Перейти до вмісту

Добро і зло

Повідомлень в темі: 109

#61 Banderas

Місцевий

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPip
  • 212 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів

Відправлено 02.01.2008 – 20:28

Перегляд дописуБілий Дракон (2.01.2008 20:21) писав:

Вона на стільки обмежана?
Причому тут обмежена просто я не хочу моделювати нереальні речі!
Річ сама собою не представляє ні добра ні зла!
Наприклад ти маєш молоток і вирішив когось вдарити по голові зло зробив ти не молоток
Або ти полагодив щось з допомогою молотка добре зробив ти а не молоток
Це є свобода вибору яку Бог дав людям жодна інша істота на Землі не володіє нею!
  • 0

#62 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1721 повідомлень

Відправлено 02.01.2008 – 20:31

Якщо вже вирішили оцінювати певний вчинок, тоді потрібно враховувати всі факти та певне місце цього вчинку, адже є безліч двозначних ситуацій в яких взагалі щось важко зрозуміти, "вбити когось щоб врятувати життя іншій людині", "вкрасти щоб непомерти з голоду", "пожертвувати 10 солдатами щоб врятувати тисячу" і таких ситуацій безліч, життя неможна ділити на ЧОРНЕ та БІЛЕ, життя різнобарвне, звичайно суспільство завжди творить мораль, і вони можуть сутьєво відрізнятися, хоча зараз в час глобалізації мораль зливається, компонується та обєднується. Просто треба залишатися людиною, і ніколи неробити людям такого, чого б ти нехотів відчути на собі.
  • 0

#63 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 02.01.2008 – 20:36

Перегляд дописуBanderas (2.01.2008 20:28) писав:

Причому тут обмежена просто я не хочу моделювати нереальні речі!
Річ сама собою не представляє ні добра ні зла!
Наприклад ти маєш молоток і вирішив когось вдарити по голові зло зробив ти не молоток
Або ти полагодив щось з допомогою молотка добре зробив ти а не молоток
Це є свобода вибору яку Бог дав людям жодна інша істота на Землі не володіє нею!
Будь-яка модел є нереальною, симуляцією. В даному випадку симуляція реальної можливості (жодного прибуця там нема).
А питання в тому, чи уб’єш ти людину, щоб врятувати иншу. Це буде гріхом, а отже злом.
Або ти дозволиш померти иншій людині, коли матимеш змогу врятувати її. Це також гріх, а отже зло.
Проте це вибір свободної людини, а не раба, що не має дозволу приймати рішення господаря.

Ти пройшов тест, який показав останій варіант. Ти раб!

• 0

#64 Banderas

Місцевий

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPip
  • 212 повідомлень

Відправлено 02.01.2008 – 20:40

Перегляд дописуБілий Дракон (2.01.2008 20:36) писав:

Будь-яка модел є нереальною, симуляцією. В даному випадку симуляція реальної можливості (жодного прибуця там нема).
А питання в тому, чи уб’єш ти людину, щоб врятувати иншу. Це буде гріхом, а отже злом.
Або ти дозволиш померти иншій людині, коли матимеш змогу врятувати її. Це також гріх, а отже зло.
Проте це вибір свободної людини, а не раба, що не має дозволу приймати рішення господаря.

Ти пройшов тест, який показав останій варіант. Ти раб!

Злом зло не переможеш!
Цей тест ні про що не говорить!
  • 0

#65 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 02.01.2008 – 20:44

Не існує ні добра, ні зла. Видумки юдеїв. Існує відносне добре і відносне погано.
  • 0

#66 Sink

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 192 повідомлень

Відправлено 02.01.2008 – 20:47

Banderas
Твоя реакція на той тест говорить про те, що ти в полоні догматичних фікцій. Спробуй зрозуміти, розум без віри не пропаде, а от віра без краплини розуму перетворюється на фанатизм, сектантство, хворобу...
  • 0

#67 Banderas

Місцевий

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPip
  • 212 повідомлень

Відправлено 02.01.2008 – 20:51

Перегляд дописуSink (2.01.2008 20:47) писав:

Banderas
Твоя реакція на той тест говорить про те, що ти в полоні догматичних фікцій. Спробуй зрозуміти, розум без віри не пропаде, а от віра без краплини розуму перетворюється на фанатизм, сектантство, хворобу...
Людина яка вірує аж ніяк не може бути без розуму!
Ви не можете заперечити Християнсво тому розум в мене в повному порядку!
  • 0

#68 Sink

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 192 повідомлень

Відправлено 02.01.2008 – 21:16

Banderas

Цитата

Так, але. Людина, для того, щоб здійснювати такий розумовий процес як віра у щось, повинна мати достатній для цього рівень інтелекту і володіти мовою як універсальним засобом комунікації, що власне і відрізняє нас від тварин. Якщо ми припустимо, що розум може перебувати у статичному стані або динамічному, то для того, щоб людина у щось вірила, достатньо перебування розуму у статичному стані, хоча краще було б, якби в динамічному, тому що часом таке буває, що віра затьмарює собою розум, присипляє розум. А це вже проблема. Сон розуму породжує чудовиськ, як казав один відомий дядько.

Цитата

В якому розумінні - "заперечити"?
  • 0

#69 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень

Відправлено 02.01.2008 – 21:17

Перегляд дописуBanderas (2.01.2008 20:51) писав:

Я християнин, греко-католик, і я як людина твої віри ніяк неможу зрозуміти твою позицію, кожна людина наділена правом вибору, це священе правило, і я поважаю вибір інших, тому що хочу щоб поважали і мій, це природньо, а от фанатизм мене лякає, фанатики нетільки використовують віру, вони її перекручують, адже смертники ісламісти це фанатики і знайти хочаб маленьку частинку розуму в їхніх діях я неможу, свята інквізиція яскравий та жахливий приклад християнського фанатизму, які нізащо знищили дуже багато людей, фанатизм небезпечний в любих його проявах.
  • 0

#70 ytj

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 23 повідомлень
  • Місто:lviv

Відправлено 03.01.2008 – 18:00

Перегляд дописуБілий Дракон (2.01.2008 19:35) писав:

У мене від тебе голова болить. Ти Зло.
Істина поняття відносне.
+1 Деякі племена вважають за гарну манеру їсти людей. Для них це істина (або їстина)

Голова болить? то добре, шо болить, певно думати пробує? Тільки сильно не треба - знайте міру :-)
Ви, шановний хоть би почитали чому я вважаю що зло існує. а то у вас всі аргументи - зло відносне. чому? бо зло відносне. чому? ... бо зло відносне... і т.д.

і про людоїдів я також писав

і про те що ми всі шукаємо пізнання і відрізненя що є добро а що зло також

і про мавполюдей? чи ви в мавполюдських пращурів не віруєте?

і ще - ваше твердження "істина - поняття відносне" - само собі суперечить. Пояснюю. якщо ви кажете що "Істину пізнати не можливо" ви думаєете що це правда? Тобто ви промовили щойно істину? Але ж якщо "істину пізнати неможливо" то як ви пізнали істину що щойно сказали? Якщо б істину пізнати було неможливо то ви б ніколи не змогли ствержувати це, робити істинне твердження. А якщо ви можете робити будь-яке істинне твердження то є істина яку пізнати можливо, хіба не так?

і не треба нам тут відкривати істини, яку неможливо пізнати!
:-)
Істина існує. 1+10=11 (в будьякій системі числення) і пізнати її можна. ДОбро і зло існують. І пізнати їх можна так само як і істину. Те що учні невірно вирішують квадратне рівняння не дає основи іншим учням сказати - істинне рішення відносне. правда для кожного своя, істине рішення знайти не можливо.
і тільки той хто не вірить всяким казкам скептиків може знайти істину. Дайте мені точку опори і я переверну землю! НЕМОЖЛИВЕ - МОЖЛИВО! Енштейн, автор теорії відносності, шукав істину. І в Бога він також вірив.
  • 0

#71 Banderas

Місцевий

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPip
  • 212 повідомлень

Відправлено 03.01.2008 – 18:36

Перегляд дописуSink (2.01.2008 21:16) писав:

Banderas
Так, але. Людина, для того, щоб здійснювати такий розумовий процес як віра у щось, повинна мати достатній для цього рівень інтелекту і володіти мовою як універсальним засобом комунікації, що власне і відрізняє нас від тварин. Якщо ми припустимо, що розум може перебувати у статичному стані або динамічному, то для того, щоб людина у щось вірила, достатньо перебування розуму у статичному стані, хоча краще було б, якби в динамічному, тому що часом таке буває, що віра затьмарює собою розум, присипляє розум. А це вже проблема. Сон розуму породжує чудовиськ, як казав один відомий дядько.
В якому розумінні - "заперечити"?

Віра у щось не зявляється сама собою для того щоб дійти до чогось треба провести певну розумову діяльність! Тут говорили про зомбування(гіпноз) такої віри я не маю на увазі!

Перегляд дописуDynkan 113 (2.01.2008 21:17) писав:

Я християнин, греко-католик, і я як людина твої віри ніяк неможу зрозуміти твою позицію, кожна людина наділена правом вибору, це священе правило, і я поважаю вибір інших, тому що хочу щоб поважали і мій, це природньо, а от фанатизм мене лякає, фанатики нетільки використовують віру, вони її перекручують, адже смертники ісламісти це фанатики і знайти хочаб маленьку частинку розуму в їхніх діях я неможу, свята інквізиція яскравий та жахливий приклад християнського фанатизму, які нізащо знищили дуже багато людей, фанатизм небезпечний в любих його проявах.

Ісламісти просто щиро вірять у свою релігію і свідомо йдуть на смерть Не можна їх вважати нерозумними вони вважають що потрапляють в рай! Чи помиляються вони це вже інше питання!
І взагалі треба визначити конкретне поняття розуму! Багато геніальних були зовсім незвичними на думку окремих людей!
І взагалі я вів тему на рахунок християнства і мої співрозмовники не так хотіли щось обговорити як посперечатись!
  • 0

#72 Sink

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 192 повідомлень

Відправлено 03.01.2008 – 18:49

Banderas

Цитата

Віра у щось не зявляється сама собою для того щоб дійти до чогось треба провести певну розумову діяльність!
А я про це і пишу. Проведи розумову діяльність - прочитай уважніше, бо я там на дечому іншому зробив наголос.
  • 0

#73 Banderas

Місцевий

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPip
  • 212 повідомлень

Відправлено 03.01.2008 – 18:50

Перегляд дописуSink (3.01.2008 18:49) писав:

Banderas
А я про це і пишу. Проведи розумову діяльність - прочитай уважніше, бо я там на дечому іншому зробив наголос.

Повірю тобі на слово!
  • 0

#74 Sink

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 192 повідомлень

Відправлено 03.01.2008 – 19:32

Banderas

Цитата

Повірю тобі на слово!
Ну, ти справді дуже віруюча людина :cry: Вірою тебе Бог не обділив :brovy:
  • 0

#75 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 03.01.2008 – 19:46

Добро і зло існує. Але хто в праві визначати: що саме є добром і злом?
  • 0

#76 Sink

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 192 повідомлень

Відправлено 03.01.2008 – 19:52

Перегляд дописуОлеська (3.01.2008 19:46) писав:

Добро і зло існує. Але хто в праві визначати: що саме є добром і злом?
Кожен в праві визначати для себе, що саме є добром і злом. Просто єдиного стандарту для всіх немає і не буде.
  • 0

#77 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 03.01.2008 – 20:06

Тут, на форумі, в темі тостів, я вже писала про горобця:

Летів горобець. Замерз. Йшла корова. Думає: "Шкода горобця - зігрію...". Наклала купу...
Йде лисиця. Думає: "Шкода - все-таки їжа. Витягну, помию і з"їм..." Так і зробила...
Мораль: не всі ті вороги, що в г... втягують і не всі ті друзі, що звідти витягують.

Сотню разів переконувалась: не варто розділяти усе на поняття - усе в житті є відносним. Є обставини, є настрій, є... та багато, чого ще в житті ще є.
  • 0

#78 ytj

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 23 повідомлень
  • Місто:lviv

Відправлено 10.01.2008 – 20:33

Перегляд дописуSink (3.01.2008 20:52) писав:

Кожен в праві визначати для себе, що саме є добром і злом. Просто єдиного стандарту для всіх немає і не буде.

ви праві. Визначати. Шукати. Думати. А не Вигадувати, Змінювати на власний розсуд, придумувати так, як хочеться.

і на рахунок існування стандарту ви, я гадаю, трохи перебільшуєте. насправді стандарт існує - наша людська природа, наше серце, розум, совість. Ми народжуємося і живемо зі знанням про цей стандарт - хіба не так? Ним ми шукаємо що є добре, а що погано. Ним ми, такбимовити вдивляємося в туман буття. О як сказав! :-) а раз вдивляємося, значить по природі ми знаємо що є щось що можна побачити.

то тільки в таких різновидах язичницьких культур як індуїстська, і релігіях що походять від неї, - в таких релігіях люди настільки змучені тим, що різні релігійні "гуру" вчать їх настільки різним речам, що вони вирішили що правду пізнати неможливо. Все. Крапка. Ось така доктрина, істина останньої інстанції. І вірять в неї свято. І бісить їх те, що хтось може сумніватися в ній. А доказів ніяких.

Хоча наприклад той же індуїзм вчить шо є моральний закон, карма і т.д.

всьо :-) тримайтеся! :happy1:
  • 0

#79 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 11.01.2008 – 04:59

Моральний закон є, але він не абсолют. А индуізм вчить людину самостійно і вільно шукатит свій шлях самовдосконалення. Не прирівнюй все до християнства.
Якщо ти так свято віриш у правила чи стандарт по яких визначають добро і зло, то наведи приклад. Покажи мені зло і добро.
  • 0

#80 Lemon

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 437 повідомлень

Відправлено 11.01.2008 – 13:56

Добро чи зло, це скорше сторона дії ніж об"єкт.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних