Перейти до вмісту

Признайтесь чесно: хтось розмовляє за новим правописом?

Повідомлень в темі: 148

#61 Японська білка

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 143 повідомлень

Відправлено 31.05.2007 – 21:07

проект найновішого?

ще не чинний , значить. отже, особисто для себе, не бачу причин розмовляти-писати за ним.
хоча, один мій друг використовує постійно дивні для мене правила. можливо, "новий" правопис...
  • 0

#62 Mixay

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 59 повідомлень
  • Місто:Київ/Санкт-Петербург/Чікаго

Відправлено 31.05.2007 – 22:00

Перегляд дописуFreelancer (31.05.2007 21:04) писав:

це питання? ) якщо ні, то чому дивно?
А це що такий "гумор" перепитувати очевидні речі? Якщо знак питання (?), то що ж ще воно може означати?

Перегляд дописуFreelancer (31.05.2007 18:09) писав:

ну гаразд… чот із нею, з тою фонемою.
я тільки стараюсь розвіювати міти радянської епохи ) і знаходити в мові логіку.
Ніби то літери з української, а зміст не зрозумілий... Може деякі літери у словах відсутні?

Повідомлення відредагував Mixay: 31.05.2007 – 22:01

• 0

#63 Вік

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1280 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 01.06.2007 – 10:00

Перегляд дописуMixay (31.05.2007 23:00) писав:

А це що такий "гумор" перепитувати очевидні речі? Якщо знак питання (?), то що ж ще воно може означати?
коли хочуть сказати, що хтось дивно формулює свою думку (а отже висказати своє суб'єктивне враження), то не запитують, а стерджують, — вам не здається?

Цитата

Ніби то літери з української, а зміст не зрозумілий... Може деякі літери у словах відсутні?
Ні, всі літери присутні ) спеціяльно для вас перевірив )
  • 0

#64 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Кременчук

Відправлено 01.06.2007 – 10:32

А воно якось само, ненавмисно і поступово виходить, що той новий і дикий правопис стає вже старим і звичайним. От уже голову ним собі не забиватиму.
  • 0

#65 Гість_Caia_*

• Гості

Відправлено 01.06.2007 – 10:35

Щодо відмінювання слова "пальто": згідно з офіційним правописом, воно відмінюється ще чи не з 1948 року. Учітє матчасть :D
  • 0

#66 Marchik

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 98 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 01.06.2007 – 10:50

Перегляд дописуFreelancer (1.06.2007 10:00) писав:

Ні, всі літери присутні ) спеціяльно для вас перевірив )
Перевір ще...
А! То може вже новий правопис такий, бо у старому я таких слів не знаю:
"стерджують", "чот", "розвіювати міти"?

Caia
У Києві у 80-х (з особистого досвіду) за відмінювання "пальто", "метро", на всяк випадок "авто" оцінювали незадовільно, принаймні у правописі літературної української мови. То, мабуть, сучасні реформи...

Повідомлення відредагував Marchik: 01.06.2007 – 10:51

• 0

#67 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень

Відправлено 01.06.2007 – 11:01

Перегляд дописуMarchik (1.06.2007 11:50) писав:

Перевір ще...
А! То може вже новий правопис такий, бо у старому я таких слів не знаю:
"стерджують", "чот", "розвіювати міти"?
накинулись! )
перепрошую, мало бути «стверджують» і «чорт», а міт (вважайте діялектизмом, хоча я наполягаю на передаванні th — як т) — це міф.
невже важко здогадатись по змісту, що пропущено букву… може мені пройтись по ваших дописах — і зробити роботу над помилками?

ПС. Перед паном Mixay вибачаюсь за свою репліку: «Ні, всі літери присутні ) спеціяльно для вас перевірив )», таки недогледів.

Повідомлення відредагував Freelancer: 01.06.2007 – 11:03

• 0

#68 Гість_Caia_*

• Гості

Відправлено 01.06.2007 – 11:38

Перегляд дописуMarchik (1.06.2007 10:50) писав:

У Києві у 80-х (з особистого досвіду) за відмінювання "пальто", "метро", на всяк випадок "авто" оцінювали незадовільно, принаймні у правописі літературної української мови. То, мабуть, сучасні реформи...
Я говорила тільки про слово "пальто" - за офіційним правописом воно вже давно відмінюється. А незадовільне ставлення у киян - явний вплив російської, де відмінювання таких слів (напр., в пальте) вважається ознакою некультурності.
  • 0

#69 Щаслива

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 101 повідомлень
  • Місто:Хмельницький

Відправлено 01.06.2007 – 16:12

Розмовляю українською. І як на мене саме цей факт є основним. По суті: яка різниця старий чи новий "стиль" - це всеодно наша рідна мова. Хоча вважаю, що деякі нові доповнення чи корективи є безглуздими.
  • 0

#70 Щаслива

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 101 повідомлень
  • Місто:Хмельницький

Відправлено 01.06.2007 – 17:09

Особисто мені усі зміни в правописі не потрібні, я не чула сильної аргументації для цього. Тому і безглузді.
От навіщо змінювати і на и?
Я не Це моя суб'єктивна думка, я ж не філолог: усіх тонкощів не знаю.
Як на мене головне зацікавити українький народ українською мовою і не важливо у якій варіації.
  • 0

#71 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень

Відправлено 01.06.2007 – 17:34

а навіщо міняти І на И? О_о
  • 0

#72 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень

Відправлено 04.06.2007 – 16:24

Перегляд дописуMarchik (4.06.2007 16:23) писав:

Не знаю, хто про що говорить, а я про вимову за новим правописом. І всі приклади були наведені саме з цих міркувань.
Чудове абсурдне твердження. Це, мабуть, назва теми затьмарила очі (за правописом не говорять):
„Правопис — сукупність загальновизнаних і загальнообов'язкових правил, що встановлюють способи передачі мови на письмі.” То про яку вимову на письмі йдеться? :wacko:
  • 0

#73 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 04.06.2007 – 21:30

Freelancer
мається на увазі, як на мене, можливість використання правил з проекту нового правопису у мовленні. особливо зважаючи на специфіку української в тому, що здебільшого!!! все як чується так і пишеться.

можливо і є правильним повернення дорадянського правопису, але це буде важко зробити.бо :
-мова змінюється, але не можна її змінювати різко. все має бути поступово
-насильним введенням нічого хорошого не зробите
та і покищо це навряд станеться. бо проект проектом так і залишився.
а навчити таку кількість людей розмовляти наново...ой навряд.

п.с. дотримуйтесь теми будь ласка, тема обговорення самого правопису тут туди і деякі дописи звідси перенесені
  • 0

#74 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень

Відправлено 05.06.2007 – 10:41

Перегляд дописуЗимова Дівчина (4.06.2007 22:30) писав:

Freelancer
мається на увазі, як на мене, можливість використання правил з проекту нового правопису у мовленні. особливо зважаючи на специфіку української в тому, що здебільшого!!! все як чується так і пишеться.
Українська мова поєднує фонетичний та етимологічний принципи передачі мови на письмі. Якщо ж заміна фонетичного в одному з випадків на етимологіний спрощує володіння та засвоєння мови — то чому б від цього відмовлятись?
  • 0

#75 Angelus

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 295 повідомлень

Відправлено 05.06.2007 – 11:18

Зовсім не можу говорити такі слова, як "в пальті" чи в "в метрі". Для мене це дико. А розмовляю так як вчили, не знаю який то правопис :wacko: .
  • 0

#76 Marchik

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 98 повідомлень

Відправлено 05.06.2007 – 11:27

Freelancer
Вже казали, що дана тема сформульована дивно, але всі зрозуміли про що йдеться і "накидали" своїх думок не на одну сторінку. Те, що новий проект корегує, змінює український правопис і це буде відповідно відображатися на вимові - теж сумніву не викликає, це як раз і вивчає фонетика - звуковий склад мови (будь-якої).
Що ж до етимології, то це походження слів або виразів і замінити інший принцип (фонетичний) вона не може. Кожна "мовна" наука займається своїм і важлива незалежно одна від одної.

Зимова Дівчина
Підтримую! :wacko:
  • 0

#77 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень

Відправлено 05.06.2007 – 12:36

Перегляд дописуMarchik (5.06.2007 12:27) писав:

Те, що новий проект корегує, змінює український правопис і це буде відповідно відображатися на вимові - теж сумніву не викликає, це як раз і вивчає фонетика - звуковий склад мови (будь-якої).
то поговримо про фонетику чи про правопис?
ви вимовляєте слова «пишеться» / «масштаб» як написано?

Повідомлення відредагував Freelancer: 05.06.2007 – 12:37

• 0

#78 Marchik

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 98 повідомлень

Відправлено 05.06.2007 – 13:44

Перегляд дописуManfred (5.06.2007 12:14) писав:

Щодалі читаю Ваші дописи та Ваших однодумців, то дужче переконуюсь, що ми гідні нашого чинного мутантного пришелепкуватого правопису, правопису неіснуючої мови неіснуючого народу - німої країни. Дійсно, навіщо нам щось краще? Нам і совкове за щастя, ну звісно троха не до тієї мови було прилаштовано, троха колесо від Камаза було до Запорожця прилаштоване, а бампер від Жигулів, але ж це дрібниці. Еге ж, панове? Нам і так зійде, ми невибагливі.
В даній темі, "однодумців" не мала кількість, або ж аргументи "нового" - не переконливі...
І між іншим, Ви перші почали робити зауваження на мій простий комент?

Повідомлення відредагував Marchik: 05.06.2007 – 13:45

• 0

#79 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень

Відправлено 05.06.2007 – 13:58

Перегляд дописуMarchik (5.06.2007 14:44) писав:

В даній темі, "однодумців" не мала кількість, або ж аргументи "нового" - не переконливі...
залежно для кого…
деяким і Тризуб не подобається )
  • 0

#80 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 05.06.2007 – 18:52

Перегляд дописуFreelancer (5.06.2007 11:41) писав:

Українська мова поєднує фонетичний та етимологічний принципи передачі мови на письмі. Якщо ж заміна фонетичного в одному з випадків на етимологіний спрощує володіння та засвоєння мови — то чому б від цього відмовлятись?
а хто каже відмовлятись?
я за поступові зміни і все ж таки не за повноцінне відродження того, що було. бо це вже не актуально.
мова це живий організм, і він змінюється, залежно від багатьох аспектів. щось зникає, щось з’являється. це природньо. не можна її законсервувати, зафіксувати на одному місці.
можна звичайно почати бородьбу за чистоту мови, наприклад...
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних