Перейти до вмісту

Релігія


Повідомлень в темі: 713

Опитування: Релігія (108 користувачів проголосувало)

До якої релігії Ви відноситесь?

 1. 1. Православіє (23 голосів [21.30%])

  Процент голосів: 21.30%

 2. 2. Католицизм (7 голосів [6.48%])

  Процент голосів: 6.48%

 3. 3. Греко-католицизм (26 голосів [24.07%])

  Процент голосів: 24.07%

 4. 4. Язичниство (7 голосів [6.48%])

  Процент голосів: 6.48%

 5. 5. Ісламізм (1 голосів [0.93%])

  Процент голосів: 0.93%

 6. 6. Буддизм (2 голосів [1.85%])

  Процент голосів: 1.85%

 7. 7. Іудаїзм (0 голосів [0.00%])

  Процент голосів: 0.00%

 8. 8. Агностицизм (10 голосів [9.26%])

  Процент голосів: 9.26%

 9. 9. Атеїзм (13 голосів [12.04%])

  Процент голосів: 12.04%

 10. 10. Сатанізм (1 голосів [0.93%])

  Процент голосів: 0.93%

 11. 11. Інше (14 голосів [12.96%])

  Процент голосів: 12.96%

 12. 12. Пантеїзм (4 голосів [3.70%])

  Процент голосів: 3.70%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#361 LMaXLvIV

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1067 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Львів

Відправлено 14.09.2007 – 16:31

Перегляд дописуСварус (14.09.2007 16:43) писав:

ні, мабуть у мене просто стійкість до нейролінгвіністичного програмування..але це вже попахує оффтопом.
це не стійкість до НЛП, а:

1. Очевидне невміння задавати правильно і чітко запитання не розбавляючи їх не арґументованими розмитими фразами типу "і що з того", "будь-хто", "будь-що", "хто хоче", хто завгодно" і т.д., що не несуть в загальному ніякої конкретики.

(або)

2. НЛП-фобія, яка заважає дивитись на речі (ідеї) не упереджено без стереотипів та нав'язливих страхів щодо можливості маніпуляції над Вашою свідомістю.

П.С. Нагадаю відомий вислів що "в грамотно поставленому запитанні є вже половина відповіді".

Повідомлення відредагував LMax: 14.09.2007 – 16:37

 • 0

#362 Осколок Життя

  Абориген

 • Користувачі
 • PipPipPipPip
 • 104 повідомлень

Відправлено 25.09.2007 – 18:45

краще мені промовчати... )))...

а доречі... тут є славяни?... відгукніться!!!..)))... краще в приватні повідомлення)...
 • 0

#363 Гість_Дiма_*

 • Гості

Відправлено 26.09.2007 – 14:32

ХРИСТИЯНСТВО
Християнство в епоху зародження та становлення
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Християнство виникло в греко-римському середземноморському світі, коли він переживав епоху релігійних змін. Існувала безліч культів, включаючи культ богів Риму і культи богів тих міст і країн, які увійшли до складу Римської імперії. Особливо важливе значення надавалося культу імператора. Широке поширення мали містеріальні культи, присвячені грецьким божествам. Усі вони були пов'язані з поклонінням якомусь богу, який був убитий своїми ворогами, а потім повстав з мертвих. Обряди ці зберігалися в таємниці від сторонніх, посвячені ж вірили, що, здійснюючи ці обряди, вони є спільниками у смерті бога і через його воскресіння знайдуть безсмертя. Інша релігійна традиція, герметизм, обіцяла своїм прихильникам звільнення від кайданів плоті і безсмертя.

Християнство відкидало шанування язичеських богів та імператора. Воно мало визначені риси подібності з містеріальними культами, але істотно відрізнялося від них - зокрема, тим, що в ньому шанувався не міфічний персонаж, а реальна історична особистість, чиє життя і вчення стали предметом шанування і віри. Християнське віровчення істотно відрізнялося також від того, що пропонували інші культи. Християнство частково запозичило свою термінологію з грецької філософії, - насамперед стоїчної, платонічної і неоплатонічної - однак його значеннєве ядро - віра в те, що у Христі вічний Бог став людиною, перетерпів смерть на хресті, а потім воскрес з мертвих - не мало нічого загального з існуючими на той час філософськими системами.

Послідовники християнства зіштовхнулися з постійними гоніннями з боку населення і влади, що поставила християнство поза законом. Однак, число християн множилося, й імператори вживали рішучих заходів, щоб змусити їх відмовитися від своєї віри. Протягом 3 ст. два імператори - Децій і його спадкоємець Валеріан - зробили все, щоб назавжди покінчити з християнством. На початку 4 ст. Діоклетиан поширив найжорсткіше з усіх гонінь на християн. Однак за п'ять століть, що минули з часу розп'яття Ісуса Христа, переважна частина населення Римської імперії, включаючи імператорів, приймає християнство.

У 312 році імператор Костянтин Великий прийняв цю віру, його прикладу дотрималися троє його синів, які також стали імператорами. Спроба племінника Костянтина, імператора Юліана (прозваного "Відступником"), відродити язичництво (у 361-363) провалилася. До кінця 5 ст. християнство стало державною релігією Вірменії, християнські громади з'явилися в Перській імперії, в Індії й у німецьких народів на північних рубежах Римської імперії.

У першому поколінні християн було кілька видатних місіонерів, серед яких найвидатнішими можна вважати апостолів Павла і Петра. Вони та їхні менш прославлені сучасники проповідували християнство переважно серед грекомовоного населення імперії. З великих міст віра поширювалася в малі, а звідтіля - у сільську місцевість.

Серед причин, що спонукали більшість населення Римської імперії прийняти християнство, можна назвати такі:

- поступовий занепад греко-римської культури;

- прийняття християнської віри Костянтином і його спадкоємцями;

- той факт, що в християнстві люди усіх класів і національностей приймалися в єдине, загальне братерство і що ця релігія могла бути адаптована до місцевих народних звичаїв;

- безкомпромісна прихильність церкви своїм переконанням і високі моральні якості її членів;

- героїзм християнських мучеників.

Організація церкви

Християні вірили, що складають єдину всесвітню церкву. Вона була організована за принципом "діоцезів" (термін, що позначав територіальну одиницю у складі імперії), або "єпархій" на чолі з єпископом. Особливою шаною користувалися єпископи Єрусалима, Олександрії, Антіохії, Карфагена, Константинополя і Риму. Єпископу Римському як главі церкви імперської столиці віддавалася першість перед іншими єпископами. Крім того, відповідно до традиції, першим єпископом Риму був апостол Петро, якого сам Христос поставив главою церкви. Мірою росту церква змушена була піклуватися про чистоту віри, сприйнятої від апостолів. Християнству загрожувала небезпека втратити цю чистоту в ході адаптації до тих або інших місцевих умов. У 1 ст. існувала небезпека поглинання християнства іудаїзмом. У запобіганні такого результату головну роль зіграв Павло.

Щоб протистояти цьому й іншим подібним течіям, християнська церква виробила три принципи, що дозволяли забезпечити збереження віри в її споконвічній чистоті. По-перше, це була доктрина апостольського спадкоємства, відповідно до якої апостоли засвоїли Євангеліє безпосередньо від Христа, а потім, перед смертю, передали його - разом зі своїм віронавчальним авторитетом - єпископам, обраним християнами місцевої церкви, а ці єпископи, у свою чергу, передавали його своїм спадкоємцям. По-друге, необхідно чітко визначити коло писань, у яких утримувалося справжнє навчання апостолів. По-третє, стояло завдання дати коротке й чітке формулювання, що виражала б сутність християнської віри, у результаті чого виникли символи віри, з яких найбільш розповсюдженим був так званий Апостольський символ віри. Концепція апостольського спадкоємства єпископів, новозавітний канон і Апостольський символ віри дотепер залишаються фундаментом, що визначає життя більшості християнських церков.

Двадцяте століття

Після Першої світової війни християнство зіштовхнулося з новими погрозами і труднощами. У традиційно християнських країнах виникли сили, що домоглися здійснення революції - політичної, економічної і культурної - у масштабах усієї планети. Дві світові війни торкнулися усіх народів на Землі. Виникнення у 1945 ядерної зброї поставило під загрозу життя усього Людства. У Європі й Азії скасовувалися старі форми керування. У великих регіонах - насамперед у Росії й Китаї - на зміну старому режиму прийшов комуністичний, що звичайно сполучився з войовничим атеїзмом.

Країни одна за іншою переживали промислові революції, що також ставило під загрозу існування традиційної релігії. І в Західній, і в Східній Європі різко скоротилося число парафіян. Колоніальна система канула у вічність, а християнство, що асоціювалося у жителів колишніх колоній із західним імперіалізмом, стало розглядатися як явище імперіалістичної культури. У результаті в цих країнах розцвіли нехристиянські релігії - насамперед іслам, індуїзм та буддизм. Однак, основною тенденцією 20 ст. в усьому світі стає рух до секуляризму, що відкидає всяку релігію.

Сучасне християнське відродження

Усупереч усім цим труднощам християнство сьогодні переживає період підйому. На це вказує цілий ряд безперечних ознак. Продовжується поширення християнства в усьому світі. Незважаючи на демографічний вибух у країнах "третього світу" після Першої світової війни, кількість християн значно збільшилася відносно загальної чисельності населення в Індії, Індонезії й африканських країнах, розташованих на південь від Сахари.

Християнство стало важливим фактором самостійного соціального і культурного розвитку народів країн, що одержали незалежність, "третього світу". Зокрема, розширювалася програма підготовки християнських священнослужителів з числа представників корінного населення, і багато хто з них увійшли в єпископат Римсько-католицької церкви (або в його аналог у протестантських церквах).

Християнство продовжувало існувати в країнах з комуністичним режимом. В Україні, Росії та Білорусі після періоду, коли войовнича антихристиянська політика комуністів призвела до значного скорочення чисельності членів церкви, християнство відродилося знову і число віруючих істотно збільшилося. У Східній Німеччині, Польщі, Угорщині, Чехії, Словаччині, Румунії, Болгарії і країнах колишньої Югославії церкви продовжували існувати незважаючи на численні труднощі й утиски.

У християнстві поряд зі старими виникли нові течії, старі ж значно зміцнилися. У католицизмі про все більш широку участь мирян у житті церкви свідчить виникнення Літургічного руху, Католицької дії, Євхаристичних конгресів, християнсько-демократичних партій, Легіону Діви Марії і великого числа молодіжних організацій, а також здійснення нових перекладів Біблії на національні мови. У Європі позиції католицької церкви особливо сильні в Ірландії, Нідерландах, Бельгії, Північній Франції, Південній Німеччині, Швейцарії, Північній Італії та Польщі.

Здійснюються значні зусилля з боку основних інтелектуальних течій сучасності. Такі видатні мислителі сучасності, як Жак Марітен і Етьєн Жильсон, у своїх працях викладали теологічне вчення Хоми Аквінського, зробивши його зрозумілим і переконливим для сучасної людини. Габріель Марсель розробив філософію екзистенціалізму, популярного населення. У протестантизмі Карл Барт став найбільш впливовим теологом після Шлейєрмахера, завоювавши визнання не тільки у протестантів, але й у католицьких теологів. У США Рейнхольд Нібур очолив школу, що займається вивченням проблем відносини християнства до соціальних, економічних і міжнаціональних питань сучасності.

Християни досягли високого ступеню єдності, який був відсутній раніше. Вони як і раніше далекі від того, щоб об'єднатися в загальну церкву, але стали виступати єдиним фронтом перед усім світом. Паралельно зміцнюються дружні відносини між протестантськими і католицькими церковними лідерами.

Християнство набуло значно більшого морального авторитету у нехристиянському світі. Таким чином уплинувши, зокрема, на формування ідеалів Махатми Ганді, найавторитетнішого духовного лідера Індії у 20 ст., а через нього - на багатьох його співвітчизників. Хоча християнство і не могло грати домінуючої ролі в країнах цього світу, воно проте істотно вплинуло на ідеали і вчинки людей.1.1 Православ'я


1.1.1 Автокефальні православні церкви:
Константинопольська православна церква (Туреччина, США, Німеччина та інші країни)
Фінляндська православна церква
Александрійська православна церква (Єгипет, Кенія, інші країни Африки)
Антіохійська православна церква (Сирія, Ліван)
Ієрусалимська православна церква (Йорданія, Палестина, Ізраїль)
Синайська православна церква (Єгипет)
Руська православна церква
Українська православна церква Московського патріархату
Білоруська православна церква
Японська православна церква
Грузинська православна церква
Сербська православна церква
Румунська православна церква
Болгарська православна церква
Кіпрська православна церква
Елладська [Грецька] православна церква
Албанська православна церква
Польська православна церква
Православна церква Чеських земель і Словаччини
Православна церква в Америці (США)


1.1.2 Православні церкви, не визнані іншими православними церквами:
Руська православна церква за кордоном (США, Канада й інші країни)
Російська православна вільна церква (Росія та інші країни СНД)
Істинно православна церква (Росія)
Істинно православні християни (Росія та інші країни СНД)
Істинно православні християни-мовчуни (Росія)
Основна ланка Христа (Україна)
Українська православна церква Київського патріархату
Руська православна церква Київського патріархату
Українська автокефальна православна церква
Українська православна церква США
Українська православна церква Канади
Американська карпатороська православна греко-католицька церква (США)
Білоруська автокефальна православна церква
Македонська православна церква
Істинно православна церква Греції, що притримується старого стилю
Православна католицька церква Північної і Південної Америки


1.1.3 Старообрядництво (Росія та інші країни СНД)
1.1.3.1 Поповці:
Єдиновірська церква
Руська православна старообрядницька церква [Бєлокриницька ієрархія]
Руська древлеправославна церква
Андріївці
Кліментівці

1.1.3.2 Безпопівці:
Часовенна злагода
Поморці
Федосєєвци
Філіповці
Спасовці
Бєгуни
Дирники
Скритники
Мєлхіседеки
Лужковці
Істинно православні християни подорожуючі

1.1.4 Маргінальні секти, що відкололися від православ'я (Росія та інші країни СНД)
Духовні християни
Хлисти
- Пісники
- Старий Ізраїль
- Шалопути
- Новохлисти
- Мормони духовно-християнського напрямку
- Новий Ізраїль
- Новий союз духовного Ізраїлю
- Новохристиянський союз
Малєванці
Громада єдиної віри
Скопці
Духоборці (Росія, інші країни СНД, Канада, США)
Молокани
Духовні християни-тверезники
Тверезники

1.1.5 Інші маргінальні секти, що відкололися від православ'я
Іоаніти
Федорівці
Ніколаєвці
Ім'яславці
Інокентієвці
Петровці
Богородицький центр
Толстовство
Церква Лева Толстого
Ієговісти-ільїнці
Суботники

1.2 Католицизм

1.2.1 Римо-католицька церква

1.2.1.1 Католики латинського обряду (більшість країн світу)
1.2.1.2 Католики східних обрядів
Греко-католики - мелькіти (Сирія, Ліван, США)
Греко-католики - греки (Греція)
Греко-католики - албанці (Албанія)
Греко-католики - італо-албанці (Італія)
Греко-католики - болгари (Болгарія)
Греко-католики - хорвати (Хорватія)
Греко-католики - словаки (Словаччина)
Греко-католики - русини підкарпатські (Україна)
Греко-католики - українці (Україна, Польща)
Греко-католики - білоруси (Польща, Білорусія)
Греко-католики - росіяни (Росія)
Греко-католики - румуни (Румунія)
Греко-католики - угорці (Угорщина)
Греко-католики - грузини (Грузія)
Халдеї (Ірак)
Сіро-малабарці (Індія)
Сіро-католики (Ірак, Сирія)
Сіро-маланкарці (Індія)
Мароніти (Ліван, США)
Копті-католики (Єгипет)
Ефіопи-католики (Еритрея, Ефіопія)
Вірмено-католики (США, Сирія, Ліван, Грузія)

1.2.2 Неримські католики
1.2.2.1 Консервативні католики
Бразильська католицька апостольська церква
Католицька американська православна церква (Аргентина)
Мексиканська православна католицька апостольська церква
Католицька апостольська галліканська церква (Франція)
Стара романська католицька церква у Франції
Старокатолицька маріавитська церква Польщі
Африканський легіон Марії [Легіон Марії] (Кенія)
Національна католицька апостольська церква (Філіпіни)

1.2.2.2 Старокатолики
Старокатолицька церква в Німеччині
Старокатолицька церква в Австрії
Християнсько-католицька церква Швейцарії
Старокатолицька церква в Нідерландах
Польська національна католицька церква Америки (США)
Польська національна католицька церква

1.2.2.3 Реформовані католики
Філіпінська незалежна церква
Чехословацька гуситська церква

1.2.2.4 Англо-романські церкви
Вільна протестантська єпіскопальна церква (Великобританія)
Вільна протестантська єпископальна церква (Нігерія)
Африканська православна церква (Зімбабве)
Африканська православна церква в ПАР

1.2.2.5 Католицькі церкви, очолювані незалежними єпископами [episсорivagantes]
Католицька апостольська православна церква Сходу [Алуетт-Пессак, Жиронда] (Франція)
Змішаний незалежний головний прихід [Схід - Захід, Беемське місіонерське абатство] (Франція)

1.2.3 Маргінальний католицизм
1.2.3.4 Апостольські католики
Католицька апостольська церква (Німеччина, Великобританія)
Новоапостольська церква (Німеччина, ПАРА, інші країни)

1.2.3.5 Ліберальні католики
Православна католицька церква Франції
Автокефальна галліканська католицька церква (Франція)
Апостольська гностична церква (Франція)
Ліберальна католицька церква (США)

1.3 Протестантизм

1.3.1 Англіканство
1.3.1.1 Англіканські церкви, що входять в Англіканську співдружність
Церква Англії
Церква в Уельсі
Шотландська єпископальна церква [Єпископальна церква в Шотландії]
Церква Ірландії
Англіканська церква в Європі (ряд країн Європи)
Англіканська церква Канади
Єпископальна церква в США [Протестантська єпископальна церква в США]
Церква в провінції Вест-Індії (Тринідад і Тобаго, Ямайка, Барбадос та інші країни)
Єпископальна англіканська церква Бразилії
Англіканська церква Австралії
Англіканська церква в Аотеароа, Новій Зеландії й Полінезії [колишня Церква провінції Нової Зеландії]
Церква провінції Меланезії (Соломонови Острови, Вануату)
Англіканська церква Папуа - Нової Гвінеї
Церква провінції в Індійському океані (Мадагаскар та інші країни)
Церква провінції Південної Африки
Церква провінції Центральної Африки (Замбія, Зімбабве, Малаві)
Провінція англіканської церкви Конго (Демократична Республіка Конго)
Протестантська єпископальна церква провінції Бурунді
Єпископальна церква провінції Руанди
Церква в провінції Танзанії
Англіканська церква Кенії [колишня Церква провінції Кенії]
Церква Уганди
Провінція єпископальної церкви Судану [Єпископальна церква Судану]
Англіканська церква Нігерії [колишня Церква провінції Нігерії]
Церква провінції Західної Африки (Гана та інші країни)
Церква провінції Південно-Східної Азії (Малайзія)
Філіппінська єпископальна церква
Англіканська церква Кореї

1.3.1.2 Англіканські церкви, що не входять до Англіканського співтовариства
Церква Христа в Африці (Кенія)
Церква луо Номійя [Дано мені слово Боже] (Кенія)
Індійська англіканська церква Церковної місіонерської спільноти
Церква Англії в Південній Африці

1.3.1.3 Лютеранство
Об'єднана євангелічно-лютеранська церква Німеччини
Церква Аугсбургського сповідання Ельзасу і Лотарингії
Євангелічно-лютеранська народна церква Данії
Шведська церква
Норвезька церква
Національна церква Ісландії
Фінська євангелічно-лютеранська церква
Євангелічна церква Аугсбургського сповідання в Австрії
Євангелічно-лютеранська церква Угорщини
Словацька євангелічна церква
Євангелічна церква Аугсбургського сповідання в Румунії
Церква Аугсбургського сповідання в Польщі
Євангелічно-лютеранська церква Естонії
Євангелічно-лютеранська церква Латвії
Євангелічно-лютеранська церква Литви
Євангелічно-лютеранська церква в Росії, на Україні, у Казахстану і Середній Азії
Єдина євангелічно-лютеранська церква Росії
Євангелічно-лютеранська церква Інгрії (Росія)
Євангелічно-лютеранська церква в Америці [1988] (США)
Лютеранська церква - Міссурійський синод (США)
Вісконсінський євангелічно-лютеранський синод (США)
Євангелічно-лютеранська церква в Америці, Канадське відділення
Євангелічна церква лютеранського сповідання в Бразилії
Євангелічно-лютеранська церква Бразилії
Євангелічно-лютеранська церква в Південній Африці
Об'єднана євангелічна церква Намібії
Євангелічно-лютеранська церква в Танзанії
Євангелічна церква Мекане Ієсус (Ефіопія)
Лютеранська церква Христа (Нігерія)
Малагасійська лютеранська церква [Лютеранська церква Мадагаскару]
Об'єднані євангелічно-лютеранські церкви в Індії
Батакська християнська протестантська церква (Індонезія)
Індонезійська християнська церква
Індонезійська протестантська християнська церква
Ніасська християнська протестантська церква (Індонезія)
Сімалунгунська протестантська християнська церква (Індонезія)
Євангелічно-лютеранська церква Папуа - Нової Гвінеї
Лютеранська церква Австралії

1.3.1.4 .Кальвінізм
Реформатство
Федерація протестантських церков Швейцарії
Нідерландська реформована церква
Реформатські церкви в Нідерландах
Реформатські церкви [звільнені] (Нідерланди)
Реформатська федерація (Німеччина)
Реформатська церква Франції
Реформатська церква Угорщини
Реформатська християнська церква в Словаччині
Реформатська [гуситська] церква Румунії
Реформатська церква на Карпато-Україні
Реформатська церква в Америці (США)
Християнська реформатська церква в Північній Америці (США)
Голландська реформатська церква Південної Африки
Голландська реформатська церква Африки (ПАР)
Голландська реформатська місіонерська церква (ПАР)
Голландська реформована церква в Південній Африці
Реформатська церква в Південній Африці
Євангелічна церква Лесото
Реформатська церква в Замбії
Євангелічна церква Габону
Євангелічна церква Камеруну
Євангелічна церква Того
Каро-батакська протестантська церква (Індонезія)
Християнська церква Яви (Індонезія)
Протестантська церква в Західній Індонезії
Євангелічна церква на Калімантані (Індонезія)
Християнська церква на Центральному Сулавесі (Індонезія)
Тораджська християнська церква (Індонезія)
Християнська євангелічна церква в Мінахасі (Індонезія)
Євангелічна християнська церква на Сангіху й Талауді (Індонезія)
Християнська церква Сумби (Індонезія)
Євангелічна християнська церква на Тиморі (Індонезія)
Молуккська протестантська церква (Індонезія)
Євангелічні християнські церкви на Хальмахере (Індонезія)
Євангелічна християнська церква в Іріан-Джая (Індонезія)
Пресвітеріанство
Церква Шотландії
Пресвітеріанська церква в Ірландії
Пресвітеріанська церква Уельсу
Пресвітеріанська церква в Канаді
Пресвітеріанська церква [США]
Пресвітеріанська церква в Америці (США)
Кемберлендська пресвітеріанська церква (США)
Національна пресвітеріанська церква Мексики
Перуанська євангелічна церква
Пресвітеріанська церква Бразилії
Пресвітеріанська церква Австралії
Пресвітеріанська церква Нової Зеландії
Пресвітеріанська церква Кореї [Тонгхап]
Пресвітеріанська церква в Кореї [Хаптонг]
Пресвітеріанська церква [реформована] (Республіка Корея)
Генеральна асамблея пресвітеріанських церков у Кореї [Бо Су]
Пресвітеріанська церква в Республіці Корея [Ханкук]
Пресвітеріанська церква Кореї [Косін]
Пресвітеріанська церква на Тайвані
Пресвітеріанська церква Північно-Східної Індії
Об'єднана пресвітеріанська церква Пакистану
Асоціація реформованих протестантських церков (Пакистан)
Євангелічна церква Єгипту
Пресвітеріанська церква в Судану
Пресвітеріанська церква Гани
Євангелічна пресвітеріанська церква (Гана)
Пресвітеріанська церква Нігерії
Камерунська пресвітеріанська церква
Пресвітеріанська церква в Камеруну
Пресвітеріанська громада в Демократичній Республіці Конго
Пресвітеріанська церква в Руанді
Пресвітеріанська церква Східної Африки (Кенія)
Пресвітеріанська церква Мозамбіку
Церква Центральної Африки, пресвітеріанська (Малаві)
Пресвітеріанська церква Африки (ПАР)
Пресвітеріанська церква Південної Африки
Реформована пресвітеріанська церква (ПАР)
Конгрегаціоналізм
Національна асоціація конгрегаціональних християнських церков (США)
Національна рада общинних церков (США)
Євангелічна вільна церква Америки (США)
Американська євангелічна церква завіту (США)
Шведська місіонерська церква завіту
Союз уельских індепендентів
Об'єднана конгрегаціональна церква Південної Африки
Зулуська конгрегаціональна церква (ПАР)
Євангелічна церква Конго (Республіка Конго)
Євангелічна громада Демократичної Республіки Конго
Менонітство
Власне меноніти
- Асоціація німецьких менонітських громад (Німеччина)
- Менонітське братерство (Нідерланди)
- Менонітська церква (США й інші країни)
- Менонітська церква Генеральної конференції (США, Канада, Демократична Республіка Конго)
- Менонітська братерська церква Північної Америки (США й інші країни)
- Церква братів у Христі (США)
- Церковні меноніти (Росія й інші країни СНД)
- Братерські меноніти (Росія й інші країни СНД)
- Менонітська церква (Мексика)
- Євангелічна менонітська церква в Парагваї
- Індійська менонітська братерська церква
- Євангелічна християнська церква на Яві (Індонезія)
- Нігерійська менонітська церква
- Громада менонітських братерських церков у Демократичній Республіці Конго
Танганьїкська менонітська церква
Аміші
Менонітська церква амішів старого порядку (США)
Гуттерці
Гуттерські брати (Канада, США)

1.3.1.5 Методизм
Методистська церква (Великобританія й інші країни)
Об'єднана методистська церква (США й інші країни)
Міжнародні церкви Христа (США й інші країни)
Африканська методистська єпископальна церква (США й інші країни)
Африканська методистська єпископальна сіонська церква (США й інші країни)
Християнська методистська єпископальна церква (США й інші країни)
Методистська церква Бразилії
Методистська церква Південної Африки
Африканська методистська єпископальна церква (ПАР)
Методистська церква в Зімбабве
Об'єднана методистська церква (Зімбабве)
Африканська методистська єпископальна церква (Замбія)
Об'єднана методистська церква Анголи
Громада об'єднаних методистів у Демократичній Республіці Конго
Методистська церква в Кенії
Методистська церква, Нігерія
Методистська церква, Гана
Протестантська методистська церква в Кот д'Івуаре
Корейська методистська церква
Методистська церква в Малайзії
Об'єднана методистська церква на Філіппінах
Євангелічна методистська церква на Філіппінах
Методистська церква Нової Зеландії
Методистська церква на Фіджі
Сальваціонізм
Армія порятунку (США, Індія, Індонезія, Республіка Корея і багато інших країн)
Шведська армія порятунку
Перфекціонізм
Церква назарянина (США й інші країни)
Християнський та місіонерський альянс (США і багато інших країн)
Церква Бога [Андерсон, Індіана] (США, Кенія, Мексика й інші країни)
Вільна методистська церква Північної Америки (США)
Уесліанська [весліянська] церква (США)
Християнська конгрегація (США)
Асоціація індійських євангелічних церков (Еквадор)
Корейська євангелічна церква святості
Іісусова корейська церква святості
Євангелічна церква В'єтнаму
Індонезійська християнська церква скинії Нового Завіту
Протестантська церква Центрального Кот д'Івуара
Громада вільних методистів на сході Демократичної Республіки Конго
Вільна методистська церква в Руанді
Церква Бога у Східній Африці (Кенія)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Іслам
Іслам зіграв важливу роль в історії людства. У 9-11 ст. ісламська цивілізація була найактивнішою у світі. Арабська культура дала світу філософів, астрономів, математиків, містиків, поетів та істориків.

Арабська, поряд з романськими мовами, була засобом спілкування безлічі людей незалежно від раси і віросповідання. В Індії іслам досяг свого найвищого розквіту в часи династії Великих Моголів (1526-1857), засновником якої був Бабур - нащадок Чінгісхана і Тамерлана. Чималу роль в процвітання ісламу в Індії внесли й арабські купці, які з 8 ст. активно проповідували там цю релігію.

Напрямки ісламу

За переказом, Мухаммед пророчив, що релігія, яку він заснував, розділиться на 73 секти (варіанти: на 71 або 72), але лише одна з них буде володіти істиною.

Суніти. Найчисленніша течія в ісламі, що поєднує близько 90 відсотків загального числа віруючих. Суніти вважають Коран і хадиси (араб. "хадис" - "розповідь" про вчинки або слова Мухаммеда, іноді також його родичів і найближчих сподвижників, зібрання яких складає суну - "закон", зразком для наслідування мусульманами) основними авторитетними джерелами для формування положень права, теології, моралі й етики. Вони визнають також іджма ("одноголосне рішення") усієї мусульманської громади (згодом ця вимога була замінена на одноголосність правознавців-факихів), так само як кияс ("порівняння") не описаних у Корані і суні казусів. Халіфи в їхній уяві представленні звичайними людьми, не відзначеними божественною милістю. В епоху Середньовіччя цілком сформувалися чотири офіційні сунітські мазхаба фікха (релігійно-правові школи), що збереглися дотепер: маликіти, ханафіти, шафіїти та ханбаліти.

Шиїти. Друга з двох основних течій в ісламі - шиїзм. Шиїти (від араб. "ши'а", цілком "ши'ат 'Алі" - "прихильники Алі") з'явилися на зорі ісламської історії. Представники цієї течії вважали Алі, зятя Мухаммеда, своїм духовним вождем і в династичних війнах підтримували його нащадків, думаючи, що їх осіняє божественна благодать. Розглядаючи сунітських халіфів як узурпаторів політичної і релігійної влади, вони вважали, що шиїтські імами покликані відновити щире вчення й етичні норми первісного ісламу. Число їхніх духовних вождів, нащадків Алі, дорівнює дванадцяти (у шиїтів-імамитів, або дванадцятеричники). Останній з них, Мухаммед, "зник" приблизно у 873 році в мечеті в Самаррі; очікується, що він з'явиться знову, стане богообраним вождем, месією (махді) і очистить іслам від перекручувань. Навчання про "прихованих імамів" є ключовою частиною шиїтської доктрини, що відрізняє її від сунітського вчення. Шиїзм поширився в багатьох країнах і дав початок безлічі сект. "Дванадцятеричники", або існа-ашарити визнають імамат дванадцяти нащадків Алі. "Семеричники", або ісмаіліти, думають, що імамат правильно передавався тільки до сьомого імама. Надалі ісмаілістські правителі діяли і розвертали свій "заклик" (араб. "да'ва") від імені прихованого імама. В даний час ісмаіліти активні в багатьох країнах. Їхнім всесвітнім главою є Ага-Хан IV.

До числа ісмаілитів належали кармати, названі так, можливо, від імені керівника секти Хамдана Кармата. Вони заснували свою ідеологію на принципах соціальної справедливості, вважали, що суспільство повинно володіти основними засобами виробництва. Держава карматів проіснувала у Бахрейні з кінця 9 по 11 ст. В Іраку і Сирії кармати підняли повстання, що ледь-ледь було придушене. Популярністю користується факт захоплення ними Мекки, коли був вивезений Чорний камінь, згодом повернутий на своє місце в Каабі. Кармати ворогували з іншими ісмаілітською династією - фатимідами, які заснували власний халіфат у Єгипті.

Замкнута секта нусайритів, або алавитів (від імені Алі) сповідує ісмаілітське вчення, у якому присутні елементи гностицизму, християнства й астральних культів. В даний час нусайрити поширені у Сирії, Північному Лівані і Туреччині. Вони відносяться до числа так званих крайніх шиїтів. До останніх належать також друзи (від імені засновника секти Ад-Даразі, поиер близько 1019 р.), які проживають в основному в Лівані, навчання яких виділилося з ісмаілітської доктрини в результаті обожнювання фатимідського імама аль-Хакіма (996-1021) і надалі розвивалося самостійно.

У європейських країнах відомі ассасини (перекручене араб. "хашишиййун" - "ті що вживають гашиш"), як, імовірно, іменували ісмаілітів, що займалися терором у період гострої політичної боротьби 12-13 ст.Сунізм
· Ханафіти (Албанія, Боснія і Герцеговина, Туреччина, Сирія, Ірак, Афганістан, Пакистан, Індія, Бангладеш, Туркменістан, Узбекистан, Таджикистан, Киргизія, Казахстан, Росія, Джібуті, Еритрея й інші країни)
· Шафіїти (Сирія, Ліван, Палестина, Йорданія, Саудівська Аравія, ОАЕ, Ємен, Єгипет, Сомалі, Комори, Мальдіви, Індія, Малайзія, Індонезія, Бруней та інші країни)
· Малікіти (Єгипет, Судан, Лівія, Туніс, Алжир, Марокко, Мавританія, Кувейт, Бахрейн та інші країни)
· Ханбаліти (Саудівська Аравія, Катар та інші країни)
· Сектантський сунізм
· Ваххабиты (Саудівська Аравія й інші країни)
· Сенуситы (Лівія)


Шиїзм
· Імаміти
· Усулі (Іран, Ірак)
· Ахбарі (Індія, Ірак, Бахрейн, Іран)
· Шейхіти (Іран, Ірак, Бахрейн)
· Старі шейхіти
· Нові шейхіти
· Зейдіти
· Власне зейдіти (Ємен)
· Нуктавіти (Іран)
· Ісмаїліти
· Нізаріти (Індія, Пакистан, Афганістан, Іран, Таджикистан і інші країни)
· Мусталіти
- Даудіти (Індія, Пакистан)
- Сулайманіти (Ємен)
· Друзы (Сирія, Ліван)
· Нусайриты
· Киблийя (Сирія)
· Шамалийя (Туреччина)
· Ахл-и хакк
· Алеві [кизилбаши] (Туреччина)
· Шаббаки (Ірак)
· Курд-бача (Іран)
· Езеліти (Іран)
· Бекташі (Туреччина, Албанія й інші країни)
· Власне бекташі
· Діді
· Челебі

Харіджизм
· Ібадіти (Оман та інші країни)

Маргінальні мусульманські секти
· Ахмадіє
· Кадіані (Пакистан, Індія, Гана, Нігерія й інші країни)
· Лахорі (Пакистан і інші країни)
· Чорні мусульмани
· Нація ісламу (США)
· Мавро-американський науковий храм (США)
· Субуд (Індонезія й інші країни)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Буддизм
3.1 Тхеравада
· Сіам-нікая (Шрі-Ланка)
· Амарапура-нікая (Шрі-Ланка)
· Раманнія-нікая (Шрі-Ланка)
· Судхамма (М`янма)
· Швегон (М`янма)
· Двара-нікая (М`янма)
· Раманн (М`янма)
· Тхаммают-нікай (Таїланд, Камбоджа, Лаос)
· Маха-нікай (Таїланд, Камбоджа, Лаос)
· Ріцу [Ріссю] (Японія)


3.2 Махаяна
· Нарські школи [без Ріцу] (Японія)
· Хоссо
· Кегон
· Тяньтай [Тендай] (Китай, Японія)
· Амидаїстські школи [амидаїзм] (Японія)
· Дзедо
· Дзедо сін
· Юдзу нембуцу
· Дзі
· Дзенські школи [дзен]
· Ріндзай (Японія)
· Сото (Японія)
· Обаку (Японія)
· Чоге (Республіка Корея)
· Ламте (В'єтнам)
· Нітірен (Японія)


3.3 Ваджраяна
· Сінгон (Японія)
· Ньїнгмапа (Непал, Індія, Китай)
· Лхацзунпа
· Картокпа
· Нахдакпа
· Міндоллінпа
· Дорджетакпа
· Кагьюдпа [Каргьюпа] (Китай, Непал, Індія, Бутан)
· Кармапа
· Дікунгпа
· Талунгпа
· Верхня Дугпа
· Дугпа Середня
· Нижня Дугпа
· Сакьяпа (Китай)
· Власне Сакьяпа
· Норпа
· Джонангпа
· Гелугпа (Китай, Монголія, Росія)


3.4 Маргінальний буддизм (метабуддизм)
· Нітірен сесю (Японія й інші країни)
· Рей ю кай (Японія й інші країни)
· Ріссе косей кай (Японія й інші країни)
· АУМ Сінрікьо (Японія й інші країни)
· Вонбульгьо [он-буддизм] (Республіка Корея)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Регіональні релігії
4.1 Іудаїзм
4.1.1 Власне іудаїзм (США, Ізраїль, Франція, Росія та багато інших країн)
· Традиційно-ортодоксальний іудаїзм
· Хасидський іудаїзм [хасидизм]
· Консервативний іудаїзм
· Реформістський іудаїзм
· Конструкціоналістський іудаїзм
4.1.2 Сектантський іудаїзм
· Караїми (Ізраїль, США, Україна й інші країни)
· Самаритяни (Ізраїль, Палестина)
· Гери (Ізраїль, Росія)
4.1.3 Маргінальний іудаїзм
· Криптоіудаїзм
· Дьонме (Туреччина)
· Чорний іудаїзм
· Церква чорних іудеїв (США)
· Королівство божественної нації (США)
· Месіанський іудаїзм
· Євреї за Ісуса (США й інші країни)

4.2 Мандеїзм (Ірак)

4.3 Зороастризм (Індія, Іран та інші країни)

4.4 Йєзидизм (Ірак, Туреччина, Іран та інші країни)

4.5 Індуїзм (Індія, Непал, Бангладеш та інші країни)
4.5.1 Вішнуїзм
4.5.1.1 Кришнаїзм
· Пушті марг
4.5.1.2 Рамаїзм
4.5.2 Шиваїзм
4.5.3 Шактизм
4.5.4 Реформований індуїзм
· Шанкарачар`я
· Кабірпантх
· Брахмо самадж
· Арья самадж
· Місія Рамакришни
4.5.5 Маргінальний індуїзм (неоіндуїзм)
· Трансцендентальна медитація (США й інші країни)
· Ананда марг (Індія й інші країни)
· Центр Шрі Чінмоя (США, Індія й інші країни)
· Міжнародна комуна санньясинів (Індія, США й інші країни)
· Громада божественного життя (Індія й інші країни)
· Брахма Кумаріс (Індія й інші країни)
· Тантра сангха (Росія й інші країни)
· Міжнародна громада свідомості Кришни (США й багато інших країн)
· Місія божественного світла (США й інші країни)

4.6 Джайнізм (Індія)
4.6.1 Дігамбара
· Власне дігамбара
· Вісапантхі
· Терапантхі [дігамбарська]
4.6.2 Шветамбара
· Муртіпуджак
· Штханаквасі
· Терапантхі [шветамбарська]

4.7 Сикхизм (Індія й інші країни)
4.7.1 Ортодоксальний сикхизм [хальса чи кешдхарі]
4.7.2 Сектантський сикхизм [сахадждхарі]
· Ніранкарі
· Намдхарі
· Удасі
· Бандаі
· Бхасауріа

4.8 Конфуціанство (Китай, Корея, В'єтнам)
4.8.1 Традиційне конфуціанство
4.8.2 Неоконфуціанство

4.9 Даосизм (Китай, В'єтнам)
· Вчення створеної істини
· І гуань дао

4.10 Корейський шаманізм (Республіка Корея, КНДР)

4.11 Синтоїзм (Японія)
4.11.1 Храмовий синтоїзм
4.11.2 Сектантський синтоїзм
· Фусо
· Дзікко
· Ідзумо оясіро
· Сінто тайсей
· Сінсю
· Онтаке
· Сінрі
· Куродзумі
· Місогі
· Сінто тань
· Сінто сюсей-ха
· Омото
· Конко
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 • 0

#364 Осколок Життя

  Абориген

 • Користувачі
 • PipPipPipPip
 • 104 повідомлень

Відправлено 26.09.2007 – 15:15

я на тебе ображений... ти забув язичників...

*ги... не подумайте... я не язичник...)))... просто обожнюю славянську релігію"...
 • 0

#365 Сварус

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3815 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Вінниця

Відправлено 26.09.2007 – 17:44

Просто язичництво - релігія Істини а не Світу :)
А зараз вигідно аби Істини не знали :D
...ну і як же без гасла:
Слава - Роду, Перуну - честь, Дажбогу - хвала!
 • 0

#366 LMaXLvIV

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1067 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Львів

Відправлено 26.09.2007 – 18:15

"єсть лі здєсь славьянє?"

П.С. Кого ти називаєш чи кого вважаєш слов'янами? (краще в приват ;) )
 • 0

#367 Гість_Дiма_*

 • Гості

Відправлено 26.09.2007 – 18:42

Перегляд дописуСварус (26.09.2007 18:44) писав:

Просто язичництво - релігія Істини а не Світу :D
А зараз вигідно аби Істини не знали :(
...ну і як же без гасла:
Слава - Роду, Перуну - честь, Дажбогу - хвала!

Я розмістив всю інформацію, яку мав ;) Якщо, я щось знайду про язичницкі религію, обов'язково напишу. А до якою ви належите релігії* Це питання стосується усіх.
 • 0

#368 Сварус

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3815 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Вінниця

Відправлено 26.09.2007 – 19:06

Дiма, для цього є тема Релігія, де на 16 сторінок розписано хто, як і чому ;)
 • 0

#369 Осколок Життя

  Абориген

 • Користувачі
 • PipPipPipPip
 • 104 повідомлень

Відправлено 26.09.2007 – 19:32

Перегляд дописуСварус (26.09.2007 20:06) писав:

Дiма, для цього є тема Релігія, де на 16 сторінок розписано хто, як і чому ;)
і головне - з ким)...
 • 0

#370 Осколок Життя

  Абориген

 • Користувачі
 • PipPipPipPip
 • 104 повідомлень

Відправлено 26.09.2007 – 19:43

Перегляд дописуLMax (26.09.2007 19:15) писав:

"єсть лі здєсь славьянє?"

П.С. Кого ти називаєш чи кого вважаєш слов'янами? (краще в приват ;) )
ну... а чи гарно когось перекривлювати?.. як вам не соромно...

я знаю, що справжніх слов"ян тут немає... їх нема взагалі... а я маю на увазі саме тих, хто дотримується їх вірувань, тих, хто намагається відтворити їх релігію...
 • 0

#371 Сварус

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3815 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Вінниця

Відправлено 26.09.2007 – 20:11

Тема плавно переходить в расизм і антропологію..ґґ)
Осколок Життя, Ви маєте на увазі чистокровних словян до найпершого покоління? ;)
 • 0

#372 Leia

  Місцевий

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPip
 • 263 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 26.09.2007 – 20:19

А я не знаю.
Точно знаю що я не мусульманка і ся тішу з того.
Зрештою, яке цце має значення, все і так одна фігня.
шось сьодні теми про релігію дуже зарухались.
 • 0

#373 Сварус

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3815 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Вінниця

Відправлено 26.09.2007 – 20:27

Leia, а це просто Судний День наближається! Осколок Життя Антихристом може бути, якщо хоче звісно. Все-таки за його словами він несе в світ тільки добро, от вам і ангел світла! ;)
Бійтесь, християни!
 • 0

#374 LMaXLvIV

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1067 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Львів

Відправлено 26.09.2007 – 20:35

Перегляд дописуОсколок Життя (26.09.2007 20:43) писав:

ну... а чи гарно когось перекривлювати?.. як вам не соромно...
це не перекривлення, а дуже розповсюджена в Росії фраза. Так, згадалось...

Цитата

я знаю, що справжніх слов"ян тут немає... їх нема взагалі... а я маю на увазі саме тих, хто дотримується їх вірувань, тих, хто намагається відтворити їх релігію...
нема. Їх нема ніде.

Перегляд дописуСварус (26.09.2007 21:27) писав:

Leia, а це просто Судний День наближається! Осколок Життя Антихристом може бути, якщо хоче звісно.
щоб ним бути не треба того хотіти, ним можна стати по замовчуванню, якщо навіть не хотячи перечити своєю правдою Христовій Істині.

Цитата

Все-таки за його словами він несе в світ тільки добро, от вам і ангел світла! :( Бійтесь, християни!
так це підозріло, але не страшно. Бог сильніший за страх. ;)

Повідомлення відредагував LMax: 26.09.2007 – 20:36

 • 0

#375 Сварус

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3815 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Вінниця

Відправлено 26.09.2007 – 20:45

А я що Богу казав боятись? Чи Ви ото вже як християнином себе вважаєте, то утотожнюєте з Ним?
 • 0

#376 LMaXLvIV

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1067 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Львів

Відправлено 26.09.2007 – 21:40

Ні, все простіше - з Богом нічого не страшно.
 • 0

#377 Осколок Життя

  Абориген

 • Користувачі
 • PipPipPipPip
 • 104 повідомлень

Відправлено 26.09.2007 – 22:17

ні... людина самам по собі повина боятися... це невід"ємна частина її сутності...
 • 0

#378 LMaXLvIV

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1067 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Львів

Відправлено 27.09.2007 – 11:47

Перегляд дописуОсколок Життя (26.09.2007 23:17) писав:

ні... людина самам по собі повина боятися... це невід"ємна частина її сутності...
ти обираєш так - то бійся на лихо.
Але якщо вже боятися, то краще Бога, бо хто є сильнішим за Нього?

Псалом Давидів.
Господь то мій Пастир, тому в недостатку не буду, на пасовиськах зелених оселить мене, на тихую воду мене запровадить!
Він душу мою відживляє, провадить мене ради Ймення Свого по стежках справедливости.
Коли я піду хоча б навіть долиною смертної темряви, то не буду боятися злого, бо Ти при мені, Твоє жезло й Твій посох вони мене втішать!


Псалми Глава: 91
Хто живе під покровом Всевишнього, хто в тіні Всемогутнього мешкає, той скаже до Господа: Охороно моя та твердине моя, Боже мій, я надіюсь на Нього!
Бо Він тебе вирве з тенет птахолова, з моровиці згубної, Він пером Своїм вкриє тебе, і під крильми Його заховаєшся ти! Щит та лук Його правда.
Не будеш боятися страху нічного, ані стріли, що вдень пролітає, ані зарази, що в темряві ходить, ані моровиці, що нищить опівдні, впаде тисяча з боку від тебе, і десять тисяч праворуч від тебе, до тебе ж не дійде!...
Тільки своїми очима подивишся, і заплату безбожним попобачиш, бо Господа, охорону мою, севишнього ти учинив за своє пристановище!
Тебе зло не спіткає, і до намету твого вдар не наблизиться, бо Своїм Анголам Він накаже про тебе, щоб тебе пильнували на всіх дорогах твоїх, на руках вони будуть носити тебе, щоб не вдарив об камінь своєї ноги!
На лева й вужа ти наступиш, левчука й крокодила ти будеш топтати!
Що бажав він Мене, то його збережу, зроблю його сильним, бо знає ім'я Моє він; як він Мене кликатиме, то йому відповім, Я з ним буду в недолі, врятую його та прославлю його, і довгістю днів Я насичу його, і він бачити буде спасіння Моє!


Приповісті 3:19-26
Господь мудрістю землю заклав, небо розумом міцно поставив.
Знанням Його порозкривались безодні, і кроплять росою ті хмари.
Мій сину, нехай від очей твоїх це не відходить, стережи добрий розум і розважність, і вони будуть життям для твоєї душі, і прикрасою шиї твоєї, Тоді підеш безпечно своєю дорогою, а нога твоя не спотикнеться!
Якщо покладешся не будеш боятись, а ляжеш, то буде приємний твій сон.
Не будеш боятися наглого страху, ні бурі безбожних, як прийде, бо твоєю надією буде Господь, і Він пильнуватиме ногу твою, щоб вона не зловилась у пастку!

Повідомлення відредагував LMax: 27.09.2007 – 11:49

 • 0

#379 Eqilibrium

  Профі

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 336 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Сарни - Львів - Wadowice - ...

Відправлено 24.10.2007 – 16:33

Перегляд дописуСварус (26.09.2007 18:44) писав:

Просто язичництво - релігія Істини а не Світу :happy1:
А зараз вигідно аби Істини не знали :cool2:
...ну і як же без гасла:
Слава - Роду, Перуну - честь, Дажбогу - хвала!
Просто язичництво - це зовсім не релігія тому коллєга Діма в тому "славному" списку її і не знайшов, і не знаю де ти там істину здибав.... А от без того гасла можна обійтись...... це точно
 • 0

#380 Archon-ua

  Літають тут всякі...

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 998 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Земля і біля неї...

Відправлено 24.10.2007 – 17:21

якої тільки каші в головах людей нема... :cool2:
 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних