Перейти до вмісту

Рибальство

Повідомлень в темі: 84

Опитування: Ваше ставлення до риболовлі (83 користувачів проголосувало)

Ч подобається вам риболовля?

1. Ага... (побіг за вудилищем) (59 голосів [71.08%])

Процент голосів: 71.08%

2. Ні. (24 голосів [28.92%])

Процент голосів: 28.92%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#61 bitter_end

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 389 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 24.11.2008 – 01:46

Трохи був меншим, дуже любив з татом їздити на рибалку. Завжди подобався процес, риба не була важливою ніколи. Часто і виходило, що нічого не ловилось. Звісно, коли їздили на платні озера, там улов непоганий бував.. але все одно, процес - найголовніше. Спокійно сидиш собі, дивишся на воду, а на неї можна вічно дивитись.
  • 0

#62 kolu4ka

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 19 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Тернопіль

Відправлено 29.11.2008 – 19:26

я обожнюю рибалку а потім уха з костра :ggggg:
  • 0

#63 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3581 повідомлень

Відправлено 29.11.2008 – 20:21

Вудочка+Ранок+Туман над Збручем= Кайф! :ggggg:
Еххх, ностальжіііі...
  • 0

#64 Tybalt

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 158 повідомлень
  • Місто:Verona

Відправлено 20.12.2008 – 16:28

Рибальство - чудовий відпочинок! Природа, спілкування з друзями... красота!!!
  • 0

#65 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 21.12.2008 – 11:59

Перегляд дописуTybalt (20.12.2008 16:28) писав:

Рибальство - чудовий відпочинок! Природа, спілкування з друзями... красота!!!
Та не то слово! Я вже літа неможу дочекатися...
  • 0

#66 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 21.12.2008 – 12:04

Хоч я рибу в їжу не споживаю, а рибалку полюбляю)
  • 0

#67 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 22.04.2009 – 11:20

Корисна інформація...
Вибір місця рибної ловлі. Без вміння правильно вибрати місце для риболовлі хороший улов малоймовірний навіть за умов використання сучасних рибальських снастей та кращих принад і наживок. А вибір вдалого місця великою мірою залежить від уміння рибалки орієнтуватися на водоймах різного типу, від знання зовнішніх прикмет, особливостей прибережного та підводного рельєфу водойми, донних ґрунтів, підводної та надводної рослинності, та навіть течії водних потоків, яким надають перевагу різні види риб. Несудноплавні річки (великі та малі), які течуть по рівнинній і слабкопагорбній місцевості, рідко рясніють рельєфними деталями заплави та русла. Швидкість течії води в яких залежить від різниці висотних позначок витоків і гирла, тобто від поздовжніх ухилів. Поперечні ухили дна річок також різні й впливають здебільшого на будову правого та лівого берегів, їх крутизну та положистість, ступінь звивини русла, характер розливу вод, на рівнинній і горбкуватій місцевості тощо. Останній великою мірою залежить від швидкості течії, ширини русла, властивостей ґрунту берега та дна. Зокрема, чим щільніше ґрунт (наприклад, кам’янистий, глинистий тощо.), тим менше підмиваються береги та розмивається дно річковим потоком, менше утворюється ям, перекатів, закрутів, затонів, обмілин і заплавних островів. Положисті береги ріки зазвичай свідчать про плавний ухил дна до середини русла; на таких ділянках воно часто рясніє сходячими нанівець до фарватеру піщаними косами. На судноплавних річках коси намиваються перед опорами мостів, що стримують течію. Іноді їх намивають штучно паралельно, чи під невеликими кутами до берегів з єдиною метою виправлення течії в бажаний для судноплавного фарватеру бік або попередження розмиву берегів. У малих річках нижче затонулих корчів, дерев, затонулих колод і штучно насипаних брил каменю, щебеню та гравію течія помітно слабшає, й у таких місць постійно тримається риба: днем зазвичай головань, окунь, щука, судак, які використовують їх як місця засідки для нападу на дрібних риб, а в нічний час та на світанку - не зрідка й сом, який полює на риб, що обрали ці місця для нічного перебування. На великих судноплавних річках й у водосховищах, щоб запам’ятати риболовні місця можна орієнтуватися по сигнальним щоглах, що позначають ширину та глибину фарватеру, перевальним стовпах, бакенам, що позначують судноплавний фарватер. Обираючи місце риболовлі, слід обстежити прибережні підходи до водойм, обов’язково виміряти глибину в перспективних для лову ділянках, перевірити чистоту дна, зробити контрольні закиди невеликих порцій привади, спробувати вудити на різні принади та різними снастями. Одним з показників глибини водойм можуть бути висота та поширення заростей надводної та водної рослинності, найчастіше, яка росте найбільш щільно на глибині 0,5-2 м. І на цій глибині добре зростає рогіз, очерет, осоки, стрілолист, хвощі, і також зелені нитчасті водорості. Очерет часто зустрічається у прибережній зоні озер з постійним рівнем води, росте на глибині до 2 м, а водоймищах зі змінюваним відповідно до сезонів року рівнем води - до 3 м. Білі латаття та кубушки в озерах зустрічаються від урізу води до глибини 3 м, а водоймищах із сезонним коливанням рівня - до 4 м. Кушир, уруть і елодея - на глибинах до 4 м. Зелені нитчасті водорості залежно від рельєфу, ґрунту дна та проточності водойми ростуть від урізу води до глибини 4 м, рідко - на більш глибоких місцях. Береги зі слабких та пористих ґрунтів, не укріплені корінням рослин, швидкою течією, особливо у згинах річок, відносно легко розмиваються, в результаті чого утворюються круті обриви над вирами. Дрібні частки ґрунту течією змиваються вниз, де відкладаються на розширених плесах в придонні вали, а в місцях без течії осідають у вигляді мулу на дно. Тому звужені ділянки річок зазвичай мають більшу глибину, аніж широкі. Мілководні ділянки з швидкою течією, іменовані перекатами, зазвичай змінюються глибокими западинами з уповільненою течією. На перекати в пошуках їжі виходять різні риби, тому тут найкраще ловити їх у проводку. На рівнинних ділянках - плесах зі слабкою течією та невеликою глибиною - можна зустріти великих щук, судаків та окунів, котрі стоять у засідках на дрібних рибок, що припливають погрітися у теплій воді річкового мілководдя. При виборі місць ловлі велику користь можуть зробити схеми рибальських угідь у зоні нових водоймищ та водосховищ, складені добровільними спортивними товариствами. Райони риболовлі можна вибрати також із довідників мисливських товариств та по маршрутним картках рибалок-любителів. Якщо обране місце виявилося невдалим, виправити справу можна тільки пошуком більш рибного куточка поблизу стоянки чи залученням риб до обраного місця смачним, свіжим та рясним прикормом. Трапляється, що в облюбованому місці хтось вже ловив рибу. У цьому випадку по залишкам на березі слід уважно вивчити склад привади, використаної попередником, інакше риба не буде брати припасену вами насадку, доки не звикне до неї або до нової привади. Для ловлі риби потрібно вибирати місця, захищені від вітру. Необхідно передбачити також підходяще укриття від дощу або місце встановлення намету для нічлігу та відпочинку. На риболовлю слід брати лише необхідне обладнання та снасть. Одяг та взуття вибирають з урахуванням пори року та прогнозу погоди. Обов’язковим супутником рибалки мусить бути похідна аптечка. Вибір місця ловлі багато в чому визначається набором снастей, наявних у рибалки, і налаштованістю його на ловлю певного виду риб бажаних розмірів та маси. На рівнинних річках зі слабкою течією хороша ловля більшості мешкающих у них видів риб найбільш імовірна в глибоких ямах нижче перекатів, де є невелика кругова циркуляція води, та також тихих заводях та затоках, помірно зарослих м’якою водяною та надводною рослинністю. У невеличких річках вдалі місця визначити легше. Це місця, на дні якого є корча, вже напівзасипані дерева, які впали, виступаючі над ґрунтом дна брили каменів, кам’янисті розсипи та інші підводні предмети, як послуговують рибам укриттям у нічний час, під час сильної спеки й негоди. Такі само що приваблюють риб підводні куточки виявляються нижче гребель шлюзів, мостів, паль, кригорізів, іржавих опор, річкових переправ. У зоні великих міст та населених пунктів на невеликих судноплавних річках риба добре ловиться поблизу пристані, затонулих барж, у місцях для зимової стоянки суден, поблизу опор і устоїв мостів, біля гідротехнічних і берегоукріплювальних споруд. Перспективні для ловлі також місця в зонах виймання ґрунту на дні рукавів, проток і старих русел річок, де з часом накопичуються пні, корча та підмиті дерева, які зносяться з заплави. Тут рибалка може розраховувати на гарне клювання риб, якщо у цьому місці не дуже частий рух моторних човнів і тихо. Успішна риболовля можлива й у тихих та незабруднених заплавних озерах, старицях річок, поєднаних з руслом протоками, в штучних каналах із хорошою проточністю та чистою водою, на глибоких і широких плесах, близьких до стрижню річки, в прогалинах заростей водної рослинності, що покриває мілководдя, у затоках і закрутах річок. В озерах, ставках, малих, великих та непроточних водоймах найкращими місцями для ловлі вважаються прибережні ями, корчовані ділянки зі значною глибиною (2-2,5 м) і прогалини в підводних заростях. У зоні тростинних заростей риби зазвичай нагромаджуються в гирлах річок, які рясніють невеликими острівцями, де є проточність води. За наявності у водоймі водної рослинності слід пам’ятати, що риба зазвичай уникає заростей куширу, але охоче тримається у зоні заростей лататі, де знаходить собі багату поживу та притулок від ворогів. Вибір місця ловлі має починатися зі спостереження над поверхнею водойми. Про присутності риб засвідчують і сплески хижаків, які женуться за верховими рибами, і чайки, які пікірують на воду, щоб вхопити малька, хвору чи поранену рибу, і чаплі, які очікують нагоду, щоб упіймати необачну рибу. Рибалка може також розраховувати на добре клювання там, де на берегах річки гніздяться берегові ластівки, котрі носять у гнізда корм, зокрема комах, і найчастіше впускають їх на поверхню води, чим і приваблюють риб.

джерело http://rybalka.co.ua/forum/index.php?PHPSE...=50.msg72#msg72
  • 0

#68 jakobz

Подстрєкатєль

• Користувачі
  • 2067 повідомлень
  • Місто:Україна,саме дно

Відправлено 22.04.2009 – 11:32

Вчора відкрив свій сезон, впіймав першого головня))
Зображення
  • 0

#69 електромайонез

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 153 повідомлень
  • Місто:Рівне

Відправлено 22.04.2009 – 11:40

Перегляд дописуjakobz (22.04.2009 12:32) писав:

Вчора відкрив свій сезон, впіймав першого головня))

хех, коли вже в мене таке щастя буде?! Рибу не їм - але рибалку люблю. релакс на природі - що може бути краще?
  • 0

#70 jakobz

Подстрєкатєль

• Користувачі
  • 2067 повідомлень

Відправлено 22.04.2009 – 11:41

Перегляд дописуелектромайонез (22.04.2009 12:40) писав:

хех, коли вже в мене таке щастя буде?! Рибу не їм - але рибалку люблю. релакс на природі - що може бути краще?
Також не їм рибу)Але ландання берегами річки...Шо може бути ліпше? ))
  • 0

#71 електромайонез

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 153 повідомлень
  • Місто:Рівне

Відправлено 22.04.2009 – 12:32

Перегляд дописуjakobz (22.04.2009 12:41) писав:

Також не їм рибу)Але ландання берегами річки...Шо може бути ліпше? ))
краще може бути тільки те, що коли ти влітку зібрався на рибалку - то щоб комарі про це не знали. Єдине що псує насолоду від рибалки то ті кровопивці
  • 0

#72 Христинка_мандаринка

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 150 повідомлень
  • Місто:Тернопіль

Відправлено 13.05.2009 – 20:29

риболовля -це круто. я з самісінького дитинства (себто з лона матері) провожу вільний час на рибалці Рибалка тече у моїй крові)
  • 0

#73 Pudelinio Mazeratti

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 22 повідомлень

Відправлено 16.05.2009 – 16:23

Перегляд дописуКиря (11.05.2007 00:32) писав:

Спінінги, блесни - терпіти не можу. Так само фатка чи сітка.
Я раніше також терпіти не міг поки не навчився нормально на них ловити)))) правда з риболовлею на щук кращого способу не знайти. Сітки чи щось подібне :angry2: як на мене головне в рибалці позмагатися з природою, тут все просто: вона ризикує своїм життям тому її важко перехитрити, але знаходяться умільці що зможуть з нею позмагатися. Хто не розуміє філософію рибалки - рибалити не раджу. Головне її призначення-задоволення від відпочинку на природі, а також трофеї.....куди ж без них). Як і кожна діяльність, риболовля не може приносити задоволення без видимих досягнень, тому ентузіастів типу головне посидіти на березі на природі розумію, але риболовами назвати їх важко...
Щодо терпіння, карасі...ось те що може вам або посадити нервову систему або натренувати її. Звичайно з тюлькою в розхитуванні нервів позмагатися і карасям важко, проте карасі як на мене, трофеї покраще (точніше побільше).
Окунь...говоріть тихо коли згадєте про них, зараз їх мало де можна зустріти тому коли кажете де виловили їх, спочатку оглянітся по сторонам, напевне хтось із рибаків уже насторожився і чекає нащуривши вуха... М"ясо в них відмінне, як і у всіх хижаків, а у вигляді тараньки з пивом :unsure:
Щука, ось хитра і голодна риба котра не гребує навіть власним молодняком. Після 5 кг раджу приділяти увагу і власній безпеці))) Щодо м"яса то приготована на вогні, щойно виловлена і нашпигована спеціями, являється найсмачнішим трофеєм.
Міг би написати про всіх жителів фауни проте це буде не до теми( і так уже багато такого написав)
Рибальство це ціла філософія, непосвяченим вона мало чим корисна , а от *знаючим* може принести масу задоволення.
  • 0

#74 jakobz

Подстрєкатєль

• Користувачі
  • 2067 повідомлень

Відправлено 18.05.2009 – 11:26

Pudelinio Mazeratti
А де пан живе. шо у вас окуні рідкість? ))
  • 0

#75 Ярослав4

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 22 повідомлень
  • Місто:Планета Земля

Відправлено 18.05.2009 – 17:47

Перегляд дописуStuff (7.05.2007 11:52) писав:

Тема не про те, хто на що ловить, а про те, що саме дає риболовля, тобто рибалите заради риби, чи просто відпочиваєте(а рибу відпускаєте назад у воду)?

Риболовля?! хтось сказав риболовля?! я вже спакував свою... своє приладдя :D
  • 0

#76 Ярослав4

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 22 повідомлень
  • Місто:Планета Земля

Відправлено 18.05.2009 – 18:18

це знову я :)
у мене є історія
одного разу ми з татом і моїм другом поїхали на платний ставок хоч для нас він було безплатне тому що тато мого друга працює в тому селі і якимось потворним шляхом :gryzin: дістав VIP картку на вхід туди, там іще до того проводились розкопки і знайшли там мамонта але то вже інша тема.Тож до суті- виїхали ми на той ставок о 4 год ранку :cool1: (і як на зло приїхали о 6 год :angry1: ) отож мені ловились окуньки, а тату і другу карасі і на додачу я знайшов здоровенну мушлю в яку можна було покласти півня чи вбити нею курку (повірте це майже одне й те саме :D ). Крім гарних новин були і погані
1.У мене вирвалось двоє здоровенних коропів
2.Там хось безжально ночами дзизкав струмом риб
3.Моїй мамі сподобались окуні і якщо наступних разів ми з рибалки повертались без окунів вона нас не пускала у дім (а це було на той час літо і ми були на дачі)
ось така поїздка на рибалку

і до вище згаданого питання що до рибалки-
це мені приносить і задоволення і їжу :cool2:
  • 0

#77 Pudelinio Mazeratti

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 22 повідомлень

Відправлено 22.05.2009 – 01:15

Перегляд дописуjakobz (18.05.2009 12:26) писав:

Pudelinio Mazeratti
А де пан живе. шо у вас окуні рідкість? ))
на Заході України))) може погано шукав........може хто підкаже))) а то я уже бува на судаків частіше їздив ніж на окунів(( Хоча зі щукою мало що може зрівнятися.......
виходиш рано на берег.....тихо, туман на водою ледь-помітний....десь через метрів 30 висплюсноло щось....
Це вона, зубата прокинулася.....малька ганяє. Складаєш спінінг, перевіляєш на катушці (волосінь --гарне слово але шось ржачно від ньго) лєску. Закидаєш......повільно підтягєш до берега......не бере......знову....знову.....
туман майже розсіявся.....ставиш *золоту* рибку (блешню чи як там, я хоч і з заходу часто їзджу на схід рибалити тому і все по-російськи більше знаю як називається).....
Гарно рибка іде....блистить....викручується.......
Кидаю ще раз......якось невдало закинув---блешню занесло за течією аж під кущі....тягну...
наче неважко проте чується якийсь опір......може зачепив за водорості чи дерево яке там гниле за водою підчепив..
тягну далі, опір збільшується.....вона)))
загалом 4,45 кг була--перший трофей))) жалко не сфотографував(((((
  • 0

#78 jakobz

Подстрєкатєль

• Користувачі
  • 2067 повідомлень

Відправлено 22.05.2009 – 06:51

Перегляд дописуPudelinio Mazeratti (22.05.2009 02:15) писав:

на Заході України))) може погано шукав........може хто підкаже))) а то я уже бува на судаків частіше їздив ніж на окунів(( Хоча зі щукою мало що може зрівнятися.......
виходиш рано на берег.....тихо, туман на водою ледь-помітний....десь через метрів 30 висплюсноло щось....
Це вона, зубата прокинулася.....малька ганяє. Складаєш спінінг, перевіляєш на катушці (волосінь --гарне слово але шось ржачно від ньго) лєску. Закидаєш......повільно підтягєш до берега......не бере......знову....знову.....
туман майже розсіявся.....ставиш *золоту* рибку (блешню чи як там, я хоч і з заходу часто їзджу на схід рибалити тому і все по-російськи більше знаю як називається).....
Гарно рибка іде....блистить....викручується.......
Кидаю ще раз......якось невдало закинув---блешню занесло за течією аж під кущі....тягну...
наче неважко проте чується якийсь опір......може зачепив за водорості чи дерево яке там гниле за водою підчепив..
тягну далі, опір збільшується.....вона)))
загалом 4,45 кг була--перший трофей))) жалко не сфотографував(((((
В Днісрі, як і Пруті багато окунискь.
  • 0

#79 begemot

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 277 повідомлень

Відправлено 22.05.2009 – 15:59

за останніми новинами у рибацькому календарі, карсь у травні полюбляє динаміт)
  • 0

#80 Pudelinio Mazeratti

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 22 повідомлень

Відправлено 23.05.2009 – 17:29

Перегляд дописуjakobz (22.05.2009 07:51) писав:

В Днісрі, як і Пруті багато окунискь.
жалко місць не знаю)))) я прогсто літом переважно їду на схід України, а на заході рідше рибалю ніж на сході...
потрібно розпитати, може хто і знає куди з"їздити)

jakobz курсова є))))) пиши куди скинути))))
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних