Перейти до вмісту

Енеїда

Повідомлень в темі: 41

#21 ivansstef

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 666 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів

Відправлено 15.06.2007 – 00:59

А я прочитав перший раз у 23 роки :yes:
І взагалі практично всю програму шкільну я почав читати років так з 20.. бо до того було зовсім не цікаво .
Є такі книжки літературну вартість яких починаєш оцінювати набагато пізніше аніж вимагають від тебе вчителі. :D
Книга супер.!
  • 0

#22 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • 678 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 15.06.2007 – 02:38

Перегляд дописуOlex (14.06.2007 22:38) писав:

Чому наклеп? Я люблю читати "Енеїду", і шаную пана Котляревського :yes: :D
Під наклепом я мала на увазі інше. Якщо до Котляревського "нічогісінько не було на українській", тоді це залишає поза межами української цілий масив староукраїнської літератури. З Котляревського почалась модерна українська література, але не українська література взагалі.
  • 0

#23 Bobua

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 400 повідомлень
  • Місто:Бровари

Відправлено 19.03.2008 – 12:57

Перегляд дописуOlex (26.05.2007 21:12) писав:

Енеїда, Товариство, а чи читав хтось Енеїду Котляревського?

Люди як вам стара-добра Енеїда? Мені ця книжка дуже подобається, вона уособлює дух полтавців. А як вона ВАМ?
та начебто обов’язковість середноьої освіти ще не скасована :rolleyes:

найкраще в цьому перекладі[чи переспіві?] — цілковите ігнорування чужослів:ura: [давно не перечитував, але так про нього пишуть]
тобто в Котляревського не знайдете таких нісенітниць як фрак, світер чи светр, брюки і т.д.
бо то писано[перекладено] для українців

а для кого зараз пишуть про "светри" [eng] замість наших теплячок збагнути важко...
і вже можете бути певні, що Котляревський славень гімном [en: hymn] не назвав би :tryzub:

Повідомлення відредагував Bobua: 19.03.2008 – 13:21

• 0

#24 Margo

в тихому очереті чорти плавають брасом

• Користувачі
  • 842 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 17.07.2008 – 19:35

Стара темка, але от побачила - не втрималась. Люблю Енеїду за те, що це - енцеклопедія життя українського народу ХVІІІ ст. І Котляревський гарно показує богів, зі всіма вадами людей , а не, як завжди, всії їх возвеличать.
  • 0

#25 phobos

Дивний незнайомець

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2601 повідомлень
  • Місто:Павутина

Відправлено 18.07.2008 – 21:34

Я теж читав із задоволенням колись, навіть книгу собі придбав.
Нещодавно переглядав мультфільм "Енеїда", теж доволі симпатичний.
  • 0

#26 Margo

в тихому очереті чорти плавають брасом

• Користувачі
  • 842 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 18.07.2008 – 21:40

Недавно? Та той мультик чуть не мій ровесник)))
Хоча, коли чатається, не так уявляється, як в мультику)
  • 0

#27 Ромашечка

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 293 повідомлень
  • Місто:Чернівці

Відправлено 21.07.2008 – 18:57

Перегляд дописуMargo (17.07.2008 19:35) писав:

Стара темка, але от побачила - не втрималась. Люблю Енеїду за те, що це - енцеклопедія життя українського народу ХVІІІ ст. І Котляревський гарно показує богів, зі всіма вадами людей , а не, як завжди, всії їх возвеличать.
В "Енеїді" глибший зміст, ніж просто боги з усіма вадами людей... А енциклопедією українського народу цього періоду назвала б твори Г. Квітки-Основ’яненка, наприклад. :)

Повідомлення відредагував Ромашечка: 21.07.2008 – 18:58

• 0

#28 hvvi

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 147 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 22.07.2008 – 23:40

Звісно читав! Щей мультик чимало разів бачив. Це один з улюблених мультів. Щодо твору письменного, то читав разів зо3-4, не дуже приперло, але цікаво!
  • 0

#29 Romun

Генеральний писар

• Користувачі
  • 573 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 29.07.2008 – 10:30

Читав Енеїду, не те що б фанатів від неї, але для загального розвитку річ необхідна :blink: , також неодноразово бачив театральні постановки "Наталки Полтавки" та "Москаль чарівник".

Котляревський вважається зачинателем нової української літературної мови і не дарма про нього Шевченко сказав слідуюче:

Будеш, батьку, панувати,
Поки живуть люди,
Поки сонце з неба сяє,
Тебе не забудуть!

Ці слова викарбувані на пам`ятнику в центрі нашого міста...

Ну, а повністю вірш "На вічну пам'ять Котляревському" ось тут http://uk.wikisource.org/wiki/%D0%9D%D0%B0...%BE%D0%BC%D1%83
  • 0

#30 Бамблбі

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 415 повідомлень
  • Місто:ЛЬВІВ

Відправлено 20.12.2008 – 15:05

Енеїда - найкращий твір Котляревського...
Ніхто б її так не переробив, як він!

Особливо сподобалась макаронічна мова:

Енеус ностер магнус панус
І славний троянорум князь,
Шмигляв по морю як циганус,
Ад те, о рекс! прислав нунк нас.
  • 0

#31 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 21.12.2008 – 12:32

Справді гарна книга! Для простого люду, читається легко і весело.
Колись до нас приїжджали колеги зза кордону, то миїм дарували на пам'ять про Україну Тризуб, Кобзар, Енеїду і вишиванки. :rolleyes:
  • 0

#32 Одісей

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 67 повідомлень

Відправлено 21.12.2008 – 12:39

Енеїда - дійсно чудова книга. Дуже гротескна, експресивна з розмахом. Але це тільки одна з багатьох чудових українських книг. Не розумно було б обмежувати українську атрибутику вишиванкою, кобзарем і люлькою...
  • 0

#33 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 21.12.2008 – 12:45

Перегляд дописуОдісей (21.12.2008 12:39) писав:

Енеїда - дійсно чудова книга. Дуже гротескна, експресивна з розмахом. Але це тільки одна з багатьох чудових українських книг. Не розумно було б обмежувати українську атрибутику вишиванкою, кобзарем і люлькою...
Погоджуюсь, але колег було багато (ціла наукова делегація) а бюджет, виділений нашим керівництвом на подарунки, був дуже обмежений... :rolleyes:
  • 0

#34 Йа_ЯбЛуЧкО_XD

Генеральний писар

• Користувачі
  • 649 повідомлень
  • Місто:if.ua

Відправлено 21.12.2008 – 12:54

Якось тижнів зо 4 назад, коли ми на зарубіжній писали контрольну, у творі було таке запитання: " Чи є "Енеїда" Котляревського пародією на оригінал Вергілія?" Я задумалась, бо перед тим прочитала декілька уривків з української "Енеїди" і вона мені категорично не сподобалась. Не моє це. І я вважаю це безглуздою пародією.
  • 0

#35 Одісей

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 67 повідомлень

Відправлено 21.12.2008 – 13:05

Перегляд дописуЙа_ЯбЛуЧкО_XD (21.12.2008 12:54) писав:

Якось тижнів зо 4 назад, коли ми на зарубіжній писали контрольну, у творі було таке запитання: " Чи є "Енеїда" Котляревського пародією на оригінал Вергілія?" Я задумалась, бо перед тим прочитала декілька уривків з української "Енеїди" і вона мені категорично не сподобалась. Не моє це. І я вважаю це безглуздою пародією.

Подібні думки можуть зростати тільки на грунті тотальної необізнаності в українській літературі, історії і традиції. Це особливий вид ксенофобії коли все що "не моє" сприймається як "безглузда пародія". Енеїда твір, що вийшов за рамки якоїсь епохи. Він - самостійне історичне явище і стверджувати, що це "безглузда пародія" аналогічно тому що називати епоху модерну "абсурдним відрізком часу".
  • 0

#36 Йа_ЯбЛуЧкО_XD

Генеральний писар

• Користувачі
  • 649 повідомлень

Відправлено 21.12.2008 – 13:18

Перегляд дописуОдісей (21.12.2008 13:05) писав:

Подібні думки можуть зростати тільки на грунті тотальної необізнаності в українській літературі, історії і традиції. Це особливий вид ксенофобії коли все що "не моє" сприймається як "безглузда пародія". Енеїда твір, що вийшов за рамки якоїсь епохи. Він - самостійне історичне явище і стверджувати, що це "безглузда пародія" аналогічно тому що називати епоху модерну "абсурдним відрізком часу".
Кожна людина має свою думку і не завжди шедеври подобаються всім. Чому Шевченко, наприклад, чи той самий Котляревський повинен подобатись всім? Всі ми маємо різні смаки. І це якраз той випадок, коли " не моє" сприймається пародією. А говорити про мою ТОТАЛЬНУ необізнаність в українській літературі ще зарано, я не пройшла повністю курс української літератури, так що все ще попереду.
І моя порада на майбутнє: не будьте такими радикальними до людей. Адже як аукнеться, так і відгукнеться.
  • 0

#37 Одісей

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 67 повідомлень

Відправлено 21.12.2008 – 13:27

Перегляд дописуЙа_ЯбЛуЧкО_XD (21.12.2008 13:18) писав:

Кожна людина має свою думку і не завжди шедеври подобаються всім. Чому Шевченко, наприклад, чи той самий Котляревський повинен подобатись всім? Всі ми маємо різні смаки. І це якраз той випадок, коли " не моє" сприймається пародією. А говорити про мою ТОТАЛЬНУ необізнаність в українській літературі ще зарано, я не пройшла повністю курс української літератури, так що все ще попереду.
І моя порада на майбутнє: не будьте такими радикальними до людей. Адже як аукнеться, так і відгукнеться.

Найбільш радикально висловились Ви а не я, назвавши Енеїду "безглуздою пародією" не прочитавши навіть її до кінця. Я ж просто закликаю бути більш поміркованим. Що ж до "тотальної необізнаності" я взагалі узагальнюю не беручи когось конкретно. Це характерне явище для наших сумнівних часів і подібний докір аж ніяк не варто сприймати, як власну образу. Нарешті категорично судити все з висоти власного "я". Зізнаюсь Енеїда подобається мені не як книга а виключно в сенсі літературного явища. А в школі я її не любив :rolleyes:
  • 0

#38 Йа_ЯбЛуЧкО_XD

Генеральний писар

• Користувачі
  • 649 повідомлень

Відправлено 21.12.2008 – 13:36

Це лиш моя думка і все. Я не закликаю всіх до цієї думки.Хм, чомусь мені це було якраз образливо, бо я сама пишу.
І ще одна річ. Я занадто ненавиджу всі твори, що даються в обох курсах шкільної літератури( виключення становить О.Генрі, але не про нього йдеться), щоб вважати їх літ.явищами.
(офф-топ: Ви бачили програму обох літератур 8 класу для 12-річної школи? То здуріти можна. І чомусь наші любі міністри не поставили вивчення обох " Енеїд" в один час. Ба, вони вивчаються в різних класах. Але якби це все було в один час, сприйняття обох творів було б іншим у всіх.)
  • 0

#39 Одісей

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 67 повідомлень

Відправлено 21.12.2008 – 13:44

Перегляд дописуЙа_ЯбЛуЧкО_XD (21.12.2008 13:36) писав:

Це лиш моя думка і все. Я не закликаю всіх до цієї думки.Хм, чомусь мені це було якраз образливо, бо я сама пишу.
І ще одна річ. Я занадто ненавиджу всі твори, що даються в обох курсах шкільної літератури( виключення становить О.Генрі, але не про нього йдеться), щоб вважати їх літ.явищами.
(офф-топ: Ви бачили програму обох літератур 8 класу для 12-річної школи? То здуріти можна. І чомусь наші любі міністри не поставили вивчення обох " Енеїд" в один час. Ба, вони вивчаються в різних класах. Але якби це все було в один час, сприйняття обох творів було б іншим у всіх.)

Абсолютно, повністю згоден з Вами. Шкільна програма, особливо старших класів, особливо з зарубіжної літератури не просто "безглузда" а й аморальна. Ким стає Доріан Грей, як закінчує мадам Боварі? І навіщо все це дітям. Де моральність? Де логіка? Вивчення грандіозних творів на зразок Данте чи Гомера - непосильний тягар на плечі школярів...
  • 0

#40 Йа_ЯбЛуЧкО_XD

Генеральний писар

• Користувачі
  • 649 повідомлень

Відправлено 21.12.2008 – 14:00

Заруб.літ. 8 клас.( 12-річна школа):
1. Веди, Біблія, Коран.
2. Давньогрецька лірика: Гомер, Тіртей, Архілох,Сапфо,Анакреонт.
3. Еллінський театр: Есхіл, Софокл, Верлігій, Горацій, Овідій.
4. Середньовічна література: Лі Бо, Ду Фу, Рудакі, Омар Хайям, Гафіз, провансальські трубадури, Джауфре Рюдель, Бертран де Борн, ваганти, " Після про Роланда", Данте.
5. Література Відродження: Петрарка, Боккаччо, де Сервантес, Шекспір.

І оце вивчають 14-15 річні люди?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних