Перейти до вмісту

Атеїзм

Повідомлень в темі: 573

#141 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1577 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Кременчук

Відправлено 06.05.2008 – 12:32

Перегляд дописуAleph (6.05.2008 11:11) писав:

1. Дитина, що отривала неправильне "релігійне виховання" стає атеїстом.

Дитина з аналітичним мислинням пробує розкласти в логічну систему міфологію. Ніхто не пояснив метафоричного та символічного змісту. Виникає перекуонання, що це все - брехня, і обгрунтований стротив їй. Дитячий максималізм доводить це обурення до войовничого атеїзму.
Причина - не кваліфіковане "релігійне виховання".
Я б сказала - ідіотизм. Але на мене за такі кардинальні висловлювання завжди ображаються. Тому промовчу.

Зрештою, хто з нас насправді отримав "правильне релігійне виховання"?
І хто точно знає, яке воно - те правильне - повинно бути?!

А головне - якого біса я повинна довіряти словам якогось там Бога? хто він мені такий?
Твердженням, які приписують богові (зверніть увагу - нікому з нас він особисто нічого не сказав = "Дайте мені довідку про те, що я маю довідку, що мені довідка не потрібна"), я довіряю приблизно так само, як твердженням моєї бабусі, що суп тре’ кожного дня їсти, бо інакше шлунок зіпсується.
А якщо я розумію, що все це нелогічно і схоже на брехню? Якщо я розумію, що люди, які мені втирають про бога плутають його із церквою? Якщо людей, які намагаються мене "релігійно виховувати" я не вважаю вартими ані довіри, ані поваги? Якщо, зрештою, попи мені втирають про духовне, а з самих хоч смалець топи? Та ж у них душа непропорційно мала в порівнянні з тушею!
Та дідька лисого я дослухатимуся чиєїсь думки! тим паче, що то навіть не думка, а просто нав’язані вихованням стереотипи. НЕ БОГ І НЕ СУСІДИ ВИРІШУВАТИМУТЬ, ЯК МЕНІ ЧИНИТИ. І ЯКЩО ВЖЕ Я ПОМИЛЮСЯ - ТО ПРИНАЙМНІ ВІДПОВІМ ЗА ВЛАСНІ ПОМИЛКИ.
  • 0

#142 КлятЫй мАскаль

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 428 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 06.05.2008 – 12:38

Перегляд дописуYounker (6.05.2008 13:06) писав:

2КлятЫй мАскаль, респект
такого ше не чув
а як батьки сприймали?
Вони в мене, хвала Аллаху, не єзуїти, тому не цікавилися моїм релігійним вихованням :) Тому для мене «віри» не існує, чи то віра у зелених гуманоїдів, чи то у Будду, тощо. Коли я чогось не знаю, то так і кажу: «не знаю». Не маю потреби у вірі.

Повідомлення відредагував КлятЫй мАскаль: 06.05.2008 – 12:42

• 0

#143 kissarat

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень
  • Місто:Тернопіль

Відправлено 06.05.2008 – 13:02

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (6.05.2008 22:30) писав:

В таке не можна вірити, який це світоч? Атеїзм - це насамперед віра в силу людини. Віра, що людина є достатньо сильною і моральною, щоб сама регулювати свою поведінку. У цьому сенсі можна подивитися з іншого боку. Віруючий, вчинивши зло може помолитися і вважати, що цим він зняв із себе провину та має право грішити далі. Я розумію, що це також примітивно, але я такі погляди зустрічав. Атеїст не має такої індульгенції, він постійно наодинці зі своєю совістю.
O_o
прям як про якусь надлюдину... та ше й мораль дописати ))

2Aleph
не хочу починати бредових дискусій. я прекрасно розумію шо таке віра і який від неї задоволення. віра - це шось голе, шо не описується розумом, як і будь яке інше задоволення - любов, секс, наркотики. За ефект (аффект) віри відповідає певний сектор (я не знаю як то називається) скроньової частини мозку, концентруючись на якому зникає межа між видуманим і реальним. Оскільки цей дурман не ассоціюється з жодним візуальним об єктом, так як любов з людиною, секс з тілом, тому людина дофантазовує ассоціатор. Мене тоже муляє воно, типу інколи приходять думки шо я попаду в пекло, але це тому, що я ше не ціком вилікувався від релігії. Тільки сильна людина може власний досвід може поставити вище над релігійними фтираннями в які хочеться вірити тільки того шо вони прості, а не того шо "істині"

Повідомлення відредагував Younker: 06.05.2008 – 13:25

• 0

#144 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 06.05.2008 – 13:09

Релігії - це перш за все комплекс моральних, етичних та естетичних норм, правила устрою та відносини в суспільстві, ідеологія. Віра в Бога - це лише засіб забеспечення додержання цих норм і правил. Слід задуматись, чи влаштовують вони Вас особисто. Колись я відповів собі - НІ. Ті норми і правила, та мораль що впроваджує релігія в нашому суспільстві - це суцільне лицемірство! Мало того, ідеологія яку насаджує церква шкідлива, і навіть ворожа моєму народові. Після цього разувіритися в доброму сивобородому дідусеві, що літає на хмарині і грає на арфі чи балалайці, було лише справою короткого часу.

Повідомлення відредагував Sotnik: 06.05.2008 – 13:30

• 0

#145 Бандерас

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 223 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 06.05.2008 – 14:00

Пене Сотнік треба розуміти що Бог і церква це не тотожні поняття!
Той хто увляє собі сивобородого діда не знає Бога!
Я не хочу нічого навязувати і щось стверджувати але атеїст не має жодного доказу проти існування Бога!
Можливо атеїсти почувають себе відкинутими Богом(але це не так)!
Для чого атеїсту заперечувати існування Бога якщо він вважає що Його нема?
Просто вони шукають істину але в атеїзмі її нема бо атеїзм не може відповісти на дуже важливі для людини питання!
  • 0

#146 Stuff

Песиміст

• Користувачі
  • 2670 повідомлень
  • Місто:Львів..

Відправлено 06.05.2008 – 14:07

Перегляд дописуБандерас (6.05.2008 15:00) писав:

Я не хочу нічого навязувати і щось стверджувати але атеїст не має жодного доказу проти існування Бога!
Гг,так само віруючі не мають жодного доказу існування Бога:)

Перегляд дописуAleph (6.05.2008 11:11) писав:

4. Не помічання пристності Бога у житті.
Покажіть хоч одну людину,яка бачила Бога,чи його присутність?
  • 0

#147 Бандерас

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 223 повідомлень

Відправлено 06.05.2008 – 14:12

Показати не можу але можу сказати хто з людей бачив!

А що ти розумієш під поняттям доказ!
  • 0

#148 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 06.05.2008 – 14:13

Перегляд дописуБандерас (6.05.2008 15:00) писав:

Пене Сотнік треба розуміти що Бог і церква це не тотожні поняття!
Звичайно! Ми це вже не раз обсудили.
Але ж люди бачать і чують не Бога, а церкву. І часто ототожнюють.
Атеїзма в чистому вигляді майже не зустрінеш.
Найчастіше зустрічається пантеїзм, де за Бога сприймають всю природу в усіх її проявах, а за релігію науку.
Приблизно таке світосприйняття зараз сповідую і я.
  • 0

#149 Бандерас

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 223 повідомлень

Відправлено 06.05.2008 – 14:20

Хто шукає Бога той рано чи пізно Його знайде!
Якщо приймати релігію за науку то чи можуть в науці існувати винятки? Якщо так тоді чому вони існують?
Якщо приймати бога за природу то чи можуть існувати в природі закони які суперечать їй? Якщо так тоді чому?
  • 0

#150 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 06.05.2008 – 14:28

Науковий пошук - це пошук істини, отже і Бога.
В природі існують винятки. Це свідчить про різномаїття її проявів. Тобто, про різномаїття проявів Бога. Наука вивчає, описує і систематизує ці випадки.
  • 0

#151 Бандерас

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 223 повідомлень

Відправлено 06.05.2008 – 14:32

Тобто наука доводить існування Бога?
  • 0

#152 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 06.05.2008 – 14:44

З точки зору пантеїзму наука - це релігія, яка невпинно розвивається.
  • 0

#153 Stuff

Песиміст

• Користувачі
  • 2670 повідомлень

Відправлено 06.05.2008 – 14:49

Перегляд дописуБандерас (6.05.2008 15:12) писав:

А що ти розумієш під поняттям доказ!
Доказ - це те що можна помацати,побачити на власні очі!А не те,що хтось десь сказав чи написав!
  • 0

#154 Бандерас

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 223 повідомлень

Відправлено 06.05.2008 – 15:14

Ага значить в Данила Галицького ти віриш хоча не маєш доказів!
Значить буде достатньо і інших даних(не таких що ти називаєш доказами) щоб довести існування Бога!
Забавно, правда?
  • 0

#155 Stuff

Песиміст

• Користувачі
  • 2670 повідомлень

Відправлено 06.05.2008 – 15:39

Перегляд дописуБандерас (6.05.2008 16:14) писав:

Ага значить в Данила Галицького ти віриш хоча не маєш доказів!
Значить буде достатньо і інших даних(не таких що ти називаєш доказами) щоб довести існування Бога!
Забавно, правда?
Забавно , що мені приписали те.чого я не казав і не підтверджував:)
Чому ж Бог не з"явиться перед всіма людьми,щоб доказати своє існування і всі атеїсти тоді могли спокійно пошурувати в пекло?:)
  • 0

#156 Бандерас

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 223 повідомлень

Відправлено 06.05.2008 – 16:18

А Він повинен зявитися? і чи повірять всі!
Бог вже зявлявся але Йому не повірили(всі) незважаючи на те які Він творив дива!
Спасіння в християнстві дається по вірі!
Бог дає людині спасіння даром лише прийми його!
Той хто хоче лукаво від Бога ознаки не отримає її!
Якщо твоє серце прагне Бога то ти Його знайдеш!
Як казав Ісус "Ось стою Я і стукаю хто відчинить Мені до нього увійду!
  • 0

#157 Йа_ЯбЛуЧкО_XD

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 649 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:if.ua

Відправлено 06.05.2008 – 17:53

Я не розумію, чому люди повинні вірити тому, чого, можливо і не існує? Чим ви докажете, що Бог/Аллах/Будда був? Чим? Нічим.
Якщо мені хтось докаже, що небесне сили існують, не словами, а науково підтвердженими фактами, тоді може повірю.
  • 0

#158 Aleg_@tor

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 98 повідомлень
  • Місто:м. Дубно

Відправлено 07.05.2008 – 09:33

Перегляд дописуЙа_ЯбЛуЧкО_XD (6.05.2008 18:53) писав:

Я не розумію, чому люди повинні вірити тому, чого, можливо і не існує? Чим ви докажете, що Бог/Аллах/Будда був? Чим? Нічим.
Якщо мені хтось докаже, що небесне сили існують, не словами, а науково підтвердженими фактами, тоді може повірю.
Наука річ дуже мінлива, я б не став нею формувати свій світогляд. Ще пару сотень років тому наука стверджувала, що земля
пласка, і стоїть на черепасі і трьох китах! Наукою доказувати існування Бога не логічно - хіба можна пояснити неземне - земним?
Заглянь перш за все собі в серце і відчуй Його...

Повідомлення відредагував Aleg_@tor: 07.05.2008 – 09:39

• 0

#159 kissarat

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень
  • Місто:Тернопіль

Відправлено 07.05.2008 – 09:41

Перегляд дописуAleg_@tor (7.05.2008 19:33) писав:

Заглянь перш за все собі в серце і відчуй Його...

Younker сказав:

не хочу починати бредових дискусій. я прекрасно розумію шо таке віра і який від неї задоволення. віра - це шось голе, шо не описується розумом, як і будь яке інше задоволення - любов, секс, наркотики. За ефект (аффект) віри відповідає певний сектор (я не знаю як то називається) скроньової частини мозку, концентруючись на якому зникає межа між видуманим і реальним. Оскільки цей дурман не ассоціюється з жодним візуальним об єктом, так як любов з людиною, секс з тілом, тому людина дофантазовує ассоціатор. Мене тоже муляє воно, типу інколи приходять думки шо я попаду в пекло, але це тому, що я ше не ціком вилікувався від релігії. Тільки сильна людина може власний досвід може поставити вище над релігійними фтираннями в які хочеться вірити тільки того шо вони прості, а не того шо "істині"

• 0

#160 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень

Відправлено 07.05.2008 – 09:57

В світі існує безліч речей які неможна ні побачити ні помацати:) але це неозначаєщо їх нема, чи можна побачити любов? чи співчуття? вони проявляються через наші вчинки, Бог також проявляється через природу, через людей, адже все що нас оточує це і є Бог, віра для мене це щось природнє і хоча бували хвилини сумнівів але вона ніколи мене неполишала. Чому люди стають атеїстами? коли бачиш певні жахіття які відбуваються в світі виникають питання: якщо бог є як він це допускає ? зчасом сумніви можуть набирати сили і віра помаленько гасне, але це ще залежить від характеру людини.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних