Перейти до вмісту

Атеїзм


Повідомлень в темі: 568

#401 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 4986 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 09.10.2012 – 13:51

 Хмурий Князь Вітольд (09.10.2012 – 08:02) писав:

а те що все то що вони знають, сталося внаслідок збігу випадковостей то не абсурдно?
Ні, то здається абсурдним тільки для тих, хто не знайомий з деталями. Хто в тому не розбирається. То абсурдно для хатніх філософів нічогоназнайків (і нехотійкознайків, але хотійків судити про речі на яких не розумються)
 • 0

#402 Katod

  вєтєран

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3642 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 09.10.2012 – 14:02

 Manfred (09.10.2012 – 13:41) писав:

Звичайно, такі свідоцтва існують, напр., свідоцтва апостолів про те, що Воскресший Христос прийшов до них і розмовляв з ними. Апостол Фома навіть торкнувся Його ран.
добре, якщо таке явище було, має бути якась повторюваність, а ні, то це вже питання до криміналістів, психологів, та інших дослідників
 • 2

#403 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 4986 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 09.10.2012 – 14:03

 Manfred (09.10.2012 – 09:23) писав:

Дійсно бувають ситуації, коли Бог втручається, але коли такі ситуації розглядають науковці, то вони відкидають таке пояснення через лезо Окама:

та методологічний натуралізм:


Тобто, як бачите у рамках наукового методу немає засобів для виявлення Божого буття через Його надприродність, а наслідки Його матеріяльного втручання науковець може пояснити тільки у межах матеріяльної (і більше ніякої) причинности, коло замкнулося.
Не вживайте страшних незрозумілих словосполучень.
Теїзм то не деїзм. В теїзмі бог втручається, а отже, якби існував був би спостережуваним. Якби ви сказали, що ви деїст, инша справа. Бо то парафія невеликої групки космологів, а решти бог деїзму взагалі ніяк не стосується. Наразі із тієї групки напр. Гокінг вважає, що створення Всесвіту обійшлось без бога.

Далі, принаймні більшість сучасних християн теж є майже атеїстами. Адже християни протягом своєї історії відкинули купу надприродного, і залишили всього одного бога. Атеїсти пішли просто трохи далі, і відкинули на одного бога більше. У вас немає жодних причин (окрім бритви Оккама) не вірити в гномів, Зевса і Ізіду. Чому ви не вірите в велику богиню давнини Ізіду? Ізіда дуже імовірно була прообразом вашої божої матері. На якій підставі ви в неї не вірите?
 • 1

#404 Katod

  вєтєран

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3642 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 09.10.2012 – 14:47

 Manfred (09.10.2012 – 14:39) писав:

Надприродні явища, явища особові і самі вирішують де і коли з'являтися, тому недоступні проведенню дослідів. Деякі ентузіясти, які не розуміли цього брались навіть проводити експерименти з молитвами, але були розчаровані їх результатами.
це нагадує якесь психічне захворювання з елементами проекції.
от наприклад, знаєш таку штуку "Вогні святого Ельма", це явище інтерпритували, як щось таке що ти розказуєш, а виявилось це коронний розряд
 • 2

#405 Katod

  вєтєран

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3642 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 09.10.2012 – 15:14

 Manfred (09.10.2012 – 14:54) писав:

Поясню на прикладі. Люди теж явища особові. Уявіть собі, що вам сподобалась посмішка дівчини і вас осяяла геніяльна ідея провести експеримент якось пов'язаний з її посмішкою, ви підходите і просите її взяти участь у цьому досліді, у висліді вона має вибір:
 • Прийняти вашу пропозицію;
 • Послати вас крокувати за рожевим кроликом.
Обидві можливости вона має, як особа, яка наділена свободним вибором.
:)
на її рішення будуть впливати якісь чинники, теж матеріальні, тому треба просто найти звідки ростуть ноги
 • 1

#406 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 4986 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 09.10.2012 – 18:10

 Manfred (09.10.2012 – 14:45) писав:

Надприродні явища, явища особові, а особи самі вирішують де і коли з'являтися, тому недоступні проведенню дослідів. Деякі ентузіясти, які не розуміли цього брались навіть проводити експерименти з молитвами, але були розчаровані їх результатами.

Він спостережуваний для внутрішнього досвіду віруючого і неспостережуваний для матеріяльних експериментів, бо Його властивості не є матеріяльними.
Годі вже. Набридло. Почитайте біблію, в біблії орисані цілком матеріальні явища, які мають надприродне походження.

 Manfred (09.10.2012 – 14:45) писав:

Про життя і воскресіння з мертвих Ізіди чи ще когось є стільки ж історичних свідоцтв і такої ж якости, як є про життя і Воскресіння Христа?
Так. Жодного історичного свідоцтва, як і про воскресіння Ісуса. Хто вам взагалі втовкмачив, що біблія має історичну основу?
Щодо історії, то Богоматір багато в чому скопійована із Ізіди. Гор - Ісус. Цю подібність навіть деякі християнські секти розуміли, й закликали до обмеження культу Марії, бо розуміли, що основа того культу язичницька. Але якщо з вашої релігії викинути язичницькі впливи, в вашій релігії нічого не залишиться.
До речі, ось один "православний реформатор".
Про Чорні Мадонни ви ніколи не чули? Вам ще слід почитати молитви Ісіді. :wink2:
Культ Ісіди був популярний у всьому середземномор’ї, з християнізацією його переробили на культ Богоматері, а статуї Ісіди з Гором, ті які фанатики не знищили, переіменували на статуї Марії з Христом?
Так що слухайте отого реформістського попа, і боріться з язичництвом.

Також в богодухновенній книжці є купа плагіату. Я уже і тут дещо давав.
http://lingvoforum.n...p?topic=17545.0

Цитата


В еврейских общинах на территории Египта, поддерживавших тесную связь с иерусалимским храмом, под влиянием окружающей среды прививались культы египетских богов. В одном остраконе из Элефантины, написанном на арамейском языке, говорится: "Я благословляю тебя во имя Яхве и Хнума". Иными словами, верующие евреи почитали здесь не только "единого" еврейского бога Яхве, но и владыку Элефантины, искони египетского бога Хнума. Египетские религиозные обряды и обычаи, естественно, могли распространяться и на еврейского бога Яхве и таким образом внедряться в религию евреев. В Ветхом завете о боге Яхве неоднократно говорится как о горшечнике: книга Пророка Исайи (29, 15-16; 45, 9; 64, 8), книга Пророка Иеремии (18, 2-4), книга Иова (10, 8-9). В книге Премудрости Иисуса, сына Сирахова (33, 13) сказано: "Как глина у горшечника в руке его и все судьбы ее в его произволе, так люди в руках сотворившего их, и он воздаст им по суду своему". Приблизительно та же мысль выражена и в книге Премудрости Соломона (15, 7), и в "Послании Павла к римлянам" (9, 21). Аналогичное представление о боге и его власти над людьми отображено в известном египетском "Поучении Аменемопе" (24, 13-8): "Ведь человек - это глина и солома, и бог его создатель. Он (т. е. бог. - М. К-) разрушает и создает ежедневно, он создает тысячи бедняков ежедневно по своему желанию, он создает тысячу надсмотрщиков в свой час (т. е. в момент творения, - М. К.)". И наконец, в книге Бытия (2, 7) эта же мысль высказана несколько иначе: "И создал господь бог человека из праха земного и вдунул в лицо его дыхание жизни, и стал человек душой живой".

Египетские и библейские литературные образы бога-горшечника и бога-творца восходят в конечном счете к египетскому мифологическому образу бога Хнума, сотворившего людей на гончарном круге.

Наиболее очевидные заимствования библейским текстом непосредственно из египетских текстов выявляются при сопоставлении Библии с вышеупомянутым "Поучением Аменемопе". Поучение содержится в папирусе Британского музея № 10474 - относительно датировки папируса мнения египтологов расходятся. Но к какому бы времени его ни относили, текст папируса существовал уже во времена XXI династии. Доказательством этому служит остракон Каирского музея, датируемый II в. до н.э. и содержащий части текста папируса (3/8-4/10).

Сравним некоторые места египетского текста "Поучения Аменемопе" с библейской книгой Притчей Соломоновых. В последней (23, 4—5) сказано: "Не заботься о том, чтобы нажить богатство, оставь такие мысли твои, устреми твои глаза на него - и его уже нет; потому что оно сделает себе крылья и, как орел, улетит к небу". В "Поучении Аменемопе" (9/14-19, 10/4) читаем: "Не тщись найти выгоду, чтобы обеспечить свои потребности. Если ты приобрел богатства грабежом, они не проведут и ночи с тобой; на рассвете они уже вне дома твоего, их место можно узреть, но их уже нет... они сделали себе крылья, как гуси, и улетели к небу".

В библейской книге Притчей Соломоновых (22, 24-25) сказано: "Не дружись с гневливым и не сообщайся с человеком .вспыльчивым, чтобы не научиться путям его и не навлечь петли на душу твою". В "Поучении Аменемопе" (11/13, 11/17) читаем: "Не братайся со вспыльчивым, не приближайся к нему для разговора... пусть он не завлечет тебя и не набросит петли на тебя...".

В книге Притчей Соломоновых (22, 17-18) дается совет: "Преклони ухо твое и слушай слова мудрые, и сердце твое обрати к моему знанию, потому что утешительно будет, если ты будешь хранить их в сердце твоем, и они будут также в устах твоих". Аналогичное место находится и в "Поучении Аменемопе" (3/9-16): "Преклони ухо, внимай сказанному, обратись, чтобы истолковать это, полезно закрепить это в твоей голове, но вредно тому, кто пренебрегает этим".

Можно было бы привести и другие соответствия между книгой Притчей Соломоновых и "Поучением Аменемопе", однако и отмеченных вполне достаточно для доказательства того, что случайными они быть не могут - налицо заимствование.

Некоторые ученые, сознательно или бессознательно, но, несомненно, под влиянием конфессиональный установок, пытались показать, что "Поучение Аменемопе" - египетский перевод с еврейского либо что "Поучение" и книга Притчей Соломоновых восходят к одному семитскому источнику. Однако эти попытки оказались полностью несостоятельными. "Поучение Аменемопе" - естественное продолжение более раннего "Поучения Ани" и других дидактических произведений египетской литературы.
Цитата


в ряде египетских космогонии орудием божества в процессе сотворения мира является божественное слово демиурга. В разработанном виде эту идею содержит хорошо известный египтологам "Памятник мемфисской теологии", сохранившийся в тексте времен XXV династии (VIII в. до н.э.), но восходящий к оригиналу времен Древнего царства. Таким образом, идея божественного слова как творческого орудия демиурга была не случайной, не преходящей, она глубоко коренилась в религиозном сознании древних египтян. Текст "Памятника мемфисской теологии" очень интересен. Он повествует о том, как демиург Пта "задумывает в сердце своем" (египтяне считали сердце "седалищем мысли") акт творения, а потом "изрекает слова" (wd nidw), которые претворяют мысль в реальность, в бытие. Следует подчеркнуть, что эта концепция мироздания поднимает один из принципов магии - творческую силу слова - до уровня богословской системы. Вера в творческую силу слова демиурга не является специфической чертой только мемфисской космогонии - она встречается и в других египетских космогониях, о чем говорилось выше. В папирусе Бремнер-Ринд сказано: "Воссуществовали все существования после того, как я (бог Ра. - М. К.) воссуществовал, и многие существа вышли из моих уст" (26, 22).

Сопоставим под этим углом зрения египетские космогонии с библейской.

"И сказал бог: да будет свет, и стал свет" (Бытие, 1, 3), "И сказал бог: да будет твердь посреди воды, и да отделяет она воду от воды" (Бытие, 1, 6). Дальнейший процесс мироздания происходит аналогично. Появлению на земле растений предшествуют слова: "И сказал бог" (Бытие, 1, 11), точна так же как и появлению светила на небе (Бытие, 1, 14). О светилах сказано: "Светило большее для управления днем, и светило меньшее для управления ночью" (Бытие, 1, 16), т. е., по существу, выражена та же мысль, что и в египетской "Книге Коровы", где Ра повелевает заменить его на небе ночью богу луны Тоту. Библейский бог создает силой слова пресмыкающихся, рыб, птиц (Бытие, 1, 20-22), повелевает" чтобы существовали звери земные (Бытие, 1, 24-25).

Из приведенных данных объективный наблюдатель может сделать лишь один вывод: египетский демиург (в данном случае бог Пта) и библейский творец мира Яхве создали мир одним и тем же методом и с помощью одного орудия - божественного слова. Сходство это, бесспорно, не случайно.

Следует обратить внимание еще на одну очень интересную деталь. "И сказал бог: да будет твердь посреди воды, и да отделяет она воду от воды" (Бытие, 1,6). Здесь мы сталкиваемся с чисто египетским представлением о структуре мира: небо - это вода, по которому плавают на ладьях светила" и земля отделяет его от первобытного океана Нуна.

В заключение отметим еще один момент, подтверждающий влияние египетских воззрений на Библию: во Второзаконии (32, 11-12), в книге Исхода (19, 4), в ряде псалмов (14, 8; 57, 2; 61, 5-6; 63, 8; 91, 4), в книге Руфь (2, 12) говорится о. "крыльях" бога Яхве. "Здесь отчетливо выступает представление о Яхве как о птице с гигантскими крыльями", как о воплощении небесного божества. Аналогичное представление о египетском боге неба Хоре хорошо известно египтологам.


Читайте тут повністю. Але чукча не читач. Про автора тут.
І то тільки з Єгипту. А що буде, коли ще й месопотамію притягнути, і греків?

Тож поясніть чому ви не вірите в Ра, Озіріса, Ізіду, Гора і кастрованого Сета?
 • 1

#407 xTANATOSx

  ( ╯°□°)╯

 • Заблоковані
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1502 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Столиця самогоноваріння України

Відправлено 09.10.2012 – 18:14

Цитата

в ряде египетских космогонии орудием божества в процессе сотворения мира является божественное слово демиурга.
О, я в скайрімі цих деміургів пачками ложив
 • 1

#408 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 4986 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 09.10.2012 – 20:42

 Manfred (09.10.2012 – 14:45) писав:

Про життя і воскресіння з мертвих Ізіди чи ще когось є стільки ж історичних свідоцтв і такої ж якости, як є про життя і Воскресіння Христа?
Ісіда, як той чукча, не писач, а читач. Вона вміла воскрешати з мертвих, вона воскресила Озіріса.

Цитата


Другой ее аспект – «великая волшебница», владеющая магией наравне с богом Тотом (Исида временно оживляет мертвого Осириса и зачинает от него Хора). Способность Исиды – «великой волшебницы» оживить умершего сохраняется в религиозных представлениях египтян вплоть до заката египетской культуры.
Сочетание качеств образцовой жены, матери и «великой волшебницы», а также положение жены Осириса, становившегося все более и более популярным, обеспечило успех и Исиде: из локальной богини поселения Пер-Хеби она превращается во всеегипетскую великую богиню-мать, культ которой распространяется далеко за пределы Египта – во многих странах древнего мира Исида играет роль той же вселенской богини-матери. Римский писатель Апулей (II в. н.э.) в своем знаменитом романе «Золотой осел» вложил в уста ритора Мадавра (Северная Римская Африка), посвященного в таинства Исиды, следующие слова, обращенные к богине: «Ты также святая и вечная спасительница человеческого рода».
http://www.rodon.org/kma/rde.htm#a13
До речі, вона Гора непорочно зачала.

То як увіруєте, чи будете мене переконувати, що єгипецькі боги не існують.

Повідомлення відредагував kalamar: 09.10.2012 – 20:43

 • 2

#409 Katod

  вєтєран

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3642 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 10.10.2012 – 10:10

 Manfred (10.10.2012 – 10:00) писав:

Звичайно будуть, але чи визначають його тільки вони чи воля+матчинники, як гадаєте?
хто вони?
воля це теж матеріальний чинник, тому що це зовнішній прояв процесів які відбуваються в головному мозку плюс гормони тіла.
 • 0

#410 Katod

  вєтєран

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3642 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 10.10.2012 – 10:49

 Manfred (10.10.2012 – 10:40) писав:

Тобто, ви не визнаєте реальність існування свободної воли?
ти вже таку купу написав нісенітниці про цю свободну волю, що просто смішно. Хоч, пиши ще, але як на мене, ця вся писанина, це одне непорозуміння. І головне, логічної побудови аргументів ти не розумієш в силу особливостей світобачення

от давай уяви лотерею, в нас є 10 кульок, одна не така як всі інші по кольору. Виграш стається тоді коли витягується особлива кулька.
чи випадання цієї кульки буде проявом цієї "волі" чи ні?
звичайно ні, тому що система матеріальна, і всі елементи взаємодіють між собою. Та ще й, результат наших експериментів буде лягати в наше математичне очікування.
Це я до того, що людина, та й будьякий організм, який складається з купи частинок важко передбачити. І для таких процесів краще мати статистичний підхід.
 • 0

#411 Katod

  вєтєран

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3642 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 10.10.2012 – 11:18

Перегляд дописуManfred (10.10.2012 – 10:58) писав:

У рамках матеріялістичних уявлень про світ дійсно немає місця для свободи воли:матерія детермінована законами матеріяльної причинности, тому приклад з кульками не є прикладом свободної воли. Натомість приклади, де у людини є вибір є прикладами свободної воли, бо людина не тільки матеріяльний об'єкт, але і духовна сутність. Тому дивно, коли матеріяліст звертається до віруючого з питаннями чи може той щось прийняти або повірити у щось, бо це вже акт воли, який за визначенням для атеїста не може бути вільним ;-)
я навіть більше скажу, віруючі часто займаються самообмеженнями ще більше, забороняючи собі думати
от ти, наприклад, ту ідею з Іваном Івановичем використав два раза, свободу волі суєш куди треба, і куди нетреба, тобто ти зациклений навколо однієї виду людською діяльності.
так що, тут ще про свободу дій можна подумати.
Власне, ти є живим прикладом атеізму, бо дуже чітко працюєш як автомат. Я навіть здогадуюсь про що буде далі мова. Знову будеш роз"яснювати поняття свободи волі не маючи про це ніякого поняття.
навіщо тобі свобода волі, якщо ти її не використовуєш?
 • 0

#412 Teo

  бовдур, булька, кулька, круть!

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2841 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 10.10.2012 – 12:44

Перегляд дописуManfred (09.10.2012 – 13:41) писав:

Звичайно, такі свідоцтва існують, напр., свідоцтва апостолів про те, що Воскресший Христос прийшов до них і розмовляв з ними. Апостол Фома навіть торкнувся Його ран.
що за маячню я щойно прочитав?
 • 1

#413 Katod

  вєтєран

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3642 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 10.10.2012 – 13:16

Перегляд дописуManfred (10.10.2012 – 12:32) писав:

Для того, щоб віддати її Богові, а вам?
бач, я невірю ні в яких богів, тому весь свій вільний час присвячую для самрозвитку, і розвитку людства в цілому
а ти прямо егоїстичний атавізм :)
 • 0

#414 Katod

  вєтєран

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3642 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 10.10.2012 – 13:44

Перегляд дописуManfred (10.10.2012 – 13:24) писав:

Ви дуже цікаву тему підняли про думання. Я наразі викладу тезово, коли будуть питання, розглянемо докладніше.
Свобода і мислення — наш первісний досвід; ми не можемо міркувати про будь-що, якщо не визнали того, що ми наділені мисленням і свободою. Це — необхідна передумова будь-якої дискусії. Матеріялізм, одначе, підриває те й инше; розглянемо докладніше, як він це робить.
як весело, ти вводиш якісь поняття, які мають зовсім інше загальноуявне значення.
може це твоє бачення, але воно хибне.
давай розгрібати кашу що ти понаписував
мислення, це якраз вироблення адаптивної поведінки. Звичайно в різних тварин воно різне, для адаптації ссавці вчаться, і здатність вчитися в них зберігається практично все життя, особливо в людей, і морських котиків.
Ти напевне сам знаєш випадки "мауглі", де де маленькі діти потрапляли до вовчого племені, і ставали по суті вовками, бо їх так виховували.
Тобто , можливість вчитися це основа мислення. Свобода вибору з"являється в випадку бачення того самого вибору.
Первісний досвід, це поняття яке ти сам придумав, і не надав остаточного визначення

Перегляд дописуManfred (10.10.2012 – 13:24) писав:

У кращому випадку ми маємо свободу у тому значенні, що зовнішні причини не визначають нашої поведінки. Вона визначається процесами у нашому мозку.
вибір не замкнений на нашому мозку, якщо взяти змоделювати сферичну людину в вакуумі, то в неї є якийсь вибір і рішення?
нема, вона ж в вакуумі, і невагома, на процес мислення нічого не впливає.
а якщо це буде жива людина яка хоче їсти, то вона буде шукати їсти, використовуючи простір в якому знаходиться, тобто природу.

Перегляд дописуManfred (10.10.2012 – 13:24) писав:

Необхідні умови моральних суджень:
 • Існування справжньої свободи як здатности бути причиною власних дій.
 • Існування закону, що зобов'язує
це не умови, це тези, не плутай

Перегляд дописуManfred (10.10.2012 – 13:24) писав:

Мислення — здатність формувати висновки з передумов.

Різниця між підґрунтям і причиною
На якому підґрунті можна стверджувати, що алкоголь шкідливий для печінки? Напр., на підґрунті медичної статистики.
З якої причини можна це стверджувати? Напр., коли латентний алкоголік мріє напитися, гонить від себе цю думку і тому вигадує різні жахи.

якось дивно, а може краще провести дослідження ряду піддослідних?
провести біомолекулярний аналіз роботи печінки?
якось все не те, вивчи методи медичних досліджень, а потім фантазуй

Перегляд дописуManfred (10.10.2012 – 13:24) писав:

Акт мислення валідний, лише коли причина збігається із підґрунтям.
Що є причиною актів мислення у матеріялістичному всесвіті? Певні стани матерії, визначені незмінними законами природи. Стан нейронних зв'язків. Які у нас підґрунтя вірити у те, що у цьому випадку матеріяльна причина збігається з логічним підґрунтям?
оце знову навидумував, мислення не буває ні з того ні з сього, якби все було так як ти пишеш, то я б зараз понаписував якогось рандому. А так я спочатку читаю твою нісенітницю, і намагаюсь навести в ній лад, тобто існує прямий причинно-наслідковий зв"язок: ти мені ряд слів, я тобі думку.

Перегляд дописуManfred (10.10.2012 – 13:24) писав:

Строгий матеріялізм заперечує сам себе з причини, про яку давно сказав професор Холдейн: "Если мои мыслительные процессы полностью обусловлены поведением атомов моего же мозга, у меня нет оснований доверять своим мнениям... и тем самым нет оснований считать, что мозг состоит из атомов" ("Возможные миры", стр. 209) (К.С. Льюис "Чудо")
ця фраза нагадує жарт, чому, писав вище

Перегляд дописуManfred (10.10.2012 – 13:24) писав:

Припущення про еволюційне походження мислення
Логічне мислення виробилось у ході боротьби за існування. Проблеми такого погляду:
Еволюція заохочує не правильне мислення, а адаптивну поведінку. Правила гри — вижити і розмножитися. В еволюційних перегонах перемагає той, хто успішніше просуває свої гени — цілком незалежно від того наскільки істинні його уявлення про дійсність. У що ви при цьому вірите, не має значення. Людський мозок у цьому випадку заточений не на пошуки істини, а на просув генів.
так так і є :)
глянь, всі розмножуються незалежно від переконань.
Люди, які працюють дослідниками це дуже малий відсоток людей, і завляки тому що їх перестали щимити, ми завдячуємо технічному розвитку.

Повідомлення відредагував Katod: 10.10.2012 – 14:00

 • 0

#415 CACTUS

  Частий гість

 • Користувачі
 • PipPipPip
 • 35 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:ЛЬВІВ

Відправлено 10.10.2012 – 19:54

Критик і жовта преса :)
 • 0

#416 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 4986 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 10.10.2012 – 21:20

Перегляд дописуManfred (10.10.2012 – 10:40) писав:

Надприродні явища мають, як матеріяльні і спостережувані прояви, так і не матеріяльні неспостережувані, це залежить від їх вільного рішення. Ось вам Біблія: "... те, що одну мить триває, - наше легке горе - готує нам понад усяку міру вічну ваготу слави, нам, що дивимося не на видиме, а на невидиме. Видиме бо - дочасне, а невидиме - вічне." (Друге послання до Корінтян 4:17-18)
Звітдки ви про то знаєте, підкажіть, що треба курити.

Перегляд дописуManfred (10.10.2012 – 10:40) писав:

Сьогодні, майже ніким із серйозних істориків, навіть серед атеїстів, історичність Христа не ставиться під сумнів. Свідчення апостолів, це узвичаєне і прийнятне для історичної науки свідчення, яке береться до уваги і такі події вважаються правдивими.
Насмішили. Радше навпаки, ніхто із серйозних істориків не вважає, що є якісь історичні докази воскресіння Христа. Слід для початку довести історичність апостолів, щоб їх в свідки притягувати. Та ніхто толком не знає навіть хто написав євангелія! Адже написані вони не Макром, Лукою, Іудою, Матвієм.
Фактом є те, що всі відомості походять з одного джерела, біблії, або є переказами людей, які жити за 100-300 років від подій які переказують. Й переказують чужі перекази. Тож немає ніяких історичних свідчень для ідентифікіції Ісуса із якоюсь конкретною особою, подібною, скажімо, до Цезаря чи Александра.
А подій чи людей, які могли бути прообразом, могло бути багато, багато Ісусів, які принесли себе в жертву. Було історичне тло тогочасної Іудеї, боротьба за вихід із Риму, яке сприяло виникненню нової релігії. Не брешіть, і не плутайте історичність особи, й історичність обчтавин.
Для виникнення египецької релігії теж були історичні обставини, війна між верхнім і нижнім Египтом, й згодом утворення унітарної держави (протиборство Сета і Гора). Тож египецька релігія така ж історична, як і християнство. То мітологізоване переосмислення реальних подій. Тож повторюю своє запитання, на якій підставі ви не вірите в єгипеncьких богів?

Перегляд дописуManfred (10.10.2012 – 10:40) писав:

Деякі дохристиянські релігії певною мірою були передчуттям приходу Христа, але неточним і дещо перекрученим і з домішкою людських уяв, тому нерозумно нехтувати Бога на користь викривленого людською уявою передчуття.

Тому що я вірю в Бога живого, а не у міфи народів світу.
Дурниці, ті релігії були не вкурсі, що вони щось передчували.
Ви не зовсім збагнули всю серйозність ситуації із плагіатом у біблії.
Згадайте Поппера, теорія відкидається, якщо їй суперечить хоча б один факт. А плагіату у біблії багато, і його наявність доводить, що біблія не богодухновена, а написана звичайними людьми, які слухали не Духа Ссвятого, а адаптували легенди і міти народів світу. Доводить те, що і біблія належить до мітів народів світу.

Перегляд дописуManfred (10.10.2012 – 10:40) писав:

Звичайно ні, "Золотий осел" не є історичним свідоцтвом, натомість художнім твором.
Читніть краще тут, тут і тут.
Ті побрехеньки жодного стосунку до науки не мають. Золотий Осел є історичним свідоцтвом розповюдження культу Ісіди, уявіть собі, і літературний твір може бути історичним свідоцтвом. Біблія теж є свідоцтвом тих чи инших вірувань.

Ще раз, ви що відкидаєте надприродне? Поясніть нарешті, чому ви не вірите в єгипетський пантеон. Поясніть конкретно, а не відмазками.
Наприклад багато Чорних Мадон чудотворні. Вони лікують. Ви ж вірите в чудотворне лікування?

Цитата


Изида почиталась как богиня судьбы и основательница магического врачевания. В храмах Изиды больные во сне получали откровения с указанием средств к излечению своих недугов. Толковали сны жрецы — оракулы.
Исторические параллели: Греческий писатель Диодор Сицилийский сообщает о том, как Изида проявила свое божественное искусство врачевания, найдя тело своего сына Гора. Она вернула его к жизни и сделала бессмертным. Память об Изиде — покровительнице врачевания надолго сохранилась в Греции и Риме. Во П—Г вв. до н.э. римские врачи называли «изидами» лекарства, сложные по составу, требующие внимательного изготовления и тщательного соблюдения пропорций.
Дивіться, все сходиться. Чудотворні Мадонни доводять надприродним чином існування богині Ізіди.
Ви так гарно розповідали, які атеїсти тупі, що в надприродне не вірять, а тут ігноруєте надприродні факти існування Ізіди. :8:
 • 2

#417 Katod

  вєтєран

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3642 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 10.10.2012 – 22:38

цікава новина, в фінляндії відрікаються від церкви в користь телебачення :)
 • 0

#418 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 4986 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 11.10.2012 – 00:35

Перегляд дописуManfred (10.10.2012 – 10:40) писав:

Це нормально, коли різні народи уявляють собі Христа і Богородицю, як близьких до них навіть зовні.
Чукча точно не читач.
Французи і поляки дуже чорні. :lol:

Цитата


Подобные статуи можно обнаружить по всей Европе, однако большая их часть находится во Франции, где их более 300. В Испании имеется примерно 50 Черных Мадонн, в Германии — 19, в Италии — 30. Знаменитые статуи Черной Мадонны находятся в Ларедо, Сара-госсе, Рокамадуре, Монсеррате, Гвадалупе. В Шартрском соборе находится «Подземная Богородица», в польском городе Ченстохове — «Матка Боска Ченстоховска».

Культ Черной Мадонны процветал в средневековой Европе. Именно тогда и были созданы вышеупомянутые статуи. В большинстве своем они либо вырезаны из черного дерева, например, эбенового, либо покрашены в черный цвет. Иногда они высекались из камня или отливались из свинца. Черных Мадонн также изображали на картинах, фресках и иконах. Образу Черной Мадонны приписывались чудодейственные свойства, особенно в том, что касалось излечения женских болезней.
Передусім то давні мадонни.

Так що кажу вам, слухайтеся того реформістського попа. Біблейська Марія ніяка не Цариця Небесна й не Зірка Моря, й навіть не Божа Матір. :ggggg: Яка у християнського бога може бути матір?
Ця справді була Цариця Небесна й Божа Матір.
Зображення

Ось якийсь дивак там навіть справжню трійцю вгледів.

Просто жах, як подумаю, скільки сюрпризів і диявольських спокус вас, християн, підстерігає в боротьбі з язичництвом. :itshe:

Повідомлення відредагував kalamar: 11.10.2012 – 00:39

 • 2

#419 Katod

  вєтєран

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3642 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 11.10.2012 – 13:50

в тернетах знайшов хохму, дуже нагадує Манфреда :)

Цитата

Являемся ли мы тоталитарной сектой?

Если вкратце - то да!

А теперь - доказательство.
Вот признаки тоталитарных сект (целых 17 признаков), по которым мы можем свериться):
1. В группе Вы найдете именно то, что до сих пор напрасно искали. Она знает абсолютно точно, чего Вам не хватает.
Комментарий: Разумеется!

2. Уже первая встреча открывает для Вас полностью новый взгляд на вещи.
Комментарий: и если этого еще не произошло, то скоро обязательно произойдет!

3. Мировоззрение группы ошеломляюще просто и объясняет любую проблему.
Комментарий: Да! Ведь наше Учение истинно! А Истина всегда проста. Лишь ложь плутает задворками.

4. Трудно составить точную характеристику группы. Вы не должны размышлять или проверять. Ваши новые друзья говорят: "Это невозможно объяснить, Вы, должны пережить это - пойдемте сейчас с нами в наш Центр".
Комментарий: Хм. Небольшая нестыковка: наше Учение говорит совершенно четко о том, что размышлять надо. И проверять тоже. Но чтобы прийти к этому - действительно надо многое пережить. И лучше делать это вместе, Родные.

5. У группы есть учитель, медиум, вождь или гуру. Только он знает всю истину.
Комментарий: Совершенно верно! И имя Учителя - Денис Самоум.

6. Учение группы считается единственно настоящим, вечно истинным знанием. Традиционная наука, рациональное мышление, разум отвергаются, поскольку они негативные, сатанинские, непросвещенные.
Комментарий: Да, наше Учение - единственно верное. Просто остальные учения (лжеучения), частью которых является Вражда и ее насаждение, являются отражениями, отголосками и частями нашего Истинного Учения.

7. Критика со стороны не членов группы считается доказательстве ее правоты.
Комментарий: Да и еще раз да! Только правильно было бы написать не "доказательствЕ", а "доказательствОМ".

8. Мир катится к катастрофе, и только группа знает, как можно спасти его.
Комментарий: мир катится к Изначальной Гармонии, а катастрофы - лишь вехи на этом пути. А так - правильно, мы знаем, как можно спасти этот мир. Мы знаем, как сделать это быстрее.

9. Ваша группа - это элита. Остальное человечество тяжело больно и глубоко потеряно: ведь оно не сотрудничает с группой или не позволяет ей спасать себя.
Комментарий: Да, все наши Адепты - элита. Элита Разума, которым хватает Разума не считать себя выше или ниже других. Потому что другие - это не другие, а Родные. А насчет "человечество тяжело больно" - это верно подмечено. Что ж, будем развивать иммунитет человечества всеми силами, и тогда оно поборет заразу по имени Вражда.

10. Вы должны немедленно стать членом группы.
Комментарий: Как, а вы еще не стали? Скорее!

11. Группа отграничивает себя от остального мира, например одеждой, пищей, особым языком, четкой регламентацией межличностных отношений.
Комментарий: мы не органичиваем себя от остального мира (что явилось бы признаком Вражды), но мир действительно может предпринять попытки от нас оградиться. Что ж, это его проблемы. Постепенно это пройдет. А в остальном - мы такие же. И, встретив на улице Родного, вы сможете его узнать лишь по приветливым глазам. Это будет единственный отличительный признак.

12. Группа желает, чтобы Вы разорвали свои "старые" отношения, так как они препятствуют Вашему развитию.
Комментарий: Нет! Отношения надо не рвать, а налаживать. И приводить всех ваших знакомых и родных к нам! Чем нас больше, тем мы сильнее!

13. Ваши сексуальные отношения регламентируются извне. Например, руководство подбирает партнеров, предписывает групповой секс или, наоборот, полное воздержание.
Комментарий: к счастью или к сожалению, мы сексуальные отношения не регламентируем. Единственное правило - слушать свой Разум. И действовать исходя из принципа ответсвенности перед Высшим Разумом.

14. Группа наполняет все Ваше время заданиями: продажей книг или газет, вербовкой новых членов, посещением курсов, медитациями...
Комментарий: Да, Родные должны быть заняты! В этом счастье! И главное задание - привлекать в Секту новых Адептов.

15. Очень сложно остаться одному, кто-то из группы всегда рядом с Вами.
Комментарий: в этой жизни вообще сложно остаться одному. Потому что вокруг - Родные. И так будет всегда!

16. Если Вы начинаете сомневаться, если обещанный успех не приходит, то виноваты всегда окажетесь Вы сами, поскольку Вы якобы недостаточно много работаете над собой или слишком слабо верите.
Комментарий: за все события в вашей жизни отвечаете вы и только вы. И ваш Разум. И если что-то в вашей жизни не так, то это полностью ваша ответсвенность. Хотите счастливой жизни? - Слушайте Разум.

17. Группа требует абсолютного и беспрекословного соблюдения своих правил и дисциплины, поскольку это единственный путь к спасению.
Комментарий: Абсолютно верно!


 • -1

#420 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 4986 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 12.10.2012 – 16:10

Перегляд дописуManfred (12.10.2012 – 15:03) писав:

Зі Св.Письма, яке гідне найвищої довіри, бо написане Творцем Всесвіту, отже говорить про речі дійсно об'єктивні, а не суб'єктивні і часткові людські.
Творець був плагіатором?

Перегляд дописуManfred (12.10.2012 – 15:03) писав:

Синоптичні Євангелія написані до 70 року нової ери, бо там не згадується зруйнування Єрусалимського Храму, почитайте там у третій ланці це розбирається.
Намагайтесь давати поменше ланок на українську віку. Звичайно добре, що є така віка, але кількість статей там дуже часто не супроводжується їх якістю.
Ніхто насправді не знає, хто і коли написав евангелія.
Ті евангелія, які до нас дійшли, написані не сучасниками і очевидцями. Там є помилки, яких сучасник подій не припустився б. Немає згоди навіть скільки могло бути раніших джерел. Й не християнські джерела нічого конкретного і достовірного теж не говорять. До того ж в багато з тих джерел при переписуванні вводились правки християнськими монахами.

Перегляд дописуManfred (12.10.2012 – 15:03) писав:

Давайте свідоцтва про "багатьох Ісусів" такої ж якости, це цікаво.
Якої якості? Поки що, ви дали свідотства нульової якісті про існування Ісуса як бога. Жодних доказів.

Перегляд дописуManfred (12.10.2012 – 15:03) писав:

Трохи матчасти:

Тільки не пхайте сюди кумранських списків, вам же гірше. Абсолютна більшість тих текстів стосується іудаїзму. Кого із тих списків ви ідентифікуєте з Ісусом сином божим? Вчителя праведності? Ті списки радше підтверджують, що Ісус деякий узагальнений мітичний образ, а не реальна конкретна особа.
Одного чільного дослідника тих списків ви своєю "науковістю" уже давно дістали.

Цитата

В сущности, как ни любопытны кумранские рукописи, как ни ценны они для науки, интерес к ним не продержался бы на первоначальном уровне в течение вот уже полувека, если бы историки не усмотрели в них возможную разгадку зарождения христианства. В 1956 году один из главных исследователей свитков, англичанин Джон Аллегро, обнародовал в выступлении на Би-би-си собственную теорию, что кумранская община поклонялась распятому Мессии, то есть что христиане — это просто плагиаторы. Другие ученые опубликовали в «Таймс» возмущенное опровержение, но джинн общественного ажиотажа был уже выпущен из бутылки. Впоследствии Аллегро сделался «анфантерибль» кумранистики: в 1966-м он опубликовал в почтенном журнале «Харперс» «Нерассказанную историю свитков Мертвого моря», где утверждал, что церковники злонамеренно утаивают неприятную для них правду о Христе. К Аллегро перестали относиться всерьез после скандальной монографии «Священный гриб и крест» (1970) о том, что все религии, включая христианство, развились из культа галлюциногенных грибов. (Памятное многим открытие Сергея Курехина, сделанное в 1991 году, будто грибом был В.И. Ленин, нельзя считать совершенно оригинальным.) Так что никто уже не удивился и книге Аллегро «Свитки Мертвого моря и христианский миф» (1979), где он настаивал, что Иисус — вымышленный герой, скопированный с кумранского Учителя Праведности». Аллегро , разумеется, преувеличивал степень политизации и клерикализации кумранистики, но дыма без огня не бывает. Действительно, тексты публиковались крайне медленно, никто не хотел делиться с другими, люди, имевшие доступ к свиткам, не пускали к ним своих конкурентов, создавалось впечатление, что кто-то что-то утаивает или сознательно искажает в переводе.
І він був абсолютно правий щодо грибів.
Ті рукописи стосуються іудейської секти єсеїв. Коли ви на них посилаєтесь, ви погоджуєтесь, що християнство то просто плагіат із іудейської єресі єсеїв? Воно і справді мабуть так і є, але дивно таке визнання від вас чути.
http://www.vokrugsve...s/article/6840/

Перегляд дописуManfred (12.10.2012 – 15:03) писав:

Може, коли він на те претендує, напр., вірш Лєрмонтова "Бородіно", наскільки я пам'ятаю ні на що подібне "Золотий Осел" не претендує.
Я не знаю, на що претендує Бородино, але той твір згадувався щодо розповсюдження культу Ізіди, і він є історичним свідотством такого розповсюдження. Свідотств багато.
Євреї їй теж поклонялись.

Цитата

18 Діти дрова збирають, а батьки розкладають огонь, жінки ж місять тісто, щоб спекти калачів тих жертовних небесній цариці, і ллють литі жертви для інших богів, на досаду Мені... :ggggg:

Цитата


15 І відповіли Єремії всі ті люди, що знали, що їхні жінки кадять іншим богам, і всі ті жінки, що стояли там, великий збір, і ввесь народ, що сидів в єгипетському краї в Патросі, говорячи:
16 Щодо слова, що ти говорив до нас Господнім Ім'ям, ми не слухаємо тебе.
17 Бо напевно виконаємо кожне те слово, що виходить із наших уст, щоб кадити небесній цариці й лити їй литі жертви, як робили ми та батьки наші, царі наші та зверхники наші в Юдиних містах та на вулицях Єрусалиму. І насичувалися ми хлібом, і було нам добре, а зла ми не бачили.
18 А відколи перестали ми кадити небесній цариці й лити ій литі жертви, брак нам усього, і ми гинемо від меча та голоду!
:P
Тож ви так і не пояснили, чому ви в єгипетських богів не вірите. Навіть в вашій біблії є надприродні докази їх справжності.
Ось, спеціально для вас Ісіда зображує Святу Покрову. :alakh:
Зображення


Перегляд дописуManfred (12.10.2012 – 15:03) писав:

Коли ви вважаєте, що я кажу відсебеньки, то ось вам Митрополит Михаїл про різні релігії "Поширений Катехизис":
Йиму слід з грибами бути обережним, і знати міру.

Повідомлення відредагував kalamar: 12.10.2012 – 16:16

 • 1Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних