

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 774 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:свій внутрішній світ...

Відправлено 21.08.2007 – 23:42

Перегляд дописуБілий Дракон (21.08.2007 23:51) писав:

Вживання фі-букви це одне з питань проєкту 1999 року.
Можна посилання?
  • 0

#122 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • 678 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 22.08.2007 – 01:30

Перегляд дописуБілий Дракон (22.08.2007 00:35) писав:

Хочеш відповіді? Запитай вчену раду, що займається проєктом правопису 1999 року.
В тому й річ, що серед філологів немає єдності і на вагомі аргументи часто наводять вагомі контраргументи. До речі, вкажи, в якому проекті правопису пропонують взагалі відмовитись від "ф"? Здається, автор, на якого ти посилався на початку дискусії, не входить до розробників нового правопису.
  • 0

#123 sleeping_daemon

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 31 повідомлень

Відправлено 22.08.2007 – 01:34

Боюся, Вам не вдасться вже змінити правопис назад, як це було до 1927го року.
Українська мова багато чого запозичила, і люди не захочуть перевчатися.

Теоретично напевно що можна змінити правопис і почати вчити наступні покоління у школах по новому правопису. От і займіться, кому це важливо :cool2:

Повідомлення відредагував sleeping_daemon: 22.08.2007 – 01:35

• 0

#124 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень
  • Місто:Галичина

Відправлено 22.08.2007 – 01:51

Перегляд дописуEmika (22.08.2007 00:03) писав:

А чому саме дорадянські? Чому не 1970-ті роки? Чи не часи П.Беринди? За яким критерієм визначається "недавнє"? І я, і Атеїст ставили це питання, однак відповіді й досі немає. "Тому що"?
Мабуть межею повинен бути не часовий відрізок, а межа інтерпретації самого слова. Тобто брати за основу той його вигляд, який буде зрозумілий та приємлемий сучасним українцем. При можливості бажано щоб нововідтворене наше слово заміняло нововведений іномовний аналог. Звичайно у такому випадку з кожним словом потрібно працювати індивідуально.
  • 0

#125 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 23.12.2007 – 15:12

Наперід перепрошую якщо повторюсь - дискусію прочитав не всю 100-відстоково...

Перегляд дописуБілий_Дракон (3.07.2007 00:17) писав:

В основному намагаюсь замінювати th (етер, маратон).

Перегляд дописуБілий_Дракон (3.07.2007 15:07) писав:

Я знаю, що це не можливо. Але можна почерпнути з тих старих-нових правил, ту ж th, чи може прохвесор :).

Писати не алфавіт, а абетка. ;)
А чому пан так ревно відстоює латинь? У нас що - своєї абетки не було? Чи Ви хочете ввести більш давнє, але чуже?

Перегляд дописуГетьман (4.07.2007 21:58) писав:

А взагалі я за заміну "ф", якщо буквосполученню "хв" придумають заміну однією літерою. Як для "щ".
Хіба що так, і то це все навиворіт буде - спочатку з однієї руни "зробили" букву "ф" а потім розкладати її назад на складові.

Перегляд дописуБілий_Дракон (6.07.2007 09:43) писав:

Слов’янські мови вийшли з однієї. А от усілякі англомовні і грекомовні слова є чужими і на більшість їх є українські аналоги.
Ось-ось! Не все ще втрачено, бо судячи з попередніх цитат Ви дуже полюбляєте латинь..

Перегляд дописуL.R. (6.07.2007 17:12) писав:

не настільки українці люблять своє походження, історію, традиції, культуру та самобутність як нації, наскільки ліниві :P лінь перемагає і махає ручкою )))
Правильно. І українці чомусь "бачать" свою історію тільки на кілька століть назад і не далі...То ж може давайте заглянемо глибше і побачимо що не такі ми як за християнськими літописами?

Перегляд допису4esterfielter (19.07.2007 12:01) писав:

Ну що ж, а в усьому винні болгари... Кирило та МеТодій... І греки зі своїм альХВабетом...
+. Отже.
Кирилицю взагалі потрібно заборонити, її насадили нам чужинці разом з христисянством. У нас є своє, істинно слов`янське письмо. Не т.зв. "старослов`янське", що по суті є знову ж таки церковним а не нашим рідним. Стосовно "ф" (в слов`янській ведичній культурі "Ферьтъ"):
Прикріплений файл  image057.jpg   10.97К   11 Кількість завантажень:

Про "героїчний" вчинок Кирила і Мефодія по насадженню нашим Предкам християнського богослужіння і позбавлення його власної писемності, його обрізання(за що церква потім зробила їх святими) читати тут.
  • 0

#126 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 23.12.2007 – 16:09

Сварус ти дійсно прочитав не все і не уважно ;). Бо тобі усюди чудиться любов до латині. І фердь якусь знайшов.
  • 0

#127 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 23.12.2007 – 17:29

Добро, перечитаю все повністю, згодом. А поки-що стосовно " фердь якусь знайшов":

Цитата

ф — Ферт. Расшифровка: «Ферт-есть-радость-твёрдая» — не очень понятна. Однако смысл достаточно определённый: «жребий судьбы», случай (слово-людей-у-зова к-червю-свойство). Действительно, реакция «червя», не понимающего языка, на зов к нему — непредсказуема, случайна. Человека в жизни сопровождают случайности. Это стимулирует его либо обеспечивать достаточную подстраховку, либо рисковать. Ферт, фарт, фортуна — ощущается преемственность. В диалектах Ф иногда произносится как ХВ — порождение-ведения, т. е. знакомство, удачный случай (или неудачный), «вельможа в случае», слава.
Джерело - Минин "Загадки русской Азбуки"
  • 0

#128 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 23.12.2007 – 19:24

Бачив я азбуку. В Росії подібних видумують на кожному кроці. З того ж алфавіту:
Зображення

http://gramota.org/vctuplenie.html
Це навіть не навколонауковий стьоб.

Стосовно латині. Ми латинські слова говоримо за грецькими правилами, та й ще вибірково. В той же час у нас є власні слова. Та ти краще тему перечитай.
  • 0

#129 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 26.12.2007 – 09:54

Нащо знущатися з мови? Її і так багато людей забули, а ще більше і не знали ніколи. Якщо вводити такі недолугі нововведення, то й ті хто знають - схочуть забути такий жах.
Буква Ф є - то хай собі і буде!
Букви Г з рогом не було - то й прибрати її геть!
А то тільки дай волю псевдомовознавцям, то замість Ю з"явиться ЙУ, замість Я - ЙА, замість Є - ЙЕ. Поле для хворої фантазії широченне!
  • 0

#130 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 26.12.2007 – 11:34

Перегляд дописуБілий Дракон (23.12.2007 19:24) писав:

А як стосовно таких слів як "відьма", "кощун" - їм теж християнські зайди надали зовсім іншого, негативного значення, ніж вони мали насправді.
  • 0

#131 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 26.12.2007 – 15:27

Перегляд дописуSotnik (26.12.2007 09:54) писав:

Нащо знущатися з мови? Її і так багато людей забули, а ще більше і не знали ніколи. Якщо вводити такі недолугі нововведення, то й ті хто знають - схочуть забути такий жах.
Буква Ф є - то хай собі і буде!
Букви Г з рогом не було - то й прибрати її геть!
А то тільки дай волю псевдомовознавцям, то замість Ю з"явиться ЙУ, замість Я - ЙА, замість Є - ЙЕ. Поле для хворої фантазії широченне!
Ще один. Мабуть тра тему закрити, бо ніхто її не читає, але намагається щось написати.

Перегляд дописуСварус (26.12.2007 11:34) писав:

А як стосовно таких слів як "відьма", "кощун" - їм теж християнські зайди надали зовсім іншого, негативного значення, ніж вони мали насправді.
Не бачу зв’язку з темою. Це з иншої опери.
  • 0

#132 young

Генеральний писар

• Користувачі
  • 558 повідомлень
  • Місто:рочка**

Відправлено 05.01.2008 – 01:49

То хіба шо десь в селі проканає..
Ну не звучать ці слова без літери "ф"..
Вона мусе бути..
  • 0

#133 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 05.01.2008 – 13:41

Перегляд дописуyoung (5.01.2008 01:49) писав:

То хіба шо десь в селі проканає..
Власне й суть в тому що саме село зберігає автентичність народу.
  • 0

#134 sam

Just a man...

• Користувачі
  • 660 повідомлень
  • Місто:Lviv

Відправлено 05.01.2008 – 16:23

Щодо мене - я проти того. НЕ вартує ще більше мучити мову, прикриваючись бажанням їй добра.

Краще б боролися з сучасними запозиченнями.
  • 0

#135 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 05.01.2008 – 22:05

(на правах оффтопу)

Перегляд дописуБілий Дракон (23.12.2007 19:24) писав:

Бачив я азбуку. В Росії подібних видумують на кожному кроці. З того ж алфавіту:
Зображення

http://gramota.org/vctuplenie.html
У кирилиці літера Х х («хѣръ», читається українською як хір) виникла як відповідник візантійській (грецькій) букві Χ χ («хі»). На основі народної етимології порівнюють церковнослов’янську вимову букви хѣръ (через є) зі словом херувім (також через є). Також існує популярна версія, що зв’язує «хір» з гр. χα̃ιρε «здрастуй!». Від назви букви в російській мові походить похерить — семінаристський вираз, що означає перекреслити хрестом, хіром. Чому херня та херово вживаються в російській мові як евфемізми для ху-ня, ху-во важко сказати. Цілком можливо, що через першу букву ненормативного слова.

Х, х (русское название: ха; в аббревиатурах иногда хэ: хэбэ) — буква всех славянских кириллических алфавитов (22-я в болгарском, 23-я в русском, 24-я в белорусском, 26-я в сербском и украинском, 27-я в македонском); используется также в письменностях некоторых неславянских народов. В старо- и церковнославянской азбуках носит название «хѣръ», смысл которого неясен: считать его, как это часто делается, связанным со словом «херувим» затруднительно (последнее не содержало ятя); другая версия отсылает к греческим словам вроде χαι̃ρε (радуйся) или χείρ (рука).
Из-за формы буквы Х её название хер часто использовалось для обозначения чего-либо крестообразного: у Даля [1] упоминаются «игра в херики-оники» (крестики-нолики) и выражение «ноги хером» как противоположное «ноги колесом». Отсюда же происходит слово похерить (перечеркнуть).
  • 0

#136 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 30.11.2008 – 05:49

Перегляд дописуArchon-ua (3.07.2007 00:13) писав:

Звісно що треба...
ак же фуфло, фуфайка ?
пробував вимовити "по новому" :cry: ... нунафік (чи нахвік?) я краще буду по старому :kvitu: ...
правопис регулює написання він НЕ МОЖЕ РГУЛЮВАТИ ВИМОВУ.Це тіьки більшоБИКИ могли собі таке дозволяти.Тож вилучити звук неможливо то навіщо вилучати букву що його познача?

Перегляд дописуБілий_Дракон (2.07.2007 23:52) писав:

«Ф» Чи потрiбна нам ця буква?

Один мовознавець переконував мене, що букви «Ф» і справді у нас нема, а звук є. Мене це наштовхнуло на цікаву думку: якраз цього звуку в українців і нема!
Я перепрошую але він є більш того реаьно ми вимовляємо граф у щось,праф білизну ,афтомат і т пВласне через це оглушіння і вдалось запозичити літеру

Перегляд дописуҐвинтик (3.07.2007 12:17) писав:

Згоден тільки щодо "th - т". Бо напевне усюди "Атени", і тільки в українській та инших мовах, куди дотягнулася русифікація - "Афіни".
Та йо скільки ж вам поснювати що ТОДІ КОЛИ НА НАШИХ ЗЕМЛЯХ ПОЧАЛИ ПИСАТИ Ф ЗАМІСТЬ Т МОСКОВІЇ НЕ БУЛО НА ЇЇ ЗЕМЛЯХ ЖИЛИ ДИКІ ФІННО-УГРИ.Спеціально капсом набрав щоб дійшло що то помилка але вона старше за російсьу мову і за саму російську державу.
Доречі факт того що не робить їх святими а їх пропозиції безгрішними а то у нас репресованісь зараз стала мало не аналогом канонізації як когось репресували значить святий і безгрішний

Перегляд дописуБілий_Дракон (4.07.2007 11:57) писав:

Шануйтеся.
Кароче ова йде що наша мова на межі вимирання що молодь навіть у Галичині масово переходить на російську тиому хопить гратись у дурні ігри беріть весь ваш запал і наприклад натовчіть пику однокурснику з якої небудь Лохвиці якщо він на російську пперейде.Оце буде боротьба за українство не слвм а ділом

Перегляд дописуБілий_Дракон (5.07.2007 07:22) писав:

Смішно. Люди не читають, або читають через рядок. :cry:
Ціль нового правопису системазувати правила. Щоб для слів діяли правила однаково. Наприклад в усюди на початку слова завжди пишеться замість ін-, ір- --- ин, ир. Усюди, а не в окреми словах. То чому ж це корисне запозичення діє вибірково? Чому ми всі не пишемо як Злодюжка? Один, два, фри :)
Хай християни вчать феологію.
Нащо нам той правопис?
Кароче пане повторюю через таких реформаторі як ви ми скоро матиемо чудову і досконалу мову якої НІ ХТО НЕ СПІЛКУВАТИМЕТЬСЯ.Навіть якби ці нваці були правильними спочатку слід відучити всяке бидло на російську переходити а потім видригуватись а правопис має по можливості повторювати вимову

Перегляд дописуSilver (6.07.2007 09:36) писав:

та ну! ви що?! як можна без цієї букви?
то на центральній Україні старші люди замість Ф кажуть ХВ. а для нас це рідна буква :kvitu:
Кажуть ф і тато мій казав якого навідміну від багатьох ваших не заисували до російської школи а вчився він в українській і всі мої знайомі україномовні полтавціа всілякі покручі з лубен,миргородів і т п які пересиляючись в облцентр миттю на російсьу переходять слухати не варто

Перегляд дописуKassandra (6.07.2007 09:44) писав:

впевнений що з однієї? скажи ще з однієї братньої колиски.. ;)
З праіндоєвропейської від якої пішли і слов"янські мови і такі ненависні Дракону грецька і латина

Перегляд дописуБілий_Дракон (6.07.2007 10:13) писав:

У Радянському союзі авторитетні вчені мужі, прохвесори навчали тому, що ураїнська то лише російській діалект, спотворений варіант. Їх слово було правильним, а думка інших то неуцтво.
Бог з тобою не було такого офіційно давайте не приписувати більшим бикам міфічних злочинів у них і своїх реальних вистачає

Перегляд дописуБілий Дракон (19.07.2007 17:44) писав:

віднині зватиму тебе автентично "Біла ящірка що літає і видихає вогонь" :cool2:

Перегляд дописуБісенятко (20.08.2007 22:50) писав:

а дідько лисий знає треба те Ф чи не треба. на Васильківщині здається говорять замість ферма-хверма, замість фабрика-хвабрика. хоча іноді проскакує замість хвилиночка-филиночка=)
А вихідці з Ваильківщини не переходять на російську у найближчому ж великому місті?От суто моральна сторона питання чому нас міских україномовних а осбливо людей які гоорять українсою з народження мають вчити на вимові сучасного села представники якого цієї мови постійно і регулярно зрікаються?Я знаю лише одну людину яка всюди принципово спілкується українською і ця людина коріна полтавчанка і знаю кучу вихідців із райцентрів і сел які вже і забулись на материнське слово

Повідомлення відредагував Петлюра: 30.11.2008 – 05:29

• 0

#137 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 30.11.2008 – 14:00

Перегляд дописуПетлюра (30.11.2008 05:49) писав:

Я перепрошую але він є більш того реаьно ми вимовляємо граф у щось,праф білизну ,афтомат і т пВласне через це оглушіння і вдалось запозичити літеру
Це москалі так вимовляють. Я так і знав. Ось ти хто!

Та йо скільки ж вам поснювати що ТОДІ КОЛИ НА НАШИХ ЗЕМЛЯХ ПОЧАЛИ ПИСАТИ Ф ЗАМІСТЬ Т МОСКОВІЇ НЕ БУЛО НА ЇЇ ЗЕМЛЯХ ЖИЛИ ДИКІ ФІННО-УГРИ.Спеціально капсом набрав щоб дійшло що то помилка але вона старше за російсьу мову і за саму російську державу.
Доречі факт того що не робить їх святими а їх пропозиції безгрішними а то у нас репресованісь зараз стала мало не аналогом канонізації як когось репресували значить святий і безгрішний

Кароче ова йде що наша мова на межі вимирання що молодь навіть у Галичині масово переходить на російську тиому хопить гратись у дурні ігри беріть весь ваш запал і наприклад натовчіть пику однокурснику з якої небудь Лохвиці якщо він на російську пперейде.Оце буде боротьба за українство не слвм а ділом
Не знаєш ти ні історії, ні мови. Уявляю, як ти переконуєш вчених і «аргументуєш» свої слова.

Кароче пане повторюю через таких реформаторі як ви ми скоро матиемо чудову і досконалу мову якої НІ ХТО НЕ СПІЛКУВАТИМЕТЬСЯ.Навіть якби ці нваці були правильними спочатку слід відучити всяке бидло на російську переходити а потім видригуватись а правопис має по можливості повторювати вимову
Ти один з тих, хто перейшов? І тебе б’ють за це? Мені так шкода :cry:
Ну звісно, москалі проти нового правопису. Бо коли, завдяки ньому, у нас нарешті з’явиться термінологія, російська мова почне втрачати свою актуальність.
До того ж правопис відображатиме справжню історичну мову, якою ще спілкуються в селах, а не ту напіврусифіковану, що зараз у містах.

Кажуть ф і тато мій казав якого навідміну від багатьох ваших не заисували до російської школи а вчився він в українській і всі мої знайомі україномовні полтавціа всілякі покручі з лубен,миргородів і т п які пересиляючись в облцентр миттю на російсьу переходять слухати не варто
«Ф» запозичена буква. Замість слів із нею можна вживати українські слова, або слова иноземного походження перетворені за правилами правопису.
Ти або не читаєш теми, або прикидаєшся.

З праіндоєвропейської від якої пішли і слов"янські мови і такі ненависні Дракону грецька і латина
І такі обожнювана Петлюрі російська, та ненависна йому українська.

Бог з тобою не було такого офіційно давайте не приписувати більшим бикам міфічних злочинів у них і своїх реальних вистачає
Відкривай підручники за той час і читай. А вже потім відписуйся.

А вихідці з Ваильківщини не переходять на російську у найближчому ж великому місті?От суто моральна сторона питання чому нас міских україномовних а осбливо людей які гоорять українсою з народження мають вчити на вимові сучасного села представники якого цієї мови постійно і регулярно зрікаються?Я знаю лише одну людину яка всюди принципово спілкується українською і ця людина коріна полтавчанка і знаю кучу вихідців із райцентрів і сел які вже і забулись на материнське слово
Саме у селах зберігається автентична мова. Віддалені села між собою не зв’язані, тож відокремивши розбіжності ми отримуємо «стержень» мови. Цим займаються вчені відповідних наук. Вони вже провели роботу і зробили висновки. Єдині, хто заважає, то це прокремлівські ренегати. Ти 100% не вчений.

Маленький приклад з історії. Угорщина. Після австрійського контролю УСІ міста розмовляли німецькую. Було таке враження, що угорська мова зникла на завжди. І тоді провівши аналіз мови у селах й відновили розмовну та письмову частини.
  • 0

#138 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень
  • Місто:драстуй, рідне село!

Відправлено 01.12.2008 – 19:58

Білий Дракон сказав:

Ну звісно, москалі проти нового правопису. Бо коли, завдяки ньому, у нас нарешті з'явиться термінологія, російська мова почне втрачати свою актуальність.
Іншими словами, літера "ф" заважає впровадити термінологію? Браво! А відсутність термінології, в свою чергу, спонукає до вживання російської замість української? Ще раз браво! Знаєш, ось щойно я гуглив пісні "Ірія" (у-у-у-у, москалі львівські!.. нє щоб "Ирій" писати!..) і наткнувся на зауваження їхніх слухачів: "А чому б вам російською не співати? Бо метал українською не сприймається!" Виявляється, тим слухачам відсутність термінології заважає, а я то думав, що за іксня!..
А ще недавно я гуглив деякі математичні теореми і зіткнувся з неприємним фактом. Ввожу українські терміни, роблю запит - а Гугл мені видає російські сторінки!!! От російською мовою потрібний матеріал знаходжу, якісно викладений і в достатній кількості, а українською - хоч висвисни! Теж не міг зрозуміти, як же це так, а тепер ти просвітив, дякую. Виявляється, в українській мові нема своїх математичних термінів, а ті, що я вводив у пошуковик, то я сам щойно вигадав. І ніхто, крім мене, ніколи їх не чув, щоб в Інтернеті статтю з ними викласти. Як просто...

Білий Дракон сказав:

До того ж правопис відображатиме справжню історичну мову, якою ще спілкуються в селах
Благаю, мовчи про села! Я б тобі навів приклад сільського спілкування (на правах корінного селянина), тільки не хочу ставити Максима перед тяжкою необхідністю вліпити мені одразу 20% порушення.

Білий Дракон сказав:

... І такі обожнювана Петлюрі російська, та ненависна йому українська.
Якщо хтось вважає недоречним ліквідувати "ф", то це є обожнювання російської і ненависть до української? Прикинь, таких на Теревенях 86% !.. о жах! Явно кремлівський форум!

Білий Дракон сказав:

Саме у селах зберігається автентична мова. Віддалені села між собою не зв'язані, тож відокремивши розбіжності ми отримуємо «стержень» мови. Цим займаються вчені відповідних наук. Вони вже провели роботу і зробили висновки. Єдині, хто заважає, то це прокремлівські ренегати.
Ну, раз так наполягаєш, то на. Якщо ти проведеш такі дослідження, то результати тебе неабияк порадують! Ти дізнаєшся, зокрема, що стержнем української мови є що?.. ану здогадайся з трьох разів?.. правильно, ненормативна лексика! Бо чимало "нормальних" слів мають діалектичні відмінності, зате "бл*ядь" і т. ін. в усіх селах звучить абсолютно однаково. А прокремлівські ренегати не хочуть ці слова "легалізувати".
  • 0

#139 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 01.12.2008 – 22:43

Перегляд дописуАтеїст (1.12.2008 19:58) писав:

Іншими словами, літера "ф" заважає впровадити термінологію? Браво! А відсутність термінології, в свою чергу, спонукає до вживання російської замість української? Ще раз браво! Знаєш, ось щойно я гуглив пісні "Ірія" (у-у-у-у, москалі львівські!.. нє щоб "Ирій" писати!..) і наткнувся на зауваження їхніх слухачів: "А чому б вам російською не співати? Бо метал українською не сприймається!" Виявляється, тим слухачам відсутність термінології заважає, а я то думав, що за іксня!..
А ще недавно я гуглив деякі математичні теореми і зіткнувся з неприємним фактом. Ввожу українські терміни, роблю запит - а Гугл мені видає російські сторінки!!! От російською мовою потрібний матеріал знаходжу, якісно викладений і в достатній кількості, а українською - хоч висвисни! Теж не міг зрозуміти, як же це так, а тепер ти просвітив, дякую. Виявляється, в українській мові нема своїх математичних термінів, а ті, що я вводив у пошуковик, то я сам щойно вигадав. І ніхто, крім мене, ніколи їх не чув, щоб в Інтернеті статтю з ними викласти. Як просто...

Благаю, мовчи про села! Я б тобі навів приклад сільського спілкування (на правах корінного селянина), тільки не хочу ставити Максима перед тяжкою необхідністю вліпити мені одразу 20% порушення.

Якщо хтось вважає недоречним ліквідувати "ф", то це є обожнювання російської і ненависть до української? Прикинь, таких на Теревенях 86% !.. о жах! Явно кремлівський форум!

Ну, раз так наполягаєш, то на. Якщо ти проведеш такі дослідження, то результати тебе неабияк порадують! Ти дізнаєшся, зокрема, що стержнем української мови є що?.. ану здогадайся з трьох разів?.. правильно, ненормативна лексика! Бо чимало "нормальних" слів мають діалектичні відмінності, зате "бл*ядь" і т. ін. в усіх селах звучить абсолютно однаково. А прокремлівські ренегати не хочуть ці слова "легалізувати".

Це виключно твої хибні судження щодо мого минулого допису. :happytwo:

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 01.12.2008 – 22:43

• 0

#140 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 02.12.2008 – 18:56

Мене ні за що не б"ють.Оглушіння є питомою ознакою нашої мов так само як російської і німецької.
А скажу я без зайвої коректності українська мова на межі знищення а через всяких драконів які тільки і знають що переливати з пустого в порожнє і триндіти їй краще не стане.Головне щоб мова взагалі була щоб кнпиги на нй видавлись щоб люди на російську не переходили а будем там ф чи не буде будуть там Атни чи Афіни не має ніякого значення.
А починати міжусобні війни і моорочити людям голови своїми прожектами я би не радив.Перепроую за грубість просто я якраз живу на межовому регіоні за яким починається вже чисто російськомовне поле і я знаю ібчу як мова страшно і швидко вимирає особлимво серед молоді і всі ці реформи і пропозиції навіть якби вони були правильними зараз явно не на часі.Доречі хай пан опонент напише хітову пісню чи книгу бестселер відповідно до тим правописом який він пропонує і я перший підтримаю це.Якщо ваші ідеї такі гарні і патріотичні то втілюйте їх у життя не чекаючі поки мінітстри на горі поворухнуться

Перегляд дописуАтеїст (2.12.2008 13:12) писав:

Хто, кому і де хамив, якщо не секрет? В чому хамство полягало?
Зараз буде тому пану хамство.Бо всякі пустомелі з Атенами і хфранціями піарять себе активно а мова як я вже сказав помирає укранську книжку важко знайти.Патріоти переклодайте книжки,фільми,пигшіть власну музику і кому правописі відроджуйте українство а не займайтесь пустомельство як це робить пан Дракон і всі його спільники.Я кажу це чітко і прямо і мені відверто кажучі всеодно що він про мене подумає я просто зню щолінь матушка щось зробити для України заважає і заважає відкрити очі на русифікацію на колапс мовний уку якому ми живемо на те як ставляться більшсть молоді до українства.на все це людям типу дракон плювати їм аби він один говорив і писав првильною українською мовою а всі інші хай на російську переходять.
Перепрошую за грубість але це дійсно крик душі патріота який бачить важку ситуацію в країні і бачить всіляких пройдисвітів які лише підривають ібез тгго малі конкуретні сили нашої мови
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних