Перейти до вмісту

Язичництво, буддизм, християнство

Повідомлень в темі: 57

#41 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1067 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів

Відправлено 05.03.2008 – 16:06

Перегляд допису-=VJ=- (5.03.2008 00:00) писав:

В язичництві нема пасторів - як за назвою, так і за "призначенням". Якщо Ви про волхвів - то це не до мене.
а до кого? Ви вмиваєте руки? наразі Ви є самим яскравим апологетом язичництва на цьому форумі, то до кого ще можна тут звернутись?

Цитата

І перебирати на себе будь-які функції я не збираюсь - мені на це права ніхто не давав.
це можна розцінювати як втечу від відповідальності за власний вибір? Так і запишем: "язичники відступають". :ggggg:

Цитата

Ви збираєтесь відмовитись від християнства і стати учнем-рідновіром? Оце новина. Тоді можна спробувати.
ні. Я завжди у пошуку, тому не стою на місці. Якщо є релігія, яка вчить щось корисного, то я придивляюся. Поки-що не бачу практично НІЧОГО корисного в русі "неоязичників". Хочу щось знайти для їхнього виправдання, а нема... Їх нова поява = розпалу ворожби між українцями, що вигідно тим, хто закинув цю вудочку в Україну. Ви хоч самі в курсі, хто вас фінансує?

Цитата

Духовність - християнська "штучка", на біса її розвивати язичницькими святами?
ага, то Ви пропонуєте людям залишатися бездуховною тваррю?

Духовність не тільки у християнстві є. Той же буддизм відомий як приклад. Індуізм... У них є духовність. І духовні провідники та Вчителі цих течій добре знають Хто то є Христос, на відміну від темних язичників...

Повідомлення відредагував Limit Maximum: 05.03.2008 – 16:26

• 0

#42 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 05.03.2008 – 17:45

Перегляд дописуLimit Maximum (5.03.2008 16:06) писав:

а до кого?

Дивлячись, що треба

Ви вмиваєте руки?

Я їх щодня мию.

наразі Ви є самим яскравим апологетом язичництва на цьому форумі, то до кого ще можна тут звернутись?

От на що не сподівався, то це на такий комплімент ;) Треба ввести звання "Почесний язичник форуму" :ggggg: ;) ;)
Хоча як на мене, то Ви переоцінюєте мою скромну персону.

це можна розцінювати як втечу від відповідальності за власний вибір?

Це можна розцінювати як усвідомлення власного вибору і власного місця в цьому світі. Ви почали щось там про проповідників - я не проповідник і бути ним не збираюсь, тому перекладаю свою відповідь для особливо допитливих - хочете проповідей, шукайте їх у християн чи деінде, але я їх читати Вам не буду, я не свідок Єгови. Знаю, що Вам, як головному проповіднику християнства, це усвідомити важко, тому вимагати і не буду.

ні. Я завжди у пошуку, тому не стою на місці. Якщо є релігія, яка вчить щось корисного, то я придивляюся.

Що тут скажеш - типова для християнина неустановленість поглядів і відсутність власних стійких переконань.

практично НІЧОГО корисного в русі "неоязичників".

Практично корисний молоток - ним можна гвіздки забивати.
Стосовно "неоязичників" я не спеціаліст - шукайте їх і розпитуйте про їхній рух. Особисто я з ними не знайомий.

Хочу щось знайти для їхнього виправдання, а нема...

Звідки Ви взяли, що перед Вами потрібно комусь виправдовуватись? А, ну звісно, біблія...

Ви хоч самі в курсі, хто вас фінансує?

В курсі - мене фінансую я сам.

ага, то Ви пропонуєте людям залишатися бездуховною тваррю?

Більшість з них і так нею є, в тому числі дуже багато "християн".
А особисто я нічого нікому не пропоную - робити вибір стосовно себе кожен має сам.

Духовність не тільки

Це ще одна окрема тема "Що LMax розуміє під словом духовність". Я вже неодноразово просив не псувати цю тему оффтопними суперечками. Хочете обговорювати язичництво чи неоязичництво - створюйте теми. А тут створюється міні-енциклопедія свят, які шанували наші предки задовго не лише до Ісуса, а й до Ягве. На цьому все.
Модератора прошу, коли буде час, перенести усю цю дискусію, яка не має прямого стосунку до теми в смітник.
  • 0

#43 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 05.03.2008 – 18:50

Перегляд дописуSotnik (5.03.2008 17:57) писав:

І я прошу прибрати звідси офтоп. Тут обговорюємо народні свята, що дійшли до нас з глибини віків від наших предків.
Якщо в когось є потреба дискутувати про язичницьку духовність, то хай для цього створить окрему тему. :ggggg:
А ви особмсто буде те брати участь у дискусії дискутувати про язичницьку духовність? Бо як ні то для кого стврювати тему?
Бо ж пан -=VJ=- , кожного дня вмиває руки коли, з ним намагаються поговорити про його язичницькі переконання...

Перегляд допису-=VJ=- (5.03.2008 17:45) писав:

Дивлячись, що треба
я вже казав: духовність це 1.
а хто фінансує це 2.

Цитата

я не проповідник і бути ним не збираюсь
так тим матеріалом що Ви постите в цей топік та інші про релігію, Ви вже проповідуєте язичництво. А якщо ж то не проповідування то що ж тоді є по вашому проповідуванням?

Цитата

Що тут скажеш - типова для християнина неустановленість поглядів і відсутність власних стійких переконань.
це мої стійкі переконання. А що там типове і для кого мене не цікавить, бо я не типовий тип як Ви стереотипно подумали...

Цитата

Практично корисний молоток - ним можна гвіздки забивати.
тобто тим Ви підтверджуете мою тезу що язичництво практично не несе нічого корисного. Так і запишем.

Цитата

Стосовно "неоязичників" я не спеціаліст - шукайте їх і розпитуйте про їхній рух. Особисто я з ними не знайомий.
"Нео" це новий. Ви - новий язичник, яскравий представник.

Цитата

Звідки Ви взяли, що перед Вами потрібно комусь виправдовуватись? А, ну звісно, біблія...
я ж не про себе говорю, виправдайтесь перед собою хоча б.

Цитата

В курсі - мене фінансую я сам.
ви вже відрікаєтесь за всіх язичників одноплемінців своїх говорити? Ганьба язичницьому зрадництву! От ваша суть лізе!

Цитата

Більшість з них і так нею є, в тому числі дуже багато "християн".
Ви ж не даєте шансів їм, хіба ні? Як так, то де? - оцей "бек ту" язичництво?

Цитата

Це ще одна окрема тема "Що LMax розуміє під словом духовність".
Я розумію те, що прийнято розуміти духовними людьми. Суть слова духовність можна глянути в словниках.

А Вас вдруге питаю, чи будете в новій темі говорити за язичників, а не за себе відгороджуючись?
  • 0

#44 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 06.03.2008 – 07:36

От і чудово. Хоча фраза пані Олеськи, яка надто явно виказла її упередженість, мене здивувала. Флуд - це одне, оффтоп - інше, а гаряча дискусія - зовсім третє, навіщо це змішувати?

Перегляд дописуLimit Maximum (5.03.2008 18:50) писав:

А ви особмсто буде те брати участь у дискусії дискутувати про язичницьку духовність?

А чом би й ні - скажете, що Ви під цим маєте на увазі - і поговоримо, коли треба.

так тим матеріалом що Ви постите в цей топік та інші про релігію, Ви вже проповідуєте язичництво. А якщо ж то не проповідування то що ж тоді є по вашому проповідуванням?

Анітрохи - це звичайне інформування про свята. Якби Ви займались інформуванням, а не проповідями, то я б теж те із зацікавленням читав.

А якщо ж то не проповідування то що ж тоді є по вашому проповідуванням?

І тут дуже просто: проповідування - це намагання навернути до своєї релігії інших. Невже це Вам невідомо? Чи Ви вже не розрізняєте "цей автобус відходить о третій" і "ти маєш сісти на цей автобус"?

тобто тим Ви підтверджуете мою тезу що язичництво практично не несе нічого корисного.

Дорогенький мій, оце - коли в запитанні пишуть "практичну користь", а в оцінюванні відповіді "ніяку користь" - називається звичайним пересмикуванням. Якщо будете далі на це страждати - говоріть самі з собою.

"Нео" це новий. Ви - новий язичник, яскравий представник.

За "неоязичництвом" - до РУН-вірівців.

ви вже відрікаєтесь за всіх язичників одноплемінців своїх говорити? Ганьба язичницьому зрадництву! От ваша суть лізе!

Ще одне пересмикування - "відрікатись" означає відмовлятись від того, що раніше обіцяв. Я такої дурниці нікому жодного разу не обіцяв. Це лише в християнстві якась там звичайна людина може нап"ясти на себе тіару Папи чи ризу Патріарха і почати вважати, що вона може говорити за усіх інших людей. Вільні ж люди говорять кожен за себе сам.

Я розумію те, що прийнято розуміти духовними людьми. Суть слова духовність можна глянути в словниках.

В яких саме? В релігійних - одне, в тлумачних - інше. Ми говоримо про релігію, тому логічно було б користуватись першим, але там говориться про Дух святий з християнства. То ми про що?

А Вас вдруге питаю, чи будете в новій темі говорити за язичників, а не за себе відгороджуючись?

Я вже десять раз пояснив, в тому числі вище. Не доходить - значить нема про що говорити.

Повідомлення відредагував -=VJ=-: 06.03.2008 – 07:37

• 0

#45 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 06.03.2008 – 20:39

Перегляд допису-=VJ=- (6.03.2008 07:36) писав:

А чом би й ні - скажете, що Ви під цим маєте на увазі - і поговоримо, коли треба.
Духовність є бажання людської душі слідувати за покликом духа, щоб перемогти низинні інстинкти до пошуку задоволення нескінченних тілесних пристрастей та потреб, які тримають душу у рабстві тіла. (Моє визначення).

Цитата

Анітрохи - це звичайне інформування про свята. Якби Ви займались інформуванням, а не проповідями, то я б теж те із зацікавленням читав.
інформуванням про що саме?

Цитата

І тут дуже просто: проповідування - це намагання навернути до своєї релігії інших. Невже це Вам невідомо? Чи Ви вже не розрізняєте "цей автобус відходить о третій" і "ти маєш сісти на цей автобус"?
"ти можеш сісти на цей автобус бо цей автобус відходить о третій" - мій стиль подачі інформації.

Цитата

Дорогенький мій, оце - коли в запитанні пишуть "практичну користь", а в оцінюванні відповіді "ніяку користь" - називається звичайним пересмикуванням. Якщо будете далі на це страждати - говоріть самі з собою.
в запитанні " ЯКУ практичну користь", а в оцінюванні відповіді "ніяку користь". Поки що я до Вас звертаюся але таке зраження що до стіни, бо Ви не маєте арґументації!!! То визнайте це і годі ламати комедію з обвинуваченнями вненалежносі розмолви пересмикувані ще там чомусь.
І я тобі не "дорогенький".

Цитата

За "неоязичництвом" - до РУН-вірівців.
а, то ви поділилися? Чому?

Цитата

В яких саме? В релігійних - одне, в тлумачних - інше. Ми говоримо про релігію, тому логічно було б користуватись першим, але там говориться про Дух святий з християнства. То ми про що?
все про теж саме. Мене цікавить яка практична користь з язичницьких традицій для розвитку духовності.

Цитата

Я вже десять раз пояснив, в тому числі вище. Не доходить - значить нема про що говорити.
особисто Ви сам мене не цікавите більше ніж язичництво, тому якщо не маєте що сказати за язицництво, то що будем балакати про Вас у язичництві?
  • 0

#46 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 06.03.2008 – 22:56

Перегляд дописуLimit Maximum (6.03.2008 20:39) писав:

Духовність є бажання людської душі слідувати за покликом духа, щоб перемогти низинні інстинкти до пошуку задоволення нескінченних тілесних пристрастей та потреб, які тримають душу у рабстві тіла. (Моє визначення).

От так би і зразу - коротко і ясно. Як я й казав - ця дурня належить тільки християнству, тому обговорювати її нема сенсу.

інформуванням про що саме?

Про що завгодно.

"ти можеш сісти на цей автобус бо цей автобус відходить о третій" - мій стиль подачі інформації.

Це Вам, мабуть, так здається, бо насправді Ви силоміць запихуєте в автобус і ще й намагаєтесь ногою напіддати.

а, то ви поділилися? Чому?

"Ви" пишеться з великої, якщо вже на те пішло. І я не ділився - я не амеба.

все про теж саме. Мене цікавить яка практична користь з язичницьких традицій для розвитку духовності.

Тої, що Ви написали? Ніякої, бо якраз з цією дурнею потрібно боротись.

особисто Ви сам мене не цікавите більше ніж язичництво

Тоді про що мова? На цьому і закінчимо...
  • 0

#47 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 06.03.2008 – 23:00

............
Мене цікавить яка практична користь з язичницьких традицій для розвитку духовності.
Це не духовність, а мазохізм якийсь виходить. Намагання відмови від природніх людських властивостей заради чогось химерного.
Навіть не знаю, чи лікується це зараз?..
Для такої духовності абсолютно ніякої практичної користі від древніх народних традицій не буде.

ПеС. Скільки не шукав в собі, так і не знайшов аніякісінького бажання відмовлятися від своїх інстинктів, хай і найнизенніших.
І чомусь не відчуваю свою душу ні в якому рабстві, тим паче власного тіла.

Повідомлення відредагував Sotnik: 06.03.2008 – 23:04

• 0

#48 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 07.03.2008 – 00:24

Перегляд допису-=VJ=- (6.03.2008 22:56) писав:

От так би і зразу - коротко і ясно. Як я й казав - ця дурня належить тільки християнству, тому обговорювати її нема сенсу.
сідайте, жирна двійка з релігієзнавства. Це лежить в основі усіх великих сучасних релігій а буддизм у цьому тримає передове місце.

Цитата

Це Вам, мабуть, так здається, бо насправді Ви силоміць запихуєте в автобус і ще й намагаєтесь ногою напіддати.
дуже смішно.

Цитата

"Ви" пишеться з великої, якщо вже на те пішло. І я не ділився - я не амеба.
"ви" пишеться з малої, якщо я питаю не про Вас особисто, а про вас - суспільний "конгломерат" язичників. Прикидаєтеся тупим щоб мене роздратувати? Нічого не вийде <_<
Зразу видно що Ви не настроєний толково відповідати. Відстоюєте своє его, за яким і суть запитань не вловлюєте навіть...

Цитата

Тої, що Ви написали? Ніякої, бо якраз з цією дурнею потрібно боротись.
якщо Ви ще не знаєте, то боротись потрібно з матеріалізмом та духовною деградацією. А в язичництві духовного нема нічого, бо це примітивна релігія ритуалів, традицій та обрядів.

Цитата

Тоді про що мова? На цьому і закінчимо...
про язичництво!!! А Ви гадали що про Вас егоїста?

Значить вмиваєте руки.

Перегляд дописуSotnik (6.03.2008 23:00) писав:

Це не духовність, а мазохізм якийсь виходить. Намагання відмови від природніх людських властивостей заради чогось химерного.
природнє і людське закінчується там, де йде заграбання більне ніж потрібно для прожиття. От я не знаю чи це лікується зараз...

Цитата

Для такої духовності абсолютно ніякої практичної користі від древніх народних традицій не буде.
Бо духовність то не традиції.
Отож висновок, що для духовності толку з язичницьких традицій нема. Хтось має заперечити чи додати щось?

Цитата

ПеС. Скільки не шукав в собі, так і не знайшов аніякісінького бажання відмовлятися від своїх інстинктів, хай і найнизенніших.
Від інстинктів відмовлятися не треба, їх варто змінювати і керувати ними - ото є духовний розвиток, а не тоді коли інстинкти керують тобою, як у тварин що у них є душа, а немає духу.

Цитата

І чомусь не відчуваю свою душу ні в якому рабстві, тим паче власного тіла.
значить відповідні чакри закриті ще... Спите Ви пане, спите ще...

Повідомлення відредагував Limit Maximum: 07.03.2008 – 00:26

• 0

#49 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 07.03.2008 – 00:50

Та ну, пане Limit Maximum... Нащо ж так перекручувати? Я казав, що для такої духовності користі нема... Бо потреби в такій духовності у давніх предків не виникало.

Цитата

природнє і людське закінчується там, де йде заграбання більне ніж потрібно для прожиття.
А от з цим погоджуся. Доповню тільки: там, де переступається межа розумного. Те, що не випрадане практичною доцільністю, є зайвим. А значить і не розумним, не доцільним. Те, на що йдуть ресурси, а віддачі не отримується.
Але до чого тут духовність?
Я б класифікував це поняття, як потребу людини в все ширшому пізнанні навколішнього і внутрішнього світу, потребу в самовдосконаленні, в освіті, творчості, в благотворчій праці...Це ближче до духовності, ніж та формула, що Ви запропонували. В моєму формулюванні хоч ні від чого не треба відмовлятися. Хіба що від лінощів...
  • 0

#50 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 08.03.2008 – 19:03

Флуд видалено.
  • 0

#51 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 13.03.2008 – 23:19

Перегляд дописуSotnik (7.03.2008 00:50) писав:

Та ну, пане Limit Maximum... Нащо ж так перекручувати? Я казав, що для такої духовності користі нема... Бо потреби в такій духовності у давніх предків не виникало.

А от з цим погоджуся. Доповню тільки: там, де переступається межа розумного. Те, що не випрадане практичною доцільністю, є зайвим. А значить і не розумним, не доцільним. Те, на що йдуть ресурси, а віддачі не отримується.
Але до чого тут духовність?
Я б класифікував це поняття, як потребу людини в все ширшому пізнанні навколішнього і внутрішнього світу, потребу в самовдосконаленні, в освіті, творчості, в благотворчій праці...Це ближче до духовності, ніж та формула, що Ви запропонували. В моєму формулюванні хоч ні від чого не треба відмовлятися. Хіба що від лінощів...
а лінощі дає тіло та мозок, які від Духа далекі.
  • 0

#52 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 14.03.2008 – 01:04

Сумлінню не відомо поняття "лінощі".
Бо Бог - це сумління.
  • 0

#53 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 14.03.2008 – 02:02

Перегляд дописуSotnik (14.03.2008 01:04) писав:

Сумлінню не відомо поняття "лінощі".
Бо Бог - це сумління.
як Ви якось при нагоді заглибитеся в себе глибше, то побачите що в основі лінощів лежить не що інше, як страх та слабкість сили волі.
В такому разі, совісті відомо поняття страху, коли вона бореться з ним, хіба ж ні? Значить совість (сумління) то ще не Бог. Бог вище.
  • 0

#54 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 14.03.2008 – 02:12

Ні. Само сумління не відає страху. Страх - це почуття виникає з низинних людських інстинктів, закладених природою. Сумління породжує силу волі, яка переборює страх.
  • 0

#55 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 14.03.2008 – 02:57

Сумління переборює страх в кінці-кінців. Це правда. А як щодо страху помилки через незнання ще всього достатньо, який стимулює виконувати тільки те що знаєш вже (це зветься страхом Божим у християнстві).
  • 0

#56 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 14.03.2008 – 03:29

Мені не відома категорія "страху Божого".
Якщо я чогось не знаю, то це спонукає мене до навчання, пізнання цього.
А іноді дію за принципом "очі бояться, а руки роблять". Хоч це звісно своєрідна лотерея.
Не завжди вгадуєш, як правильно було б робити.

Повідомлення відредагував Sotnik: 14.03.2008 – 03:30

• 0

#57 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 14.03.2008 – 03:55

Страх Господень - страх скривдити улюбленого Бога своєю нешанобливістю, недосвідченістю або невиправною помилкою.
  • 0

#58 Aleph

Профі

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 396 повідомлень

Відправлено 27.05.2008 – 17:19

Перегляд дописуLMax (20.06.2007 13:38) писав:

Язичництво - установлений за замовчуванням DOS на платформу свідомості. Що й забезпечує нам "PC-сумісність". Хто позбавлений частки язичництва у світосприйнятті? Можна, звичайно, користуватися й DOS-ом - спілкуватися командним рядком, не мати поняття про графічний інтерфейс, вікна, вантажитися з дискеток і типу "горя не знати". Це - язичництво.
Можна юзати безкоштовний Лінукс, але там треба багато часу махатися з налаштуванням власного контакту з системою. Це - буддизм.
Але навіщо, коли Біллі Гейтс приніс за нас за всіх себе як спокутну жертву, воссівши на престолі в хмарах? :rolleyes:

До речі, DOS - теж його твориво...

П.С. What's Your Operatіng System?

DOS (MS-, PC-, TR- і т.д.) мав одну дуже хорошу штатну утиліту - debug.com. Це - в комплекті! Я її дуже любив. А ще, якщо не брати до уваги надбудов типу memmaker і т.п., можна було вільно доступитися до буль-якого сегменту пам'яті, переривання, регістра чи порта. Красота! Головне тільки було знати архітектуру, яка була доступною. І ресурсів поменше необхідно було. Коротше кажучи, я почував себе повним господарем системи :)

А ще, користування комендним рядком вимагає вищі навики чим користування GUI ;)

А взагалі колишні навики, набуті за часів розповсюдження DOS, мені суттєво помогли освоїти "недокументовані можливості" WINDOWS :) . Тільки все стало громісткішим.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних

Магазин кубиков Рубика Cubes.in.ua