Перейти до вмісту

Добро і зло

Повідомлень в темі: 109

#41 L.R.

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 339 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів

Відправлено 19.07.2007 – 14:02

все написане мною раніше в смітнику - хто хоче, хай почитає. там я попрощався. але щоб не виглядало тут, ніби я втік - напишу(ще й постараюсь так, щоб це не було флеймом):

Мир вам, люди.
Дивно не все вищенаписане. Дивно, що люди вважають часом себе вищими істотами, а опускаються до банальних образ і бризкання слиною. схаменіться. наразі я змирився з тим, що і п. ЛМакс і п. Петро М мене не збираються розуміти. тому що не хочуть, а не тому що не можуть. єдина потреба - огризатись і пихато заткнувши вуха відповідати те, що не має жодного відношення до написаного опонентом. тому я й називаю такі дискусії фарсом.

повторю те, що є в смітнику(трішки зміню) -
навчаймось поваги, навчаймось розуміння, і, незалежно від віри, поглядів та переконань, давайте будем нести мир і світло

отоді нічого дивного не буде.

пс. раджу всім задуматись над власним світобаченням. може, й справді щось в ньому не так, не клеїться? я не збираюсь допомагати - просто хочу наштовхнути на роздуми.
  • 0

#42 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5187 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 21.07.2007 – 19:30

Флейм видалила в Смітник.LMax своє отримав від Гетьмана..
  • 0

#43 Вершник

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 5 повідомлень

Відправлено 22.07.2007 – 22:58

Перегляд дописуL.R. (19.07.2007 15:02) писав:

... раджу всім задуматись над власним світобаченням...
Тішся, юначе, своїм молодецтвом, а серце твоє нехай буде веселе за днів молодощів твоїх!
І ходи ти дорогами серця свого й видінням очей своїх, але знай, що за все це впровадить тебе Бог до суду
!
:cry: :cry:
P.S. Навіть якщо вам і сто років, для Бога ви ще дитина! Отож най буде до вас милосердний!
  • 0

#44 Raven@

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 608 повідомлень
  • Місто:файна Юкрайна!

Відправлено 26.07.2007 – 20:52

Цитата

Хіба це не дивно, коли 2 години в церкві здаються такими довгими і такими короткими, коли ви дивитесь гарне кіно?
насправді це дуже і дуже залежить від храму, до якого ходиш... от мені самій непосильно важко було раніше ходити на служби, вистоювати серед людей 2 години. :lol: я ладна була просто збігти звідти. :(
але потім я мала нагоду потрапити до одного храму в с. Рубанівське (Дніпропетровська обл) - оце мені було легко! отам дуже душевна атмосфера (і немає сильної ідеології) :yes:

Цитата

Хіба це не дивно, що важко знайти слова у молитві, але це зовсім не проблема, коли ви розмовляєте з другом?
християнин, який молиться, слів не шукає... :) бо молитися для нього - це просто говорити з Богом і нічого особливого тут не потрібно! жодних пафосних фраз, жодних поклонінь та звеличувань: молитися - означає говорити з Богом, як з батьком чи вчителем, прохаючи про допомогу чи захист... :)

:kozak: і це дивним стає все для меншої і меншої кількості людей - навіть серед молоді (і нормальної молоді, абсолютно сучасної, абсолютно активної) :D

Розумна релігійна людина - це не фанатик в жодному разі! :cry: І зі світоглядом в такої людини все окей, і все клеїться (навіть більше: все цілісне). Просто головне: відпустити проблеми (а про це вже кажуть не лише священики, а й пересічні психологи)
  • 0

#45 Осколок Життя

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 104 повідомлень

Відправлено 25.09.2007 – 19:04

Добро... зло... в кожного свої поняття щодо цього... я, на приклад, не вживаю цих слів... може тілько, щоб посміятися з чогось...

Перегляд дописуІІІ особа 1ни ч.р. (5.05.2007 14:57) писав:

Синоніми добра і зла - це як треба робити і як не треба робити.

частково праві ви, пане...
  • 0

#46 bastet

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 333 повідомлень

Відправлено 26.09.2007 – 00:48

ці два поняття дуже суб*єктивні і кожен сам визначає для себе рамки добра та зла, і як було сказано вище таке розмежування з*явилось відносно не так давно і дуже залежить від традицій і релігії на даній території(хоча зараз йде глобалізація і все більше домінують християнскі так би мовити " основи понять добра і зла(від бог і диявол)"). для мене добро - все те що дає мені якісь "плюси" , а зло відповідно " мінуси" і для мене ці поняття пов*язане лише з певними моральними цінностями, які склались у меня за життя
  • 0

#47 Петро_М

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 103 повідомлень
  • Місто:Львівщина,м.Червоноград

Відправлено 26.09.2007 – 02:20

Я думаю,що даремно ви все так ускладнюєте.
1.Коли появилось добро і зло?Це все одно,що питати коли появився Бог.Добро не може існувати без зла,як світло без темряви,як плюс без мінуса.І по тій простій причині,що все у світі відносне і одне явище ми ідентифікуємо на основі іншого.Тобто,якби не було зла,то ми не зрозуміли що то є добро.
2.Для визначення добра у нас є совість.Aleph,в принципі,хотів правильно це витлумачити,але ніби сумніваючись,пішов шукати чорного кота.Все досить просто.Для визначення добра і зла треба мати апсолютний розум і знання,які є тільки у Бога.Тому нам Бог дав совість.Це не розум,не знання.Це голос самого Бога і до нього треба прислухатись.Хоча,так,ніби між іншим,додам.Де-хто відмовляється і від Бога і від Його голосу.То ж нехай будуть готові до того,що від них відмовиться Бог.
  • 0

#48 Dema V

404

• Користувачі
  • 1365 повідомлень

Відправлено 26.09.2007 – 11:51

Зла і добра нема, є різне сприйняття навколишнього середовища :D
  • 0

#49 Lady Erato

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 882 повідомлень

Відправлено 28.09.2007 – 17:42

Вибачте, що повторюсь, вже десь цю фразу писала, просто всі теми так чи інакше між собою повязані.. але сюди вона найбільше підходить: "у добра і зла одне і те ж обличчя... все залежить від того, коли воно зустрічається у нас на шляху..." (на жаль, не памятаю, де я її вичитала)
  • 0

#50 ytj

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 23 повідомлень
  • Місто:lviv

Відправлено 02.01.2008 – 18:51

кілька слів про добро і зло, про мораль та аморальність. Чи є причини бути добрим, якщо Бога не існує? Чи справді є людські вчинки які Є поганими?
відповідаючи на це питання почнем з початку... з людини.
Є багато версій, багато людей вірять по різному, але на мою думку з теорії про походження людини важливо виділити дві:

1. Людина появилася на землі в наслідок випадковості (з неясних причин, по збізі обставин на землі виникло життя)
2. Людину на землі створив Бог

1. Еволюційна теорія.
Людина є наслідок природнього відбору. Якості людини виникли як результат відбору, в якому добрі і корисні бажання залишалися, а безкорисні і шкідливі риси людини зникали. Наприклад обїдання це не гріх, а природній спосіб зберігання жирів, такий собі природній холодильник. Чи то вбивство - так само природній механізм знищення інших особин сильнішою особиною. Перелюб - так само гарант продовження роду, коли представник чоловічої статі прагне ... як би то культурніше сказати ... розповсюдити своє насіння в якомога більшій кількостіі ... вибачте за слово ... особин жіночої статі, а самому знову ж таки з питань виживання накивати пятами( бо прогодувати себе легше ніж себе+матір+дитину). Боязкість це теж не є чимось вартим зневаги, а лише механізмом самозахисту у разі небезпеки, і він власне доводить свою корисність, оскільки лякливих людей з часом не меньшає, а отже і цей механізм важливий для виживання роду. Наглість, і зневага не є чимось аморальним, а лише тим, що допомагає процесові природнього відбору. Крадіжка - та сама історія. Хто більше вкраде - той ймовірніше зможе вижити. Тому аморальність - з точки зору еволюції - запорука успіху

2. Теорія творіння.
Бог створив людину на свій образ і подобу, і один із аспектів цього Образу є моральні норми, які бачать в собі значна більшість людей (не важливо чи віруючих чи ні). Людина відчуває що є аморальні дії, а є моральні, має закладене в собі знання.

Якщо мораль лише традиція то ми не лише не маємо права засуджувати як аморальні дії Гітлера і Сталіна, а навіть те, що роблять наші діти також ми не маємо права виправляти - бо насправді хто зна, десь в світі є культура, яка виправдовує їх дії. Ну не поважають вони батька і матір! а хто сказав що вони повинні? Моя мораль? А нє брате - то ти так думаєш, що вони зле чинять, а хтось думає що добре! Крадуть? А хто-зна може є люди, які вважають що це є добре!

Спокон віків люди вважали, що говорячи про МОРАЛЬ вони відкривають істину, правильні дії, природній закон. Знайдіть людину, яка певна в аморальності вбивства, крадіжки, жорстокості до близьких чи ближнього, і вона скаже що це вчинок є ЗЛО.

Знайдіть людину, яка (екстрім) буде вважати що вбивати добре (якийсь людоїд з далекого острова). Спитайте - чи його вчинок він вважає ДОБРИМ, і він скаже що так.

Проте важливо не те, якою дія ЗДАЄТЬСЯ, а якою вона Є НАСПРАВДІ. Обидва - і людоїд, і християнин погоджуються в тому що можна вчинити ДОБРО, знають що ДОБРО існує (хоча і мають протилежні уявлення ЩО значить РОБИТИ ДОБРО).

От так.
  • 0

#51 ytj

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 23 повідомлень
  • Місто:lviv

Відправлено 02.01.2008 – 19:21

Перегляд дописуSER_ROCKO (2.01.2008 18:59) писав:

абсолютну істину людина ніколи незбагне

Е, тут погодитися не можу. Як то в рекламі найкі "НЕМОЖЛИВЕ - Можливо!" - памьятаєте? Або як глянути на історію людства - завжли людина прагнула то збагнути, шо "такоє хорошо а шо такоє плохо" (шо є зле а шо добре). Тобто це значить же людина... завжли вірила, шо збагнути мона? А ви тут нам кажете шо то всьо наніц?

А суд як? От візьмемо так собі нашого бувшого тогго самого - о - премьєра. То шо - шо він шапки крав - то не зле?
  • 0

#52 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 02.01.2008 – 19:35

Перегляд дописуytj (2.01.2008 19:21) писав:

Е, тут погодитися не можу. Як то в рекламі найкі "НЕМОЖЛИВЕ - Можливо!" - памьятаєте? Або як глянути на історію людства - завжли людина прагнула то збагнути, шо "такоє хорошо а шо такоє плохо" (шо є зле а шо добре). Тобто це значить же людина... завжли вірила, шо збагнути мона? А ви тут нам кажете шо то всьо наніц?

А суд як? От візьмемо так собі нашого бувшого тогго самого - о - премьєра. То шо - шо він шапки крав - то не зле?

У мене від тебе голова болить. Ти Зло.
Істина поняття відносне.

Перегляд дописуSER_ROCKO (2.01.2008 19:32) писав:

йому не зле. тим в кого крав зле. слухайте ейнштейна, всьо відносно нах.
І взагалі я вважаю що добром і злом вважаються речі виходячи з потреб суспільства. Якщо люди роблять саме добро, сус-во рулить. Якщо саме зло - сус-во розпадається нах. Скажу інакше. Нормою вважається те чого більше. Якщо більшість людей вважає що шапки красти погано - виходить що це зло. Навіть якщо певні люди, в т.ч. наш shadow прем"єр, наш голова уряду дроу, вважає інакше то сус-во це не іпе. Ще раз повторюю - добро і зло, хаос і порядок то вигадка. Це не абсолютні питання. Ми це ще з етики в універі вчили :brovy:
+1 Деякі племена вважають за гарну манеру їсти людей. Для них це істина (або їстина)

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 02.01.2008 – 19:36

• 0

#53 Banderas

Місцевий

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPip
  • 212 повідомлень

Відправлено 02.01.2008 – 19:39

Перегляд дописуSER_ROCKO (2.01.2008 19:32) писав:

йому не зле. тим в кого крав зле. слухайте ейнштейна, всьо відносно нах.
І взагалі я вважаю що добром і злом вважаються речі виходячи з потреб суспільства. Якщо люди роблять саме добро, сус-во рулить. Якщо саме зло - сус-во розпадається нах. Скажу інакше. Нормою вважається те чого більше. Якщо більшість людей вважає що шапки красти погано - виходить що це зло. Навіть якщо певні люди, в т.ч. наш shadow прем"єр, наш голова уряду дроу, вважає інакше то сус-во це не іпе. Ще раз повторюю - добро і зло, хаос і порядок то вигадка. Це не абсолютні питання. Ми це ще з етики в універі вчили :brovy:

В християн не виникає питань що є добро а що зло тому що є визначені Богом правила які вказують що таке добро відповідно протилежність добру зло!
Звичайно є люди які встановлюють свої правила і це їх право!

Перегляд дописуБілий Дракон (2.01.2008 19:35) писав:

У мене від тебе голова болить. Ти Зло.
Істина поняття відносне.
+1 Деякі племена вважають за гарну манеру їсти людей. Для них це істина (або їстина)

Істина (в розуміні релігії)-це те що є насправді і вона не визначається голосуванням!
  • 0

#54 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 02.01.2008 – 19:43

Перегляд дописуBanderas (2.01.2008 19:39) писав:

В християн не виникає питань що є добро а що зло тому що є визначені Богом правила які вказують що таке добро відповідно протилежність добру зло!
Звичайно є люди які встановлюють свої правила і це їх право!
Істина (в розуміні релігії)-це те що є насправді і вона не визначається голосуванням!
Ага, як християнство. Телевізор — зло? Вавілонська вежа — зло? Янукович — зло?

Смерть — це добро чи зло? А лісова пожежа — це добро чи зло?

Хлопче, може ти на зебрі живеш?
  • 0

#55 Banderas

Місцевий

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPip
  • 212 повідомлень

Відправлено 02.01.2008 – 19:51

Перегляд дописуБілий Дракон (2.01.2008 19:43) писав:

Ага, як християнство. Телевізор — зло? Вавілонська вежа — зло? Янукович — зло?

Смерть — це добро чи зло? А лісова пожежа — це добро чи зло?

Хлопче, може ти на зебрі живеш?

Сама по собі річ не може бути злом Злом можна вважати лише вчинки людини!
  • 0

#56 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 02.01.2008 – 19:55

Перегляд дописуBanderas (2.01.2008 19:51) писав:

Сама по собі річ не може бути злом Злом можна вважати лише вчинки людини!
Чоловік націлив на жінку пістолет з одним патроном і вистрілить. Ти націлив пістолет на чоловіка. Які твої дії?
  • 0

#57 Banderas

Місцевий

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPip
  • 212 повідомлень

Відправлено 02.01.2008 – 20:02

Перегляд дописуБілий Дракон (2.01.2008 19:55) писав:

Чоловік націлив на жінку пістолет з одним патроном і вистрілить. Ти націлив пістолет на чоловіка. Які твої дії?

Ти моделюєш якісь нереальні ситуації!
Це провокативне питання на яке жодна з даних версій не буде вірною!
  • 0

#58 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 02.01.2008 – 20:17

Перегляд дописуBanderas (2.01.2008 20:02) писав:

Ти моделюєш якісь нереальні ситуації!
Це провокативне питання на яке жодна з даних версій не буде вірною!
Це модель реальної можливості. А саме питання з останнього мого допису називається «Вибір Богів».

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 02.01.2008 – 20:19

• 0

#59 Banderas

Місцевий

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPip
  • 212 повідомлень

Відправлено 02.01.2008 – 20:20

Перегляд дописуБілий Дракон (2.01.2008 20:17) писав:

Це модель реальної можливості. А саме останній мій допис називається «Вибір Богів».

В моїй свідомості це не можливо!
  • 0

#60 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 02.01.2008 – 20:21

Перегляд дописуBanderas (2.01.2008 20:20) писав:

В моїй свідомості це не можливо!