Перейти до вмісту

Рідні свята


Повідомлень в темі: 131

#121 Sotnik

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1905 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 01.04.2008 – 13:20

А що тут порівнювати?
Радуниця - це древній покон, який свою традицію сягає глибини тисячоліть.
А католицькие свято - це новодєл, який в наказовому порядку ввів Папа римський всього 8 років тому. Яка в нього традиція?
До того ж вигадувати собі все нових і нових богів, тобто Святих, це дуже монотеїстично.
Одного Ісуса мало, так ще декілька тисяч Святих зробили... Мабудь вже самі їх всіх перелічити не можуть...
А християнське милосердя мій народ відчув на своїй шкурі. Відомо з історії, як проходила християнизація Русі. Так що порівняння це - в кращих традиціях християнського милосердя...
Це те ж саме, що над могилою повішеного обговорювати якість намиленої мотузки.
Прикріплений файл  Resize_of______________.jpg   43.2К   12 Кількість завантажень:
 • 0

#122 -=VJ=-

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6536 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 01.04.2008 – 13:53

Перегляд дописуLimit Maximum (1.04.2008 13:56) писав:

Sotnik, я от здогадався для чого, а Ви ні? - Для порівняння!

Порівняння вийшло не на користь наведеного, тому краще його прибрати кудись в іншу гілку.

Перегляд дописуSotnik (1.04.2008 14:20) писав:

attachment

А звідки малюнок, якщо не секрет? Може це серія якась?...
 • 0

#123 Sotnik

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1905 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 02.04.2008 – 22:41

Перегляд дописуЛастiвочка (31.03.2008 20:19) писав:

Про Радуницю не чула теж, а Провідна неділя є й в християн. Але оцей звичай троха мені не подобається: залишені ласощі на могилі віддавати дітям...Або уявити, що діти ходять цвинтарем і збирають їжу з могил..бррррр...Доречі як на рахунок поховань? Рідновірів хоронять на загальному кладовищі і чи ставлять якийсь знак на могилі?
Мені теж не до вподоби звичай пригощати та їсти щось на кладовищі... Але це зараз поширена традиція і у християн. Був торік на сільскому цвинтарі на Провідну неділю після Великодня. Надивився... В містах такого не побачиш, а в селі дітлахи не розбещені різними солодощами. Дуже радо приймали пригощання.
Раніше, ще до християнства на Русі, вмерлих князів та загиблих видатних воїнів спалювали на вогнищі, а попіл розсіювали над рікою. За знатними людьми влаштовували тризну. Щодо загиблих воїнів застосовувалась ще традиція, така ж як у вікінгів, коли загиблих клали на лодію, обкладали хмизом, підпалювали і пускали за течією. Ще раніше, до Русі, князів і воїнів ховали в великих насипних курганах... Але це було дуже давно.
Звичайних людей хоронили так же, як і зараз. Тадиція поховання зберіглася до наших днів. Тільки замість відспівування та молитов співали славні богам та померлому. Славні - це такі пісні. Бувають войовничі, мирні, веселі, сумні... всякі. На похоронах співали сумні славні, спеціально для поховань. Також була традиція поминати, робити для цього застілля. Так само, як і зараз, шанувалися 9-й, 40-й дні та рік після смерті... Не знаю, чи ставили в давнину хрести на могилах, а зараз ставять. Бо хрест - то знак Сонця, один з найдавніших символів народу. (мається на увазі хрест з двох "палок", без другої косої перекладини.) Іноді на хрест накладається ще й коло. Хоронять зараз рідновірів разом з усіма людьми, на загальному цвинтарі.
Прикріплений файл  Resize_of______________.jpg   64.15К   3 Кількість завантажень:
На малюнку зображено крест кельтів. Як видно, він відігравав роль ідола. На Русі використовувались схожі хрести.
Якого бога вони сімволізували я не знаю (може Ярило?). Але те, що це був знак Сонця - це точно.

ПеС. Відомо. що багато традицій християни перебрали у древньої віри. Цікаво, а чи були на Русі колокола до християнства? В різній літературі я зустрічав різні свідчення... Де кажуть, що були. Як засіб комунікації. Де пишуть, що дзвони з'явилися з християнством... Чи зустрічав хтось інфу з цього приводу?

Повідомлення відредагував Sotnik: 02.04.2008 – 23:00

 • 0

#124 Sotnik

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1905 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 20.04.2008 – 16:26

22 квітня - Красна гора, Велика Лада, Лельник, Ляльник (свято пробудження жіночої любові). Богиня Лада виходить на гору, щоб ладувати все навкруги, наводити лад у полях, лісах, гаях, вселяти любов у душі людей. Це дівоче свято краси і любові. Пісні й хороводи водять на честь доньки Лади - Богині Лелі.В цей день відбуваються сватання, заручини та весняні весілля. Богині - покровительці шлюбу приносять пожертви білого хліба та білого півня.
По обіді на луках збираються хороводи. З-поміж гурту вибирають найвродливішу дівчину, прикрашають їй шию, руки, ноги й талію всілякою зеленню, а на голову одягають вінок зі свіжих квітів. Потім дівчину урочисто всаджують на "трон". Виготовляють його із свіжовикопаного дерну. Склавши одну на одну кілька плиток, створюють таким чином своєрідну лавчину. Поруч з "троном" ставлять глечик з молоком, сир, масло та інші молочні продукти. До ніг "Лялі" кожна дівчина кладе віночок.
Дівчата водять довкола "Лялі" хороводи й співають пісень, переважно веснянки.
Після цього "Ляля" роздає подругам гостинці та кидає присутнім по віночку. Дівчата намагаються упіймати їх на льоту і зберегти вдома до наступної весни.
 • 0

#125 Sotnik

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1905 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 29.04.2008 – 21:41

1 травня – Майя – давньослов`янська Богиня рослинності, яка вкриває, “замаює” листом дерева, вкриває землю зеленотрав`ям. Її свято довго відзначали жінки по всій Європі, за що церква переслідувала учасниць цих свят, а інквізицуія спалювала їх як відьом.
У багатьох європейських народів місяць травень має назву май. Існує кілька пояснень щодо походження цієї назви. В нашій мові слово “май” означає зелень, найчастіше зелені гілки дерев: “І за образами май, і по гвіздочках май...” (з народної казки). Або: “А тут їде віз повен маю...” У Федьковича: “Підгір’я, що ся маєм крило, в шовкові трави спать ся клонило”.
В українській мові є слова “маятися”, “майорити”, які пов’язані з душами предків, що приходять до нас під час Зелених свят, бо з 1 травня починається зелений тиждень, який завершується святом Трійці на 6 травня (сім тижнів після Великодня за шестиденкою). Саме на початку травня свої перші листя розпускають дерева. Господар заносить до хати клечання і вона наповнюється особливим запахом, з яким до оселі приходять душі предків. В перших числах травня їх з радістю зустрічають. У багатьох народів ще й досі зберігся звичай “маївки” – розваги, гуляння в гаю чи лісі. Ці свята мають в Колі Сварожому відповідники в інші пори року: 1-2 серпня, листопада, лютого, коли ушановуються предки.
2 травня відбувається особливе дійство на 40-й день від заходу Коляди – люди в супроводі духовних осіб, виходять у поле на освячення сходів ярових культур.
 • 0

#126 Святозар

  Чайник

 • Користувачі
 • Pip
 • 4 повідомлень

Відправлено 04.06.2008 – 14:58

Перегляд дописуLimit Maximum (14.03.2008 17:11) писав:

Зображення

Зображення

Що це? - ідопоклонство?
Відразу нагадалось як Мойсей пішов на гору на 40 днів за заповідями Господніми, а натовп не дочекався його і зібрали все золото і зробили ідола-тільця та поклонялися йому...
Люди де ж ваша голова... <_<

Як Ви це прокоментуєте?
Чим тобі не сподобався наш солом'яний бичок?
Це один з атрибутів Свята Велеса - мога мудрості, багатства, захисника худоби, тощо...

Чи тебе писанки теж дратують?
 • 0

#127 Сварус

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3815 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Вінниця

Відправлено 15.06.2008 – 19:42

Календар Родового Вогнища на 7516 рік (2008)

Зображення

СІЧЕНЬ

01 Різдво Місяця. Засівання. Новорічне свято. Звернення до Всевишнього Рода та усіх Рідних Богів у ньому сущих по добру долю, врожай і приплід. 9-й день від заходу Сивояра.

02 Голодна кутя. В цей день нічого не їсться, за стіл сідають тільки коли сходить вечірня зоря. Ставляться тільки пісні страви. Старші у роді проводять духовне навчання своей родини.

03 Водосвяття. Яр-Дана. Дух Всевишнього Рода через Світло Божича, зростаючого Яра, являється на Землю і благословляє воду, Дану. Освячення Води. Земля в найбільшому наближенні до Сонця.

05 Посвятки. Освячення господарства Духом Всевишнього Рода як Великого Господаря усього сущого. Виносять з хати хліб і сіль, що лежали на покутті від Багатої Куті, і, розламавши на шматочки, годують тварин. Це ж саме роблять із сіном. 12 день Різдвяних свят.

15 Відання. День чарівників. Волхви і відуни на прохання людей споглядають те, що "на роду" написано. Подяка Богам за творення Світу. 21-й день по Різдву Божича.

ЛЮТИЙ
02 Стрітення. Додола. Освячення води і свічок-громниць. 40-й день від заходу Сивояра.

07 Початок Колодія (Масляної). Загальне примирення.

12 Проводи Колодки. Закінчення Колодія. Початок 40-денного передвеликоднього посту. Відмова від м'ясної їжі.

20 Велес. Зимобор. Ушанування мудрості Творця, подяка за створення домашніх помічників (худоби і животини). Освячення харчів тваринного походження: масла, молока та ін. Дажбог-Сонце входть у сузір'я Перемінного хреста, сузір'я що відповідає зміні пір року. В образі молодого Ярили-Сонця він виходить на поєдинок з Влесом, що постає в образі Сивого Яра.

24 Обернення. Славлення для утверження сил праведного життя. Пташок закликають з Вирію. Печуть коржики-пташки і ставлять на підвіконня. Освячення коржиків-пташок молока та ін.

БЕРЕЗЕНЬ
01 Весняний Стрибог. Закликання Весни, спалення опудала-Зими. Гадання по вітру. Отець Стрибог походжає по землі те несе вістку Онукам Дажбожим. Якщо він приходить як Літник (західний вітер) чи Вітрило (південний вітер) то бути гарним жнивам. Якщо ж являється як Сівер (північний вітер) чи Стрига (східний вітер), треба бути пильнішими в полі. Вшанування Всевишнього Рода як основи всякого життя і руху.

08 Лада та Леля. Вшанування жіноцтва, одарення, привітання.

09 Сорочини. Жайворонки. Шанування Рожаниць. Матері випікали по сорок "жайворонків" (бубликів) і віддавали дітям, щоб вони, ходячи вулицями, закликали птахів з вирію. Освячення пташок з тіста або бубликів.

16 Початок білого тижня. Вербна неділя - Вербиця. Освячення верби. Вшанування Святого Духа Світла Рода Всевишнього, який через вербу благословляе на добре життя своїх дітей. Початок суворого 9-денного рослинного посту, цілковита відмова від їжі тваринного походження.

20 Навський Великдень. Чистий четвер. Весняне рівнодення. Наведення порядку в хаті, на подвір'ї, на могилах перед Радуницею. Замовляння проти всякого зла. Душі померлих приходять на Землю (їм на ніч залишають купіль). У Храмах-Вогнищах: поминання, освячення свічок-громниць. Проведення волхвівських славлень, створення образу Любови і Справедливости, що просякає Вітчизну та всю Землю-Макошу.

22 Ніч на Ярила. Всеношне славлення. Сонце-Божич передає свою силу Ярилі. На горі біля поселення (хутора, села, города) або біля Храму розпалюється велика ватра, в якій обов'язково спалюється дерев'яне колесо на знак переходу сонця з "дитинства" в "юність". Сонце помирає, як Божич, аби воскреснути наступного ранку, як Ярило.

23 Ярило Красний. Благовіщення. Різдво весняного Сонця-Ярила. День стає більше ночі. Дух Рода Всевишнього через Світло Ярила благословляє Землю і все живе на ній на розвиток та буяння. Освячення калачів, крашанок, писанок та інших страв.

24 Весняний Перун. Благовісник. Волочильне. Обмін писанками. Обливання. Перун прокидається від сну в громі й блискавці. Освячується зерно на посів.

30 Радуниця. Проводи. Перша неділя після Ярила Красного. Велике весняне поминання: обіди на могилах Предків, поминання покійних родичів. Волхви запрошуються на могили.

КВІТЕНЬ
08 3мієвий день. Ящур. Ушанування Велесового потойбічного світу.

13 Рахманський Великдень. (21-й день по Великодню). Ушанування Рахманів Пращурів - носіїв Духа Роду, благочестивих Волхвів - Радетелів Родового Вогнища, які живуть у Вирії. Учні вшановують своїх духовних вчителів і наставників.

22 Красна гірка. Лельник. Дівчата водять хороводи, співають пісень. Богиня Леля готується до заручин із Ярилом, аби стати до шлюбу на Купайла.

24 Ярило Буйний. Ушанування весняного Сонця. Освячення води, криниць.

ТРАВЕНЬ
01 Майя. День Волхвів. Зустріч Предків. Волховські замовляння врожаю. Початок Зеленого тижня.

02 Жива. Ярилиця. Славлення Матері Живи, подяка за сцілення та здоровья. Жива сходить в Яву аби породити плоди багаті. 40-й день від заходу Божича. Освячення сходів.

10 Русальчин Великдень. Зільник. Ушанування русалок. Збирання цілющих трав. Купіль на травах.

13 Проводи Русалок. Русалок виряджають до лісу, поля.

15 Троян. Весняні Діди. За 40 днів до Купала. Душі Предків сходять в Яву, подружжя кличуть душі аби вони втілились в їхніх нащадках. Початок передкупальського посту.

ЧЕРВЕНЬ
01 Шума. Буяння природи. Ярило ходить по землі та наповнює життям і снагою все живе.

16 Початок суворого 9-денного рослинного посту, цілковита відмова від їжі тваринного походження.

21 Купальський зачин. Літнє сонцестояння. Підготовка до свята, вивчення пісень. Проведення волхвівських славлень, створення образу Любови і Справедливости, що просякає Вітчизну та всю Землю-Макошу.

23 Ніч на Купала. Всеношне славлення. Запалювання Священного Купальського вогню Родового Вогнища, купання, змаги, парування, пошуки квітки папороті.

24 Купала*. Різдво літнього Сонця - Купала (Семиярила). Зранку освячення води, криниць, збір лікарських рослин.

ЛИПЕНЬ
04 Обрядові проводи весняного Сонця - Ярила*. Ярило-Сонце віддаляється від Землі-Макоші, повністю віддавши свою владу Семиярилу. Земля в найдальшій від Сонця точці.

14 Літний Стрибог. Посвистач. Замовляння вітрів. Моління про добру погоду. 21-й день по Різдву Купала (Семиярила). Стрибог (Старий Бог) сходить в Яву аби наситити простір силою Правди, Світла і Добра, готуючи прихід Правдоносного Бога Перуна.

20 Перун. Моління біля великих старих дубів - священних Перунових дерев. Чоловічі змаги. Обрядові братчини. Освячення води "перуновими топірцями", вплітання дубових вінків і покладання їх на голови чоловікам для міцності й здоров'я.

22 Перуниця. Вшанування блискавки, жіночого прояву Громовержця.

23 Паликопа. Обряди на єднання вогню земного Симаргла з вогнем небесним Дажбогом, який вступає в вогняне сузір’я, роди молять його зберегти копи жита-пшениці.

СЕРПЕНЬ
01 1-й Спас. Маковий. Подяка Роду Всевишньому і усім Рідним Богам у ньому сущим за новий врожай. Освячення маку, квітів, води, джерел, криниць.

06 2-й Спас. Яблучний. Освячуються мед, яблука, груші та інші дари саду.

16 3-й Спас. Хлібний. Освячення і споживання жертовного короваю з нового зерна, подяка Дажбогу за щедрі дари, врожай. Освячення зерна для засівання озимини.

17 Пресвятої Матері-Землі. Пречиста. За 40 днів до Овсеня. Початок передовсеневого посту.

ВЕРЕСЕНЬ
01 Комин. Запалювання осіннього вогню. Вшанування Родового Вогнища як основи збереження Роду. Молодіжні гуляння.

08 Рожаниця. Свято Матері-Землі. Початок Бабиного літа.

17 Здвиження. Земля здвигається з Літа на Зиму. Проводи птахів до Вирію, молитви до Духів Предків, яким птахи передають звістку від живих родичів. Початок суворого 9-денного рослинного посту, цілковита відмова від їжі тваринного походження.

22 Овсенів зачин. Осіннє рівнодення. Розчинення священного короваю. Проведення волхвівських славлень, створення образу Любови і Справедливости, що просякає Вітчизну та всю Землю-Макошу.

24 Симаргл. Ніч перед Овсенем. Свято Священного Вогню – Захисника і Охоронця Роду Синів Сонця. Вечірнє запалювання родинного вогнища, спомин полеглих Богатирів та Витязів Православного Роду.

25 Овсень. Світовид. Різдво осіннього Сонця – Сивояра.

ЖОВТЕНЬ
01 Покрова Матері Слави. Земля вкривається на Зиму. Макоша йде на спочинок до Стрітення.

16 Мара. 21-й день по Різдву Мира.

ЛИСТОПАД
01 Осінні Діди. Ушанування родоначальників, Вогнищан - Праотців та усіх Рідних Богів єдиних у Роді Всевишньому.

08 Свято воїнів-жреців. Велесових витязів. Жрецькі обряди посвяти.

15 Див. Проведення в громадах станів священної тиші. Боги покидають Яву до Різдва Божича, природа завмирає. Одночасно Всебог Род відкриває свої скрижалі часу та пам’яти. За 40 днів до Коляди. Початок передріздвяного посту.

24 Доля. Молодіжні вечорниці. Дівочі ворожіння.

29 Калита. Молодіжні вечорниці. Ворожіння. Кусання ритуального хліба - Калити.

ГРУДЕНЬ
04 Віста. Ушанування Зорі, яка символізує боротьбу світлих і темних сил.

06 Велес. Дід Мороз. Братчини. Обдаровування дітей.

16 Початок суворого 9-денного рослинного посту, цілковита відмова від їжі тваринного походження.

21 Колядний зачин. Зимове сонцестояння. Вивчення колядок. Проведення волхвівських славлень, створення образу Любови і Справедливости, що просякає Вітчизну та всю Землю-Макошу.

23 Святий Вечір. Вшанування Сварога – творця Всесвіту. Багата кутя.

24 Різдво Божича. Коляда. Нове Коло. Після обіду - Свято Рода Всевишнього, прародителя усього сущого. Одружені діти несуть вечерю батькам. Початок нового сонячного року.

25 Ушанування Великої Матері Лади* прародительки Світу.

31 Миланка. Щедрий Вечір.
 • 0

#128 Аничка

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 512 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:Львів

Відправлено 16.06.2008 – 22:01

Дивно ... А чого це рік в цьому календарі починаєтсья 1 січня ?..
 • 0

#129 Сварус

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3815 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Вінниця

Відправлено 16.06.2008 – 22:03

Можливо "для зручності"? Але направду, то вже не до мене питання :happy1:
 • 0

#130 Sotnik

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1905 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 21.06.2008 – 22:16

Прикріплений файл  Kup_3.jpg   12.82К   1 Кількість завантажень:

Вітаю всіх з святом Купала!

Наші славні предки відзначали Купала як кульмінаційну точку літа. Літнє сонцестояння припадає на 21 червня. Саме в цей час настає найкоротша ніч, тому в купальській пісні співають «на Купала нічка мала», «Малая нічка на Купалочка». Відставання ортодоксального церковного календаря відсунуло свято аж на півмісяця від дня літнього сонцестояння – на 7 липня.
Купайло Бог земних радощів. Його свято існувало з прадавніх часів у всіх індоєвропейських народів. Ще й нині його широко відзначають в багатьох країнах Європи й Індії. В купальську ніч горять священні багаття на честь сонячного Божества.
Вогонь і Вода мають в купальських обрядах чарівну і очисну силу. Саме ці природні стихії в світогляді слов’ян є першоосновами буття. В цілющих водах річок купалися, як правило, освятивши їх вогнем від священного багаття, або підпаленим дерев’яним колесом, яке котили з гори в річку. На Купайла цілющою також вважається і світанкова роса. Жінки-знахарки збирають купальське зілля. Ритуальні вінки зберігають до наступного року і спалюють у новому багатті. Протягом року їх також можна використовувати з оздоровчою метою. Дівоче ворожіння на вінках є утаємниченим обрядом, яке здійснює кожна дівчина.
Одна з найвідоміших купальських забав - стрибання через вогонь. Якщо хлопець і дівчина, стрибаючи, не розімкнуть рук, то їхній шлюб буде міцним і тривалим.

Прикріплений файл  Resize_of_kupala_1.JPG   69.84К   5 Кількість завантажень:
 • 0

#131 Купава

  Абориген

 • Користувачі
 • PipPipPipPip
 • 114 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:The country of dreams

Відправлено 22.06.2008 – 11:27

Перегляд дописуSotnik (21.06.2008 23:16) писав:

Прикріплений файл Kup_3.jpg

Вітаю всіх з святом Купала!

Наші славні предки відзначали Купала як кульмінаційну точку літа. Літнє сонцестояння припадає на 21 червня. Саме в цей час настає найкоротша ніч, тому в купальській пісні співають «на Купала нічка мала», «Малая нічка на Купалочка». Відставання ортодоксального церковного календаря відсунуло свято аж на півмісяця від дня літнього сонцестояння – на 7 липня.
Купайло Бог земних радощів. Його свято існувало з прадавніх часів у всіх індоєвропейських народів. Ще й нині його широко відзначають в багатьох країнах Європи й Індії. В купальську ніч горять священні багаття на честь сонячного Божества.
Вогонь і Вода мають в купальських обрядах чарівну і очисну силу. Саме ці природні стихії в світогляді слов’ян є першоосновами буття. В цілющих водах річок купалися, як правило, освятивши їх вогнем від священного багаття, або підпаленим дерев’яним колесом, яке котили з гори в річку. На Купайла цілющою також вважається і світанкова роса. Жінки-знахарки збирають купальське зілля. Ритуальні вінки зберігають до наступного року і спалюють у новому багатті. Протягом року їх також можна використовувати з оздоровчою метою. Дівоче ворожіння на вінках є утаємниченим обрядом, яке здійснює кожна дівчина.
Одна з найвідоміших купальських забав - стрибання через вогонь. Якщо хлопець і дівчина, стрибаючи, не розімкнуть рук, то їхній шлюб буде міцним і тривалим.

Прикріплений файл Resize_of_kupala_1.JPG

Дякую, а я то думаю, чому Олег Скрипка вирішив проводити "Країну мрій" саме сьогодні. ))))
 • 0

#132 d^.^b

  убухана скотина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1206 повідомлень
 • Місто:ілюзії

Відправлено 22.06.2008 – 23:37

Перегляд дописуСварус (15.06.2008 20:42) писав:

хм.... а хіба у слов’ян було не дев’ять місяців по 40-41 день?? о__0

Повідомлення відредагував Vepr: 22.06.2008 – 23:37

 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних