Перейти до вмісту

Інквізиція


Повідомлень в темі: 109

#21 -=VJ=-

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6536 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 31.05.2007 – 15:41

Багато хто вважає, що інквізиціїї в правосланій церкві не було. Особливо гаряче підтримують цю думку віруючі відповідних патріархатів. Але це неправда. Ось лише окремі місця з кривавої історії "християнства на Русі" - якими методами воно вводилося і підтримувалося, через що воно так сильно закріпилось тут, витиснувши прадавню віру.

Заздалегідь перепрошую, може цитата завелика, хоча я намагався вибирати лише окремі, найбільш характерні випадки.

В стародавній Русі відьомські процеси виникли вже в XI в., незабаром після затвердження християнства. Розслідуванням цих справ займалися церковні власті. У юридичному пам'ятнику тих часів — «Статуті князя Володимира про церковні суди» чародійництво і волхвування віднесене до справ, які розбирала і судила православна церква. У пам'ятнику XII в. «Слово про злих дусех», складеному митрополитом Кирилом, також мовиться про необхідність покарання відьом і чаклунів церковним судом. Літопис відзначає, що в 1024 р. у суздальськой землі були схоплені волхви і «лихі баби» і піддані смерті через спалювання. Їх звинуватили в тому, що вони — винуватці неврожаю. У 1071 р. в Новгороді страчували волхвів за публічний осуд християнської віри. Так само поступили і ростовці в 1091 р. У Новгороді після допитів і тортур спалили в 1227 р. чотирьох «чарівників». Як розповідає літопис, страта відбувалася на архієрейському дворі за наполяганням новгородського архієпископа Антонія.
...
Новгородського архієрея Луку Жидяту, що жив в XI в., літописець називає «звероядивим». Від жорстокості цього єпископа, від «ув'язнення і грабленія» постраждали багато людей. «Цей мучитель, — говорить літописець, — різав голови і бороди, випалював очі, урізував язики, інших розпинав і піддавав мукам». Так само суворо розправлявся Лука з селянами, що належали йому. Холопові Дудіку, що не догодив чимось своєму феодалові, по наказу Луки Жідяти відрізали ніс і обидві руки.
...
У XII в. «немилостивим мучителем» був володимирський єпископ Федір. Він позбавляв своїх супротивників сіл, одних обертав в рабство, інших кидав у в'язниці, рубав їм голови, випалював очі, різав язики, розпинав на стінах. Звинувативши своїх супротивників в ересі, він через свій суд засудив їх до страти, добився конфіскації їх майна, а багато інших кинув до в'язниці. У боротьбі з київським митрополитом Федір потерпів поразку, і його видали на суд митрополитові. Мітрополичий суд у свою чергу звинуватив Федора в ересі і піддав жорстокому покаранню: йому відрізали язика, потім відсікли праву руку і «вийняли очі», тобто осліпили.
...
У 1157 р. той же церковний собор засудив іншого єретика, Мартіна. Учення Мартіна, направлене проти пануючої церкви, привернуло на його сторону, як розповідає про це літопис, багато простого народу і викликало широкий суспільний рух проти православної церкви. За вироком собору Мартін був спалений.
...
З вимогою смерті єретиків звернувся до царя Івана III і новгородський архієпископ Генадій Гонзов, названий сучасниками «кровожерним устрашителем злочинців проти церкви». Геннадій був в захопленні від іспанських інквізиторів, особливо від його сучасника Торквемади. Засудивши єретиків і піддавши їх прокляттю, Геннадій, за прикладом католицьких інквізиторів, влаштував єретикам ганебний в'їзд до Новгорода. За 40 кілометрів від міста їх посадили в блазеньському одязі на коней «хребтом до очей кінських», тобто задом наперед, на голови їм наділи берестяні шоломи з написом «Це є сатанинське воїнство» і у такому вигляді возили містом. Міські жителі зобов'язані були плювати на єретиків і говорити: «Це вороги божі і християнські охальники». Наприкінці на їх головах були спалені берестяні шоломи. Деяких єретиків, як розповідає літопис, на вимогу Генадія спалили на Духовському полі, а інших він послав в ув'язнення.
...
Жертвами православних інквізиторів були головним чином жінки. За церковними уявленнями, жінки найлегше входили в стосунки з дияволом. Жінок звинувачували в тому, що вони псують погоду, посіви, що вони винуватиці неврожаю і голоду. Київський митрополит Фотій розробив в 1411 р. систему заходів щодо боротьби з відьмами. У своєму посланні до духівництва цей інквізитор пропонував відлучити від церкви всіх, хто удаватиметься до допомоги відьом. У тому ж році по намові духівництва в Пскові спалили 12 чаклунок, «віщих дружин», їх звинуватили в чародійництві. У 1444 р. за звинуваченням в чародійництві в Можайську всенародно був спалений боярин Андрій Дмитрович з дружиною.
...
Московських єретиків судив церковний собор 1504 р. За наполяганням собору найбільш активних єретиків — Івана Волка, Михайла Конопльова і Івана Максимова спалили в клітці в Москві, а Некраса Рукавова — в Новгороді, заздалегідь відрізавши йому язика. Духовні інквізитори на чолі з митрополитом Симоном наполягли ще на спалюванні юріївського архімандрита Кассіана. Його брат Іван Чорний втік «в німці». На церковному соборі 1554 р. як «безбожного єретика і відступника православної віри» засудили Матвія Башкіна. Він вважав, що рабство несумісне з принципами справжнього християнства, і говорив про необхідність знищити холопа, оскільки «Христос всіх братією нарікає».... Башкіна піддали тортурам і змусили признатися в ересі. Як передають деякі джерела, за вироком церковного собору Башкіна посадили в дерев'яну клітку і спалили
...
Кривавий терор по відношенню до єретиків і інших супротивників церкви набув широкого поширення і знайшов віддзеркалення в народній творчості. У билині про Добриню Нікітіча розповідається, наприклад, як він «учив» дружину свою Марію Ігнатівну — єретичку, безбожницю:

Спершу відсік руки і ноги, а потім голову.
І цей язик не потрібен,
Знав він справи єретичні.
...
Виступ проти пануючої церкви, критика її догматів і обрядів розглядалися як «богохульство». «Охальники віри, - говорив Петро, - наносять сором державі і не повинні бути терпимі, поєліку підривають основу законів». Винним випалювали язика розпеченим залізом, а потім їх піддавали смерті. У «Військових артикулах» було записано, що смертю каралися також і ті, хто не доносив на єретиків, бо вони вважалися «причасниками богохуленія».
...
Відовські процеси часто дуже розросталися, чому сприяла практика розшуку тортурами і стратами. Світські і духовні власті не прагнули встановити істину. Вони заздалегідь засуджували притягнутихх по цих «провинах» людей, визнання потрібні були їм для виправдання суворих покарань. У 1630 р. у справі однієї «баби-ворожки» було притягнуто 36 чоловік; у справі Тимошки Афанасьєва, 1647 р., судили 47 «винних». У 1648 р. разом з Первушкою Петровим, звинуваченим в чародійництві, «катували» 98 чоловік. За Оленкою Дарьїцею, притягнутою до суду в 1648 р. за той же гріх, пішли 142 жертви. З Анюткою Івановою (1649 р.) судили за чародійництво 402, а по процесу Умая Шамардіна (1664 р.) -1452 чоловіки.
...
У 1714 р. в місті Лубни збиралися спалити за чародійництво одну жінку. Про це дізнався В. Н. Татіщев, що знаходився в цьому місті проїздом з Німеччини, автор «Історії російської». Він критикував реакційну роль церкви і прагнув звільнити «вольні науки» від релігійної опіки. Поговоривши з обвинуваченою, Татіщев переконався в її невинності і добився відміни вироку. Жінку все ж таки відправили на «упокорювання» до монастиря.
...
Духовне відомство усюди бачило заколот проти церкви і наполягало на суворих заходах для викорінювання «злих плевел». За дорученням Синоду петербурзький митрополит Гаврило подав в Укладну комісію 1767 р. свої міркування про те, як боротися з церковними супротивниками. Гаврило запропонував винних упокорювати перш за все публічно — одягати в ганебний одяг і виставляти як злочинців на загальне осміяння. Потім їм слід було дати 30 ударів струнними «кішками» з дванадцятьма хвостами, випалити розпеченим залізом клеймо - букви ЗБХ (злісний богохулець) і заслати навіки в каторгу, де використовувати на найважчих роботах «замість худоби».
...
Ще в 1785 р. в містечку Крупца на Волині селянина Генріха Неміріча звинувачували в тому, що він «безбожний ображувальник тіла і крові Хрістової». За наполяганням церковників його піддали суду, і суд виніс ухвалу: «Віддати його під меч ката... піддати тіло четвертуванню, а перед тим живцем вирвати язика... і дерти паси (смуги) з тіла, потім все тіло порубати на дрібні шматки і розкидати по дорогах на їжу диким звірам». Цей звірячий вирок був схвалений і представниками церкви.

 • 0

#22 Eqilibrium

  Профі

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 336 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Сарни - Львів - Wadowice - ...

Відправлено 02.06.2007 – 21:07

Католицька Церква була тоді невинна. Вся причина в людях, які постійно хотіли влади і як вже було зазначено "всіх під одну лінійку". Інквізиція - це велика помилка, але не Церкви, а людей......
 • 0

#23 -=VJ=-

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6536 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 03.06.2007 – 07:56

 Eqilibrium (2.06.2007 22:07) писав:

Католицька Церква була тоді невинна. Вся причина в людях, які постійно хотіли влади і як вже було зазначено "всіх під одну лінійку". Інквізиція - це велика помилка, але не Церкви, а людей......

НКВД тоді було невинне. Вся причина в людях, які постійно хотіли влади і як вже було зазначено "всіх під одну лінійку". Репресії та голодомор - це велика помилка, але не НКВД, а людей......
 • 0

#24 Eqilibrium

  Профі

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 336 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Сарни - Львів - Wadowice - ...

Відправлено 03.06.2007 – 08:44

 -=VJ=- (3.06.2007 08:56) писав:

НКВД тоді було невинне. Вся причина в людях, які постійно хотіли влади і як вже було зазначено "всіх під одну лінійку". Репресії та голодомор - це велика помилка, але не НКВД, а людей......
ха ха дуже остроумно, молодець :)
знайди якесь краще порівняння "умнік" і не рівняй Церкви і НКВД :D
 • 0

#25 Гетьман

  I am forsaken (c) Sylvanas

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2480 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Leopolis novus

Відправлено 03.06.2007 – 12:07

 Eqilibrium (3.06.2007 09:44) писав:

ха ха дуже остроумно, молодець :)
знайди якесь краще порівняння "умнік" і не рівняй Церкви і НКВД :D
А чого? Була церква, і орган внутрішнього розслідування - Інквізиція. Та СРСР, та орган внтурішнього розслідування - НКВС. Аналогія доволі явна...
 • 0

#26 zevezeisfine

  Абориген

 • Користувачі
 • PipPipPipPip
 • 82 повідомлень

Відправлено 03.06.2007 – 17:30

Церква, звісно винувата, як і НКВД і решта брєду, що тут недоречно згадали. :)
Але тодішня церква і інквізиція - це одне поняття, а Біблія - зовсім інше.
Ісус вчив прощати грішників і любити ворогів, а інквізиція винищувала невинних.
Це суперечить християнському вченню.
Отже інквізиція і християнство - протилежні речі.
З таким же успіхом можна було б казати, що ми спалюємо грішників заради фізики, чи математики.
Тоді б ви сьогодні боролися з кровожерливими науками.
Потрібно дивитися у суть вчення, для чого я так підозрюю, вам бракує розуму.
Окрім проголошення своєї християнкости(при чому самою ж інквізицією) в ній не було нічого християнського.
 • 0

#27 -=VJ=-

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6536 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 03.06.2007 – 18:11

 zevezeisfine (3.06.2007 18:30) писав:

Потрібно дивитися у суть вчення, для чого я так підозрюю, вам бракує розуму.
Окрім проголошення своєї християнкости(при чому самою ж інквізицією) в ній не було нічого християнського.

В даному випадку питання не у вченні. Питання в тому, де був той Ісус, коли його іменем людей катували так, що чортам в пеклі було завидно.
 • 0

#28 LMaXLvIV

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1067 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Львів

Відправлено 04.06.2007 – 13:25

Якто де був?
 • 0

#29 -=VJ=-

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6536 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 06.06.2007 – 08:54

 LMax (4.06.2007 14:25) писав:

Якто де був?

Це теж треба детально розкласти?
Гаразд, даю два варіанти
1. Дивився, як то все робилося і втішався, чи принаймні йому було все одно.
2. Його нема

Який обираєте?
 • 0

#30 Eqilibrium

  Профі

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 336 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Сарни - Львів - Wadowice - ...

Відправлено 06.06.2007 – 08:56

 -=VJ=- (3.06.2007 19:11) писав:

В даному випадку питання не у вченні. Питання в тому, де був той Ісус, коли його іменем людей катували так, що чортам в пеклі було завидно.
Питання саме напрошується: Ти шо атеїст ???? Інквізиція тоді діяла не від імені Церкви, а від імені грошолюбства, високої позиції в суспільстві, від імені держави і її правил. Не церква вбивала людей, а держава іменем Церкви. Знайшли якогось куркуля з великим домом і "хазяйством" приїхали до нього звинуватили в єресі: і грошей нахапались і наклепу на державу не буде, бо це Церква зробила!!!!, а хто до Церкви полізе, це ж можна і підсмажитись..... От так і робили (масове почуття страху) тільки ті духовні не могли нічого сказати, бо вбільшості гонились за грішми і владою. А на питання де був той Ісус тільки одна вілповідь - Він був там, з тими людьми, там, де була несправедливість. А якщо подивитись вірою на це все, то ті люди не зникли так собі у небуття (ідея атеізму), а за своє мучеництво напевно мають нагороду................ :wacko:
 • 0

#31 -=VJ=-

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6536 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 06.06.2007 – 09:06

 Eqilibrium (6.06.2007 09:56) писав:

Питання саме напрошується: Ти шо атеїст ????

Ні. Ще щось цікавить?

 Eqilibrium (6.06.2007 09:56) писав:

Інквізиція тоді діяла не від імені Церкви

Правда? Невже усі літописи брешуть?

 Eqilibrium (6.06.2007 09:56) писав:

Не церква вбивала людей, а держава іменем Церкви.

пан уважно читав те, що я писав вище? Як ні, то прошу перечитати.

 Eqilibrium (6.06.2007 09:56) писав:

А на питання де був той Ісус тільки одна вілповідь - Він був там, з тими людьми, там, де була несправедливість.

Ага, тобто разом з несправедливими дивився і втішався. Вибір зрозумілий.

 Eqilibrium (6.06.2007 09:56) писав:

А якщо подивитись вірою на це все, то ті люди не зникли так собі у небуття (ідея атеізму), а за своє мучеництво напевно мають нагороду................ :wacko:

Чудова релігія, мучеництво поставлене на чільне місце. Якась релігія садомазохістів виходить.
 • 0

#32 Білий Дракон

  Хлопець

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6385 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Палацу

Відправлено 06.06.2007 – 09:09

 Eqilibrium (6.06.2007 09:56) писав:

Не церква вбивала людей, а держава іменем Церкви.
Держави не знали як позбутися тих інквізиторів.
 • 0

#33 Eqilibrium

  Профі

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 336 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Сарни - Львів - Wadowice - ...

Відправлено 06.06.2007 – 10:28

 -=VJ=- (6.06.2007 10:06) писав:

Ні. Ще щось цікавить?
Правда? Невже усі літописи брешуть?
пан уважно читав те, що я писав вище? Як ні, то прошу перечитати.
Ага, тобто разом з несправедливими дивився і втішався. Вибір зрозумілий.
Чудова релігія, мучеництво поставлене на чільне місце. Якась релігія садомазохістів виходить.
Увага: почитай собі ісорію Церкви(багато чого нового дізнаєшся :wacko: ). Ісус не дивився на те як невинних людей страчують, а співстраждав з ними (але ти цього не зрозумієш :cool2: можливо). Знаєш, найлегше знайти "цапа відбувайла"...... А чому не Церква, а чому не Ісус - це вони винні, а хто ж іще, я???? ні!!!!! :wacko:
 • 0

#34 -=VJ=-

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6536 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 06.06.2007 – 22:08

 Eqilibrium (6.06.2007 11:28) писав:

Увага: почитай собі ісорію Церкви(багато чого нового дізнаєшся :yes: ).

Якби за кожен раз, коли я отримую таку відмазку, давали по копійці я вже став би мільйонером.

 Eqilibrium (6.06.2007 11:28) писав:

Ісус не дивився на те як невинних людей страчують, а співстраждав з ними (але ти цього не зрозумієш :D

Це точно. Всемогутній бог, який створив все на цьому світі зі злом включно, свідомо дозволяє мене катувати і вбивати, а все, що я від нього отримую - "співстраждання".
Смішно просто. Я ж казав - релігія мазохістів.
 • 0

#35 -=VJ=-

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6536 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 06.06.2007 – 23:14

 Eqilibrium (6.06.2007 11:28) писав:

Ісус не дивився на те як невинних людей страчують, а співстраждав з ними (але ти цього не зрозумієш :yes:

До речі, оці слова, як на мене, як ніщо інше добре доводять, що наші політики - християни до глибини душі. Вони співстраждають нам у своїх зверненнях, але й пальцем не поворухнуть, щоб хоч щось зробити для свого народу.
 • 0

#36 LMaXLvIV

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1067 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Львів

Відправлено 07.06.2007 – 09:50

 -=VJ=- (6.06.2007 09:54) писав:

1. Дивився, як то все робилося і втішався, чи принаймні йому було все одно.
звідки він дивився, що стояв поряд і підкладав дрова в вогнище?

Цитата

2. Його нема
де нема?

До речі язичники-рідновіри вірять в Ісуса як пророка, правда вважають його галичанином, ну це вже інше питання...
<censored>
Останнє попередження. Гетьман
 • 0

#37 Білий Дракон

  Хлопець

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6385 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Палацу

Відправлено 07.06.2007 – 13:37

 LMax (7.06.2007 10:50) писав:

До речі язичники-рідновіри вірять в Ісуса як пророка, правда вважають його галичанином, ну це вже інше питання...
<censored>
Останнє попередження. Гетьман
Оце так вимочив. :yes:
 • 0

#38 LMaXLvIV

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1067 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Львів

Відправлено 07.06.2007 – 14:21

 Білий_Дракон (7.06.2007 14:37) писав:

Оце так вимочив. :yes:
показати парочку самих запеклих що Каганця начиталися?
 • 0

#39 Eqilibrium

  Профі

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 336 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Сарни - Львів - Wadowice - ...

Відправлено 07.06.2007 – 20:46

 -=VJ=- (7.06.2007 00:14) писав:

До речі, оці слова, як на мене, як ніщо інше добре доводять, що наші політики - християни до глибини душі. Вони співстраждають нам у своїх зверненнях, але й пальцем не поворухнуть, щоб хоч щось зробити для свого народу.
Дивно, ти казав, що ти не атеїст? Можливо, але не християнин - це точно !!!!!!!
Шкода........ :yes: Не рівняй людей з Богом. Ти навіть собі не можеш уявити як це було там, коли катували людей, бо навіть не віриш в Бога. І це не релігія мазохістів, а християнство.
 • 0

#40 -=VJ=-

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6536 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 09.06.2007 – 20:08

 Eqilibrium (7.06.2007 21:46) писав:

Можливо, але не християнин - це точно !!!!!!!

О, та ти просто геній, нарешті ти це помітив.

 Eqilibrium (7.06.2007 21:46) писав:

Ти навіть собі не можеш уявити як це було там, коли катували людей, бо навіть не віриш в Бога.

А я думав, що для цього треба просто щоб ти сам пережив катування. А виявляється і тут віра потрібна.

 Eqilibrium (7.06.2007 21:46) писав:

І це не релігія мазохістів, а християнство.

Поки що виглядає саме як BDSM.

Інквізиція невіддільна від християнства, як смертники від ісламу. І, зауважу, усі біди світу поки що лише від монотеїстичних релігій, коріння яких йде з "берегів Іордану".
 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних