Перейти до вмісту

Признайтесь чесно: хтось розмовляє за новим правописом?

Повідомлень в темі: 148

#21 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 678 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 30.04.2007 – 21:14

Оскільки дискусія відходить від теми, ще раз хочу наголосити на поставленому питанні: наскільки вимоги нового правопису дотримуються в усному мовленні?
Проблема обґрунтованості/необґрунтованості нового правопису важлива, але, якщо не помиляюсь, вона вже десь обговорювалась. Тут же бажано з'ясувати, наскільки є вкоріненими в усному мовленні зміни, запропоновані в новому правописі?
  • 0

#22 Вік

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1280 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 30.04.2007 – 21:19

Перегляд дописуГетьман (30.04.2007 22:08) писав:

Давайте-давайте, міняйте правопис черговий раз. Можна міняти його раз на два роки, тоді в населення пропаде цікавість: звідки дістати гроші на харчі\одяг\ліки, а сидітимуть лише та думатимуть: а що ж там буде в новій зміні правопису?
Особисто для мене всі ці зміни правопису виглядають по-дурному. Повертати мову в часи, коли десь-колись так казали чи писали - ідіотизм. Може, будемо надалі повертатися до граматики Мелетія Смотрицького, або, до часів літописців та Кирила та Мефодія? Це ж повернення до прадавніх стандартів мови! Мова - не консерва, вічно закритою до новизни бути не може.
А ті, що показують, що вони розмовляють за новим правописом - вони просто виябуються, бо не знають інших способів привернути до себе увагу.
ми зараз користуємось 4 редакцією правопису. скажи, а в ті часи був надлишок грошей на харчі/одяг/ліки?
перш ніж говорити про ідіотизм, скажи, ти вивчав які зміни і які їх причини пропонують?

я от виябуюсь, увагу твою привертаю )) пропоную мене не ображати. поки пропоную.
  • 0

#23 Paul Kiss

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 27 повідомлень
  • Місто:Kijow

Відправлено 30.04.2007 – 21:19

"Emika" сказав:

Річ у тому, що у французькій (звідки й було запозичено "кіно", "метро", "табло" і т.п.) відмінків немає. У нас відмінки є. Як показує історія мови, багато слів, які ми вважаємо "рідними", є запозиченими, але вони були запозичені давно і вже "адаптувались" до мови. Здається, щось таке відбувається і з "кіном" чи "метром" - відмінки утворюються аналогічно до "рядна" чи "відра". Тому, хоча спершу ми запозичення із французької сприйняли без відмінків, однак, якщо вони вкорінились в мові, я не бачу нічого поганого, якщо від них утворюватимуться відмінки - так ці слова наблизяться до української, "освояться" в ній.
Так, за логікою треба їх також відмінювати. Я все розумію. Але є певні стихійно сформовані (ergo, нелогічні) відчуття "правильності" й "неправильності". Я дуже сумніваюсь, що буде багато тих, хто відчує фразу "пішли до кіна" як правильну. Абсолютній більшості україномовних людей така фраза різатиме слух.
  • 0

#24 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 678 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 30.04.2007 – 21:47

Перегляд дописуPaul Kiss (30.04.2007 21:19) писав:

Так, за логікою треба їх також відмінювати. Я все розумію. Але є певні стихійно сформовані (ergo, нелогічні) відчуття "правильності" й "неправильності". Я дуже сумніваюсь, що буде багато тих, хто відчує фразу "пішли до кіна" як правильну. Абсолютній більшості україномовних людей така фраза різатиме слух.

Ну, на початку дев'яностих такі слова як "канапка", "парасолька", "цитрина", "мережа" тощо різали слух. Зараз до них звикли. Стихійно сформовані відчуття з часом теж змінюються. Зрештою, час покаже, які зміни доречні. Схоже, лише деякі нововведення закріпляться.

Перегляд дописуFreelancer (30.04.2007 21:19) писав:

перш ніж говорити про ідіотизм, скажи, ти вивчав які зміни і які їх причини пропонують?

То може, варто їх висвітлити? Ця тема, наприклад, вже розтяглась на дві сторінки, а я й досі не можу знайти відповідь: чому новий правопис успішніше впроваджується на письмі? (Просто ж не всі учасники є філологами, можливо, перед тим, як сваритись, треба спробувати їм пояснити? Бо й справді, якщо критикувати, не пояснюючи своєї логіки, в когось може скластись враження, що опонент "вия..ється") Які причини цього явища? Усна мова "відстає" від письмової чи, може, просто не сприймає декотрих надуманих нововведень? А може, тут ще якісь причини?
  • 0

#25 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 30.04.2007 – 21:52

Перегляд дописуFreelancer (30.04.2007 22:19) писав:

ми зараз користуємось 4 редакцією правопису. скажи, а в ті часи був надлишок грошей на харчі/одяг/ліки?

я от виябуюсь, увагу твою привертаю )) пропоную мене не ображати. поки пропоную.
Які зміни:
ефір - етер
кафедра - катедра
Європа - Европа
інший - инший
Відмінювання слів: імені - імени, радості - радости, користі - користи
Відмінювання метро, пальто, і багатьох додатково іншомовних слів (мене особливо пре "у депі" - проміжне між "у гепі" та "у дупі" :tryzub: )
і т. д.
Думаєте, я цього не читав? Я не про це. Знаєте, чого вимерли мамонти?

А про виябуюсь - то не образливе слово, принаймні, від мене. То замінник слова "вимахуватися". Якщо знайдете хороший замінник слова "вимахуватися" в українській мові, що міститиме таку ж лексичну та емоційну насиченість, обіцяю перейти на нього.
  • 0

#26 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 30.04.2007 – 22:31

мені все одно. я не збираюсь нікого переконувати, просто не стерпів невігластва.
особливо цей сміх і глузування. з власної ж мови. чухраїнство якесь…
  • 0

#27 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 30.04.2007 – 23:03

Перегляд дописуpyrius (30.04.2007 20:38) писав:

На мою думку, це маразм...

.... метра пальта (Ще один приклад - раніше це вважалося безграмотністю, а зараз це вже освідченість - чи не дивно?)
Також читав Пируса і довго посміхався.

Давайте-давайте, міняйте правопис черговий раз.
звідки дістати гроші на харчі\одяг\ліки,

Мова - не консерва, вічно закритою до новизни бути не може.
Ви кажете: "мова - не консерва", і одночасно виступаєте проти змін.
Вас важко осягнути!

А ті, що показують, що вони розмовляють за новим правописом - вони просто виябуються, бо не знають інших способів привернути до себе увагу.
Пральна, пральна, правопис-шмавопис, чиста щоб повиябуцця!
Єта нє длля реальньіх пацпніф.

Замість матюків можна казати "пнутися" "пнешся" "випинатися".
  • 0

#28 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 02.05.2007 – 21:17

Инколи використовую. Це справа звички. Спочатку звикну писати, потім розмовляти. Рік тому я не говорив українською і погано нею писав (російською ще гірше :rolleyes: ). Але вже через кілька місяців все пішло без напруги. А через пів року зловив себе на тому, що переважно думаю і розмовляю українською.
Французи теж тихенько гигикали, коли відновлювали свій правопис. Тепер ним пишаються.

П.В. Ще до того як дізнався про новий правопис говорив «у кіні», але «у метро».
  • 0

#29 Albert

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 31 повідомлень

Відправлено 03.05.2007 – 18:48

М-да, читав я і плакав. Новий правопис потрібен хіба що кучці національно стурбованих відморозків, які думають, що вони еліта нації. <censored> А нормальним людям цей ваш "правопис" до одного місця. Недивно, що навіть у свідомітів не виходить ламати язика, розмовляючи ващою "мовою".

zav:
4.7.3. ображають честь та гідність співрозмовників, підбурюють до розв'язання міжусобних конфліктів;
4.7.5. містять ненормативну лексику.

Повідомлення відредагував zav: 03.05.2007 – 19:06

• 0

#30 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 16.05.2007 – 22:11

Намагаюся в повній мірі розмовляти у відповідності з новим правописом. Звичайно, писати простіше, бо є час обміркувати, коли ж говорю, то це складніше, бо звик розмовляти за старим.
  • 0

#31 Phoenix

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень
  • Місто:ПНД

Відправлено 16.05.2007 – 22:44

Якщо чесно, то я не в курсі за яким правописом я розмовляю. :cool1:
  • 0

#32 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 16.05.2007 – 23:03

я ще до цієї колотнечі з правописом вживав іноді "и" а не "і" - під впливом творів класиків українського націоналізму. А розмовляти майже не пробував, хіба дуууже рідко.
  • 0

#33 І Цвях

опозиція

• Користувачі
  • 1876 повідомлень
  • Місто:Мати міст руських

Відправлено 16.05.2007 – 23:22

Перегляд дописуГетьман (30.04.2007 21:52) писав:

Які зміни:
ефір - етер
кафедра - катедра
Європа - Европа
інший - инший
Відмінювання слів: імені - імени, радості - радости, користі - користи
ІМХО так можна язика зламати. Я проти такої вимови і нею не користуюся. Іноді дуже цікаво почути нову вимову у ведучих київського каналу СТБ і в МрГала.
Може хтось дати лінк на зміни у словах, чи написати тута?
Вам зручно казати "всИх", "инший"? мені ажніяк.
  • 0

#34 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 16.05.2007 – 23:28

Шо за всИх? Вперше чую. Читай правопис, там все описано.
  • 0

#35 zevezeisfine

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 82 повідомлень

Відправлено 17.05.2007 – 02:00

А мені подобається як звучить новий правопис.
  • 0

#36 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 17.05.2007 – 08:50

Хтось прислухався, як люди розмовляють за старим правописом? Як вони вимовляють «інший», «іржа», «індик»? У них перша «і», щось середнє між і та и. Тож у розмові мало що змінюється.
  • 0

#37 Zolot

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 136 повідомлень
  • Місто:Мюнхен

Відправлено 17.05.2007 – 11:20

Перегляд дописуpyrius (30.04.2007 19:38) писав:

На мою думку, це маразм - просто комусь треба захистити дисертацію - і із-за цього тепер ми вимушені казати дурні слова замість тих які казали все життя.
Також бажання якнайдалі відійти від схожості нашої мови з російською - наприкад завжди булв колір оранжевий, а тепер з'явилвся помаранчевий - і тепер всі кажуть помаранчевий - а "оранжевий" поступово виходить з ужитку.
Такими модифікаціями ми лише спортимо свою мову.
Чомусь вона вважалася однією з наймилозвучніших і до появи правопису.

Щодо теми - я не розмовляю за новим правописом - і взагалі вважаю неприпустимим казати и писати - "метрі", "кіні" і т.д. (Ще один приклад - раніше це вважалося безграмотністю, а зараз це вже освідченість - чи не дивно?)

То не правда, моя прабабця, яка народилася біля 1900-року під київщиною а тоді виїхала на галичину і тоді в европу (в нас між інчим це пишется Европа, а вимовлаєтся Ойропа) нас вчила помаранчеве. То не є нове слово, просто його може багато забули, і тепер виглядає новим, та ідеєю викинути россійську з українського. (між іншим, я не проти, більше зрозумію... гиги)
  • 0

#38 Mr.Ripley

(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)

• Користувачі
  • 4665 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 17.05.2007 – 12:07

це реальний дибілізм змінювати правопис.
Тоді на екзамені мають ввважати правильним і те і інше. Але коли це тести і мені говорять шо це неправильно бо в мене старий правопис, то це буде вже повний маразм.

Повідомлення відредагував LOГ: 17.05.2007 – 12:08

• 0

#39 zevezeisfine

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 82 повідомлень

Відправлено 17.05.2007 – 12:50

Перегляд дописуLOГ (17.05.2007 12:07) писав:

це реальний дибілізм змінювати правопис.
Тоді на екзамені мають ввважати правильним і те і інше. Але коли це тести і мені говорять шо це неправильно бо в мене старий правопис, то це буде вже повний маразм.
Що ж робить, як містер ЛОГ здасть екзамен, мабуть треба змінювати правопис.
  • 0

#40 Mr.Ripley

(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)

• Користувачі
  • 4665 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 17.05.2007 – 13:07

Перегляд дописуKOXAH-x¥ü (17.05.2007 13:50) писав:

Що ж робить, як містер ЛОГ здасть екзамен, мабуть треба змінювати правопис.

Я то екзамен здав але все ж таки одне питання не зарахували (хоча я всі магазини перерив з орфографічними словниками 100% правильно). Екзаменатор тикав книжечку без грифа міністерства освіти - тіпа новий правопис ((((((
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 2

0 користувачів, 2 гостей, 0 анонімних