Перейти до вмісту

Атеїзм

Повідомлень в темі: 573

#181 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 13.05.2008 – 01:05

Флуд і оффтоп видалено
  • 0

#182 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 683 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:драстуй, рідне село!

Відправлено 14.05.2008 – 01:42

Aleph сказав:

Дитина, що отривала неправильне "релігійне виховання" стає атеїстом.
Ага, так он чому я націоналіст! я просто отримав неправильне комуністичне виховання!
А як щодо такого твердження: дитина, яка отримала неправильне "природниче виховання", стає віруючим?

Aleph сказав:

Дитина з аналітичним мислинням пробує розкласти в логічну систему міфологію. Ніхто не пояснив метафоричного та символічного змісту. Виникає перекуонання, що це все - брехня, і обгрунтований стротив їй. Дитячий максималізм доводить це обурення до войовничого атеїзму.
І що найбільш прикро: ніхто й зараз не намагається пояснювати метафоричного та символічного змісту заповідей "не вбий", "не вкради" тощо! Чомусь виявляється, що одні місця зі священних писань дитина має сприймати буквально, а інші - як метафору. Тут дорослий з достатньо великим IQ заплутається, а що вже говорити про дитину! Висновок: релігійне виховання - то занадто високі матерії, щоб їх могла сприймати дитяча свідомість, тому починати релігійне виховання слід не в дитячому віці, а значно пізніше.

Власне до теми. Атеїстом я не став, а просто народився. Це віруючими стають. Коли людина, намагаючись щось пояснити сама собі, приходить до понять "вища сила", "Творець", "Бог", вона робиться віруючою. В мене такої потреби не виникало, я обходився законами й гіпотезами природничих наук. Аналогічно - з мораллю. Комусь, щоб будувати свої правила поведінки, необхідно спиратися на заповіді. Я обходжуся чинним державним законодавством і знаннями з психології.
  • 0

#183 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 15.05.2008 – 00:27

Атеїсте, от давно хотів з тобою про це поговорити : як ти поєднуєш націоналізм з атеїзмом? Суперечності не відчуваєш? Я питаю, бо сам також вважаю себе і націоналістом і атеїстом. Але часом охоплюють сумніви. Бо якщо у світі не існує нічого над матеріального, чим тоді є нація? Який сенс зберігати, скажімо, рідну мову, якщо наявність різних мов лише шкодить в принципі задоволенню матеріальних потреб - з універсальною світовою мовою було б значно простіше. А якщо ми все - таки пишаємося тим, що є українцями і хочемо ними залишатися, то чи ми таким чином не визнаємо, що у світі є ще щось крім матерії і що такі поняття, як нація чи мова лежать поза матеріальною площиною? Це складне питання і я хотів би його обговорити. Можливо, навіть краще в окремій темі.
  • 0

#184 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень
  • Місто:драстуй, рідне село!

Відправлено 16.05.2008 – 11:03

Максим Стюфляєв сказав:

Атеїсте, от давно хотів з тобою про це поговорити : як ти поєднуєш націоналізм з атеїзмом? Суперечності не відчуваєш?
В мене інші суперечності трапляються - націоналізм/лібералізм, але то вже зовсім "з іншої опери". А націоналізм з атеїзмом цілком навіть нормально вживаються. Навпаки, було б гірше, якби я був віруючим - бо це була б додаткова розбіжність пріоритетів (з одного боку вищою цінністю є бог і релігійна мораль, з іншого - вищою цінністю є національні інтереси). Атеїзм же сам по собі вищих цінностей не передбачає, він дає право індивідуального вибору. (Передбачає лише критичний підхід, але ось зручне "правило тотального сумніву": сумнівайся в усьому, навіть у тому, що в усьому треба сумніватися! Як бачиш, критичний підхід до самого критичного підходу дозволяє робити винятки й вірити у що-небудь на власний розсуд, хоча би в порядку експерименту) Інша справа, що націоналіст мав би дотримуватися релігійних традицій своєї нації. Однак тут нам, можна сказати, пощастило: "українську" релігію не так просто визначити. Переважна більшість українців - християни, але ж християнство запозичене в євреїв! Тоді як праукраїнці були язичниками, і якщо ми хочемо говорити про якесь древнє коріння, а не вважати, що нам усього 600 років, то мусимо визнавати, що Перун і Дажбог нам усе-таки рідніші, ніж Христос і Єгова. Хоча б тому, що Дажбог однозначно асоціюється з нашими - і тільки з нашими! - предками, чого не скажеш про Христа. Відтак маємо густий морок, посилений рідновірами (котрі взагалі-то вважають себе не язичниками, а монотеїстами). Тож гадаю, що "під шумок" можна й атеїстом побути без шкоди для національних традицій. "До з'ясування", так би мовити. А з'ясування це якщо й настане колись, то принаймі не за нашого віку.

Максим Стюфляєв сказав:

Бо якщо у світі не існує нічого над матеріального, чим тоді є нація?
От це вже справді складно. Нація-то матеріальна, бо матеріальні її ознаки: представники нації, мова, елементи культури... Однак самоусвідомлення духовне! Втім, атеїзм також передбачає існування свідомості, так що існування духовного він не заперечує ;)

Максим Стюфляєв сказав:

Який сенс зберігати, скажімо, рідну мову, якщо наявність різних мов лише шкодить в принципі задоволенню матеріальних потреб -з універсальною світовою мовою було б значно простіше.
Та з цим насправді просто: одна мова існує для зручнішого задоволення матеріальних потреб, а кількасот - для багатства світової культури. Гадаю, всі погодяться, що мистецтва атеїсти не відкидають!

Цитата

А якщо ми все - таки пишаємося тим, що є українцями і хочемо ними залишатися, то чи ми таким чином не визнаємо, що у світі є ще щось крім матерії і що такі поняття, як нація чи мова лежать поза матеріальною площиною?
Стривай-стривай, а хто говорив, що існує лише матерія і нічого крім неї?! Давай не будемо робити з атеїзму опудало, з цим без нас успішно справляться. Сама по собі фраза "буття визначає свідомість" (якщо ти про це) уже означає, що свідомість теж існує. А відтак існує все, що породжене свідомістю. Хай лише доти, доки ми живі - але ж наразі ми живі ( :) ), тож і духовний світ у даний момент наявний.

P.S. Сподіваюся, модератори з розумінням поставляться до "відхилення від теми" і суворих санкцій не застосовуватимуть, хіба що виділять в окрему тему, можливо, перенесуть до "Філософії". А ще краще, коли й самі долучаться. Принаймі мені дуже цікаво було б почути думки Олеськи, Еміки, Блискавиці й надмодерів.
  • 0

#185 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 18.05.2008 – 13:33

Перегляд дописуVepr (7.05.2008 19:46) писав:

....а я прочитав пів-біблії і став атеїстом)) :rolleyes: :)
Дотепно:happy1: Я теж читала Біблію. А також священні книги інших релігій. не зачепило мене щось:ggggg:
  • 0

#186 Saturnia

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 271 повідомлень
  • Місто:села

Відправлено 18.05.2008 – 14:27

Перегляд дописуYounker (6.05.2008 11:19) писав:

ні, боротись зі своїми недоліками це дурниця порівнянно з боротьбою із забобонами

брехня
боротьба з своїми недоліками це набагато тяжче ніж боротьба з забобонами
людині завжди була властива певна зневага до інших людей і отже людині набагато легше заперечити те що їй нав*язують інші ніж те що вона нав*язую сама собі
людина може сказати : що ти мені мелеш це брехня я не вірю і так далі...
а от не повірити самому собі це тяжче

І чого це ти Янкер вирішив шо це релігійний спам?
Оце -

Перегляд дописуТемний ангел (6.05.2008 11:29) писав:

Якщо людина заперечує існування Бога, чи краще сказати Абсолюта, то вона тим самим намагається заперечити своє існування, адже кожна людина має таку складову як дух (Mens), який даний людині цим Абсолютом і відображає істинну волю людини, яка співзвучна Богові.
чувак елементарно висловив свою думку ати вже про спам поніс тік шо тобі не сподобалось..

Перегляд дописуStuff (6.05.2008 15:07) писав:

Гг,так само віруючі не мають жодного доказу існування Бога:rolleyes:
Покажіть хоч одну людину,яка бачила Бога,чи його присутність?
я бачила його присутністьніхто ніколи й не казав що його можна побачити
всі знають що він безтілесний дух
але я все своє життя відчувала що він поряд
якщо вам наприклад везе то ви сприймаєте це як випадок чи просто збіг обставин
отже ви не поивнні бути вдячними за це нікому отже ви задоволені собою отже ви можна сказати неусвідомолено вдячні собі (це так у всіх хоч мало хто таке помічає))
але чомусь той випадок стається
бо ніщо в світі не буває без причини це я вже сама в цьому переконалась сотні разів
отже якщо припустити що це Бог нам допомагає то ви спитаєте чому ж тоді він посилає нам біди
звісно всім цікаво чого Бог нам дає стільки болю що ми плачемо страждаємо і проклинаємо
але якщо придивитись то те що Бог дає нам біди це правильно бо якби він давав нам тільки щастя ми б сприймали це як належне і ніхто б не вірив у нього
все було б в шоколаді і тоді ким би ми були?
гордими самолюбивими і захланними свинюками
якщо подивитись на більшість людей які просто таки усипані щастям багатсвом і удачею то можна помітити як навіть найкращий характер псується))
отже усе в нас в житті в співвідношенні
навіть ті люди які страждають більше ніж інші
вони ж за це отримують набагато більші цінності такі як доброту милосердя і щедрість
а ті що страждають по власній вині мають те що заслужили навіть якщо самі того не усвідомлюють через свою захланність і тому вони переважно починають заперечувати Бога
я не кажу про всіх тих хто відписався в цій темці
там і справді є багато інших причин що б почати заперечувати Бога
але заперечувати його це безглуздя
можна не вірити в його силу але заперечувати це безглуздо бол людина не має докзів щоб з упевненість чказати що його не може бути ні в якому разі
це безглуздо як і заперечувати існування власної безсмертної душі))
хто ж захоче сказати шо він просто туша без душі
і примітка коли душа чорна це не означає шо її нема))
і якщо справді існує життя після смерті то уявімо собі:
праведний піде в рай
грішник полетить в пекло
а атеїст лишиться посередині
класно правда?
як в анекдоті про даїшника
я не кажу шо не можна не вірити у Бога
але заперечувати його існування це безглуздо для вас же самих
тоді можна зробити висновок що атеїзм що передбачає повне заперечення існування Бога це тупо а от невіра в Божу силу це вже вибір кожної людини якой може змінити її життя як на краще так і на гріше

Повідомлення відредагував lilit: 18.05.2008 – 14:30

• 0

#187 Dana

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 475 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 18.05.2008 – 14:28

"Кожен народ кладе на своїх богів печать своєї національності" Не пам*ятаю хто сказав, але саме це є найприроднійшим шляхом до Бога людини свідомої.
  • 0

#188 BadTempered

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 11.06.2008 – 20:13

Спершу у мені зароджувалась недовіра, з роками вона почали переростати у цілковиту відмову від бога, почалося життя теперішнім а не майбутнім (адже бог обіцяє рай і каже жити бідно, бо багатим важко відмовитися від свого багатства та піти за ним)..................і знаєте зараз мені живеться НАБАГАТО спокійніше і краще аніж з богом.........але з іншої сторони я розумію людей, які сліпо, табуном вірять у бога, це просто ЗОМБУВАННЯ людей, так їм внушили змалку, що бог є і він любить вас але водночас (це доречі суперечності, які відштовхнули мене від цього всього безглуздя) він кине вас у пекло і ви будете мучитися безкінечно...............бог любить вас але покарає безневинну дитину через 1, 2, 3, 4, і навіть 5 покоління, бо колись її предки зробили гріх, бог каже не вбивати і любити один одного то чому ж тоді прихильники божі здобували собі місто (з його допомогою) ціною життя інших людей......................а ті хто скажуть а як же те, що бог був колись, то скажу я вам досить дурити себе ідіотськими думками, бог це просто маніпуляція, людина ж мусить комусь поплакатись (слабка людина) от йде до свого так званого бога, а причини виникнення релігії вже давно відомі..........а хто знає про історичні документи, які знайшли археологи, а ватикан забрав їх та заборонив давати інформацію людям, аби вони не дізналися правди..................коротше мені радісно за себе, шо я є свідома людина, а не частина табуна, який називається релігія!!!!!!

Повідомлення відредагував BadTempered: 11.06.2008 – 20:15

• 0

#189 Romun

Генеральний писар

• Користувачі
  • 573 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 11.06.2008 – 21:25

Перегляд дописуBadTempered (11.06.2008 21:13) писав:

Спершу у мені зароджувалась недовіра, з роками вона почали переростати у цілковиту відмову від бога, почалося життя теперішнім а не майбутнім (адже бог обіцяє рай і каже жити бідно, бо багатим важко відмовитися від свого багатства та піти за ним)..................і знаєте зараз мені живеться НАБАГАТО спокійніше і краще аніж з богом.........але з іншої сторони я розумію людей, які сліпо, табуном вірять у бога, це просто ЗОМБУВАННЯ людей, так їм внушили змалку, що бог є і він любить вас але водночас (це доречі суперечності, які відштовхнули мене від цього всього безглуздя) він кине вас у пекло і ви будете мучитися безкінечно...............бог любить вас але покарає безневинну дитину через 1, 2, 3, 4, і навіть 5 покоління, бо колись її предки зробили гріх, бог каже не вбивати і любити один одного то чому ж тоді прихильники божі здобували собі місто (з його допомогою) ціною життя інших людей......................а ті хто скажуть а як же те, що бог був колись, то скажу я вам досить дурити себе ідіотськими думками, бог це просто маніпуляція, людина ж мусить комусь поплакатись (слабка людина) от йде до свого так званого бога, а причини виникнення релігії вже давно відомі..........а хто знає про історичні документи, які знайшли археологи, а ватикан забрав їх та заборонив давати інформацію людям, аби вони не дізналися правди..................коротше мені радісно за себе, шо я є свідома людина, а не частина табуна, який називається релігія!!!!!!
Перший етап - сліпа віра, забобони.
Другий етап - атеїзм, відмова, заперечення, протест
Третій етап - ?
  • 0

#190 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 11.06.2008 – 22:05

Перегляд дописуRomun (11.06.2008 22:25) писав:

Третій етап - ?
записуємо в Аль-Каїду. звертатись до супермодерів <_<
  • 0

#191 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 11.06.2008 – 22:25

Я перепрошую, може цю крамольну мислю вже хтось висловлював, але здається ми народжуємося атеїстами)

ґґґ.....ну так і є, Атеїст вже висловлював подібні побоювання, щоправда стосовно себе)).....але я б узагальнила для всіх <_<
  • 0

#192 BadTempered

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 12.06.2008 – 07:07

Перегляд дописуRomun (11.06.2008 21:25) писав:

Третій етап - ?
Третій етап - спокійне життя, без отго всього бога.......і не треба паритись, шо хтось там за тобою дивиться)))) <_<

:gryzin:
  • 0

#193 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • 569 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 12.06.2008 – 08:11

Перегляд дописуBadTempered (12.06.2008 08:07) писав:

Третій етап - спокійне життя, без отго всього бога.......і не треба паритись, шо хтось там за тобою дивиться)))) <_<

:gryzin:
Ми самі самі є в певній мірі наглядачами для себе. Завжди існував причинно - наслідковий зв'язок, все що ми робимо рано чи пізно вернетсься до нас. Нас карає не Бог, якщо вже підходити з такого простого боку до цього питання, ми самі себе караємо. Я переконався на власному досвіді і досвіді близьких мені людей, що зло завжди вернеться ще більшим злом, а добро добром. А відносно пекла, гріхів на наступних поколіннях, то не потрібно сліпо вірити тому, що говорять служителі церкви, вони такі люди, як і ми, більшість з них інтерпретує Біблію так, як вигідно церкві. Вони - не голос Божий, вчинки людей, що прикриваються Богом - не причина ставати атеїстом. Ми через обмеженість власного розуму ніколи не осмислимо Абсолюта. Я в певний період свого життя теж вважав себе атеїстом, але потім зрозумів, наскільки недалекоглядним був. Богові не потрібна наша віра, ні наші молитви, ні хвалебні пісні - це все потрібно нам, для нашого духовного розвитку, це свого роду медитація. А стосовно дітей, які мучатсья в наступних поколіннях, то це не за гріхи предків, а за їхні власні вчинки в попередніх інкарнаціях.
  • 0

#194 BadTempered

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 12.06.2008 – 08:28

Перегляд дописуТемний ангел (12.06.2008 08:11) писав:

Ми самі самі є в певній мірі наглядачами для себе. Завжди існував причинно - наслідковий зв'язок, все що ми робимо рано чи пізно вернетсься до нас. Нас карає не Бог, якщо вже підходити з такого простого боку до цього питання, ми самі себе караємо. Я переконався на власному досвіді і досвіді близьких мені людей, що зло завжди вернеться ще більшим злом, а добро добром. А відносно пекла, гріхів на наступних поколіннях, то не потрібно сліпо вірити тому, що говорять служителі церкви, вони такі люди, як і ми, більшість з них інтерпретує Біблію так, як вигідно церкві. Вони - не голос Божий, вчинки людей, що прикриваються Богом - не причина ставати атеїстом. Ми через обмеженість власного розуму ніколи не осмислимо Абсолюта. Я в певний період свого життя теж вважав себе атеїстом, але потім зрозумів, наскільки недалекоглядним був. Богові не потрібна наша віра, ні наші молитви, ні хвалебні пісні - це все потрібно нам, для нашого духовного розвитку, це свого роду медитація. А стосовно дітей, які мучатсья в наступних поколіннях, то це не за гріхи предків, а за їхні власні вчинки в попередніх інкарнаціях.
Багато в чому я можу погодитися з вами, але кожен повинен самостійно обирати шлях, яким йому іти, не слухаючи нав'язливих думок, а слухаючи свою інтуіцію та здоровий глузд!.......але я звернув увагу, що ви, Темний ангел думаєте, що я кажучи що ніхто за нами не наглядає, маю на увазі зло, зовсім ні, я просто проти тих уявлень, які є просто ілюзіями..........я взагалі проти всього злого, і сам стараюся жити мирно, коли у людини щось впаде, то я неодмінно допоможу підняти..............попри те, що я не вірю в бога, я є дуже добра людина, без перебільшення............є люди які вірять у бога, і при тому чинять дуже багато гріхів, і чим вони кращі від атеїстів, які живуть реальним а не видуманим життям???
  • 0

#195 Зрячий

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 32 повідомлень

Відправлено 12.06.2008 – 10:55

Темний ангел, +1

BadTempered, а що таке ілюзії? Що таке взагалі мислення? Що таке свідомість? Наука, наприклад, все зводить до фізико-хімічних процесів. Ха! То ти всього лише наслідок хаотичних процесів, які відбуваються на рівні атомів, мрлекул, або й ще нижче. Чому ж тоді, коли в людини щось падає то хочеться допомогти їй підняти, або пнути ногою подалі, щоб зробити їй погано (що, в принципі, аналошічно бездіяльності)? А тому, що людина здатна робити вибір. Це єдина жива істота з такою здатністю. Це означає, що ми здатні керувати тими самими фізико-хімічними реакціями в нашому мозку (тілі), тобто, ми "творимо". Бог - це, перш за все, творець. Він у всіх Нас, але Ми - лише його частина. Ось чим ми обмежені і чому не млжемо осягнути Його, бо тоді б ми стали Ним. Заперечити існування творця - заперечити самого себе. Можна як завгодно сприймати те що написано в Біблії, Корані, у всіх інших їм подібним писаннях, але треба памятати, що вони написані людиною.
Справа не у тому у що ми віримо, справа в тому як ми віримо.
Якщо ж Ти, BadTempered, налаштований сприймати це все як "теревені" ( <_< адміни! Нічого особистого ), то подумай про те, що колись твоє життя тут скінчиться, причому,незалежно від того віриш ти у щось чи ні. А от що буде далі - ОБИРАЙ сам.
  • 0

#196 BadTempered

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 12.06.2008 – 12:53

Зрячий, ти говориш речі зовсім чужі для мене, з твоєї сторони вийшло так ніби ти мене переконуєш у існуванні свого бога................я ж тебе не переконую що його нема, це моя думка і я її висловлюю, а чужа думка мені взагалі ніколи не нав'язується, я все вибираю САМ, шо мені робити, як думати і так далі!!...
  • 0

#197 Зрячий

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 32 повідомлень

Відправлено 12.06.2008 – 13:31

Перегляд дописуBadTempered (12.06.2008 13:53) писав:

Зрячий, ти говориш речі зовсім чужі для мене, з твоєї сторони вийшло так ніби ти мене переконуєш у існуванні свого бога................я ж тебе не переконую що його нема, це моя думка і я її висловлюю, а чужа думка мені взагалі ніколи не нав'язується, я все вибираю САМ, шо мені робити, як думати і так далі!!...

Той кого я називаю Бог (кожен його називає по своєму), не є ні мій, ні твій, ні чий. Це ми є його.
Я тобі свою думку не навязую - я висловлюю тобі свою думку! Якщо ти вважаєш, що висловлювання своєї думки є її навязуванням іншим, то ти тут займаєшся самозапереченням.
Що мене штовхає висловлювати свою думку? Це мій вибір.
  • 0

#198 BadTempered

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 12.06.2008 – 21:13

Перегляд дописуЗрячий (12.06.2008 11:55) писав:

А от що буде далі - ОБИРАЙ сам.
В кінці я вмру і нічого для мене більше не буде!............нашо відмовляти собі у радощах життя, для чогось неіснуючого, існуючого лише в уявах людей???????7
  • 0

#199 Aleg_@tor

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 98 повідомлень
  • Місто:м. Дубно

Відправлено 13.06.2008 – 09:14

Перегляд дописуBadTempered (12.06.2008 22:13) писав:

В кінці я вмру і нічого для мене більше не буде!............нашо відмовляти собі у радощах життя, для чогось неіснуючого, існуючого лише в уявах людей???????7

А можна запитати у яких саме радощах?
  • 0

#200 BadTempered

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 13.06.2008 – 13:30

Перегляд дописуAleg_@tor (13.06.2008 10:14) писав:

А можна запитати у яких саме радощах?
Взагалі у якомусь посланні, яке було написано кілька сотень років тому, один єпископ, чи як там їх, написав, що скоро прийде чорт у кожну домівку, він буде з рогами, а люди дивитимуться на нього і не підозрюватимуть шо то він, то про телевізор, без якого нудно, він є гріхом, для вас віруючі, так само як і комп'ютер, від усього комфортного ви маєте відмовитися у будь-яку хвилину, як тільки ваш бог того захоче, і піти за ним, бомжувати....бо шо робити без грошей, якшо ваш бог такий добрий, то чому він допускає війни, смерті маленьких дітей, збочення, і так далі????????якшо він такий всемогутній, то нехай припинить це все!!......
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних