Перейти до вмісту

Признайтесь чесно: хтось розмовляє за новим правописом?

Повідомлень в темі: 148

#141 Вік

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1280 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 21.06.2007 – 17:58

Перегляд дописуMarchik (19.06.2007 12:05) писав:

Це ж треба, така увага... У тебе талант надавати моїм дописам того змісту, про який я навіть не здогадувався B).
Якщо я не помиляюся, то на форумі спілкуються розмовною мовою. І тут можуть бути які завгодно комбінації і застосування, нажаль, русизмів, сленгу, бо вступає в силу інтонація (різні символи), зміст та інтуїтивне сприйняття, може навіть образне мислення. Інакше було б не цікаво? :wacko:
А щодо "більшості", так це ти даремно...
які б не були повідомлення, аби з натяком на логіку : )

Перегляд дописуСоне4КО (21.06.2007 18:39) писав:

У мене щось язик не повертається розмовляти за новим правописом, настільки абсурдними здаються деякі нововведення. Не думаю що так уже важливо змушувати себе вживати ті нові слова. Я нашу мову і без нововведень вважаю милозвучною і приємною, але зрозуміло що час не стоїть на місці і щось нове таки з"явиться, та думаю далеко не всі слова з нового правопису залишаться у вжитку. Деякі з них ніби кричать "як завгодно, аби тільки не схоже на російські відповідники" і ніхто наче й не помічає, що мова стає не більш милозвучною, а навпаки якоюсь дивною і незрозумілою.
:yes:

Повідомлення відредагував Freelancer: 21.06.2007 – 17:58

• 0

#142 Mixay

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 59 повідомлень
  • Місто:Київ/Санкт-Петербург/Чікаго

Відправлено 26.06.2007 – 12:14

Marchik
Не варто зважати на недоречні звинувачення. Як раз у тебе з логікою все гаразд. Мені подобається твоє бажання розглянути тему у загальній проблемі, наприклад мови.
Не кожному вдається це пов'язувати в контексті тих змін, що відбуваються зараз. Шкода, що не всі це розуміють, бо будь-які суперечки про такі проекти тільки ще більше розділяють наше суспільство, щодо єдності українського правопису. Цим мають займатися суто фахівці, а дискусії в народі тільки затирають проблему і ця демагогія зводить важливу тематику нанівець.
Нажаль, тут ефективного або пізнавального спілкування не відбулося, це більш схоже на звужений формат з елементами повчання. ;)
  • 0

#143 Ґвинтик

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 774 повідомлень
  • Місто:свій внутрішній світ...

Відправлено 08.07.2007 – 20:36

У цілому мені подобаються усі запропоновані зміни, особливо п. 2 - "и" на початку "н" та "р" (ну, не по-українськи звучить "ірій"), а також пункти 4 та 5 - (ві́сти, незале́жности, ра́дости, сме́рти, че́сти; кро́ви, любо́ви, о́сени, со́ли, Ру́си, Білору́си...). Ці пункти - унікальні особливості української мови, їх треба зберегти. Щодо "Ґ"... не дуже хотілося б, щоб список слів був розширений грецизмами. Ну, хіба що якщо греки так їх і вимовляють (через "ґ").
  • 0

#144 Sense

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 14 повідомлень

Відправлено 24.07.2007 – 16:53

Знаю людину, яка розмовляє за новим правописом. В його мові це звучить дуже органічно і природньо.
  • 0

#145 volodymyr_ch

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 96 повідомлень

Відправлено 26.07.2007 – 18:44

Все це питання часу. Через декілька років більшість забуде, що цей правопис - новий. IMHO є в ньому трохи абсурду... Та нічого, якось звикнемо, повільно та впевнено :kozak:
  • 0

#146 Liubko

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 50 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 26.07.2007 – 18:51

Я тільки чув,що за правописом пишуть.
А так я ви кажете говорять переважно люди переселенці з Америки,які памятають ше стару говірку. :kozak:
  • 0

#147 SLASH

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 133 повідомлень
  • Місто:Рівне

Відправлено 14.09.2007 – 22:44

Власне я не використовую "новий правопис" - так як вважаю це кУмЕдНиМ :rolleyes:
Наприклад нові слова - нацюцюрники, гвинтокрил, Евро (Євро), міліціянт і тп.
Але, за моєю думкою, ці "нововведення" - спосіб позбутися проявів укр. лінгвоциду (хто не знає - подивіться в словнику :cool2: з боку Росії.....
  • 0

#148 Руда_миша

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 547 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Центру та окраїн Львова

Відправлено 16.09.2007 – 17:58

Дещо говорю за новим правописо, дещо за старим)))...Побачимо, що буде далі)...
  • 0

#149 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 27.07.2010 – 21:49

я розмовляю збоку, або попереду
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1