Перейти до вмісту

Признайтесь чесно: хтось розмовляє за новим правописом?

Повідомлень в темі: 148

#121 Marchik

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 98 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 15.06.2007 – 07:01

Перегляд дописуRARutet (14.06.2007 20:26) писав:

Я Є ДУЖЕ РАДИЙ З МОЖЛИВОСТИ ПРОДЕМОНСТРУВАТИ ВСЕ ВМІННЯ СПІЛКУВАТИСЯ ЗА НОВИМ ПРАВОПИСОМ
У КАВО ЄСЬТЬ ПРЄТЕНЗІІ АБРАЩЯЦА ЛІЧНА
Хочешь, щоб тебе розуміли - "демонструй" українською.
А це, здається, вже БІЛОРУСЬКА :yes:
  • 0

#122 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2069 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 15.06.2007 – 08:54

Manfred

Цитата

Ви чули її вживання у Києві до того, як її повернули чи після?
до

Цитата

Я плакаль...
і ви?))))від вас це почути не очікувала))
Marchik
нє, то албанська.
  • 0

#123 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 15.06.2007 – 11:22

Перегляд дописуManfred (15.06.2007 12:08) писав:

Відповім трохи перефразованою Вашою ж цитатою: Таких людей, що її (літеру "ґ") вживали не настільки багато, щоб таку несуттєву зміну у правопис вносити. Вона вже віджила своє.
Будете заперечувати?
Дозвольте не повірити у Вашу щирість! Я зроду скільки себе пам’ятаю не чув цієї літери в ужитку від жодної людини аж до її введення. Всі 10 класів, що я вивчав українську у школі жодної згадки про неї не було. На моїй історичній Батьківщині у Полтаві ще й досі мало хто володіє цим "складним мистецтвом", навіть ті, хто вважає себе російськомовними, бо кілька десят років без неї це не іграшки.
ваше право.

п.с. ви даремно робите з мене ворога проекту.
  • 0

#124 Marchik

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 98 повідомлень

Відправлено 15.06.2007 – 12:43

Перегляд дописуЗимова Дівчина (15.06.2007 11:22) писав:

п.с. ви даремно робите з мене ворога проекту.
Не лише, з тебе... - переглять тему.
Всі, хто ставлять питання, автоматично потрапляють у Manfredа до ворогів, при чому не тільки нового правопису, а укр. мови :yes:.
  • 0

#125 Peace

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 93 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 15.06.2007 – 13:14

Перегляд дописуEmika (30.04.2007 03:12) писав:

У декотрих виданнях використовується новий правопис чи деякі його елементи. Однак я помітила, що дехто з тих, хто пише "по-новому" розмовляє ще "по-старому". Як пояснити таку розбіжність? І чи дотримується хтось вимог нового правопису в усному мовленні? (Я, наприклад, іноді не від того, щоб сказати щось на кшталт "в "Сільпі" біля метра", але "можливости" чи "Европа" у мене якось не виходить. А як у вас?).

P.S. Назва теми дещо парадоксальна, але інакше сформулювати важко. Якщо хтось підкаже щось краще, я попрошу модератора змінити назву теми.

воно то ніби і прикольно трохи вдосконалюватись, але не все ж так одразу!
поки що чисто старий, і це теж нормально, але спробую до нового!

а, ще ! і за тему ти так сильно непереймася! піде, ок!
  • 0

#126 Marchik

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 98 повідомлень

Відправлено 15.06.2007 – 17:50

Перегляд дописуManfred (15.06.2007 13:50) писав:

Ну переглянув тему, що далі? З кого я роблю ворогів і чим? Може тим, що висловлюю свою незгоду з чиїмись поглядами, чи тим, що прошу аргументувати свою позицію?
Не знаю, не знаю... Спочатку було:

Перегляд дописуManfred (1.06.2007 17:45) писав:

Взагалі, не розумію однієї речі, може хтось розуміє, то поясніть, буду вдячний! Купу людей зустрічав, що ладні були останні труси на собі порвати, щоб довести як вони люблять і Україну і українську мову, але щоб щось дізнатись про неї, про її правопис, про історію — це зась, це не про них, або без них, навіть слухати не будуть, не кажучи вже, щоб самим щось таке пошукати. Чому так?
та

Перегляд дописуManfred (5.06.2007 12:14) писав:

Щодалі читаю Ваші дописи та Ваших однодумців, то дужче переконуюсь, що ми гідні нашого чинного мутантного пришелепкуватого правопису, правопису неіснуючої мови неіснуючого народу - німої країни. Дійсно, навіщо нам щось краще? Нам і совкове за щастя, ну звісно троха не до тієї мови було прилаштовано, троха колесо від Камаза було до Запорожця прилаштоване, а бампер від Жигулів, але ж це дрібниці. Еге ж, панове? Нам і так зійде, ми невибагливі.
І Зимовій дівчинці дісталося, поки Ви зрозуміли, що вона має не увазі у своїх прикладах.
Ви праві, шкода, що сприймається як агресія. Звичайно, може цього Ви і не хотіли, просто без інтонаційного додатку (або без смайликів) - це сприймається як не прості думки, а як негативна реакція на критику, зверхність та висновки щодо світогляду інших. :yes:
  • 0

#127 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 15.06.2007 – 22:21

Перегляд дописуManfred (15.06.2007 14:50) писав:

Не ображайтесь, кожен має право на свою опінію. Шкода, що дискусія часто сприймається як агресія.
не ображаюсь. констатую факт. ви так відповідаєте, наче я пропоную заборонити українську і всім перейти на китайську. а дискусія, передбачає хоча б увагу до слів опонента, а не сліпе звинувачення.

я люблю свою мову, і бажаю, щоб вона розвивалась і змінювалась, проте на краще і з розумом; щоб її полюбили навіть ті, хто не підозрює, яка вона гарна.
я уважно перечитала всі пропозиції. і висловила думку щодо того, що мене особисто не влаштовує. і аргументувала це не своєю освітою.

п.с. до речі щодо "ґ". так до внесення її до правопису про неї не говорили у школах. але в школах історію мови не вивчають. тому і не дивно. я мала на увазі вживання її у мовленні.
п.п.с. і пригадую, як раз у школі, молодшій, коли нас малих вчили читати, то таки зауважували, що слово "голова" так-то читається, а от "гудзик"(тоді так писали) так-то. може мені з гімназією пощастило, а може з вчителькою. оце вже не знаю.
  • 0

#128 Marchik

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 98 повідомлень

Відправлено 18.06.2007 – 09:44

Перегляд дописуManfred (18.06.2007 08:40) писав:

Я просто вражений Вашою здатністю всебічно обговорювати особу дописувача (здається це називається переходом на особистості) але не тему! Що ще цікавого у моїй особі Ви спостерегли? Хочете поговорити про це?
Вибач, та не я перший почав... :angry2:
А з приводу теми, то вона взагалі пішла в демагогічному напрямку, ніби кожен розмовляє з собою, не слухаючи співрозмовника. Я думаю, що будь-яку тему треба розбирати в загальному контексті нашого суспільства; яке місце займає певна проблема і наскільки терміново її треба вирішувати (тим більше, що стосується мови та правопису).
  • 0

#129 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 18.06.2007 – 12:26

Перегляд дописуManfred (18.06.2007 09:40) писав:

Коли читаємо деякі старовинні тексти, то там зустрічаємо ще одну форму слова "инший" - "иньчій", відтак у мене до Вас пропозиція: вимовити по черзі - "інший", "инший" та "инчій" і розповісти про свої суб’єктивні відчуття при вимові, тобто наскільки природним та гармонійним видалася Вам кожна з форм цього слова і чому. Хочу наголосити, лише суб’єктивні відчуття без жодної аргументації. Просто цікаво.
"инчій" - тут взагалі язик закрутився
"инший" - важкувато, але доклавши певних зусиль можливо (якщо я німецьку вивчила))))
"інший" - легко і природньо.
мене ви вже не перевчите, якщо більше 20 років я те "и" не вживала, навіть велика любов до мови мене не змусить. а якщо(гіпотетично) і почну, то воно буде змушено і час від часу забуватиметься.
  • 0

#130 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 678 повідомлень

Відправлено 18.06.2007 – 22:25

Перегляд дописуMarchik (15.06.2007 08:01) писав:

Хочешь, щоб тебе розуміли - "демонструй" українською.
А це, здається, вже БІЛОРУСЬКА :rolleyes:
Ні, це не білоруська (я трохи знаю білоруську). Я розумію, що це ненавмисно, але не слід перекручену українську називати білоруською. Нам би було неприємно, якби перекручену білоруську називали українською, правда ж?
  • 0

#131 Marchik

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 98 повідомлень

Відправлено 19.06.2007 – 07:08

Перегляд дописуEmika (18.06.2007 22:25) писав:

Ні, це не білоруська (я трохи знаю білоруську). Я розумію, що це ненавмисно, але не слід перекручену українську називати білоруською.
Ні, це не навмисно, це свідома провокація...

Перегляд дописуRARutet (14.06.2007 20:26) писав:

Я Є ДУЖЕ РАДИЙ З МОЖЛИВОСТИ ПРОДЕМОНСТРУВАТИ ВСЕ ВМІННЯ СПІЛКУВАТИСЯ ЗА НОВИМ ПРАВОПИСОМ
У КАВО ЄСЬТЬ ПРЄТЕНЗІІ АБРАЩЯЦА ЛІЧНА
Хлопці так, мабуть, шуткують :D . А ми відповідно - сміємося :rolleyes:.
  • 0

#132 адуфанчік

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 807 повідомлень
  • Місто:відки і всі

Відправлено 19.06.2007 – 07:32

я навіть того нового правопису в очі не бачив
  • 0

#133 Юльчик

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 257 повідомлень
  • Місто:смт.Добротвір

Відправлено 19.06.2007 – 08:32

не знаю, певно , що ні. розмовляю як завжди.
  • 0

#134 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 19.06.2007 – 08:42

Перегляд дописуMarchik (19.06.2007 08:08) писав:

Ні, це не навмисно, це свідома провокація...Хлопці так, мабуть, шуткують :D . А ми відповідно - сміємося :rolleyes:.
шуткують на Великдень, а хлопці, як правило, жартують ; )
  • 0

#135 Marchik

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 98 повідомлень

Відправлено 19.06.2007 – 09:08

Freelancer
Нагадую тему: "Признайтесь чесно: хтось розмовляє за новим правописом?", а не мовна консультація.
Подібні зауваження нагадують те, що часто зустрічається в ЗМІ, коли вибирається з контексту не суттєве і подається вже з іншими акцентами, що не стосуються думки попереднього автора.

Повідомлення відредагував Marchik: 19.06.2007 – 09:12

• 0

#136 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень

Відправлено 19.06.2007 – 09:29

Перегляд дописуMarchik (19.06.2007 10:08) писав:

Freelancer
Нагадую тему: "Признайтесь чесно: хтось розмовляє за новим правописом?", а не мовна консультація.
Подібні зауваження нагадують те, що часто зустрічається в ЗМІ, коли вибирається з контексту не суттєве і подається вже з іншими акцентами, що не стосуються думки попереднього автора.
коли на А кажуть Б (незалежно де, окрім гумору), то з контексту випливає, що автор втратив або логіку, або ще щось:

Цитата

ШУТКА, -и, ж., зах. 1. Ягня. 2. Котик верби і гілка з такими котиками.

• 0

#137 Marchik

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 98 повідомлень

Відправлено 19.06.2007 – 09:58

Перегляд дописуFreelancer (19.06.2007 09:29) писав:

коли на А кажуть Б (незалежно де, окрім гумору), то з контексту випливає, що автор втратив або логіку, або ще щось:
"Шуткувати" - синоніми глузувати, жартувати, кепкувати.
Впевен, що тільки у тебе з'явилися асоціації з Великоднем, а більшість би назвала це русизмом, що і відповідало тому моєму допису за змістом і логікою.
  • 0

#138 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень

Відправлено 19.06.2007 – 10:13

Перегляд дописуMarchik (19.06.2007 10:58) писав:

"Шуткувати" - синоніми глузувати, жартувати, кепкувати.
Впевен, що тільки у тебе з'явилися асоціації з Великоднем, а більшість би назвала це русизмом, що і відповідало тому моєму допису за змістом і логікою.
це я тільки того, аби не називати це русизмом. бо слово присутнє в українській, але не в такому значенні в якому вами вжито.
якщо більшість про це не знає, мені шкода. але думати краще не більшістю, а головою. в мене все.

Повідомлення відредагував Freelancer: 19.06.2007 – 10:14

• 0

#139 Marchik

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 98 повідомлень

Відправлено 19.06.2007 – 11:05

Перегляд дописуFreelancer (19.06.2007 10:13) писав:

це я тільки того, аби не називати це русизмом. бо слово присутнє в українській, але не в такому значенні в якому вами вжито.
якщо більшість про це не знає, мені шкода. але думати краще не більшістю, а головою. в мене все.
Це ж треба, така увага... У тебе талант надавати моїм дописам того змісту, про який я навіть не здогадувався :rolleyes:.
Якщо я не помиляюся, то на форумі спілкуються розмовною мовою. І тут можуть бути які завгодно комбінації і застосування, нажаль, русизмів, сленгу, бо вступає в силу інтонація (різні символи), зміст та інтуїтивне сприйняття, може навіть образне мислення. Інакше було б не цікаво? :D
А щодо "більшості", так це ти даремно...

Повідомлення відредагував Marchik: 19.06.2007 – 11:06

• 0

#140 Соне4КО

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 51 повідомлень
  • Місто:Черкаська обл.

Відправлено 21.06.2007 – 17:39

У мене щось язик не повертається розмовляти за новим правописом, настільки абсурдними здаються деякі нововведення. Не думаю що так уже важливо змушувати себе вживати ті нові слова. Я нашу мову і без нововведень вважаю милозвучною і приємною, але зрозуміло що час не стоїть на місці і щось нове таки з"явиться, та думаю далеко не всі слова з нового правопису залишаться у вжитку. Деякі з них ніби кричать "як завгодно, аби тільки не схоже на російські відповідники" і ніхто наче й не помічає, що мова стає не більш милозвучною, а навпаки якоюсь дивною і незрозумілою.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних