Перейти до вмісту

Болонська система у ВНЗ

Повідомлень в темі: 104

#41 :-)

Пам'яті Помаранчевої Каски

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1199 повідомлень
  • Місто:витверезника

Відправлено 09.02.2008 – 00:09

Балон (так ми прозвали цю всю горе-систему в групі), то дуже нездорова штука. Я вже відчув на собі такі речі як "повторний курс".
На мою думку недоліками є:
- Самостійна робота студентів: Моя спеціальність (Теплоенергетика) є досить екзотичною. Напрямок достатньо складний, багато інформації викладач має пояснити докладно, а часу на це нема. Враховуючи "непомірне" бажання відсидіти додаткову пару (яку викладач проводить цілком добровільно і безкоштовно), ситуація з цим просто катастрофічна. Про яку бібліотеку тут говорити? А літературку знайти важко, вона вся 1954-1991 років видання. Хоча зараз з'явилися нові (і добротно написані, як на мене) підручники, але лише із загальних предметів. Довідників взагалі не видається. Крім того певні предмети (Напр. Технічна Термодинаміка) вимагають детального "розжовування". А такого не спостерігається :happy1:
- Поєднати "набирання балів" з роботою, якщо не неможливо, то дуже не просто. Це за випадку коли ставлять не за знання, а за присутність. Крім того тепер на екзамені 100 б не набереш. У мене в цьому семестрі з одного предмету на екзамен виносилося 45 балів. А треба мінімум 51. :rolleyes:
- Повторні курси - просто для галочки. Та сама комісія, але талон підписують відразу, навіть нічого не питаючи. І ніяких пар насправді не відбувається.

Ще один гон: У нас Болонський процес впроваджують поступово :question: : десь за тиждень до сесії взнаєш про нововведення :box: екстрім однако.

Повідомлення відредагував Зелений молоток: 09.02.2008 – 00:16

• 0

#42 Sonce

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 51 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 09.02.2008 – 11:54

Не люблю цю систему!За нею робиться рейтинг,за яким же оцінюють студентів.1-2 людини отримують5,хоча і інші справедливо заслуговують цю оцінку,певний %-4,решта -3.Повна фігня!
  • 0

#43 maxdana

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 13 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 15.03.2008 – 19:32

Надзвичайно негативно відношуся до неї. Не знаю, як вона зарекомендувала себе там, в Європі. Але в нас вона однозначно буде погіршувати викладання та знання людей. Будемо тупішати. Як нація. Взагалі, вбачаю в системі ворога, що хоче придушувати розум громадян нашої країни.
  • 0

#44 :-)

Пам'яті Помаранчевої Каски

• Користувачі
  • 1199 повідомлень
  • Місто:витверезника

Відправлено 15.03.2008 – 19:49

На днях викладач нас просвітив, що наразі у нас залишки Класичної німецької системи освіти. Вона була перейнята Радянським Союзом. Залишки - бо ж Болонська впроваджується.
Полягає у тому, що надаються фундаментальні знання по всій галузі. :ggggg: А болонський передбачає вузьку спеціалізацію, що робить людину майже неконкурентноспроможної за нашої політики працевлаштування. :happytwo:
  • 0

#45 Ласочка:)

Сова всія Теревень

• Користувачі
  • 1002 повідомлень
  • Місто:Славне місто Утопія

Відправлено 16.03.2008 – 03:59

А мені подобається... Можливо тому, що я не знаю іншої... Але взимку коли мої друзі бігали здавати сесію - я відпочивала... так, кожен викладач, має свою систему оцінювання... то мінус. Але думаю, що скоро все устаканиться. а система дійсно хороша.
  • 0

#46 малеча

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 669 повідомлень
  • Місто:вершина самотності

Відправлено 16.03.2008 – 14:18

Вже другий рік пройшов і тепер навели лад в університеті. До толку самі взанали як виставляти бали і скільки. Що ідучи на екзамен модульні бали віднімаються.
Але за присуність на лекціях, і той самий же конспек лекції викладач врахофує. Не кожен звийчайно, але є таке. Один навіть віднімає бали :happytwo:
  • 0

#47 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • 678 повідомлень

Відправлено 24.03.2008 – 00:19

Перегляд дописуЗелений молоток (15.03.2008 19:49) писав:

На днях викладач нас просвітив, що наразі у нас залишки Класичної німецької системи освіти. Вона була перейнята Радянським Союзом. Залишки - бо ж Болонська впроваджується.
Полягає у тому, що надаються фундаментальні знання по всій галузі. :) А болонський передбачає вузьку спеціалізацію, що робить людину майже неконкурентноспроможної за нашої політики працевлаштування. :)
Не треба плутати систему побудови курсів та оцінювання знань із змістом курсів. Вузька спеціалізація чи фундаментальні знання стосуються змісту курсів (курс може бути вузькоспеціалізованим і за старої системи), а Болонська система передбачає інші принципи оцінювання (не зачіпаючи змісту). Безсумнівний позитив - це можливість вибирати предмети і викладачів. На жаль, це у нас поки що не впроваджують.
До речі, саме знання "про все і ні про що" роблять людину неконкурентноспроможною. Наші підручники можна назвати "гросбухами нудоти" (які студент вивчає і забуває), тоді як британські чи американські значно цікавіші, наочніші, і матеріал значно краще затримується в пам'яті. Фундаментальні курси є скрізь, відмінність в іншому - в зв'язку з практикою. Оскільки вузькоспеціалізовані курси постійно оновлюються, вони краще відображають сучасні тенденції в певній галузі, а на старших курсах саме спецкурси є найцікавішими і найпотрібнішими.
  • 0

#48 isenvalda

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 58 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 24.04.2008 – 16:04

Ця Болонська система - фігня повна. Починаючи із екзаменами на 4 курсі... А ще, за ідеєю цього ж процесу ми НЕ ПОВИННІ здавати іспити, але ми ніяк не можемо набрати відповідні бали до екзамену, бо цього не передбачено. Змішали все і вийшло велике НІЧОГО... Може, Болонська система в теорії дійсно добра, але коли доходить до того, щоб втілити в життя... У нас навіть чужі думки вмістити правильно на практику не можуть... В кінцевому результата, і екзамени складаємо, і бали треба набирати...
  • 0

#49 Духовна необмеженість

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 449 повідомлень
  • Місто:Ukraine(I'm back)

Відправлено 25.04.2008 – 15:59

а мені дуже подобається її об'єктивність та ефективність..
  • 0

#50 Ромашечка

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 293 повідомлень
  • Місто:Чернівці

Відправлено 29.04.2008 – 10:31

У моєму вузі деякі викладачі називають Болонська систему Оболванівською чи Болотною, кому як більше подобається... Трапилося так, що коли вступала, ніхто і слова не сказав про введення цієї системи. Зробили сюрприз усім вступникам 2005 року. Тепер ми граємо роль піддослідних кроликів, бо якраз є найстаршими, хто вчиться за цією системою. Меншим курсам легше, бо вже на нас викладачі попрактикувалися.
Дратує також, що Болонська система ніби одна, а кожний викладач трактує її по-своєму. :lol: Відповідно те саме і з оцінюванням.
А ще оці екзамени, яких за Болонською системою в принципі не повинно було б бути, та диференційовані заліки... :huh:
До речі! Чула, на літній сесії для стипендії вже враховуватимуть бали/букви не лише за іспити, а й за заліки. Як вам таке?
  • 0

#51 Чемний :)

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 140 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Lviff-city

Відправлено 01.05.2008 – 20:59

Потрбіно, щоб або правильно ввели ту Болонську систему, або щоб повернули п’ятибальну систему.
Або для початку хоча б, щоб всі викладачі однаково використовували болонку, а то один по-одному, другий - по-другому...
  • 0

#52 Ромашечка

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 293 повідомлень

Відправлено 02.05.2008 – 15:19

Перегляд дописуЧемний (1.05.2008 21:59) писав:

Потрбіно, щоб або правильно ввели ту Болонську систему, або щоб повернули п’ятибальну систему.
Або для початку хоча б, щоб всі викладачі однаково використовували болонку, а то один по-одному, другий - по-другому...
Пане Чемний, ми з тобою часом не в одному вузі навчаємось? ;)
Вважаю, хай уже лишають її. Я вже звикла до неї. Лиш нехай по-людськи ї дороблять, бо зараз у нас якийсь напівфабрикат, а не система. Ніби і нове, а і старого багато у ній. Наприклад, ті ж екзамени...
  • 0

#53 Чемний :)

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 140 повідомлень

Відправлено 02.05.2008 – 16:07

Ні, вельмишановна Ромашечка, ми просто з тобою в однй країні навчаємося, в якій багато чого робиться, як це не прикро, через одне місце))
  • 0

#54 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • 678 повідомлень

Відправлено 03.05.2008 – 05:21

Перегляд дописуЧемний (1.05.2008 21:59) писав:

Так при старій системі у багатьох викладачів теж вимоги відрізнялись, так що Болонська система тут ні при чому. Зрештою, навіть логічно, якщо з якогось предмету більший акцент робиться на усне опитування, з якогось - на письмові роботи. Стара система не дозволяє гнучко оцінити знання студентів (наприклад, є слабка четвірка, а є тверда, однак це ніде не відображається), тоді як при 100-бальній шкалі картина значно чіткіша.
  • 0

#55 Чемний :)

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 140 повідомлень

Відправлено 03.05.2008 – 07:12

Я мав на увазі те, що одні викладачі просто нараховують бали за відповіді, другі ставлять оцінки і потім їх переводять в бали, а треті ставлять оцінки, з них потім виводять середнє арифметичне і множать на певний коефіцієнт.
  • 0

#56 Ромашечка

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 293 повідомлень

Відправлено 03.05.2008 – 09:04

Або ще варіант - усна відповідь на парі оцінюється у 4 бали, а відробка (у вигляді реферату сторінок на 20-25) - лише 2 бали.
А ось це з оцінками - правда! У нас теж так багато хто робить. Спробуй запам’ятати, у кого яка система. :rolleyes:
  • 0

#57 ROMEN

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 20 повідомлень
  • Місто:Рівне

Відправлено 04.05.2008 – 14:05

Нормальна система! Тільки в багатьох вузах вона непрацює за правилами цієї системи!
Наприклад у нас в Рівному в НУВГП це суміш болонської і 5-ти бальної!
  • 0

#58 Альтерус

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 54 повідомлень

Відправлено 21.05.2008 – 20:03

та нормальна система. все дуже ефективно поєднується, жодних описаних тут проблем не спостерігаю.

але моя Академія на Болонку перейшла набагато раніше, ніж решта вишів України... та й у нас суміш класичної радянської та Болонської.
  • 0

#59 Malyuchka

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 12 повідомлень

Відправлено 13.06.2008 – 21:44

Найголовніше те, що в принципі - Болонська система, то не іспити і не заліки і не кредити.
Болонська система - то є принцип вільного вибору в першу чергу студентами місця навчання.
а от в нас тут всі кругом вважають, що коли перевели лекції в кредити, все рописали, модулі ввели, то вже маємо і систему Болонську.

Так, то є важливо - щоб всі були в рівних умовах і щоб створювалися рівні можливості для всіх студентів і щоб рівень знань був відповідний, але принцип - не в тому.
Принцип такий, що коли я вибрала навчанняв магістратурі в іншому вузі, то щоб мій бакалаврський універ не мав на мене зуба, що як я так посміла, піти вчитися в інший, а тішився за мене, що я така прикольна і розумничка. І можливо аналізував, чого до нього на моє місце не прийшло 120 таких же прикольних і розумних.
Ось так.
  • 0

#60 Джульєттко

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 53 повідомлень
  • Місто:Харків

Відправлено 13.06.2008 – 21:59

Я спілкувалася із студентами із Європи, які вчаться звісно шо за Болонкою, так от ця система іспитів та заліків як таких не передбачає! Тобі ставлять оцінку за те, скільки ти наробив за семестр, а не за те, як ти 1 раз все вивчив, але й болонка передбачає більші вимоги до семінарів. Для того, щоб у заробити гарний бал, студенти мають на кожний семінар готувати доповіді, відповідати і т.і. чи кожен семінар писати невеличкі самостійні або контрольні роботи по темі. А в нашому універі деякі викладачі вже навчають за болонкою, а деякі хоч би хни, кількість балів самі вигадують, коли вже треба виставляти оцінку (тобто складає студент іспит наприклад на 4, вони дивляться, що чотири - це з 81 до 90, і взалежності від сама не знаю чого малюють якийсь бал...)
До речі, щодо рейтингу...на 5 "повинні" скласти іспит не більше 10% групи, і не більше 40% на 4, тобто тільки половина має бал, гідний для стипендії...але в моєй групі навчається 14 чоловік, з них на даний момент 5 відмінників, то згідно із болонкою треба залишити 1 відмінника...

Повідомлення відредагував Джульєттко: 13.06.2008 – 22:08

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних